Zaterdag start nieuwe - halve - competitie tóe,erf PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer 2 ST.-ALOYSIUS I KAMPIOEN VAN DE TWEEDE KLAS DONDERDAG 16 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE 'I O U RANT 17 ZEEUWSE KORFBALBOND Indien de weersomstandigheden dat toelaten begint aanstaande zaterdag de competitie van de Zeeuwse Korf- balbond. Er wordt een halve compe titie gespeeld, behalve in de aspiran tenafdeling, waar een indeling heeft plaatsgehad in onderafdelingen, zo dat hier normaal gespeeld wordt. Al voor de eerste competitiedag staan een aantal aantrekkelijke wedstrij den op het programma. In de eerste klas gaat TOP een vuur doop tegemoet en zal dan ook zeker van het sterkere Animo verliezen. TOGO zal de handen vol hebben aan het bezoekende VIOS, maar de Togo- isteD zullen de winst wel thuis kun nen houden. Elto komt al direct voor grote moeilijkheden te staan, die wel niet op te lossen zullen zijn in posi tieve zin. Tjoba zal namelijk wel raad weten met de Kapellenaren. Zuidwesters ontmoet Swift II en de uitslag zal in dit geval niet ver van een gelijk spel afliggen. Toch ach ten wij de Souburgers iets sterker. Alle vier de vastgestelde wedstrij den zullen dus wel in het voordeel van de thuisclub uitvallen. IN 2A zullen de Ondo-spelers de pun ten wel mee naar huis nemen uit de Scheldestad, aangezien ze aanmer kelijk schotvaardiger zijn dan de Vedo-mensen. Animo 2 kan de eerste winst behalen tegen Swift 3. Blauw Wit gaat het proberen in 2B en zal zeker sterker zijn dan de thuisclub De Poel. Volharding zal het thuis moeten afleggen tegen de kampioen van het vorige jaar, Tjoba 2. IN SA komt het eerste twaalftal van Stormvogels tegen het tweede uit en het is dus vrij zeker dat de eerste- twaalftalspelers de volle winst uit de strijd weten te halen. Hetzelfde geldt voor Zuidwesters 2, dat Vedo 2 wel aan de zegekar zal binden. At las gaat de Schelde over naar Zuid- zande en heeft kans één puntje mee terug te brengen. IN SB komt TOGO 3 uit tegen VZOD-wit en er zit winst in voor de Togoïsten. Ook Luctor 2 kan de eerste punten bemachtigen tegen het bezoekende Blauw Wit 2. BIJ DE ASPIRANTEN A zullen Animo A en Swift A wel raad we ten met respectievelijk Ondo A en Swift B. In B zal Atlas wel sterker blijken te zijn dan Animo B, terwijl Zuidwesters A het reisje over de Schelde wel beloond zal zien met twee punten. IN O voorspellen we winst voor Ve do tegen Swift Vlug terwijl in D hetzelfde geldt voor KVL. In E, F en G is waarschijnlijk de winst voor de thuisclubs en in H kunnen Luctor en Zeelandia winnen. BH DE PUPILLEN, die voor het eerst in competitieverband spelen, zullen wel niet veel doelpunten wor den gescoord, maar Tjoba en Swift kunnen misschien met een idoelpunt verschil winnen. De wedstrijden die voor het ko mende weekeinde zijn vastge steld zijn: eerste klas: Animo f AuvertenUe/ en met de minste moeite schildert U Van Breda SPRUYT'S Verf- en Vernishandel Kromme Weele 19 - Tel. 2886 MIDDELBURG voorziet U gaarne van goede „verf "-rand! TOP (1), TOGO—VIOS (1), Tjo baElto (1), ZuidwestersSwift 2 (1). 2A: Vedo—Ondo (2), Swift 3Animo 2 (2). 2B: De Poel Blauw Wit (2), VolhardingTjo ba 2 (2). 3A: Stormvogels 1 Stormvogels 2 (1), Vedo 2Zuid westers 2 (2), Zuidzande-Atlas (3). 3B: Togo 3-VZOD (1), Luc tor 2-Blauw Wit 2 (1). Adspiran- ten A: Animo A-Ondo A (1), Swift A-Swift B (1). B: Animo B -Atlas (2), Noad-Zuidwesters A (2). C: Swift Vlug-Vedo (2). D: KVL-Swift Lenig (1). E: Togo A- Elto A (1). F: Vopo-De Poel (1). G: Olympia-WKV (1). H: Elto B- Luctor (2), Tjoba B-Zeelandia (2). Pupillen: Togo-Tjoba (2), Swift-Animo (1). VELDHANDBALCOMPETITIE Marathon-dames brachten Walcheren nederlaag toe In een bijzonder goed gespeelde wed strijd voor de districtsveldhandbal- competitie is het Marathon zondag gelukt van Walcheren te winnen. In het begin werd wat nerveus ge speeld, maar toen Fien van Pamelen voor Walcheren scoorde, werd het spel veel beter. Toch zagen beide teams voor de rust geen kans meer te doelpunten. Na de rnst kwam Ma rathon sterk opzetten en eerst door Leni van Vessen en later door Jan- ny Elven werd het 2-1. Walcheren zette nog alles op alles, maar het ge lukte niet nog enige verandering in de stand te brengen. Een faire wed strijd, waarin Marathon door iets beter schieten, de beide puntjes bin nenhaalde. De Hellas-dames konden in Kloos- terzande niet tot winst komen en moesten met een gelijk spel genoe gen nemen. Zeeland Sport had heel wat moeite tegen het pittig spelende Tachos. Het veldspel van Zeeland Sport was beter dan dat van Ta chos, maar de doelverdedigster van Tachos kon vele keren redding bren gen. De wedstrijden van Tonido gin gen niet door. In een bijzonder span nende wedstrijd won EBHV van Vol harding. Was het veldspel van EB HV iets beter, Volharding had betere schutters. De heren van Hellas ken den goede momenten en waren op het veld niet de minderen van EMM. Maar de kleine doelverdediger van Hellas moest te vaak hoge ballen doorlaten en dit leverde EMM een. 14-10 overwinning op. In de 2e klas dames kwamen enige verrassingen uit de de bus. Volhar ding verloor van Luctor met 5-3 en Olympus kwam niet verder dan een felijk spel tegen De Meeuwen. De IOS-dames maakten geen fout en wonnen met 5-1 van Walcheren H. In de 2e klas heren kwam Olympus niet tot groots spel tegen Rapid. Ra pid won deze wedstrijd verdiend met l'4-9. In de afdeling Zeeland voldeden de heren van Walcheren niet aan de verwachting en speelden gelijk te gen Olympus H. Uitslagen van 't Zeeuwse Groep A I: Arnemui^en A I—Zee land Sport A 132. Vlissingen A I RCS A I 41. Middelburg A I— Oostburg A I 120. Groep A II: Middelburg A IISerooskerke A I 00. Vlissingen A HMiddelburg A EU 70, Vlissingen A HIZeelandia A I 12. Groep A III: Terneuzen A II—Corn. Boys A I 1—3, Hulst A I Ria W A I 90, Hontenisse A I Terneuzen A I 2—0. Groep A IV: Goes A ILuctor A I 51, Kapelle A IRobur A I 64. Groep A V: Borssele A IWemeldinge A I 04. Groep B I: Serooskerke B IMeeu wen B I 13, Vlissingen B IOost- kapelle B I 80, Zeelandia B I RCS B I 0—0. Zeeland Sport B I— Domburg'B I 26. Veere B IMid delburg B I 05. Groep B II: RCS B HMiddelburg B HI 11, Zeeland Sport B nMiddelburg B H 06. Middelburg B TVVlissingen B TV 1—2, Vlissingen B HVCK B I 2—1 Zeelandia B HWalcheren B H 19. Groep B HI: Vlissingen B VIMid delburg B V 13, Vlissingen B VH Middelburg B VH 30, Vlissingen B VLEI—Middelburg B VIH 13—0. Groep B IV: Borssele B IPatrijzen B I 23. Groep B V: Wolphaartsdijk B I—Beren B I 2—1, Kapelle B I— Robur B I 72. Groep B VI: Krab- bendijke B IYerselce B I 21. Groep B VIH: WIK B IMevo B I 10, Burgh B IZierikzee B I 04, Zeemeeuwen B IRenesse BI 07 Groep B IX: Zierikzee B HSinoto B I 19. Zierikzee B IHBruse Boys B 115, Mevo B HDreischor B I 020. Groep B X: Corn Bovs B I—Ria W B I 4—0, Tern. Boys B I— Terneuzen B I 06, Sluiskil B I Zaamslag B I 33. Groep B XI: Ter neuzen B HCorn Boys B IV 31, Hoek B ITerneuzen B HI 110. Groep B XEE: Graauw B IClinge B I 03, Koewacht B IHontenisse B I 2—3, Steen B I—Hulst B I 0—4. Groep B Xjuul: Hulst B IVAxel B H 0—0. Groep B XIV: Biervliet B I— Oostburg B II 71, IJzendijke B I Breslcens B I 11, Retranchement B IHoofdplaat B I 20, Groede B I Schoondijke B I 22. Uitslagen Walcherse titel Voor het persoonlijk kampioenschap schaken van Walcheren eerste klas werden de volgende partijen gespeeld: F. M. J. v. Eekhout-P. Lemson 1-0; M. de Bruijne-J. A. Zachariasse 0-1. DE STAND P. Benski 4 uit 4; J. A. Zachariasse 4 uit 5; W. van Wijnen 3 uit 3; L. J. Woudstra 2 uit 4; A. Mast 2 uit 4; F. M. J. van Eekhout 1 uit 3; P. Lem son 1 uit 6; M. de Bruijne 0 uit 4. Voor de hoofdklas werd gespeeld de partij J. Hoogstrate-S. Sanders, wel ke een overwinning werd voor Hoog- strate. DE STAND 1. A. J. Niemarkt 2 uit 2; 2. J. Hoog- jstrate 2 uit 8; S. S. Sanders 0 uit Route Olympia's Toer Tijdrit in Veldhoven De volledige route van Olympia's toer, de Ronde van Nederland voor wieleramateurs, die van 9 tot en met 14 juni wordt verreden is thans be kend en ziet er als volgt uit: 9 juni: Amsterdam-Loenen-Utrecht- Alblasserdam - Dordrecht - Moer- dijkbrug - Dinteloord - P.oosendaal over 180 km. 10 juni: halve etappe: Roosendaal - Cha&m-Baarle Nassau-Tilburg-Ves- sem-Veldhoven over 135 km. Halve etappe: ploegentijdrit over 30% km op een parkoers rond Veld hoven. 11 juni: Veldhoven-Nederweert-Roer- mond-Elsloo-Maastricht- de Zuidlim burgse heuvels-Heerlen over 165 km. 12 juni: Heerlen-Sittard-Roermond- Venlo-Groesbeek-Nijmegen-Arnhem- Doesburg-Zutfen over 195 km. 13 juni: Zutfen-Hellendoorn-leger- plaats Steenwijkerwold-Beetster- zwaag-Zwaagwesteinde-Leeuwarden over 198 km. 14 juni: Leeuwarden-Harlingen-Af sluitdijk - Hyppolitushoef - Beemster- Purmerend-Schellingwouderbrug- Amsterdam (Javastraat) over 170 km. Doe mee aan onze gezellige Punten-prijsvraag. Formulier bij uw winkelier verkrijgbaar. ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE P.Z.E.M. II en S.S.V.V. II eveneens kampioensteams In de tweede klas van de Zeeuwse tafelteiwiscompetitie behaalde St.- Aloysius I afgelopen week het kam pioenschap. Een prachtige prestatie van de Graauwse spelers, die dit jaar voor het eerst in de Zeeuwse com petitie uitkwamen. De laatste wed strijd van St.-Aloysius, tegen V.S.V. werd het 87 gewonnen. De Vries van V.S.V. zorgde voor twee tegen- punten door Blanckaert en Delforge te verslaan. Spirit L dat met nog drie wedstrij den te spelen eveneens kanshebber voor de titel was, zegevierde wel met 82 over het bezoekende Will van Zoelen TTT, maar bij Wilno H kreeg het de kous op de kop. Door de ne- lerlaag van Will van Zoelen IH, is de kans voor Luctor om degradatie te ontkomen weer teruggekeerd, maar dan moet°n de twee resteren de wedstrijden gewonnen worden. De stand in de tweede klas luidt: St.-Aloysius I 12 9 2 1 20 84-36 Spirit I 11 8 1 2 17 78-32 Wilno H 12 6 2 4 14 66-54 (Advertentie) mts V.S.V. 10 3 3 4 9 47-53 Wilno Hl 11 3 1 7 7 47-63 Will v. Zoelen Hl 12 2 3 7 7 50-70 Luctor 10 2 0 8 4 17-83 Will van Zoelen I kwam op be zoek bij Wilno I dat met twee in vallers speelde. P. van der Kuijl zorgde voor een verrassing door de nog ongeslagen M. Hofman zijn eerste nederlaag in deze competi tie toe te brengen. Ook Bram van Gilst moest Van der Kuijl felici teren. Verder werden alle punten door Will van Zoelen gescoord, zodat 't aan een gelijk spel tegen Sla Raak I genoeg heeft voor de titel. Sorry IH zag kans bij Will van Zoe len H een gelijk spel te behalen, waarbij onmiddellijk opgemerkt dient te worden, dat P. van Gilst bij Will van Zoelen H ontbrak. Sla Raak H greep zijn laatste kans met één hand hetgeen resulteerde in een 55 eind uitslag tegen Sorry H. Overigens een prima resultaat voor de Sla Raak- reserves, waarbij R. Labrujère met twee overwinningen het grootste aandeel leverde tot deze draw. De stand luidt: W. v. Zoelen I 13 13 0 0 26 121- Sla Raak I 121101 22 91-29 Wilno I 13 8 1 4 17 73-57 Sorry H 13 6 2 5 14 62-68 W. v. Zoelen H 13 4 3 6 11 49-81 Sla Raak n 14 2 2 10 6 48-92 P.Z.E.M. I 13 1 3 9 5 33-97 Sorry IH 13 0 3 10 3 39-91 Kampioen in de derde klas werd P.Z. E.M. n, dat zijn naaste concurrent St.-Aloysius H met 6—4 versloeg. De Plaa en Vermeulen wonnen voor P. Z.E.M. ieder tweemaal. Heren ver sloeg de Block en ook het dubbel spel was met de zeer spannende cij fers 21—23, 21—19 en 24—22 voor P.Z.E.M. H. Het was overigens de 2e wedstrijd in één week voor P.Z. E.M. H daar het bezoekende Will van Zoelen IV reeds met een 82 nederlaag was teruggestuurd. S.S.V.V. I behaalde drie punten uit even zoveel gespeelde wedstrijden en kon zich daardoor net in veiligheid stellen. Het grootste gevaar voor 't moeten spelen van degradatiewed strijden loopt Spirit ni, dat, met nog één wedstrijd voor de boeg, 1 punt achter staat op nummer voorlaatst. De stand luidt: P.Z.E.M. H St.-Aloysius II W. v. Zoelen IV P.T.T. H Big Smash I S.S.V.V. I Spirit H Spirit Hl 13 9 2 2 20 85-45 13 8 1 4 17 77-53 13 8 1 4 17 71-59 12 5 4 3 14 57-63 12 6 0 6 12 62-58 14 3 3 8 9 66-74 14 3 2 9 8 52-88 13 2 3 8 7 56-74 1739. Na de enorme ver keersdrukte van de west kust, waar honderden auto's over zes- en achtbaans we gen raasden, en men bij een knooppunt ontzettend goed moest opletten om niet op de verkeerde route te gera ken, volgde de betrekkelijke i'ust van het binnenland, waar het rijden een eento nige bezigheid was. Zo nu en dan loste Sandra of Charley de chauffeur af. Charley ging zich weer te buiten aan allerlei veronder stellingen over de reden van hun plotselinge terug keer naar Tarmac. Misschien moesten er weer proefvluchten gemaakt worden met nieuwe raketschepen, of werden zij erop uitgestuurd om Mars te exploreren. Hoe dan ook, hij was stellig van plan enkele opmerkelijke presta ties te verrichten, die zijn naam voor eeuwig in de historie zouden doen voortleven. Tegen het einde van de middag naderden zij bekend terrein en weldra stonden zij voor de ingang van de zwaarbewaakte vliegbasis. Het geloei en gegier der jet-motoren klonk de twee man nen als muziek in de oren! Ook in de vierde klas kwam de kam pioen uit de bus. S.S.V.V. II behaal de hier de titel door een 37 zege op Sorry IV. Roovers van S.S.V.V. verloor van Schreuder en Smit. Will van Zoelen VI eindigde zes punten boven Will van Zoelen V, door in de laatste wedstrijd met 91 de baas te blijven over Spirit IV. S.S.V.V. Hl zag in de laatste wedstrija de kans, de rode lantaarn aan Spirit IV over te geven, door over dit bezoekende team met 64 te zegevieren. Will van Zoelen V stuurde de Big Smash reserves met een ruime nederlaag naar Biggekerke terug. De stand luidt: S.S.V.V. II 12 10 2 0 22 88-82 W. v. Zoelen VI 12 9 2 1 20 79-41 W. v. Zoelen V 12 6 2 4 14 75-45 Sorry IV 12 4 4 4 12 67-53 Big Smash H 12 5 2 5 12 63-57 S.S.V.V. IH 12 1 1 10 3 25-95 Spirit IV 12 0 1 11 1 23-97 De uitslagen zijn: Eerste klas: Wilno 1Will van Zoelen I 28; Will van Zoelen HSorry Hl 55; Sla Raak HSorry n 55. Tweede klas: Spirit IWill van Zoe len IH 8—2; Wilno H—Spirit I 6— 4; V.S.V.—St.-Aloysius 3—7. Derde klas: P.Z.E.M. HWill van Zoelen IV 8—2; Will v. Zoelen IV— Spirit m 8—2; Spirit H—S.S.V.V. I 2—8: S.S.V.V. I—P.T.T. H 5—5; Big Smash—S.S.V.V. I 64; P.Z.E.M. H St.-Alovsius H 64. Vierde klas: Sorrv IV—S.S.V.V. II 3—7: Spirit IV—Will van Zoelen VI 1—9; S.S.V.V. HI—Spirit IV 6—4: Will van Zoelen VBig Smash II 8—2. EENDRACHT—SORRY 8—2. Het eerste team van de Vlissingse tafeltennisvereniging Sorry boekte ook in de uitwedstrijd tegen Een dracht uit Rotterdam èen 82-neder- laag. P. Martijn versloeg P. Hamers in twee games en ook het dubbel spel leverde nog een punt op voor Sorry. De tweede game van het dub belspel werd met 2931 door Mar tijnvan Breen gewonnen. De ge detailleerde uitslag luidt: P. van BerkelP. Martijn 2112, 21 17; J. BoonsmaP. de Waal 21 13, 2111; P. HamersR. van Breen 2118, 2110: J. BoonsmaP. Mar tijn 21—14, 19—21, 21—12; P. van BerkelR. van Breen 2112, 21 18; P. Hamers—P. de Waal 21—9; 1921, 2220; J. BoonsmaR. van Breen 2118, 2115; P. HamersP. Martijn 1521, 1721; P. van Ber kel—P. de Waal 21—18, 21—10; P. van Berkel en P. HamersP. Mar tijn en R. van Breen 1821, 2931. fAa e verdweueu di&mavxiew door REX COKBETT O z 16 „Ze kan volkomen lucht- en water dicht worden afgesloten", verzekerde juffrouw Welish. „Maar dat is juist net heel originele, het sportieve, ziet U! Mensen', die een Ruggiéro bezit ten, willen snelheid, geen comfort". „Ja en daarom verbeelden ze zich heel wat", lachte Payne. „Mag ik vragen, of dit uw eigen auto is?" „Natuurlijk is ze niet mijn eigen dom; ik heb ze geleend", antwoordde Olivia, toen de auto goed en wel op gang was, met gefronst voorhoofd. „Dus is uw verloving toch niet mis gegaan?" vroeg Payne nogal onbe scheiden. „En wat heeft meneer de president van de club en Ruggiero- dictator we' gezegd van uw plan om mij toch een bezoek te brengen? Ot hebt U hem maar wat wijsge maakt?" Juffrouw Welish zweeg en concen treerde zich blijkbaar geheel op het chaufferen. Eerst een poosje later in formeerde ze min om meer spottend; „Waarom wilt U buiten de stad het stuur overnemen? Gelooft U soms, dat ik U wil ontvoeren?" „Ik geloof alleen, dat men van plan is me terdege de voet dwars te zet ten". verklaarde Payne koelties. „Of is U er heus van overtuigd, dat we die meneer Norman Winter ooit zul len bereiken?" „Wat bedoelt U?" „Dat U me nog eens bij de neus wilt nemen", luidde het antwoord. „Nu, vooruit dan maar, het zal mij benieuwen. Maar het zal U geld kos ten!" „Ik zal U niet bij de neus nemen". „U hebt het ook nog nooit gedaan", verzekerde Payne „Evenmin als uw achtenswaardige en boven elke ver denking staande ouders". „Wat betekent dét nu weer?" „Waarschijnlijk hetzelfde als Leeu wenhartLeeuwenhart" zei haar metgezel vriendelijk, wist ik nu maar een rijmwoord erop „Ik heb U al gezegd, dat dit niets met deze zaak heeft uit te staan", riep juffrouw Welish knorrig. „Die ouae vrouw is niet goed bij 't hoofd en zat mij achterna om mijn hulp af te dwingen voor...... voornu ja voor een hersenschim". „U zou me verplichten met me het adres van die dame te geven, opdat men van bevoegde zijde een onder zoek naar haar geestestoestand kan instellen. Overigens is het nogal vreemd dat een om hulp vragende dame U te lijf gaat". „Ik wil er niets meer van horen", zei juffrouw Welish. „Mij ook goed". Op deze late herfstdag trad de schemering al vroeg in en terwijl hun auto snel de rand der stad na derde floepten op de grote fabrieks terreinen al lichten aan. „Zal ik me nu over het stuur ont fermen?" vroeg Payne. „Ik heb nu lang genoeg toegekeken om te weten hoe je met een Ruggiero moet om gaan". Juffrouw Welish stopte, Payne stapte uit en liep naar de andere kant van de wagen, terwijl zijn begeleid ster gehoorzaam en zwijgend naast hem plaats nam. „Ziet U wel, het gaat prachtig", zei Payne, toen hij de auto weer had gestart. „Overigens mijn compliment, ze trekt uitstekend op". „Het hefboompje naast de klok is voor het licht", legde juffrouw Welish uit. „O, juist. Dank u wel". Juffrouw Welish sloeg 'n autowegen kaart open, die ze uit een vakje voor haar had genomen. „Weet U de weg?" vroeg ze. „Ja, we rijden immers over Rones- dale?" „Juist". Ze reden een hele tijd in snel, ge lijkmatig tempo. Spreken deden ze niet meer. Toen ze Ronesdale achter de rug hadden, was het kwart over zes. Juffrouw Welish leunde met ge sloten ogen in haar zitplaats achter over. Toen de koplampen een wegwijzer met het opschrift „Stakepool" be schenen, ging Payne weer langzamer rijden, sloeg bij een splitsing rechts af en zette er daarna weer grotere vaart in. De weg bleek veel slechter dan tot nu toe. oneffen en smal, blijk baar van minder betekenis. Andere voertuigen dan het hunne waren ner gens te zien. Payne wilde juist zijn sigaretten koker te voorschijn halen toen voor hen uit een brug opdoemde, waar ze onderdoor moesten. „Zoekt U iets?" vroeg juffrouw We lish, terwijl ze de ogen opsloeg en overeind kwam. „Ja, mijn sigaretten", antwoordde Payne. Op dit ogenblik waren ze vlak bil de brug. „Ik heb er wel", zei juffrouw We lish, naar achter in de dickyseat tas tend Wat hun nu overkwam, ge schiedde zo plotseling, dat Payne eerst meende, zijn macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt, zodat de auto onbeheerd voortsnelde. Er volgde een geweldige stoot, alsof ze op een of andere hindernis waren ge stoten. In een flits zag Payne iets grauws en onherkenbaars; toen had hij het stuurwiel weer vast en hij bracht de wagen tot staan. Juffrouw Welish zat nog steeds met de rechterarm naar achteren gebogen. Nu echter omklemde ze de zijleuning en vroeg angstig: „Wat was dat?" „In elk geval meer dan we tot nu toe hebben meegemaakt", antwoordde Payne. „Als ik het niet mis heb een regelrechte moordaanslag". Meteen stapte hij uit en liep een eind terug. „Meneer Payne, meneer Payne!" werd hem nageroepen. „Ja?" „Laat ons verder rijden. Gaat U niet terug, alstublieft!" „Als gindse iemand geweest is, zal hij nu wel weg zijn", bromde Payne. ,,'t Komt er immers op neer dat de man in kwestie niet herkend wil wor den". In een draf snelde hij de verlaten, donkere weg langs. Op de spoordijk naderde een trein, die als een lich tende, maar allesbehalve geruisloze slang door de duisternis gleed en over een brug daverde. Payne zocht met een zaklantaarn de rijweg af en vond aanvankelijk niets. Maar in eenshm, wat hadden die kuilen te betekenen? Voorzichtig de grep pels langs de weg aftastend, bewoog hij stelselmatig het licht van zijn lan taarn heen en weer. „Hebt U iets gevonden en wat?" klonk het eensklaps van dichtbij, i Payne kromp even van schrik ineen, want door het lawaai ran de passe rende trein had hij niet bemerkt, dat juffrouw Welish hem was gevolgd. „Komt U eens hier", beval hij kort af. Ze gehoorzaamde en legde haar hand op zijn schouder. „Kijk nu eens", hernam hij. „Ziet U wat dat is?" Juffrouw Welish bewaarde een poosje het stilzwijgen; toen zei ze aarze lend: „Hethet lijkt wel een bom. Neen. wacht evenmeer een ding, dat ze wel in bioscopen en vergader zalen „U bedoelt een schuimblusser. Een soort brandspuit? Dat zou toch al te mal zijn, want het ding moet juist brand veroorzaken. Neen, neen, er zat bepaald heel wat anders in dan scnuim!" Beiden liepen weer naar de auto, welks rode achterlichten ze op enige afstand zagen schitteren. „Wat zullen we nu doen?" vroeg Payne zich af. „En hoe krijgen we de politie hier? Wanneer is liet pre cies gebeurd? Hm., als ik goed zie, twintig minuten over zes en we kun nen ook nog het spoorboekje raad plegen, want de trein naar Stakepool reed juist over de brug toen ik terug liep". „We kunnen de weg niet onbewaakt laten", merkte juffrouw Welish op. „Er mocht eens een auto voorbijko men, terwijl het ding toch nog „Ja, ja", zei Payne, die nadenkend een sigaret opstak. Tenslotte ging hij voort: .(Wordt yervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 19