Drinkwatervoorziening Schouwen vergt „veiligheidsmaatregelen" MARKTBERICHTEN SHELTER REGENJASSEN Agenda WALCHEREN ZEEUWSE VARKENSSTAPEL IN 1960 INGEKROMPEN MIDDELBURGSE WILLEN LANG WERKNEMERS WEEKEINDE WOENSDAG iS MAAK'! 1ÜÜ1 P li O \f i .V O l A fc U W 8 b O h A N T 7 IN VERBAND MET DELTA-ONTWIKKELING Ook verontreiniging winplaatsen heeft steeds de volle aandacht I)e N.V. Waterleidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland" zal spoedig maatregelen moeten treffen teneinde haar drinkwatervoorziening veilig te stellen. Dit in verband met de gehele Delta-ontwikkeling; de te ver wachten toeame van de waterbehoefte door uitbreiding van de recreatie en industrie. Het is zaak, aldus de N.V. Waterleidingmaatschappij „Schou- wen-Dniveland" in het verslag over het vierde kwartaal van 1960, een en ander zo spoedig mogelijk in een streekplan vast te leggen. Ook de ver ontreiniging van de waterwinplaatsen heeft de volle aandacht van de maatschappij. In december van het vorig jaar ver scheen een uitvoerige nota van het rijksinstituut voor drinkwatervoor ziening betreffende een geo-hydrolo- gisch onderzoek van de waterwin- plaats. In deze nota wordt een spi ei- ding van de winningsmiddelen aanbe volen, zo gewaagt het kwartaalver slag verder. Een verdubbeling van de winning zonder hydrologische be zwaren blijkt mogelijk. Ook zonder uitbreiding zal in de toekomst nog enige daling van de grondwater stand optreden, met name onder de nawerking van diverse in recente jaren gewijzigde hydrologische om standigheden in westelijk Schouwen. Behalve uitbreiding van de grond- waterwinning door de waterleiding wordt voldoende grote onttrekking toelaatbaar geacht voor bevloeiing en beregening van de resterende land- en tuinbouwgronden langs de omtrek van het gebied der hoge dui nen. Met name langs het noordoost- strand van Schouwens Westhoek wordt ook verbetering van de water- f Advertentie) Het voorjaar jaagt de zware winterjas de kast in en zijn de beste opvolgers Geheel nieuwe lijn, sportieve, moderne stoffen, nieuwe lichte en donkere kleuren. Wonderjas uit Italië: nylon re genjas, vederlicht, ijzersterk en direct droog. Herenmodehuis Winkelgalerij - Middelburg ZEEUWSCH-VLAANDEREN Erebrons voor Axelaar met 40 jaar trouwe dienst Ten huize van de familie Weyns te Zoute-Spui (gemeente Axel) reikte burgemeester 31. K. van Dijke de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uit aan de heer R. Buyze. De heer Buyze was op I maart 40 jaar in dienst bij zijn werkgever. Door omstandighe den kon dit jubileum pas dinsdag worden herdacht. De burgemeester wees erop, dat dit de eerste maal was, dat hij een der gelijk jubileum bijwoonde. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat dit ju bileum in de agrarische sector vieL Hij onderstreepte de trouw en toe wijding van de heer Buyze aan de familie Weyns. Namens de familie Weyns sprak de heer J. Weyns woorden van dank tot de jubilaris. Hij bood een ge schenk onder couvert aan. De heer Buyze sprak tot slot een dankwoord voor de onderscheiding en de ont vangen geschenken. CADZAND Jaarvergadering N.V.V.- vrouwenbond De vrouwenbond van het N.V.V. hield dezer dagen in hotel „Du Com merce" te Cadzand zijn jaarvergade ring onder leiding van mevrouw J. Adriaanse-De Neef. Namens het dis- trictsbestuur was aanwezig mevrouw M. A. Dijk-Langstraat uit Biervliet. Uit het jaarverslag bleek onder meer dat het afgelopen jaar enige leden winst heeft gebracht. De aftredende bestuursleden, mevrouw M. de Gar_ deijn en mevrouw M. Overeem-v. d. Luijster werden herkozen en me vrouw G. Faas-Van Hee werd als nieuw bestuurslid gekozen. Mevrouw Dijk hield na de pauze een inleiding over: „Mijn hond. mijn ogen" en lichtte dit toe met enige filmstrips. VANDAAG Middclburs City: Babette op het oor logspad. 20 uur, 14 jaar. Electro: Zon daars in bezettingstijd, 10.30 uur, 18 jaar: Wöhler, Bond van Plattelands vrouwen, 14.30 uur. Vüssingen Luxor: Het schot uit het venster, 20 uur, IS jaar: Alhambra: Voetstappen in de nacht, 20 uur, 14 Jaar: Britannia: Uitvoering ulo-sehonl. 20 uur. Goes Grand: ,,Op hoop van zegen", 20.00 uur. 14 jaar: Prins van Oranje: Puck voor Arb. Kunstkring met „De ver liefde generaal". 2C.0D uur. Terneuzen Luxor. Avontuur In New York, 20 uur. 13 jaar. Oostburg Ledeltheater; De Jazzboot, 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Olympla: Bittere rijst, 20 uur, 18 Jaar. huishouding mogelijk geacht door bevloeiing van naastbijgelegen hoge duinen. Inzake de bescherming van de wa terwinplaatsen tegen verontreiniging merkt de nota op, dat de toeneming van de bebouwing, het grotere aan tal kampeerterreinen e.d. dwingt tot het nemen van maatregelen. In het bijzonder wijst de nota op het gevaar van de opslag van vloeibare brand stoffen. De bescherming van een groter ge bied dan het huidige zal in verband niet de toename van de waterbehoef te door uitbreiding van de recreatie en industrie nodig zijn. Verder doen de invloeden van 't Delta plan zich nu reeds voelen. In de in aanbouw zijnde sluis te Bruinisse worden doorvoel buizen ingebeton- neerd. Verder moest de transportlei ding bij de Oude Dijk over grote leng te worden omgelegd in verband met de aansluiting van de rijksweg aan de dam door de Grevelingen, aldus het verslag. Nat kwartaal Overigens is het vierde kwartaal voor de waterleidingmaatschappij een nat kwartaal geweest. Sinds de totstand koming van het pompstation in 1930 is nog nimmer een regenval van 40 cm voorgekomen; in het vierde kwar taal werd dit peil echter bereikt. Mede door een hoge regenval in liet derde kwartaal steeg de grondwater stand zelfs met een meter. In de waarnemingsbuïzen bereikte bet een peil dat in de laatste 6 jaar niet was opgetreden. Ook de peil- standen in de diepere lagen, waaraan het water door pompputten wordt onttrokken, stegen regelmatig. Een peil van vóór de watersnoodramp werd bereikt, waarbij, aldus het ver slag, rekening moet worden gehouden met de ingebruikstelling van de nieu we putten. Deze staan verspreid, waardoor do plaatselijke water standverhoging geringer wordt. Tot slot stipt het verslag aan, dat het waterverbruik slechts weinig minder was dan in het vierde kwartaal van 1959. Het grootste verschil trad in oktober op. en met de minste moeite schildert U met verf van Waóe^keüS Breda SPRUYT'S Verf- en Vernishandel Kromme Weele 19 - Tel. 2886 MIDDELBURG voofzïei U gaarne van Uü" goede „veri"-r»ad! N.V.V.-Vrouwenbond vierde 10-jarig bestaan In de zaal van de A.N.M.B. vierde de afdeling Vlissingen van de N.V.V.- \Touwenbond dinsdagavond haar tienjarig bestaan. De landelijk voor zitster, mevrouw N. Kranenburg, sprak in deze bijeenkomst de feest rede uit. Zij wees op.de behoefte, die de vrouwen na de oorlog algemeen voelden om zich te organiseren, ten einde, de belangen van de huisvrouw te behartigen en naast de man de strijd in de vakvereniging ten dienste te zijn. In een vlotte rede besprak zij de belangen van de N.V.V.-vrou- wenbond. Namens de afdeling Mid delburg en het district Zeeland van deze bond spraken de dames Over- weel en Schippers vervolgens haar gelukwensen uit. Namens de Vlissing- se Bestuurdersbond sprak de heer J. Bliek; de heer J. Hekhuis deed dit namens de bouwvakarbeiders. Allen lieten hun felicitatie vergezeld gaan van het aanbieden van een en veloppe met inhoud. Vervolgens droeg mevrouw Rie van Driel uit Middelburg voor uit het boek „Porgy en Bess", hetgeen een goede inlei ding bleek voor het toneelstuk „Der vrouwen strijd", dat vervolgens ten tonele werd gebracht. Mevrouw L. NaereboutDe Quellery ontving bloemen namens de jubile rende vereniging in verband met haar 10-jarig bestuurslidmaatschap. De waarnemend voorzitster sloot deze geslaagde bijeenkomst. N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Domburg van de N.C. V.B. hield dezer dagen haar maan delijkse vergadering onder leiding van haar nieuwe presidente me vrouw V. de Bom.van Dalen. Spreekster voor deze avond was mevrouw Strubbe-van de Veen uit Middelburg over „De waakzaam heid der vrouw in het hedendaagse wereldgebeuren! De volgende verga dering zal worden gehouden op 22 maart. Mevo-Veere 5-1 Het dit seizoen op eigen terrein nog ongeslagen Mevo heeft weinig moeite gehad om ook Veere aan zijn zege kar te binden. De thuisclub kreeg al spoedig na de aftrap een veldover- wicht waaruit H. de Oude in de 12e minuut de oranje-witten de leiding wist te geven. Een verrassende kopbal van Haverhoek wist de doelverdedi- ger van de gasten uitstekend met een snoeksprong te stoppen. De ach terhoede van Veere, het beste deel van het elftal, gaf de Mevo aanval lers weinig gelegenheid om gevaar lijk tc worden. Na 20 min. kwam A. Commelin plotseling geheel vrij voor Simmers die hij niet een onhoudbaar schot passeerde (1-1).Mevo nam dc teugcis hierna geheel in banden. We gens vermeend buitenspel werd een doelpunt van Haverhoek geannuleerd. Lupgens schoot op de staander waar na Nolet voor open doel overschoot Na uitstekend voorbereidend werk van Lupgens slaagde K. de Oude er na 35 min. spelen in Mevo de leiding te geven (2-1). Veere begon de 2e helft met een licht veldoverwiclit maar de pover spelende voorhoede kreeg weinig kans om het doelman Simmers werkelijk lastig te maken. Geleidelijk aan nam Mevo weer het heft in 'handen en toen er 65 min. waren gespeeld verhoogde Haverhoek met een kopbal de voorsprong tot 3-1. Twee minuten later kreeg J. Verburg na een goede combinatie het leder in zijn bezit waarna hij laag en onhoudbaar inknalde (4-1). Mevo speelde nu een gewonnen wedstrijd ondanks het feit dat Veere uitste kend partij bleef geven. In de 79e min. schoot J. Verburg nog een voor zet prachtig in waarmee hij de eind stand op 5-1 bracht. BIGGEKERKE Filmavond zendingsraad De zendingsraad van de Nederlands Hervormde Kerk te Biggekerke hield dezer dagen een filmavond. De hoofd film van deze bijeenkomst was „Eén continent, twee werelden". Deze film liet de behoeftige omstandigheden zien, waarin de negers in Afrika ver keren. Tevens gaf zij een beeld van hetgeen daar op het gebied van on derwijs, techniek en ziekenverzorging is gedaan. Een voorfilm voerde naar de Afrikaanse haven Accra. Het pu bliek kon in deze rolprent zien hoe de schepen in deze haven gelost wor den door middel van honderden vaar tuigjes. De grote schepen moeten daar in verband met het ondiepe wa ter een paar mijl uit de kust hun lig plaats kiezen. Ds. Odé sprak een slotwoord voor deze goed bezochte bijeenkomst. SEROOSKERKE IW.) Gecombineerd jaarfeest Dezer dagen hielden de gereformeer de jongens- en meisjesclubs te Se- rooskerke (W.) hun gecombineerd jaarfeest in het verenigingsgebouw. Na de opening door de heer J. Moel- ker volgde een opstel van S. Wattel. De jaarverslagen werden ditmaal op rijm opgesteld gezongen op de wijze van een bekend liedje. Het program ma vermeldde voorts verschillende schetsjes, zaalactivering en panto- mines, waarbij ook de leiders zich niet onbetuigd lieten. De heer G. Jobse sloot deze gezellige en ge slaagde avond. Reciteergezelschap besloot seizoen goed Zaterdag gaf het reciteergezelschap „Serooslcerke" in het verenigingsge bouw te Serooskerke (W.) zijn tweede en laatste uitvoering van dit seizoen, waarvoor grote belangstel ling bestond. Opgevoerd werd het spannende toneelspel „De vlucht naar de evenaar". In dit stuk. dat in Zuid-Amerika speelt, werd de rol van de Nederlandse ingenieur Theo de Boer goed vertolkt door de heer C. Maljaars. Bart Donker, een arts, die bij de ingenieur op bezoek is werd goed gespeeld door de heer Jac. de Visser, hierin bijgestaan door mevrouw N. Willeboordse-Vree- ke als zijn vrouw Branda en mejuf frouw L. de Visser als zijn dochter Mia. De rol van Mia's echtgenoot, die zijn geheugen heeft verloren werd gespeeld door de heer J. Pas- senier. De heer J. de Later speelde de rol van een inheems leider Orobio dc Lupez op juiste wijze. De heer L. Jongepier vertolkte de rol van een tweede Nederlandse ingenieur. De bijrollen werden vertolkt door de da mes L. Adriaanse en S. van Driest als dientsmeisjes en de heer M. de Pagter als Chinese huisbediende. De regie was in handen van de heer M. de Pagter, het decor werd verzorgd door de heer J. Passenier en de gri me was van de heer Iz. Lorier. ZUID-BEVELANP GOES Jaarverslag N.V.V.- Bestuurdersbond De N.V.V. Bestuurdershond bestaat uit 33 afdelingen met totaal 1861 le den. In 1960 werd een ledenwinst geboekt van 50. Aldus blijkt uit het pas verschenen jaarverslag over 1960 van de Bestuurdersbond. De bond heeft het afgelopen jaar heel wat activiteiten ontwikkeld. In het bestuur kwamen verschillende mutaties voor. Het ledental van de Arbeiderskunstkring was in het seizoen 1959—1960: 635. Er werden verschillende voorstellingen georga niseerd. In het jaarverslag wordt ge concludeerd. dat het ledental van de Arbeiderskunstkring een daling geeft te zien, die ten dele wordt toe geschreven aan de televisie. Het fi nancieel overzicht van dc Arbeiders kunstkring sluit op een bedrag van ruim f 9000, met een nadelig saldo van f 186,79. De N.V.V.-kinderreis voerde in 1960 naar de bossen en heide te Oosterhoüt, waar een be zoek werd gebracht aan het natuur bad „De Warande". Meer dan 300 kinderen namen aan de reis deel. Het ledental van de Vrouwenbond van het N.V.V. bleef constant, name lijk 39. In het jaarverslag van de Bestuurdersbond zijn voorts opge nomen de afzonderlijke verslagen van verschillende van de aangeslo ten bonden. De Goese Bestuurdersbond houdt de jaarvergadering' op zatevdag IS maart in „De Korenbeurs" tè Goes. KRABBENDiJKE Geref. Gemeente In de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Krabbendijke zal heden (woensdag) om 9.30, 2 en 6 uur in de diensten voorgaan ds. G. A. Zij- derveld en niet. zoals gemeld, kan didaat Schip aan Boord. VISMIJN VEEKE. Export garnalen, aanv. 1834 kg. 2.94-3.17. Schar 588 kg. Bot 57 kg. Wijting 247 kg Schol 97 kg. Tong 153 kg. Kabeljauw 6 j kg. Rog 4 kg. Doorgedraaide vis 40.» kg. BKRUSBERICHT MARKT GOF.S. I 7 maart. Granen, -/aden en peulvruchten, j Tarwe, basis 17 v* vocht, l»oercrwelioon at boerderij per 100 kg. f 20—f 31.75. Gerst. id. per 10O kf 1 18—f 22. Haver. ld. f 28I 25.50 Kleine groene erwten, ld. i 20—f 27. Schokkers, id. f 20—f 27. Blauw- I maanzaad id. f 60—f 70. Bruine bonen, id f 30—f 50. Er bestond praktisch geen vraag naar capucijners. Aardappelen. Bintje, 35 mm opk.. binnen landse sortering f 6f 7. Bintje. 35 mm opw., export sortering f 6.50t' 7. Alpha, 35 mm opw! f 6. Prijzen per 100 kg. gele verd aan de sorteerinriehting.. sorteer- kosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 1.75—f 2.25 j per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg f 13— f 20 per 100 kg. onafgestaart en geleverd aan de sorteerinriehting. Hooi. Lucernehooi f 105t 110 per ton. j geperst af bedrijf. tVeidehooi f 105—f 110 per ton. id. Graszaadhooi: Veldbeemd I 50—f CO per ton. id. Roodzwenk, f 40— f 45 per ton. id. Stro. Gerstestro f 55—f 60. Tanvestro f 60—f 70. Erwtenstro f 55—f 60. Schok kerstro. geen notering. Haverstro, f 50— f 55. Deze prijzen gelden per ton, ge perst a£ bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 15—20 ct. per kg, afw. kwaliteit 10—15 ct. per kg. Goede kwaliteit gere peld vlas. af boerderij 20—25 ct. per kg. afw. kwaliteit 15—20 ct. per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor- l den gemaakt van f 1.76f 1.30 per kg. VEILING KRABBENDIJKE. i 7 maart. Winston I 75-80 46, 70-75 47—52. I 65-70 50, 60-65 33—40, 55-60 16—23. II 75-80 44. 70-73 42—48, 65-70 34—45, 60-65 23—34. 55-60 25—19. 75-85 43, 65-75 3941. 55-63 22—24. 3 grof 13—28. 3 fijn 8—13, kroet 9 20. Golden Delicious II 83-90 64—70. 80- 85 64—73, 75-80 62—76. 70-75 62—78. 65-70 49—62. 60-65 34—38. II D 16—22, 3 grol 31—53, 3 fijn 13—23. króet 13—22, stek 8—17. Lombarts Calville II 90-100 33. 80- 90 3941, 70-80 44—46. 60-70 32—38. 3 grof 16—33. 3 fijn 11—16, kroet 9—15. Jonathan II 75-80 30. 70-75 33—39. 65-70 36—39. 60-65 21—25. 3 grof 21—30, 3 fijn 10—23. Rode Jonathan I 65-70 43. 60-65 30. II D 16, 3 grof 27. Goudrenet II 75-35 26, 65-75 28 Baxton S 3 grof 13. 3 fijn 8—13. St. Remy I 65-op 20.10. Winston I 75-30 52. 70-75 58. 65-70 53. Rode Jonathan I 30-85 58, 75-80 61. 60-65 63. Golden Delicious II 80-85 74, 75-80 77. 70-75 76. 65-70 69 60-65 56. C. C. A. Heeffer 25 jaar bij waterleidingmaatschappij De heer C. C. A. Heeffer, hoofdaqui- siteur bij de N.V: waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" herdacht dinsdag het feit. dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij dit be drijf. In de. ochtenduren kreeg de jubilaris bezoek van de directeur, ir. G. P. M. Dikotter, die hem behalve de gebruikelijke cruveloppe met in houd ook het gouden speldje van de maatschappij aanbood. Ook de voor zitter van de personeelsvereniging de heer J. van Damnie, overhandigde de jubilaris een cadeau. In de middag uren werd in het kantoor van de wa terleidingmaatschappij een receptie gehouden, waarop eer hondertal per sonen de heer Heeffer kwam felici teren. VARKENSST AM BOEK BIJEEN Met bijna 2000 dieren Als gevolg van de matige prijzen gedurende het grootste deel van 1960 is-de Zeeuwse varkensstapel in om vang afgenomen. Eind I960 bestond de Zeeuwse varkensstapel uit 22.494 dieren, tegen 24.372 dieren eind 1959. In liet jaaroverzicht I960, dat werd uitgebracht op de dinsdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes gehouden algemene ledenvergadering van het Varkensstamboek voor Zeeland, wordt opgemerkt, dat de varkens- prijs in het afgelopen jaar nogal aan schommeling onderhevig is geweest. Deze prijsdeining heeft heel invloed gehad op de omvang van de varkens stapel, aldus de secretaris. In het algemeen overzicht betoogt de secretaris, de heer J. H. ter Keurs, dat het prijsverloop over het onlangs geëindigde verenigingsjaar fatale gevolgen had kunnen hebben. Tot een ernstige inzinking van de varkensmarkt is het echter niet ge komen, hoewel een prijs van circa ƒ2,- per kg geslacht gewicht, zoals gedurende een groot deel van 1960 werd betaald, de varkensfokkerij en Tegen voorstel van de middenstandscentrale De afdelingsbesturen van de drie sa menwerkende organisaties van werknemers te Middelburg, de Al gemene Bond Mercurius, de Ne derlandse Christelijke Beambten- bond en de R.-K. Bond St. Fran- ciscus van Assisië, hebben zich uitgesproken tegen het voorstel van de ."Middelburgse Midden- standsceutralc inzake de vrije maandagmiddag in plaats van de dinsdagmiddag gedurende de over- hruggihgsperiode voor de werk- wcekverkorting, de vrije zaterdag. In de eerste plaats spreken de drie werknemersorganisaties er hun teleurstelling over uit, dat in te-1 genstelling tot elders de vakorga nisaties nog steeds niet zijn uit genodigd voor een gemeenschap pelijk vóóroverleg over deze ma terie. Tegenover het voorstel van de Mid delburgse Middenstandscentrale om te komen tot een vrije maan dag in de winkelbranche stellen de drie werknemersorganisaties, dat zij een lang weekeinde, name lijk een vrije zaterdagmiddag ge volgd door een vrije maandagmór gen, voorstaan. Tijdens de vergadering van de af delingsbesturen van deze drie werknemersorganisaties, waar de werktijdverkorting ter sprake kwam, werd besloten de nodige stappen te ondernemen om zo'n lang weekeinde ook in Middelburg te verwezenlijken. -mesterij bepaald niet animeerde. Het aantal leden van het Varkens stamboek voor Zeeland bedroeg per 31 december j.l. 298. Dit betekende ten opzichte van 1959 een vooruit gang met 38 leden. Walcheren' is wat ledental betreft het grootste gebied met 88 leden. Daarna volgen Oost- Zeeuwsch-VIaanderen (64), West- Zeeuwsch-Vlaanderen (59), Zuid-Be veland (42), Schouweft-Duiveland (17), Tholen en St.-Philipsland (17) en Noord-Beveland (11). Het per centage grootgebrachte biggen tot op merkbare leeftijd circa 5 6 we ken) bedroeg vorig jaar 82 het geen drie procent meer is dan in 1958 en in 1959. Het aantal gemerk te tomen is stijgende ten opzichte van voorgaande jaren. Tenslotte wordt in het jaarver slag opgemerkt, dat de varkens fokkerij zich door de ontwikke ling in de varkensniesterij zal moeten toeleggen op kwaliteit verbetering. De gistermiddag gehouden vergade ring stond onder voorzitterschap van de heer W. A. Mol uit Ovezande. Goedgekeurd werd de jaarrekening over 1960, die aait inkomsten en uit gaven sloot op een bedrag van 7790,90, met een voordelig saldo van 493,31. De begroting voor 1961, die aan inkomsten en. uitgaven slui tend was gemaakt op een bedrag van 8172. werd eveneens vastge steld. Bij acclamatie werden herko zen de bestuursleden W. P. K. Moel- ker uit Kerkwerve (lid) en als zijn plaatsvervanger D. A. v. d. Wek ken. Haamstede: W. de Buck (lid) te Colijnsplaat en als zijn plaatsvervan ger A. J. Maarsman te Kortgene. In plaats van de heer G. A. de Hond te Tholen, die gedurende een lange reeks van jaren bestuurslid is ge weest, werd benoemd de heer L. v. d. Sluis uit Anna-Jacobapolder. Als zijn plaatsvervanger werd herbe noemd de heer C. Stouten te St.- Maartensdijk. Meegedeeld werd, dat de provinciale varkensfokdag ot> 29 augustus a.s. in Goes zal worden gehouden. Ten slotte hield de heer Th. Megens, be drijfsleider van de varkensselectie- mesterij te Boxtel een causerie over het onderwerp: „De fokkerij van het Nederlandse landvarken". waarin hij uitvoerig mededelingen deed over de selectiemesterij op dit bedrijf. ItOTTEKDA M, VEEM A K KT 7 maart. Aanvoer in totaal 4325. Wcekto- taal 0336. Vette koeien en ossen 230. ge- hruiksvee 1053. vette kalveren 600. gta*- kalvereo 227. nuchtere kalveren 1901. var kens 15, varkens (lopers) Gi. biggen 9. paarden 91. veulen* 13. schapen of lam meren 83. bokken of geiten 21. Prijs tn cents per kg le kw 2e kW. 3e kw. Vette koeion 295—325 270—?'5 550—260 Vette kalveren 280—2-. P 240—280 220—240 Slachtpaardcn 280 250 230 Prijs in guldens per stuk le Uw 2e kw 3e kw Graskalvcren 450 340 240 Nuchtere kalveren 55 50 40 Ëxportvarkens (lopers) 140 110 90 Schapen 130 100 90 Lammeren HO 90 80 Kalfkoeien 1270 1120 950 Melkkoeien 1270 1120 950 Vare koeien 890 780 630 Vaarzen 920 720 620 Pinken 560 4TO 40O Vette koeien aanvoer als vorige week: handel stroef, prijzen als gisteren: vette kalveren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vorige weck; graskalveren aan voer als vorige week, handel kalm. prijzen stabiel: nuchtere kalveren aanvoer ruim. handel goed. prijzen behalve 3de kwaliteit prijshoudend: exportvarkens (lopers) aan voer kleiner, handel redelijk, prijzen niet hoger; biggen aanvoer kleiner, handel re delijk, prijzen niet hoger; slaehipaarden aanvoer iets meer, handel kalm. prijzen hoger: schapen aanvoer kort. handel goed, prijzen prijshoudend: lammeren aanvoer kort. handel stroef, prijzen prijshoudend; kalfkoeien aanvoer tamelijk, handel stil. prijzen gedrukt: melkkoeion aanvoer ta melijk. handel stil. prijzen gedrukt: vare koeien aanvoer gewoon, handel tameltjk. prijzen prijshoudend: vaarzen handel als vorige week. handel matig, prijzen onge wijzigd: pinken aanvoer als vorige weck, handel matig, prijzen ongewijzigd. VEILING GOES. 7 maart.. Export- en industrieveiling. Goudrenet I 85-95 37, 75-35 4257, 05-75 26—32, II D 12—14, II 85-95 35—37. 75-85 29—41. 65-75 21—23. Jonathan II 75-80 35— 45, 70-75 40—43. 65-70 385-43. 60-C5 21— 29. Golden Delicious 1 80-35 75—81. 75-80 79—82, 70-75 85. 65-70 72. II D 17—26 II 80-85 72—75. 75-80 73—79. 70-75 71—8.;. 65-70 57—70. 60-65 41—45. Lombarts Cal ville II 80-90 49. 70-30 55. St Rcmy II 7S-S5 17. 65-75 16. Goudrenet kroet 3. Div. ap pels. kroet 3. Op monster: Laxton Superbe I 70 en op 3.7—87. 65-70 74. Goudrent II 75-35 32, 65-75 2021. grof 17-18, fijn 10. Confé rence I 65-75 81—82. 55-65 69—70 II 55-65 66. Br. Alex Lucas I 75 en op 80—33, 65- 75 72—78. Gewone veiling: Goudrenet grof 17—2,';, fijn 10—15. Jonathan frof 21—28, lijn 14— 19. Golden Delicious grof 42—58, fijn 32— 40. kroet 2640, stek 9—21. Lombarts Calville grof 43, fijn 21. St. Remy grof 17 —18. fijn 13—16. Comtesse de Paris grof 1011. tijn 8. GiPser Wildeman grof 24. fijn 13. Conférence II D 28—32, grol 53 59, fijn 26—38. E1EKNOTEKÏNG GOES. 7 maart. Bericht van handelaren: kippe- eieren 10 cl., eendc-cieren 8 ct., ganze- eieren 40 ct. VEILING MIDDELBURG. 7 maart. Fruit: Jonathan H I 70-75 31 51, 65-70 24—40, 60-65 21—35, 3 grof 28—46. Goudrenet 75-85 33. 65-75 21—36, 3 grof 22. Winston G5-75 42. 3 grof 26—29. Lombarts Calville H I 70-30 35. 60-70 27, 3 grof 25. Laxton Superbe H I 70-75 3542, 65-70 35, 60-65 30. 3 grof 16—13. St. Remy 65-7? 14—16. Groenten. Sla 20—26. C l'ó— 17. Spi nazie 88—107. Andijvie 8191. Rabarber 7482. Prei 1636. Uien 817. Veldsla glas 30—157. Sav. kool 7—15. Rode koöl 7 9. Boerenkool 46. Witlof 3354. Radijs 43. Spruiten ongesch. 3663, schoon 5299 M.A.C. De Zeeuwen startte met oefenrit De M.A.C. „De Zeeuwen" le Middel burg; opende het afgelopen week einde het wedstrijdseizoen niet een zogenaamde oefenrit. Het parcours was uitgezet over Walcheren en be stond uit vier trajecten met elk een eigen oriëntatievorm, te weten oriën- tatierit, pijlenrit, blindekaart- en stripleesrit. De lengte van het parcours bedroeg rond 57 km, voor de bromfietsen 32. De gemiddelde snelheid was respec tievelijk op 36 en 40 km per uur ge steld. De opkomst was bijzonder goed want er waren 44 deelnemers, die al len veel ervaringen rijker werden in deze voor velen nieuwe ritten. De start: finish en prijsuitreiking geschiedde in café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg. De uitslagen luiden: Autoklas: 1. H. Geldof, Seroosker ke, 15strafpunten, 2. M. de Klerk, Vlissingen, 26. 3. J. v. d. Kreeke, Middelburg, 31, 4. D. v. d. Linde, Vlissingen, 67, o. J. Fabcr, Vlissin gen 69. 6. P. Huijbregtsen, St.-Lau- rens, 72, 7. J. de Visser. Serooskerke, 73, 8. B. v. d. Linde, Vlissingen 73. 9. A. Flipse. Middelburg, 79, 10. H. Gel dof Jzn., Serooskerke, 91, 11. ntej. de Jonge, Cadzand. 96, 12. Chr. Janse, Souburg, 102, 13. P. de Nooijer, Mid delburg., 121, 14. J. van Sluis, Mid delburg, 133, 15. A. A. Knuit, Vlissin gen 156, 16. rnej. J. de Ruyter, Vlis singen. 159, 17. A. Jorritsrria, Vlissin gen, 1S9. 18. F. Duijnhouwer, Kloe- linge, 193. 19. J. de Rijcke. Vlissingen. 248 en 20. A. Wagenaar, Vlissin gen. 275. Motorklas: 1. C. Sinke. Seroosker ke, 25. 2. A. Joosse. Middelburg, 53, 3. J. C. Meijers, Souburg. 60, 4. C. Meijers. Serooskerke. 63, 5. J. J. van Aartsen. Middelburg. 104. 6. P. Louws. Serooskerke. 167. 7. J. Tim merman. Middelburg, '244. 8. J. de Hamer, Middelburg. 291 en 9. G. Kik, Middelburg, 336. Bromfietsers: 1. A. J. v. d. Vliet. Sou burg, 9. 2. A. N. van Baai*en, Middel burg. 48, 3. D. Murre, Souburg, 167. In de autoklas werden negen rij ders niet geklasseerd, in de motor klas twee niet en in de bromfiets klas één niet. 's-Heer-Arendskerke won van Lewedorpse Boys In tegenstelling tot hetgeen wij maandag bij de sportuitslagen meld den, heeft het eerste elftal van 's-H - Arendskerke dc wedstrijd tegen Le wedorpse Boys II gewonnen. De uit slag van deze wedstrijd was 07 in het voordeel van 's-Heer-Arends kerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15