Landpachters in Goes over verkavelingen BILT Beroep directeur van gemeentewerken te Goes voor ambtenarengerecht Zeeuwse Almanak Zeeuwse landbouw ondervindt nog gevolgen van vorig jaar VERWACHT... 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 MAART 1961 ZITTING VAN 3'/2 UUR IN MIDDELBURG Toelage van f 1500.- per jaar werd. ingetrokken door b. en w. Het ambtenarengerecht heeft op een dinsdagmiddag in de rechtbank te Middelburg gehouden zitting het beroep behandeld van de directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, tegen een beslissing van het vorige college van b. en w. van Goes om per 1 januari 1960 een hem toekomende extra toelage van 1500 per jaar in te trekken. Meer dan drie en een half uur heeft de zitting geduurd, aan het slot waar van do voorzitter van het ambtenarengerecht, mr. H. J. W. Sibmaeher van Nooten bepaalde binnen drie weken schriftelijk uitspraak to zullen doen. De heer Oranje als de eisende partij werd bijgestaan door mr. C. L. Wieringa uit Utrecht namens de Christelijke Bond van Overheidsperso neel. Raadsman van de gemeente Goes de gedaagde partij was mr. J. J. v. d. Weel te Middelburg. Voorts waren namens de gemeente Goes aanwezig waarnemend-burgemeester dr. J. W. Noteboom als eerste raadsman en gemeente-secretaris M. J. Taillie als tweede raadsman. Als getuigen in deze zaak werden gehoord de buiten functie zijnde burge meester H. R. Michaëlis en oud-wethouder mr. H. B. Bouwman. De beide getuigen verklaarden. I vergoeding zou ingaan, werd vast- dat de toelage aan de heer Oran- I gesteld op 1 januari 1958- je was verstrekt bij besluit van en w. van Goes met ingang van 1 januari 1958. Dit vooruitlopend op de goedkeuring van het raads besluit om een havenbedrijf in te stellen, waarvan de heer Oran je directeur zou worden. Nadat het toenmalige college ech ter was gebleken, dat Gedeputeer de Staten afwijzend stonden te genover de instelling van een ha venbedrijf besloot het college van b, en w. de toelage aan de heer Oranje in te trekken. In een brief, gedateerd 28 maart 1960, werd dit de directeur van gemeentewerken kenbaar gemaakt. Met nadruk verklaarden de heren Michaëlis en Bouman, dat het geen defini tieve weigering betrof, maar een opschorten van de uitbetaling. Hoewel dit uit de brief aan de heer Oranje niet duidelijk bleek, wilde het college later op deze zaak terugkomen. Het ambtenarengerecht werd ge vormd door mr. Sibmaeher van Nooten, voorzitter, mr. B. S. Sie- perda en jhr. mr. Rutgers van Rozenburg leden, met mr. A. v. d. €luijs als griffier. Op een vraag van de voorzitter schetste mr. Bouwman wat er zoal in de haven van Goes omging gedu rende de laatste jaren. De bedrij vigheid is sterk toegenomen, zei mr. Bouwman, die vele jaren wethouder van openbare werken is geweest in Goes, waaronder de dienst gemeen tewerken ressorteerde. Hel onder houd van de haven behoorde tot de competentie van de dienst gemeente werken. Vroeger, zo zei mr. Bouw man. geschiedde het lossen en laden zonder directe bemoeienis van de gemeente. Er was een particuliere havenploeg. In 1957 kwam de wen selijkheid naar voren, dat de ge meente zich hiermee zou gaan be moeien, mede omdat er sprake van was, dat de havenploeg in zijn ge heel naar Rotterdam zou gaan. Geen N.V. Pogingen om een N.V. in het leven te roepen mislukten. Toen is de ge dachten berijpt een gemeentelijk ha venbedrijf in te stellen. Dit laatste speelde zich af in de interim-periode, kort voor de benoeming van de heer Michaëlis tot burgemeester van Goes. De heer Oranje zou directeur worden van een dergelijk bedrijf. Eind de cember 1958 besloot de raad tot in stelling van een havenbedrijf. Het college van b. en w. besloot tijdens een vergadering ten huize van de loco-burgemeester Van Melle, de heer Oranje als zijnde de toekomstige directeur van het havenbedrijf een vergoeding toe te kennen van 1500,De datum, waarop deze „Misschien zijn we wat onvoor zichtig geweest, want we waren al met de uitbetaling begonnen, voordat het besluit van de raad door Gedeputeerde Staten >-an Zeeland was goedgekeurd", aldus de heer Bouwman. „De heer Oran je had al vaker op salarisverho ging aangedrongen. Wij waren echter aan de voorschriften ge bonden. Hier deed zich echter de mogelijkheid voor In verband met eeb nevenfunctie een toelage toe te kennen", vervolgde liij. „Eind 1959 ontvingen wij van Gede puteerde Staten bericht, dat zij .er weinig voor voelden het raadsbesluit goed te keuren. In juni waren we reeds door het provinciaal college ge vraagd nadere inlichtingen te ver schaffen. Begin 1960 hebben b. en w. van Goes besloten de uitkering stop te zetten", zei hij voorts. Geen mededeling De president wilde weten of onmid dellijk na ontvangst van het bericht van Gedeputeerde Staten de heer Oranje was ingelicht. Noch de heer Bouwman, noch de heer Michaëlis konden zich herinneren of dit inder daad was gebeurd. Uitvoerig onder vroeg de voorzitter van het ambte narengerecht getuige Michaè'lis, als ook ae gemeente-secretaris Taillie over de wijze van uitbetaling. Nauw keurig wilde hij weten, waaruit het meerdere werk van de haven dan wel bestond. „Er was een taakuit breiding, die grotere verantwoorde lijkheid met zich meebracht", ant woordde de heer Michaëlis. Terugkomend op het bedrag van 1500,zette oüd-wethouder Bouw man uiteen, dat b. en w. dit bedrag alleen hebben verstrekt uit lioofdc van de toekomstige functie van di recteur van het havenbedrijf. Dit is in b. en w. gezegd. Het verstrekken van het bedrag was afhankelijk van het feit, of hij (de heer Oranje) di recteur zou worden. Op een vraag van de voorzitter of dit de lieer Oranje was meegedeeld, moest de heer Bouwman hét antwoord schul- dit blijven. Eiser verklaarde hierop, dat hem geen voorwaarden bekend waren. Oud-wethouder Roose heeft me in november 1958 alleen meege deeld, dat ik de vergoeding zou krij gen", betoogde de heer Oranje. Notulen Diep ging de voorzitter van het amb tenarengerecht ook in op de gevol gen van het besluit van b. en w. de 1500,te verstrekken. „U moet toch wel gedacht hebben: „hoe kan dat nu?", vroeg hij de heer Tail lie. Deze antwoordde daarop, dat hij in het algemeen het college van b. en w. erop attent maakt, als iets niet door de beugel kan. In dit geval heb ik een besluit van b. en w. uit gevoerd, aldus de heer Taillie. Nadat er verschillende artikelen uit de sa- Stuk duin tijdens storm te Cadzand weggeslagen Tijdens de noordwesterstorm H in de naclit van maandag op dinsdag is bij hoog water om- stxeeks vier uur, een stuk duin bij Cadzand weggeslagen. De H schade is het grootst bij de duinovergang voor hotel H „Noordzee". Over een lengte van ongeveer 200 meter is i ee een strook zand van de duin- M voet weggeslagen. Ook de houten trap die naar het strand leidde is door de golven weg- genomen. De duinwand is na- is genoeg verticaal geworden en de duinbreedte lieeft er onge- veer twee meter verloren. M Aan de sluis te Cadzand werd "n maximale waterstand van 3.85 H meter gemeten, dat is 1.67 me- ter boven normaal. De windsto- ff ten bereikten een windkracht 7. Ook sloeg een 30 tot 40 meter i_ ee lange zandrichel voor de mon- ff H ding van het Zwin weg. m De voorzieningen die er waren f: getroffen voor de zandaanwin- ff ee ning, zoals de geplaatste rijs- hagen en de prikkeldraadafras- ff tering ter plaatse zijn nage- noeg verdwenen of vernield. De duinafslag hier aan de Zeeuws-Vlaamse kust vormt 'n ff proces dat reeds omstreeks de |f j= eeuwwisseling is aangevangen, n i¥iiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin (Slot van pag. 1 de Zeeuwse boeren is nog niet geheel geruimd. De vraag is klei ner dan het aanbod. De prijs is zelfs gedaald naar 50 tot 60 per honderd kg, hetgeen naar de mening van de telers 100 te laag is gewaardeerd. De oppervlakte van dit voor het oog zo prachtige gewas zal daardoor sterk vermin deren in 1961. Mede door de ster ke concurrentie uit het buitenland ziet de toekomst voor het blauw- maanzaad er bepaald niet roos kleurig uit. VAN ai TOT dS.ijpe RUST. De bekende atleet Eugène AJlon- sius uit Westdorpe geniet momen teel van een gedwongen rust. Na de cross lo Westdorpe, waarin hij als tweede eindigde hetgeen eigenlijk teleurstellend was werd hij opgenomen in liet zieken huis te Sluiskil. Kort na de opna me moest hij een operatie onder gaan. Zijn gedwongen rust onder- waarschijnlijk nog wel enige weken moeten duren. LENTE.... ..En dat noemen ze lente'', spralc die jongedame bitter, terwijl ze dieper wegdook in de kraag van haar mo dieuze winterjas. Ja, dat noemen ze lente. Want offi cieel is nu immers het voorjaar be gonnen en aangezien de mens van nature geneigd ie snel te vergelen, doet hij nu een beetje bitter over de lente. De mens in het algemeen. Want met die jongedame zijn we vrijwel allemaal de zonnige dagen vergeten, die de winter ja zeker, de winter ons vorige week nog bracht. Met alle stoelen op alle ter rassen buiten en op al die stoelen al lemaal mensen, dankbare mensen zittend in de zon. Een voorschotje op het voorjaar, dat we gretig heb ben opgenomen, maar nu de reke ning wordt gepresenteerd, doen we letterlijk en figuurlijk een beetje huiverig. „Dat noemen ze lente!", roepen we dan en de aloude joost mag weten, wie we met die „ze" bedoelen. 't Zal De Bilt wel weer wezen... SOUVENIR. Hul Franse motorschip „Fron- sac" heeft zaterdag het Kanaal door Zuid-Beveland niet kunnen passeren zonder ter hoogte van de loswal te Schore een souve nir achter te laten. Een souve nir in de vorm van anker met ketting dat in de duistere diepte verdween. Inmiddels is de an kervisser L. Polderman maan dagmorgen ijverig aan het werk gegaan. Het lukte hem anker plus ketting naar boven te brengen. Een en ander zal aan de betrokken rederij worden overgedragen. OUDSTE. Met rasse schreden nadert In St.- Philipsland de verjaardag van de oudste inwoonster van de gemeen te. Het gaat hier om mevrouw de weduwe M. J- Beurkens-Mol, die morgen haar 98ste verjaardag zal vieren. REPORTAGE. Reeds eerder maakten we er mel ding van, dat een vertegenwoor diger van Radio Nederland We reldomroep een reportage heeft gemaakt over Zeeuwsch-Vlaan- deren en Axel in het bijzonder. Daai'bij werden vraaggesprek ken gevoerd met de burgemees ter, de heer M. K. van Dijke, mot de heer G. Herrebout als vertegenwoordiger van de stich ting streekcentrum Axel en met de heer D. J. Oggel- Radio Nederland Wereldomroep zal de ze reportage uitzenden op don derdag aanstaande, 's middags van 13.45 tot 14.00 uur. Dan zal men genoemde heren kun nen horen op dc golflengten 13.91 m (21.565 kHZ), op 19.43 m (15.445 kHZ) en op 49 83 m. Laatstgenoemde golflengte is voor Nederland te prefereren. Granen Ook bij de granen zitten de boeren in het hoekje waar de slagen vallen. Werd vorig jaar 15-400 ha winter tarwe uitgezaaid in Zeeland, thans bedraagt de uitzaai volgens de laat ste schattingen nauwelijks 10 pet. van die van 1960. Hierdoor is een sterke uitbreiding te verwachten van de teelt van zomer tarwe en zomer- gerst. Daar de opbrengst van deze laatste graangewassen gemiddeld 10 tot 15 pet. lager ligt dan van winter tarwe, betekent dit voor de landbou wer ook al een slechte start. De prijs van vlas van de oude oogst is vrij goed. Enige uitbreiding van deze teelt wordt verwacht, omdat het land nu eenmaal bebouwd moet worden. De vlassers houden hiermee rekening en laten thans in veie ge vallen het risico voor de boer. De vlassers verwachten dat er deze zo mer toch voldoende aanbod zal zijn. De groei van het gras was dit voor jaar zeer voorspoedig geweest. In dien het weer gunstig blijft, zal het vee vroeg in de wei kunnen. De gro te hoeveelheid voederbieten, die in gevolge de verordening bestrijding vergelingsziekte vóór 1 april gekopt, ingekuild of vervoederd moet zijn, zal de boeren nog heel wat werk be zorgen. Wat de suikerbieten betreft wordt ongeveer een zelfde uitzaai verwacht als vorig jaar. Mechanisatie De mechanisatie in het boerenbe drijf zal dit jaar weer verder voortschrijden. Door verminde ring van het aantal arbeidskrach ten in de landbouw streven de boeren naar minder gewassen met een grotere oppervlakte. Hierdoor wordt verdere doorvoering van de mechanisatie mogeliik, hetzij met eigen werktuigen, door gemeen schappelijk gebruik of met loon werkers. Met name voor de heide laatste vor men van mechanisatie is een toene mende belangstelling te zien. Ook in de rundveehouderij streeft men naar schaalvergroting, 'hetzij van uitslui tend mestvee of van hoofdzakelijk melkvee. Velen trachten zoveel melk koeien te houden, dat de melkmachi ne rendabel wordt. Op dit ogenblik is de situatie in de landbouw zo, dat vooral in de jonge polders al veel gewassen zijn inge zaaid. De slechte structuur zal even wel gedurende de gehele groeiperio de haar invloed doen gelden. Maar wanneer het weer tijdens de oogst- periodc heter zal zijn dan vorig jaar. kunnen de boeren het komende sei zoen toch wel met enig optimisme tegemoet zien. larisverordening waren bijgehaald, wilde de voorzitter wel eens weten hoe het besluit tot stand was geko men. Het kwam daarbij vast te staan, dat een en ander is gebeurd tij dens een bespreking van de oud wethouder Van Melle, toen loco burgemeester, en de heren Roose cn Bouwman ten huize van eerst genoemde. Er zijn geen notulen van deze vergadering. „Waarom Is het besluit niet ge notuleerd? Is dit bewust niet ge beurd?", vroeg mr. Rutgers, die liet voorts vreemd vond, dat de telefonische mededeling door de heer Roose aan de heer Oranje nooit schriftelijk was bevestigd. De heer Taillie verklaarde, dat het besluit is bevestigd in een volgende vergadering van b. en w., welke hij heeft bijgewoond. De notulen van (Zie slot pag. 5 kol. 5) Zeeuwse industrialisatie in Eerste Kamer ter sprake De heer Lichtenauer (ch) heeft dins dagavond in de Eerste Kamer ge sproken over het regionale industria lisatiebeleid en daarbij opgemerkt, dat er in Zeeland plaatselijke mo gelijkheden zijn, die moeten worden aangegrepen en uitgebuit. Deze mo gelijkheden moeten wegens hun na tuurlijkheid als nationale belangen worden beschouwd, aldus de heer Lichtenauer. In dit verband constateerde hij, dat helaas in Zeeland het aantal beschik baar gekomen arbeidsplaatsen met slechts één procent is toegenomen. Daarom was de heer Lichtenauer van oordeel, dat als de minister overgaat tot een vermindering van het aantal kernen, in Zeeland geen vermindering moet plaatshebben. Prof. Thurlings meende, dat het tijd wordt, dat langzamerhand ook eens aandacht wordt geschonken aan de oude industrie. Prof. Witteveen vond het van belang, dat het aantal ker nen zou worden verminderd. Volgens hem was het in het belang van het geheel, dat daar waar een concen tratie is ontstaan, de industriële ontwikkeling op eigen kracht zal kunnen groeien. VOORLICHTING ZEEUWSE AFDELING VERKAVELING is een begrip, dat menige agrariër rimpels in het voor hoofd heeft bezorgd. Naast alle verbeteringen, die een ruil- of herver kaveling met zich brengt, komen dc bij deze drastische veranderingen onmiddellijk betrokkenen vaak voor lastige problemen tc staan. De nieu we situatie levert veelal grote voordelen op, maar aan het verkavelen en de manier, waarop deze „ingreep" in de wet is vastgelegd zitten ook tal van haken en ogen. Niet in 't minst zijn landpachters en hypotheek- boeren deze mening toegedaan. Zeeland is sinds enige tijd een pro vinciale afdeling van de Bond van Landpachters en Hypotheekboeren rijk. „Nieuwe situatie levert vele problemen op" Verleden jaar werd een propaganda- vergadering gehouden, inmiddels vormde zich een bestuur en dinsdag middag waren de leden naar de „Prins van Oranje" in Goes gekomen om zich daar te verdiepen in deze materie, die velen van hen al de no dige hoofdbrekens heeft gekost. Op verzoek van de Zeeuwse afdeling was daar een voorlichtingsvergade ring georganiseerd, waar de heer C. Egas adviseur van de bond en lid van de Tweede Kamer en mr. L. C. v. d. Tas. rechtskundig raadsman voor de drie kustprovincies enkele punten van de verkaveling in het al gemeen naar voren hebben gehaald. Nuchter en zakelijk leidde de heer Egas zijng elioor via de si tuatie op do wereldmarkt en de stand van zaken in de landelijke agrarische sector naar de toe komstperspectieven voor deze zelfde landbouw. Vooruitzichten, fpie spreker niet als gunstig kon aanmerken. Om het hoofd te kunnen bieden aan de naderende scherpe E.E.G.-concur- rentie, de relatief lage prijzen en het wegvallen van overheidsgaranties zag de heer Egas in 'verkaveling een A\WWW\WVW\AWWSAA£ Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 16. W\*\*\A\A*VW\*WWWVV Vlissingse acht brachten weer hun lenteshow belangrijk middel. Hij behandelde in dit opzicht enkele facetten als water huishouding, wegenontsluiting, be drijf svergroting en de gevolgen daar van voor landpachters. Met name aan het punt „eindfase verkaveling" verbond de heer Egas een ernstige waarschuwing. Waarschuwing „Zorg dat uw inbi'eng goed is gere gistreerd. wees op uw hoede voor een te zware belasting. Voor pach ters kunnen tal van risico's aan een verkaveling kleven". Nadat de heer Egas zijn causerie met cijfermate riaal over de kavelgrootte in-Zeeland had „geïllustreerd" kwam hij tot de slotsom, dat de tuinbouw in dit ge west een betere toekomst te wachten staat dan de landbouw. Mr. Van de Tas schetste in zijn in leiding de pachter in zijn juridische positie. „Is er bij verkaveling niet een verwantschap met onteigening te vinden?", zo vroeg de rechts kundige raadsman van de hond zich af. „Dc wet staat hier in het teken van dc dwang. De wil van de meer derheid wordt een minderheid opge legd. Moet men dit nu altijd zonder protest aanvaarden Klachten Spreker stelde zich tegenover het probleem in zijn subjectiviteit. In dc klachten wilde hij schijn en werke lijkheid duidelijk scheiden met het doel te komen tot een regeling, die tot algemene tevredenheid leidt. Met opzet ging de heer Van de Tas als het ware in dc schoenen van de pachter staan om 'zo enkele pr akti sche vragen bij zijn belangstellend gehoor uit te lokken. Aan het begin van de vergadering werd nog meegedeeld, dat de hond het voornemen heeft in Goes, Hulst, Oostburg en Oud-Vossemeer zittin gen te houden, waar de Ieder, met hun moeilijkheden naar voren kun nen komen. KUNST „Stille waters" Vlissingen, ..Britannia"; Toneelgroep Puck. MET DE VEREISTE hoeveelheid de- gengekletter heeft de toneelgroep „Puck" gisteravond in „Britannia'' te Vlissingen onder auspiciën van Z.V.U. en 't Nut de komedie „Stille waters" van niemand minder dan: Don Pedro Calderon de la Barca over het voetlicht gebracht. Het is een amusant geheel geworden, dat cle toeschouwers met een zekere ver tedering hebben ondergaan. De ze ventiende eeuwse toneelschrijver De la Barca schreef met „Stille waters" een (k)luchlig verhaal, waarin de huwbare dochters van een rijk man de aanleiding vormen tot veel mis verstanden onder de diverse rivalen: waarin de gebruikelijke ondeugende knechten van deszelfs Grote Heren niet ontbreken en waarin vanzelf sprekend de door papa aangevoerde, voor hem maatschappelijk, maar voor zijn dochters allerminst attrac tieve huwelijkspretendent niet ont breekt. Uiteraard een kostuumstuk. Bovendien „verlucht" met fragmen ten Spaanse muziek en zo uitge groeid tot een operette-achtig geheel, dat door regisseur Egbert van Pari don ook als zodanig werd geïnter preteerd. Hier en daar schuwde men de nodige charge niet; met name daar niet, waar charges met de de gen werden uitgevoerd en dan kreeg- deze komedie terecht alles van een klucht en in die scènes ook, bezag men dit charmant gebeuren met een zekere vertedering. Zó kon het ge beuren, dat een achter ons gezeten toeschouwster, doelend op de vele decorwisseling, zonder enige bit terheid opmerkte: „Dat kijken naar het gesloten gordijn is toch ook wel boeiend". Wanneer dat gordijn weer „opging", liet men zich echter on middellijk weer bekoren door de ma nier, waarop „Puck" deze hoofse historie gestalte gaf. Lichtvoetig als het een Puck betaamt. Enkele van de (vele) namen noemen heeft weinig zin. Van Henny Orri via Nell Knoop en Bob Verstraete tot en met Jan Grefe deed een ieder, wat in deze situatie ook redelijker wijs van haar of hem verwacht mocht worden. In de middaguren was er al een voorstelling in Mid delburg gegeven voor de middelbare- schooljeugd en voorts komt „Puck" met „Stille waters" nog in Zierik- zee. Axel. Oostburg en Middelburg. Gisteravond in Vlissingen was er van een vriendelijk gestemd publiek een hartelijk applaus. v. B. Zierikzees jongetje bij val uit raam op hek omgekomen In de nacht van maandag op dinsdag is tc Zierikzec dc 10-jarige Felix Kloet van een hoogte van zeven me ter uit een raam gevallen op de eer- Me verdieping van zijn onderlijk huis aan de Driekoningenlaan. Het jongetje kwaiu zo ongelukkig met zijn horst op een punt van een hek terecht, dat het vrijwel direct dood moet zijn geweest. Aangenomen wordt, dat het jongetje tijdens slaapwandelen uit liet venster is ge slapt. Hij moet zeil' het raam heb ben geopend. Supermarket A.H. in pand aan Grote Markt te Goes De bouw van het Consulentenhuis te Goes sedert de jongste raads vergadering luidt dc officiële naam Landbouwcentrum Zeeland is al zover gevorderd, dat de verschillen de diensten, die hierin ondergebracht zullen worden, zo langzamerhand aan verhuizen kunnen gaan denken. Een van de vrij komende gebouwen is het pand van de rijkslandbóuw- voorlichtingsdienst en de provinciale voedselcommissaris aan de Grote Markt te Goes. Dit pand is onlangs gekocht door Albert Heyn, dié er na een grondige verbouwing een su permarket in gaat vestigen. Het be staande bedrijf van Albert Heyn in de Lange Kerkstraat zal dan geheel worden ontruimd. Het gebouw aan dc Grote Markt is aanzienlijk gro ter dan het pand in de Lange Kerk straat. De verhuizing zal wellicht nog dit jaar doorgang kunnen vin den. Uit een groot, met bloemen en plan ten versierd paasei op het toneel stapten dinsdagavond vier manne quins de zaal van het Concertgebouw te Vlissingen in. Deze dames werk ten mee aan de lenteshow van de Vlissingse acht. De eerste helft van de avond werd verzorgd door enkele jonge mannequins; de meisjes toon den kinderkleding van modemagazijn Hooydonk, de jóngens van Duyin's kledingmagazijn. Een leuke noot in de show was de vakkleding, waarbij een 2%-jarige kok grote hilariteit veroorzaakte. Parka's, spijker- en tuinbroeken zullen ook deze zomer weer de geliefde kleding voor ravot tende kinderen zijn. De bijpassende schoenen waren afkomstig van dc firma Plouvier. De vrolijke jurkjes voor de kleine meisjes, waarin zij met Pasen kunnen pronken, waren afkomstig van de pas geopende kin derafdeling van de firma Hooydonk. In de pauze was er gelegenheid de stands van de diverse deelnemende winkeliers te bekijken. Zo waser een demonstratie van een wasconi- binatie van de firma Feenstra. De firma Wilbrink demonstreerde een Zweedse naaimachine. De inkoop- combinatie Végé verzorgde een sma kelijke consumptie. De firma De Vlieger had van het toneel een aan trekkelijk geheel gemaakt. In een vlot tempo werd na de pauze dameskleding en een enkel heren kostuum geshowd. Do bijpassende damestassen in leder en skai, meest met beugel, waren van de firma Fib- be. Ook op deze avond werden vlot te kraagloze mantels met drie kwart mouwen getoond, die 's zo mers zeker in de smaak zullen val len. Enkele zonnige jurkjes met laag uit gesneden hals en niet al te wijd uit staande rok, zijn voor de boulevard favoriet; De show zal nog drie avonden wor-1 Kleine blonde Cathy in een leuke den herhaald. 1 tuinbroek. Foto P.Z.C.) Veerdiensten gestaakt door harde wind en hoog water Tengevolge van de harde wind en het hoge water is dinsdagmorgen het ge hele haventerrein in Perkpolder blank komen te staan. Op sommige punten stond het water zelfs ongeveer een halve meter hoog. Tengevolge van deze overstroming moest de veerdienst Perkpolder-Krui- ningen dinsdagmorgen van twintig over vijf tot kwart over zeven-worden gestaakt. Na acht uur zakte het water weer cn kon de veerdienst nórmaal doorgang vinden. Ook de veerboot op de dienst Katseveer-Zierikzee kon dinsdagmor gen haar eerste vaart heen en terug niet maken. Ook hier stond namelijk het opstelplein aan de veerhaven, „De Val" geheel onder water. Het veer Katseveer-Zierikzee heeft vanaf half acht 's morgens weer normaal kunnen functioneren. IETS HOGERE TEMPERATUREN Aanvankelijk opklaringen afgewis seld door enkele buien met matige tot zwakke noordwestelijke wind. Later van het westen uit toenemende bewolking en wind krimpend naar westelijke richtingen. Over het algemeen iels hogere tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2