Debat over verhoyng wethouderssalarissen WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN DINSDAG 1 MA Ali'i 1Ü61 F RUVlNUlALhl Z hl hi U W 8 t 'J OU li A tV '2' RAAD AARDENBURG Adhesie aan motie Axel In de maandagmiddag gehouden ver gadering van de Aardenburgse ge meenteraad werd langdurig gedebat teerd over het schrijven van Ged. Staten waarin het gevoelen werd ge vraagd over een voorgenomen verho ging van de wethoudersbezoldigin gen. De heer A. Paridaen (k.v.p.) lieer de zich daarbij tegen de verhoging van deze bezoldiging. Do lieer E. E. F. Lansu (k.v.p.) trok deze zaak in de persoonlijke sfeer en verklaarde alleen voor verhoging te zijn, wanneer de wethoudersluncties behoorlijk vervuld worden. Tenslotte ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met de door Ged. Staten voorgestelde wijziging. Bij de aanvang van de vergadering, besloot men een telegram van hulde aan H.M. Koningin Juliana te zen den in verband met het 12 Vc-jarig re geringsjubileum. Op verzoek van het gemeentebe stuur van Axel besloot men adhe sie te betuigen aan een raadsbe sluit van deze gemeente, waarbij bij de regering werd aangedron gen op een binnen afzienbare tijd tot stand komen- van een vaste oeververbinding van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland. Op verzoek van mevrouw E. J. van de Broecke-de Man (P.v.d.A.) en de heer E. Lansu (k.v.p.) werd besloten in de argumentering ook de behoefte van een vaste oever verbinding voor land- en tuin bouw naar voren te brengen, en om verder de Nederlandse rege ring te verzoeken aan de Belgi sche regering te vragen rekening te houden met de Zeeuws-Vlaam- se belangen bij aanleg van nieu we wegen in België. Voorts stelde men de voorschotten en vergoedingen vast ingevolge de kleu teronderwijswet. De norm voor de exploitatievergoeding bedraagt dit jaar f 12,20 (vorig jaar f 12,— Ook werden voorschotten en vergoe dingen ingevolge de lager-ondevwijs- wet vastgesteld voor de diverse bij zondere scholen. Dë bedragen per leerling zijn evenals vorig jaar voor gewoon en voortgezet lager onderwijs resp. f 42.en f 60,Bij de be noeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim stelde me vrouw Van den Broeclie de vraag waarom in deze andere commissie steeds enkele mannen zitting moeten hebben en geeD vrouwen. Spreekster vroeg hier in het vervolg rekening mee te houden. In de commissie Aardenburg werden gekozen de heren J. Rijkaert, A. Commeling, A. Goossens, J. Keymel en N. Janssen. In de commissie Eede de heren A. Roedts, H. Rootsaert en R. Buyck. Een subsidie van f 50,per jaar per uit deze gemeente afkomstige leerling werd verleend aan het Sint Alphon- sus-seminarie te Nijmegen en aan Huize Don Rua te 's-Heerenberg. Aan de Stichting Parochiaal Sociaal Charitatief Centrum zal voor het werk van de gezinszorg over 1961 wedeyom een maximum subsidie per verzorgingsdag worden verleend, volgens door het ministerie aange geven normen. De afdeling Aarden burg van de Vereniging voor Vreem delingen Verkeer werd een subsidie van f 100,verleend. Vakantieoord Op een verzoek van de nieuwe ex ploitant van het vakantieoord Ro- danborgh, het vroegere arbeiders kamp en later Ambonezenwoonoord, om financiële medewerking vande gemeente in de vorm van het verle nen van hypotheek ad f 15.000, zoals dat ook aan de vorige exploi tant werd verleend, beschikte de Aardenburgse raad gunstig met 8 tegen 3 stemmen. Een der tegenstemmers, de heer E. Lansu, wilde alvorens financiële me dewerking te verlenen de zekerheid hebben, dat dit vakantieoord op an dere wijze zou geëxploiteerd worden clan vorig jaar het geval was. De heer J. E. de Clerck. die sedert 1 januari 1961 koster van de Ned. Hervormde Kerk is. werd tot klok luider benoemd. Bèslóten werd geld te voteren voor de bouw van een fietsenbergplaats voor de kinderen van de openbare lagere school op de Markt. Voorts besloot men aan de heer E. O. Cue- lenaere, exploitant van het hotel „De Rode Leeuw" een strook gemeente grond te verkopen voor en op zij van het bestaande hotel, voor een uitbouw met serre. Hierdoor zal het thans bestaande trottoir voor het hotel moeten worden verlegd. De voorzit ter juichte het initiatief toe en zeg de te hopen, dat meerdere exploitan ten dit voorbeeld zullen volgen, het geen het vreemdelingenverkeer al leen maar ten goede kan komen. Derde maal Voor de derde maal werd grond aan gewezen voor de bouw van een nieu we r.-k. kleuterschool. Thans werd als plaats aangewezen een perceel aan de Van Utenhovestraat in het uitbreidingsplan nabij de Wandel dreef. De op deze grond geprojec teerde bejaardenwoningen werden verschoven naar het Brandstraatje. Voorts besloot men tot aankoop van een woning en tuin in de Burcht- straat, waardoor met de reeds in ge- I meentebezit zijnde gronden een ide ale plaats zou worden verkregen voor de bouw van een gymnastieklo kaal. B. en w. werd machtiging gegeven voor zeekere jaren op het ver langlijstje staande gymnastiekzaal een architect aan te wijzen en schets- plannen te laten maken. Met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd een vaste geldlening van f 42.000, aangegaan. KERKNIEUWS HERVORMDE KERK. Beroepen te Drachten: K. M. dc Bruyn tc Warns (Fr.). Bedankt voor Rotterdam-Vreewijk (wijkgemeente Strevelswijk) (toe zegging): G. J. van de Bogert te Huizum (Fr.). Aangenomen naar Schoonhoven (vac.. J. J. Moll): J. C. Schuurman te Bleskensgraaf, die bedankte voor Oudewater (vac. J. Wieman). GEREF. KERKEN. Tweetal te Amsterdam-Slotervaait- Bosdorp (tweede pred. plaats): J. G. Marseille te Groningen-Noord en J. E. Hendriks te Winterswijk. Beroepen te Adelaide (Austr.) twee de pred. plaats, reformed church; W. F. van Brussel te Dee Why (New South Wales), voorheen te Zout kamp: te Midwolda (Old.): L. R. Krol. kand. te Scheveningen. Aangenomen naar Gent (België): P. H. Steenhuis te Bergentheim, die be dankte voor Reden-De Steeg; naai* Zonnemaire: G. Huyser, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Kantens (Gron.). Lafitte-sur-Lot (Frankrijk) en voor Zijldijk (Gr.). CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Apeldoorn-Zuid: W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuid en R. Slofstra te Harderwijk. REM. BROEDERSCHAP Bedankt voor Dordrecht: P. Pols te Bussum. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Beroepen te Bergen: G. H. de Jonge te Leeuwarden. Kardinaal Mimmi overleden Marcello kardinaal Mimmi, secreta ris van do congregatie van het con sistorie is gistermiddag overleden. MIDDELBURG VELDO gaf zijn eerste officiële uitvoering De christelijke gymnastiekvereniging Veldo te Middelburg heeft in het Ci ty-theater haar eerste officiële uit voering gegeven. Gezien het feit, dat Veldo opgericht in 3956 voor het grootste deel uit jonge leden be staat, mag déze jeugdige én jonge vereniging op een uitstekend optre den terugzien. Nadat de heer H. Kruithof, de voor zitter, de avond op de gebruikelijke wijze geopend had en de aanwezigen het bondslied hadden gezongen, kwa men de gymnasten aan bod. Op vlot te wijze werd een afwisselend pro gramma van vrije en toesteloefenin gen voor het voetlicht gebracht. Tijdens de pauze herinnerde de heer Ki-uithof aan het plan-Kret. Hij wees er hierbij op, dat de protestants christelijk Nederland de plicht rust om de christelijke sportverenigingen te steunen. De hervormde predikant ds. Kret heeft daartoe een plan ont worpen. De heer Kruithof riep de aanwezigen op om de Nederlands christelijke sportunie te steunen. Nadat het programma ook na de pauze in vlot tempo was afgewerkt, werden leidsters en leiders voor het voetlicht geroepen. Zij werden be dankt voor het vele werk, dat zij hebben moeten verzetten. De avond werd besloten met dankgebed. MOP IV versloeg na rust Middelburgse dames In het hóekeyduel tegen Mop IV moesten de Middelburgse dames aan treden met twee invalsters, namelijk voor spil Thea Sandfaerg en links half Annelies Franke. Meteen na de bully kwani Mop opzetten, maar met kunst- en vliegwerk zorgden de hoofdstedelijke dames ervoor dat hun veste „schoon" bleef. Middelburg nam hierop het initiatief over en tij dens dit offensief slaagde Irene de Groof erin de openingstreffer op haar naam te brengen"(01). Nog voor de rust brachten de Brabantse dames de stand echter op gelijke voet. Na de hervatting speelden de Mop dames een uitstekende partij, waar op Middelburg geen juist antwoord had. Met goed open spel werd de Zeeuwse verdedigingslinie uit elkaar getrokken, zodat de Branbantse meisjes spoedig tot 41 konden uit lopen. Uit een strafbully reduceerde Fieke Kruyder de achterstand tot 42, maar even voor tijd bepaalde Mop de eindstand op 5-2, waarmee Middelburg zijn derde nederlaag te incasseren kreeg. VANDAAG MlUclelhurg City: Babette op liet Oor logspad: 20 uur. 14 Jaar. Electro: Zondaars in bezettingstijd, ty 30 uur, 13 jaar. Vlissingen Luxor: Het schot uit hel venster, 20 uur. 18 Jaar. Alhambra: Voetstappen In de nacht, 20 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Op hoop van zegen, 20 uur. Centraal: verg. Varkensstamboek voor Zeeland. 13.30 uur. Landbouw: verg. afd. Goes Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond, 20.00 uur, Openbare leeszaal: lezing Rudolf van Reest In kader Boeken- week 1061. 19.30 uur. ZlèriUzee Concertzaal: A. en B. en dl rock en roll, 20 uur, a.l, Terneuzen - Luxor: Avontuur In New York, 20 uur, 18 Jaar. Hulst Bioseoopgebomv: Misdadige meisjes, 20 uur. 18 jaar. 8as van Gent Ol.vmpla: Rivalen fclon niet om, 20 uur, 14 Jaar. GRIJPSKERKE Chr. Oranjevereniging hield jaarvergadering De Christelijke Oranjevereniging Grijpslierke 'hield haar jaarvergade ring in het Dorpshuis. De voorzitter, de heer F. Dronkers opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Daarna volgde de huishoudelijke ver gadering, waarin behalve de jaarver slagen de bestuursverkiezing werd gehouden. De verslagen gaven blijk van een gezond verenigingsleven cn bij de verkiezing werden de heren Abr. Francke, ~J. G. Rotte en M. Kaljouw herkozen. Na de pauze voerde een gezelschap uit Sint-Laurens het toneelstuk „Dc zon tegemoet" op. Dit mooie stuk Werd góed vertolkt. Daarna eindigde de voorzitter deze geslaagde vergadering met dankzeg ging. OOSTKAPELLE Arjos-afdeling te Oostkapelle opgericht Vrijdagavond is tc Oostkapelle op initiatief van de plaatselijke A.R.- kiesvereniging een Arjos-afdeling opgericht. Tijdens de oprichting voerde de voorzitter van het provin ciaal verband, de heer B. Köolc le Souburg, het woord. De belangstel ling onder de jeugd in aanmerking 1 genomen, is er góede hoop dat de opgerichte club zal uitgroeien tot een bloeiende afdeling. Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: André de Visser, voor zitter; Tony Wondergem, secreta resse en Jasper dè Kam, penning- meestér. Accordeon Jeugd Orkest vierde 5-jarig bestaan In het Concertgebouw van Vlissin- gen heerste zaterdagavond j.l. een echt feestelijke stemming. Met een uitgebreid programma vierde het Vlissingse Jeugd Accordeon Orkest zijn 5-jarig bestaan. De heer Jasper- se, voorzitter van de mandolinever eniging T.O.V.I.D.O., sprak in loven de bewoordingen over het werk van de heer W. Meulmeester, diligent van het orkest, die vijf jaar geleden deze vereniging heeft opgericht. Ook me vrouw Meulmeester en de heren Leijnse en Van Zalen werden in de hulde betrokken. Voorts werden felicitaties uitgebracht namens het Accordeon Amusement Orkest. Ook kreeg de heer Meul meester namens een Italiaanse ac- coröeonfabriek enkele medailles aan geboden. De wethouder van onderwijs, dc heer W. Poppe, bracht de vereniging en dc dirigent dank voor hutgeen zij ge presteerd hebben. Het muzikale gedeelte van het pro gramma bevatte onder meer enkele pianosoli. gespeeld door de jeugdige Suzy de Rooy, Chris Fritz en Rietje. Brouwer. Het Accordeon Amuse ments Orkest, eveneens onder leiding van de heer W. Meulmeester, bracht enkele, populaire nummertjes ten ge hore. Opvallend, zowel bij het jeugd orkest als hij het amusementsorkest waren de fleurige uniformen, waarin allen gekleed waren. De mandolinevereniging T.O.V.I.D.O. onder leiding van de heer Meulmees ter, speelde enkele vrolijke wijsjes. Het programma, dat het Accordeon Jeugd Orkest ten gehore bracht, be vatte zowel lichtere als meer klas sieke werken. Deze technisch vaak moeilijke werken werden door dë jeugdige muzikanten op voortreffe lijke wijze uitgevoerd. Na het optreden van de jubilerende vereniging volgde een charmant ca baretprogramma. dat door enkele le den van het jeugdorkest en het amu sementsorkest werd gebracht. Confe rencier-pianist hierbij was Rienus Meulmeester, een zoon van dc diri gent. Het slotstuk werd gevormd door een gezamenlijk optreden van het Jeugd Accordeon Orkest, het Accordeon Amusements Orkest en het Mando line Orkest T.O.V.I.D.O. De algehele leiding hiervan had de heer Meul meester. Tenslotte bracht dc heer Leeflang, namens de ouders van dc leden van het jeugdorkest, dank aan de heer Meulmeester voor de pretti ge leiding. Een gezellig bal. met me dewerking van „The Sealions" be sloot deze feestelijke avond. Motorrijder hield links: fietser in ziekenhuis Doordat de 26-jarige motorrijder K. uit Ovezande zondagavond op de Bas- kenburgseweg te Vlissingen aan de linkerkant reed ontstond daar om streeks negen uur 's avonds een aan rijding, waarbij de 40-jarige fietser S. uit Middelburg betrokken raakte. De fietser liep een hersenschudding cn een wond aan het hoofd op. Hij moest naar het Gasthuis in Middelburg wor den overgebracht. De motorrijder werd eveneens aan het hool'd gewond, maar hij kon later naar zijn woon plaats terugkeren. Uitvoering ,,Con Amore" Dezer dagen verzorgde de dames zangvereniging „Con Amore" uit Souburg een concert in het Vlissing se bejaardentehuis. De verschillende nummers werden goed gezongen en speciaal het laatste liedje, „Moeders verjaardag" van C. van Renes viel bij dc bejaarden zeer in de smaak. De directrice van het bejaardente huis sprak een woord van dank. Collecte voor vluchtelingen De zondag in de gereformeerde kerk van Vlissingen gehouden extra-collec te ten bate van de vluchtelingen in Honkong en West-Pakistan heeft on geveer 826 gulden opgebracht. WESTKAPELLE Jaarvergadering Groene Kruis Onder voorzitterschap van dokter F. v. d. Bom kwam het Groene Kruis en de chr. wijkverpleging te Westkapel- le in jaarvergadering bijeen in het herv. jeugdgebouw. De secretaris, de heer P. de Vos bracht het jaarver slag van het Groene Kruis uit. De afdeling telt 746 leden. Zuster Bak ker legde in 1960 meer dan 3000 be zoeken af. De onder controle staande personen voor t.b.c. liepen terug van 15 tot 12. De penningmeester, de heer J. Hendrikse bracht verslag uit over' de financiën. De ontvangsten van het Groene Kruis bedroegen 9.644,37 en de uitgaven 5.939,! Voor de t.b.c.-bestrijding was er aan ontvangsten f 834,64 en uitgaven 66,10; hoogtezon: ontvangsten een bedrag van 17.25, uitgaven een be drag van 5,75; wijkgebouw: ont vangsten 349,uitgaven 6198,78; chr. wijkverpleging: ontvangsten 6.914,83. uitgaven 6.914,48. Voor het Groene Kruis werden als bestuursleden herkozen de heren dr. M. Huijgens en P. de Vos en voor de chr. wijkverpleging A. Hulbrechtse en J. Sanderse. Als leden van de controle-commissie werden benoemd: A. Roelse en St. Gabriëlse. Dokter Huijgens wees op het grote nut van de cursus gymnastiek voor a.s. moe ders. Deze cursus zal worden gege ven door mej. Voorbergen. Voor hen die hieraan willen deelnemen, bestaat gelegenheid zich te melden in het wijkgebouw. Na dc pauze sprak dokter Kraan uit Vlissingen over het onderwerp: De leugen in de geneeskunde. Op boeiende wijze behandelde spreker dit onderwerp, waarna hij enkêle vragen beantwoordde. Dokter Van de Bom sloot deze bijeenkomst met dankge bed. „Westkappels Dameskoor" gaf uitvoering Het „Westkappelse Dameskoor' heeft zaterdagavond in Westkapelle heeft zaterdagavond in „Westkapelle Herrijst" haar jaarlijkse Uitvoering gegeven. Naast enkele eenvoudige liedjes zoals „Des winters als het regent" vertolkten de dames onder meer ook het „Ave Maria" van Men delsohn en Strauss". „Geschichten aus dem Wienerwald". Onder de bekwame directie van de heer P. de Rooy kwam men tot muzikale prèstaties, die er mochten zijn. De VLASMAUKT ROTTERDAM J 6 maan. Door de herwaardering van dl- gulden is de vlashandel ernstig henadeeld Nadat enkele weken geleden de Belgische regering een verwerkingspremie voor hei las had aangekondigd, was de concur- MUieposittP reeds geuoflen. De note ngen vnn Nederlands vlas zon In grote mate afhankelijk van die van het Bel gische vlas. Dit nu is circa 5 pet goed koper geworden In de belangrijkste af zetgebieden in vergelijking met tiet Ne derlandse vlas. Het gevolg moet zijn. dat het vlas hier te iande een prijsverlaging moet ondergaan, wil het op de wereld markt met het Belgische en Franse vlas kunnen concurreren. Heden kwamen er dan ook geen noteringen tot stand. De produktie tn de atgelopen week was iets ruimer door het beschikbaar komen vatl de eerste bakken voorjaarsront. Zoals gewoonlijk was dit vlas van lage kwali teit. Er was voldoende vraag om vrijwel alle aangeboden partijen op te nemen, de noteringen bleven onveranderd. Dauw- rootvlas van de nieuwe roting werd we derom ruimer aangeboden, de vraag blijft het aanbod goed volgen. Ook in Breek- vlas is een wat ruimer aanbod te ver wachten, de vraag is evenwel groot ge noeg om een wat grotere produktie op te kunnen nemen. Gezwingelde lokken blijven gevraagd, df produktie wordt re- gelmaiig verkocht. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 2011. Vette koeien en ossen 1243. Varken6 763. Prijs tn cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw Vette koeien 293-323 270-293 250-260 VarkehS <lev. gew.» lt»3 195 192 Vette koeien aanvoer tets meer, handel kalm, prijzen vooral niet hoger, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen bij aanvang boven notering, af loop lager, slachtzeugen 168-174 per kg. VEILING GOES 6 maart. Groenten: Per stuk: Bloemkool Bil 36, Cl 23. Dl 18. afw. 15—20. Per kg: Spruiten AI! 47. atw. 20—33. Witlof All 3948, afw. 25—33. Groene sav. kool II 15—20. Rode kool II 7. Boerenkool l 13. Uien 10. Prei I 22—27. Andijvie 1 93— U0. Spinazie l 91—93. Veldsla 73—77. Sja lotten 1619. AARDAPPELUEtJRS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts: Eigen heimers 12.50—15.00. Bintje G.50—7.75. Voeraardappelen 1.00—3.00. Prijzen bete kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAAN'BEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg. Con- sumplic-tarwc, basis 17 pet vocht %"ol- gens monster, naar kwaliteit en schotper- centage tot 33.30 franco fabriek. Voedergranen en peulvruchten kenmerk ten zich door ontbreken van kooplusti gen- Maatgerst volgens monster 23.00— 25.00. Kippegerst volgens monster 24.50— 26.00. Haver (ongepunie) volgens mon ster 19.00—21.50. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten, op monster 24.00—27.00, prima kwaliteit tot 30.00. Schokkers, op monster 24.00—27.00, prima kwaliteiten tot 30.00 Bruine bonen, op monster, boerettschoon. blank en goed droog tol 52.50. VISMIJN VEERE. 6 maart. Export garnalen, aanvoer 1004 kg, f 3.38—4,07. Schar, 312 kg. Bot, 218 kg. Wijting, 157 kg. Tong 33 kg. Rog, 5 kg. Kabejjai bejjauw 2 kg. Werklieden van de firma Gebr. de Witte uit Westkapelle zijn maandag begonnen met de sloop van veertien panden op de hoek Lange en Korte Delft en de Nieuwstraat te Middel burg. Deze panden vallen in het sa neringsplan, dat het gemeentebestuur voor deze hoek heeft vastgesteld. Rond twee maanden zal de sloop ver gen, waarbij het noodzakelijk zal zijn, dat de Nieuwstraat gedurende enige tijd voor het verkeer met uit zondering van Voetgangers en wiel rijders) gesloten wordt. Voor een vlotte gang van zaken bij het slopen van het. hoekpand Nieuwstraat en Korte Delft, is het niet onmogelijk, dat oolc de Korte Delft voor een mid dag of een hele dag afgesloten wordt. Op de foto: het slopen van de panden in de Nieuwstraat. Foto P.Z.C.). instrumentale begeleiding berustte bij de heer De Rooy (piano) en de klarinettisten J. Barendrecht cn C. Cramer. Het tweede deel van de uitvoering werd gevormd door de opvoering van de klucht „Vrijdag de dertiendeDe basis van dit stuk bestaat uit het bij geloof van drie vriendinnen, de leu gens van een waarzeggende loodgie ter en de trek naar de vrijgezellen- tijd van de twee hoofdrolspelers. De complicaties, die deze gegevens met zich meebrachten waren voor de zaal een bron van grote hilariteit. In het bijzonder de heren W. J. K. Diele- man en I. M. van de Sande brachten hun rollen voortreffelijk over het voetlicht. In zijn openingswoord had' voorzitter W. J. K. Dieleman een beroep ge daan op de aanwezige dames om het koor tc komen versterken, onder meer in verband met de aanstaande uitvoering tijdens de Zeeuwse week in Antwerpen. Na afloop was er nog enkele uren gelegenheid voor een dansje. Officier beëdigd In de Saksen-Weimar kazerne te Arnhem werd als officier beëdigd de heer W. Wouters van Westkapelle. BIGGEKERKE Ziekenkas hield jaarvergadering De ziekenkas „Draagt Elkanders Lasten" te Biggekerke hield dezer dagen haar 33e jaarvergadering in de school Dorpsstraat, onder voorzit, térschap van de heer W. de Witte. Uit de jaarverslagen van de secre taris en penningmeester bleek weer, 1 dat de kas in 1960 gunstig voor de leden heeft gewerkt. Er is 25.7 I procent trekkende geweest. Wat de kas 39-37 procent aan uitkering kost te van de ontvangen contributie van het lopende jaar. Het bestuursvoorstel om aan zelf standigen tarief A bij ziekte of on geval een maximum uitkering van f 70 per week te geven, werd met al gemene stemmen goedgekeurd. De afdeling telt thans 36 leden. ZOUTELANDE Kinderkoor „De Duinzangertjes" De uitvoeringen van het Zoutelandse kinderkoor „De Duinzangei'tjes" mo gen zich in een steeds toenemende be langstelling verheugen. Dit bleek ook weer toen mej. S. Adri- aanse de talrijke aanwezigen ver welkomde op hun vierde uitvoering, die vrijdagavond in Middendorp werd gegeven. Onder leiding van de heer J. Hekhuis zongen twee groepen leuke kinderlied jes De climax van de avond was de opvoering van de kinderoperette „Doornroosje". Het was voor de heer H. J. Schoenmaker een aangename taak namens alle aanwezigen een dankwoord te spreken voor deze prachtig geslaagde uitvoering. Raad Nieuwland besloot tot bouw van garage Bij dokterswoning Maandagavond heeft de gemeente raad van Nieuw- en St.-Joosland, die hij afwezigheid van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwi.jck werd voorgezeten door wethouder J. Kwekkebooni, besloten tot de bouw van een garage bij de woning van de gemeentegeneesheer. Het bureau van bouw- en woningtoezicht zal worden verzocht een plan op te stellen, dat b. en w. vervolgens met kostenra ming ter definitieve vaststelling aan de raad zullen voorleggen. Ook ging de raad na uitgebreide discussie akkoord met een voorstel tot aankoop van grond voor de aan leg van een sportterrein en bouwter rein. De aankoopkosten bedragen 49.000. Daar in de gemeente in 1961 de volgende kapitaalwerken zullen worden uitgevoerd: straatverlichting j f 13.000, verbetering Molendijk j f 22.000. aankoop van bouw- en sportterreinen f 49.000 (totaal f 84.000), werd besloten met de coöp. boerenleenbank „Arnèmuiden en Nieuw- en St.-Joosland" een gcld- lehing van f 50.000 aan te gaan voor de duur van dertig jaar tegen een rente van 41; net. per jaar. Verder verleende de raad de heer J. Knuijt sr. een premie van f 50 voor woningverbetering; besloten I Wérd lot verschillende begrotingswij- I zigingen en voorts verleende de raad I eervol ontslag aan mevr. G. B. Lutc- Akkerman als onderwijzeres aan de i o.l. school. In deze vacature zal mo- I gelijk mej. M. van Geel te Vlissingen worden aangesteld. Voorts ging de raad akkoord met een voorstel de wethoudersbezoldïgingen per 1 jan. 1961 van f 840 tot f 108O per jaar I te verhogen. De heer L. Joosse Johzn. I werd benoemd in de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer j Joosse komt in de plaats van de heer I P. C. Dieleman. Officiële mihkkatie VLISSINGEN DRANKWET Verzoek om verlof A. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen, gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Martinus Braai:, wonende te Vlissingen. Badhuisstraat 125 Om een verlof voor de verkóop van zwakalcoholische drank in het kleits (verlof A) voor de benedenlokalïtïet van het clubgebouw van dc stichting „Ten nispark Vlissingen" gelegen aan de Zwa- nenburgseweg en dal van 7 maart 1961 af gedurende twee weken tegen het ver lenen van het gevraagde verlof schrilte- lijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voor noemd. Vlissingen. 6 maart 1961. Burgerlijke stanu Baljers-v. d. Bróèke d., W. C. Bavjens- j Verhage zT. A. Denevers-van Riet z., W. M. Meulendijks-van Zantvoort z„ ,T. A. Arnoldus-Joosse tl., R. M. van Damme- Slcyster P. H. van de Werfhorst-Ver- weij z„ L. J. Veerman-Koets z. TI. E. Coppejans-Deger <1.. L. C. Schuilwerve- Deelen d., W. Pemury-Parimahua z. Ondertrouwd: L J. Ossewaarde 24 j. cn M. Boogaard 22 j. Getrouwd: J van Oostende 23 j. en A. G. de "Priester 21 j. Overleden: J. A. dc Voogd 84 J. wed. v. J. Versehiere. A Jobse 33 j. e.v. W. Ba- rentsen. P. A. van Maaren 63 J. WESTKAPELLE Bevallen: D. van der Beek-Jongkind z„ L. van Rooijen-Wouters d. Ondertrouwd: K. A, Verhage 22 J, en J, A. Balus 22 J. Overleden: P. Huibregtsé 71 J. e.v. J. dè Pagter; A. Huibregise 49 J. e.v. A, Ga- britlsè. I PREDIKBEURTEN WOENSDAG 8 MAART 1 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen; Biggekerke 9.30 ds. Odé; Domburg 7 ds. v. Vliet; Gapinge 10 ds. De Boer: Grijpskerke 10 ds. VVapenaar; Kleverskerke 9.30 ds. Wieringa; Koudekerke 7.30 ds. Nen- i nie; 't Zand 7.30 ds v. Herwaarden; Melïskerke 10 ds. Rothfusz; Middel burg Koorkerk 7.30 ds. Enker; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. van Haarlem; Souburg 7.30 ds. v. Duyitu; Oostkapelle 10 ds. Richard; RitthCm 10 en 2.30 ds. Nennie; Serooskerke j 10. ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 I ds. Aalders. 7 ds. Wapenaar; Veere 11 ds. Wieringa: Vrouwenpolder 2 ds. de Boer: Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek: Zoutelande 9.30 ds. v. Dul- lemen, 7.30 gemeenteavond. Eglise Wallone. Middelburg 10. 2 en 6.30 ds. Rijksen. Gereformeerde Kerk. Amemuiden 10 ds. v. d. Leek. 2.30 ds. Poelman: Domburg 10 ds. v. d. Bom, '2.30 ds. Boonstra; Gapinge 9.30 ds. v. Heesen. 2 ds. Boot: Grijpskerke 10 ds. Vlaar- clihgerbröèk, 2.30 ds. Bohlmëijei Koudekerke 9.30 ds. v. Ulden, 7.30 ds. Elshout: Meliskerke 9.30 ds. Boot. 7.30 ds. v. Heesen: Middelburg Hof- pleinkerk 9.30 ds. Ytsma. 2.30 en 7.30 ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 2.30 ds. Vlaardingerbroek, 7.30 ds. Bohlmeijèr; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gabc van Duinen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou We; St. Laurens 10 ds. Elshout, 7 ds. van Ulden: Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk: Vlissingen 8 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal; Westkapelle 2.30 ds. Verschoor. 7 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Art. 31). Middelburg 8.15 ds. póuwc. Gereformeerde Gent. Middelburg 9.30 2 en 7 ds. Hage; Vlissingen 9.30, 2.30 eh 7 ds. Bosschaert; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 dhr. Kok, 2.30 leesd.; Oostkapelle 10. 2 en 6.30 ds. Rijksën, Chr. Geref. Kerk. Middelburg 3 en ds. v. d. Molen: Vlissingen 7.30 ds Drëchsler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7