Middenstand W.-Zeeuws-Vlaamse kust wil ontwikkeling volgen Mllllllllllllllt Agenda WALCHEREN VAN NELLE's „Afternoon" THEEBUILTJES JILTJES ill SPORT EN WEDSTRIJDEN RESULTATEN BIJ „EILAND WALCHEREN" BEVREDIGEND GEEN NACHTVERLICHTING VAN BUITENWIJKEN ELLEWOUTSDIJK DONDERDAG 9 MAART 1961 PROVINCIAL!!, A L b) U W S L O. O U It A N 1 INHAKEN OP TOERISTISCHE ACTIVITEITEN Wissenkerkes winkels onder de loep De middenstanders in de kust streek van West Zeeuwsch- Vlaanderen zijn begonnen de mogelijkheden te bespreken hoe zij kunen inhaken op de toeris tische activiteiten van vrij grote omvang, die de laatste tijd op stapel gezet zijd. Dit is een middenstandsinitiatief, dat ont plooid is en verder uitgewerkt zal worden teneinde er zorg voor te dragen, dat de Zeeuwse middenstand gelijke tred houdt met de ontwikkeling op andere fronten. Verdere plannen en initiatieven, die de middenstan ders in samenwerking met het rijksmiddenstandsconsulent- schap willen uitwerken zijn: Aanpassing „winkelappa raat'van Wissenkerke aan nieuwe kooppatroon; Onderzoek naar mogelijkhe den en wensen van een hotel* combinatie op de Bevelanden; Wanneer Zeeuwse expositie in Antwerpen slaagt, eenzelfde commerciële actie in Gent, in 't tweede halfjaar van 1962; Onderzoek naar de instelling van een boekhoudbureau voor de Zeeuwse middenstand. Tijdens een bijeenkomst te Middel burg hebben het hoofd van de rijks- middenstandsvoorlichtingsdienst, drs. H. J. M. v. d. Laar en de Zeeuw se rtjksmiddenstandsconsulent, de heer A. Korstanje, nadere mededelin gen gedaan over deze en andere plannen. De wijze, waarop de middenstanders uit de kuststreek van W. Zeeuwsch- Vlaanderen (uit Breskens, Cadzand, Groede, Nieuwvliet en Retranche- ment) zullen inhaken op de activi teiten, wordt momenteel onder de loep genomen door een commissie, v/aarIn zitting hebben de heer T. van Laarhoven uit Breskens als voorzit ter, mevrouw M. S. Tienstrav. d. Peijl uit Nieuwvliet als secretaresse, alsmede de Zeeuwse rijksmidden- standsconsiilent'. Dit voorjaar zal een voorlichtingsavond gehouden worden voor alle middenstanders uit de streek; er zal dan een officiële com missie worden samengesteld. Een middenstandseconoora zal een rapport samenstellen, waarin pn- der meer een documentatie voor de kredietverlenende maatschappijen een voorname factor zal zijn. Het initiatief van de drie ,jaar geleden in samenwerking met de gemeente opgerichte N.V. Zeebad te Bres kens, zal hierby als voorbeeld voor de gehele kuststreek geno men worden. W issenkerke Nu in de nabije toekomst door de komst van een grotere groep nieuwe consumenten het kooppatroon in Wis senkerke verandert, wil men trach ten de middenstandsoutillage hierbij aan te passen. Onder auspiciën van het produktlviteitscentrum voor het midden- en kleinbedrijf wordt van elke zaak een rapport opgemaakt over de huidige situatie en eventueel te treffen maatregelen voor produkti- viteitsverhoglng. Ook wordt een foto van exterieur en interieur van de za ken gemaakt. Enkele zakenlieden hebben reeds direct met deze actie ingestemd. De heer Korstanje deelde In dit ver band mee, dat ook uit Renesse een officieus verzoek gekomen is om de middenstandszaken „door- en voor te lichten". H otelcombinatie Het initiatiefcomitê De Bevelanden onderzoekt thans of de hoteliers be langstelling hebben om in samenwer king met de V.:V.V.'s een combinatie in het leven te roepen teneinde de onderbezetting van de hotels op te heffen. Aan de V.V.V'.'s zal gevraagd wor den een enquête te houden onder de hoteliers. Ook de vervoersmaatschap pijen zuIleD over deze materie ge raadpleegd worden, daar men bij een dergelijke combinatie onder meer denkt aan weekeinduitstapjes naar de Deltawerken voor de hotelgasten. Antwerpen Momenteel wordt door Antwerpse ge meente-functionarissen nagegaan of een Zeeuwse autoriteitendag tijdens de expositie in de sinjorenstad tot de mogelijkheden behoort. De autoritei ten zullen dan in de gelegenheid ge steld worden om met de diverse fa cetten van de havenstad kennis te maken. Voorts zal op 14 maart a.s. een ver gadering worden gehouden, waarop diverse Zeeuwse touringcaronderne mers en de directies van de Flandria en de Antwerpse dierentuin de moge lijkheden bespreken voor een „aan trekkelijk bezoek met faciliteiten" voor Zeeuwen aan Antwerpen. Hoewel de culturele en toeristische manifestaties onontbeerlijk zijn, wordt van departementszijde echter de kern van de tentoonstelling In Antwerpen: een vergrootte export van en belangstelling voor de Zeeuw se produkten, beklemtoond. In dit verband wees de heer Korstanje er op, dat thans ook in Antwerpen enthousiasme begint te komen voor een commercieel-cultureel-toeristi- sche vereniging Antwerpen-Zeeland. Van de zijde van liet middenstands- consulentschap wordt hierbij geyverd voor een showroom van Zeeuwse pro dukten in Antwerpen en een con tactbureau in Zeeland. Ook wees de heer Korstanje op de noodzaak van een Zeeuws instituut ter bevordering van de buitenlandse handel. Boekhoud, bureau Verschillende vakorganisaties als die van de smeden, horeca, schilders, sla gers enz., hebben landelijk een cen traal boekhoudbureau. De bedoeling van het rijksmiddelenstandseonsulent- schap is nu, dat de verschillende bu reaus van de vakorganisaties een bu- 1 reau stichten in Zeeland. De smeden- organisatie is met een dergelijke re geling akkoord gegaan. Er werd op gewezen dat een dergelijk bureau zich zal specialiseren op werkzaamheden op bedrijfseconomisch niveau. (Advertentie) Van parterre tot het dak. Een huis vol kleur VANDAAG Middelburg Electro: Zondaars in bezet tingstijd, 19.30 uur, 13 jaar. City: C.F.A. met „Het ontembare weeuwtje, 20 uur, a.l. Schuttershof: avond Nieuw Middelburg, 20 uur. Foyer City: Huis houdelijke gezinsvoorlichting, 14 uur. Vlissingen Luxor: Het schot uit het venster. 20 uur, 18 Jaar. Alhambra: De verloren zoon, 20 uur, 14 jaar. Schel- dekwartler: Bazaaravond van Ned. In stituut voor Efficiency, 19 u. 't Anker Gecombineerde vergadering C.H.- en A.R.-kiesver., 20 uur. Britannia: Con cert Marinierskapel, 20 uur. Goes - Grand: Op hoop van zegen, 20 uur. Prins van Oranje: uitvoering Astra, 19.30 uur. Schuttershof: filmavond P. v.d.A, 20 uur. VLISSINGEN Jaarvergadering „St.-Eloy" Tijdens de dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Nederlandse katholieke metaalbewerkersbond „St. Eloy", afdeling Vlissingen, hebben enkele leden klachten naar voren gebracht, over de werkclassificatje. Het districtsbestuur zal deze klacht nader onderzoeken. De heer A. Bogaard,'districtsbestuur- der, gaf een uitgebreide toelichting op de werkclassificatie. Uit de daar op volgende gesprekken tussen de heer Bogaard en enkele aanwezigen bleek, dat deze kwestie de gemoe deren nogal bezighoudt. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer C. Bielok, volgde het jaarverslag. Hieruit bleek, dat de afdeling eind 1960 226 leden telde. De inkomsten over dat jaar waren 4253,70 en de uitgaven 2016,53, zodat er een batig saldo was van 2237,17. De heer J. Pieterse, die 3 jaar achtereen ploeglid was, werd door de voorzitter en de heer Bo gaard toegesproken. Bij de bestuursverkiezingen werden de voorzitter, de lieer C. Bielok, de penningmeester, de heer C. de Groot, en de tweede secretaris, de heer C. van Eekelen, herkozen. In de vaca ture van de heer J. van Dongen werd de heer J. de Koning gekozen. Feestavond van openbare uloschool De openbare ulo-schoolvereniging te Vlissingen heeft woensdagavond een feestavond gegeven in „Britannia". Men had daarvoor de bekende (uit Zeeland afkomstige) radiozangeres Greetje Kauffeld uitgenodigd. Zij zong met pianobegeleiding van Baby den Toonder, enkele populaire lied jes, waarop de bijna geheel bezette zaal geestdriftig reageerde. De ove rige programmapunten waren in handen van de leerlingen. Zo gaven enkelen een uitgebreid nummer gym nastiek ten beste, het ensemble „The Sabres" en de schoolband zorg den voor het nodige ritme en de jeugdige Chris Friz toonde zich met enkele Weense melodietjes een ware pianist-in-de-dop. Sjaak de Waal zorgde na de pauze voor de humoristische noot met een imitatie van Dor us. Daarna was het de beurt aan de tonelisten. Zij brach ten met verve de schets „Carrousel", een niemandalletje over verliefde studenten en ouders met studie-voor- het-meisje ideeën. Vooral Wim Schout en Kathrien Nijboer toonden hun rol voortreffelijk te beheersen. Na een slotwoord van de directeur, de heer PI. W. Zwagerman, was er gelegenheid voor een dansje op mu ziek van het sextet De Jong. NVV-Vrouwenbond vierde 10-jarig bestaan De afdeling Vlissingen van de N.V.V. Vrouwenbond vierde dinsdagavond haar 10-jarig bestaan. De landelijk voorzitster, mevrouw N. Kranenburg, die de feestrede uitsprak, belichtte het ontstaan en het doel van de N. V.V. Vrouwenbond. Velen waren deze avond gekomen, omde jubilerende afdeling, hun ge lukwensen aan te bieden, ondermeer mevrouw Overweel, namens de afde ling Middelburg; mevrouw Schipper namens het district Zeeland; de heer J. Bliek, namens de Vlissingse Be. stuurdersbond; de heer J. Hekhuis, namens de bouwvakarbeiders. Mevrouw R. van Driel uit Terneuzen droeg enkele fragmenten voor uit „Porgy en Bess" en enkele dames voerden het toneelspel „De vrouwen- strijd" op. Mevrouw L. Naerebout-de Guellery kreeg van de afdeling bloemen aan geboden, voor het feit, dat zij 10 jaar lang bestuurslid is geweest. ZOUTELANDE A.R.-kiesvereniging bijeen De a.v.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Zoutelande hield haar jaarvergadering in Middendorp onder voorzitterschap van de heer P. Bras ser. De heer A. Jobse werd als bestuurs lid herkozen. De heer K. Wouters gaf een verslag van de zes gehouden ge meenteraadsvergaderingen In 1960, waarop 'n drukke bespreking volgde. MIDDELBURG Schilderijen zien Voor de Middelburgse ZVU-Ieden hield de bekende kunstschilder en ra dio-commentator Jelle Troelstra een lezing met lichtbeelden over: schilde rijen zien. In zijn inleiding betoogde de heer Troelstra, dat schilderkunst niet iets is, waarvan men het essen tiële met het verstand behoort te be naderen. Het komt aan op de eigen bijzondere belevenis. De gedachte, die hieraan ten grondslag ligt, is niet ge richt op de benadering van elkaar op volgende bepaalde stijlen en „ismen gaat om de persoonlijke ze'gging. Die persoonlijke zegging is het ge- zo betoogde Jelle Troelstra, maar het makkelijkst te benaderen door verge lijking van schilderijen van verschil lende kunstenaars over hetzelfde on derwerp. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden toonde de heer Troelstra duidelijk aan, dat door het onderling vergelijken van de wijze, waarop ver schillende meesters eenzelfde onder werp schilderden of tekenden, de ei gen belevenis het duidelijkst naar vo ren komt. Aanwinsten van openbare leeszaal en bibliotheek De openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg is uitgebreid met de volgende werken: Romans: De Balzac: Een duistere zaak; Bomans: De avonturen van tante Polle- wop; Buddingh: Vrijwel op slag <det.); Charteris: De schrik der dieven (det.); Charteris: De zwarte markt (det.): Claus: De hondsdagen: Claus: De Metsiers: Van Dijk-Has: Bab West; Greene: Genezen verklaard: Hailey: De verkeerde diagnose: Harsanyi: Dit was leven; Hoffmann: Het majoraat, en andere verhalen; Holt: Vrouwe van Mellyn; Kirst: Morgen is het leven anders; Koolhaas: Een gat in het plafond: Manders: Het gouden visioen: Marsman: De dood van Angèle Degroux: Mons: En toen gilde de fluitketel (det.): Nicolas: De heer van Jericho; Nijhoff: Medereizigers; Slauerhoff: Schuim en as: Söderholm: Zomer op Hellesta; Timmer mans: Omnibus 2; Tolstoj: De Kozakken: Visser-Roosendaal: In de storm. Baum: Ballerina: Bates: The darling buds of May: Cronin: Omnibus (The Citadel. Hatter's castle. The keys of kingdom); P. Frank: Alas Babylon. Studiewerken: Aisberg: Zo werkt de tele visie, 3e druk: Claus: Mama, kjjk, zonder handen'Claus: Suiker; Gaussen en Bar- ruel: I-Iet gebergte leeft; Von Hallen Ons dagelijks brood; I-Ieimans, I-Ieinsius en Thijsse: Geïllustreerde flora van Neder land I960: Langeveld: Hoe leven wij?; Ozinga: De monumenten van Curagao in woord en beeld: Premsela: Perles de la poésie t'rangaise: Repertorium van de so ciale wetenschappen, deel: moderne ge schiedenis 1815-heden: Spath: Yoga; Van der Wiel: Welke kever is dat? „Zeeuwse week" in Antwerpan Geen medewerking van Zeeuwse landbouworganisaties Tijdens een woensdagmiddag in Mid delburg gehouden persconferentie heeft de rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Corstanje, meegedeeld, dat de „Zeeuwse week" een manifestatie van het Zeeuwse be drijfsleven, die begin juni in Antwer pen zal worden gehouden, het zal moeten doen zonder de medewerking van de Zeeuwse landbouworganisa ties. Deze hebben hun medewerking ingetrokken, omdat de „Zeeuwse week" ook op zondag geopend zal zijn. De protestants-christelijke organisa ties waren hier principieel tegen en de rooms-katholieke organisatie heeft uit solidariteit besloten ook niet mee te werken. Het organiserend comité van de „Zeeuwse week", tracht nu alsnog de groep „landbouw" te doen meewerken. Er worden thans bespre kingen en onderhandelingen gevoerd met de besturen van de veilingvereni gingen en landbouwcoöperaties in Zeeland, om deze tot medewerken te bewegen. Op de inhoud komt het aan doos van 20 Stuks 98c doos ran 10 stuks Met één Van Nclle's „Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet u een flinke pot heerlijke krachtige thee voor heel de familie 1 WESTKAPELLE Druk bezochte ouderavond school met de bijbel Dinsdagavond hield de school met de bijbel te Westkapelle de jaarlijk se ouderavond, die druk was bezocht. Ook b. en w. gaven blijk van hun belangstelling. Na gebed, zang en schriftlezing sprak de voorzitter, de heer H. Wouters een openings woord met als thema.: „Tempel bouw". De secretaris, de heer P. K. van Rooi jen, maakte in zijn verslag melding van de gebeurtenissen in 1960. Door het vertrek van de Am bonezen was het leerlingental ge daald tot 134, waardoor de nood- school overbodig werd. Aan de school zijn vier leerkrachten verbon den. De schoolvereniging telt 141 leden. Volgens het verslag van pen ningmeester K. Lievense is er een gezonde financiële positie. Onder leiding van het onderwijzend personeel voerden de kinderen een lintenspel op, mede in verband met het 12%-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana. Voorts was er zang. met begeleiding van blokflui ten en het nieuwe orgel. Na de pauze zongen enkele oud-le den van de school diverse liederen en sprak de heer G. F. van der Beek over de Mammoetwet. Het hoofd der school, de heer K. van Sparrentak eindigde de bijeenkomst met dank gebed. Collecte De collecte voor „Draagt elkanders lasten" heeft te Borssele een bedrag van 310,87 opgebracht. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen A. M. A. Jarisen-van Iersel z.: G. U. de Boevere-de Paauw d.; C. J. Tim merman-Du ij vestijn z.: J. M. Knijff-Arp z. en z.; W. M. van Offenbeek-Visser z.; L. C. E. Hermsen-Kooman d.; M. Keersse- meeckers-Walter d.; C. E. Wisse-van de Vijver d.; J, H. de Jonge-Sponselee z.; M. J. Koot-Visser z.: V. van den Ouden-Si- mons z.; H. Noordwijk-Marijs z.: A. Mal- jaars-Huijsman d.: L. van Aller-van Dijk z.; M. L. Heerschop-de Badts z. Ondertrouwd Th. J. Dijkstra 26 j. en D. T. C. M. Abee 17 j.: A. J. Abee 21 j. en M. H. van der Pompe 18 j.; J. E. M. Theune 23 j. en A. A, van Egeraat 23 j.: R. Car- baat 26 j. en L. Roelse 19 j.: J. M. Visser 21 en M. W. Blom 21 j.: A. J. Duinhou wer 22 j. en M. Stroo 22 j.; L. J. de Wilf Nederlands elftal speelde niet In verband met de dichte mist is de voetbalwedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal cn de London com bination, die gisteravond in het Olympisch Stadion in Amsterdam zou worden gehouden, afgelast. Hoogstwaarschijnlijk zal het duel een week worden verschoven en wel tot 15 maart. 21 j. en J. Meerman 19 j. Getrouwd L. J. Eouff 22 j. en J. W. Leij- dekkers 23 j.; L. Schopenhouer 25 enË Hollander 21 j.; J. W. C. M. Acda 20 j. en M. P. Marcusse 20 N. E. J. de Smit 28 j. en P. M, Jobse 25 j. Overleden W. Th. Jutting 71 j. e.v. F. Wal ter; J. Vercauteren 47 j. e.v. C. Willemsen; a. A. M. Holiaers 69 j. e.v. C. J. Verberkt; U. M. P. Struijk 69 j. e.v. J. J. Th Mont- froij: R Notenboom 8 mr.d: A. W. J. Spie- rens '63 J. Bevallen M. Verkamman-van Belzen d.; .7. Touw-van Wallenburg d.: L. Witte-tylaW jaars z.; N. Gideonse-Poppe d. Getrouwd P. E. Dingemanse 22 j. en E. J. Bliek 20 j. OOSTKAPELLE Bevallen C. M. de Buck-Cijsouw d.; J. G. Wijkhuijs-van Diepen z.; C. P. Schoe- Lous z. NIEUW- EN SINT-JOOSL.AND Overleden A. van Elsacker 73 j. Op de dinsdagavond gehouden ver gadering van de kring Middelburg en omstreken van de coöperatieve land- bouwvereniging- „Eiland Walcheren" te Middelburg heeft directeur H. J. Ikkink een uiteenzetting gegeven van de resultaten van het boekjaar 1959-1960. Een tijdperk van uiter sten was de conclusie van de direc teur: 1959 met een zeer droge, en 1960 met een zeer natte zomer. Wat de aankoop van voer betreft waren de resultaten 23 procent ho ger dan het voorgaande boekjaar, hetgeen de heer Ikkink voorname lijk weet aan de droge zomer van 1959. Ook bij krachtvoer waren de resultaten aanzienlijk hoger. De dringende vraag naar dit produltt dreef de prijzen zelfs met sprongen RAAD KWAM BIJEEN Ellewoutsdijk zal voorlopig geen openbare straatverlichting gedurende de gehele nacht krijgen. Aldug werd besloten in de vergadering van de ge meenteraad, die dinsdagavond werd gehouden. De Taad was namelijk met b. en w. van mening, dat de hieraan verbonden kosten f 355,80 per jaar te boog zijn Het betreft hier vier lantaarns in de buitenwijken. Een voorstel van de heer H. Meerman om de meerpalen op het haventerrein vervangen door betonblokken met ijzeren ringen, werd aangehouden. Voor dit plan zal eerst een kostenbe- groting worden opgemaakt. Een voor stel van Gedeputeerde Staten om de wethouderssalarissen te verhogen van f 720,tot f 900,werd aangenomen. Het initiatiefcomité „De Bevelanden" zal evenals vorig jaar een subsidie van vier cent per inwoner ontvangen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer L. Bosselaar zei de voor zitter, burgemeester D. Lodder, dat men dergelijke subsidies In regionaal verband moet bezien. Da raad ging niet in op een verzoek. tot deelname van de Volkscredietbank te Goes. Op een verzoek om onthef fing rioolbelasting van de heer P. P. Stouthamer werd afwijzend beschikt. Een begrotingswijziging voor het jaar 1960 werd vastgesteld, evenals een wijziging op de begroting voor 1961, nodig in verband met bestratings werkzaamheden. Vervolgens werd de subsidie aan we oudercommissie van de openbare lagere school verhoogd. De voorzitter sprak in dit verband zijn voldoening uit over grotere belang stelling van de ouders op de laatste ouderavond, die ook tot uiting kwam in de actie, welke gevoerd werd om tot de aanschaf van 'n naaimachine voor de school te kunnen komen. De auto vergoeding voor de burgemeester, zal met de gemeente Driewegen samen worden betaald. De heer Drijfhout, tijdelijk als onder wijzer aan de openbare lagere school, weitl benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan die school. Hij werd ook tijdelijk hoofd der school. Twee verzoeken om premie voor woningver betering werden ingewilligd. omhoog. Toen de vraag afluwde bleek, dat dit niet nodig was ge weest, want al gauw daalde de prijs weer tot het normale niveau. Wat het zaaigoed betreft werd mee gedeeld, dat een groot deel van de wintertarwe niet kon worden uitge zaaid. Een grotere vraag viel te con stateren voor zomerzaaitarwe. De resultaten bij fijne zaden waren be vredigend. hetgeen ook van de kla verzaden kon worden gezegd. Bij het pootgoed was er een omzetstijging. De meststoffen lagen 31 procent ho ger dan in het boekjhar 1958-1959. Na uitvoerig op het prijzenverloop bij de diverse kunstmeststoffen te zijn Ingegaan besprak de heer Ik kink vervolgens de vaste brandstof- fèn, waar een omzetstijging van 27 procent was geweest. De situatie bij de vloeibare brandstoffen werd be vredigend genoemd, terwijl de afde ling landbouwwerktuigen iangzamer- liand een steeds meer belangrijker plaats gaat innemen, zoals uit de woorden van de heer Ikkink viel te beluisteren. De omzet van de werkplaats (service-afdeling) was 16 procent hoger. Eenzelfde percen tage als het daaraan voorafgaande boekjaar. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 7 maart: Ice Princess van Haugesund. Rina Corrado van Wilhelmshafen. Golden Cornet van Middelburg. Vlissingen vertrokken 7 maart: Rina Corrado naar Zwarte Zee. Golden Co- met naar Colombo. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 7 maart: Helvetia-S van Amsterdam. Ludo van Pnole-Gent. Wubbina van Rotterdam. Fidueia van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 7 maart: Pacific naar Basse Indres. Aaglc- dijk naar Amsterdam. 8 maart: Venus naar Huil. Westduitse voetballers versloegen Belgen met 1-0 In het Waldstadion te Frankfort i«. woensdagmiddag de interland voet balwedstrijd gespeeld tussen de elf tallen van West-Duitsland en België. De Westduitsers wonnen de ont moeting met 1-0, welke stand reeds bij de rust was bereikt. Het enige doelpunt kwam in de 33ste minuut en werd gescoord door de linksbuiten Dörfel. De overwinning van de Duitsers was zeker verdiend, alhoewel de uitslag (1-0) de krachtsverhoudingen niet geheel goed weergeeft. De Duitsers waren technisch veel sterker. Vooral hun linker vleugel was zeer sterk. De Belgische spelers verdedigden zich wanhopig tegen de vele Duitse aan vallen en de Belgische halfspelers Hanon en Lippens konden zich niet zo ontplooien in hun spel als men van hen gewend was, omdat zij steeds de verdediging moesten onder steunen. Pas in dè tweede helft kwamen de Belgen wat meer in de aanval. De wedstrijd bood niet dat spelpeil, wat men er van had verwacht. Al met al was het een middelmatig gespeel de wedstrijd. Belangrijke wijziging in Tour de France-formule De organisatoren van de Tour de France hebben woensdag in Parijs een belangrijke verandering in de formule voor 1961 bekendgemaakt. Het betreft een wijziging in de me thode waarmee het algemeen ploe- genklassement wordt samengesteld. Het wordt dit jaar een puntenklas sement, waarbij voor elke etappe- overwinning 1 punt enz. wordt ge geven. De directeur van de tour. Jacques Goddet, maakte duidelijk, dat de dit jaar zowel in de grote Tour de France als in de Ronde van de Toe komst toe te passen methode een sythese is van voorgaande manieren. Hoe ingrijpend de verandering is, wordt duidelijk uit het feit dat Bel gië, dat in 1958 won, in het eind klassement door Frankrijk en Italië gepasseerd zou zijn geworden. In 1959 zou België de eerste plaats aan Frankrijk hebben moeten afstaan. Daarentegen zou de eerste plaats van Frankrijk in 1960 ook bij toe passing van de formule 1961 gehand haafd blijven. Voorts werd meegedeeld, dat het prijzentotaal voor het ploegenklas- sement dit jaar voor de professional tour 14 miljoen en voor de „Tour de l'Avenir" 4.2 miljoen frank zal bedragen. Bevordering De heer A. v. Sabben, opperwacht meester en groepscommandant der Koninklijke Marechaussee te Axel, werd met ingang van 1 maart 1961 bevorderd tot adjudant-onderofficier. Marktberichten coop. tuinbouwveiling oer z.ii. eilanden g.a. rotterdam 7 maart 1961. Aardappelen 6—11: andijvie 57—34; tvitlof IA 30—69. IIA 44—61. IB 55— 56. IIB 32—59; spruiten IA 4568. HA IS— 49, IB 80. ID 46—58; sla I 29—31, II 9—20; sla 90—115 p. kg: veldsla 70—80; spinazie 65—33; bloemkool 1711; kroten 57; rode kool 7—12: gele kool 8—18; groene kooi 10—24; boerenkool 18; prei 10—24: selderij 28: peterselie 13; grote peen 2—7: uien 2— 15; uien geschild 10—20; spruiten ge schoond 71. Jonathan klasse IA 43—63, IB 4S—56, IC 43—49. HA 44—57, IIB 23-^3. [IC 17—35; Lombart Calville IIA 36—57, UB 29—36, IIC 20: Goudreinette IIA IS—37. IIB 17— 26: IIC 20—21: Winston IIA 28—47, IIB 21 —37. IIC 21; Lax-ton Superbe IA 76—78, IB 58. veiling bergen op zoom. 8 maart. Andijvie 77—31. Waspeen 7—25. Prei 1020. Kroten 6. Spinazie 75—96. Sla 15—30. Rode kool 7—!0. Witte kool 5.506. Sav. kool 724. Raapstelen 47. Radijs 28—33. Spruiten 20—107. Witlof 642. Boerenkool 6—.13. St.-Remy 3 6—12. Lombarts Calville 3 3—31. Jonathan 3 832. Goudrenet 3 8—19. Winston 3 8—30. eiernotering bergen op zoom. 8 maart. Eiernotering van de eoöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 9 maart 1961. Prijs klas 0 17 ct„ Id. I 16 ct., ld. II 15 ct idL III. 14 ct„ ld. IV 13 ct., - ld.- V 12 ct.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3