Eerste paal voor sluis btLëUe in polder Ossenisse Agenda PREDIKBEURTEN MODESHOW SUBSIDIE VAN SAS VAN GENT VOOR LIDUINA-ZIEKENHUIS WALCHEREN ZATERDAG II MA AKI 11)01 H U V I N U I A L li Z li li' U W 8 t'J V O U KA N T DIJKGRAAF SLOEG HARD (Advertentie Dijkverhoging vordert goed Dijkgraaf Ed. G. M. tie Waal van de Verenigde Polders van Ossenisse, heeft vrijdagmorgen de eerste betonnen paal voor de nieuwe uitwateringssluis aan de Knnitershoek in de grond ge slagen. Deze nieuwe sluis is een onderdeel van de dijkverzwa ring en -verbreding bij Ossenis se, waaraan de Utrechtse Aan nemers Maatschappij Jac. G. v. Oord N.V. juist na nieuwjaar is begonnen. De sluis, die binnendijks wordt gebouwd, krijgt een lengte van 74, een dagwijdte van 2.80 en een doorstroomhoógte van 2 meter. Als de sluis klaar is wordt een stukje dijk aan de zee prijsge geven en een nieuwe dijk aange legd boven de sluis. Voor de bouw van de sluis door de N.V. van Oord uitbesteed aan het Aanne mingsbedrijf fa. F. Verstelle te Philippine zijn 90 zware hei- jvmlen van 11 meter lengte beno digd. In de directiekeet van de Provin ciale Waterstaat wees een zoon van aannemer Van Oord op de betekenis van deze „eerste paal''. Tot de dijk graaf zei hij: „U hebt ons getoond hard te kunnen slaan, maar dat zult U ongetwijfeld hebben overgehouden uit de tijd, dat U heel harde klappen op de tafel moest geven om de ver hoging van uw dijk er door te krij gen". I Mede door de uitzonderlijk goede J weersomstandigheden, vorderen de voorbereidende werkzaamheden bij j Ossenisse snel. Over een afstand van enige honderden meters, vanaf Knuï- I tershoek tot aan Zeedorp, heeft de N.V. van Oord een pérskade aange. legd. In de schorren van Osnenisse wordt op het ogenblik een aanleg steiger gebouwd. Als die klaar is, gaat een hopperzuiger aan het werk volgens 'n in Nederland nog niet eer der toegepast systeem. De hopper zuigt zichzelf op de „Rug van Baar land" vol met 1200 m3 plaatzand, vaart naar de aanlegsteiger en perst daar het zand via een buisleiding tussen de oude dijk en de perskade. Volgens de berekeningen zal de zui ger elke 2y2 uur zo'n reisje maken. De nieuwe dijk krijgt een variabele breedte tussen 30 en 45 meter. „Wa terstaat" gaat daar in de toekomst onderzoekingen doen naar golfslag en -oploop. Bij de voorbereidende werkzaamhe den is een 2ü-tal werknemers uit Ossenisse en omgeving ingeschakeld. Naar verwachting zal dit aantal nog worden verdubbeld. De gehele dijk verhoging en -verzwaring aange nomen voor 'n bedrag van f 5.S50.000 moet in oktober 1962 gereed zijn. (Advertentie) Hebt U al een plaatsbe wijs voor de massale te GOES op maandag 13 maart a.s. In de „Prins van Oranje" 7 Aanvang 7.30 uur. Gepresenteerd door 7 Goese zaken Poley, Maison van Westen, Berco, Liberty, Rial, 't Para pluhuis en Eversdijk-Schrïjver. Medewerking van 18 mannequins. Burgemeester Middelburg opende Talens-expositie Burgemeester mr. Job. de Widt van Middelburg beeft vrijdagmiddag de i expositie van de bekroonde inzen- dingen van de Talens' prijs 19H0, di<- in de kunstzaal Van Benthem en Jutting is ingericht, geopend. RAAD VERGADERDE Gemeente-arbeider in beroep tegen ontslag I Mr. Dc Widt sprak zijn waardering uit voor het initiatief om deze ten- i toonstelling ook in Middelburg ondei JtiV 'J'' te brengen. Hij betoogde hierbij, dat J™',. ?!- het gemeentebestuur van de Zeeuwse i 0'.' ïfcXSj, ziekenhuis in hoofdstad terdege van zijn taalt, die ."«J; st- a „L8 het op het gebied van de kunst heeft. Hulst- On raad was io'-t h. '.n doordrongen is. Mr. De Widt her- mening, dat dit ziekenhuis een innerde hierbij aan de oprichting „ah streehverzorgei d karakter lieert, de Zeeuwse Museumstichting. Voorts bepaalde de bijdrage op een ba- noemde Middelburgs burgemeester "O vun f |ier ligdag, echter tol het een verheugend symptoom, dat middelburg-soes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland VANDAAG Middelburg City: Tunes of glory, uur, 14 jaar. Electro: De hond van de Baskersvilles, 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Schouwburg: dansen, 20 uur. Gym zaal Bachtensteene: kringturnlrampl- oenschappen, 16 uur. Concert en Ge hoorzaal: Solistenconcours, 11.30 uur. VllsSlngcn Alhambra: Weit 1st der Weg, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: De schrik van de onderwereld, 19 en 21 uur, 18 Jaar. Scheldekwartier: toneelavond perso- neelsver. „De Schelde", 20 uur. Con certgebouw: A.G.V. met „Pimmetje". 20 uur. Delia: kwartet Theo Phil voor W.J.S., 20 uur. Britannia: Feestavond alg. bond van ambtenaren, 20 uur. Goes Grand: Weit 1st der Weg, 19 en 21 uur, a.l. Korenbeurs: Districtsvergade- l'ing A.N.M.B., 9.30 uur. Prins van Oranje: Vergadering afd. Zeeland BOSK, 14 uur. Slot Oslende: Districts vergadering K.A.B., 15 uur. Zlcrikzee Concertzaal: Opmars naar de galg. 20 uur. 18 Jaar. Haamstede Hotel Bom: Strijd In de Birma-Jungle, 20 uur, 18 Jaar. Sas van Gent Olympia: Jacht op ont voerde vrouwen, 20 uur, 14 Jaar. Oosthurg Ledeltheater: De held van Marathon, 20 uur, 14 Jaar. Ternetizen Luxor: La Vérité, 20 uur. 18 Jaar. Concertgebouw: KaBim. de bandiet van Zhobe, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Freddy en de melo die der nacht, 18.30 en 21 uur, a.l. Hulst Bioscoopgebouw: Tot de revol vers zwegen, 20 uur, 14, jaar. MORGF.N Middelburg City: Tunes of glory, 14.30 en 20 uur, 14 Jaar. Electro: De hond van de Baskersvilles, 15.30, 19 en 21.15 uur. 14 jaar. Vllsslngen Alhambra: Weit 1st der Weg, 15, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Gentlemen Jim, 15 uur, '14 Jaar. De schrik der on derwereld, .19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Welt 1st der Weg, 15, 19 en 21 uur, a.l. Zlerikzee Concertzaal: Opmars naar de galg, 15 en 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: Kasim, de bandiet van Zhobe. 14 uur, 14 jaar. La vérité, 16.30 cn 20 uur, 18 Jaar. Concertge bouw: Kasim, d" bandiet van Zhobe, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: Bommenwerper B 52, 14.30 uur. Waarover men niet spreekt, 17 en 20 uur, 18 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Dreigende heu vels, 14 uur, 14 Jaar. De held van Ma rathon, 16.30 en 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Freddy en de melo die der nacht, 15.49 uur, a.l. Parfum en vuil. 20 uur, 18 jaar Hulst Bioscoopgebouw: De avonturen van een zigeunerlongen. 14.30 uur. a.l. Angst, 17.15 cn 2v uur, 18 jaar. MIDDELBURG Ds, Hoffman sprak voor „In dienst der Kerk" Dé hervormde mannenvereniging „In dienst der kerk" te Middelburg nield in het kerkcentrum een vergadering. Na afwerking van de gebruikelijke agendapunten hield ds. J. H. J. Hoff man uit Kruiningen een bespreking over het thema van de aanstaande toogdag te Amsterdam, dat luidt: „Hoe wordt onze kerkdienst een fees telijk gebeuren?". In zijn bespreking wees ds. Hoffman crop, dat het vaak alleen maar blijft bij een gebeuren en dat het geen feest wordt. Hij betoogde, dat de eer ste gemeenten de kerkdienst veel meer als oen feest beleefden, zij het dan in een andere vorm. Zij begre pen echter in elk geval de hoofdzaak, namelijk dat in alle gewone diensten gezocht moet worden naar een fees telijk samenzijn, dat het centrum be hoort te zijn van Gods woord en ge tuigenis. Ds. Hoffman ging vervolgens nader in op de plaats van samenkomen, de boodschap, muziek cn begeleiding in de eredienst. Jaarlijkse feestavond Nieuw Middelburg Het bestuur van dc buurtvereniging Nieuw Middelburg kan rekenen op vele enthousiaste leden. In de zaal, maar ook op het toneel. Dit bleek vrijdagavond op de jaarlijkse grote avond van Nieuw Middelburg in het Schuttershof, waar enkele honder den bezoekers met aandacht de ver richtingen van hun buurtgenoten op de planken volgden en met een vaak langdurig en luidruchtig applaus be loonden. Het was voorzitter D. Kootstra, die rle jaarlijkse grote avond met een kort welkomstwoord opende, waarna de mondorgelclub de rij van ama teur-artiesten opende met enkele pit tige nummertjes. „Het gaat ge smeerd" was een schetsje over de plannen van Nieuw Middelburg voor een clubhuis, waarvoor enkele dui zenden guldens nodig zijn. In no vember startte men onder meer met een inzamclactie van oud papier. Dat het werkelijk gesmeerd gaat bleek uit de 295,80, die aan de bouw commissie kon worden overhandigd. Ook de toneelclub had niet stilgeze ten en een aantal voorstellingen op Walcheren gegeven. Het resultaat van deze activiteiten was 280, waarmee de buurtbewoners totaal ï-uim ƒ1200 voor hun clubhuis had den bijeengebracht. Toen dit bekend werd gemaakt volgde er een harte lijk applaus. Na deze kleine onderbreking van het programma kreeg het publiek nau welijks kans om even te bekomen; zang. schetsjes, gitaarspel, optreden van de mondorgelclub en de Chromo- nica's wisselden elkaar in snel tem po af en werden beloond met een hartelijk applaus. Tot slot van de avond vermeldde het programma een gezellig samenzijn. f Familieavond Z.L.M. Middelburg Op de familieavond van de afdeling Middelburg van de Z.L.M., die vrijdag in café-restaurant Wöhler werd ge houden, heeft mr. J. F. G. Schlinge- mann gesproken over het plattelands leven in Frankrijk. In zijn causerie wees mr. Schlingemann erop, dat in Frankrijk nog altijd de deelpacht be staat in tegenstelling tot Nederland, waar dit bq de wet verboden is. Ver kapt komt het echter in ons land nog wel voor en met name in Tho- len, aldus bleek uit de woorden van de Z.L.M.-secretaris-penningmeeslcr. Vervolgens ging mr. Schlingemann nader in op een van de grote pro blemen, waarmee men in Frankrijk kampt en dat ook in Nederland niet helemaal onbekend is: de ontvolking van het platteland. Na zijn inleiding volgde een piuze met een verloting, waarna het pro gramma tot slot van de avond onder meer de vertoning van het journaal 1960 en de opvoering van een schets je door leden van de Z.P.M. en de L.J.G. vermeldde. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND N.C.V.B. bijeen De afdeling Nieuw- en St. Joosland van de N.C.V.B. hield dezer dagen ook grote bedrijven zich beijveren om de kunstenaars e steunen. Daarbij wees de burgemeester er op, dat deze expositie d.«.i de re gering is toegelaten tot de subsidie regeling voor aankoop van schilde rijen door particulieren. De burgemeester was ingeleid door de directeur van het organiserend bedrijf, mr. J. A. Lotgering die cr op wees, dat thans voor de vierde maal de Talens' prijs is toegekend. Deze prijs werd ingesteld in 1957 met de bedoeling om grotere belang stelling te wekken bij hen, die be roepshalve of als amateur schilde ren- De eerste prijs in deze expositie is opgeëist door de kunstenaar N. F. Molenkamp met het schilderij „Vluch telingen". In de groep amateurs won Th. M. de Gruyter de eerste prijs met het doek „Het nieuwe Brabant". Voorts zijn er zowel in de beroeps als de amateursgroep verschillende eervolle vermeldingen op deze expo sitie aanwezig. Gezinsverzorging had ledenwinst van 23 De algemene vereniging voor gezins verzorging op Walcheren heeft in het afgelopen jaar een ledenwinst ge boekt van 23. Dit blijkt uit het jaar overzicht, dat op de eerste april een ledenaantal van 155 toonde. Het personeel werd uitgebreid met een helpster in vaste en één in losse dienst, hoofdzakelijk voor de bejaar denzorg. In Vlissingen, Middelburg, St. Laurens en Souburg is nu in totaal 150 dag gezinsverzorging en 51 Vs dag gezinshulp geboden. Het financiële verslag geeft een na delig saldo aan van 995,44. Donderdag 23 maart a.s. zal de alge mene ledenvergadering worden be legd. Aan dc orde komt onder meer de bestuursverkiezing.«Na de pauze worden lichtbeelden en dia's ver toond over de gezinsverzorging. getrokken tot 1740.— per jaar. Bij de ingekomen stukken was een j schrijven, dat de voormalige ge- „rL'flderins meente-arbeider R. D. van Ham be- s-,. „In Gent r0«P bi-> "ct ambtenarengerecht besloten J ,nb„,le loc ,e .bennen W en de raad besloot om tot verweer over te gaan. Het controleapparaat over de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht was voor de heer M. P. de Groff (p.v.d.a.) aanlei ding om te Informeren naar dc mogelijkheid of een eigen dienst goedkoper Is dan deelname in de centrale dienst. Burgemeester R. A. J. den Boer zal over deze kwestie in een volgende vergade ring met cijfers komen. De heer W. H. Colsen (kath. partij) vroeg tijdens de rondvraag hoe het stond met de voorbereidingen voor het nieuwe sportveld. Burgemeester Den Boer deelde mee, dat de stede- bouwRundige opdracht heeft gekre gen dit plan uit te werken en daar na contact op te nemen met de Ned. Heidemij. De heer L. F. S. de Meijer (g.b.) wilde weten, of er al een na dere bestemming is gegeven aan de oude lagere school. Hierop zal de voorzitter eeh volgende zitting terug komen, omdat reeds besprekingen aan dc gang zijn met een volgende gegadigde. een maximum van f 500, Men ging akkoord met het verzoek van de r.k. lagere school in de Zand straat om gelden beschikbaar te stellen voor het veranderen van de ramen in de voorgevel en het aan schaffen van nieuwe gordijnen. Naar aanleiding van een schrijven van G.S. verklaarde de raad geen bezwaren te hebben tegen een ver. hoging van de salarissen van de wethouders. Deze worden dan op- SEROOSKERKE (W.) Sanering melkbezorgers VLISSINGEN Verkeersexamens voor Walcherse schooljeugd Volgende week beginnen weer de verkeersexamens voor de Middel burgse en Walcherse schooljeugd d.w.z. de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen. Dinsdag 14 maart a.s. begint het praktische gedeelte. Dit jaar zijn cr 1089 aanvragen binnengekomen en wel voor wat betreft de twaalf lagere scholen in Middelburg 457 stuks en voor dc 31 dorpsscholen op Walcheren, die dus ook onder de afdeling Middelburg van Veilig Verkeer vallen. 632 stuks. Op de Middelburgse scholen wordt het examen afgenomen door de be stuursleden van Veilig Verkeer, op de dorpsscholen houden de rijks politiemannen toezicht. Medió mei wordt het praktisch deel van het examen afgelegd. Openbare leeszaal In de maand februari werden in de open bare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen uitgeleend 3239 romans. 302 romans in vreemde talen en 1303 studieboeken. In de Jeugdleeszaal werden 3638 boeken Uitge leend. (Totaal 8482). De tijdschriften- cn krantonzaal werd be zocht door 814 mannen en 269 vrouwen. Dè I jeugdleeszaal door 308 meisjes en 199 jón± gons. (Totaal 1509). Het boekenbezit, van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: j NEDERLANDSE ROMANS. I Van Aerde. De arme bruiloftsgast: Bor- dewijk. Centrum valt stilte: Canning, Het i' huis van de zeven haviken; Corbett, De i icmpeltijger: Goudge, De rozemarijnboom: j Gijsen. De vleespotten van'Egypte:, Hage- i rup. Juvï. een meisje uit Lapland; Kauf- mann, Rode maan; Kirst, Morgen .is liet leven anders: Kloek, Vlucht iri de zomer: Kuyek. Kinderen in de schaduw: De Lan- noy. Madame Royale, de prinses De melkbezorging te Serooskerke (W.) zal met ingang van 13 maart a.s. gesaneerd worden. Dit bleek uit een schrijven van de handelaren dat - dezer dagen in Serooskerke huis-aan- haar maandelijkse vergadering in het t huis werd bezorgd. Dc gemeente is schaduw. :se oeel: Marshall. Father bmith vereningingsgebuw. onder leiding jn twee „gebiedskringen" ingedeeld.en de koningsdochter: Du Manner. Gene- Gezien het oude systeem, waarbij de j raal dcs koning; beide slijters hun klanten over de gehele gemeente moeten bezoeken, betekent dit een grote verbetering, daar de consument nu vlugger be diend kan worden. t Advertentie f Bescherm uw houtwerk Steeds bijtijds Met Ceta-Bever BUITENBIJTS ZOUTELANDE Aandacht voor Zending tijdens gemeenteavond Woensdagavond hielden de leden der hervormde gemeente te Zoutelande een gemeenteavond in Midelburg on der leiding van ds. J. van Dullemen. Deze bijeenkomst stond in het teken van het 50-jarig bestaan van dc Zendingsraad. Een der oprichters, de heèr J. Stroo vertelde enkele voorvallen uit het verleden. Er werden prachtige kleurendia's vertoond over het werk der zending in de Baliem Vallei op Nieuw-Gui- nea. Na de pauze stelden de leden verschillende vragen over het ge. meenteleven, die door ds. J. van Dul lemen werden beantwoord. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 9-3: Albert V Antwerpen, Rudolf Karstens Zee. Marjan Plymouth. Arnoudspolder Oporto, Volente Zee, Saggat Ghent. 10-3: Heiloö Par. Vlissingen vertrokken op 9-3: Ingcla Geilt. Ilenrlette B Shoreham. 10-3: Arnoudspolder Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 9-3: Gruno Zee. Bram Zee, Schiedijk Rotterdam, It- tersum Hamburg. IJscl Le Havre; Minerva II Zee, Mutatie Par-Terneuzen. Finlandia Zee, Grootekerk Port Said, Cornelis B III Zee, Maria W Zee. 10.3; Loosdrecbt Rotterdam, Albatros Lon den. Corsica Zee-Gent, Cumulus Londen, Adriana Rotterdam, Willy Zee-Terneuzen, Batu Amsterdam, Tjóba Boston, Alkes Hambur g.rg.Alioth Amsterdam, Baarn Hamburg, Ommenkerk Marseille. Tafa Buenos Aires, Rempang Mombasa. Donau Zee. Gepasseerd van Antwerpen op 9-3: Sene- galkust Bordeaux. He ra Rotterdam, Fidu- eia Rotterdam. Metropole Dublin. Jagers fontein Amsterdam, Ida D Gloucester. Jura Huil, Wodan Dublin. Paris Halmstad. 10-3: Helvetia S Zee. Lyra Fulham, Albert Willem Genua, Intrepide Dundalk, Wub- bina Liverpool, Heemskerk Hamburg. Vlissingen aangekomen op 9-3: Albert V van Antwerpen, Rudolf Karstens van zee. Marjan van Plymouth, Arnoudspolder van Oporto, Volente van zee, Saggat van Gent, 10-3 Heiloo van Par. Vlissingen vertrokken op 9-3: Ingela naar Gent, Hcnriette B naar Shoreham, 10-3: Arnoudspolder naar Antwerpen. 'ereningingsgebuw. onder leiding van de presidente mevrouw Van Haarlem. Mejuffrouw Van Ossewaarde hield een lezing over: ,,'s Avonds ook nog fit". Na de pauze werd een filmpje ver toond, dat aansloot op de lezing. WESTKAFELLE Raad vergadert aad van Weslkapelle is tegen maandagavond acht uur bijeengeroe pen. De agenda voor deze bijeen komst bevat onder meer een bespre king over de verhoging van de wet houdersbezoldigingen en over de ver koop van gemeentewoningen. Er is een voorstel om een onderwij zer te benoemen aan de ó.l.s. en b. en w. adviseren de raad tenslotte ak koord te gaan met het verzoek van de christelijke school om het reste rende deel van het schoolplein te be tegelen. Feestavond jeugdverenigingen Dc hervormde christelijke jeugdver enigingen te Serooskerke (W.) hiel den woensdag hun jaarlijkse feest avond in het verenigingsgebouw. Na het openingswoord van ds. F. H. A. van der Wind, volgden 'n bijbelinlei ding, zang van het meisjeskoor, jaar verslagen, muziek, voordrachten en pantomime. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd het toneelstuk „Maaike" opgevoerd. Dit stuk dat zich afspeelde aan de zeekant, werd zeer verdienstelijk en vlot oVer het voetlicht gebracht. Ds. van de Wind sloot deze goed geslaagde avond. ZATERDAG II MAART Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie. Middel burg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Evang. op G.G.: Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30 cn 8 uur. ZONDAG 12 MAART Xed. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. de Boer; Arne muiden 10 en 2.30 ds. Verwey, Big- gekerke 9.30 en 2 Eerw. Heer Bak ker, Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Nennie, Gapinge 10 ds, de Boer, Grijpskerkc 10 en 2.30 ds. Wapenaar, Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Kou dekerke 10, 2.30 en 7 ds. v. Her waarden. 't Zandt 10.15 ds. Haitje- raa, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Dullemen, Meliskerkc 2.30 ds. v. d. Schoot, Mid delburg, Nieuwe Kerk 9 ds. v. Woer den, 10.30 ds. Nauta. 7 ds. Petri (O. D.), Engelse Kerk 10 ds. Aalders, Koorkerk 10 ds. Tijmstra, Nieuw en Siht-Joosland 10 ds. v. Haarlem. (H.D.), 2.30 ds. Haitjema, Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duync, 7 ds. van Haarlem. Oostkapelle 10 ds. Richard. 2.30 ds. Theunissen, Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Oosthoek, Sint-Laurens 10 ds. Snoep, 2.30 ds. Nauta, Vcerc 2 ds. Wieringa, Vlis singen, Sint Jacobskerk 10 ds. Roth- fusz, 5 ds. v. Dullemen, Johanfies- kerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Rothfusz, Havendorp 10 ds. Kloos terman. 't Anker 9.30 jeugdk., Vrou wenpolder 2 ds. Richard, Westkapel- le 9.30 ds. Oosthoek, 2.30 ds. v. d. Wind, 7 ds. v. Vliet (jeugdd.), Zou telande 9.30 en 2 30 vie. Bons. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman, Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. v. Til, Gapin ge 9.30 en 2 ds. de Jong, Grijpsker- ke 10 ds. Vlaardingerbroek, 2.30 ds. v. Heesen, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Mcliskorke 9.30 ds. Van Heesen, 2.30 ds. Vlaardingerbroek, Middelburg, Gasthuiskerk 7.30 ds. Ytsma, Hofplcinkcrk 9.30 ds. Boon- stra, 2.30 ds. Willemse, 5 ds. v. Til, Noorderkerk 9.30 ds. Willemse, 5 ds. Boonstra, 't Zand 8.45 ds. v. Til, Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Steen, Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe. Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 cn 5 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal. Wrestkapelle 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. v. d. Bom. Gereformeerde Kerk (Art. 31): Sou burg 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 en 4.30 kand. Deddens. Vlissin gen 4.30 ds. Douma, Zoutelande 10.45 en 2.30 kand. Deddens. Vrou wenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beve- ren. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30. 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.. Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Wcstkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Gcref. Kerk: Middelburg 9.30, 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrij/.. Hervormden cn Re- monstr. Kring: Middelburg 10 ds. Tijmstra, Vlissingen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente: Middelburg 9 ds. Bartlema, Vlissingen 10.30 ds. Bartlema. Doopsgezinde Gemeente: Middelburg 10.30 mcj., dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Tuininga. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilsk., 7.30 Verloss.sk., Vlissingen 10 Heilsk., 7.30 Verloss.sk. Evang. op G.G.: Vlissingen 10 en 5 ds. Grisnigt (15 maart 37.30 ds. Grisnigt). Herv. Evang.: Wcstkapelle 9.45 en 2.45 dc heer Faasse. Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Van Nuis-Zuidetna, Ik wil geen kind per luchtpost: Thomas, Om vier uur op het San Marcoplein: Van Veldhuizen. De wilde eenden; Visser, God in Frankrijk. ROMANS IN ANDERE TALEN. Andersch, Geister und Leute: Koeppen, Eine ungliickllche Llebe: Walter. Der Stumme; Ccstain, The darkness and the dawn: Chamson. Adeline Vénician. STUDIEBOEKEN. Keiler. De Bijbel heelt toch gelijk-. Bus- kes. Zoetzuur: Lugtigheid. De duif uit Néachs ark; Leeflang. Politieke wereld atlas; Hirschfeld, Herinneringen uit de bezettingstijd, 'Je deel: Stilma, Kent U Gelderland ook zo?: PiazZini. Expeditie Apokajan; Idenburg. Schets van het Ne derlandse schoolwezen: Van Brink-Poort, Gelukkig gezin: Löwcnthal en Hausen. Atomen voor de vrede: Dierenencyclopedie voor iedereen: Huishouden op rolletjes! Stelnert, De schatgravevs van ónze tijd: Hanai Uw vriend de tuin; Eyl, Over Edu- ard Flipse: De Waard, Van speeldoos tot pierement: Bulthuis, Poppen, schimmen, marionetten; Van der Grinten. Wereldtaal der vormen: Nederlandse schilderspocket; Sivirsby. Meesters der Hongaarse vertel kunst: Roland Holst (Schrijversprenten boek): Pasternak, Gedichten. OOSTKAPELLE Mr. W. K. v. d. Sluis sprak voor A.R.-kiesvereniging Dezer dagen sprak voor de A.-R.- kiesvereniging „Nederland en Oran je" te Oostkapelle, mr. W. K. v. d. Sluis, secretaris van de Anti Revolu tionaire Partij. Zijn onderwerp was „Om christelijke politiek" waarbij hij- in het bijzonder behandelde de kabinetscrisis van 22 december 1960. Met nadruk stelde spieker vast dat alle grond ontnomen moet worden aan de mening, dat persoonlijke spanningen in de A'.-R.-Partij hier van de oorzaak was. Spanningen, wat sociaal mogelijk en gewenst is hebben tot deze crisis belangrijk bij gedragen. Persoonlijk betreurde spreker het dat niet tijdig door de A.-R.-fractie schorsing van de be raadslagingen is gevraagd. „Onze partij is van deze zaak geschrokken en heeft emotioneel gereageerd. Dit noemde spreker verheugend, de moed is niet verloren. Hel was een inci dent, geen structurele aangelegen heid. Spreker stelde dat de grote strijd van de A.R.P. in de komende 10 tot 20 jaren zal gaan tegen die politie ke partijen, die zich opmaken de door de Prot. Chr. Partijen verwor- vrijheden te lijf te gaan onder de leuze „De strijd tegen de zuilen". Maken wij ons met onze geestver wanten gereed die strijd te strijden aldus spreker, de Prot. Chr. Partijen moet men zien als een dijk om een polder waarin onze socigle-economi. schc cn culturele organisaties bloei en. De anti-vcrzuiiingsvloed zal sterker worden, ons de taak die dijk krachtiger te maken". Spreker be sloot zijn rede met een blik buiten de landsgrenzen. Als taak noemde hij. ook aldaar te streven naar een samenleven der volkeren op rechts orde gegrondvest. Een interessante bespreking volgde. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 10 maart. Jonathan h. I 65-70 50—52, 60-65 4042. 3 grof 3854. Winston h. I 65-70 47—45, 60-65 20—45, 55-60 37—29. 3 grof 2631. Golden Delicious 3 grof 5156. St.-Remy h. I 85-90 16—17. 79-80 14^-16, 65-70 13—14, 3 grof 12—15. Sla I 13—22, ld. C 9—15. Spinazie 91—105. Andijvie 82—96. Rabarber 76—82. Radijs 40—47. Prei 31—45. Sav. kool 7—14. Rode kool 7—11. Boerenkool 48. Uien 11 23. Witlof 42—61. VEILING GOES. Bloemkool B II 36-39, C I 26—23. D II 13—17, Knolselderij I 10. II 4—5. Spruiten A II 3440, B II 29. afw. 2530. Witlof A I 50—56, A II 30—50, B II 21— 28, aiw. 1630. Groene sav. kool I 15—16. Rode kobl 1 7. Boerenkool 6—10. Uien 5 —14. Peen 6—7. Prei I 18—20. II 11—16. Spinazie I 8385. Andijvie I 82—87. Sel derij 18—2C. VISMIJN VEERE. 10 maart. Export garnalen, aanvoer 1542 kg, 2.38—3.49, Schar. 167 kg. Bot 115 kg. Wijting 208 kg. Tong 103 kg. Kabeljauw 17 kg. Ongesorteerde vis 15 kg. Doorge draaide vis 61 kg. COOP. E1ERVEIL1NG DER Z.H. EILANDEN' ROTTERDAM 9 maart 11)61. Aanvoer 77.000 stuks. Sor tering I. Soort 00 75 gram en op 19.80— 20.30 per 100 stuks. 0 70-75 14.60—15.00; 1 65-70 12 60—12.70: 2 60-65 11.90—12.30; 3 55-60 11.60—.11.«0; 4 50-55 11.20—11.30; 5 45-50 10 10—10.20; 6 40-45 8.70: 7 39-40 7.90. VEILING KAPELLE. 10 maart. Golden Delicious I 80-85 83—85. 75-80 79—87, 70-75 80—37, 69-70 64—65, 60-65 4446. II 30-85 74—73, 75-80 69—S7. 70-73 71—87. 65-70 57—66. 60-65 37—43. 2d 23—25. 3 grof 44—64 3 f0n 18—37. Jona thans I 75-30 39—47. 70-75 37—46. 65-70 33 —42, 60-65 25—32. 75-80 29—36, 70-75 33— 38. 65-70 31—37, 80-65 23—26. Goudrenet 1 89-95 33—42. 75-85 35—38. 65-75 21—25. 70-80 29. II 85-95 33. 85-75 30—32, 65-75 21—22, 70-80 29, 11 d 12—14. 3 grof 15— 22, 3 fijn 11—15. Winston i 65-70 48, 60-65 33, II 73*80 40—45. 70-75 40—49, 65-70 34— 39. 60-65 2(1—27. 55-60 14—20, II d 12. 3 grof 17—29. 3 fijn 8—18. Jonathan II d 12—20, 3 grof 14—28. 3 fijn 8—13. Laxton Su perbe II 75-80 38. 70-75 42. 63-70 35. 60-65 12, 3 grof 16, St.-Remy II 85-95 15, 75-S5 16—17. 65-75 14—16. II d 11—14, 3 grof 12—13. 3 fijn S—li. Conférence 3 fijn 36. 11 d 28. Giescr Wildeman 3 grof 33. 3 fijn 10. Brederode 3 grof 1». 3 fijn 15. Verpakt Cruir: Goudrenet I 85-90 44. 80-35 40. 75-80 44. 70-75 39. Aardappelen l 10. 11 6—7.50. bonken 9.50. Witlof 54—56. Pref 10—16. Uien 16—21. Boerenkool 7 Rode kool 7. Veldsla 16. Witte kool 8.50. Knolselderij 8.30. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. de la Hayze. Seïs- dam 22. tel. 4305; apotheek: L. van de Boogert. Korte Delft 12. tel. 2789. Vlissin gen: dokter Bom. Badhuisstraat 30, tel. 2950: apotheek: D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel 9. tel. 2730. Vcerc, Oostkapelle en Serooskerke: dokter P. Bom. Dorpsstraat 2. Oostkapelle. tel. 01188—276. Westkapellc. Zoutelande en Koudekerke: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1. Koudekerke tel. 01185—231. A'tnerievHel lansiliriiM Taxi's Middelburg TRIO TAX, telef. 2600. BLANKER, telef. 2865.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23