De gulden omhoog, de Nescafé prijzen omlaag! Patterson bleef wereldkampioen door k.o. in de zesde ronde Er gaan 43 geurige koffiebonen in elk schepje Nescafé exr„A BILJARTER R. CLAEIJSSENS WON TITEL 3E KLAS KADER Sanovite STRIJD OM NATIONALE TITEL KADER 38-2 IN MIDDELBURG „WANDELING" MET VAARS KOSTTE HONDERDEN GULDENS 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 MAART 1961 Ve«Magde pR(J2en normaal 200 s f' 1.15 50 Sbljk of gl*s g f. 1.92 f- 6.95 50 g f. 2.- nescafé 2 00, coffe,Nevhij 50 g f. 2.20 blik NESCAFÉ 50 of f. 8.05 EspRESSO g f- 2.20 „JOHANSSON VERRASTE MIJ.. Amerikaan werd kort na aanvang tweemaal tegen canvas geslagen Ondanks het feit, dat zijn Zweedse tegenstander hem reeds tweemaal met het canvas had laten kennismaken, is de Amerikaanse professional- zwaargewichtbokser Floyd Pat terson er dinsdagmorgen in ge slaagd zijn wereldtitel te behou den. Hij won de strijd tegen In- gemar Johansson door knock out In de zesde ronde. Tot dan toe was de strijd gelijk op ge gaan, alhoewel Johansson in het grootste gedeelte -Nan het gevecht de leiding scheen te hebben. PATTERSON In het begin van de eerste ronde reeds wist Johansson Patterson te vloeren met een harde rechtse tegen de baak. De Amerikaan was overeind bij „vier", maar mocht wachten tot „acht" alvorens de strijd te hervatten. Dat deed hij dan ook in een verwoede aanval van halfarmstoten. Johansson echter vocht -terug en vloerde zijn tegenstander opnieuw. Patterson wachtte weer tot „acht", plaatste een linkse hoek tegen de kaak en nu moest Johansson het canvas opzoeken. Ook hij was bij „vier" weer overeind. Juist voor het einde van de ronde trof Patterson zijn tegenstander met een zware linkse hoek tegen het voorhoofd- Verwachte rechtse In de tweede ronde was de strijd onmiddellijk zeer verwoed. Patterson miste met een geweldige rechtse cross en viel, maar de scheidsrechter besliste, dat dit geen knock-down was. In de derde ronde kreeg men voor het eerst de indruk dat de Ame rikaan zwaar getroffen was en last had van de treffers, maar hij dekte zich goed en richtte zijn stoten op de maag van de Zweed. Beide bok sers hadden lichte wondjes bij de ooghoeken. In de laatste seconden van de vierde ronde kwam Patterson na herhaalde aanvallen van Johans. aon eindelijk met de verwachte recht se, die de Zweed aan het wankelen bracht. In de vijfde ronde toonden beide boksers zich behoedzaam, maar het was uiteindelijk Patterson, die tot de aanval overging. De zesde en laatste ronde was meer een ronde van harde en rake klappen. Johansson trof Pattersons gelaat met een knalharde rechtse, plaatste toen achtereenvol gens een linkse en een rechtse en liet er prompt een zware rechtse op volgen. De kampioen werd weer aan het wankelen gebracht, maar ging in een clinch voordat Johansson zijn offensief kon voort zetten. Hij keek ietwat verbijsterd door de felheid van de Zweed, die nu voor het eerst constant aanviel- Bijna overeind plotseling deed de kampioen itvai met linkse en rechtse hoe- Maar een uitval ken, die tot Ieders verrassing het einde betekende van dit sensationele gevecht. Johansson werd tegen het gezicht geraakt en zonk op zijn knieën; daarna zat hij in de ring, toen de scheidsrechter begon te tel len. Hij probeerde overeind te komen en leek daarin te slagen, maar zonk weer terug. Andermaal probeerde hij op de been te komen en hij was bij na overeind toen de scheidsrechter tot „tien" had geteld. Toen de scheidsrechter met zijn armen zwaaide als teken dat de strijd door k.o. was geëndigd, joelde een gedeelte van de toe schouwers. Zij meenden, dat de Zweed op tijd overeind was, maar de kijkers op de ringplaatsen had den niet de minste twijfel dat, toen het „tien" weerklonk, ten minste één knie van Johansson het canvas nog raakte. Doodvermoeid Patterson maakte een doodvermoeide indruk, toen hij na afloop in de kleedkamer met verslaggevers sprak. Hij zei: „Johansson verraste mij, doordat hij onmiddellijk zo fel aanviel. In de eerste ronde heeft hij mij danig op de proef gesteld, ik kon niet bok sen zoals ik wilde". Het linkeroog van de kampioen zat dicht en hij had een wondje onder dat oog. Ook zijn tong was verwond. Johansson was eveneens zwaar geteisterd. Zijn linkeroog was gezwollen en hij had een wond onder het rechteroog. Show Voor de strijd begon, werden ver scheidene bekende artiesten aan het publiek voorgesteld, onder wie Deb bie Reynolds en Frank Sinatra. JOHANSSON Daarna verschenen tal van kampioe nen en oud-kampioenen tussen de touwen: Joey Maxim, de enige bok ser behalve Johansson die eenmaal van Patterson heeft gewonnen. Ben ny Paret. Bainoy Ross, Abe Atell, Joe Louis, Max Schmeling, Rocky Marciano, Tommy Loughran en Son ny Liston, die nummer één staat op de lijst van uitdagers bij de zwaar gewichten. Het is voor de tweede maal, dat Patterson door een k o. van Jo hansson heeft gewonnen. In juni van het vorige jaar werd de Zweed in de vijfde ronde uitge slagen. Maar de eerste ontmoe ting, in juni 1959, was in het voor deel van de Zweed geëindigd. Er waren naar schatting 15.000 personen aanwezig bij de derde ontmoeting in de Convention Hall in Miami Beach. De recette zou ongeveer een half miljoen dollar bedragen. IN SOUBURG Constant spelende man uit Oostburg verdiende titel De Oostburgse biljarter R. Claijssens, lid van A.B.C. uit Vlissingen, heeft het kampioenschap Se klas kader van het district Walcheren-Zuid-Beveland op zijn naam gebracht. Claijssens be haalde de titel na in de beslissende partij de Middelburgse A.L.M.-speler P. Verhage te hebben verslagen. De wedstrijden werden georganiseerd door de Souburgse biljartvereniging V.E.G. in café Jakobsen. Daar slechts vier biljarters voor dit kampioenschap hadden ingeschreven, werd een dub bel rooster gespeeld. De Middelburger P. Verhage scheen aanvankelijk recht op het kampioen schap af te stevenen, gezien zijn hoge moyennes in de eerste partijen. In zijn eerste partij tegen J. Westdorp uit 's-Heerenhoek liet hij reeds een gemiddelde van 14.70 noteren. Opge merkt zij, dat de grenzen in de klas liggen tussen de zes en de tien. De vier deelnemers konden zich allen in deze klas handhaven daar hun ge middelde rond de 7,50 lag. M. C. Reynhoudt van A.B.V. Vlis singen trof het niet. Steeds weer vond hij zijn tegenstanders in uit stekende vorm, terwijl hijzelf het ivoor niet in de juiste positie kon krijgen. De prestaties van J. West- dorp bleven beneden verwachting. Slechts in zijn laatste partij tegen Reynhoudt wist hij met produktief kaderspel tot 23.88 te komen. De nieuwe kampioen, de sportieve Zeeuws-Vlaming Claijssens, heeft het meest constant gespeeld en verdfen dede erepalm dan ook volkomen. Dis trictbestuurder K. J. Net reikte hem na afloop de medaille van de K.N.B.B. uit; uit handen van V.E.G.-voorzitter A. Stroo ontving hij een beker. De heer Stroo verzorgde ook de verdere prijsuitreiking, waarna de kampioen namens de deelnemers dankte. De eindstand luidt: R. Claijssens P. Verhage J. Westdorpe M. Reijnhoudt 8 1458 185 48 7,88 6 1368 185 61 7,39 6 1265 177 65 7,14 4 1307 173 44 7,55 Op Paaszaterdag weer Engelse voetbalinvasie Evenals voorgaande jaren zullen op Paaszaterdag weer een groot aantal voetbalwedstrijden worden gespeeld tussen Zeeuwse en Engelse clubs. In verband hiermede zal voor zaterdag 1 april geen wedstrijdprogramma voor de K.N.V.B. afdeling Zeeland worden vastgesteld. Regelt de spijsvertering (Ook zoutarm verkrijgbaar) Deurwaarders, drank, stroom en telefoon De drankwinkels van 't Zweed- =7 se regeringsmonopolie hebben Eg maandag recordomzetten- ge- s maakt en in de telefooncentra- les van Göteborg en Stockholm was extra personeel in dienst n om te kunnen voldoen aan en- kele duizende aanvragen meer ff dan gewoonlijk om ln de vroe- ge ochtend mensen te wekken. =7 De elektrische centrale van ff Göteborg constateerde een zeer m snelle stijging van stroomver- 17 bruik. Kort na de boksmatch heeft Johansson enkele deurwaar- g ders op bezoek gehad. Zij kwa- ff men hem met enkele officiële stukken in opdracht van de g Amerikaanse belastingdienst g g aanzeggen dat hij de Verenig- de Staten niet mag verlaten, g voordat de belastingdienst ze- ff ker is van 't geld. Johansson p zou naar schatting een miljoen g dollar hebben verdiend. De be- s ff tastingdienst, wijs geworden door ervaringen na de vorige g 77 boksmatch, eist van hem een g garantie. g G.V.A.V. gelijk legen Moskous team: 1-1 Het stedelijk elftal van Moskou heeft het ook in de tweede wedstrijd van de Nederlandse tournee niet tot een overwinning kunnen brengen. Op het Oosterpark in Groningen za gen 15.000 toeschouwers het duel tusseu G.WA.V. en Moskou in een gelijk spel: 11 eindigen. Het begin was overigens niet hoop vol voor G.V.A.V. Reeds na drie mi nuten nam Moskou de leiding toen rechtsbuiten Metreveli via de paal en het lichaam van rechtsback Alting, doelman Roffer passeerde (01). De Russen bleken daarna over uit stekende voetbalcapaciteiten te be schikken, doch het aanvalsspel was te weinig verrassend óm de solide Groningse verdediging wederom te overrompelen. Een bijzonder wils krachtig G.V.A.V. bracht in de twee de helft de strijd volkomen in even wicht en het was in overeenstem ming met het spelbeeld, dat linksbui ten Meuken na twintig minuten de score op 11 bracht. In de slotfase moest Moskou zelfs de verdediging versterken om de aan stormende Groningers te stuiten. Bij G.V.A.V. blonken linksbinnen Fran sen en spil Tardy uit. Bij Moskou waren Meskli, linksbinnen Eatanov en de gehele achterhoede in goede vorm. Zeeuwse scheidsrechters kunnen cursus volgen In de week van 10 tot en met 15 juli 1961 zal er in kasteel „Oud Poelgeest" te Oegstgeest en van 21 tot en met 26 augustus 1961 ln het C.I.O.S. te Overveen ccn schelds- rechtersinternaat worden gehouden. De K.N.V.B.-afdeling Zeeland stelt de scheidsrechters in de gelegenheid hieraan deel te nemen en zal de kos ten van deelneming hieraan voor haar rekening nemen. De cursus om vat: praktische lessen in het scheids rechteren, theorie inzake de spelre gels en wedstrijdreglementen, peda gogiek en psychologie, lichaamsver zorging, voeding, training, ochtend gymnastiek enz. VOOR 'T EERST IN ZEEUWSE BIL JAR T SPOR T Twee Zeeuwen in finale: F. G. Melse en F. C. Hanse DE ZEEUWSE biljartwereld waclit een belangrijk sportge beuren: voor de eerste maal in de gescheidenis van het K.N.B. B.-distrïct Walcheren-Zuid-Be veland wordt een nationaal bil-, jartkampïoénschap georgani seerd. Het is de titelstrijd om het 2e klas klein biljart kader 38/2, die in liet Nederlands Kof fiehuis te Middelburg van mor gen (donderdag) tot zondag wordt verspeeld. Voor het eerst in de geschiede nis hebben zich ook twee Zeeu wen onder de acht finalisten voor deze kaderstrïjd geplaatst, namelijk districtsvoorzïtter F. Gr. Melse van A.L.M. Middelburg Onteigeningswet^ voor Breskens (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is dinsdag zonder beraadslaging of hoofdelijke stem ming akkoord gegaan met het wets ontwerp tot onteigening van perce len, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten, nodig voor de verbe tering van de hoogwaterkering tus sen de veerhaven en de handelshaven, voor de aanleg van toegangswegen en voor het reserveren van terreinen ten behoeve van de vestiging van horecabedrijven, een en ander in de gemeente Breskens. Vergadering van stichting „De Veste" te Middelburg De Stichting tot aanleg en exploitatie van tennisbanen „De veste" te Mid delburg hield haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitterschap van ir. G. Kranen. De notulen, alsme de de jaarver-slagen van de secretaris en penningmeester werden goedge- keurd, terwijl de begroting voor 1961 eveneens de goedkeuring kreeg van de vergadering. Het verslag van de kasoommissie werd uitgebracht door drs. J. K. de Jong. In de kascommis- sie voor 1961 werden benoemd de he ren De Jong, Rietema en Broekens. De voorzitter, ir, G, Kranen en de secretaris, A. Drost, waren aan de beurt om af te treden. De secretaris werd met algemene stemmen herko zen, terwijl in de plaats van de voor zitter, die zich niet herkiesbaar stel de, met algemene stemmen werd ge kozen mr. J. W. Muller. Het voorstel van het bestuur om vijf obligatiès met voorrang af te lossen, waarvan de obligatiehouders uit Mid delburg'zijn vertrokken of overleden, werden aangenomen. Het onwettig uitvoeren van een kalf- vaars naar België was het feit, waarvoor de zwagers O. van den B. en R. A. P. do M. uit Kiel- d recht dinsdagochtend voor de economische politierechter te Mid delburg terecht stonden. Hun buurman G. A. van M. was het verschaffen van gelegenheid door het beschikbaar stellen van zijn bedrijf ten laste gelegd. Een wel kome afwisseling noemde de eco nomische politierechter, mr. P. van Empel, deze zaak. „Nu eens over koeien en niet over boter. Boter hebben wij zo vaak, dat je er gewoon ranzig van wordt". Koeiensmokkel dus. Maar ondanks dit grapje waren de feiten ernstig. De belde zwagers waren op 30 no vember van het afgelopen jaar met een kalfvaars uit de stal van hun buurman gewandeld en juist op Belgisch grondgebied geko men, toen zij werden aangehou den. Volgens de verklaringen van de bei de zwagers tegen de douane wist buurman Van M. van deze gang van zaken af en waren de twee vaarzen, die nog in zijn stal ston den, ook voor ongeoorloofde uit voer bestemd. Buurman Van M. hield echter stijf en strak vol niets van de zaak af te weten. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, eiste tegen beide zwa gers 250 of 50 dagon en ver beurdverklaring van de vaars. Gevangenisstraf wilde de officier nog niet vorderen, omdat beide verdachten een blanco strafregis ter hadden. Dit had verdachte nummer drie, huurman G. A. van M., overigens ook, maar in deze zaak achtte mr. Andreae naast de boete van 400 of 80 dagen een voorwaardelijke hechtenis van 1 maand met een proeftijd van drie jaar op zijn plaats. Voorts wilde de officier de twee runderen verbeurd ver klaard zien. Hoewel raadsman mr. G. Tichelman uit Terneuzen liet ten laste gelegde ten opzich te van Van M. piet bewezen acht te, luidde het vonnis: 250 of 50 dagen, 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en verbeurdverklaring van de vaarzen. 311 de Schouwse matador F. C. Hanse van Concordia uit Zierik- see. De moyennegrens voor het 2e klas kader klein-biljart ligt tussen de tien en de zestien, de partijlengte is 300 caramboles. Vorig jaar bleek dit kampioenschap bijzonder sterk bezet te zijn. Het toernooigemiddelde was toen 17.84, hetgeen tot gevolg had, dat niet minder dan zes finalisten promoveerden. Alle deelnemers maakten series van boven de hon derd en er werden zelfs series van boven de tweehonderd gemaakt. Finalisten Voor de finale 1961 hebben zich ge plaatst: J. H. Engelen van Eendracht uit Bleijerheide; P. Gelens van RCC uit Den Haag; F. C. Hanse van Con cordia uit Zierikzee; A. Hendriks van IIGL uit Helmond; F. G. Melse van ALM uit Middelburg; M. Koevoets van Steeds Beter uit Roosendaal; L. Quist van Insulinde uit Amsterdam en P. van Zoelen van Excelsior uit Amsterdam. Het is niet gemakkelijk uit deze groep een titelkandidaat aan te wij zen, te meer daar er niet één speler bij is uit de finalegroep van vorig jaar. Wel zijn bij de Zeeuwen bekend de biljarters Koevoets en Hendriks. Koevoets won vorig jaar het natio naal kampioenschap extra Iibre, Waaraan ook Jan Passenier en Pr. Freijser deelnamen, terwijl-Hendriks vorig seizoen met Hanse en Rein Dieleman in de finale 3e klas kader uitkwam. Wellicht, dat vrijdagavond na de vierde ronde een kopgroep ge vormd is, waarin een kanshebber ze telt. Goede moyennes Van de twee Zeeuwse finalisten be haalde Melse in de voorwedstrijden een algemeen gemiddelde van 15.80 met oen hoogste serie van 120, ter wijl Hanse tot een moyenne van 15.61 kwam met een hoogste serie van 146. Zij waren van de zes finalisten de enige deelnemers, die boven de hon derd kwamen. Donderdagavond treedt Melse (tegen Quist) 0111 half zeven in het strijdperk. Hanse Ctegen Hendriks) om half negen. De eerste vier plaatsen in dit finale- toernooi geven recht op afvaardiging naar hol inhilenmtoernooi in Amster dam. Het behoeft vanzelfsprekend geen betoog, dat het districtsbestuur. dat de organisatie van deze finaio heeft, vele dagen onder hoogspanning gewerkt heeft om dit unieke gebeu ren in de Zeeuwse biljartsport zo goed mogelijk te doen slagen. Ds. Elseman in Bergen op Zoom ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling is maandagmiddag op de Protestantse Begraafplaats te Bergen op Zoom het stoffelijk overschot van ds. O. Elseman, predikant der hervormde gemeente, ter aarde besteld. Velen woonden de herdenkingsdienst bij in de Grote Kerk, die werd ge leid door ds. J. C. Wisse. Onder hen waren burgemeester fnr. A. J. M. Eikhuizen van Halsteren, de heer Noorman, wethouder der gemeente Bergen op Zoom, vertegenwoordigers van alle protestantse gemeenten te Bergen op Zoom, pastoor Ooyens van de St. Jozefparochie, bestuursleden van het Oecumenisch Moderamen en leerlingen van de Roncalli-m.m.s. Ds. Wisse memoreerde in zijn toe spraak het grote verlies, dat de protestantse gemeenschap in Bergen op Zoom door het heengaan van ds. Elseman heeft geleden. Hij schetste de overledene niet alleen als een groot predikant, maar ook als een mensenkenner, met veel gevoel voor humor. Tijdens de dienst werd geza menlijk gezongen gezang 132 vers 2, gezang 53 vers 5 en psalm 103 vers 6. Uit dit psalm koos ds. Wis se de schriftlezing. Het orgel werd bespeeld door de heer Manneke uit Yerseke. Ouderlingen en diakenen der ge meente droegen het stoffelijk over schot ten grave. Voor het kerkhof vormden leerlingen der r.h.b.s. een erehaag. Een groot aantal kransen en bloemstukken dekte de baar en de kist. Op verzoek van de familie, werd aan het graf niet gesproken. Ds. Wisse bad het Onze Vader. Nadat de naaste familieleden bloemen in het graf had den gestrooid, sprak ds. J. F. v. d. Berg, de andere ambtgenoot te Ber- *ren op Zoom, namens de familie een :ort dankwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4