Vlissingse zege (5-0) was tegen Taxandria geen moment in gevaar Zeeuws wielerseizoen in Hansweert geopend Ajax blijft Feijenoord op de voet volgen Sporttoto ZEELANDIA DWONG LEIDER H0NTENISSE GELIJK SPEL AF MAANDAG 13 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 HULST EN MIDDELBURG DEELDEN DE PUNTEN Roosendaal 15 12 2 1 26 60—24 Vlissingen 15 9 3 3 21 45—16 Taxandria 15 S 4 3 20 39—29 Middelburg 16 6 8 2 20 36—25 Rood Wit 16 6 4 5 16 2-4—29 Terneuzen 15 6 3 6 15 36—40 Steenbergen 15 6 2 7 14 35--33 Dosko 15 5 3 7 13 29—36 Hulst 15 4 3 8 11 32—40 RAC 16 4 2 10 10 2444 internos 16 2 5 9 9 21—31 Goes 16 3 3 10 9 32—46 Gedevalueerde Dosko-ploeg willig slachtoffer voor Terneuzen: 5-2 In de tweede klas B van het Zeeuws-Brabantse amateurvoetbal slaagde Vlissingen erin om Taxandria van de zo belangrijke tweede plaats te ver dringen omdat de rood-witten met 5O baas bleven in eigen huis. Roosendaal had, getuige de uitslag (34), handen vol werk aan Steen bergen, maar de volle buit kwam toch bij de leiders terecht. Middelburg verspeelde een kostbaar punt aan Hulst (11), welk puntje de Zeeuws- Vlamingen juist best kunnen gebruiken. Terneuzen werkte zich in veilig heid door met 53 van Dosko te winnen. Onderaan de ranglijst speelden Internos en RAC puntloos tegen elkaar gelijk (O0), door welk resultaat Goes, dat met 21 van Rood Wit op zijn kop kreeg, de rode lantaarn in handen kreeg gedrukt. helft in de meerderheid zijn geweest. De eerste aanval kwam van de Mid delburgse aanvoerder Lindenberg. Hij had bepaald geen geluk, toen zijn harde kogel juist over de deklat ver dween. Na 20 minuten spelen kregen de Zeeuws-Vlamingen een mooie kans om de leiding te nemen, maar zowel De Block als Van Rooy en Van Dor- selaer faalden. Middelburg nam allengs het heft in handen. Toch zou het Hulst zijn, dat het eerste doelpuntte. In de 35e minuut bracht De Block de bal door het midden op, rechtsbui ten Van Dorselaer stond in vrije positie en kreeg de bal dan ook prompt van De Block toegespeeld. De blauwgele rechtsbuiten zwenk te naar het midden, speelde zich mooi vrij en kwam alleen voor doelman Versluijs te staan. Hij maakte geen fout, en.... Hulst had de leiding 10. Lang hebben de Zeeuws-Vlamingen niet voorgestaan, want in dezelfde minuut lag de gelijkmaker achter De Smit. Het was rechtsbinnen Boste laar, die op een afstand van zeker 20 meter van het doel een bal afvuurde, die De Smit volkomen verraste 11. Vlak voor de rust moest linkshalf Nico van de Kerkhove wegens een blessure aan zijn knie vervangen worden door zijn broer Walter. On middellijk na de aanvang van de tweede helft beukten de Hulstenareu op het Middelburgse doel. Zowel linksbuiten Wlllaert als de linksbinnenspeler misten elk echter een prachtkans om opnieuw de lei ding te nemen. Het grootste deel van de laatste 45 minuten waren de Hul stenaren In de aanval en bleven ook een zware druk uitoefenen op het Middelburgse doel Doelpunten vleien er echter niet meer. Vlissingen-Taxandria 5-0 MET VERBAZING hebben de naar schatting 2500 toeschouwers bij Vlis- si ngen-Txandria zich wellicht afge vraagd, hoe Taxandria het heeft ge presteerd de tweede plaats van de tweede klas B te bereiken. De Bra banders demonstreerden namelijk zowel technisch als strategisch bijzonder schamel voetbal. Geen ogenblik !s de Vlissingse zege dan ook in gevaar geweest. Zonder twij fel had midvoor Rob Moens het grootste aandeel in deze overwin ning: vier van de vijf doelpunten nanit hij voor zijn rekening, terwijl hij voor de vijfde treffer de beslis sende pass gaf. Bijzonder triest was het voor de Vlissingers, dat doelman Baart reeds na een half uur met een lichte hersenschudding en een ge scheurde onderlip op een brancard van het veld gedragen moest wor den. Bij een duel om de bal kreeg linksback Van Wezel een duw van een Brabantse aanvaller. Daardoor kwam Van Wezel in botsing met de uitlopende Baart. De 17-jarige Henk Willemstein maakte nu zijn debuut in het eer ste elftal: een uitstekend debuut, want hij toonde zich een stijlvolle keeper, die spectaculair énkele uitstekende reddingen verrichtte. Ai na enkele minuten had Moens met een felle kopbal de Brabantse doel man verslagen, maar kon een back op de doellijn nog redding brengen. In de 7e min. was het echter al raak: uit een pass van Groenewege en in een zeer moeilijke schietpositie staande scoorde Moens onhoudbaar. Bijna een kwartier later voorzag Lil- lipali, die een goede comeback maak te, Moens van een voorzet en hoewel twee Brabantse verdedigers Moens het scoren trachtten te beletten werd het toch 20. Met een lange sliding zette Moens in de 28e min. een messcherpe voorzet van Jan de Nooijer in een doelpunt om en 1 min. na de rust knalde Moens uit een corner van Groenewe- gen raak (40). Drie minuten voor het einde plaatste Moens uit een voorzet van Chr. de Nooijer de hal nauwkeurig voor de voeten van Jan de Nooijer die geen moeite had de eindstand op 50 te bepalen. Rest te vermelden, dat de niet-opge- stelde rechtsbinnen Cas Huibregtse het bestuur van Vlissingen heeft la ten weten, dat hij niet meer als spe lend lid voor Missingen zal optreden. Goes Rood Wil 1-2 Weer heeft Goes verloren en weer moest vastgesteld worden, dat de punten volkomen verdiend naar de tegenstander in dit geval Rood Wit gingen: 12. De ploeg uit WilUbrord was over alle linies beter en rapper. De Goesenaren hebben de nederlaag echter vooral te danken aan het feit, dat de Brabanders de aanvallen veel beter afwerkten. Een teleurstelling voor Goes was het optreden van midvoor Debbaut, die weliswaar harde schoten loste, maar van zo'n grote afstand, dat slechts met veel geluk daaruit doelpunten geboren konden worden. Ook de an dere voorwaartsen faalden. Opgeleg de kansen werden onbegrijpelijk om zeep gebracht. Een uitzondering was Joseph Lopulalan, die door zijn gril lige spel nog wel eens voor verwar ring zorgde. De Goese defensie maakte veel goed en vooral de taaie Vic Hop mans deed uitstekend werk door de gevaarlijke rechtsbuiten Buur stede vaak aan banden te leggen. Door het straffe windvoordeel kon Goes met een veldoverwicht be ginnen, maar <)oelman De Bruijn stond de Bevelanders geen succes toe. Goes bleef terugkomen, maar plotse ling kwam het succes aan de andere kant, toen midvoor Nooijen plotseling raak schoot (01). Goes hield daar na goed stand, viel zelf herhaaldelijk aan en in de laatste seconden van de eerste helft besloot Joseph Lopulalan een snelle dribbel met een goed doel punt (11). Reeds in de 8e min. na de rust knalde de uitstekende rechts buiten Buurstede vaak en dat bete kende 12. Het einde kwam met deze stand, dank zij het uitstekende werk van de Goese defensie. Hulst-i - 1-1 ï)e 11-uitslag gaf de verhouding juist weer. Middelburg was technisch beter, maar daar staat tegenover dat de Hulstenaren vooral in de tweede Doorzetter Rob Moens moet gistermiddag voor de verdedi ging van Taxandria bijna een voortdurende nachtmerrie zijn geweest... Deze Vlissingse midvoor nam vier van de vijf doelpuntendie de thuisclub scoorde, voor zijn rekening. Daarbij stichtte hij nog tal rijke malen verwarring en pa niek in de defensie van Taxan dria. Met een lange sliding scoort Moens (op de voor grond) hier één van zijn doel punten uit een scherpe voorzet van Jan de Nooijer. Spil en doelman grijpen tevergeefs in. Vlissingen 1 oon met 50. (Foto P.Z.C.) de kippen bij om de stand op 31 te brengen. Dezelfde speler schoot opnieuw raak uit een geharrewar voor de Dosko-doelmond (41). Door verkeerd wegwerken van een vrije trap door Jan Koch, kreeg Van de Watering de gelegenheid het tweede tegenpunt te scoren 4-2. De tweede helft was nauwelijks het aanzien waard. Terneuzen vond de voorsprong blijkbaar voldoende en de enige activiteiten, die Dosko liet zien, hadden met voetbal weinig te maken. Terwijl tal van toeschouwers het ter rein reeds verlieten kwam er nog een aardige aanval van het Terneuzense trio Wissel-Meeuwsen-Franken, die door laatstgenoemde beheerst en vak kundig werd afgerond: 52. GELIJK SPEL TEGEN ZEELANDIA Terneuzen-Dosko 5-2 Een wedstrijd tussen twee ploegen uit de middenmoot van de ranglijst, die in hun spel zelfs niet de mid delmaat konden bereiken. De thuis club heeft de duidelijke zege dan ook alleen te danken aan het feit, dat zij de minst slechte van de twee was, en omdat de overigens nogal vreemde voorhoede van Ternenzen iets atten ter met de kansen omsprong, dan de toch wel sterk gedevalueerde Doslco- plocg. De Bergenavcn werden van de aan vang af in de verdediging gedrukt, wat hen tal van hoekschoppen kostte. Een goed afgemeten voorzet van de uitstekend spelende rechtsbuiten Franken, resulteerde in het eerste doelpunt van Terneuzen. In de 14de minuut kwam een slecht genomen doelschop van Doorns bij midvoor Van de Watering, die met een af standsschot de gelijkmaker liet aan tekenen. In de 20ste minuut gaf J. Fran ken met een enorme schuiver kee per Jamiers opnieuw het nakij ken 21. Vijf minuten later had de doelman van Dosko opnieuw veel moeite met een schot van Franken. Hij kreeg de bal niet on der controle en Wissel was er als Zaterdag werd te Hansweert het Zeeuwse wielerseizoen geopend met de kampioenswedstrijd van de Goese vereniging ,Theo Middelkamp'. Kam pioen werd na een sprint van het pe- leton H. de Waal uit Axel. In deze wedstrijd viel vooral de strijdlust op van de Versekse wielrenner Jac. Tol- hoek. De eveneens strijdlustige J. van der Weele uit. Goes moest na een valpartij met een gebroken sleutel been naar het ziekenhuis te Goes worden overgebracht. Bij de nieuwe lingen won Dies Kosten uit Kapelle en bij de adspiranten ging de Oude- landse renner W. Wilde het eerst over de streep. (Foto P.Z.C.) Zeeland Sport heeft nu evenveel verliespunten In de derde klas D van het Zeeuws brabantse amateurvoetbal liet leider Hontenisse onverwacht een kostbare steek vallen. Zcelandia hield de -hal ve winst thuis (11), waarvan Zee land Sport profiteerde, want de Vlis- singers omzeilden de lastige Axel klip met succes (12). Corn Boys deed prima werk door Odio met lege handen te laten vertrekken (31), maar zowel R.C.S. als Zierikzee lie pen tegen een stevig pak slaag op. Zierikzee verloor met 5-0 van Kaai- sche Boys en R.C.S. met 61 van R.K.F.C. Meto stuurde. B.S.C. met een 31 nederlaag naar Roosendaal. Hontenisse 16 11 2 3 24 44—26 Zeeland Sport 14 7 6 1 20 28—17 Meto 14 7 3 4 17 25—22 Kaaische Boys 15 7 3 5 17 32—23 B.S.C. 14 6 3 5 15 21—20 Axel 14 6 2 6 14 28—18 R.K.F.C. 13 5 3 5 13 26—21 Corn Boys 14 5 2 7 12 31—34 Zeelandia 15 4 4 7 12 1525 Odio 13 3 3 7 9 1526 Zierikzee 14 3 3 8 9 2542 R.C.S. 14 3 2 9 8 20—36 Zeelandia-Hontenisse 1-1 De bezoekers hebben geen moment de indruk kunnen vestigen de aange wezen kampioensploeg te zijn, want van enig krachtsverschil was geen sprake. Na 10 minuten kwamen de bezoekers goedkoop aan hun doel punt toen Van Bruggen op kee per Mondeel terugspeelde en deze de bal losliet. Linksbuiten Jansen maak te dankbaar van dit presentje ge bruik om te scoren. Het tegenpunt van Zeelandia ont stond uit een vrije schop in de 33ste minuut. Ko van Iren schoot de bal keihard in. De bal stuitte terug en Schotman kon hem in het doel werken 11. In deze stand kwam geen wijziging meer, hoewel Zeelandia wel pech had bij een kopbal van Geers en een schot van Ko van Iren. Kaaise Boys-Zierikzee 5-0 De Kaaise Boys hebben dit weekein de een verdiende overwinning be haald op Zierikzee. Zij waren gedu rende de gehele wedstrijd verreweg het meest in de aanval. De gasthe ren startten met de stevige wand in de rug, maar konden ondanks hun overwicht niet tot scoren komen. Ook de uitvallen van Zierikzee had den niet veel te betekenen. In de Fortuna dieper in de misère.... KOP EN STAART van de eredivisie oudergingen geen verandering. Het kwartet, dat begerig naar de zetels van het ere-podium kijkt, moest bui ten de deur de kost ophalen en dat lukte wonderwel. Feijenoord kwam glimlachend terug van de reis naar net „verre oosten" en Ajax verliet opgelucht de gevreesde Tilburgse are na. Voor WV liep het goed af in het Noordhollandse bolwerk, terwijl NAC met pijn en moeite overeind bleef op de grasmat van de heren van Zuilen. Elinkwijk en NO AD staan er ove rigens maar slecht voor. En ook Fortuna, danig geteisterd door PSV, zit dik in de misère, maar de mannen van Faas hebben nog altijd een vlotte kans om Alk maar en Willem II in te halen. Het Utrechtse DOS kwam wat ver der uit de beruchte buurt door in Amsterdam de zwarte scha pen aan de staart te trekken. DWAS DOS 2—3 Meestal valt er bij de zwarte schapen niet veel moois te zien. Ditmaal echter kon men met plezier kijken naar twee ploegen, die steeds het risico van de aanval namen. Een gelijk spel was de beste uitslag geweest, maar DOS dacht er anders over. Een kwartier voor tijd (bij 22) aarzelden de blauwzwarten op vermoeden van bui tenspel. Hanck ging door en kopte de voórzet van v. d. Linden in het hok. Wat DWS daarna ook pro beerde, de kanaries hielden de zaak gesloten. In de eerste helft had de vinnige Ariu den Ouden de solo goal van Luyten met twee goals beantwoord. Teuiussen zorgde met een houdbaar schot voor 22. WILLEM II—AJAX 3—5 iBnnen een half uur ging de wanke lende en naar lucht happende achter hoede van Willem II viermaal door de knieën voor de Amsterdamse storm lopen. Prins juichte na vier minuten, even later schoot Henk Groot een pe nalty (wegens hands) in, Westra no teerde nummer drie en Henk Groot de vierde, toen van Elderen niet slim terugspeelde. Maar de Tilburgers had. den geen zin in een debacle en kwa men nog voor de rust op 42 door Lambert en een kogel van Koopal. De emotie werd groot, toen Koopal na rust een verre uittrap van Feijt af rondde. Er waren nog dit dertig minu ten te spelen. Ajax zag het gevaar en zette vijf minuten later een domper op de Brabantse strijdwoede: Henk Groot knikte een lioge bal van Swart in de touwen. GVAVNOAD 3—6 Een onaantrekkelijke ontmoeting in Groningen, waar GVAV meer dan een half uur nodig had om de Tilburgse wal te doorbreken. Het werd 10 door Franssen en 20 door Kuiper uit een strafschop. Na rust vocht NOAD dapper door, maar toen het 30 was (door Fransen), en de Til burgers met tien man verder mQes- ten wegens uitvallen van hun links back, had het laatste kwartier niets meer om het lijf. FORTUNA—PSV 0—5 Roel Wiersma zat steeds bij Faus Wilkes en daarom hield deze zich wat op het tweede plan. Aan de andere kant was v. d. Hart de be waker van Kruiver. Ivort voor de rust vielen twee treffers. Uit een scrimmage deed v. d. Heuvel het net trillen en kort daarna werd de Eindhovense vreugde vergroot door Heesackers. De thee gaf For tuna geen inspiratie. Kruiver en Brusselers voerden de. score op tot 05. Dat pak slaag had nie mand In Geleen verwacht. ELINKWYKNAC 1—2 Van de twee slechte ploegen, die in Zuilen slag leveren, was Elinkwijk verreweg de sterkste. De Zuilenaren lieten eenter een dozijntje kansen lig gen en kregen twee minuten voor tijd nun „doodvonnis" ter tekening. Bij 'n uitval van.de rBedanaars kwam Vis sers in ideale positie voor Volder en die kon de 12 nederlaag niet voor komen. Ruim 6000 toeschouwers zagen Velthuis een al eerder verdien de strafschop benutten, maar door een blunder van de lange Volder werd het gelijk. Na rust moest NAC verdedigen en de withemden wonnen zowaar nog op de valreep ook... ADO RAPID JC 2—1 De zuiderparkers begonnen met twee invallers en kregen er nog twee ge- 21 zege op de schotloze Limburgers, blesseerden bij itocl} werd het een die hun grote man Smeets misten. Na twintig minuten buitte Haak een fout van doelman-veteraan Jte.cc bs uit. Een kwartier na de Jiee bracht Bruhl ichf 29ste minuut nam Kaaise Boys do leiding door G. Magielse. Deze stam! bleef tot aan de rust gehandhaafd. Reeds 8 minuten na de hervatting benutte J. Magielse een goede kaas: 20. In de twaalfde minuut werd het door B. Ardon 30, vier minu ten voor het einde werd het door de zelfde speler 50. R.K.F.C.-R.C.S. 6-1 Hoewel R.C.S. in het veld niet de mindere was van R.K.F.C., werd het toch een flinke nederlaag. Reeds na I minuut had de thuisclub een 10 voorsprong door een fout van doel man Oranje. In de 34st© minuut bracht A. Buuron de stand op 2-0 en vlak voor het einde van de eerste helft bepaalde Chr. Machlelsen, door het benutten van een strafschop, de ruststand op 3—0. Tn de tweede helft lukte bij R.C. S. totaal niets; bij P..K.F.C. echter wel. In de 17e minuut werd het 40. Tien minuten later maakte Buuron er 50 van, terwijl Lam- brechts het dozijn vol maakte. Van Klinken redde de eer (61). Axel-Zeeland Sport 1-2 Zeeland Sport heeft een verdiende overwinning behaald op Axel. In een spannende wedstrijd behaalden de Vlissingers een 12 overwinning. Axel heeft wel enige scoringskansen gehad, maar doelman De Ridder toonde zich ook deze middag zeer be trouwbaar. Zijn collega in net Axel- doel was dit niet. De rast ging in met een 00 stand. Negen minuten na de hervatting rondde Klopmeijer een goede combi natie af: 01. Drie minnten later werd het door J. Elve zelfs 02. Ju de. 22ste minuut kon Van de Berge het enige doelpunt voor Axel maken. Zeeland Sport is door deze overwin ning een ernstige kandidaat voor de eerste plaats gebleven. - in evenwicht via een straf schop. ADO Incasseerde die klap goed en toog ten aanval. Die moed werd vlak voor tijd beloond, want invaller Hoed kreeg een uitgekookte ba! van Den Engelse en liet Den Haag hoera roe pen, De Bapidonan-Bisschop* knikte een paar minuten later te onnauw keurig tegen de bal, anders had de halve winst nog meegegaan naar het zuiden. ALKMAAR—WV 2—4 De Venlose elf waren enthousiaster en na vier minuten zag Houtkoper een vrij ver schot van de lange Teeuwen de touwen achter hem in beweging brengen. Een half uur later werd het door Heijnen 02. Na rust was Alk maar heel wat meer mans, maar WV had het geluk dat een slappe uithaal van Sleven over de doellijn kwam (0-3). Toen Heijnen 10 minuten voor tijd er 14 van maakte, was de AJk- maarse nederlaag een feit. De kopbal van Blaauw maakte de cijfers wat minder hatelijk (24). SPARTA MW 3—2 Een vrij troosteloze vertoning. In de tweede helft speelde Sparta wat enthousiaster en dankte daaraan de overwinning. Bergholtz heeft niet getoond een waardig plaats vervanger voor Moulijn te zijn. MW had na vijf minuten de leiding, toen Bergholtz, via het hoofd van Rutten, scoorde. Ruim een kwartier later scoorde Verhoeven, uit een vrije schop, de gelijkmaker. Na rust gaf Sparta vrij lange tijd de toon aan. kwam op 21, waarna Van Miert voor 31 zorgde. In de laatste mi nuut kon Coenen de eindstand op 3— 2 brengen. ENSCHEDE FEYENQQRD 0—2 Geen grootse wedstrijd. Weinig krachtsverschil. Helrauth Rahn haa vrijwel geen steun van zijn medevoor- waartsen en zijn individuele acties kregen de Feijenoord defensie niet op de knieën. Vap der G.ijp en Bouw meester produceerden de Rotterdamse 25 meldingen met 15 punten De uitslagen voor de sporttoto waren ditmaal kennelijk bijzon der „voor de hand liggend", want gisteravond waren reeds 25 mel dingen met 15 punten bij de K.X. V.B. binnen, alsmede ongeveer 300 met 14 goede uitslagen De uitslagen van de wedstrijden, die waren opgenomen in de sport. tot luiden. DWSA-DOS 2-3 (2); GVAV- NOAD 3.0 (1); Sparta-MVV 3-2 (1); ADO-Rapid J.C. 2-1 (1); Alkmaar-VVV 2-4 (2)Enschede- Feïjenoord 0-2 (2); Fortuna '54- I'SV 0.5 (2)Willem II-Ajax 3-5 (2); Elinkwijk-NAC 1-2 (2): Vo- lewijckcrs-KFC 3-2 (1AGOVV- Veendani 2.2 (3)Excelsior-Sit- tardia 3-0 (1); 't Gooi-Heracles 0.3 (2)Baronie^Rigtersbleek 4-0 (I); Velox-Hilversuin 1-1 (S). Aantal deelnemers 590.968. Een totale inleg van 752.150. Een eerste prijs van 112.822. Een tweede en derde prijs elk van 56.411. 25 meldingen met 15 punten. 300 meldingen met 14 punten. Onbekend (duizenden) met 13 punten. doelpunten. Overigens was het een verdiende zege door de veel beter op gezette aanval van de technisch ster kere bezoekers. STAND Feijenoord J^ax VVV NAC Sparta GVAV PSV Rapid JC ADO DWS/A MW DOS SC Enschede Willem H Alkmaar Fortuna '54 Elinkwijk NOAD 22 15 4 3 34 74^34 22 14 4 4 32 66—35 22 13 3 6 29 53—31 22 12 3 7 27 4741 22 10 6 6 26 41—33 22 11 4 7 26 42—37 22 10 5 7 25 49—40 22 9 5 S 23 33—30 22 11 1 10 23 3946 22 7 S 7 22 38—31 22 8 6 8 22 303o 22 7 6 9 20 4542 22 9 2 31 20 27—34 22 7 4 11 18 3454 22 4 8 10 16 26—37 22 5 5 12 15 29—46 22 4 2 16 10 25—52 22 X 6 13 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5