BILT Uitbreiding van tuinbouw is in Zeeuwsch-Vlaanderen mogelijk Zeeuwse Almanak GOEDE PRESTATIES OP HET ZEEUWS SOLISTENCONCOURS EEN ZWAAR GEWONDE BIJ ONGEVAL TE LEWED0RP VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 MAART 1961 DRS. WESTERHOUT IN STREEKB1JEENKOMST P.v.d.A.: „Industrialisatie geen remedie tegen alle voorkomende kwalen" Drs. Th. Westerhout lid van de Tweede Kanier en wethouder van Middelburg heeft zaterdag ïu Breskens tijdens een streekbijeenkomst van West Zeeuws-VIaamse raadsleden uit de Partij van de Arbeid, een in leiding gehouden over een aantal onderwerpen, die deze streek de laatste tijd nogal bezig houden. „Een van die onderwerpen is de „industrialisa tie", een magisch soort woord, dat wel eens wordt beschouwd als een remedie tegen alle kwalen, zelfs door hen die daarover rapporten samen stellen", aldus drs. Westerhout. „Het is uiteraard onmogelijk om iedere plattelandsgemeente aan een fabriek te helpen". Volgens spreker zal West Zeeuwsch-Vlaanderen toch wel achtergebleven bij de nieuwe mogelijk heden In Zeeland zich meer moeten aanpassen aan de veranderde om standigheden. Als voorbeelden noemde hij de verdere uitbreiding van de tuinbouw, met als afzetgebieden de Walcherse steden en het Sloe, de Kanaalzone en Belgisch Vlaanderen, Voorts wees hij op de mogelijkheid van toeleveringsbedrijven, bijvoorbeeld in Breskens, Oostburg en Sluis en op het meer betrekken van de plattelandsgemeenten bij de recreatie. Drs. Westerhout meende een waar schuwend woord te moeten laten ho ren voor wat betreft een te grote versnippering, onder meer bij het maken van plannen. Volgens spreker moet men de verbetering van de streek meer in groter verband zien. ..Immers, industrievestiging in Bres kens Is toch ook van belang voor de nabuurgemeenten: een schouwburg of openbare leesbibliotheek in Oost burg zelfs voor de gehele streek! Er Is ook hier duidelijk een drang naar centralisatie waar te nemen. De ou dere woonkernen veelal zelfstan dige gemeenten zijn ontstaan in een tijd, dat de mensen alleen over hun twee benen beschikten om zich te verplaatsen. Vandaar waarschijn lijk dat de woonkernen bijna alle een uur lopen (5 h 6 km) uit elkaar lig gen. Door de moderne vervoermidde len is de behoefte aan deze woonker nen minder geworden. Men komt ge makkelijker in de grotere centra". Daar moet men volgens drs. Wes terhout de grotere mogelijkheden voor de streek gaan zien, in de culturele centra, in bepaalde ge vallen te bereiken met gesubsidi eerd .vervoer. Naar de mening van spreker moeten verschillende van deze mogelijkheden te berei ken zijn via gemeenschappelijke regelingen. Maar dan moet het lo- kaal-chauvlnïsme «"ijken voor het streek-denken. Forum Een forum, bestaande uit de partij leden mevrouw E. J. v. d. Broecke- de Man, drs. Westerhout, M. van Poelje, J. van Leeuwen en P. Toes- seint, wisselde geruime tijd van ge dachten over de samenwerking tus sen de verschillende gemeenten, hun bestuurders en met andere politieke partijen. Uit de discussie bleek, dat tal van raadsleden destijds grote verwach tingen hadden van de ontwikkelings commissie West Zeeuwsch-Vlaande ren. Algemeen is men teleurgesteld over het feit, dat men van deze com missie zo weinig hoort. Ook bleek dat de raadsleden zelf meer bij dit werk betrokken willen worden. Het voor stel van mevrouw v. d. Broecke om deze commissie te bewegen weer spoedig eens bijeen te komen, werd dan ook met applaus begroet. In de ochtenduren gaf Breskens' bur gemeester J. A. Eekhout tijdens een korte toespraak de bezoekers een dui delijk beeld van het wel en wee van deze gemeente. Daarna werd per i met 61 pnt. Sjaak Laroes, Frida autobus een excursie ondernomen naar verschillende objecten In Bres kens. Namens de ontvangende afdeling Breskens kon de heer W. v. d. Hooft na afloop spreken van een geslaagde dag, waarop tussen de verschillende programmapunten door volop "gele genheid bestond om met elkaar van gedachten te wisselen over de diver se gemeentelijke- en streekproble- men. Intrede ds. L. J. Altena te Koudekerke Ds. L. J. Altena, de door de hervorm de gemeente van Koudekerke beroe pen predikant, heeft zondag afscheid genomen van zijn eerste standplaats Steggerda. Aanstaande zondagmid dag om half drie zal hij in de her vormde kerk van Koudekerke (dorp) zijn intrede doen. Dat zal gebeuren, nadat ds. Altena 's morgens om tien uur is bevestigd door ds. H. W. Caze mier, de hervormde predikant van Wolvega. Na ongeveer vier maanden is dan voorzien in de vacature, ont staan door het vertrek van ds. J. H. J. Hoffman naar Kruiningen. Oesterverzending van Zeeland in februari Uit Zeeland zijn over de maand fe bruari 1961 aan oesters verzonden naar: Nederland 123.825 stuks (vorig jaar 128.759 stuks): België 1.580.110 (1.706.620)Engeland 255.000 (203.450): Frankrijk 1.181.500 (555.600); Duitsland 187.788 (196.048); Zwitserland 83.200 (71.400); diverse landen 48.220 (50,700). Totaal 3.468.643 stuks (vorig jaar 2.912.577 stuks). (Slot van pag. 1) solistenconcours bevredigend het- geen ook tot uiting kwam in do eoordeling. Niet minder dan 21 eerste prijzen kwamen er uit de bus. van «ie vier met lof, en achttien tweede prijzen. U itslagen De uitslagen van de tweede dag. van het solistenconcours zijn, hoogste ereafdeling solisten: le prijs, 72 Snt. met lof J. Meliefste Onda lieuwland en Jopie Louwerse Ex celsior Middelburg: le prijs 68 pnt., A. Wielemaker, Onda Middelburg en J. W. Vogel, E.M.M. Serooskerke. Eereafdeling solisten: le prijs L. Bakker, Apollo Domburg 67 pnt.; Dirk Goedhart, Arne's Genoegen Av- nemuiden 64 en A. Melis sr.. Voor waarts Koudekerke 62 pnt.; 2e prijs P. Wielemaker, Voorwaarts Koude kerke 59 pnt. Afdeling uitmuntend heid duetten: le prijs met 67 pnt., Jopie Louwerse 'en J. Poerstamper, Excelsior Middelburg. Afdeling uitmuntendheid solisten: le prijs met lof, 72 pnt., P. v. d. Welle. O.K.K. Westkapelle en W. J. van Boven, Vlijt en Volharding Sou burg 70 pnt.; M. Goedhart, Arne's Genoegen Arnemuiden; 69 pnt. P. C. Verpoorten, Vlijt en Volharding Sou burg; 66 pnt. J. W. Lijnse. E.M.M. Serooskerke; 64 pnt. C. P. Roose, St. Caecilia Vlissingen; 2e prijs met 62 pnt. H. Gijsel, St. Caecilia Vlissin gen; met 58 pnt. A. Melis jr. Voor waarts Koudekerke en met 56 pnt. J. J. van Overbeeke, St. Caecilia Vlissingen. Eerste afdeling kwartetten: 2e prijs VAN m TOT Verschuur, A. Broodman en R. Goedhart van Excelsior Middelburg. Eerste afdeling duetten: le prijs, 67 pnt. D. Goedhart en M. Goedhart. Arne's Genoegen Arnemuiden; 65 pnt. A. Melis en K. Jobse, Voor waarts Koudekerke. Eerste afdeling solistén: le prijs, 66 pnt. Sjaak Laroes Excelsior Middel burg; 2e prijs, 60 pnt. C. Jobse. Voorwaarts Koudekerke; 58 pnt. J. Poerstamper. Excelsior Middelburg en 56 pnt. S. Christiaansen, Voor waarts Koudekerke. Tweede afdeling soÜ6ten: le prfjs, 65 pnt. A. Rotte, Crescendo Oostka- pelle; 64 pnt. A. de Nooijer Arne's Genoegen Arnemuiden; A. N. van Overbeeke, Excelsior Middelburg én M. Knuyt, Arne's Genoegen Arne muiden; 2e prijs, 63 pnt. Simon Wisse. Crescendo Oostkanelle: li», van Eenennaani, Onda Nieuwlanuf" 60 pnt; J. A. Maas, Apollo Dombtu;g: P. J. Baan, Onda Middelburg; M. Jansé, Onda Nieuwland; 58 pnt. P.' Willeboordse, Crescendo Oostkapel-, le; 57 pnt. C. Ventevogel Arne's Ge noegen Arnemuiden en H. M. Roe ting. Veere's Genoegen Veere. Derde afdeling solisten: le prijs, 65 pnt. Hans Aariaanse, St. Caecilia Vlissingen. Vermeldenswaard is voorts nog de prestatie van de jeugdige Dirk Goed hart van Arne's Genoegen uit Arne muiden. die in de derde afdeling so-i listen zaterdag 4 maart een le prijs met 65 punten behaalde. Bij vergissing was deze prestatie; niet in de lijst van uitslagen van die dag opgenomen. AAAAAAAAAAAAAAA^A^AAAAAA Krant te laat door technische storing ln de nacht van vrijdag op za terdag j.l. heeft zich bij het drukken van de Provinciale Zeeuwse Courant een techni- sche storing voorgedaan, waar door een groot aantal abon nees hun krant te laat hebben ontvangen. Wij bieden daar voor onze verontschuldiging aan. Er ontstond een defect in de motor van de rotatiepers en er deed zich vertraging voor bij het inschakelen van de reser ve-motor. V>AA'\^A^^'VWWWVW»A^AAf' Bij Colijnsplaat auto's in de sloot en de berm Zondagavond zijn op de Colïjnsplaat- seweg onder Colijnsplaat twee per sonenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een daarvan, met me vrouw C. L.L. utt Kamperland aan het stuur, belandde in de sloot. De auto van de heer J. de F. uit Co lijnsplaat kwam in de berm van de weg terecht. Het ongeval ontstond, toen de heer KUNST Uitvoering Mattheus-Passie onder Kees Stolwijk Basiliek, Hulst. Niet Eduard Flipse dirigeerde dit maal de Hulster uitvoering van Bachs Mattheus-Passie, maar Kees Stolwijk, een gevolg van de fusie, onlangs aan gegaan tussen het Rotterdams Phil- harmonisch Koor en het Toonkunst koor uit de Maasstad. Bij voorbaat De F die uit de ri chting Kortgene mocht men dus veranderingen ver plaat de andere, van rechts komende auto niet opmerkte. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De schade was aanzienlijk. Een persoon werd zwaar gewond en twee licht bij een auto-ongeval, dat zich zaterdagmiddag omstreeks zes orar voordeed op do rijksweg bij Le- .wedorp. Zwaargewond werd de 56- jarige mevrouw D. A. B.V. uit Goes, die met een schedelbasisfrac- tuur in bet ziekenhuis Oostwal te Goes moest worden opgenomen. Het ongeval gebeurde, toen een per sonenauto, bestuurd door de 29-jari- ge Middelburger J. T. V., die uit de richting Goes kwam, links wilde afslaan om de Oude Kraaijertsedijk op te rijden. Hij verleende geen voor rang aan een uit de richting Middel burg naderende bestelauto, bestuurd door de 28-jarige aannemer J. de H. uit Sliedrecht. Met een enorme klap Op de tweede dag van het. solisten concours te Middelburg had de mu- ziekvereniging „Arne's Genoegen" een goede vertegenwoordiger in Adri- aen de Nooyer, die met en eigenlijk bijna verscholen achter zijn indrnk- vjekkende es bas in de tweede afde ling solisten uitkwam. Met zijn ver tolking van herfstbloemen' van F. ■Takma léverde Adriaen de Nooyer een goede prestatie, want voor zijn spel kende het jurylid P. van Mever hem G'i punten en een eerste prijs toe. (Foto P.Z.C.) ILLUMINATIE Om in slaap te komen moeten de In woners vau Colijnsplaat in hun hui zen onder aan de dijk bij de nieuwe veerhaven de laatste dagen een extra oogje dicht doen. Hoe dat precies §aat, vertelt onze correspondent uit eze Noordbevelandse kustplaats er niet bij. Wel de reden van deze „slaapvertraging". Sedert enkele weken brandt aan de nieuwe vissershaven dè hele nacht RIJ DEZE Nou, hi) is toch nog gekomen, zater dag, maar het heeft wel even moeite gekost.' Toen wij tegen half tien ter redactie verschenen, zaten op de drukkerij de mannen van de expedi tie nog 'met bleke, bedrukte gezich ten bijeen. Daar hadden ze gezeten van half vier in de morgen af. Wach tend op het ogenblik dat de lamge slagen rotatiepers weer zou gaan draaien. Die ochtend had hij maar een triest klein stapeltje kranten ge produceerd. 't Werd wél een toestand. Ruim zes uur later was het euvel bedwongen, ■maar intussen stonden op al onze kantoren in heel Zeeland de telefoons voortdurend roodgloeiend, 's Middags, thuis, hebben wij télefoonwacht ge houden en véle malen véle trouwe abonnees te vioord gestaan. Boze, be leefde, begrijpende en bitse lezeres sen en lezers. Die vrouw in Vlissingen viel onmiddellijk met de. deur in huis: „Komt ie nogWe zitten maar te wachten met de koffie op het feuille ton!" ,JIij komt', riepen wij bemoedigend. .Als 't maar ivuar is', sprak de vrouw twijfelmoedig. „Heel de buurt zit er op te wachten! Nou" vervolgde ze „zet het maar in de almanak, maandag". Datlieve mevrouw, Is dan bij deze gebeurd.... door een sterke verlichting. Felle na- triumlampen, op hoge masten gemon teerd, zetten de omgeving in een hel geel schijnsel. En van de omwonen den heeft onze correspondent verno men. dat hun gordijnen niet tegen de ze overvloedige illuminatie „opgewas sen" zijn. Misschien spitsen stoffeer ders na het lezen van deze medede ling hun oren... „VOORWAARTS..." De christelijke gymnastiekvereni ging „Voorwaarts" in Axel heeft haar eigen naam de laatste tijd eigenlijk tot een aanfluiting ge maakt: zij ging bijna ter ziele. Een groepje enthousiaste gym nasten heeft nu ingegrepen. Op het ogenblik zijn zij druk doende om „Voorwaarts" zo snel moge lijk aan te vullen met het com mando „mars"... Men wil de gym nastiekvereniging nieuw leven in blazen. Daartoe zal een voorlopig bestuur worden gevormd, om bin nen korte tijd met de training op nieuw te kunnen starten. ORIËNTATIE De landbouwjongeren van de Goese L.J.G.-afdeling hebben zaterdagavond over Zuid-Beveland een oriëntatierit verreden, waarvoor café-restaurant „De Caisson" te Biezelinge start en finish was. De deelnemers legden een afstand van 45 km af. zij passeerden in die tijd de dorpen Kapelle, Wemel- dinge, Kattendijke, Kloetinge en 's-Gravnpolder. Mej. A. Vermeulen uit Nieuwdorp legde met 18 strafpun- ten beslag op de wisselbeker. Na af loop van het uitreiken der prijzen maakten de jongelui nog een dansje. Als prijswinnaar wisten zich verder te klasseren de heren F. C. v. d. Vliet uit Kapelle met 24 strafpnt; J. Lokerse uit Bchore met 26 strafpnt; C. de Ja ger uit Wolphaartsdijk met 38 straf pnt; mej. F. van Boven met 44 straf pnt; J. Nijssen uit Nisse met 46 strafpnt; mej. M. Vogelaar uit Kort- gene met 52 strafpnt; J. A. Verweijs uit St. Philipsland niet 80 strafpnt; G. de Kater uit Wissenkerke met 94 strafpnt en C. J. Polderman uit Krui ningen met 94 strafpnt. vlogen belde auto's tegen eikaar, waardoor een grote ravage ontstond. Over een lengte van enkele tientallen meters was de rijksweg bezaaid met glasscherven. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De chauffeur van de personenauto liep een lichte hersenschudding op. Zijn schoonmoeder, mevrouw D. A. B.V., die naast hem zat, werd zwaargewond. De bestuurder van de bestelauto liep een lichte hoofdwon de op. Zijn schoonvader, de aanne mer P. B. uit Sliedrecht kwam met de schrik vrij. De drie gewonden werden per zie kenauto naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd. Na onderzoek kon de aannemer J. de H. naar huis te rugkeren. Een passerende Duitse dokter verleende eerste hulp totdat dokter J. J. Gelderblom uit Nieuw dorp was gearriveerd. Op de foto: de zwaar beschadigde personenauto. Foto P.Z.C.) immers structurele wijzigingen van ingrijpende aard. Met de „hoorbare" wijzigingen is het echter nogal mee gevallen en over het algemeen bleek het karakter van deze uitvoering niet sterk veranderd. Er waren enkele kleine alteraties: sommige tempi wer den sneller genomen dan bij Flipse, er werd in de tenor-aria „O Schmerz" gebruik gemaakt van blokfluiten, bij de evangelistenpassage „Mein Gott, warum hast du mich verlassen" was het orgel vervangen door de claveclm- bel, en zo waren er nog enkele klei nigheden, die de getrouwe bezoekers van deze uitvoering zijn opgevallen. Toch had deze vertolking van zon dagmiddag één kenmerk, dat tot dus ver vrijwel achterwege was gebleven. Dit aspect zou men het „generale re petitie-karakter" kunnen noemen: het geheel was niet af, of liever gezegd: nog niet af. Het begon al bij het ope ningskoor, dat niet doorzichtig klonk, er waren vervolgens het gehele werk door tempo-schommelingen, die moei lijk uit de muziek verklaard konden worden, er waren intonaties bij be paalde instrumenten, waarvoor het woord „onzuiver" op zijn plaats was, en er bleek tenslotte een duidelijk gebrek aan ervaring bij de dirigent inzake de akoestische verschijnselen in de basiliek van Hulst. Dit laatste willen «ij met enkele voorbeelden na der toelichten. Het eerste geldt opnieuw het ope- ningskoor: onder Flipse werd bij net intreden van de jongenskoorzang het grote koor onmiddellijk afgezwakt, opdat het „O, Lamm Gottes" duide lijk door het stcmmenweefsel z.ou klinken. Dat was geen effect-bejag, maar een noodzakelijke maatregel, omdat het jongenskoor op een orgel- oxaal links van de dirigent is opge steld, waardoor het geluid niet recht de kerk inkomt. Stolwijk hield echter met deze omstandigheid geen reke ning, zodat de jongenszang vrij zwak klonk. Een tweede voorbeeld: bij de tutti-koren speelde de opstelling van het grote koor hem enige malen par ten, doordat tenoren en bassen veel gunstiger stonden dan de sopranen en ae alten. Het geluid van de mannen stemmen klonk daardoor te sterk, soms hinderlijk sterk, zoals ln het koraal „Wass mein Gott will". Mede door dit alles ontstond dus het „ge nerale repetitie-effect", dat bovendien nog «-era versterkt door een misver stand tussen de tenor-solist en de tweede baszanger (or mogelijk alleen bij de laatste), waardoor er in een recitatief een hiaat plus onvermijde lijk verwarring ontstond. 'Om nu vergissingen te voorkomen: het is niet zo, dat deze uitvoering géén niveau liad. Dat had zij wel de gelijk - ook daarover willen wij een en ander meedelen maar het bleek ditmaal helaas niet mogelijk van begin tot het einde de volle hon derd procent, zoals meestal hier de gewoonte, te geven. Nu dan de goede kanten. Als eer ste moet dan worden genoemd de omstandigheid, dat dit zoveel groter geworden koor vrijwel niets aan soeplesse had ingeboet. De koralen werden magnifiek gezongen en in de meeste tuba-gedeelten werden prachtige resultaten bereikt. Merk waardig was, dat vrijwel onmiddel lijk na het wat ondoorzichtige be gin een helderheid van koorklank werd bereikt, die men op grond van de eerste indruk niet voor mogelijk had gehouden. Vooral in het tweede deel werd er eminent gemusiceerd en waren zowel koor als orkest voor treffelijk. In het orkest vielen daar bij op de instrumentalisten als Wil lem Noske en in mindere mate Er- zabeth Horvay, die de vioolsoli voor hun rekening namen. Van de hoboïs ten willen wij ditmaal Bert Esser en Gees van den Berg noemen voor hun zo simpele, maar niettemin in drukwekkende begeleiding van de tenor-aria „Mein Jesu schweigt". Verdere instrumentalisten waren Si- Schenkels. Automobilist door drie Goesenaren mishandeld Drie Goesenaren hebben zater dagavond tegen twaalf uur zon der enige aanleiding de 26-jarige M. C. de R. uit Wissenkerke mis handeld. De R. had juist plaats genomen achter het stuur van zijn auto, die aan het Kerkplein stond geparkeerd, toen drie Goesena ren, de 19-jarige M. H., de 18- jarige M. C. van O. en de ruim 30-jarige J. de W. naderbij kwa men. „Kom er eens uit jij!", riepen zij De R. toe, die aan dit „verzoek'.' vol deed om eens te kijken, wat er aan de hand was. Nauwelijks was De R. uit zijn wagen gestapt of hij ontving slagen en stompen in het gezicht van het niet meer ge heel nuchtere drietal. Door een nion Houttuin en Peter voorbijganger gewaarschuwd was hobo, Wini Clemens en Henk v. de politie snel ter plaatse. De vc-Velde, fluit, Samuel Britt en Johan gels waren toen al gevlogen. Heinsmann, cello en tenslotte Mari- nus Flipse, clavecimbel en Piet v. d. Korte tijd later werden de mannenKcrkhoff or^el. echter aangehouden. Tegen hen is j Thans 'de vocale solisten. Elly Ameling, sopraan, en Annie Hennes, alt, dienen hier in de eerste plaats te «•orden genoemd. Zij toonden zich opnieuw "zangeressen van grote klas se. Met respect ook moet worden ver meld de zang van de Franse bas Pierre Mollet, die de Christuspartij zong. Zijn stemmiddelen zijn niet opvallend cn er zijn wellicht vele baszangers, die in dit opzicht beter bedeeld zijn, maar qua interpretatie zullen hem maar weinigen verbete ren. Zijn ingetogen, gedragen vertol king heeft ons althans zeer geboeid. Naan Pöld had als Evangelist goe de en minder goede momenten. Wil ly van Heese, tenor, en Cornells Schell, bas voldeden ln de kleine !an4?eHengelaportvereiUging'' Hulst een Mattheus-Passieuitvoering geworden, die hoogtepunten kende, maar daarnaast enkele minder ho ge punten, een vertolking met schit terende facetten naast énkele doffe kantjes. De organisatie was bil de Stichting Mattheus-Passie Öulst weer in goede handen. De belang stelling leek ons dit jaar iets minder dan vorig jaar toen eveneens vrij veel stoelen onbezet waren. de K. proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. De R. moest zich onder doktersbehandeling stellen. Hij werd vervolgens doorgestuurd naar de oogarts, omdat hij een diepe wond had opgelopen aan een van de ogen. Zondagmorgen moest -hij nog behandcdl worden in het ziekenhuis. „Hengelsport" wil het Veerse Meer pachten Op de in hotel „De Patrijs" f{| te Colijnsplaat gehouden con- tactavond van de „Noord-Beve- heeft voorzitter Ch. Bekc mee- gedeeld, dat de „Noord-Beve- landse Hengelsportvereniging" in samenwerking met de zus- M tevverenigingen te Middelburg, Vlissingen en Goes zal trach- ten in 1961 het Veerse Meer tc M pachten. Na de afsluiting valt dit gebied niet meer onder de s „Zeeuwse Stromen", aldus stelde de heer Beke, zodat de hengelsport een kans krijgt. Hieraan voegde de voorzitter nog toe, dat van overheidswe- ge de belangen van de sport- vissers de laatste tijd meer on- derkend worden. De heer Beke achtte nu dan ook een gunsti- j| gc kans aanwezig, dat de sa- menwerkende liengelsportver- enigingen het Veerse Meer kunnen pachten. linimiiiiminimiiiiiiiiiiiiinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitnniiMiiil Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het dierenarts exa men P. J. Mangnu* te Biervliet. DEZELFDE TEMPERATUREN. Veel bewolking met slechts aanvan kelijk in het noorden hier en daar wat regen. Overwegend matige wind tussen zuidwest en west, weinig ver andering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2