Afscheid mr. De Widt van Middelburg -S Agenda WALCHEREN no* MARKTBERICHTEN RAAD KOUDEKERKE WIL GEEN VERHOGING PRESENTIEGELDEN DINSDAG 2ü MAAKT 1961 V li O V l N l AL hl ZEEUWSE OU RANT 6 (Slot van pag. 2) voor Middelburg- sinds de oorlog be laas geen onbekende ervaring is. waaraan hij do wens verbond, dal Middelburg in het vervolg. zo'n on prettige ervaring bespaard mag blijven. Sprekende over de ambtsperiode van burgemeester De Widt constateerde wethouder Berenpas, dat de ver schillende groeperingen in de ge meente tot de overtuiging zijn ge komen, dat er drie jaar lang een burgemeester aan het hoofd van de gemeente heeft gestaan: „onpartij dig in zijn oordeel, zowel over za ken als personen, die boven de par tijen stond en alleen het belang van de gemeente liet gelden. U stimu leerde waar dat nodig was om te trachten van Middelburg een goede woonstad te maken, waar het pret tig is te verblijven". Naast de projecten die in de afge lopen drie jaar zijn verwezenlijkt zijn er ook vele plannen gemaakt. „Maar plannen maken kost tijd. De voorbereidingen om tot uitvoering te kunnen overgaan eveneens. De inge zetenen willen graag weten wat is verricht. Zij zien echter alleen de re sultaten. weinigen kennen de plan nen", aldus wethouder Berenpas. Stedebouwkundig „Uw ambtsperiode in Middelburg was helaas te kort om belangrijke resultaten te zien wat binnens kamers door U en anderen, uw medebestuurders en ambtenaren, werd voorbereid. Uw persoonlij ke voorkeur ging uit naar liét stedebouwkundig gedeelte van uw taak. Sanering der binnen stad, het ontsluiten van nieuwe woonwijken, de herindeling van de gemeenten op Walcheren. Al deze zaken hadden uw bijzonde re aandacht, aldus de heer Be renpas. Een grote verdienste van burge meester De Widt noemde de wet houder, dat deze met zijn collega .,van Vlissingen gestalte heeft ge geven aan de "'ens voor samenwer king tussen Middelburg en Vlissin gen. „Dit gentleman's agreement tussen beide steden zal blijken van grote waarde te zijn bij de grootse taak, die voor Vlissingen en Middelburg is weggelegd bij het tot ontwikkeling brengen van 'het Sloegebied", meen de de wethouder. In Middelburg is dank zij uw betogen de redelijkheid ingezien en do noodzaak aanvaard van samenwerking tussen beide ste den," hetgeen de wethouder geen klein succes noemde. Maar ook het culturele leven van Middelburg verheugde zich in mr. De Widts belangstelling en de sport werd niet vergeten. Tot slot van zijn rede zei de wet houder: „Burgemeester De Widt, wij zullen U missen. In de raad en ook in het college van b. en w. heerste immer een prettige verstandhouding, een sfeer van wederzijds vertrouwen, dat mede aan uw prettige en onpar tijdige leiding was te danken". De waardering voor het werk van de scheidende burgemeester bracht wethouder Berenpas tot uiting in een geschenk van de raad, een aquT arel "van Veere. Namens de raad sprak vervolgens het oudste raads lid. de heer J. S. Hoek, een felicita tie- en dankwoord. De heer Hoek betoogde, dat cr in de afgelopen drie jaar nimmer ongewenste span ningen zijn voorgekomen. Mr. J. Hooij, die mede namens het secretarie-personeel sprak, gewaagde van de weliswaar korte, maar uit stekende samenwerking. „Uw op treden maakte do arbeid tot een vreugde. U had het vermogen een uitstekende sfeer te scheppen", al dus mr, Hooij. De Vlissingso burgemeester, mr. IJ. Kolff, betuigde eveneens zijn spijt over het vertrek van zijn Weef U daf HOOFTMAN'S KLEDING 40 jaar bestaat En weet U dat U bij een besteding boven 100. 1 overhemd, 1 paar sokken en 1 -zakdoek CADEAU krijgt Nu naar Plein 1940 in Middelburg VANDAAG. Middelburg Citytheatéf: Wei mes, 20 uur, 18 Jaar. Electro; Seven thièVés. 19:30 uur. 18 Jaar. Wöhler; bijéénkomst U.V.V., 14.30 uur. Cluhbuïs 'i Tref- pünt: Paastentoonstelling, 14—16 en 19.30—21 uur. Vlissingen Alhambra: Hel nies, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Al Capone, dictator van de onderwereld, 20 uur, 18 jaar. Jeugdgêböuw geref. kerk: N.C.V.B. bijeenkomst, 20 uur. Soheldfkwarlier: opvoering paasspel ..De dag des Me ren", 19.45 uur. Kievit: leden vergade ring Vlissings- Hengelsportvereniging, 20 uur. Britannia: Dr. Portielje met lezing voor Bond van Ned. huisvrou wen. aid. Vlissingen, 14 uur. Goes Grand: Tussen sex en misdaad, 20 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: op treden Spaanse danseres Mariemma haar ensemble voor Z.V.LJ.. 20 uur. Landbouw: verg. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. 20 uur. Luxor: [Jsparade, 20 uur. al. en collega. „Juist nu wij bij de ver wezenlijking van de dubbelstads gedachte aan elkaar gewend raakten", aldus mr. Kolff, die als l 'ïjvende berinnering liet in gelijste structuurplan van de bei de steden aanbood. Daarbij wees mr. Kolff er op, dat deze prent door zijn structuur het daglicht niet kan verdragen. „In tegenstelling Jtot onze. ge dachte", verklaarde de burge meester in zijn dankwoord. „Die kan het ten vollo". De voorzitter van de vereniging van B. en S. op Walcheren, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, dankte mr. De Widt namens B. en S. voor de prettige en collegiale wij ze van vergaderen, namens de kring- raad van do jschèrrrting Bevolking voor mr. De V.'idts prettige eh zake lijke leiding. Tevens memoreerde hij do grote belangstelling van dé' schei dende burgemeester voor het Weg schap Walcheren. Panklaar Burgemeester W. Baas van Sint- Laurens nam do gelegenheid te baat om een pleidooi te houden voor de zelfstandigheid van zijn gemeente. De heèr Baas had een markant ver schil ontdekt tussen Middelburg en Sint-Laurens „In uw stad", zo sprak hij tot mr. De Widt, „kan men de groente in de zaken pan klaar krijgen. Bij ons niet. Wij kun nen onze boontjes zelf doppen" Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere tenslotte bood mevrouw De Widt een trommeltje niet „Amersfoortse keitjes" aan en (Advertentie.) I de burgemeester een boekje over de oude geschiedenis van diéns nieuwe stad. In zijn dankwoord verklaarde mr. De Widt de aanwezigheid van me vrouw S. C. de Cascmbroot-barones- se van der Feltz, en mr. Jan de Vries als vertegenwoordiger van dc commissaris der koningin op hoge prijs te stellen. Na afloop van deze bijzondere raadsvergadering namen velen in de kamér van b. en w. af scheid van het burgemeesterlijk ge zin. MIDDELBURG ,,Nut en Sport" huldigde drie jubilarissen De konijnen- pluimvée- en .caviafok- kersvereniging „Nut én Sport" te Middelburg hield dezer dagen haar jaarvergadering in de „Gouden Poor- te". Het belangrijkste punt van de agenda vormde de Huldiging van een drietal leden wegwis hun 40-jarig lidmaat schap van de vereniging. De voorzitter van Nut en Sport, de heer A. A. Clement, was de eerste jubilaris die dc dank van de vereni ging in ontvangst kon nemen. Hij werd toegesproken door de 2e voor zitter, de lieer J. Nijholt, die de jubi laris prees voor het vele dat hij ge durende 40 jaar belangeloos voor de vereniging Hééft gedaan. De heer Clement kreeg daarna als voorzitter-^- dé gelegeilheid zijn mede-jubilarissen met hun jubileum geluk te wensen. Ook deze leden van Nut en Sport, de heren J. H. Wigard en A. P. Dingemanse, werd dank ge bracht. Als aandenken werd aan elk der ju bilarissen een prachtige zuil met in scriptie aangeboden. De aftredende bestuursleden, de heren Clement en Janssen, werden herkozen. Besloten werd omstreeks half novem ber 1961 een clubtentoonstelling van konijnen en cavia's te organiseren. „Huwelijkslessen" In de Middelburgse Schouwburg gaf liet „Rotterdams Toneel" gisteravond onder auspiciën van de Z.Y.U. een voorstelling van Leslie Stevens' blij spel „Huwelijkslessen" (The marriage go round). Na een onlangs van alt stuk in Vlissingen voor de Arbeiders kunstkring gegeven voorstelling, schreef onze toneelvcrslaggever onder meer: „Het is een intelligent geschre ven niemendalletje, niet spitse dialo gen, een happy end en talrijke geesti ge vondsten". En verder: „Hét werd bepaald geen klucht zonder meer, maar behield voordurend de frisse toon, die voor een waarlijk blijspel een eerste vereiste is". Over de opvoering: „Tegen een bij zonder fraai en praktisch decor van Hep van Delft, dat voorzag in gerin ge. snelle changementen, hebben Enny Meunier, Pint Dikkers, Trins Snijders en Jos Knipscheer de „Huwelijksles sen" bijzonder vakbekwaam ten to nele gevoerd; in het noodzakelijk snel le tempo en met rake typeringen". Woensdag gebedsstonde in Engelse kerk Het comité, dat sinds enige tijd in de Engelse Kerk te Middelburg een vrijdagavondgebed houdt, heeft voor deze week oen gebedstonde uitge schreven voor woensdagavond aan staande, 7.15 uur. Het vrijdagavond gebed kómt deze week té vervallen, maar wel wordt een „Paaswake" ge houden zaterdagavond om 7.30 uur. Jaarvergadering C.-H. Vrouwengroep De OH. Vrouwengroep te Middel burg hield afgelopen week haar jaar vergadering onder leiding van mevr. E. Strubbe-van Veen. Na dc gebrui kelijke jaarverslagen vertoonde mevr. mr. Hoov-Snoep enkele film pjes, waarbij zij een toelichting gaf, Aanbesteding sloop drie panden te Middelburg De dienst gemeentewerken van Mid delburg heeft zaterdagmorgen het slopen van de panden Nieuwe Vlis- singse'vveg 96, 98 en 300 aanbesteed. De uitslag hiervan was: 1. Sturm en Dekker te Oostkapelle, die de aan de gemeente te betalen sont op f 1280 vaststelde: 2. A. Huibregtse, West kapelle t' 1111; 3. F. L. Hoorniek, Middelburg f 1300; 4. gebr. de Wit te, Westkapelle f 820. De firma J. Ever&ard te Roosendaal had berekend, dat na uitvoering van dit werk de gemeente nog f 35Ö ver schuldigd was; C. Westdorp te Goes f 1000; C. V. G. Gebuys, Vlis singen f 1600 en C. Dielèman en J. de Troye te Tftrneuzen f 2000. Bijeenkomst van volle Evangeliegemeente De volle evangeliegemeente te Mid delburg hield een samenkomst in liet Schuttershof, waarop als spre ker aanwezig was de heer A. van Polen, voorganger van de Pinkster gemeente te Den Haag. Deze had als onderwerp het herderlijk schrij ven van de Generale Synocle van de Ned. herv. kerk over de pinkster- groepen. Spreker verklaarde veel waardering te hebben voor deze boodschap, voor zover deze wijst op de. betekenis van de vervulling met de Heilige Geest. De kerk heeft dit schriftwoord ech ter te veel aan banden gelegd. De bedoeling van de Pinksterge meenten is volgens de heer Van Po len. niet de kerkeleden aan de kerk te onttreken, maar deze aan te spre ken en opte wekken. Wat de spreken- in 't herderlijk schrijven van de Ned. Herv. Kerk mist, is de doop door on derdompeling na de bekering. Toch achtte de heer Van Polen dit bijbels. Ook het doopformulier van de Ned. Herv. Kerk spreekt over on derdompeling en besprenkeling met water. De heer Van Polen hoopte, dat de kerk ernst met deze woorden zal maken. De avond werd met gemeenschap pelijke zang en gebed geopend. Dc heer Van Polen sloot met dankzeg ging. ZOUTELANDE Collecte De collecte voor Zonnegloren en Son- nevanck heeft te Zoutelandc opge bracht f 169,50. Ned. Chr. Vrouwenbond Vrijdagavond vergaderde te Zoutc- lahde de Nederlandse Christen Vrou wen Bond onder leiding van de pre sidente mevrouw P. de Kok-Verhage. De heer N. Verboon uit Middelburg sprak over het onderwerp „De mens. de kroon der schepping". De volgende vergadering is vastge steld op 21 april, waar mèjüffrouvv C. J. Augustijn uit Middelburg zal spreken. VLISSINGEN „De Dag des Heren" in een gezamenlijke kerkdienst Ter gelegenheid van de stille week is maandagavond in de doopsgezinde kerk te Vlissingen het paasspel „De Dag des Heren" van Martinus Nij hoff opgevoerd. Het was een gezamenlijke bijeen komst van doopsgezonden, vrijzinnig hervormden en remonstranten. Na schriftlezing sprak ds. J. van Beek over het spel. In het spel, dat Nijhoff schreef in de jaren 1943-'44, wordt in de figu ren „diepte" gelegd. De soldaten, die roe, spons, hamer en zilverlingen bij zich dragen, heeft de dichter waarschijnlijk willen zien als de verpersoonlijkte medeplichtigen aan de dood van Christus. Adam, de ho venier en wonderdoener, is de man die wacht op zijn verlosser. Hij is het, die de soldaten de voorwerpen van hun schuld doet inleveren. Noachs zonen, Sem, Cham en Ja- feth, zijn tekeningen van de schuldi gen, die tot inkeer komen. Daartus sen staat de centrale figuur van Ma ria Magdalena. Ds. Van Beek merk te op, dat de opstanding niet visueel wordt: het had dan een spektakel stuk moeten worden, hetgeen Nijhoff duidelijk heeft willen vermijden. Het spel werd besloten met het gezamen lijk zingen van gezang 58. Vandaag, dinsdag, zal hetzelfde spel opgevoerd worden in een door de hervormde gemeente belegde bijeen komst in het „Scheldekwartier" te Vlissingen. Han. Gerlach-studiefonds Tot secretaris-rentmeester van het Han-Gerlach-Studiefonds is benoemd ds. L. J. Altena, hervormd predikant te Koudekerke. Dit fonds, dat gevestigd is te Vlissin- gen/Koudekerke, is destijds door de familie Gerlach van Sint Joosland bij testament gesticht, met het oogmerk aan hervormde theologische studen ten, in de eerste plaats uit Zeeland, financiële bijstand te verlenen. Brandweer rukte tweemaal uit voor binnenbrand Dc Vlissingse brandweer is de afge lopen dagen tweemaal in actie ge komen. De eerste keer was zondag avond, toen brand was uitgebroken in een huis Achter de Kerk. In de keuken was een begin van brand ontstaan, vermoedelijk door 'n bran dende petroleumkachel, die omviel en het houtwerk aantastte. De keu ken brandde gedeeltelijk uit. Door een slang op de waterleiding tè kop pelen, kon de brandweer het vuur blussen. Buren sleepten het huisraad naar buiten. Dc bewoner van het huis, de heer De W. is tegen brand verzekerd. Het tweede geval van brand deed ziph maandagmiddag voor, in een patat cs-fiitcsauto aar de Menno van Coehoorngvacht. Het vet in de braadpan vatte vlam, vermoedelijk als gevolg" van oververhitting. De eigenaar van de auto kon het vuur bedwingen en de brandweer, die snel ter plaatse was. hoefde geen assis tentie meer te verlenen. De schade bleef beperkt. (AtlvftrlenHe) deze Week VEILING MIDDELBURG. 27 maart. Goudrenet I en II 73-85 30. 65-75 30. St. Remy I en II 75-30 28, II] grot 27. Sla I 9—17. C 5—13. Andijvie 37—70. Spinazie 31—58. Rabarber 26—32. Ra dijs 15—34. Prei 20—33. Bloemkool 4 St. p. kist 62—84, 6 St. id 46—72, 8 St. idem 37—53, 10 st. idem 16—36. Wit lof 0677. Komkommers 58—65. Rode kool 712. VEILING KAPELLE. 27 maart. Spinazie 4143. Radijs 15— 18. Aardappelen II 6.507.50, bonken 5.50. Rode kool 7. VISMIJN VEERE. Exportgnrnalen, aanvoer 105 kg. Schar 31 kg. Bot 158 kg. Wulp 6 kg. Tong 2 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 27 maart. Spinazie 4661. Witlof 663. Raapstelen 69. Rabarber 1143, Ra dijs 8—27. Rode kool 8—22. Witte kooi G7. Boerenkool 1517. Sav, kool 3345. Sla 7—14. Prei 10—19. St. Rem.v 1523. Golden Delicious 8— 72. Jonathan 1241. Lombart Calville 41. Gereformeerd paasappel In de gereformeerde kerk van Vlis singen werd maandagavond een evangelisatie-paasappel gehouden onder leiding van ds. G. J. Pontier. Met begeleiding van een kopersex tet werden paasliederen gezongen. Ds. M. Boot van Gapinge mediteerde óver de bevrijding op Pasen van do gehele mens en van zijn vérlossing uit de macht van dé duivel. Ds. M, E. van Heesen van Melisker- ke sprak naar aanleiding van de eerste twee verzen van psalm 107 over de overwinning van Jezus op de dood. waardoor de" mens nog wel sterven moet", maar mag wéten dat Christus hem ook in de opstanding voorging. Ds. Pontier sprak een slotwoord, waarin hij wees op het voorrecht van de christen een verborgen om gang met God te hebben. In dc stil te bereidde men zich voor cp het op- standingsfeest. dat ons vertelt dat Jezus overwinnaar is. GRIJPSKERKE Christelijke nationale school hield ouderavond De christelijke nationale school te i Grijpskerke hield dezer dagen haar I jaarlijkse ouderavond in het dorps- huis. Voor de aanvang van deze bij eenkomst bestond er gelegenheid het werk van de kinderen te bezichtigen. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer P. Franeke, hield het hoofd der school, de heer C. P. Schip per. een causerie over het rekenonder wijs. Een koortje zong vervolgens enkele liederen, waarna de heer F. Dronkers een uiteenzetting gaf van de waarde van het aanschouwelijk onderwijs. Na de pauze declameerde mevrouw De Schipper een gedicht. De heer E. Tan- ge liet door middel van een opname apparaat horen, hoe het onderwijs in dc laagste klas plaatsvindt. Nadat het koortje nog enkele liederen had gezongen, sloot de heer C. P. de Schipper deze geslaagde bijeenkomst. VROUWENPOLDER Club wedstrijden V.B.C. De clubwedstrijden van de biljart club V.B.C. te Vrouwenpolder zijn ten einde. De prijswinnaars waren: eerste prijs en wisselbeker: A. van Zweden; tweede prijs: P. Bolderman; derde prijs: W. Duvekot: vierde prijs F. Geldof. OOSTKAPELLE Bijeenkomst C.J.V. De JongenswerKcómmissie van het Christelijk Jongeren Verbond op Walcheren hield zaterdag jongstle den een bijeenkomst in het vereni gingsgebouw te Oostkapelle. Ruim honderd leden van de verschillende afdelingen woonden deze bijeen komst bij. Na het openingswoord van de voor zitter. de heer Th. Wijtman uit Mid delburg, volgde een gevarieerd pro gramma. De afdeling Aa"tekcrke voerde „De ronde van Nederland" op. Alle aan wezigen namen deel aan een op- drachtenspel. De districtssecretaris, de heer Jac. Sinkc. vertelde het verhaal „Ellen Clark" De afdeling Westkapelle gaf de aanwezigen een indruk van „Het leven in het land der Indianen". KOUDEKERKE Maandelijkse bijeenkomst afdeling Koudekerke N.C.V.B. Dezer dagen hield de afdeling Koude kerke van de N.C.V.B. haar maande lijkse bijeenkomst. Als spreekster trad op de gewestelijke presidente van de N.C.V.B., mevrouw Homburg-Hockveld. Het onderwerp van haar lezing was „Wat heeft de vrouw aan Jezus te danken". Do volgende vergadering is bepaald op 38 april a.s. Mevrouw v. Darnrne komt dan spreken over haar werk als moeder van een militair tehuis. BERGPLAATSPERIKELEN Wel hogere salarissen voor de wethouders De gemeenteraad van Koudekerke heeft zich maandagavond akkoord verklaard met de door Ged. Staten voorgestelde verhoging van de wet houdersbezoldigingen van f 991) op f 1260 per jaar. Tevens verbond de raadsvoorzitter, burgemeester J. L. Dregmans hieraan een voorstel om dc presentiegelden van de raadsle den van f 10, zoals deze in 1954 wer den vastgesteld, te brengen op f 12,50 per bijgewoonde vergade ring. Dit laatste punt kon echter niet de meerderheid in de raad verkrijgen, hoewel de burgemeester zich op het standpunt, stelde, dat dit helemaal niet teveel was, gezien het vele werk, dat er ook aan het raadslidmaat schap vastzit. De heer P. Flipse tG.B.) vond deze verhoging niets en wilde het lievcr bij het oude laten. Hij vond hierbij steun van enkele andere raadsleden. Toen burgemeester Dregmans zijn voorstel in stemming bracht, stem den alleen de beide wethouders, de heren J. Jasperse en K. van Sparren- tak, vóór. De raad legen, zodat de presentiegelden op f 10 gehandhaafd blijven. Een ander punt dat aanleiding tot discussie gaf, vormde een voorstel om in hel verenigingsgebouw een kleine voorziening te treffen voor het opbergen van spelen en derge lijke van de bejaardensoos. Zeer teleurgesteld toonde de heer Flipse zich over dit voorstel, omdat bij hiervoor liever een kleine berg plaats zag gebouwd, zodat ook de gyntnustiektoestellen en de stoelen int het verenigingsgebouw kunnen worden opgeborgen. „Want hiervan ondervindt men op bijeenkomsten of tijdens de gymnastieklessen veel bin der. Zij nemen veel ruimte in be slag", betoogde de heer Flipse. Niet verantwoord Burgemeester Dregmans stelde hier echter tegenóver, dat zo'n gebouw tje een uitgaaf van rónd f""7000, vergt, hetgeen de raadsvoorzitter niet verantwoord achtte, daar er slechts enkele uitvoeringen twee tot vier per jaar in het vereni gingsgebouw wórden gehouden. Nadat over dit punt nog uitvoerig van gedachten was gewisseld werd besloten de zaak aan te houden, zo dat de burgemeester en enkele raadsleden de zaak ter plaatse nog eens kunnen bekijken. Verder besloot de raad tot aankoop van enkele perceeltjes grond in het plan „Dishoek 1959" en tot het aan gaan van een geldlening van f 100.000. Scheepvaartberichtcn Vlissingen aangekomen 25 maart: Pelion van Antwerpen. Bukken van Antwerpen. 26 maart: Shcsvig van Londen. Glenpark van Middlesborougli. Koserow van Ant werpen. 27 maart: Biscaya van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 25 maart: Pelion naar Duinkerken. Slesvig naar Sorl-L. Glenpark naar U.S.A. Biscaije naar Ca sablanca Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 25 maart: Donau van zee. Port Talbot van zee-Gent. Menje van SUgo. Sloter- clijk van Rotterdam. Jongkind van Rot terdam. Sonja-D van Swansea. Tanny van Duinkerken. Li belle van Huil. 26 maart: Arditto van zee. Bettu Jcan van Londen. Lireco van Lörient. Stentor van Herakliou. Malta van Norwich. Mar- l in is! ad van Roeuen. Vedette van Huil, Knmpêrdijk van New York, Maarsbergen van Bellas!. Railoro van zeè-Térneuzen. Philetas van Izmir. Pacific- van Nantes. Morag van Cork. Aardijk van Panama City. Maaskerk van Hamburg. Alge van Kingsale-redé. Vlissingen gepasseerd Van Antwerpen: 25 maart: Fen haar zèe-Terneuzèn. Al batros naar Londen. Fram naar Ghattam, Geziêna I-Iehdrika naar Bordeaux, Irene naar Aalbórg-Gent. Eijo-S n. Londen, Mount Everest naar FrederïksVaerberg- Gent, Helvetia-S naar Londen-Terneuzén. Spoorsingcl naar Rotterdam-Terneubzcii. Jagersfontein naar Amsterdam. Meidoorn naar Rotterdam. Aardenburgh naar Stock holm. Njord naar Rotterdam. Mariekérk naar Rotterdam. Bloemgracht naar Sche- veilingen. 26 maart: Zaankerk naar Ham burg. Abbedijk naar Rotterdam. Zus naar Rotterdam-Terneuzen. Dollafd naar Rot- U'rdam-Terneuzen. Almkerk naar Lon den. Thea naar Kopenhagen. Nias naar Amsterdam. Sloterdyk naar Rotterdam. Maashaven naar Rotterdam. 27 maart: Stentor naar Hamburg. Sommelsdijk naar New-York. Poseidon naar Bremen. VEILING ROTTERDAM. 24 maart. Aardappelen 4—12. Andijvie 1 41—56. II 42—47. Witlof 1 A 64—73. n A 4468. II B 4365. Spruiten I A 68—7». U a 64—73. Sla I 9.80—15.80. II 9.50—10.70, C 3.10—10.00. 1 29—46. II 25—37. Spinazie 1 35—56. II 35—53. Radijs rood 12—23. wit- punt 19—26. Komkommers 4560. Bloem kool A 69—79. B 49—65. C 37. Kroten 6—8. Rode kool 720. Brei I A 10—19, i B 10 13. Selderij 2940. Peterselie 22—24. Gro te peen 46. Uien 524. Golden Delicious KL. I A 92—95, I B 73, I C 53. Jonathan KL. I A 49—66, I B 47—52, I C 32—37. II A 30—53. II B 26—46, II C 19—36. Goud- rent KL. II A 30—39. II B 25—29, II C 24. Lombart Calville KL. 11 A 58—67, II B 49, II C 36. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2105 stuks. Veile koel en en ossen 1266 stuks. Varkens 899 stuk». Prijs in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e Uw. Vette koeien 300—330 275—300 260—270 Varkens (lev. gew.) 198 194 190 Vette koeien: aanvoer flink, handel rede- I lijk, prijzen als vorige week. prima exem plaren boven notering. Varkens lev. I gew,): aanvoer ruimer, handel kalm, i prijzen le kwaliteit onveranderd, i'e en 3e kwaliteit niet geheel prijshoudend, vooral bij afloop prima vleesvarkens boven no- tering. Slachtvarkens 103—173 per kg. VLASMARKT ROTTF.RDAM. I Rotterdam, 27 maart. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.35 tot f 1.55. middensoor ten van f 1.60 tot f 1.35, best vlas van f 1.90 tot f 2.20. Dauwroot vlas: van 1 1.25 lot f 1.80. Breekvlas: van f 0.75 tot f 1.40 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot f 0.80. Het aanbod van gezwingeld waterroot vlas blijft klein, de rootwerkzaamheden en liet inzaaien van de nieuwe oogst nemen veel arbeidskrachten In beslag, zodat slecht» gezwingeld wofdt, wanneer óe anderê werkzaamheden dit toelaten. Voor de aangeboden partijen was de vraag nauwelijks voldoende, zodat slecht* een gedeelte vnn de produktie opgenomen kon worden. De prijzen bewogen zich over het algemeen op iets lager peil dan vo rige weken, doch het verschil bleef be perkt tot 3 cent per kg. Voor de lagerè- en middensoorten blijft nog de meeste vraag, goede middensoorten en beter vla* ondervinden weinig belangsetlling. Het aanbod van dauwrootvlas ligt voor namelijk in de voorjaarsroot van lagè kwaliteit. Voor'de meeste partijen is de vraag voldoende om het geringe aanbod op te nemen, de prijzen bleven onveran derd. fti breekvlas was het aanbod wederom iets ruimer, de notering kon onveranderd blijven daar liet gehele aanbod verkocht kon Worden. Voor gezwingelde tokken blijtt de vraag de produktie goed volgen, de prijzen bl*- vett onveranderd. De uitzaai van de nieuwe oogst Is vrijwel voltooid in Zeeland en Holland. !n de N.O. Polder en de noordelijke provincies in volle gang. Hoewel cijfers over het are aal niet bekend zijn. wordt verwacht, dat de uitzaai die van het vorige jaar zal be naderen. AARDAPPELUEURS ROTTERDAM. Rotterdam. 27 maart. Kleï-aardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 13.50—15.50. Bintje 68.25. Voeraardapelen 1.00—2.C0. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvonrwaarden vastgesteld vóór de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon. schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Rotterdam, 27 maart. Officieuze noterin gen per 100 kg. Consumptïe-tarwe, basis 17 pet. vocht volgens monster, naar kwa liteit en Scliotpercentage vanaf 33—33.40 Iranco fabriek. Voeclergranen en peul vruchten bleven prijshoudend doch met weinig zaken. Maalgerst volgens morisler 22.50—24.50. Kippegcrsl volgens monster 24—25.50. Haver ongepuntè volgens monster 1B.50-—21. Peulvruchten franco Rotterdam: Groene erwten op monster 24 —26. Prima kwaliteiten tot 30. Schokkers op monster 24—26. Prima kwaliteiten tot 30. Bruine bonen op monster, boeten- schoon, droog, naar kleur van 2045. V.V.Z.B. GOES. 27 maart. Groenten: Per stuk: Bloemkool A I 60-^73. A II 73. B I 36—56. B II 36—48. C 1 24^-40. D I 13. D II 13, afw. 17—4:;. Kropsla I 13—16. II 7—14. Per bos; Radijs 18—23. Per kg: Witlof A I 55—59, A II 32 —55. Spinazie I 49—54, It 34—30. Andijvie I 55—53. Prei I 12—14 Rabarber 43—49. Uien 13. Rode kool 8. Wille kool 10. Bur"#1" stano MIDDELBURG. Bevallen: A. C. GeelhoedMeulenberg. z.: I. J. L. Wondcrgem—van Belzen. d.: A. C. Poortvliet—Mervel. d,: W. C. Tim merman—van Soerland, d.: E. F. Stroo— Leenhouts. z. Ondertrouwd: G. Mulder. 26 j. en C. E. M. de Vos. 20 j.: C. de Looff, 30 j. en C. E. M. O Ito, 22 j.: P. Vader, 54 j. en A. Baaii- ens, 37 j.: B. S. Sieperda. 49 j. en E. M. Staab, 33 j.: G. C. M. Kolff, 27 j. en T. C. Langerak, 23 j.; J. Germing, 2! j. en EI. J. Davidsc, 23 j. Getrouwd'. H. Wijmuas. 26 j. en J. Kamei - mans, 25 j.: 1- J. Ossewaarde. 24 j. cn M. Boogaard, 22 j. Overleden: J. van der Werfhorst. 17 j .1. Kóoman. 71 j.. o.v. D. van Sabben: P. Bostelaar, 58 j„ e.v. C. J. Schouten. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen lor Openbare kennis, dat door J. Luijendijk. wonende te Middelburg, een verlof' B is aangevraagd voor enkele lokalen van hel perceel Bachtenstecne 14 alliier. Binnèn véértien dagen na heden kunnen tegen inwilliging van dit verzoek bij luin College schriftelijk bezwaren worden in gediend. Middelburg, 22 maart 1961. VLISSINGEN. De wethouder van Openbare Werken en dé Volkshuisvesting te Vlissingen Is ver hinderd. woensdag 29 maart a.s.. spreek^ uur te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11