P. J. Mol voor derde maal winnaar solistenconcours BARON BLUFF Agenda NIEUWS UIT DE KERKEN Qca> WEER VELE ONDERWIJSZAKEN IN DE VLISSINGSE RAAD Waar zijn onze schepen? MAANDAG 27 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „PEIL BIJZONDER HOOG" Wisselbeker nu in eigendom Nummer 55 P. J. Mol, tuba, „Excelsior" 's-Heer-Arendsker- ke, stond er in het programma boekje van het solistenconcours van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zee land, dat zaterdag in de Con cert- en Gehoorzaal te Middel burg werd gehouden. Vijfen vijftig was het slotnummer van deze derde en laatste zater dag van het concours, waar de prominenten voor het voetlicht traden en speciaal naar dit laatste optreden had het pu bliek met spanning uitgekeken. Want in de voorgaande jaren had de heer Mol reeds twee maal beslag gelegd op de wis selbeker, die driemaal gewon nen moet worden voordat hij in eigendom overgaat. Doodstil was het dan ook in de zaal. toen de Excelsior-muzikant met zijn tuba het podium beklom om zijn nummer ,,In Dixie Land" van W. Rimmer ten gehore te bren gen. Slil was het ook toen de uitslag werd bekendgemaakt '79 punten en een eerste prijs met lof. waarmee de heer Mol voor de derde achter eenvolgende maal de wisselbeker op zijn naam bracht en deze thans zijn eigendom mag noemen. Een hartelijk en welgemeend applaus volgde op deze bekendmaking, want met zijn prestatie stak de heer Mol met kop en schouders boven zijn naaste con currenten in de hoogste ere-afdeling solisten uit. Hoewel deze concurren ten lang geen slechte prestaties le verden, "bleef nummer twee nog al tijd drie punten onder de 79. die de heer Mol op zijn naam bracht. Des te meer spreekt de prestatie van de heer Mol als men weet. dat het maximum aantal te behalen punten 80 bedraagt. Jurylid P. van Merer uit Rotterdam toonde zich aan het eind van het con cours dan ook vol lof over de resul taten. Niet Nalleen van die van de heer Mol, maar ook van de andere Zeeuwse muzikanten. Zeer getroffen was de heer Van Mever. zoals hij verklaarde, over de goede prestaties op dit concours. Bewondering „Zelfs de minste muzikanten heb ben nog behoorlijk gespeeld", aldus het jurylid. „De deelnemers, die an ders tot de middelmaat behoren, kwamen met prestaties voor de dag, waarvoor ik bewondering heb. Jullie hebt gespeeld op een wijze, zoals ik zelden heb gehoord en vooral deze laatste zaterdag van het concours was het peil bijzonder hoog", zei de her Van Mever. Deze verbond hier aan tevens de wens, dat de presta ties het volgend jaar nog beter zul len zijn. Uit handen van voorzitter J. Burger van de Zeeuwse Bond kreeg de heer Mol hierna de wisselbeker aangebo den. die hij thans zijn eigendom kan noemen. Met zijn prestatie legde de heer Mol tevens beslag op een medaille, die de oud-voorzittèr van de bond, de heer A. A. Mol. vroeger te Rilland-Bath en thans te Breda, had beschikbaar gesteld. De heer J. Welleman van E.M.M. Perfecte paasgarderobe Kies een MAYFAIR KOSTUUM juist iets mooier, juist iets beter. lierenmodehuis Winkelgalerij MIDDELBURG VANDAAG. Middelburg Cilhytheater: liet. mes, 20 uur. 18 jaar. Eleetrp: Mijii man is bij de 19.30 uur, H jaar. Schouw burg: Z.V.U.-voorstelling, Rotterdams Toneel met „Huwelijkslessen", 20 uur. Gouden Poorte: vergadering vrouwen bond N.V.V.. 20 uur. Clubhuis 't Tref punt: paastentoonsielling. 14—16 en 10.30—21 uur. Goes Grand: Salomp en de koningin van Seheba, 20 uur. 14 jaar. YJisingen Alhambra: Het mes. 20 uur. 13 jaar. Luxortlieater: De vrolijke vrijbuiter. 20 uur, 14 Jaar. Doopsgezin de kerk Vrijdomweg: opvoering paas spel „De dag des Heren". 10.30 uur. Goes Grand: Salomo en de koningin van Scheba, 20 uur, 14 jaar. Tcriieuzon Luxor: Te heet om aan le pakken, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledellheatcr: Slaapkamerge- heïmpjes. 20 uur. 18 jaar. Als mijn grote ilst Bioscoopgebouw: De grote be drieger, 20 uur, 14 Jaar. uit Kortgene, die met 76 punten eveneens een eerste prijs met lof be haalde. won de medaille, die het ere lid van de bond, de heer L. Nagcl- kerke te Rilland-Bath, had uitge loofd. Uitslagen De uitslag van de laatste dag van het solistenconcours is als volgt, hoogste ere-afdeling solisten eerste prijs met lof 1. P. J. Mol, Excelsior, 's-Heer-Arendskerke, 79 punten 2. J. Welleman, E.M.M., Kortgene, 76 punten 3. J. den Toonder. Excelsior, Kloetinge4. M. Mallekoote, Euter pe, Heinkenszand W. van Boven, Excelsior, Kloetinge, allen 74 pun ten alleen eerste prijs 4. Anton Mullié, Ons Genoegen, Kamperland, 71 punten 5. Rien Steketee, Excel sior, Kloetinge, 69 6. C. Rijn, Ad- vendo, Wolphaarlsdijk, 67 7. Theo Oudeman, O.K.K., Wemeldinge. 66 8. W. M. Dingemanse, E.M.M., Kort gene, 65 punten. Een tweede prijs kreeg J. Huissoon, Ons Genoegen, Kamperland, met 63 punten. Ere-afdeling solisten, eerste prijs 1. J. M. Korsuize, Wilhelmina, Co- lijnsplaat. 64 punten tweede prijs 2. M. Sanderse, Excelsior, 's-Heer- Arendskerke. 62 punten en 3. J. Wal- hout.. Euterpe. Heinkenszand, 61 punten. Afdeling uitmuntendheid solisten, eerste prijs 1. Rinus den Toonder, Excelsior, Kloetinge, 68 punten 2. J. de Pundert, 67 punten 3 GerriL den Toonder, Excelsior, Kloetinge, 65 punten 4. Rie den Toonder, Ex- de prijs 5. C. Rijk, Euterpe, Hein- celsior, Kloetinge, 64 punten twec- kenszand en M. Schrier, Vooruit. Waarde, beiden met 62 punten6. C. Breure, Riliandia, Rilland en C. A. Verburg, Ons Genoegen, Nisse, 61 punten 7. H. Bliek, Excelsior, V Heer-Arendskerlce, 60 punten 8. Kees de Klerk, Excelsior, Kloetinge en A. Geus, Euterpe, Heinkenszand, 59 punten. Eerste afdeling solisten, eerste prijs: 1. J. v. d. Guchte, Euterpe. Heinkens zand. 67 punten 2. C. van Damme, Euterpe, Heinkenszand. A. v. d. Guchte. Euterpe, Heinkenszand en F. J. Feleus, Oefening en Uitspan ning, Kattendijke, 66 punten 3. Kees Bos. Excelsior. Kloetinge en A. Bordui, Euterpe, Heinkenszand. 65 punten 4. C. van Weele, O.K.K., Borssele, 64 tweede prijs 5. E. van Velzeii, Concordia, Krabbendij- ke, 61 6. I. Stokman, Apollo, Wis- senkerke, 60 en 7. C. M. Simonse, Advendo. Wlphaartsdijk. 59 punten. Tweede afdeling solisten, eerste pr.: 1. Bram Meloen, Concordia, Krab- bendijke, 65 2. Henk Minnaar, Oe fening en Uitspanning, Kattendijke: Jan Geluk. Oefening en Uitspanning. Kattendijke en Wim Bazen, Excel sior, Kloetinge, 64 punten tweede prijs 3. J. de Wee, E.M.M., Kort gene en J. v. d. Vrede, Concordia, Krabbendijke, 62 4. Han Cabboort, Oefening en Uitspanning, Kattendij ke, 60 5. Johan Geluk, Oefening en Uitspanïng', Kattendijke en B. Geys, O.K.K., Borssele, 59 6- J. P. Au gustijn, Apollo. Wissenkerke en P. A. Zweemer, O.K.K.. Borssele. 58 7. Jac. Vleugel, O.K.K., Wemeldinge. 57 8. Jacobus Bosman. Ons Genoe gen. Nisse, 56 punten. Derde prijs H. J. van Nieuwenhuysen, E.M.M., Kruiningen, 51 punten. Afdeling uitmuntendheid duelten le prijs met lof P. J. Mol en J. Melief- ste, 's-Heer-Arendskerke en Nieuw en Sint-Joosland, 72 punten. Eerste afdeling duetten le prijs C. van Damme en A. Bordui, Euterpe, Heinkenszand, 67 punten. Tweede prijs Theo Oudeman en Henk Ou deman, O.K.K., Wemeldinge. 58 pun ten. VOOR VERGADERING VAN DONDERDAG Benoemingen onderwijzers De Vlissingse raad zal, in de donder dag, a.s. te houden vergadering, weer een groot aantal onderwijszaken moeten behandelen. Zo is er een ver zoek tot ontslag van de lieer D. P. Gillissen, onderwijzer In vaste dienst aan de Bouwen Ewoutschool, in ver band niet zijn benoeming tot hoofd van de o.I.s. te Berkhout. B. en w. adviseren de raad dit ontslag te ver lenen. In een vacature aan de openbare Frans Naereboutschool adviseert het college de raad te benoemen de heer C. B. Antonisen te Vlissingen. terwijl voor de benoeming van een leef kracht aan de openbare v.g.l.o.- school wordt voorgedragen de heer ,A. A. K. ten Bruggecate te Vlissin gen. Mevrouw H. M. E. van Loenen- Haccou heeft de raad een schrijven gezonden, waarin zij ontslag vraagt als onderwijzeres aan de Frans Nae reboutschool. met ingang van 1 sep tember a.s. B. en w. willen dit ont slag eervol verlenen, evenals bij de lieer E. M. de Groene, onderwijzer aan dezelfde school, die ontslag heeft gevraagd wegens zijn benoeming tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare uloschool te Vlissingen. Om te voorzien in de vacature aan de openbare Bonedijkeschool stellen b. en w. voor mevrouw J. M. Limburg- Koelman le Renesse onderwijze res aan de o.I.s. van Westerschou- wen te benoemen. Om in de per soneelsbezetting van de gemeente lijke industrie- en huishoudschool te kunnen voorzien, stellen b. en w. voor om tot leraar tekenen te be noemen de heer J. W. Ditmar te Vlissingen. tot lerares naaien me vrouw G. J. Goedemondt-Smoeing te Vlissingen en tot lerares koken en huishoudkunde mevrouw W. A. van der Plas-de Jonge te Goes. De raad wordt tenslotte geadviseerd om tot tijdelijk leraar-maatschap pelijke vorming aan de cursus voor Mater Amabiliswerk te benoemen de heer F. A. G. Barbé tc Vlissingen. 1 De ingangsdata van de verschillende ontslagaanvragen en van dc benoe mingen zal het college nog nader be palen. Dc Vereniging voor christelijk ulo- onderwijs en liet r.-k-kcrk en school bestuur van de St.-Paulus uloschool hebben een verzoek ingediend om een voorschot op de vergoeding voor het vakonderwijs in 1961. B. en W. stel len voor deze te verlenen, ten bedra ge van respectievelijk 3589,65 en 3591,76. De bijzondere lagere school wil een voorschot op dc exploitatie vergoeding voor 1961. Eenzelfde ver zoek bereikte de raad van de bijzon dere kleuterscholen. B. en w. stellen voor deze voorschotten vast te stel len. f Artvertenfte i SEROOSKERKE (W.) Openbare verkoping Ten overstaan, van notaris R. Batten uit Middelburg, werd dezer dagen in café „Westdorp" té Serooskerke (W.) publiek verkocht, het huis met schuur en tuin aan de Wilgenhoekweg no. 11 aldaar. Hoogste inschrijver was de heer W. Brouwer uit Serooskerke met f7560. Koper werd de heer M. Brou wer jr. te Middelburg voor f 8075. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Serooskerke (W.) van de N.C.V.B. hield dezer dagen een fees telijke jaarvergadering onder leiding van de presidente mevrouw De Dreu- Thorenaar. Dc secretaresse, mevrouw Jobse-Jobse vermeldde in haar ver slag, dat het ledental 132 bedroeg. Uit het verslag van de penningmeesteres- se, mevrouw L. Kodde-Mcijers. bleek dat er een batig slot was. Mevrouw Schortinghuis bracht verslag uit over haar bezoek aan zieken. Tevens werd een nieuw vaandel aan de presidente overgedragen. Het verdere program ma bestond uit een toneelstuk, een schetsje, hersengymnastiek en een declamatie. Een koortje, samengesteld uit de leden, zong 'enkele liederen, waarbij mevrouw Reinierse het orgel bespeelde. Jeugd van buurtvereniging 't Zand trad aan De Middelburgse buurtvereniging 't Zand kan niet alleen rekenen op een" groot aantal ouderen, die zich jaax-- lijks inspannen voor de grote feest avond, maar ook op een flinke groep zeer jeugdige buurtbewonevtjes. Dit bleek vrijdagavond tijdens een avond, die 't Zand in de Schuttershof beleg de, waar alleen de jeugd aan het woord was. Slechts de leiding berust te bij de ouderen, maar deze versche nen alleen aan het slot van het optre den op de planken van het Schutters hoftoneel om tezamen met hun pupil len een welgemeend applaus in ont vangst te nemen. Een afwisselend programma brachten de jongeren uit de buurt op het to neel, waarin de hoofdmoot werd ge vormd door een kinderoperette en een tweetal schetsjes, die een voor het overgrote deel jeugdig publiek met spanning volgde en de ouderen in de zaal vertederden. Want op ontwa penende wijze brachten meer dan der tig buurtbewonertjes de kinderope rette „Doornroosje" op de planken, waarvoor zij een hartelijk applaus in ontvangst konden nemen. Een groot aandeel in dit succes hadden de dames Van Verre, Vermeulen, Vinke en Olv- slager. De heer Rijkse had de toneel groep onder zijn hoede genomen. Een experiment voor 't Zand. want nog nooit eerder had de jeugd van de buurtvereniging zich aan het toneel gewaagd. Plankenkoorts bleek er bij deze première echter niet te zijn en op vlotte wijze wisten spelers en speelsters het publiek met hun spel te boeien. Aan het programma werk ten verder mee het bandje de Them- polia's. de twee zingende zusjes en een Zeeuws boertje, die allen hun op- I ti eden met een hartelijk applaus bc- loónd zagen Middelburgse hbs-bond gaf jaarlijkse uitvoering Als één van de laatste schoolvcreni- gingen heeft de Middelburgse hbs- bond (MHB) vrijdag in het City theater zijn jaarlijkse „grote avond" gehouden. De toneelgroep van de MHB voerde het toneelstuk in drie bedrijven „Rimboe in Mokum" van Reinier van Weert op, een stuk. met vooral in het tweede en derde be drijf heel wat actie, hoewel dat soms een tikkeltje „goedkoop" was. Maar de bedrijvigheid in de huis kamer van de Amsterdamse fami lie Burgermans was in elk geval spannend en dat vergoedde veel van de vooral in het eerste bedrijf wat langdradige teksten. De hbs-toneelgrocp heeft het ecl\t niet gemakkelijk gehad met dit to neelstuk. Waarbij dan bovendien in aanmerking moet worden genomen, dat er enkele „nieuwelingen" op het city-podium stonden. Met name dank zij de vertolkingen van Marjan Dek ker en Jan de Koning als mevrouw en meneer Burgermans hebben de gasten van het MHB-bestuur deze avond veel plezier gehad. Want waar de tekst aanleiding gaf tot komische verwikkelingen, werd die Ds. Wentsel deed intrede te Brouwershaven Zondagmiddag heeft ds. IS. Wentsel, emeritus-predikant le Ridderkerk zijn intrede gedaan in de gerefor meerde kerk aan het Bostonplcin tc Brouwershaven. Het kerkgebouw was bezet met vele gemeenteleden, genodigden en afgevaardigden. De rij van sprekers die ds. Wentsel begroette werd geopend door de heer W. Mudde, ouderling, die namens de kerkeraad en de gemeente enkele woorden van welkom sprak. De heer Mudde dankte ook ds. C. M. Boerma i uit Haamstede, die gedurende de va- caturetijd consulent was. Ds. Boerma sprak hierna namens de classis en als consulent. Hij feliciteerde ge meente, kerkeraad en predikant. De vorige predikant, ds. P. L. Schudde- beurs uit Denderleeuw (België) feli citeerde de predikant namens zijn gemeente. Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester A. H. Vermeulen er zijn vreugde over uit, dat de vacature is vervuld- Onder de aanwezigen bevonden zich verder een deputatie uit Ridderkerk, vertegenwoordigers van de gerefor meerde kerken te Nieuwerkerk. Scharendijke, Haamstede en Zonne- maïre en een afvaardiging van de Ned. Hervormde Kerk te Brouwers haven. Namens de burgerlijke ge meente was ook wethouder J. Dek ker aanwezig. In de morgendienst was ds. B. Wentsel in het ambt be vestigd door zijn zoon, ds. B. Went sel to Oudewater. Deze sprak naar aanleiding van een tekst uit Johan nes 10 over „de Goede Herder". Ds. J. H. Telkamp in Haarlem overleden In de ouderdom van bijna 75 jaar is te Haarlem overleden ds. J. H. Tel kamp. in leven emeritus predikant van de gereformeerde kerk van Utrecht en wonende te Haarlem. Ds. Jan Hendrik Telkamp werd op 29 mei 1886 te Hillegom geboren. Hij bezocht eerst het gereformeerd gymnasium te Amsterdam, waar hij verder ook nog aun de Vrije Univer- door de beide hoofdrolspelers ten volle benut. Zij waren evenals de anderen bijzonder rolvast en droegen met hun rustig optreden on getwijfeld bij tot het welslagen van de avond. Wanneer de andere medespelenden Ingrid Surink, Nelleke Hubregt- se. Truss Nieuwenhuyse, Maarten ter Bals. Herman Thoma en Flip Petri nog wat meer ervaring op de planken heben opgedaan, zullen zij zeer zeker een uitstekende to neelgroep kunnen vormen. De regie was in handen van me vrouw Van Hoek en de heer P. Bou- wense. De grime was verzorgd dooi de heer 1. Lorier. Het geheel speel de zich tegen een fleurig decor. Nadat in de pauze de traditionele verloting gehouden was. werd de avond besloten met een „bal na." onder leiding- van de heer W. M. J. Meeuse en met muzikale medewer king van het kwartet Henk van Buul uit Dordrecht. Orgelconcert Feike Asma in Nieuwe Kerk Dinsdag 4 april a.s. zal Feike Asma op het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg een concert verzorgen, dat werken vermeldt van J. S. Bach en Jan Zwart. Voor dit concert, dat 's avonds om acht uur begint, is het volgende pro gramma vastgesteld: 1. Toccata et Fuga in d moll van J. S. Bach; 2. Koraal voorspelen: a. Ach blijf bij ons. Heer Jezus Chris tus: b. Schmücke dich, o liebe See- le": c. Erbarm' dich mein. O Hcne Gott, van J. S. Bach; 3. Concert in G dur; a. Allegro; b. Grave: e. Presto. Vivaldi-Bach; 4. Trio-Sonate in B minor a. Adagio; b. Allegro ma non troppo: c. Gigue, John Stanleij; 5. Final, César Franck: C. a. Trio „Gebed des Heren"; b. Fantasie over Psalm 24 ..Verhoogt, o poorten, nu de boog". Jan Zwart. siteit studeerde en in het voorjaar van 1914 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Tel kamp kort daarna na préparatoir examen beroepbaar was verklaard in dc Gereformeerde Kerken in Ne derland. werd hij op 4 oktober van datzelfde jaar (1914) bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Ter Aar in de classis Woerden. Op 7 oktober 1917 verwis selde de thans overledene deze kerk met die van Berkel en Rodenrijs, vanwaar hij op 22 augustus 1920 naar die van Middelburg vertrok. Op 15 december 1927 deed ds. Telkamp intrede als predikant van de gerefor meerde kerk van Utrecht, waar hij vier dagen eerder, n.l. op 11 decem ber. was bevestigd. Deze, zijn vierde en laatste gemeente, diende ds. Tel kamp tot 25 juni 1942, toen hem op 56-jarige leeftijd om gezondheids redenen vervroegd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat is ds. Telkamp na de oorlog nog enige tijd hulpprediker te Bergen in Noord- Holland geweest en naderhand ook nog een paar jaar te Zaandam. Ds. Telkamp werd bij herhaling af gevaardigd naar particuliere synodes en verder maakte hij ook deel uit van de generale synode van Assen en van die van Utrecht. Zeeuwse Stichting voor Revalidatie opgericht Dank zij de samenwerking tussen di verse verenigingen, corporaties en stichtingen Is dc Zeeuwse Stichting voor Revalidatie opgericht. Zij stelt zich ten doel het bevorderen van een zo goed en zo efficiënt mogelijke re validatie in de ruimste zin des woords voor alle lichamelijk en/of geestelijk gebrekkigen. Aan de stichting nemen deel de pro vinciale. Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis", de provinciale bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis", de provinciale vereniging ..Het Zeeuw se Oranje-Groene Kruis", de hoofd inspecteur-directeur voor de Arbeids voorziening district Zeeland, het dis trict Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst, de Nederland se Vereniging Sociale Zorg voor minder-vaiiden Actio Vincït Omnia (Arbeid overwint alles), de afdeling Zeeland van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de Stichting Federatie van beschuttende werk plaatsen in Zeeland, terwijl nog an dere colleges en organisaties tot de stichting kunnen toetreden. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren Th. J. Andriessen te Ovezan- de, voorzitter, A. de Lange te Goes, secretaris. A. J. Kaland te Middel burg. penningmeester. K. van Dijk en J. Wetselaar. beiden te Middel burg. Tot arts, belast met de medi sche leiding van het werk. is be noemd de heer W. K. Wiemer. arts te Enschede, die per 1 mei a.s. in functie zal treden. Het ligt in de bedoeling, dat na enige tijd van voorbereiding in de verschil lende delen van de provincie een re- validatieteam aan het werk zal gaan. ScheepvaartbèriSïhtcn Vlissingen aangekomen op 24-3: Christian Conelce van Hoofdplaat. Matelots Pillien et Peyratli van Antwerpen, Castillo Am- pudia van Terneuzcn. Vlissingen vertrokken op 24-3: Bulkoil naar Palermo, Christian Concke naar Hamburg. Matelots Pillien et Peyrat naar Wilmington, 25-3: Castillo Ampudia naar Valencia; Gepasseerd naar Antwerpen op 24-3: Zus van Zee/Terneuzcn, Helvetis S van Zee/ Terneuzen, Zaankork van Hamburg. Mei doorn van Leixoes. Liberty van London, Dollard van Goole, Njord van IJmuiden, Mutua Fides van Zee/Teriieuzen, Som- rnelsdijk van Rotterdam, Maria S van Sloilsbron/Gent. 25-3: Gerry S van Rot- terd.mi/Hansweert. Tjoba van Zee, Phoe nix van Zee/Terneuzen. Aardenburg van Rotterdam, Aruba van Middlesbro/Ter- neuzen. Dahomeykust van Amsterdam, Abbedijk van Rotterdam. 147. Verbaasd staarde baron Bluft het tweetal na. dat in de scheme ring verdween. „Vreemd", mompelde hij, „waar om waren ze plotseling zo be vreesd? Wat voor gevaar schuilt er in, als ik aan de Overzijde van de bergen regen ga maken? Dat zou immers een weldaad voor de bevolking zijn Hij werd in zijn overpeinzingen ge stoord door Johan. die moe en be vlekt aankwam. „Het spijt me, meneer dc baron." zei de trouwe knecht, „maar het vliegtuig is niet te repareren". „Komaan, men moet de moed niet zo vlug opgeven", sprak de baron, „waar een wil is. is een weg. Voor vandaag heb je echter genoeg ge repareerd. Blijf dus maar binnen". Johan herademde maar z'n gezicht betrok, toen baron Bluff vervolgde „lk heb dit hotel overgenomen en kamp nu met personeelsgebrek. Voor vanavond benoem ik je tot nachtportier". Veel rust kreeg de goede knecht dus niet, die nacht.... Oprichtingsvergadering afd. Zeeland N.W.B. Tijdens een zaterdagmiddag in „De Landbouw" te Goes gehouden verga dering is een afdeling Zeeland van de Nederlandse Wandelsport Bond opgericht. Tot voor kort vormden Zeeland en Brabant één afdeling. Er is reeds een voorlopig bestuur ge vormd en inmiddels hebben zich al 200 wandelaars als lid aangemeld. In het voorlopig bestuur dat een jaar zal aanblijven, hebben zitting: de he ren Joziasse. Middelburg, voorzitter. Matsinger, Vlissingen, secretaris-pen ningmeester en leden de heren Den Engelsman en Beke uit Axel. Als propagandist werd aangezocht de heer J. v. d. Parel uit Kruiningen. Daar niet voldoende wandelaars" ter vergadering aanwezig waren, werden de concept-statuten en het huishou delijk reglement nog niet vastgesteld. Medegedeeld werd in deze vérgade- ring, dat avondvierdaagsen zullen worden gehouden in Axel, Kruinin gen, Middelburg. Oostburg. Ovczan- de, Vlissingen, Terneuzen en Krab bendijke. Uitslagen van het amateurvoetbal De uitslagen van dc wedstrijden, ge speeld in de eerste klas A luiden: Kou. HFC—WVC 2—1. Rheden—De Spartaan 0—1, VDZ—OSV 0—0. ESC AHollandia 1I. Jonge KrachtQuick N 33. JOS —UW 1—1. De stand in deze klas Is nu: Kon. HFC 17—25. DCG 16—21. De Spartaan 16—20, JOS 15—13. Hollandia 16-18. OVV 16— 17. Quick (Nt !S—16. Rheden 16—15. Esca 15—14. Jonge Kracht 15—11, VDZ 15—10. OSV IC—10. WVC 15—9. De uitslagen in de eerste klas B zijn: Hengelo—Alcides 2—1, Borne—DOS '19 0—0. WW—Quick '20 1—1, Neptunla— Velocitas 0—2. ZACOoslerparkers 1— 0, Ernnien—Rood Geel 2—2. De stand luidt nu als volgt: Velocitas 15 -22, ZAC 15—21, Hengelo 17—20. Alcides 16—19. Neptunia 15—17, WW 15—16, Rood Geel 1616, Emmen 1614. Oos- terparkers 1614, Quick '20 17—34. Sneek 16—12. Borne 37—12. DOS ''.y 37—11. De uitslagen in de eerste klas C zón: TSC—Emma 2—3. CVVONA 54. Gou da—Laakkwartier 3—0. SVW—Alliance 3 3. MOC "17—Xerxes 1—6. DCV—Quick 3—0. De stand is nu: Xerxes 17—22, CVV 37— 22, TSC 17—22. Alliance 17—20. Gouda 16—18, DCV 17—37. ONA 16—16. Unitas 16—16. MOC '17 17—16. Laakkwartier 17 —15. SVW 17—14, Quick (H) 17—12, Em ma 17—3. De uitslagen van de wedstrijden van zondag in de eerste klas C zijn: Spel, Irene—Heer 2—1, Spel. WW '2S—Hoens- broek 2—1. Brabantia—TOP 0—3, Ton- gelre—De Spechten O—l. Spel. Emma— Wilhelmina '030o. De stand luidt nu: Spel. Emma 16—21. Spel Irene 1520. Minor 16—39. Spel. WW '23 1^—3 i. Heer 15—15, De Spech ten 17—15, Wilhelmina '08 15—11, Tor.gel- re 16—14, Hoensbroek 15—13, TOP 16—13, Brabantia 15—12, Boxtel 13—11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3