De jeugdige)Lenteweke Onderdaad, de lentemode-1961 heeft een jong gezicht en dat feit wordt wel bijzonder goed geïllustreerd door deze twee modellen, die op naam staan van twee wereldberoeAide Parijse ontwerpers. De japon is van Pierre Balmain die voor dit elegante toilet zijden crêpe gebruikte en er één van de Parijse tendensen van dit voorjaar in verwerkte: het slankmakend sil houet dat zijn slankheid vooral aan een afkledende rokpartij ontleent. Het lijfje is op de rugzijde gedra peerd en blousend. Cardin propageert de „beweeglijke lijn" in zijn op vallende en toch eenvoudige mantel. De rug heeft een a-symmetrisch geplaatst los pand, dat het beweeglij ke nog sterker accentueert. De laaggeplaatste knoop- ceintuur is van zwart leer, de omvangrijke hoed van vilt. Op boven- en nevenstaande fotootjes ziet men, van boven naar beneden: een avondjapon van Balmain van wit <jaas met roze bloemmotieven, waar van het strapless lijfje een kleine cape heeft; een mantelpak, eveneens van Balmain, met vrij korte mouw en hoge taille, uitgevoerd in marine blauwe wol met witte streepjes en gecompleteerd door een icnt hoedje met marineblauwe veren; een mantel pak van Est ér el van zachtgroene n ol, gedragen met een witte hoed met brede rand; een koffiekleurige mantel-Cu.pe van Maggy Rouff, waar bij een witwollen gepasseerde japon wordt gedragen; en tenslotte van Jean Paton een beige mótten japon met wijde opstaande kraag, met drie kwart mouwen en een garnering van zakkkpjes^ De japon links-onder is van Pierre Cardin en heeft een geraffineerde coupe. Het materiaal is wol met spun-rayon, het jurkje is kraag- en mouwloos met 'n vaag-aangeduide taille. De lichtklokkende a-symmetrische rok is gedeeltelijk schuin geknipt. Hieronder nogmaals Dior, in een jeugdige witte organdi avondjapon met een brede baan van kantstroken op de iets ingerimpelde rok. Een tweede garnering wordt gevormd voor een bloemcorsage in het zijden lint rondom de taille. Hierboven: Dior-modeof liever gezegd: mode van Mare Bohan, de nieuwe jonge ontwerper van huize Dior die dit voorjaar verrassend veel succes heeft geboekt met zijn eerste collectie bij dit beroemde huis. Hij maakte onder meer dit beige tweed pakje, waarvan het jasje (met laagingezette mouwen) met twee knopen en een losjes gestrikte ceintuur sluit. Zomen, sluiting en revers zijn met een stiksel gegarneerd. Jacques Griffe gaf het „long torso" model van bovenstaande foto een extra accent door een opgestikte band, die op de lin kerheup is dicht gestrikt. De wijde plissérolc vertegenwoor dig teen van de kenmerken van de nieuwe zomermode; de bij passende mantel is van hetzelf de materiaal als de ja jon, na melijk een zijden inprimé van rood en groen op wit fond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 21