Schouwse pendelaars verhuisden naar hun werkgebied Zeeuwse Almanak BILT,. Haringvlietbrug aanbesteed yan m tot lijfje HEARING OVER DE NIEUWE SLOEWEG IN ZUID-BEVELAND GEEN KAMPWINKEL OP NIEUWE TERREIN VAN Z0UTELANDE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 MAART 1961 IS ER WERKGELEGENHEIDDAN GRAAG TERUG Werklozenaantal in Zeeland liep terug tot ruim 2400 Het aantal werklozen in Zee land is gedurende februari j.l. gedaald niet ongeveer 300 per sonen, namelijk van 2758 eind januari tot 2431 eind februari. Dit is enerzijds een gevolg van de ruimer geworden werkgele genheid in diverse bedrijfstak- j ken, anderzijds van de toegeno-1 men pendel. Momenteel telt; Zeeland ongeveer 2600 tot 2700 pendelaars. Dit aantal zou nog groter geweest zijn, ware het niet, dat gedurende het tweede halfjaar van 1960 circa tachtig pendelaars uit Schouwen-Dui- veland verhuisd zijn naar de i gemeenten, waar zij buiten j Zeeland werken. Het betrof hier een 300 Schouwse gezins leden, die zich daardoor buiten Zeeland vestigden. Ook uit Noord-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen, hoewel in dit laat ste gebied in mindere mate, verhuizen regelmatig pende laars naar liun werkgebied. Overigens willen deze vertrek kers niet voor goed Zeeland de rug toekeren. Want regelmatig wordt bij het districtsbureau voor do arbeidsvoorziening te Middelburg geïnformeerd of zij weer iu Zeeland kunnen komen werken, wanneer er nieuwe werk gelegenheid geschapen wordt. De 2431 werklozen, die Zeeland tel de, maakten 43 pro mille van de man nelijke loontrekkenden uit. Traditie getrouw nam deze provincie weer vast de vierde plaats in de landelijke rij van provincies in, na Drente met 93 pro mille, Friesland met 69 en Groningen met 60. Overijsel volgde pas met 24 pro mille op de vijfde plaats. Geheel werkloos waren ih Zeeland 1757 personen, terwijl er 674 (eind januari 429) werkzaam (varen op objecten voor aanvullende werkgelegenheid. Het totaal aantal werklozen in februari 1960 bedroeg 4530, waarvan er 1800 op aanvullen de werken tewerkgesteld waren. Het promilage van de mannelijke loon trekkenden bedroeg toen 78. Alle Zeeuwse rayons hebben tot deze afneming bijgedragen, voor al Hulst met 100 en Ter- neuzen met bijna 70. De afne ming in Hulst houdt verband met de toegenomen pendel naar de Philipsfabrieken in Roosen daal. Ovei-igens beweegt het per centage werklozen zich in Hulst, evenals in Tholen en Oostburg, Do daling van 300 werklozen is voornamelijk te danken aau de goe. de gang van zaken in de bouwnij verheid, de landbouw (daar voor een belangrijk deel door de pendel) de groep losse arbeiders. Van de .170 werklozen, die de bouwnijverheid minder telde, waren er bijna 120 af komstig uit de burgerlijke- eu utili. teïtssector. Uit de analyse van de werkloosheid, cijfers blijkt, dat de seizoenwerk- loosheid daalde van 1200 tot 900, de wrijvingswerkloosheid van 290 tot 260, en de structuurwerkloosheid van 700 tot 680, terwijl de werkloos heid van minder-geschikten steeg van 570 tot 590. De vraag naar man nelijke arbeidskrachten nam toe van 421 naar 537, voornamelijk in de bouwnijverheid en de overige be roepsgroepen. Uit een vergelijking met de landelijke cijfers blijkt, dat Zeeland de minste vraag heeft. Zij die werk zoeken, moeten dat mo menteel dan ook voor het grootste deel buiten Zeeland doen. Het aan bod van vrouwen daalde van .229 tot 214, welke daling voornamelijk is terug te vinden in de sector van het huishoudelijk personeel. zenuwkalmerend. niet verdovend maar genezend! Hét plantaardig middel waaraan men niet verslaafd raakt. VINOBASIS N.V. - AMSTERDAM Slot van pag. 1 brug en voorlopig de langste brug in Nederland wordt". Voorlopig dus. En indien de bouw van de Oosterscheldebrug doorgaat, komt de langste brug vermoedelijk zeer kort daarna in Zeeland te liggen. Verschillen Hoe verschillend men over de bouwkosten van een dergelijk pro ject kan denken, bleek gisteren In de technische school van Middelharnis, waar de N.V. Brugvevbinding Ha ringvliet dus de onderbouw aanbe steedde. De hoogste en laagste in schrijver waren op dit project van zo'n negen miljoen gulden „anders denkend" voor bijna vijf miljoen! Negenentwintig bedrijven schreven in. Dat bleek toen 's middags om twee uur de president-commissaris van de N.V., de heer P. D. Sieling uit Melissant de „bus met de brief jes" opende. Een ritueel dat een hoog tepunt betekende in het leven van de landbouwer Sieling, die sinds 1933 lieeft geijverd voor een vaste oever verbinding voor Goree-Overflaltkee. Een hoogtepunt, waarvan thans ook de Zeeuwse commissarissen der N.V. B rugverbinding, de burgemeesters mr. F. Th. Drjckmeester en C. H. v. d. Unde van Bruinisse getuige konden zijn. Sinds 1933 is er veel veranderd: het Deltaplan en als onderdeel daarvan de Grevelingendam hebben ervoor ge zorgd dat de brug voor Schouwen- Duiveland van even groot belang wordt als voor Goeree-Overflakkee. Daarom participeren ln de brugver- binding-N.V. alle gemeentebesturen van de beide eilanden. Het gehele aanbestedingsceremonieel vergde amper een kwartier. Voordat de heer Sieling de namen van de in schrijvers en de bedragen oplas, bracht hij de directie bruggenbouw van Rijkswaterstaat dank voor de medewerking, ïu welk dankwoord bij ook Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland betrok. Zoals bekend zal Rijkswaterstaat zich met de directie van het werk be lasten. Inschrijvingen Voor deze belangrijke aanbesteding de gunning werd dus aangehou den werd als volgt ingeschreven: Aann. werken v/h H. J. Nederhorst, Gouda f 8.713.000,N.V. v. d. Vorm, Rotterdam f 8.719.000,N.V. v/h fa. G. van Dijk en Zoon, Har- dinxveld f 8.740.000,Aann. bedrijf P. H. van Wijnen, Dordrecht f 8.742.000,—; Volker Beton N.V., Sliedrecht f 8.750.000,—; Geerdink Aann. bedr. Rotterdam f 8.750.000,— N.V. Visser en Smit, Papendrecht f 8.774.000,Aann. bedrijf v/h Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht f 8.950.000,Aann. bedrijf v/h fa. Advertentie ProeF maar eens zo'n Menthe Glaciale Dat is ijspepermunt die fijner is - frisser! 36 ct per 100 gr. Op écht lekkers staat Lonka Overeenstemming over tarieven loonwerk landbouw Tussen de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap en de Bond van Agrarische Loonbedrij ven (B.O.VjA.L.) afdeling Zeeland is overeenstemming bereikt over de ta rieven voor het loonwerk voor het seizoen 1961-1962 voor de hierna vol gende werkzaamheden. St.-Annaland gaat lening aan van 150.000 De gemeenteraad van St.-Annaland heeft in een dinsdagmiddag gehou den vergadering besloten bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten een geldlening aan te gaan van 150.000. Dit bedrag dient om de lo- j pende schulden van de gemeente te j betalen. De raad besloot voorts het huis van de heer P. Snoep, groot 1,62 are, aan te kopen voor 7500. Dit pand vormt een belemmering voor het verkeer. Het zal, behoudens goedkeuring van G.S., afgebroken worden. Verder werd besloten de sloot in de Juliaha- straat te dempen en te rioleren. IN NIEUWDORP B. M. Noordwelle en Zoon, Hardinx. veld.Giesendam f 9.010.000,Aann. bedrijf v/h A. Dubbers, Malden (Geld.) f 9.380.000,—; Fa. A. Verlia- ge, Breda f 9.380.000,—; Van Hat- turn en Blankevoort, Den Haag f 9.396.000,Fa. H. en B. Beljon, Voorburg f 9.480.000,Ned. Beton Mij. Bato, Den Haag f 9.820.000, N.V. Internationale Gewapend Be tonbouw, Breda f 9.910.000.Hus- suni's Aann. bedrijf, Culemborg f 10.000.000,Hak Beton Mij., Den Haag f 10.050.000.—: Ir. bureau N.V. Bouwnijverheid, R'dam f 10.100.000; N.V. Amsterdamse Ballast Mij., Am. sterdam f 10.117.000,—; N.V. J. Strijland. Uithoorn f 10.118.000, N.V. E. Blok, R'dam f 10.118.000,—; N.V. Bataafse Aann. Maatschappij, Rotterdam f 10.120.000,Algemene Bouwondern. Breda f 10.520.000,- Fa. K. en A. R. Haverland Zwolle f 10.530.000.—; N.V. H. F. Boersma, Den Haag f 10.637.000, N.V. v/h Hillen en Roosen, Amster dam f 10.686.000,A. Faas, Am sterdam f 10.766.000,Aann. be drijf Oberon, A'dam f 13.030.000, L. Broere N.V. te Amsterdam f 13.614.000,— NIEUW Do fanfare „Oefening en Uitspan ning" van Nïeuwerkerk zal er binnen afzienbare tijd bijzonder nieuw uit- Dat zal dan liggen aan de n ieuwe uniformen, die men met plezier voor het eerst over de schouders zal laten glijden. Een en ander werd bekend gemaakt tijdens de twee uitvoerin gen, die bet korps vorige week heeft gegeven. Een groep dames, onder lei ding van mevrouw Van Feten, heeft het bedrag voor de uniformen door middel van een intekenlijst bijeenge bracht. De uniformen zijn reeds in de maak en zullen binnenkort worden opgeleverd. Er staat overigens nog meer belangwekkends voor de deur, wat de muziek van Nïeuwerkerk be treft. Dat is bet 60-jarig jubileum! BETER Op de Buitenweg te Axel zal alles veel beter worden. Door de ge meente wordt momenteel herbe- straat een deel van deze weg, het geen voor de vele gebruikers ze- FEEST.... Dat moet wel een bruiloft geweest zijn, daar ergens in de Zeeuws- Vlaarnse kanaalzone. Gezien althans een advertentie in een -plaatselijk blad, waarin de voorbereidende maat regelen iverden aangekondigd onder het motto „Vier café's zonder bier wegens 50-jarige bruiloft". Volgde een opsomming van de etablissemen ten, die vanwege de bruiloft gesloten zouden zijnmaar helaas ontbrak de mededeling, waar de bruiloft dan wel gevierd zóu worden. In een vijfde lo kaliteit, mag men aannemen, waarin de voorraden van de overige vier ver zameld waren. Niettemin is er sinds de viering van de bruiloft, nu een goeie week geleden, geen enkele wan klank uit die omgeving gemeld en daar nu kan men respect voor heb ben. Ondanks de schier oud-germaan- se hoeveelheden gerstenat, die er naar het zich laat aanzien verzwol gen zijn, is het feest dus zonder in grijpen van de sterke arm verlopen en dat wijst toch op een zekere mate van zelfbeheersing. De cipier, waar een zekere heer Bobbejaan Schoepen in zijn lied van pleegt te zingen en toen sprak de cipier: da's nog niet zo erg als een café zonder bierdie cipier is er niet aan ie pas gekomen. 't. Moet een mooi feest geweest zijn. Een bierfeest mogen wij wel zeggen... ker een aangename mededeling zal zijn. De beruchte kinderhoofd jes zullen er namelijk plaats ma ke GEZOND Zeeland bleek, wat besmettelijke ziekten betreft, in de week van 19 tot en met 25 februari, de gezondste pro vincie van ons land. Kwamen er in andere delen van Nederland vele ge vallen van salmollenosen voor. Zee land bleef ervoor gespaard. Zelfs on der de vele roodvonkslachtoffers was er niet een in Zeeland te vinden. Ru beola werd evenmin aangetroffen en het enige ziektegeval, dat in Zeeland werd geconstateerd was hepatitis in- fectiosa (slechts één geval tegenover vele in andere pi'ovincies) te Hulst. Een en ander wil zeggen dat van de 473 gevallen van besmettelijke ziek ten in Nederland in gepoeind tijdvak er zich één in Zeeland heeft voorge daan. DIENSTJAREN Op 9 maart zal het 50 jaar gele den zijn, dat H. Giljam en J. Leen- houts te IJzendijke in bet huwe lijk traden. De naam Giljam is echter nauw verbonden inet bet landbouwbedrijf Quaak in de Ro- dènhoek. De gouden bruidesom is namelijk niet minder dan 53 jaar bij genoemd boerenbedrijf werk zaam. Daar blijft bet overigens niet bij. want zoon Izaak Giljam werkt al 34 jaar on precies dezelf de boerderij, om dan nog maar te zwijgen van kleinzoon Huib, die er ook werk heeft gevonden! Voe gen we er nog aan toe. dat de va der van de op 9 maart jubilerende heer Giljam ook lange tijd op de boerderij zijn brood verdiende, om precies te zijn 50 jaar. Vier ge slachten dus on één ef. Wellicht vandaag aan de dag een gr.ote zeldzaamheid, vooral wanneer men de vele dienstjaren niet ver geet. Ondanks alles zal de ko mende gouden bruiloft in stilte worden gevierd. OP BEZOEK De bejaarden van Brouwershaven, Noordgouwe en Zonnemaïre zijn de zer dagen gezamenlijk opgetrokken naar de „soos" van "Dreïschor. Zo kwam het dat in Dreïschor \*ele bus sen en auto's te vinden waren en dat het Dorpshnis 160 mensen moest her bergen. Het werd een vrolijke verga dering. waarin zuster De Vlieger uit Mfddelburc over Canada vertelde en een en ander illustreerde met fraaie dia's. Ook de thee en het gebak zorg den voor een goede stemming. Tracé gebonden aan twee vaste punten In het verenigingsgebouw te Nieuwdorp hebben Ged. Staten een „hearing" belegd, waarop de belanghebbenden hun be zwaren naar voren konden brengen inzake het vast te stel len tracé van de in Zuid-Beve land aan te leggen weg naar het Sloe. Van de zijde van Ged. Staten waren bij deze bijeen komst aanwezig de heer C. Phi- lipse, die de leiding had, en ir. G. P. M. Dikötter. Voorts wa ren aanwezig de gemeentebe sturen van 's-Heer-Arendsker- ke, 's-Heerenhoek en Borssele, het dagelijks bestuur van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, de gewestelijke raad van het Land bouwschap, terwijl toelichtin gen werden gegeven van de zij de van provinciale' en rijkswa terstaat, de planologische dienst en de N.S. De heer Philipse deelde mee. dat de belanghebbdenden hun mening naar voren konden brengen over het ge projecteerde tracé van de weg van de afsluitdijk (Zuid- Kraaiertseweg) tot aan de weg 's-Heevenhoek-Lewe- dorp. Ged. Staten hebben aan de Staten voorgesteld op het provin ciaal wegenplan tevens een nieuwe weg te brengen van de weg 's-Hee- renhoek-Lewedorp naar de rijksweg bij Banda Neira. In de jongste Sta tenvergadering is evenwel besloten de bestaande weg van Nieuwdorp naar Lewedorp de Stoofweg te handhaven. Bij de vaststelling van het tracé van de afsluitdijk tot de Stoofweg is men, zo vervolgde gedeputeerde Phi lipse, gebonden aan twee vaste pun ten: de plaats van de afsluitdijk en het tramstation te Nieuwdorp, waar de Nederlandse Spoorwegen op deze lokaalspoorlijn zullen aansluiten. volgd, zou ook de weg bij de afsluit dijk met een haakse bocht moeten worden gemaakt. Bij een gewone weg zag men dit reeds als een be zwaar. Nadat van waterstaatszijde de plan nen met behulp van kaarten nader waren toegelicht, werd meegedeeld, dat de vaste punten van de weg „vastliggen" 12 april wordt im mers de afsluitdijk reeds aanbe steed zodat hieraan niet meer kan worden getornd. Over de minder urgente doorverbinding naar de rijksweg zal de streek te zijner tijd worden gehoord. Een vertegenwoordiger van de N.S. deelde nog mee, dat de spoorwegen stellig van plan zijn om de' totstand koming van de spoorlijn naar de Sloehaven te verwezenlijken. r Alhier tent ief Snijdingen De voorzitter van de gewestelijke raad van het Landbouwschap vond het ontworpen tracé moei lijk te aanvaarden, daar er vol gens hem uiterst schadelijke snij dingen toegepast moeten worden. Hij stelde voor om de Groeneweg ter plaatse en vervolgens zoveel mogelijk bestaande wegen in oos telijke richting te volgen. Voor de landbouw achtte de voorzitter dit plan veel aantrekkelijker. Hiertegen rezen echter verschillende bezwaren. De geprojecteerde weg was de „meest gerichte" vond men. Indien de Groeneweg zou worden ge in deze bus die onder het al even fraaie etiket het opschrift „Gemeen te Sommelsdijk" draagt hébben dinsdagmiddag te Middelharnis 29 aannemingsbedrijven hun biljetten gedeponeerd, waarmee zij inschreven voor de onderbouw van de Haring- vlietbrug. (Foto P.Z.C.) Beroep directeur gemeentewerken Goes voor ambtenarengerecht Het ambtenarengerecht zal op dins dag 21 maart a.s. een zitting houden in Middelburg, waarop het beroep zal worden behandeld van de directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, tegen een beslissing van het vorige college van b. en tv. van Goes om per 1 januari 1960, een hem toekomende extra toelage van 1500 per jaar, in te trekken. Desgevraagd verklaarde ons de heer Oranje, dat hij deze toelage geduren de een reeks van jaren heeft geno ten, in verband met het vervullen van enkele nevenfuncties ten behoeve van de gemeente. „Deze toelage, die los stond van de wedde, kwam ten laste van het havenbedrijf", aldus de heer Oranje. De directeur van gemeente werken sprak als zijn mening uit, dat het vroegere college van b. en w. van Goes deze toelage heeft ingetrokken omdat hij eind 1959 weigerde nog verdere onjuiste opdrachten van dit college uit te voeren. „Hieraan wijt ik het intrekken van de toelage", ver klaarde hij. Tegen deze beslissing van het vroege re college, is de heer Oranje onge veer een jaar geleden in beroep ge gaan bij het ambtenarengerecht. *A*\*WWWvVWV\WWsAA Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7, D en 15 vwvwvwwwwwwww^ B. EN W. EN RAAD WILLEN Contact met middenstand over de bediening Er zal geen kampwinkel komen op Zoutelaudes nieuwe kampeerhuisjes- terreïn. B. en w. .dellen dinsdag tij dens de raadsvergadering dit voor stel en de raad was het er mee eens: een kampwinkel is niet rendabel te maken. Daarom zal men contact op nemen met de middenstandsvereni ging, of die voor een voldoende be diening kan zorgen. Blijkt dat niet het geval te zijn, dan kunnen ande ren nog altijd kansen krijgen zo vond de raad. Er zijn namelijk reeds twee gegadigden, die een kampwinkel op dit gemeentelijk terrein willen exploi teren. De hoofdmoot van de vergadering be stond uit de besprekingen over de fang van zaken bij het bouwrijp ma- en van dit kampeerhuisjesterrcin. Het aantal huisjes is gepland op 63. Dit aantal had reeds eer-der stof tot discussie gegeven en ook nu ont lokte het de heer K. Wouters (a.r.) de opmerkingen: „Er is geen stedebouwkundige, die op 2 ha geen 66 huisjes kan krij- i". Burgemeester J. de Pree meerr echter, dat hierbij ook rekening was gehouden met beplanting. Als uiterste datum onr de huisjes van andere terreinen over te brengen stel de de raad. op voorstel van dc heer K. de Wolf (s.g.) 35 mei. De huur werd bepaald op 200 per huisje per jaar, het staanplaatsgeid op 26, In verband met het bouwrijp maken van dit 2 ha grote terrein besloot men een geldlening van 100.000 aan te gaan met dc Bank voor Nederland sche genreenten. Een verhoging van de bezoldi ging van de beide wethouders met 240 ondervond geen bezwaar. Het komt dan op 1080 's jaars. De heer Wouters deed de sugges tie, om, als de wethouders boven de 65 zijn, de A.O.W.-compensatie te laten vervallen. Burgemeester De Pree merkte echter op, dat werk, óók voor iemand boven de 65 jaar, gelijk blijft. De heer P. Kleinepier (g.b.) was ech ter verwonderd, dat er geen voorstel op de agenda stond, om ook de pre sentiegelden van de raad te ver hogen en op 10 te brengen. De voorzitter verklaarde, hiermee een volgende keer te komen. Het aan leggen van een waterleiding op liet. strand werd onderhands aanbesteed aan de fa. C. W. Leijnse te Zoutelan- de; voor een bedrag van 12.451. De leden van de jeugdbrandweer krijgen in het vervolg een vergoeding van 1.10 per uur. om dit werk te stimu leren. Meegedeeld werd, dat de aan leg van een wandelpad door de dui nen, in de richting Biggekerke, dit voorjaar niet kon doorgaan, omdat daar bunkers worden opgeruimd. Mét de raad van Biggekerke was men van mening, dat dc werkzaam heden beter kunnen worden begonnen als dat achter de rug is in no vember 1961. Bij de rondvraag informeerde de heer Kleinepier naar de gang van zaken bij het bouwen van een kleedlokaal op het nieuwe sportveld, Lat in sep tember gereed komt. „Ongunstig", zei burgemeester De Pree, „want wc hebben tot nu toe nog nergens sub sidie kunnen verkrijgen". De heer De Wolf vroeg naar de da tum, waarop de zuiveringsinstallatie in werking treedt. Over deze kwestie was de heer De Pree bijzonder pessi mistisch, omdat er geen schot in de zaak zit. Hij kon dan ook nog geen datum noemen. De heer B. P. Tramper onderscheiden met zilver De lieer B. P. Tramper te Baarland vierde dezer dagen het feit, dat lüj 40 jaar in dienst was bij het bedrijf van de fam. Meeuwsc. Tijdens een intieme bijeenkomst ten liuize van zijn werkgever, de heer F. Meeuwse, speldde burgemeester W. N. van Lie- re hem de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. De heer Tramper ontving deze on derscheiding mede ln verband met zijn vele verdiensten op maatschap pelijk gebied. Hij is diaken van de Nederlands hervormde gemeente, lid van de bibliotheekcommissie, pen ningmeester van de „Varkensverze kering Onderling Hulpbetoon" en commissaris van de brandstoffenver- eniging „Ons Maatschappelijk Be lang". K.N.Z.B.-kring Zeeland vergadert te Breskens Zaterdagmiddag werd te Breskens een vergadering gehouden van de kring Zeeland van de K.N.ZJB. De. vergadering is uitgeschreven voor voorzitter en secretarissen van de in Zeeland aangesloten verenigingen en heeft tot doel tot nauwere samen werking te .komen en het komende zomerprogramma vlotter te doen ver lopen. De vergadering zal tevens worden bijgewoond door het kring- bestuur en de competitieleider voor de provincie. Examens Voor het certificaat radio-telefonie slaagde dinsdag de heer C. P. van der Doe te Vlissingen, leerling van de De Ruyterschool, voorheen wo nend te Zierikzee. Voor het diploma Nederlandse han delscorrespondentie slaagden dezer dagen de dames C. Verschelling, T. de Maayer (beiden te Axel) en C. Schelfhout, (St.-Jansteen). Voor het praktijk-diploma machine- schrijven (1300 aanslagen per mi nuut) slaagden de dames D. Wikke- rink-Schnitzler en M. Bakker (bei den te Axel). |[llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljHI Grootste Nederlandse tanker naar Vlissingen Zaterdag 25 maart a.s. zal aan boord van de 45.000 ton meten- de Nederlandse tanker „Caltex H Madrid" te Vlissingen een ont- vangst voor autoriteiten wor- den gehouden. De „Caltex Ma drid zal dan gemeerd liggen aan een der steigers van de Steenkolen Handelsvereniging in de haven van Vlissingen. De ontvangst begint om twee uur en zal tot ongeveer vier uur M duren. De tanker van de Ne- §1 derlandse Pacific Tankvaart ee Maatschappij te Den Haag zal p een dag eerder, dus op 24 H maart, te Antwerpen worden ee overgedragen aan de rederij. s De „Caltex Madrid" zal dan de s grootste Nederlandse tanker 1 zijn. ee VERV/ACHT. OCHTENDMIST Aanvankelijk plaatselijk mist. Later wolkenvelden maar ook zonnige pc. rioden; droog en aanhoudend zacht. Overwegend zwaltke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2