Nieuwe kleuterschool in Nieuwdorp geopend Felle discussie rond gewondenvervoer Vlissingse scliakers blijven in 2e klas UITBREIDING VAN GOEDKOPE HUISHOUDSTROOMLEVERING „BRAND MET EEN LUCHTJE IN HUIS TE NIEUW LAND Agenda ZUID-BEVELAND CAREL BRÏELS ORGANISEERT GROTE Z.L.M.-DEMONSTRATIE NOORD-ZEELAND MAANDAG 13 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 DOOR BURGEMEESTER D. M. VERMET „De Ranken" met één speel werklokaal Nieuwdorp is sinds zaterdag middag een nieuwe éénklassige christelijke kleuterschool rijk, die officieel is geopend door burgemeester D. M. Vermet van 's Heer Arendskerke. Dit ge schiedde in aanwezigheid van oen groot aantal genodigden en de ongeveer veertig kleuters van de school. De nieuwe school die bijzonder fraai is ingericht- en die behalve over één speel werklokaal, de beschikking heeft over een kamertje voor de leidsters en de schoolarts en een keukentje, vormt een waar dige vervanging van het oude gebouw „Eben Haëzer", waar de kleuterschool gedurehde een groot aantal jaren onderdak heeft gevonden. De genodigden werden zaterdagmid dag welkom geheten in het oude schoolgebouw, waar de voorzitter van het schoolbestuur, ds. B. Zoodsma, een kort openingswoord sprak. Met de muziek van Nieuwdorp en dc met vlaggetjes en papieren mutsen uitge ruste kleuters voorop ging het gezél schap .van hieruit naar het nieuwe schoolgebouw. Na aankomst bij de school zongen de kleuters enkele lied jes, waarna de vijfjarige Rien de Vos aan burgemeester Vermet de sleutel overhandigde. Met een enkele hand beweging ontsloot de eerste burger van 's-Heer-Arendskerke de deur en konden de kleuters als eersten naar binnen gaan'. Ds. Zoodsma deelde toen mede, dat de naam van de school „De Ranken" zal luiden. „Niet alleen omdat bij de pergola ranken groeien, maar opdat de jonge school moge opgroeien als de ranken van een loot', aldus de hervormde predikant van Nieuwdorp. Na bezichtiging van het fraaie schooltje begaven de genodigden zich opnieuw naar het oude ge bouw „Eben Haëzer". dat eertijds als kerk heeft dienst gedaan, tot voor kort als kleuterschool was ingericht en op korte termijn een nieuwe bestemming krijgt als ver enigingsgebouw. Een kijkje in de nieuwe éénklassige christelijke kleuterschool van Nieuio- dorp, die burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer-Arendskerke zaterdag middag heeft geopend. Het nieuwe gebouw zal „De Ranken" heten. Foto P.Z.C.) gingen de gedachten uit naar verbou wing van de oude school, maar dit zou ©en bedrag van rond 14-000. vergen. Men achtte dit bedrag te hoog, zodat de restauratieplannen weer In do kast werden geborgen. Op 20 mei 1959 werd een urgentieverkla ring verkregen voor de school en pre- Ledental district Zeeland N.O.V. liep met zes terug In de jaarvergadering van liet dis trict Zeeland van de Nederlandse Or ganisten Vereniging, die zaterdag middag onder voorzitterschap van Jan Rijn in de Nieuwe Kerk te Mid delburg gehouden werd, is besloten contact met andere organistenorga- nisaties in Zeeland op te nemen voor het beleggen van een gezamenlijke bijeenkomst. De aanleiding tot dit besluit was het van het district Zeeland van de N.O. V. om voor deze jaarvergadering prof. dr. ir. W. H. L. Knapp en de heer J. Schouten voor een lezing uit te nodigen. Wegens de grote kosten, die hieraan verbonden bleken, had men hiervan moeten afzien. Thans zal men echter trachten in aamen werking met andere Zeeuwse orga nisten-organisaties alsnog deze le zing te laten doorgaan. Tevens werd in deze jaarvergadering besloten op 29 april een bezoek te brengen aan de Noordbevelandse ge meente Geersdijk. Het doel van deze reis vormen twee kerkorgels. Uit het jaarverslag van secretaris W. P. L. Bakker uit Zierikzee bleek, dat het district Zeeland thans 43 le den telt tegen 49 in 1960. Ook her innerde de heer Bakker in zijn terug blik aan het 70-jarig jubileum van het N.O.V., dat in 1960 herdacht, wei-d. Penningmeester A. Cijsouw uit Groede kon in zijn financieel over zicht melding maken van een klein batig saldo. Voorzitter Jan Rijn zorgde voor een gewaai'deerde muzikale onderbre king van het programma met zijn spel op het orgel van de Nieuwe Kerk. cies 1 jaar en 1 dag later kon de nieuwbouw worden aanbesteed. Naméns de Nederlands hervormde gemeente voerde de heer J. Dommis se het woord, die erop wees, dat de nieuwe school in een grote behoefte voorziet. Namens de gereformeerde kerk ter plaatse sprak de heer M. Blankenburgh woorden van geluk wens. Ook hij toonde zich verheugd met de ingebruikneming van dit fraai ingerichte schooltje. Namens de oudercommissie van de openbare la gere school sprak de heer C. Goede- gebuure, die wees op de situatie van het kleuteronderwijs van nu en vijf tig jaar geleden. „Het is een school, die er zijn mag en de plaats in het nieuwe bouwplan is uitstekend", al dus spreker- Namens de christelijk lagere school voerde het woord de heer G. Moerdijk. Vervolgens spra ken de aannemer, de heer A. Blanken burgh, de heer B. J. Broom, namens de leveranciers van de inrichting en het hoofd van de openbare lagere school, de heer I. W. Bakker. Ds. Zoodsma sprak tenslotte een dank woord. Toespraken Als eerste spreker voerde liet woord burgemeester Verinet, die een histo risch overzicht gaf van de totstand koming van het nieuwe gebouw. Vijf jaar geleden is het initiatief uitge gaan van de schoolarts, dokter I. Fransen v. d. Putte. Aanvankelijk VOORSTEL B. EN W. MIDDELBURG Zilveren ambtsjubileum ds. A. Th. Stegenga Woensdag 15 maart zal liet vijfen twintig jaar zijn geleden, dat ds. A. Th. Stegenga uit Anistredam werd bevestigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk. Ds, Stegenga werd op 14 april 1912 in de hervormde pastorie van Zwar- tesluis geboren. Zijn vader, thans wijlen prof. dr. P. Stegenga, was predikant van de evangelisch luther se gemeente te Amsterdam en hoog leraar aan het evangelisch luthers se minarium. De jubilaris bezocht het Barlaeüs-gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Stegenga in 1935 door het provinciaal kerkbe stuur van Drente was toegelaten tot de evangeliebediening in de Her vormde Kerk en hij eerst enige tijd te Bilthoven was werkzaam geweest als hulpprediker, werd hij op 15 maart 1936 door ds. D. Faber uit Oostburg bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Zuidzan- de. Op 7 april 1940 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Arnhem en op 29 mei 1949 werd hij bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Amstredam. OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND Commissie meent: „Goes moet uit regeling treden" Het vervoer van zieken- en ge wonden op Zuid-Beveland vormt nog steeds een punt van felle discussie. Opnieuw is dat geble ken tijdens de vorige week vrij dag gehouden vergadering van de Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen op Zuid en Noord-Beveland. Het feit, dat Goes veertien dagen geleden weigerde de enige (Rode Kruis) ziekenauto uit deze gemeente In de nacht van vrijdag op zaterdag Is onder verdachte omstandigheden in een in aanbouw zijnd pand aan de Veerstraat te Nieuw- en Sint-Joos- land brand uitgebroken, die gepaard ging met enkele luide knallen. Om wonenden schrokken hierdoor wakker en troffen in de woning een bus niet brandende benzine aan. Elders vanuit het dorp kreeg de politie be richt, dat even nadat de brand ontdekt was in de tuin een verdacht per soon werd gesignaleerd. Later op de ochtend heeft de politie getracht met een speurhond het spoor te volgen, maar vrij spoedig moest men dit op geven. Omstreeks kwart over drie 's nachts werd de brand ontdekt in het pand, dat voor smid P. Dominicus wordt gebouwd. De zoon van de smid was vrij vlug ter plaatse en ontdekte de bus met benzine, die hij naar buiten wist te trappen. Even later arriveerde de brandweer, maar toen hadden vader en zoon het vuur in de woning reeds gedoofd. Door de luchtdruk waren de ramen op de bovenverdieping opengevlogen en de ruiten ge sprongen. Ook het houtwerk in de kamer was door het vuur flink beschadigd. naar een ernstig ongeval in 's Heerenhock te sturen, is met grote verontwaardiging ontvan gen. Verschillende burgemees ters en secretarissen hebben dat onomwonden verklaard op de in Goes gehouden vergadering. In tegenstelling tot wat wfl in de krant van zaterdag meldden, bleek de vergadering ook sterk gekant tegen het door b. en w. van Goes gelanceerde voorstel om een ge meentelijke ziekenvervoerdienst in het leven te roepen. Dit is volgens de vergadering in strijd met de in 1959 opgezette gemeenschappelijke regeling voor het zieken- en ge wondenvervoer op de beide Beve- landen. Deze regeling is aange gaan voor de duur van 5 jaar en loopt dus pas in 1964 af. Het resultaat van de besprekingen op de vergadering van de Vereniging van B. en S. is geweest, dat de Com missie van Advies- en Bijstand inzake het zieken- en gewondenvervoer zich met een schrijven tot b. en w. van Goes zal wenden. Deze commissie is samengesteld uit vijf leden van de Vereniging van B. en S.. namelijk M. J. Tailïie. gemeentesecretaris van Goes, voorzitter, burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, vice-voorzitter. M. F. Boogert, gemeentesecretaris van Borssele, secretaris en burge meester Th. J. Andriessen van Ove- zande en burgemeester A. Lokker van Waarde, leden. De brief zal wor- j den ondertekend door de vice-voor- zitter, burgemeester A. A. Schuit van I Kortgene. In het schrijven zullen twee punten aan de orde worden ge- I steld, namelijk MIDDELBURGSE SCHOLIEREN WONNEN Beslissende 7-3-zege op tweede van Philips VANDAAG Middelburg City: De vechtjas; 20 uur, 14 Jaar. Electro: De hond van de Baskervilles: 19.30 uur, 14 jaar. Vllssingen Alhambra: Welt 1st der Weg: 20 uur, a.1. Luxor: De schrik van de onderwereld; 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Weit 1st der Weg; 20 uur a.l. ZlcrlUzcc Concertzaal: Opmars naar de galg: 20 uur, 18 Jaar. Haamstede Hotel Bom: Strijd tn de Birma-jungle; 20 uur, 18 Jaar. Tcrneuzon Luxor: La vérité: 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Waarover men niet spreekt; 20 uur, 18 Jaar. Oostburg - Ledeltheater: De held van Marathon; 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Parfum en vuil; 20 uur] 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Angst; 20 uur, 18 Jaar. Tijdens middaguren en het weekeinde 11. en w. van Middelburg hebben bij de raad een voorstel ingediend om voor daardoor in aanmerking ko mende gebruikers van huishoud- stroom de naclitslroomleveriiig met goedkope huislioudstroom uit te breiden met het zogenaamde mid dag- en weekendtarief. Hiervoor ko men fn aanmerking verbruikers, die een heetwaterreservoïr met een in houd van minstens 30 liter in ge bruik hebben en verbruikers, die een accumulerend toestel voor ruimte verwarming in gebruik hebben. De P.Z.E.M. ls bereid aan de ge meente een jaarlijkse reductie op de inkoop van elektrische energie toe te staan van f 2000, indien tot de invoering van de goedkope huis- houdstroom wordt besloten. Deze reductie is bestemd om de inkoms tenderving te dekken, die ontstaat doordat verbruikers, die nu reeds nachtstroom betrekken, na Jnvoe- van goedkope huishoudstroom gedurende een groter aantal uren vijf cent inplaats van negen cent per kWh zullen betalen. Deze faciliteiten gelden tijdens de nachturen van 23 tot 7 uur, tijdens de middaguren van 12.30 tot 14.30 en tijdens het weekeinde van zater dagmiddag 12.30 uur tot maandag morgen 7 uur. Bij de invoering van dit nieuwe ta rief zullen naar raming circa 150 dubbeltariefmeters met scliakelap- O.- EN W.-SOUBURG Raad vergadert In de vrijdagmiddag om twee uur te houden vergadering van de gemeen teraad Souburg, zal het nieuwe raadslid, mevrouw W. Postema- Woldhelt als lid van deze raad wor den beëdigd. Mevrouw Postema zal het enige vrouwelijke raadslid van Souburg zijn. De 15 punten tellende agenda ver meldt voorts onder meer bet voorstel bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een geldlening ad 300.000 aan te gaan en een voorstel de gemeenschappelijke regeling inza ke de verdeling van kosten van de Zeeuwse Muziekschool te wijzigen. AAGTEKERKE „De Vrijbuiters" bijeen De ringrijdersvereniging „De Vrij- buitei's te Aagtekerke vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van de heer J. Brouwer, in het ver enigingsgebouw „Amicitia,". Uit het verslag van de secretaris, de heer F. Blaas, bleek dat de belang stelling voor deze vereniging nog steeds stijgt. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen, de heren F. Blaas. A. Louws en J. Maljaars. Besloten werd een speciale ringrij- dersmiddag te houden op 12 augustus In V.V.V.-verband. parat uur moeten worden aange schaft. De kosten hiervoor ivorden door b. en w. op f 22.500 geraamd. Doordat een aantal éénfase nacht- stroommeters vrij komt (en ge bruikt kan ivorden voor gewone le vering) wordt een uitgave van f 5000 bespaard, zodat een krediet van f 17.500 .voldoende Mordt ge acht. Voor verbruikers, die een veevoeder ketel, een landinrichting voor accu mulatoren van elektrisch gedreven voertuigen of een huisinstallatie, ge combineerd met een bedrijfsinstalla- tie (waarbij in laatstgenoemde meer dan 3 kW verlichtingsvei'mogen is geïnstalleerd) in gebruik hebben, blijft de afname-Ujd beperkt tot de nachturen. De gemeente levert in alle gevallen nachtstroom voor het betreffende toestel, dus niet voor het gehele huishoudelijke verbruik. Op dit ogenblik betrekken hier 108 verbrui kers nachtstroom. De uitbreiding van deze stroomleve- ring willen b. en w. van Middelburg tevens benutten om deel te nemen aan de zogenaamde „toonfrequente afstandsbesturing" van de N.V. P.Z. E.M. Via deze methode worden de juiste tariefschakelingen tot stand ge bracht. B. en w. verzoeken de raad voor dit doel een krediet van f 16.200 toe te staan. DOOR EEN 7-3-zege op Philips II i» de laatste nedstrijd heeft het eerste tiental van de Vlissingse schaakclub zich vrijwel zeker in de landelijke tweede klas D gehandhaafd. Theore tisch kan O.S.V. uit Oss de Vlissin- gers nog doen degraderen. Daarvoor moeten de schakers uit Oss echter tenminste met 9-1 in hun laatste wed strijd van H.S.V. (Den Bosch) Min nen. Een zege van O.S.V. is al on- M'aarsehijniijk, Iaat staan een 9_1 overMinnïng Reeds zaterdag trokken vier Vlis- singevs naar Eindhoven om daar hun partij tegen Philips II te spelen. Het resultaat van deze eerste dag was een 2 V2 -1Vz.voorsprong. Zondag zorg den de overige zes» Vlissingexs, dat deze v:oorsprong nog gi'oter werd: 7-3. De gedetailleerde uitslag vgn deze wedstrijd luidt: PK I LIPS II-VLISSINGEX 3-7 J. J. C. Hardenberg-P. A. Bohlmeijer G. J. van Kommeren-Rudi Ruij 0-1; A. M. Oostdijk-A. J. Nie- markt 1-0; S. J. W. van Llndt-J. Jansen 0.1; A. L. Bals-J. Hoogstrate 0-1; H. H. M. Vrijhoeven-M. Donze 0.1: C. H. H. Voncken-A. Boer V2-V2 A. Rosseel-P. A. S. Bikker 0-1: G. A. Hartveld-G. Ruijg 0-1; A. Wijnen- 1 A. Willemse 1-0. Totaal 3-7. 1 Verrassend schoolschaak Opnieuw heeft de Zeeuwse school- sehaakkampioen, het zestal van de chr. h.b.s. in Middelburg, voor een verrassing gezorgd. In de tiveede van de voorronden om het Nederlands kampioenschap voor scholen wonnen de Middelburgse schakers namelijk met 4-2 van het Lorentz Lyceum uit Eindhoven. Een unicum in de Zeeuwse schaakhistorie: nog nooit Is een zestal uit Zeeland zover door gedrongen voor een plaats in de fi. nale. De gedetailleerde uitslag luidt: Chr. h.b.s. ILorentz Lyceum Eind hoven 21. W. de SchipperC. van Bockel P. AdriaanseP. de Groot 01 P. van BennekomD. Edens P. JongepierR. van Zaanen 10~ D. van NoppenL. Stephan 10 L. van SelmsF. Stap 10. Middelburg won Middelburg, dat reeds kampioen is van de Zeeuwse schaakcompetitie, M'on zaterdag niet 5 /231/2 voorlo pig van Zierikzee. De "partij W. van WijnenJ. J. Westendorp Boerma werd afgebroken in een wat gunsti ger stelling voor de u-itspeier. Mid delburg behaalde in deze eerste klas de titel ongeslagen. De gedetailleerde uitslag luidt Middelburg IZierikzee I o'/j3Vfc. A. M. VerspoorJ. J. v. d. Encle la— V> W. van WijnenJ. J. Westen dorp Boerma afgebr.J. J. Scheltens 1. De Vereniging van B. en S. zal haar verontwaardiging uit spreken over het optreden van de gemeente Goes inzake het ongeval te 's-Heerenhoek. 2. Gelaakt zal M-orden het een zijdige optreden *van de ge meente Goes, die een eigen zie kenvervoerdienst wil opzetten, met voorbijgaan van de ge meenschappelijke regeling. Wanneer Goes inderdaad zijn plannen wil doorvoeren, dient het uit de ge meenschappelijke regeling te treden, meent de commissie. Burgemeester Schuit van Kortgene verklaarde ons. dat de gemeenten op Zuid-Beveland in een dergelijk geval zonder Goes zullen verder werken. Naast de drie bestaande kringen, Oostelijk Zuid- Beveland ten oosten van het kanaal met een ziekenauto in Krabbendijke, Zak van Zuid-Beveland met een zie kenauto ln 's-Heerenhoek en Noord- Bcveland met een ziekenauto ln Kamperland, zal dan een vierde kring in het leven worden geroepen, die zal bestaan uit de gemeenten rond Goes, uitgezonderd Goes. zelf. Op dit ogen blik vormen Goes en de buurgemeen ten één kring. J. J. Elzerman 01H. Strooband M. J. Enzlin 10 J. LouwsA. J. Scheele 01 L. J. Woudstra M. J. Hendriks 10 J. K. Bartel P. C. Tak 1—0 P. M. de KleijnO. Vleeshouwer V->V2 K. van Belzen J. Huneman V>V>; II. E. Schel tensJ. V. Huiisen 10. Totaal 5Vz —3%. Persoonlijke titel Voor het schaakkampioenschap van Walcheren (hoofdklas) won A. J. Niemarkt met wit van S. Sanders. De stand in deze titelstrijd luidt A. J. Niemarkt 2 uit 2, J. Hoogstrate 1 uit 2, S. Sanders 0 uit 2. WEMELDINGE Verbetering Danielstraat te Wemeldinge aanbesteed In het gemeentehuis te Wemeldinge vond vrijdag de aanbesteding plaats voor de verbetering van de Daniel straat met bijkomende werken te Wemeldinge. De inschrijvingen voor dit werk luiden als volgt: P- Huybregtse uit Westkapclle 22750. Fa. Duynhouwer Zn. uit. Goes 12700, H. A. den Exter uit Goes 12490, A. de Bourgraaf uit Wilhelminadorp 10900. J. Hoogeste- ger uit Wemeldinge 10880, Fa. Boo ne en Besuyen uit Goes ƒ10800, A. Ovaa uit Oost Souburg 10250, C. Wiskerkc uit Nieuwdorp 10100. Het werk werd gegund aan de laagste inschi-ijver. Marktberichten VEILING Z.H. EILANDEN 10 maart. Aardappelen 7—10 Andijvie 57—80. Witlof IA 49—64. IIA 34—55, IB 52. IIB 31—53. spruiten IA 67—87, IIA 40—79 IB 46—65. ID 08—70. Sla I 14—25, IC 14— 16. II 10, 57—1.06. Veldsla 60—70. Spina- zie 1 56—72, Radijs 3439. Kroten 6, Ro de kool 7—13, Boerenkool 12, Prei 10—34. Selderij 1830. Peterselie 1416. Uien 8 24. geschild 6—17. Knolselderij 8—13. Golden Delicious IA 81—86, IIA 54—63, IIB 54—64, ire 33—41, Jonathan IA 43—67, IB 33—57, IC 26—43. IIA 41—51, nB 23—46, IIC 18—38. Lombart Calville IIA 52—61, IIB 32—10, Winston IA 57—79, IB 44, IC "6. Conference IB 76, IC 63—65. Aan- •oer Conference 8000 kg. Raad komt bijeen Vandaag, maandag, komt de gemeen teraad van Ellewoutsdijk in verga dering bijeen om de aankoop van een grasmaaimachine te bespreken. Voor de vergadering, die om half acht be gint staan behalve de traditionele punten slechts een voorstel tot aan koop van een dergelijke machine en een begrotingswijziging in verband met die aanschaf op dc agenda. OP NOORD-BEVELAND Massa-show tractoren, landbouwwerktuigen... CAREL URIELS, de bekende organisator van vele massaspe len, onder andere in het Olym pisch Stadion te Amsterdam, komt naar Zeeland! Op vrijdag 's-GRAVENPOLDER De collecte voor de vereniging „Het Hoogeland" heeft te 's-Gravenpolder 128.80 opgebracht. Uit het zakenleven Zelfbedieningswinkel (eerste) geopend Donderdagmiddag werd aan de Noordstraat te Haamstede de geheel verbouwde kruidenierswinkel van me vrouw weduwe W. Boot heropend. Het oude, kleine winkeltje was niet meer te herkennen, zowel het interi eur als het exterieur had een gx-ondige vernieuwing en uitbreiding onder gaan, zoals burgemeester Röcll op merkte, nadat de heer Smallegange de zaak officieel geopend had ver klaard. De burgemeester bood me vrouw Boot namens het gemeentebe stuur zijn gelukwensen aan en hoopte dat de zaak zowel door de bewoners van Haamstede als door de badgasten druk zal worden bezocht. „Het is de eerste zelfbedieningszaak in Haam stede", aldus de burgemeester. ..en wij zijn trots op Uw initiatief en doorzet tingsvermogen". Met enkele Korte woorden dankte me vrouw Boot. BURGH Bijeenkomst jonge gezinnen Voor de vierde Jonge Gezinnen-avond, die donderdag in de „Koe-Bel" te Burgh werd gehouden, was veel be langstelling. Deze bijeenkomst werd verzorgd door ds. F. Don uit Burgh, die een tweetal filmstroken vertoonde, getiteld: „Hoe leven woi'dt doorgege ven" en „De voortplanting van de mens". De filmstroken werden door ds. Don toegelicht op een eenvoudige, duidelijke en geestige manier. Zij wa ren bedoeld als inleiding tot de cause rie voor donderdag 23 maait a.s., waar ds. Don zal spreken over het on derwerp: „Sexuele opvoeding van het kind". 23 en zaterdag 24 juni aan staande van 's middags half vijf tot zes uur zal hij een massa demonstratie op Noord-Beve- land, in het kader van de Z.L. M.-tentoonstelling „regisseren". Deze manifestatie, die wordt gegeven in het natuurlijk amphitheater in de duinen te Kamperland, nabij het ten toonstellingsterrein, omvat een grootse show van honderden traeto ren. landbouwwerktuigen, landelijke ruiters, boeren en boerinnen, dijk. werkers en machinerieën, die ge bruikt worden bij de Deltawerken. De bezoekers aan de Z.L.M.-dagen zullen gedurende twee dagen Noord- Beveland zien, zoals het was. is en in de toekomst zal worden. Aanvankelijk leefde bij de orga nisatoren van de Z.L.M.-dagen de gedachte een grootse demonstra tie met tractoren op te zetten. Contact werd opgenomen met Ca re! Briels, die zich ter plaatse op de hoogte stelde. Hij was ineens gegrepen door het prachtige ten- toonstellingsgebied en de rust, die ervan uitgaat. Hij zag ook de enkele honderden me ters ten noorden van het expositie terrein gelegen duinpan, die de vorm heeft van een natuurlijk amphithea ter. Carel Briels zag hierin veel meer mogelijkheden dan de Z.L.M.-ers. Van hem is dan ook het voorstel af komstig een groots opgezette show aan de tentoonstelling te verbinden. Het betekent wel een aanzienlijk ho. gere begroting, maar daar is het Rringbestuur van de Z.LAf. vlot over heen gestapt. Vandaag maandag zal de be groting door de ZX.M. tentoonstel lingscommissie worden behandeld. Als deze commissie haar goedkeuring eraan hecht zullen de plannen door gang vinden, zoals deze door Carel Brlel» zijn opgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3