Botwinnik bereikte gunstig eindspel UGA SPECIALE FORMULE VOOR ZEEUWSE WEGENBELASTING PROVINCIALE COMMISSIE VOOR RATTENBESTRIJDING CONTACTEN MMC MIDDELBURG MET B. EN W. OVER KERMIS LANDBOUWERSZOON UIT KATS PROMOVEERDE IN AMSTERDAM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 MAART 1961 NOG VEEL MATERIAAL Tal dacht 50 minuten over één iettijdnood De \ijfdc partij om de wereldtitel schaken is afgebroken in een voor Botwinnik positief gunstige stelling. Er is echter nog vrij veel materiaal op het bord, zodat het de vraag is of Tal reden zal vinden liet eindspel (met minuspion) zonder meer op te geven. Opnieuw werd het 'n Nimzo-Indier en weer varieerde Botwinnik direct na de opening. Het repertoire van de uitdager in de onderhavige va riant is merkwaardig rijk vertakt, hoewel het aanvankelijk scheen, dat zwart door een actievere opstelling van stukken voldoende tegenspel zou hebben bleek reeds tegen de 25ste zet het tegendeel. Botwinnik's taxatie van het moei lijke eindspel slechte loper, maar spel tegen de beruchte ge- isoleerde d-pion bleek geniaal. Met een reeks fraaie zetten dwong hij zwart tot opgeven van een pion, om daarna een eindspel te hereiken, dat het ons inziens alle kansen biedt. Wit: dr. ir. M. M. Botwinnik. zwart: M. Tal. Nimzo-Indisch. I. c2c4 Pg8—f6, 2. Pblc3 c7—e6, 3. d2d4 Lg8—b4, 4. e2—e3 0—0, 5. Lfld3 d7d5, 6. a2a3 d5xc4, 7. Ld3xc4 Lb4d6, 8. Pgl—f3 Pb8—c6, 9. b2—b4 Als in de derde partij. In de eerste speelde de uitdager hier 9. Pb5. 9e6c5. 10. Lel—b2 Lc 8—z4, II, d4xe5 Een verrassing. In de derde partij speelde wit 11. dö, waarmee hij goe- I de ervaringen heeft opgedaan. 11Pc6xe5, 12. Lc4—e2 Dd8—e7 13. Pc3b5 TfSdS. Over deze zet dacht Tal vijftig minuten na. Geen wonder, de stel ling zit vol combinatoire wendingen, bijv. uitgaande van 3 3. Pf3: 14. Gf3: (14 Lf3: leidt na 14. Lb4: tot voor zwart voordelige complica ties.) 14. Lh3, 15. PdG:./, cdG: 1G. Dd4, en wit kan de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. 14. Ddlc2 a7a6. 15. Pb5xd6 c7x dG, 16. Dc2—dl Ta8—c8. 17. 0—0 Pf6e4, 18. Pfod4 Na deze zet bood Tal remise aan, Botwinnik weigerde, mede met het oog op de klok, de wereld kampioen zou vrij snel dienen te spelen. 18Lg4xe2, 19. Ddlxe2 Peöc4. 20. Tal—cl d6d5, 21. De2—g4 dreigt de coup de theatre 22. Pe621De7<37, 22. Dg4xd7 TdSxd7, 23. Tel—c2 Hier luid zwart nauwelijks liep minuten bedenktijd meerr Bot winnik nog ongeveer een half uur. He stelling lijkt overigens in evenwicht t_ï zijn. 23Pe4—d6, 24. Tfl—dl./ Td7 d8, 25. Pd4b3 Pe4xb2. 26. Tc2x b2 Pd6c4, 27. Tb2a2 b7—b6, 28. Kgl—fl f7—f6, 29. a3—a4 Pc4—eo. 30. b4—b5 TcSc3, 31. Pb3—d4 Zwart werd hier opgejaagd door do klok. 32. Tdl—al./Een sterke zet, wit dreigt aö. 32a6a5 33. Tal—dl TaS—c8, 34. Pd4—1'5 TcS—c7. Indien 34T8cö dan 35. Tdöenz. 35. Tdlxdö Kg8—f7, 36. Td5dl Kf7—eG. 37. Pf5—d4-f (schaak). Ke6—f7. 38. Kfl—e2 Tc7 c4. 39. Ii2—Ti3 Tc4b4,: 40. Pd4— c2 Tb4-c4, 41. Tdl—Ö2 Afgebroken. Nederland tweede in Ronde van Tunesië Donderdag is de ronde van Tunesië voor amateurs begonnen met twee halve etappes. In de eerste van deze twee een ploegentijdrit werd Nederland zesde. Oost-Duitsland werd hier winnaar. In de veelzijdige voeding óók voor de schoolgaande ieuqd. Bij het ontbijt, onder het speelkwartierlje, als 4 uurtje. Parkeerruimte wordt in Biggekerke uitgebreid Biggekcrke schept binnen zijn gren zen ïueer parkeerruimte. AL gaat liet j dan mondjesmaat, toch wil men het parkeerprobleem langzaam maar ze ker tot een oplossing brengen. Vrij dagmiddag heelt de raad weer twee beslissingen in die richting genomen. Het ging om een voorstel van b. en w. om een strook weiland van 90 meter lang en 5 meter breed te huren voor één seizoen tegen een be drag van 200. Op de weg bij Groot- Valkenisse, die in het vorige zomer seizoen door parkerende auto's bijna geheel voor het verkeer werd „afge sloten", betekent dit een verbetering van de situatie ter plaatse. Zonder enige op- of aarimerkinL konden de heren raadsleden zich met dit voorstel verenigen. Dat was ook het geval, toen burgemeester J. L. Dregmans nog een aanvullend punt op de agenda aan de orde stelde. De weegbrug van de Coöperatieve Sub leerfabriek en Raffinaderij Putters- hoek aan de. Duinweg dreigt een bouwval te worden. Om dat te voor komen heeft men met de eigenaar contact opgenomen. Hetgeen resul teerde is een overenkomst, dat de fa briek de brug sloopt en puin en grond ongeveer 1.10 are: goed voor acht parkerende auto's! voor de somma van één gulden aan Biggekerke „ver koopt". De heer P. Wijkhuis (c.h.) treurde een beetje over het verlies van de weegbrug, dié volgens hem steeds ;oede diensten had bewezen. Waarop jurgemeester Dregmans zijn opmer king herhaalde met de nadruk op het woordje had. Zoals voorgesteld verklaarden de he ren zich dan ook even later met dit punt akkoord. Het overige van de agenda behelsde een aantal min of meer formele aan gelegenheden, zoals vaststelling van gemeentelijke vergoedingen voor het onderwijs, aanbieding van de gemeen terekening over 1959 en wijziging van een gemeenschappelijke regeling. Burgemeester Dregmans stelde aan liet begin van de vergadering voor G.S. gunstig te adviseren op hun voor stel, de wethöuderssalarissen op te trekken van 720 tot 900. Tegelijk I werd daarbij het voorstel gelanceerd de presentiegelden voor de raadsleden van 7,50 op een tientje te brengen. Waarmee alle heren zich na een kleine discussie konden verenigen. Benoeming De lieer C, van Hercules, adjunct- commiés A ter gemeentesecretarie te Rilland.Bath, is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot commies ter gemeentesecretarie van Biervliet. WETSONTWERP IN TWEEDE KAMER Evenredigheidsfactor ZWAKKE PLEKKEN" Contactdag in Middelbur: Iu Zeeland wordt gewerkt aan de sa menstelling van een provinciale com missie voor de rattenbestrijding. Dit nieuws heeft gedeputeerde A. Schout vrijdagochtend meegedeeld op een contactdag van gemeentelijke ratten- lieslrijders in het Schuttershof te Middelbnrg, waar enkele tientallen van deze functionarissen uit geheel de tweede etapp^ bezette de Neder- j Zeeland acte de presence gaven. lander Knoop de "tweede plaats. Rol de vierde, Diepering 21e, Verstraete de 35e en Wesseling de 36e. De twee de dag vrijdag werd Rol tweede. In de algemene rangschikking bezet ten Rol en Knoop respectievelijk de zesde en de vijfde plaats. Leider is de Fransman Cauvet. In het ploegenklas. sement staat Nederland na Oost- Duitsland tweede. Ab Geldermans winnaar wegwedstrijd Menton-Rome I)e Beverwijkse' wielrenner Ab Gel- dernians heeft vrijdag de wegwed strijd MentonRome gewonnen, na in de laatste etappe zijn rivalen in het oog te hebben gehouden. De Italiaan Plerino Baffi zegevierde in dc laatste etappe van Sienna naar Rome. De laatste dag waren de Franse renners Anquetil en Crazyk niet aan de start verschenen. In het algemeen klassement wordt Gelder mans op 31 seconden gevolgd door de Brit Simpson. De Nederlander Ma- lipaard werd in het algemeen klasse ment 16e, De Haan' 20e. Belangrijke wedstrijd voor Middelburgse hockeyreserves Hei aanstaande weekeinde staat voor de Middelburgse hockeyers volledig in het teken van de MiddelburgTilburg sfeer. Zowel het eerste als net; tweede herenteam, alsmede de dames spelen, allen tegen elftallen van Were Di uit I Tilburg. Zonder hierbij de andere teams iets J te kort te doen kan gezegd worden nat ongetwijfeld de wedstrijd Middel burg II—Were Di III de belangrijkste zal zijn voor de Zeeuwen. De reser ve's hebben namelijk nog één punt nodig om definitief veilig te zijn en als de Middelburgers niet te veel te genslag zullen krijgen, behoort een kleine overwinning nier tot de moge lijkheden. Het eerste herenteam speelt zijn laatste wedstrijd tegen kampioen Were DI I en zal ongetwij feld aan het kortste eind trekken. De dames daarentegen kunnen de volle winst thuis houden, ondanks de ne derlaag welke zij in Tilburg tegen Were Di III hebben geleden. Het volledige programma voor a.s. zondag luidt: Heren 2e klas A: Bneda IIIHüCO. MiddelburgWere DiHeren 4e klas A: Liberty IIBreda IV. Middelburg II -Were Di III. TempoPush V: Dames 3e klas A: Middelburg—Wër'e Di III. Forward IIIPush V, Den Bosch III—Breda III. Op deze contactdag, die georgani seerd werd door de afdeling ratten bestrijding van de directie Fauna beheer te Wagenïngen, zei de heer Schout, dat Zeeland reeds eerder zo'n provinciale commissie voor de rat tenbestrijding gekend heeft. Deze commissie had zich echter te ruggetrokken, toen de bestrijding in de meeste Zeeuwse steden op gang was gekomen, en goed werkte. Op aandrang van dè landelijke organisa tie heeft men echter besloten ook in Zeeland weer zo'n provinciale com missie in het leven te roepen. Hier mee hoopt men de bestrijding beter te kunnen coördineren, want zoals uit de woorden van de gedeputeerde bleek loopt de rattenbestrijding in sommige streken van Zeeland per fect. maar er zijn ook nog zwakke plekken...! En het opzoeken van deze zwakke plekken noemde de heer Schout juist het werk van de pro vinciale commissie. V ermenging Op deze contactdag sprak verder de heer D. W. Langeveld van de afdeling rattenbestrijding van de di rectie Faunabeheer, een bij de Zeeuwse gemeentelijke rattenbestrij- ders algemeen erkend deskundige. In zijn inleiding behandelde de heer Langeveld voornamelijk liet gebruik van verschillende vergif soorten en de vermenging, waar mee nusn de beste resultaten kan boeken. Ook wees de heer Lange veld nog eens extra op het grote belang van een rattenbestrijding, want reeds is komen vast te staan, dat tussen de aanwezig heid van ratten en paratyfus verwantschap beslaat. Een ande re gevaarlijke ziekte, die ratten kunnen overbrengen is de ziekte Aan Weil. Rattenbestrijding noemde de he. r Langeveld dan ook een zaak in het belang van do volksgezond heid, waaraan niet genoeg aan dacht kaii worden besteed, Verder bestreed hij de mening, dat ratten alleen een boerenprobleem zouden zijn. Ratten zijn een demo cratisch probleem. Zij komen overal voor. Men vindt ze 'honderden me iei's diep in de mijnen, opslopers bedrijven. in-gevangenissen tot zelfs in straaljagers toe.r ..Waar de mens is. is de rat", zei de heer Langeveld. Twee soorten komen algemeen voor De bruine rat, die het meest ver breid is. zowel binnen als buiten, terwijl de zwarte ral zich voorname lijk in gebouwen of huizen ophoudt. De bestrijding van deze beesten kan alleen effectief worden uitgevoerd als iedpre gemeente er aan mee werkt. Een probleem hierbij Is, dat duizenden ratten volgens de heer Langeveld door het publiek onder houden wordt. „Men zegt, dat men brood voor de vogeltjes strooit, maar vaak wordt dit 's avonds gedaan en betekent 'het een maal voor de rat ten", aldus spreker. Uitvoerig ging de lieer Langeveld vervolgens iu op' de bestrijding met gif en de resul taten, die men hiermee kan boeken. Na de inleiding was er gelegenheid tot stellen van vragen, waarbij een geanimeerde discussie ontstond en ervaringen werden uitgewisseld. Het middagprogramma van deze contactdag vermeldde naast discus sie nog de vertoning van een film. Het bedrag van de gelden, die beschik baar worden gesteld voor aanleg, ver betering en onderhoud van openbare verkeerswegen wil de regering afhan kelijk stellen van het aantal motor rijtuigen. Stijgt in een bepaald jaar liet aantal motorrijtuigen, dan zal genoemde be drag in evenredigheid met deze stij ging toenemen. Dit is het uitgangspunt van liet ont werp van de „wet uitkeringen wegen", dat vrijdag bij de Tweede Kamer is ingediend. Als basis voor het systeem is in het ontwerp opgenomen, dat over 1960 een bedrag van 80 miljoen zal worden uitgekeerd. Voor de verdeling van het jaarlijkse bedrag over de provincies die ieder weer hun deel over de betrokken on derhoudsplichtige instanties zullen verdelen is in het ontwerp een for mule opgenomen, waarin de in een provincie opgebrachte motorrijtuigen belasting over een jaar, de oppervlak te van de provincie en het aantal in woners van de provincie zijn ver werkt. zodat de verdeling evenredig zal zijn aan deze drie factoren. Bijzondere geografie Alleen voor Zeeland is een afzonder lijke formule opgenomen, gezien de bijzondere geografie van deze pro vincie. Voor Zeeland is een correctie toegepast, zodanig, dat de uitkomst voor de formule wordt vermenigvul digd met bet getal, dat wordt verkre gen door deling van de gezamenlijke oppervlakte van land eu water door de oppervlakte van land. A. IMANSE IN HOOFDBESTUUR K.N.M.B. Voor kermis-weekmarkt zal wellicht andere plaats worden aangewezen Tijdens dc. Jaarvergadering, van Handelsbelang te Middelburg heeft voor zitter A. Imanse mededelingen gedaan over het contact van de Middel burgse Middenstandscentralc met liet college van b. en \v. De M.M.C. had onder meer contacten over de mogelijkheid van een stadsbusdienst welke materie liet stadscollege thans ïn studie heeft over de markt en straatliandelsituatïe, over de naleving van de verordening voor het onbeheerd laten staan van (bromfietsen, en over de kermis en de ker- misweekmarkt. De laatste kermis kon volgens de M.M.C. de toets der kritiek niet door staan, zodat met b. en w. de moge lijkheid besproken ja inzake ophef fing of verplaatsing naai' een vroe ger of later tijdstip (voor- of na jaarskermis). Voorts werd van mid denstandszijde bezwaar gemaakt te gen het verplaatsen van de week markt tijdens de kermis naai de Nieuwe Burg en de Koorkerk straat. De M.M.C'. heelt ecu oplossing aan de hand gedaan, die. door b. en w. welwillend is ontvangen Dc beer Inianse kon echter nog geen defini tieve belissing bekend maken. BUSSTATION Voorts is met b. en w. gesproken over de mogelijkheid van een overdekte waehtgelegenheid voor het busstation op het Plein 194Ö. De.heer Imanse wees er hierbij op dat rekening moet worden gehou den met de eventuele verplaatsing van het autobussenstatio» naar een andere plaats. Ten aanzien van de sanering kunnen de middenstanders er op rekenen, dat zij voorafgaande aan de besprekin gen een „vinger in de pap" mogen hebben. „Zodoende zullen wij niet voor verrassingen komen te staan, zoals onze Vlissingse collega's", al dus de heer Imanse. In zijn openingswoord had de heer Imanse gewezen op het belang van een sterke organisatie, zowel plaat» selijk als landelijk. Nu het ledenaan tal teruggelopen is en de penning meester een nadelig saldo moest no teren over het afgelopen jaar, heeft Handelsbelang besloten om in sa menwerking met de christelijke en de katholieke middenstandsvereni ging een ledenwerfactie te organise ren, waarvoor een beroepsman aan getrokken zal worden. COMPENSATIE Nu in de toekomst de koopbehoefte van de inwoners, die thans in en rond „kerngemeenten" wonen, naar Mid delburg zal afzwakken, zei de heer Imanse er van overtuigd te zijn, dat .Middelburg compensatie zul kunnen vinden in de realisering van bet Slocplan. Hij achtte het in dit. ver hand van groot belang, dat er vcr- keersmogelijkheden geprojecteerd vang- en recouibiiialieceutra". 1 In .hun memorie van toelichting- schrijven de ministers Korthals, Tox- opeus en. Zijlstra,, dat zij weliswaar bij het maken van het ontwerp zijn uitgegaan van het rapport van de commissie Oud van 1954 over de financiële zelfstandigheid van ge meenten en provincies, doch niet alle voorstellen van de commissie hebben overgenomen. Drie soorten In het ontwerp worden drie soorten wegén ouderscuéiden: secundaire, ter tiaire en quartaire. Deze laatste zijn wegen die niet op een secundair of tertiair wegenplan voorkomen. I)e gelden bestemd voor de verschillende soorten wegen in een provincie zullen, naar de ministers zeggen, in één be drag dienen te wordeii uitgekeerd, waarbij aan andere provincies een zekere mate van vrijheid wordt ge laten betreffende de wijze, waarop de uitkering over de verschillende soor ten wegen zal worden verdeeld. Wel achten de ministers het van groot belang, dat in elke provincie bij dc verdeling een bepaalde verhouding- wordt toegepast, waarin het belang van die categorieën wegen voor het wegverkeer tot uitdrukking komt en dat ook in de kosten van elk van die categoriëcn wordt bijgedragen. Daar om is in het ontwerp de bestemming van 60 procent van de uitkering vast gelegd: 30 procent voor de secundaire wegen, 15 procent zowel voor de ter tiaire als voor de quartaire. Tien procent van de uitkering hoeft de provincie niet jaarlijks onder de onderhoudsplichtigen op te delen. Zij mag dit bedrag reserveren bijvoor beeld voor bijzondere bijdragen in zeer kapitaalintensieve werken. Het ontwerp bevat voorts bepalingen betreffende de inrichting van de we genplannen en de administratieve werkwijze, die bil de verdeling dient te worden gevolgd. Eerste Bergse asperges aan de veiling Vrijdagmiddag werden aan de Bergen op Zoomse groente- en fruitveling de eerste asperges van het seizoen aan gevoerd door de teler P. A. Verduit uit Bergen op Zoom. Voor deze pri meur kreeg hij 24,80 per kg. Koper was de heer J. Withagen uit Steen bergen. Vrijdag ging op het te St.-Philips- land in aanbouw zijnde gemeente huis de vlag in top. Het hoogste punt ■was bereikt. De aannemer, Lig- tendag en Zn. te St.-Philipsland, hoopt het gebouw voor september van dit jaar te voltooien. Foto P.Z.C.) Axel heeft plannen voor nieuwe gasleiding Uit een onderzoek is gebleken, dat de aanvoerleiding van het gemeen telijk gasbedrijf "te Axel niet vol doende capaciteit heeft om ook de nieuwe wijken van Axel van gas te voorzien. Men overweegt thans om een leiding met grotere capaciteit aan te leggen, over een lengte van 1000 meter. De kosten hiervan wor den geraamd óp f 35.000. Aan de Axelse gemeenteraad zal een krediet ter grootte van dit bedrag worden gevraagd. Groot hengelconcours te Vlissingen Tér gelegenheid van haar vijfjarig bestaan organiseert de „Vlissingse Hengclvcrenïging" een groot ïnterna- tiónaat heugelconcours óp de stramien tussen Vlissingen en Zoutelande. Dit concours zal worden gehouden op 3 april (tweede paasdag) en begint 's morgens om 11 uur. Tot twee uur duurt de wedstrijd en om vijf uur die zelfde middag zal de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, in het concertgebouw de prijzen uitreiken. Het zal'de eerste maal zijn dat H.V.V. een internationaal concours organi seert. Men wil hiervan een jaarlijks evenement maken. Uit vele plaatsen werd reeds ingesechreven. Belangstel ling bestaat reeds uit België. Frank rijk en alle delen van Nederland. Raad van Ellewoutsdijk: hogere presentiegelden In de donderdagavond gehouden raadsvergadering van Ellewoutsdijk, werd besloten de presentiegelden voor de raadsleden te verhogen. Voor een dagvergaderïng zul len deze nu f 10,bedragen, voor een avondvergadering f 7,50 en voor een commissievergadering f 5, Besloten werd een cirkelgrasmaai- machine aan te schaffen. De'derde klasse op de algemene begraafplaats zal verdwijnen. Voorts werd beslo ten de lantaarn op de kruising Plat- tewegIseweg, de gehele nacht te laten branden. Er zal een investeringsplan worden opgemaakt voor de ïn dc -komende jaren uit te voeren werken. Gevraagd werd maatregelen te tref fen tegen het gooien van uien en rotte aardappelen op de bermen van de wegen. DR. F. M. KLAASSEN Proefschrift: experimenteel worden tussen het Sloc en Middel burg. Hij vond liet voorts .noodzake lijk, dat de culturele activiteiten ge stimuleerd worden. „Middelburg zul een ontspannings- en ontwikkelings centrum moeten worden", aldus de lieer Imanse. Dc Handelsbelang-voorzitter wees ook op dc voor bepaalde bedrijven funeste ontwikkeling van het groot winkelbedrijf en de „supermarket". Tot slot van zijn uitvoerig betoog hield de heer Imanse een pleidooi voor een orgaan van de midden standsorganisatie in één verband. De secretaris, do heer I. M. van Houte, feliciteerde de heer Iman se hierna met zijn benoeming tot hoofdbestuurslid van de K.N.M.B. „Wij hebben in U ongetwijfeld een belangrijk voorvechter voor de Zeeuwse zaak", aldus de heer Van Houte. theoretisch karakter In het „Woestduinccntrunl" te Am sterdam promoveerde vrijdagmiddag do 27-jarige F. M. Klaassen uit Kats tot doctor in de wis- en natuurkunde op liet proefschrift „Generaties recom. binatic, geruis in halfgeleiders met Promotor was prof. dr. J. Blok van de Vrije Universiteit te Amsterdam, terwijl twee studiegenoten en mede werkers, respectievelijk de heren H. C. Booij uit Yerseke en F. J. de Hoog uit Amsterdam, als paranimfen op traden. Voor net tot stand komen van dit proefschrift, dat een experimenteel karakter draagt, werden gedurende twee jaar vele proeven in het labora torium van de vrije Universiteit ge nomen. Dc jonge doctor, die zich dus op het vlak van de natuurkunde en meer ln het bijzonder op elektronisch gebied specialiseerde, vertelde ons dat zijn onderzoekingen in de praktijk voor het versterken van kleine sig naalapparaten van waarde zijn. „Populair gezegd", aldus de heer Klaassen. „ik heb me met de fluctua ties van de weerstand van half-gelei- ders beziggehouden". Reeds is zijn plaats op het natuur kundig laboratorium van Philips verzekerd, nadat hij eerst zijn ver plichtingen ten aanzien van de mi litaire dienst, zal hebben ingelost. Over een half jaar zal dr. Klaas sen gaan trouwen met een Haagse studente in de chemie, die overi gens tegen die tijd ook haar stu dies voltooid zal hebben. En dan gaat het jonge echtpaar zich iu Eindhoven vestigen. Orgeltype Het spreekt vanzelf, dat de promotie voor zijn ouders, die met andere fami lieleden uit Zeeland naar Amsterdam gekomen waren, een grote dag vorm de. Vader Klaassen heeft een middel groot akkerbouwbedrijf in Kats. Zijn andere zoon is op de boerderij werk zaam. terwijl een jongere dochter nog het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes bezoekt. Overigens bezocht dr. Klaassen ha de lagere school te Colijnsplaat, destijds hetzelfde lyceum en voelde zich toen reeds sterk aan getrokken tot dc exacte vakken, waarvoor hij hoge cijfers behaalde. Vermelding verdient nog dat de jonge gepromoveerde landbouwerszoon uit Kats. zicli altijd bijzonder voor orgel muziek geïnteresseerd heeft. Eén van de stellingen van het genoemde proef schrift heeft, dan ook betrekking op het orgel type.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6