Ernstige vertraging bij aanpassi opwerken WALCHEREN Agenda tLëlse PRESENTIEGELDEN VERHOOGD VAN VIJF TOT TIEN GULDEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 16 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TENGEVOLGE WEERSOMSTANDIGHEDEN Noordbevelandse boeren lijden daardoor schade Op Noord-Beveland is ernstige vertraging ontstaan in de uit voering van de zogenaamde a anpassings werken tengevolge van slechte weersomstandighe den ïn 3960. De aannemers heb ben daardoor niet kunnen vol doen aan de voorwaarden, ge steld in het bestek, om de wer ken op de vastgestelde tijdstip pen op te leveren. Enkele pol ders in het waterschap hebben meer of minder met waterover last te kampen gehad. Dit ver klaarde de dijkgraaf van het waterschap „Noord-Beveland", de heer M. W. van Arentlials, tijdens de woensdagmiddag in „De Stadswijnkelder" te Kort gene gehouden algemene verga dering van het waterschap. Gelukkig, zo vervolgde'de dijkgraaf, zijn de omstandigheden thans veel beter. In de eerste plaats werkt het weer mee en ten tweede bewijst een drietal gemalen ïn het waterschap reeds zijn dienst, zij het dat ze nog niet op volle capaciteit draaien. Het gevolg van de te late oplevering van de uit te voeren werken is tevens, dat verschillende grondgebruikers structuurschade en oogstderving zul len hebben. Het bestuur van het wa terschap heeft aan alle betrokken grondgebruikers bericht, dat deze schade volledig vergoed zal worden door het waterschap. Voor het vast stellen van deze schade zal een com missie van drie personen in het le ven worden geroepen, waarin zitting zullen hebben een belanghebbende, een vertegenwoordiger van de rijks waterstaat Deltadienst-Zuid en een vertegenwoordiger van het water schap. Iri de branding Uitvoerig ging de heer Van Aren- thals ook in op de veranderingen, die zich op Noord-Beveland zullen vol trekken. „Ons eiland staat in binnen- en buitenland in de bijzondere be langstelling", betoogde hij. Spreker was van mening, dat de dichting van het Veerse Gat in april a.s. en de ver dere afwerking van de afsluitdani dit jaar veel bezoekers zullen trekken. Doordat de provinciale waterstaat de nieuwe weg van de dam, aan sluitend op de provinciale weg \an Kamperland naar Wissenker- kc wil gaan aanleggen, zullen moeilijkheden ontstaan voor het in goede banen leiden van het ver keer naar en van de afsluitdani en het recreatiegebied „De Ban- jaard", voorspelde hij. Hiervoor wordt getracht een oplossing te zoeken. Ook de grote werken, die op Noord- Beveland in uitvoering zijn, haalde de heer Van Arenthals aan in zijn openingsrede. De nieuwe vissersha ven in Colijnsplaat is zo goed als klaar en de nieuwe veerhaven bij Kats met de toegangsweg daarheen begint zijn eindfase te bereiken. Met de aanleg van de nieuwe landbouw- havens te Kortgene en Kamperland is een aanvang gemaakt. Als de plannen voor de brugbouw over de Oosterschelde doorgang vinden, zullen vele grondgebrui kers in de Frederikspolder en in de Oud.Noord-Bevelandpolder weer minder aangename gevolgen ondervinden, merkte hij verder op. Want voor deze brug zal dan een nieuwe weg moeten worden aangelegd. Voorts zal in Kortgene een jachtha ven worden gemaakt. In het ver schiet ligt dan nog de voorgenomen ruilverkaveling op Noord-Beveland, welke ook grote veranderingen tot gevolg kan hebben. „Door de uitvoering van al deze wer ken worden aan de wegen eisen ge steld, die daarvoor veel te hoog zijn, We hopen daarom op een spoe dige aanneming van het wetsvoor stel vvegenfinanciering. Voor liet wa terschap kan hier enig soelaas uit voortvloeien. We hopen ook, dat dit jaar de bijdragewet tot stand zal ko men. We willen eindelijk wel eens eten waar we aan toe zijn", besloot de heer Van Arenthals zijn openings woord. Agenda De agenda leverde de vergadering verder weinig stof tot discussie. Na dat enkele zaken van de verschillen de calamïteuze waterkeringen waren afgewerkt, ging de vergadering ak koord met voorstellen tot verkoop van percelen grond en perceelsge deelten. Besloten werd voorts tot het onderhands aanbesteden van verbe tering van diverse wegen door het aanbrengen van een gesloten weg dek. Ter verdere financiering van de ten laste van het waterschap geble ven kosten van verbetering van zwakke plaatsen aan de zeeweringen van diverse polders werd een kas geldlening van 220.000 aangegaan. In de rondvraag werd nog 'n sehets- tekening getoond van het één ver dieping hoge griffiegebouw van het waterschap. Déze tekening zal nog enigszins worden gewijzigd voor wat betreft do benedenverdieping. Stichting Reclamefonds Zeeuwse markten Voor de Stichting Reclamefonds Zeeuwse markten, die 175 markt kooplui oflivat, heeft 1960 een grote stabiliteit te zien gegeven. Nog nimmer hebben zovele marktkoop lui begrip getoond voor de noodzaak van reclamevoering voor de ambu lante handel, aldus schrijft secreta ris M. A. Donker uit Bergen op Zoom in zijn jaarverslag. Deze be toogt verder, dat nog nimmer de noodzaak van een gezamenlijke re clamevoering zo naar voren is geko men. Ook is de secretaris van me ning, dat men in 1961 tot meer re clame moet overgaan. De verhouding met de verschillende gemeentebesturen noemt de heer Donker van de meest prettige aard, terwijl ook de samenwerking met de marktmeesters zeer goed was. Meer groenteveilingen per week in Kapelle De veiling te Kapelle zal met ingang van volgende week uitbreiding ge ven aan het aantal groenteveilin gen per week. Tot nog toe werd deze alleen maar gehouden op woensdagmiddag. Nu echter het nieuwe seizoen weer is ingeluid met de kasgioente, zal er weer groente geveild worden op maandag-, woens dag- en vrijdagmiddag om kwart voor éé.n. Gisteren kreeg de veiling de eerste spinazie te verweken. Deze was afkomstig van diverse kwekers. Er werd een prijs voor genoteerd van 57 tot 63 cent per kg. Ook de eerste radijs was aan de markt. Hiervoor liep de prijs van 32-33 cent. /Advertentie} Ledenvergadering P. v. d. A. Even lopen VELPON kopen. VELRON pakken Alles plakken. VANDAAG Middclburg-Electro: Duikbootopernlie Zeehavik: 19.30. 14 jaar. City: Wien, du Siadi meiner. 'I'rSume, voor ambtenaren; 20 uur. Concert- en Gehoorzaal: Tiendaagse voor woninginrichting; 20 uur. Prov. Griffieuitreiking bandrecor ders, 15.00 uur. Vllsslrigon-Alhambra: Op hoop van zegen: 20 uur, a.l. Luxor: De zeven bandieten van Silver Springs; 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand geen voorstelling Prins van Oranjevergadering A.R. kies vereniging, 20.00 uur. Tijdens de dezer dagen iu de „De Gouden Poorte" gehouden ledenver gadering van de P.v.d.A. te 3Iiddel- burg, dankte de voorzitter, de heer M. A. L. Hubregtse, in zijn inleidend woord het raadslid D. Rijkse dat naar Arnhem vertrekt voor zijn werk als zodanig. Voorts wenste hij het nieuwe raadslid mevrouw Van Loo-van Loo geluk niet haar benoe ming. Verder deelde hij mede, dat op de slotavond in dit seizoen, op 15 mei a.s. het Tweede-Kamerlid, Geert Ruijgers zal spreken over de politieke situatie. De secretaris las vervolgens de na men voor van 46 nieuw ingeschreven leden. Besproken werd de beschrij vingsbrief van het op 23, 24 en 25 maart a.s. te Rotterdam te houden partijcongres. Als afgevaardigde werden benoemd mevrouw ochenk-de Rooy en de heren Gillissen en De Kam. Vervolgens werd het rapport behandeld van de commissie uit de partij ter bestudering van de interne partij-democratie, wel ke onder leiding stond van prof. dr. I. Samkalden. Het lid van deze commis sie mr. A. J. van der Weel gaf een uitvoerige toelichting op dit rapport,. Door de ingewikkeldheid van de pro blemen en de tijd welke deze vergen, komt het zwaartepunt van het werk in de partij, aldus mr. Van der Weel, veelal bij een kleine groep te liggen. Genoemd rapport beoogt nu de in vloed dér leden en de binding tussen leiding en leden te versterken. Het wil het partijcongres beter tot zijn recht doen komen door dit meer een politiek karakter te geven en door de huishoudelijke zaken te dele geren aan de (uit te breiden) partij raad. Verder wijdt dit rapport, zo ver klaarde de heer Van der Weel, aan dacht aan de cumulatie van functies in de partij, de functie van de pers organen en de wijze van kandidaat stelling. Na de pauze fungeerden de leden van de raadsfractie, onder leiding van de fractievoorzitter, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, als „antwoordforum" op door de leden gestelde vragen over de gemeenteraadspolitielc. In zijn inleidend woord memoreerde de heer Schorer de benoeming van mr. Joh. de Widt tot burgemeester van Amersfoort. De spreker wees er in dit verband op, dat gedurende zijn 26-jarig verblijf in deze gemeente niet minder dan 10 personen als bur- femeester hebben gefungeerd. preker zag in dit gebrek aan conti nuïteit een grote belemmering voor een doeltreffend gemeentebeleid. MIDDELBURG Voorstel tot aankoop van panden in KI. Vlaanderen In verband met de voorgenomen ont manteling van de bolwerken en de mogelijk toekomstige uitbreiding i de tonêelaccommodatie der Schouw burg is het van belang, dat de ge meente Middelburg de panden Klein Vlaanderen Si. Branderijmolengang 2 en 4 en Noord bolwerk i en 3 aan koopt, aldiis delen b. en w. de raad in een voorstel mee, waarin tot aan koop van deze panden geadviseerd wordt. De bedongen prijs is laag te noemen, terwijl de panden in een goede staat van onderhoud verkeren. Gelet op de huuropbrengst kunnen deze panden zo nodig gedurende een reeks van ja ren rendabel worden geëxploiteerd, aldus schrijft het college. Verder wordt aangevoeld, dat de gemeente reeds een aantal panden aart dc Vol- derijstraat en -laagte heeft aange kocht, waardoor ter verkrijging van een afgerond geheel het gewenst is de daaraan aansluitende eigendom men aan Klein Vlaanderen eveneens in eigendom te verkrijgen. B. en w. Middelburg willen boekhoudmachine kopen Voor de aanschaf van een boekhoud machine met telwerken verzoeken b. en w. van Middelburg de raad een kre diet van f 14.110 beschikbaar te stel len. De huidige boekingsmachine is voortdurend bezet en heeft het be zwaar, dat er geen telwerken op aan wezig zijn, zodat de tellingen steeds afzonderlijk moeten worden gedaan. Naar de mening van het college dient ter bevordering van arbeidsbesparing ernaar te worden gestreefd handelin gen. die in één keer kunnen worden gedaan, te combineren, hetgeen bij dc nieuwe boukhoudmachine mogelijk is. Ook wijzen b. en w. er op, dat de verwerking van de boekhouding van de dienst voor de Maatschappelijke Zorg op de nieuw aan te schaffen machine mogelijk is. Bij deze dienst was aanschaffing van een machine in overweging. Combinatie zal ertoe leiden, dat deze aanschaffing niet no dig is, aldus het college. Bovendien kan hierdoor het dienstverband met een losse kracht worden beëindigd, hetgeen een loonbesparing van rond loOO per jaar oplevert. De buiten ge bruik komende boekingsmachine kan aan de dienst voor maatschappelijke zorg worden overgedragen, omdat de ze voor enkele andere onderdelen van de administratie nog emplooi heeft voor zo'n machine. Feestavond Middelburgse Boys De voetbalvereniging Middelburgse Boys te Middelburg hield haar jaar lijkse feestavond in zaal Mercurius. In zijn openingstoespraak huldigde de heer W. Hendrikse de heren C. de Looff en G. Otte voor het vele werk, dat zij verricht hadden om deze avond te verwezenlijken. De dames kregen als blijk van waardering bloemen aan geboden. Daarna gaven de voetballers 't woord aan het Goèse toneelgezelschap „De Zwervers", dat op vlotte wijze een tweeakler, getiteld „Hoogspanning", opvoerde. Het talrijke publiek zette na de traditionele verloting het feest programma voort met een gezellig bal onder leiding van de heer L. Geers en met muzikale medewerking van de Wilco's. Subsidie restauratie pand Wagenaarstraat 30 B. en w. van Middelburg stellen de raad voor aan de firma J. Wouden berg en Zonen te Rhenen, in de res tauratiekosten van het pand Wage naarstraat 30 e'en subsidie te verle nen van maximaal f 7324. De totale restauratiekosten zijn begroot op f 58.567, waarvan f 48.228 voor rijkssubsidie (40 procent van dit be drag met een maximum van f 19.291) in aanmerking komt. Door de Provincie Zeeland is een subsi die toegekend van ten hoogste f 3911. Verder delen b. en w. over het be treffende pand mee. dat het voor komt op de voorlopige lijst der Ne derlandse monumenten van geschie denis en kunst. Het pand dateert uit de zeventiende eeuw. In de zijgevel, gelegen aan de Balans, is nog een gedeelte van de bergsteen aanwezig, waaruit de oorspronkelijke gevel was opgetrokken. Inwendig zijn nog enige fragmenten aanwezig, welke uit de bouwtijd dateren, onder meer een plafond, bestaande uit eiken moer- en kinderbalken. De restaura tie. die reeds in volle gang is, wordt uitgevoerd volgens een door de ar chitecten M. J. J. van Beveren te Middelburg cn H. F. Rappange te Amsterdam opgemaakt restauratie plan. VLISSINGEN Tekenexpositie van Vlissingse schooljeugd Volgende week woensdag (22 maart) zal een tekenexpositie worden gehou den met inzendingen van de Vlissing se schooljeugd. Dat besloot 't comité Jeugdnatuurwacht tijdens de maan dagavond gehouden vergadering. De tentoonstelling zal worden ingericht in dc voormalige Nutskleuterschool aan de Hobeinstraat. De jury bestaat uit de heren L. Heymans en H. Koo- ger. Van iedere school zullen tien te keningen worden tentoongesteld, 's Middags om kwart over twee maakt burgemeester mr. E. Kolff de prijzen bekend. Om kwart voor drie wordt de expositie opengesteld voor verdere belangstellenden. Onderlinge schaakcompetitie Maandagavond werd de onderlinge schaakcompetitie van de Vlissingse schaakvereniging weer vervolgd met de volgende partijen: J. Hoogstrate P. A. C. Bikker 0-1; J. de Exter-A. Smit 1-0; A. Steketee-A. Mabelus 1-0; G. M. Slcinhauser-D. J. Blom 1-0; F. M. J. v. Eekhout-P. Lemson 1-0; A. de Ridder-H. Smitroeters 1-0; P. L. Antheunisse-P. Langedyk 0-1; B. Schreuder-M. C. Braam 0-1; M. de Bruijne-.T. A. Zachariasse 0-1; J. N. Marcusse-W. A. L. Pietersz 0-1; Wise-C. Cappon 1-0; C. J. Mommaas- J. Jansen 0-1; J. Wijnen-De Best 1-0; J. C. Koelsenruijter-J. C. Lagendijk 0-1. Madjoe is geen vergeten groep meer Voormalig K.N.I.L.-kader vierde 10-jarig bestaan van Madjoe Dc afdeling Walcheren van de ver eniging van oud-onderofficieren van het voormalig Koninklijk Nederlands- Indisch Leger „Madjoe" hield dezer dagen in café-restaurant „De Een dracht" te Middelburg, onder voor zitterschap van de heer C. Moens uit Souburg, een vergadering. Deze vergadering stond in het teken van het 10-jarig bestaan van de af deling. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn grote voldoening over uit, dat de door hem opgerichte afdeling mag terugzien niet alleen op een flinke groei wat het aantal leden betreft, maar ook op een regel matig en actief medeleven van de leden. In het kort gaf hij een overzicht over de vele problemen en verlangens, waarvoor de oud-onderofficieren van het K.N.I.L. zich na de opheffing van het leger gesteld zagen. Met grote waardering sprak de heer Moens over het vele constructieve werk dat het hoofdbestuur geheel pro deo heeft verricht. Het belangrijkste winstpunt was, dat er bij de regering en de Staten-Gene- raal begrip was verkregen voor hun positie. Dat prins Bernhard het be schermheerschap op zich narn, gaf de organisatie de overtuiging, dat zij op de juiste wijze haar belangen wist te behartigen. Wel is nog niet aan alle verlangens voldaan, maar het feit dat „Madjoe" geen vergeten groep meer is, stemt tot voldoening, aldus de voorzitter. Nadat op de groei en de bloei van Madjoe was getoost, werd het woord verleend aan de heer J. Vernooijs uit Middelburg, die een causerie hield over zijn ervaringen bij hel K.N.I.L. en zijn belevenïssn bij een goud- exploiratie in het Nieuw-Guinea van voor de tweede wereldoorlog. Stichting examens van de georganiseerde landbouw Voor het examen vakbekwaamheid in de landbouw, afd. Planteziekten theorie slaagden te Oostburg: H. C. Bakker, Schoondijke; J. E. Buysse, V. A. M. v. d. Hemel. J. J. van Hoeve, Groede; J. N. van Hijfte. Schoondijke; P. A. Leenhouts, Groede; H. E. Ma- besoone, Oostburg; P. M. van Belle- gem, Eede; A. J. E. van Hijfte, F. M. G. de Jaeger, IJzendijke; W. F. E. Mabesoone, Aardenburg; A. P. van Ooteghem, Philippine; J. M. Ysebaert, Sas van Gent; H. C. C. Goethals, Waterlandkerkje, D. Moret, Sluiskil, L. Eversdijk, Terneuzen; C. Schoon- akker, Sluiskil; H. M. Calon, Hoofd plaat; J. R. v. d. Bundei-, St. Kruis; A. M. E. vaan Hootegem, Breskens; J. G. M. Simonse, IJzendijke; A. Speelman, Goes; M. J. Verdonk, Wol- faartsdijk; A. C. M. v. d. Voorde, IJzendijke: A. v. d. Vijver, St. Kruis. Afgewezen S kandidaten. middelburg goes Vrijdag, 17 maar! a.s. Ie 15.00 uur, feestelijke heropening van de geheel gemoderniseerde toonzalen te Middelburg, ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van onze zaak. Onze vestiging te Middelburg is gesloten op 17 maart tot 15.00 uur. Onze vestiging te Goes is gesloten op 17 maart vanaf 14.00 uur. RAAD OOSTKAPELLE Lening aan V.V.V. tewege een kampeerterrein in te rich ten voor jeugdverenigingen en jeugd clubs. Hij informeerde of het juist was, dat een verzoek van Middel burgse jeugdclubs indertijd in b. en w. van Oostkapelle is gestrand. Bur gemeester Sprenger vroeg zich ech ter af. of dit wel verenigbaar is met de door de raad opgestelde plannen. Hij zegde evenwel toe, dat deze zaak nader zal worden besproken in b. en w. De aanbesteding van een vijftal wegen in de uitbreidingsplannen Kom en Duinweg West zal in massa gebeuren als de goedkeuring voor die plannen binnen is. 1 O.- EN W.-SOUBURG Feestavond afd. Souburg Ver. voor Volksonderwijs BIGGEKERKE Boerenleenbank had in 1980 goed jaar De coöperatieve boerenleenbank van Biggekerke heeft een goed jaar ach ter de rug. Tengevolge van ruimere afschrijvingen en reserveringen daal de de winst wel enigszins in vergelij king met 1959. maar het bedrag was nog f 3988,88. In zijn jaarverslag kon de kassier dinsdagavond tijdens de algemene- vergadering dan ook con stateren, dat de rentabiliteit het af gelopen jaar verbeterd is, als gevolg van meer beleggingen, zowel bijvde leden als in effecten. De spaargelden vertoonden een stijging van ongeveer f 87.000,De liquiditeit ging wat achteruit, maar het bestuur zag hier in geen verontrustend verschijnsel. De winst werd toegevoegd aan het reservefonds, waardoor dit steeg tot f 52.176.52. De heer P. Lampert werd herkozen als lid van het bestuur en de heer J. Poppe als lid van de raad van toezicht. De vereniging lelt thans 132 leden. volg regelmatig t de V.V.V. VEILING KAPELLE 15 maart. Golden Delicious I 80-35 8490, 1 75-30 90—99, I 70-75 89— 9(5. I 05-70 70— 73. I 60-65 4990, II 80-85 83. II 75-80 80— 90, II 70-75 76—93. II 65-70 57—72. II 60-65 43—50, II D 23—28. III grof 40—50. Ill fijn 18—32. Jonathan I 80-85 45. I 75-80 49— 52. I 70-75 48—55. 1 65-70 40—48, I 60-65 33—38, II 80-85 35, II 75-80 43—49, II 70-75 •15—17, II 65-70 32—45. II 60-65 20—31, II D 14—21, III grof 22—31. Ill fijn 14—21. Goudrenet I 85-95 40—13, I 75-85 43—47, I 65-75 30—33, l 70-75 34. I 65-70 31. II 85- 95 38. II 75-85 33. II 65-75 28—31. II D 16— 18. III grof 18—26, III fijn 14—13. Winston II 70-75 49. II 65-70 45. II 60-65 34. II 55-60 22. II D 10—13, III grof 21—33, III fijn 918. Rode Goudrenet II D 19. III grol 2527. III frjn 17. Saint Romy II 75-85 19—21. II 65-75 17. Conférence III grof 39—48. III fijn 24—26. II D 32. Kleipeer II 50-60 10, III fijn 6. Brederodc III grof 15—16. Gïeser Wildeman II 60-70 50. Verpakt fruit: Rode Goudrenet II 83-90 48. II 80-83 51—53. II 75-80 48—51, II 70-75 43—46, II 65-70 40—41, Aardappelen, bonken 10. I 11. Groenten: Spinazie 5763. Radijs 32—33. Rabarber 67. Prei 17—26. Witlof 55. Rode kool 7. Witte kool 5. Bloemkool 27—33. Knelsel- derij 12. Uien 913. Boerenkool l'j5. Spruitkool 42. Gele kool 6. VEILING V.V.Z.B. GOES 15 maart. Groenten per kg Spruiten AU 39—55, BI 36, Bil 34—37. afwijkend 17—25. Witlof AI 41—56. All 36—37. BI 40—41, Bil 30. afwijkend 1937. Groene savooie- lcool II 2022. Rode kool II 7. Boerenkool 6—9. Uien 1314. Prei I 18—23. Spinazie I. 7380. Witte kool 6. Per stuit Kropsla II 14—16. Knolselderij 2—7. Per bosSel derij 25, Radijs 31—38. VEILING BERGEN 01' ZOOM 15 maart. Andijvie 5459. Sla 8—24. Spi nazie 4253. Waspeen 11—21. Witlof 60 62. Boerenkool 20—23. Witte kool G!i. Sa vooiekool 941. Rode kool 713. Spiulten Tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering in Oostkapelle deel de burgemeester F. G. Sprenger mee, dat beide wethouders het niet nodig achten liun bezoldiging te verhogen. Hij deed (lit naar aanleiding van het verzoek van G.S. aan de raden om een oordeel over de wijziging van de wethouderssalarissen. De raadsleden waren evenwel van mening, dat wil men het werk dat aan deze functie is verbonden, goed doen, optrekking van de wedde tot het door G.S. voor gestelde bedrag, alleszins rechtvaar dig is. Men besloot de presentiegelden van j de raadsleden te verhogen tot f 10 j per vergadering. Het was oorspron- j kelijk f 5. De voorzitter sprak er zijn voldoe- I ning over uit, dat een zo groot aan- j tal emmers is uitgegeven voor de nieuwe huisvuilophaaldienst, die van- i 'ipa?eSkn™nSde plaaSljle V^vl De afdeliqg Oost- en West-Souburg stelde de gemeente zich garant voor de Ve:remgmg voo:r \olksonder- een aan te gane lening van f3500, f. voor aanschaf van loopplanken en j ofo?oi papierm; ..den e.d. op het strand. Een i feestavonth w^raan een toneelgczel- der leden van b. en w. zal in het ver- j schap bestaande u.t leerlingen van contact houden met de Rijkskweekschool te Middelburg 1 enthousiast medewerking verleende. De voorzitter van de vereniging, de Enige discussie ontlokte de suggestie i heer B. Janssen, heette aan het be- van" de heer A. Don om van gemeen- i grin van de avond het vrij aanzienlij ke aantal aanwezigen welkom, en in het bijzonder wethouder F. Leen houts, die namens het gemeentebe stuur aanwezig was. De heer P. Cor- nelisse, hoofdonderwijzer te Vlissin^ gen, sprak hierna een propagandis tisch woord. De jeugdige tonelisten van de Rijks kweekschool uit Middelburg brachten daarna op overtuigende Wijze het toneelstuk in drie bedrijven „Uit vaart" (Outward Bound) door Sutton Vane, in een vertaling van F. C. van d. Horst, ten tonele. Met veel flair sloegen ze zich door de ingewikkelde passages, die het toneelstuk in rijke mate kent. Aardig spel liet o.a. Jan Lauret zien, in de creatie van Tom Prior, een aan de drank geraakte kantoorbediende, die telkens met een ware stentorstem onheilstijdingen brengt. Alleraardigst was ook Arïe Damman in de „waardige" vertolking van William Duke, een dominee. Ook de andere spelers lieten zich van hun beste „toneel"zijde zien. zoals in vertolkingen van Serubby, een ste ward, door Jan Roodenburg; Ann. een jonge vrouw, door Anneke Bal- lïntijn: Henri, haar nerveuze man, door Jaap van Weele: mevrouw Cli veden-Banks, een weduwe, door Ria Luteyn; juffr. Midget, een schoon maakster door Nel de Jong; Lingley. een besnorde zakenman van impor tantie, door Jan van Peenen, en Frank Thomson, een kundig onder zoeker. door Bart Raad. Al met al een bijzonder onderhoudend toneel stuk niet verschillende momenten van uitstekend spel. Een hartelijk applaus beloonde aan het eind van de opvoering de kwekelingen voor hun geleverde prestaties. Een gezei ld samenzijn- met de gelegenheid tot 't maken van een dansje op muziek van The Flamingo's besloot deze ge slaagde feestavond. RITTHEM Feestavond „Oranje Boven" De Oranjevereniging „Oranje Bo ven" te Ritthem hield in „Ons Dorps leven" haar jaarlijkse feestavond. De heer L. Osté, voorzitter, heette alle aanwezigen welkom en dankte b. en w. voor de genoten steun in het afgelopen jaar. Hij sprak de hoop uit dat dit mag blijven, voort duren. Voorts deelde spreker mede. dat het bestuur, om de jaarfeesten te variëren, ditmaal een cabaretge zelschap had uitgenodigd. De groep „De Scherpschutters" uit Middel burg verzorgde het programma op voortreffelijke wijze. Met een kort woord sloot de heer Osté deze ge slaagde avond. 25—1.25. Radijs 9—27. Raapstelen 2—5. Ra barber 38—73. Prei 10—16. Saint Rem.v 7—17. Golden Delicious III 330. Jonathan III 1617. Goudrenet III 19. VEILING ROTTERDAM. 14 maart, Aardappelen 611. Andijvie 1 511—74, II 50—69. Witlot IA 59—74, HA 33—66, IB 60—65, IIB 42—58. Spruiten [A 72—90. ITA 51—77, IB 80. ID 60—80. Sla I export 20—24, IC 8—15, 41—67 per kg. Veldsla- 40—80. Spinazie I 51—61, U 35— 58. Radijs 25—35. Bloemkool B 45. C 20—23. Rode kool 7—15. Gele kool 7—14 Groene kool 23—32. Boerenkool 57. Prei A 179—39. B 16—26. Selderij 14—23. Pe terselie 22—30. Uien 619, geschild 7—y. Grote peen 39. VEILING TERNEUZEN Glassla II 2021. Knolselderij II 27. Sel derij 22—36. Radüs 23—25. Andijvie 82— 87. Rode kool All 12—13. Boerenkool 8— 12. Savooickool 25—33. Witte kooi 6—7. Waspeen All 22—27. Breekpeen 2—7. Pre All 10—28. B 10. Spruiten Bil 51—57. Spi nazie 51—63. Uien 622. Witlof AI 53—55, All 40—58. BI 50--55. Bil 35—55. afwij kend 10—34. Appelen Golden Delicious II S5 72, 80 72—83. 75 77—82. 70 67—S2, 65 59—64, III grof 41—33, III fijn IS—27, kroet 13—23, spek 9—15. Jonathan 11 70 50, 60 38. III grof 27—32, III lijn 13. kroet 14. Winston II 65-75 46—51, 60-65 29—30. 55-60 18—19, II D 12, III grof 24—31. III fijn 13—14, kroet 14. Goudrenet I 75-85 36, 65-75 26. III grof 13—24, III qri 15, kroet 8. Winter- banana III grol 19—23. PerenSaint Romy III grof 20—21, II] fijn 14. EIERNOTERINGEN Eiemoterlngen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Borgen op Zoom, Ingaande donderdag 16 maart 1961. Prijsklasse 0 16 cent, idem I 15 cent, idem II 14 cent. Idem III 13 cent, idem IV 12 cent, idem V 11 cent. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-3: Armorila 2 v. Bremen: Hegra v. Dakar: 14-3: Ben- ny-Skou v. Glasgow. Vlissingen vertrokken op 13-3: Martini n. Waterford: Marjan n. Scheveningen: Ar menia 2 n. Huelva: 14-3: Hegra n. Moss. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op: 13-3: Goote v. Liverpool: Rijnberg v. Bel fast: Oosterdiep v. Cardiff; Archimedes v. Hamburg: 14-3: Patria v. zee-Terneuzer. Madjoe v. Shoreham; Gruno v. Londen; Texel v. Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13-3: Appingedijk n. Rotterdam: Lelie gracht n. Scheveningen; Flevo n. Amster dam: Megrez-N. n. Rotterdam; Delfzijl n. zee; Prins Frederik Hendrik n, Rotter dam; Anna-Elisabeth n. New-Ross: Isis n. Rochester; Andromeda n. Rotterdam-Ter - neuzen; Adrians n. Fulliam: 14-3: Helena n. Karlstadt; Nimrod n. Aalborg: Molen- kerk n. Rotterdam: Sommelsdyk n. Rot terdam; Baarn n. Amsterdam: Klooster- dijk n. Rotterdam: Heiloo n. Felixtowi:: Meerkerk n. Rotterdam: Astra n. zee: Itersem n. Houston; Janny n. Waterford.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3