Ronde van Nederland gaat definitief door Feijenoord-nederlagen zijn voor Belgen „psychologisch mysterie" fV' BEKENDMAKING Atletiekeisen voor Europese kampioenschappen vastgesteld BOS kledingmagazijn Lange Vorststraat 56-58, Goes KOEJEMANS kledingmag. Lange Delft 19, Middelburg VRIJDAG 24 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 PERSSTEMMEN OVER INTERLAND „Nederland heeft België vernederd" „Na de hoopgevende partij té gen Frankrijk (vorige week een 1-1 gelijkspel) is de ne derlaag tegen Nederland een ijskoud stortbad op de rug gen van de Rode Duivels". Dit schrijft donderdagoch tend het Brusselse blad „De Nieuwe Gids" over de neder laag van het Belgische voet balelftal tegen Nederland. Het blad noemt het eerste Nederlandse doelpunt een „ongeluksdoelpuntje" en de 3-2 voorsprong van de oran jehemden bij de rust geflat teerd. Het blad noemt wel in het bijzonder de schitterende prestaties van de Belgische doelman Delhasse on danks de zes doelpunten en het spel van Moulijn. „De Standaard" wijt de onverwachte voorsprong van Nederland bij de rust aan dekkingsfouten in de Belgische verdediging. Het noemt het Belgische voorhoedespel „voetbalfranje", dat veel te traag was om succes te kunnen boeken. Vol bewondering schrijft het blad verder over de „talenten van Mou lijn". Tal Mysterie „Moeten wij niet eens een studie ma ken van het psychologische mys terie van Feyenoord?", vraagt „La Libre Belgique" zich af, er aan herinnerend dat sinds 1951 de Belgen niet meer in Rotterdam hebben kunnen winnen. Het blad noemt de Nederlandse overwin ning een „nieuw overweldigend succes van de oranjehemden, ge rechtvaardigd door de totale over gave, waarmee de Nederlandse spelers zich gaven". ,La Libre Belgique" meent, dat het Belgische team „zich in Parijs illu sies heeft gemaakt tegenover een elftal van „oude mannen". „In Rotterdam zijn de Belgen over klast, hoewel zij zeker in de eer ste helft een betere techniek ten toon spreidden". De Belgische stopper Lejeune noemt het blad „deze keer het gat in het Belgi sche verdedigingssysteem, waarin Delhasse de held was". In de Bel gische voorhoede voldeed slechts één speler: Van Himst. Fouten Nencini en Benedetti maakten ernstige val Met helikopter naar ziekenhuis In de vierde etappe van de wegwed strijd MentonRome hebben de Ita liaanse renners Gastone Nencini en Rino Benedetti bij de afdaling van de Futa een ernstige val gemaakt. Do coureurs zijn met een helikopter die de race volgde, naar een zieken huis in Florence overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen het pe loton na 85 km met grote snelheid van een heuvel kwam. Nencini, die vooraan reed, kwam te vallen en sloeg met het hoofd hard tegen de weg. Vijf andere renners: Cloarec (Fr.), Fontana, Baffi, Casotti en Be nedetti (allen Italianen) kwamen eveneens ten val. Nencini en Benedet ti echter bleven nadat de anderen weer opgestapt waren, liggen. De toestand van Nencini, die in 1960 de Tour de France won, schijnt erns tig te zijn. Hij heeft onder andere zware verwondingen aan het gelaat opgelopen. Bij Benedetti hebben de doktoren alleen een hersenschudding geconstateerd, zijn toestand baart geen zorgen. Botwinnik stond remise toe De vierde partij van de Tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen de titelhouder, de Rus Tal, en zijn landgenoot Botwinnik, die woensdagavond na 41 zotten was afgebroken, is op voorstel van Tal in remise geëindigd. Botwinnik leidt nu na vier ronden met 2'/zIVs- Tottenham Hotspur heeft het te druk De Britse voetbalclub Tottenham Hotspurs heeft bekendgemaakt dat zij niet zal deelnemen aan het Euro pese bekertoernooi van bekerwin naars, als zij op 6 mei de Engelse voetbalbeker wint. Manager Billy Nicholson zeide dat als de spurs dit seizoen zowel het nationa le kampioenschap als de beker win nen en die kans zit er dik in de club, als zij aan alles zou meedoen, een program van 75 wedstrijden in het komend seizoen van 38 weken zou hebben. Zoiets zou voor de spelers moordend zijn, meende Nicholson. Hij onthulde ook dat de spurs, die tot dus verre in dit secizoen 1.393.000 toe schouwers hebben gehad, ook niet wensten mee te doen aan liet beker toernooi van de Engelse Football League volgend seizoen. Dit toernooi wordt in het lopend seizoen voor het eerst gehouden en is een halve mis lukking geworden. De meeste grote clubs hebben het dc rug toegedraaid. „We hebben de meeste belangstelling voor de Europese beker (der nationale kampioenen). Wij concentreren ons daarop, op de competitie en op de En gelse challenge cup, en de rest laten we schieten", aldus Nicholson. Tottenham staat op het ogenblik 5-2 favoriet genoteerd voor de finale om de F.A.-beker. Diefstal van Kongolees klimaat Een woordvoerder van de V.N. in New York, heeft dinsdag ge- zegd, dat het Kongolese' leger §j een internationale meteorologi- sche deskundige heeft willen n arresteren. H De deskundige, die door een internationale weerkundige or- s ganisatie naar de Kongo was gezonden, was door de Kongo- j| lezen beschuldigd van ..poging n ff tot stelen van het fraaie kli- maat van Boenia, om het te verkopen aan de vijanden van §i de staat". De man, wiens naam niet werd n Tenoemd, was erin geslaagd ïan de arrestatie te ontkomen J Hij had bescherming gezocht bij de V.N.-trocpen. j iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'ir I „Nederland heeft België met 6-2 ver nederd", luidt de grote kop in „Le Soir". Het blad schrijft, dat na een goed eerste kwartier in de eerste helft de Belgen „alle een heid verloren en dichtbij een cata strofe kwamen". In de kleedkamer na afloop van de wedstrijd hebben Belgische spe lers het blad' gezegd, dat het vier de en vijfde doelpunt werden ge maakt „na vergissingen van de scheidsrechter". Het vierde doel- Sunt zou zijn voorafgegaan door ands van Swart en het vijfde werd volgens de Belgische spelers (er worden geen namen genoemd) in buitenspclpositie gescoord. De technische leider van het Belgi sche team zei in een gesprek met het blad „de tweede en derde goal van de Nederlanders als present jes te beschouwen, aangeboden door de Belgische verdediging. „Op dat moment de stand was toen 2-1 voor België hadden wij de wedstrijd in handen. Jam mer genoeg maakten twee fouten van onze verdediging en in het bijzonder van Lejeune een einde aan onze hoop". Altijd tegen Nederland ,Dit is des te spijtigcr, omdat derge lijke dingen altijd tegen de Ne derlanders gebeuren. Wij hadden tot dat moment goed voetbal ge- De trainer van de Belgen, Dekens, Op de Theems wordt op het ogenblik hard getraind voor de „Boatrace" de grote jaarlijkse roeiwedstrijd tussen de ploegen van de universitei ten van Oxford en Cambridge, welke op 1 april a.s. zal worden gehouden. De foto toont boven de Cambridge- acht en onder de acht van Oxford in actie tijdens de training. zei „alles verwacht te hebben, be halve zo slecht spel van Lejeune, die twee monumentale fouten be ging". „Indien onze verdediging normaal had gespeeld hadden wij nooit een dergelijke vernederende nederlaag geleden". Aanvoerder Jurion zei, dat de wed strijd een keerpunt kreeg in de 36e en 37e minuut de twee Ne derlandse doelpunten op een moment dat men verwachtte dat de Nederlanders door ons zouden worden overheerst". Doelman Delhasse, die in alle Belgi sche bladen lof krijgt toege zwaaid, zei verwonderd te zijn over „het buitengewone resultaat van elk schot, dat de Nederlandse voorhoede loste". Hij weet de nederlaag aan de tacti sche fout van de Belgische spe lers, die er „een show" van gin gen maken na hun tweede doel- Sunt, inplaats van de voorsprong oor een voorzichtige verdediging in stand te houden. „Wat de arme Lejeune betreft", al dus „Le Soir", „hij was letterlijk verbijsterd en met tranen in de ogen erkende hij onmachtig te zijn geweest de doorboringen van de gevaarlijke Kruyver te voor komen". Mooi laagje vernis Het Brusselse blad „Les Sports" schrijft o.m.: „De les van dit avontuur, dat een tragisch slot heeft, zoals zoveel andere avon turen in het stadion Feijenoord, is dat de onzen, wier technische vorderingen onloochenbaar zijn, wel goed kunnen spelen tegen Fransen of Hongaren, wier speel- trant van hun gading is. Maar wanneer ze te maken hebben met forse Zwitsers, met vastberaden Duitsers of met snelle Nederlan ders, dan bladert het vernis af, dat ons in Parijs zo bekoord heeft. En wat men onder dit mooie laag je vernis ziet, is nog niet erg so lide". Wat een dijkbreuk „Na Frankrijk-draw wat een dijk breuk" titelt „Het Volk" dat o.m. schrijft: Ivruiver, Swart, Moulijn en Schuurman hebben door hun snelheid, opportuniteit en slagvaardigheid de Belgische verdediging uiteindelijk volkomen murw gekregen en overwinnings- cïjfers op de bordjes gebracht die zelfs de grootste optimist nooit had durven voorspellen". Ook „Het Nieuwsblad" is die mening toegedaan. Het blad schrijft dat het oranje-team „in de aange naamste zin verraste". Het stak voortreffelijk in mekaar, speelde vlug en vlot samen en had aan zijn twee buitenspelers Mou lijn en Swart de basisleggers van een zege die zij zelf wel nooit zo hoog hadden durven hopen. Van meet af viel het op met wat een verbazend gemak Moulijn Hey- lens overspeelde en zijn maats de ene doelkans na de andere in de voet schilderde". Ps3!S53 k'f VOOR 1962 Wedstrijden worden te Belgrado gehouden In Parijs is zondag de Europese Commissie van de Internationale Atletiekfederatie (I.A.A.F.) bijeen gekomen, voornamelijk om de pres tatie-eisen voor dc Europese kam pioenschappen van 1962 te Belgrado vast te stellen. Tijdens het laatste congres van de I.A.A.F. (in september j.l. te Rome) had men reeds besloten om de oude regeling, volgens welke ietier land twee deelnemers mocht afvaardigen naar de herennummers, ongeacht hun prestaties, te wijzigen. De rege ling voor de damesnummers blijft gehandhaafd, zodat ieder land met maximaal drie atleten aan elk num mer mag deelnemen. Bij de heren is ieder land gerechtigd voor elk nummer één deelnemer af te vaardigen, maar bovendien nog twee anderen, indien deze aan be paalde prestatie-eisen voldoen. Dit systeem komt dus overeen met dat van de inschrijving voor de Olym pische Spelen te Rome. Men wil op deze wijze het aantal deelnemers be perken én tevens de Inschrijving van middelmatige atleten tegengaan. De prestatie-eisen voor de diverse nummers zijn 100 meter 10,5 se conde (of 100 yards in 9.6 seconde) 200 meter 21.3 seconde (of 220 yards in 21,4 seconde) 400 meter 47.5 seconde (of 440 yards in 47,8 seconde) 800 meter 1 min. 49,4 se conde (of 880 yards in 1 min. 50,1 seconde) 1500 meter 3 min. 44 seconden (of 1 mijl in 4 min. 02 se conde) 5000 meter 14 min. 10 se conden (of 3 mijl in 13 min. 45 se conden) 10.000 meter 20 min. 40 seconden (of 6 mijl in 28 min. 40 seconden110 meter horden 14,6 seconde 400 meter horden 52,2 se conde (of 440 yards horden in 52,6 seconde) 3000 meter steeple: 8 min. 54 seconden hoogspringen 2,03 meter verspringen 7,50 meter hinkstapsprong 15,50 meter pols stokhoogspringen 4,40 meter dis cuswerpen 53.00 meterkogelsto ten: 17.00 meterspeerwerpen 75.00 meter kogelslingeren 62.00 meter tienkamp 6800 punten. De inschrijving voor de 4 x 100 me ter en de 4 x 400 meter is vrij. Aan de prestatie-eisen moet worden voldaan in de periode van 1 juni 1961 tot 15 augustus 1962. RONDE VAN NEDERLAND 1961 PARCOURS PLOEGENTIJDRIT —"GENEUTRALISEERD 1ETAPPES 1 120 hm 16 mei 2 26Skm 17mei 3 1B8km 18mei 4 215 km lömei 101 km 20mei 175 km 21 mei 140 km 22 me. 8 220 km 23mei 4 km 24 mei 10 245km 25 TWEEDUIZEND KILOMETER Tien ploegen elk van acht man Aan alle onzekerheid is een einde gekomen. De Ronde van Nederland 1961 gaat definitief door. Dit heeft de voorzitter van de stichting Euro sport, de heer L. van Oest, donder dagmorgen op een persconferentie medegedeeld. Een van de voornaam ste hinderpalen bij de organisatie was de nieuw gecreëerde wegwed strijd Den BoschAmsterdam op 27 mei, waardoor volgens de heer Van Oest het gevaar bestond, dat de sponsors van alle kanten besprongen zouden worden, hetgeen de spoeling dun zou maken. Zowel bij de K.N.W.U. als bij de U.C.I. heeft de heer Van Oest te gen deze wegwedstrijd geprotes teerd en als gevolg daarvan heeft de U.C.I. geen toestemming ge geven tot het houden van een in ternationale wegwedstrijd. Den Bosch-Amsterdam zal nu op 27 mei nationaal worden gereden. Voor de ronde van Nederland zullen op 16 mei aanstaande in Utrecht 80 renners (tien ploegen elk van acht man) aan de ongeveer 2000 km lan ge route verschijnen. Het renners- veld zal bestaan uit Italianen, Zwit sers, Engelsen, Belgen en Neder landers. Er is nog een kans dat ook een Duitse ploeg zal worden aange trokken. Het étappenschema ziet er als volgt uit: 16 mei: halve etappe van Utrecht via Amersfoort, Blaricum, Bussum en Loenersloot naar Amsterdam over 120 km plus in Amsterdam een voor de algemene klassering meetellend kriterium over 60 km. 17 mei: Amsterdam, sluizen ÏJmui- den. Alkmaar, Den Helder, Afsluit- Schipperskamp kreeg nieuwe „Hollands Glorie" De directeur-generaal voor de volks ontwikkeling, mr. H. J. SchÖIvinck, heeft gisteren het nieuwe opleidings schip van het schipperskamp „Hol lands Glorie" Iu Dordrecht, officieel In gebruik gesteld. Het schip ls het voormalige marinevaartuig „De Leeuw", dat het oude lichtschip „Haaks", tot dusver in gebruik als één van de twee opleidingsschepen van „Hollands Glorie", zal gaan ver vangen. Mr. Schölvinck hield bij deze gele genheid een rede, waarin hij de be tekenis van het vakonderwijs voor toekomstig personeel van de binnen-, Rijn- en kustvaart schetste, zoals dat door „Hollands Glorie" onder auspi ciën" van het ministerie van onder wijs, kunsten en wetenschappen wordt gegeven. Abrupt einde van vlootbezoek Het Amerikaanse vliegdekschip „Midway", dat een bezoek aan Hong kong bracht, is donderdagmorgen onverwacht vertrokken, tegelijk met twee torpedobootjagers der Ameri kaanse marine. De „Midway" zou oorspronkelijk tot maandag in Hongkong blijven. Vol gens waarnemers bestaat er verband tussen het plotseling vertrek dezer eenheden van de Amerikaanse zeven de vloot en de verslechtering van de situatie in Laos. dijk, Leeuwarden, Dokkum over 266 km. 18 mei: Dokkum, Zoutkamp, Gro ningen, Delfzijl, Veendam, Assen, Emmen over 198 km. 19 mei: Emmen, Dedemsvaart, Zwol- lè, Apeldoorn, Deventer, Zutphen, Doetinehem over 215 km. 20 mei: geneutraliseerd naar Arn hem en dan de etappe van Arnhem, Nijmegen, Berg en Dal, Grave, St- Anthonis, Helmond over 101 km. Vervolgens in Helmond een meetel lend criterium over 80 km. 21 mei: geneutraliseerd naar de grens en vervolgens een etappe over ongeveer 200 km door België van Hamont naar Genk (bij Hasselt). 22 mei: geneutraliseerd naar Kerkra- de en daar vervolgens een meetellend criterium over 140 km. 23 mei: Kerkrade, Sittard, Konings bosch, Roermond, Grathem, Weert, Valkenswaard, Tilburg, Baarle Nas sau, Zundert over 220 km. 24 mei: ploegentijdrit over 44 km van Zundert via Roosendaal naar Steenbergen. Vervolgens daar een meetellend criterium over 60 km. 25 mei: Steenbergen, Rotterdam. Go- rinchem, Tiel, Amerongen, Zeist, Utrecht over 245 km. De mogelijkheid bestaat, dat de ka ravaan op 2 dagen in een grote hal zal aankomen. Namelijk aan het eind van de eerste halve etappe in de Europahal van het nieuwe R.AJ.-ge- bouw en na de vierde etappe in de sporthal aan het veemarktterrein in Doetinehem. Er is nieuws. Belangrijk nieuws. Nieuws op het gebied van de heren kleding. Jarenlang heeft men gezocht naar nieuwe wegen om de werkwijze bij het vervaardigen van herenkostuums te vervolmaken. En nu heeft men een nieuwe weg gevonden. Een totaal nieuwe weg zelfs. Van duizenden en nog eens duizenden Nederlanders heeft men door een groep medi sche studenten de lichaamsmaten laten vaststellen. Sekuur, precies, wetenschappelijk. Lengte, breedte, borstomvang, taillewijdte, kortom: al hun maten. Op de resultaten van deze metingen is een maatsysteem opgebouwd, dat zijn weerga in de wereld niet heeft. Het 4D maatsysteem. Het resultaat is een nóg betere pasvorm. En bovendien, nü voor praktisch iedere Nederlander een prima passend kostuum, zo kant en klaar, zo uit voorraad. In het nieuwe maatsysteem. Het 4D systeem. Onze nieuwe voorjaarskollektie bevat reeds vele kostuums in het 4C maatsysteem. waaronder verscheidene, bijzonder fraaie series BRIXON kostuums (vanaf 134 gld.) In dessins, exclusiefvoor Brixon ontworpen. Thans kunnen wij nóg meer heren aan een perfekt passend kostuum helpen. Zo maar kant en klaar, zo uit voorraad. De zaak met de klok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17