Fruittelers moeten vertrouwen stellen in het eigen vak Agenda J. DE WOLF AFGETREDEN ALS VOORZITTER STATENCENTRALE WALCHEREN ZUID-BEVELAND Burgerlijke Stand MAANDAG MAAliT 1961 L' HO V VNO A LE Z t' h! U W S ki 'J O U K A N T JAARVERGADERING VEILING KAPELLE Omzet f 2 miljoen lager Nieuwe handwerklerares aan chr. school De voorzitter van de veilingvereni ging- „Kapelle-Biezelmge en Omge ving", de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge, heeft tijdens de zater dagmiddag in de kantine gehouden algemene vergadering gememoreerd, dat de ervaring in het afgelopen jaar heeft aangetoond, dat hij jaren \an grote produktie slechts de aller beste kwaliteit een bevredigende prijs opbrengt. Gebleken is voorts, dat niet alleen de export hoge eisen aan de kwaliteit stelt, maar dat ook het binnenland en de conserven- industrie kwaliteitsprodukten vra gen. Wat deze laatste categorie be treft, deelde de heer Dekker mede, dat blijkens een mededeling van de voorzitter van het produktschap voor groenten en fruit, de conserven- industrie in de jaren 1955 tot en met 1959 gemiddeld 17 procent van de handelsprodukten aan fruit afnam. De heer Dekker begon zijn openings woord met erop te wijzen, dat het afgelopen jaar de telers weinig be vrediging heeft geschonken. De on gunstige weersomstandigheden heb ben een ongunstige invloed gehad zowel in opbrengst als in kwaliteit c.q. bewaarbaarheid van vele pro- dukten. Ook het prijsverloop is te gengevallen en de financiële resul taten zijn over het algemeen bene den de verwachtingen gebleven. Nu ook de kosten in de bedrijven steeds stijgen, werken de ongunstige re sultaten min of meer ontmoedigend, aldus de heer Dekker. Een en ander lieeft tot gevolg gehad, dat in enkele gevallen het beclrijf werd geliqui deerd en door betrokkenen een be trekking in loondienst werd aan vaard. Hoewel dit uitzonderingen blijven, moeten we toch opmerken, te bedenken, dat ook vroeger goede en slechte jaren elkaar hebben afge wisseld en dat ook aan andere be drijven de moeilijkheden niet voor bijgaan, aldus spreker. De heer Dek ker achtte het dan ook van belang, vertrouwen te stellen in het eigen vak. Hij wees er voorts op, dat ir. A. W. v. d. Plassche tijdens de al gemene vergadering van de N.F.O. had opgemerkt, dat de toekomst voor de fruitteelt helemaal niet som ber moet worden ingezien, mits men bereid is een kwaliteitsprodukt te telen tegen een matige prijs. Daar bij zal men naast de economische aspecten ook aandacht moeten be steden aan de teelttechnische kant. De heer Dekker wees cr vervol gens op, dat men hieruit niet de conclusie moet trekken, dat iedereen nu maar fruit moet gaan telen. Waut al is er dan geen be hoefte aan een teeltregellng in de fruitteelt, het is wel nodig, dat het vak wordt beoefend door be kwame telers. Gasbewaring De heer Dekker merkte voorts op, dat het afgelopen seizoen de bewaar baarheid van sommige rassen appels niet is meegevallen, terwijl ook het koelen van peren in de gascellen niet aan de verwachting heeft vol daan. Deze ongunstige ervaring is op vele plaatsen in ons land opge daan. Het is niet bekend of de vele regen, het tijdstip van inbreng, of mogelijk andere factoren hierin een rol hebben gespeeld. De opgedane ervaring heeft ons opnieuw de over tuiging geschonken, aldus spreker, W. Cleeren nam afscheid bij P.Z.E.M. Vlissingen Zaterdagmorgen j.l. heeft de heer W. Cleeren te Vlissingen, machinestoker le klas in de centrale Zeeland der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electri- citeits-Maatschappij wegens pensio nering afscheid genomen van bedrijf en personeel. In de conferentiezaal van de centrale sprak de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen de scheidende toe. Hij bracht hem dank voor de trouwe plichtsbetrachting, van 1923 tot 1954 in de centrale te Westdorpe en daarna in de centrale Zeeland. De bedrijfsingenieur der centrale, ir. J. A. M. Schoondervvoerd, sprak van een voorbeeldige wijze van taakvervuling door de heer Cleeren en de chef van de wacht, dc heer F. A. A. Douglas bracht dank voor de uitstekende samenwerking. Een col lega, de heer S. Duvekot, bood na mens het personeel een blijvend aan denken aan. De heer J. J. de Kok deed dit namens dc personeelsvereni ging. De heer Cleeren dankte allen voor de vriendelijke woorden en wensen. VANDAAG Middelburg City: De kinderrechter, 20 uur, H jaar. lïlectro: Al Capone. dic tator der onderwereld. 19.30 uur, IS jaar. Schouwburg: ..De Melomanen" uit Gent met „Het huis van de nacht". 20 uur. Gouden Poorte: Vrouwenbond N.V.V.. 20 uur. Vlissingco Luxor: Nacht der vergelding. 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Ik heb ge zondigd, 20 uur, 14 jaar. Concertgge- bouw: kapselshow. 17 uur, aansluitend feestavond. Zlerikzec Concertzaal: On the beach, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Hotel Bom: Overval ln de Pacific, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor. Jerr> als ruimtevaar der, 20 uur. a.l. Axel Het Centrum: Genadeloze Jeugd, 20 uur. 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Operatie Petti coat. 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De klnderlok- ker, 20 uur, 18 Jaar. Sas van Gent Olympla: Als je 16 bent, 20 uur, a.l. dat de gasbewaring' van bepaalde produkten liet experimentele stadium nog niet achter de rug heeft. De heer Dekker zegde toe. dat in samenwer king met andere koelinrichtingen en wetènschappelijke instituten, ge tracht zal worden gegevens te ver zamelen, teneinde na te kunnen gaan, op welke wijze in het volgend seizoen betere resultaten kunnen worden verkregen. Jaarverslag Volgens het jaarverslag van de heer Joh. Schipper bedroeg de omzet (het boekjaar sluit pas per 31 maart) f 7.550.799.07. Vorig jaar bedroeg het geveild bedrag f 9.o95.967.en in het boekjaar 1958-1959 f7.583.866,38. Aan zacht fruit werd dit boekjaar geveild f2.720.353,06; aan hard fruit f 4.202.890.17 en diversen f 627.555,84. Het ledental steeg met 32 tot een to taal van 1413. Momenteel zijn er 83 personen op het bedrijf werkzaam; in het seizoen waren dit er 115. In het afgelopen seizoen werden er 167 vei lingen gehouden. Aangekocht werden 40.000 frambozenkratfen, 30.000 kis ten en 4 miljoen aardbeiendoosjes. Door een tekort tijdens de oogstcam- pagne moesten er 31.950 kisten wor den bijgehuurd, alsmede 27.572 bak jes. Het ligt in de bedoeling de voor raad van 17.000 bushels van do hand te doen. Er werden 8,9 miljoen kg ap pelen aangevoerd tegenover 9.5 mil joen kg in 1959-1960. De gemiddelde verkoopsprijs daalde met 17 cent dit jaar naar 23 cent. Peren werden cr aangevoerd 4,7 miljoen kg, tegenover 5,1 miljoen kg het'jaar daarvoor. De middenprijs daalde met 11 cent tot 29 cent. Van de overige voornaamste pro dukten zijn de aanvoercijfers'met die van vorig jaar tussen haakjes go- plaatst: pruimen 552 ton (S09 ton); kersen 53 ton (77 ton); aardbeien 567 ton (971 ton); kruisbessen 53 ton (139 ton); rode bessen 342 ton (417 ton); zwarte bessen 137 ton (171 ton); frambozen 761 ton (840 ton): bramen 606 ton (595 ton); en groene bonen 1048 ton (368 ton). Het afgelopen najaar was de belang stelling voor opslag in koelhuis en bewaarplaats zo groot, dat het dub bele van de koeleapaciteit van 2010 ton werd aangevraagd. In de koel en gascellen staat per heden nog 848 ton fruit opgeslagen. Het paksta- tion sorteerde 4.646.669 kg fruit, verpakte 313 ton. legde over 212 ton en wikkelde 60 ton. Er werden dit seizoen 50.749 kisten meer ge sorteerd dan vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding werden de heren P. J. J. Dekker en J. Burger Fzn, beiden uit Wemeldinge en de lieer Chr. Smallegange te Biezelinge her kozen. In de vacature wegens bedan ken van de heer S. de Visser te Kat» tendijke werd voorzien door verkie zing van de heer Joh. van Leeuwen te Kattendijke. I De Vereniging vooi Christelijk La- ger Onderwijs tc Ritthen hield een dezer dagen haar jaarlijkse ledenver- I gadering. De voorzitter, de heer J. i de Lange, dankte in zijn openings- j I woord b. en w, voor de genoten steun en prees de goede samenwerking die er steeds is lussen gemeentebestuur en schoolbestuur. Dhr. J. J. Vink, die verleden jaar als bestuurslid bedank- te, werd thans op hartelijke wij^e door de heer De Lange toegesproken. Voorts deelde de voorzitter mee. dat nu mevrouw Klink niet langer het handwerkonderwijs kan verzorgen, in haar plaats was benoemd mejuf frouw Wisse uit Biggekerke. Na dc notulen en de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester gaf zifter gekozen de beer -) Na 28 jaar bestuurslid te zijn geweest De heer De Wolf werd toegesproken namens de A.R.-centrale door ir. H. Steur, de tweede voorzitter, die de heer E. J. Klink, hoofd der school scheidende voorzitter hartelijk dank- een overzicht van het afgelopen te voor al hetgeen hij in een lange schooljaar. l periode voor de partij, verricht heeft. Als stoffelijk blijk van waardering TIJDENS VERGADERING A.R.P. Na 2H jaar als secretaris eu later als voorzitter zitting te liebben gehad in het bestuur van de A.K.-ÏStateucentrale Middelburg is de heer J. de Wolf uit Serooskerke zaterdag tijdens een vergadering van deze centrale afgetreden als zodanig. Als opvolger van de heer De Wolf werd tot vuor- Bennekoni te Middelburg. MIDDELBURG Muzikale rondgang Naar aanleiding van het twaalf-en- een-half-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana zullen het Middel burgse tamboers- en pijperskorps Ju liana en de christelijke muziekvereni ging ONDA maandagavond een muzi kale mars door de stad maken. Beide korpsen vertrekken acht uur uit de Singelstraat en zullen de volgende route volgen: Molstraat, Dam Noord zijde, Rouaanse Kaai, Bierkaai, Nieuvvstraat, Lange Delft, Nieuwe ren G. \Y. v. Burg, Groenmarkt. Korte Burg, Bach- huis en K. Bek. Na een korte toe- tensteene, Noordstraat, Hofplein, Wa- spraak van voorzitter J. Heinsen genaarstraat. Spanjaardstraat, Sin- j speldde de afgevaardigde van het gelstraat. hoofdbestuur, de heer M. Yaes. de ju- hilarissen een gouden insigne op de Oprichting van afdeling Vrouwen in de V.V.D." K.A.B.O.-afdeling huldigde drie jubilarissen De Vlissïngse leden van de Katholie ke Ambtenaren Bond in Overheids dienst hebben vrijdagavond na af handeling van het zakelijk deel van hun jaarvergadering drie veertig jarige jubilarissen gehuldigd: de he ren G. W. v, d. Welle J. II. J. Poort- Deze week is in Middelburg opgericht een afdeling van „Vrouwen in de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie". Deze afdeling heeft tot doel de vrouwelijke leden van de V.V.D. voorlichting en scholing te geven in kennis van staat en maatschappij. Zij stimuleert haar sociale en culturele activiteiten, zij bevorderd het vrijwil lige en belangloos verlenen van praktische sociale hulp. Het was een zeer geanimeerde bijeenkomst, waar voor grote belangstelling bestond. Het secretariaat is gevestigd bij me vrouw A. F. Bonthuis-Wünderl. OOSTKAPELLE Zuster Baan sprak voor Ned. Christen Vrouwenbond In de dezer dagen gehouden maande lijkse vergadering van de Nederland se Christen Vrouwenbond te Oostka- pelle sprak zuster Baan van Terneu zen over „Verplegeu, liet mooiste vrouwelijke beroep". Uit deze met belangstelling aangehoorde causerie sprak de grote liefde van zuster Baan voor dit werk. Twee nieuwe bestuursleden werden gekozen; de dames P. Wondergem- Wagenaar en Wisse-Maljers. respec tievelijk als 1ste en 2de penning- meesteresse. L.J.G.-afdeling legt een aardappelproefveld aan De L.J.G.-afdeling Oostkapelle en omstreken vergaderde onder voor zitterschap van de heer C. Bierens. Ir. Kleiburg van de Plantenziekte- kundige Dienst te Wageningen sprak over „Aaltjes", waardoor o.a. deZOUTELANDE moeheid van diverse produkten wordt bevorderd. Hij vertoonde hier bij lichtbeelden. De afdeling besloot dit jaar een aardappelproefveld aan te leggen. De uitslag van de gehou den ploegwedstrijd werd bekend ge maakt; 1. C. Geldof; 2. C. de Vis ser; 3. K. Poppe Kzn.; 4. F. Vos. Door toetreding van een nieuw lid zijn er thans 24 leden. Voorts be sloot men dezer dagen een excursie te houden naar de melkfabriek te Middelburg en de stikstofverbin- dingsfabriek te Sluiskil. BIGGEKERKE Jeugdwerkleicjing kwam bijeen Een dezer dagen kwamen de leidsters en leiders van het jeugdwerk van het Chr. Jongeren Verbond, ring Wal cheren, in Biggekerke bijeen. De heer en mevrouw Matthijsse uit Domburg zijn in de herfst van 1960 naar een cursus geweest op de Ernst Sillemhoeve, waar verschillende pun ten aangaande het clubwerk behan deld werden.Op een drietal avonden zullen zij de leidsters en leiders ver tellen over wat zij daar hebben ge leerd. Deze avond was de eerste in deze serie. De heer Matthijsse gaf een heldere uiteenzetting over het ontstaan vain het jeugdwerk. Mevrouw Matthijsse legde de dames en heren een aantal vragen voor over programmasamenleving en dc in stelling van leidsters en leiders te genover de clubleden. revers. Ook de echtgenote van een van hen, mevrouw Bek, deelde in de hulde. Een rijtje sprekers richtte zic.li daar na met waarderende woorden tot de I drie heren. Kapelaan Bouwman, de heer .T. Michielsen en de heer F. Schets kwamen achtereenvolgens aan het woord. Tevoren werden de huishoudelijke zaken van de afdeling afgehandeld. Voorzitter Heinsen legde er in zijn openingswoord de nadruk op, dat propaganda voor de eigen organisa tie nodig is om de activiteit erin te houden. Het financieel verslag van penning meester G. W. v. d. Welle meldde een hatig saldo. In het halfjaarlijkse ver slag van secretaris F. J. A. Walrave werd een daling van het ledental ge constateerd. De kascontrolecommis- sie bracht hierna verslag uit. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren Van der Welle, Schets en Van Maele herkozen. Na de rondvraag werd het woord verleend aan de heer Vaes. die een inleiding hield over het grote plan van de'K.A.B. tot hulp aan de min- der-ontwikkelde gebieden, in eerste instantie tot stichting van vakorgani saties en tot leniging van grote gees telijke en materiële nood. Geestelijk adviseur, kapelaan Bouwman, sprak hierna nog een propagandistisch woord voor de Nederlandse BisschOP- oelijke Vastenactie om in de vasten tijd een offer te brengen ten behoeve van de nood in binnen- en buitenland in kerk en maatschappij. Bromfietser viel De bromfietser J S. uit Vlissingen kwam vrijdagavond in de Margrieten- 'aan te vallen over twee plotseling Tijdens de rondvraag ontstond een zeer geanimeerd gesprek over de problemen van de verdere studie der leerlingen, die na de lagere school naar andere scholen gaan. De heer E. J. Klink sloot de vergadering mei dankgebed. In besloten kring dankte de heer de Lange mevrouw Klink voor het door haar gegeven handwerkonderwijs. Als blijk van waardering overhandig de hij haar een attentie. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Rijvereniging vierde 15-jarig bestaan De landelijke rijvereniging „Walche ren" hield donderdagavond een rui- teravoud te Nieuw- en Sint-Joosland in zaal Pluijmers ter herdenking van haar vijftienjarig bestaan. Nadat voorzitter C. F. Frumau de aanwezigen had welkom geheten, bracht hij verslag uit van de verrich tingen van het afgelopen jaar. De to- neelverening „Nieuw Middelburg" voerde daarna een toneelspel op in drie bedrijven „Laten we het mooi houden". Het vertoonde viel bij de vele aanwe zigen zeer in de smaak. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. VROUWENPOLDER Voor aanleg duinovergang Vrouwenpolder subsidie Het coördinatie college van openbare werken te Den Haag, heeft subsidie toegezegd aan de gemeente Vrouwen polder voor het verbeteren van een oude- en het aanleggen van een nieu we duinovergang, alsmede voor het aanleggen van een waterleiding naar het strand. Deze werken zullen wor den uitgevoerd in D.A.CAV.-verband. Het subsidie wordt verleend in combi natie met de door het departement van economische zaken toegezegde bijdrage. bood ir. Steur hem Zeelands foto boek „Ontworsteld land" aan. De heer I. J. Calsnian uit Aarden- burg sprak namens het provinciaal comité woorden van waardering on- der aanbieding van een boekebon, waarna de nieuwe voorzitter, de heer v. Bennekom, van zijn waardering ge- waagde voor hetgeen de heer De j Wolf vele jaren belangeloos heeft verricht. De heer De Wolf werd 28 jaar gele den direct als secretaris benoemd. Na het aftreden van dr. Huizenga werd hij met het voorzitterschap be last. De' heer De Wolf dankte de ver- nagedachtenis gewijd aan het over- leden Kamerlid, dra. Hazenbosch. 1 In zijn inleiding vertelde de heer Van Bennekom eerst hoe een nieuw Kamerlid zich voelt. Daar na memoreerde hij fle waardering van de P.v.d.A. voor hot beleid van staatssecretaris Koolvink. De heer Van Bennekom wees vervol gen» op twee zaken, die voor de toekomst belangrijk zi.pi. namelijk de kinderbijslagwet en de be langrijk. hoewel in beginsel niet gewijzigde mammoetwet. Voor de KYP noemde spreker de kin derbijslagwet een principiële zaak. voor de WD en de CHU niet, ter wijl de ,\R er verdeeld tegenover staat. De heer Van Bennekom noemde de mammoetwet ook thans nog een ge vaar voor de mulo-scholen. Hij betoog de, dat door amendering getracht moet worden deze wet minder onaan vaardbaar te maken, dit in nauw overleg met het christelijk onderwijs. Als afgevaardigde naar het provin- gadering voor de ondervonden steun i ciaal comité werd de heer H. MeuJ- en riep de aanwezigen op te blijven I broek benoemd en als afgevaardigde streven naar een christelijke politiek. naar het partijconvent ir. Steur. Tot - giot werd nog meegedeeld.^ dat Hij besloot zijn dankwoord met Han delingen 20. vers 32. Tijdens deze vergadering gaf de heer Van Bennekom enkele beschouwin gen over de politieke ontwikkeling. Hiervoor echter feliciteerde voorzit ter De Wolf de heer Van Bennekom met zijn benoeming tot Tweede Ka merlid. Tevens werden enkele woorden van 13 mei a.s. partijvoorzitter dr. Berg huis komt spreken. Gevonden Marktberichten COOP. TUINBOUWVEILING DER Z.-H. EILANDEN G.A. ROTTERDAM 3 maart. Aardappelen 2—9: andijvie 6&— 81: witlof IA 56—60. IIA 32—59. 1B 51—55, IIB 33—49: spruiten IA 32—52, IIA 20—35, IB 45. ID 3446; sla l 20—24. 11 6—13; veldsla 80—S2: spinazie 4S—73: kroten fi8 rode kool 7—14; gele kool 7—13: groene kool 2 (F—25: boerenkool ll16: prei 10—24: selderij 1434; peterselie 1722: waspeen IA 22—23, HA 13: grote peen 2—7: uien 7—11; uien geschild 10-^17; Golden Delici ous klasse IA 72—81, IB 67. IC 45. IIA 61— 67. IIB 62—63. IIC 32. Jonathan IA 42—64. IB 34—60. IC 28—42, IIA 32—46. IIB 23—40 j IIC 18—33: Lombart Calville IA 47—61. IB 48. IC 26. IIA 38—50. IIB 29—41: Goudrei- nette IA 32—36. IIA 22—42. IIB 25-39. IIC 13—22; Winston IA 62. IIA 35—47, IB 23 Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een bril. lederen dames handschoen. herenportemonnee, fiets pomp. kinderporlemonnee met inhoud, hond, geblokte das, plastic kapje, da mes polshorloge, ballpoint, dames handschoen. portemonnee en huissleu- Gymnastieklokaal openbare ulo kost twee ton Nu de voorbereiding van de uitbrei ding van de openbare uloschool te Goes met zes lokalen en een gym nastieklokaal in vergevorderd sta dium is. hebben b. en w. van Goes de raad het voorstel gedaan ten behoeve van de bouw van het gymnastieklo kaal een krediet beschikbaar te stel len van f 203.807. Reeds eerder heeft de raad een krediet toegestaan van f 240.103 voor de uitbreiding van zes leslokalen en voor verbouwing van het natuurkundelokaal. Vergadering Landbouwstudieclub Een dezer dagen hield de landbouw studieclub „Goes en Omgeving" een bijeenkomst in café „De Landbouw", onder leiding van de heer J. Oudkerk. Na de huishoudelijke zaken besprak de heer J. C. van Bergeijk van de R.L.V.D. een begrotingsanalyse van de teelt van de velschillende grasza den. Daarna behandelde hij het onderwerp „Bouwplan en structuur". Hierbij kwam vooral de belangrijke taak van de micro-organismen in de bodem overstekende katten: sV n?S'm& een hoofdwond naar het ziekenhuis ^opriA i-? n „Béthesda" worden overgebracht. De bromfiets werd beschadigd, Raad vergadert De gemeenteraad van Zoutelande komt dinsdagmiddag om 2 uur bij een in liet verenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.a. de aanbe steding van het aanleggen van wa terleiding op het strand, het bouw rijp maken van het kampeerhuisjes- terrein en tie verhuur van plaatsen op dit terrein. Een noodzakelijk I voor een optimale plantengroei. 1 Ook moet dc grond niet te koud zijn en toch voldoende water en minerale bestanddelen kunnen vasthouden. Dit alles is vooral afhankelijk van het hu- musgehalte. Een beter humusgehalte wordt verkregen o.a. door groen be mesting, aanleg van kunstweiden, meer graanteelt in plaats van veel hakvruchten. Het humusgehalte daalt o.a. door verbouw van hakvruchten of bekalking. Er werd over dit on derwerp uitvoerig van gedachten ge wisseld, waarbij ook nog enkele an dere vraagstukken ter sprake kwa men. Buck 22 j. VROUWENPOLDER Ondertrouwd. F. M. de Wijze-Geerse, d E. A. M. \an Eugen-Verhagen. d.E. W. Wouters-Mes», z.G. de Visser-Bakker, z. S. Wouters-de Regt. cl.; A Kasse.Lorier, z. Overleden: M. Mlnderhoud, 89 j. wed. van W Kesteloo; C. Tissijik, 75 j, e.v. J. Wat- tel. SINT-LAUKENS BevallenA. C. Th. den Engelsmau-Snij* ders, d. Overleden: P. Pasenier, 82 j. wedn. van A. Poppe; N. Davïdse, 74 j.; J. Versluijs. 89 j.. wedn. van A. Louwerse RLTTUEM de Visser-Kassf, z. J. Lnngebeekc, 27 j. en C. de J. Plorisse, 78 j. wed. van A. F. Meijers. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: M. Bassie-Kasse. z.J. Strobos- Koppejan, 2d; A. Joosse-Wanjo», z.; p. Smith-Bakker, z.; J. de Voogd-de Leeuw, z.; E J Riteco-Lenselink. z,; J. Filius- Tissink, d.; T. Marteijn-Marijs. z. Ondertrouwd: M. Kooiman 22 j. cn J. Poppe. 19 j. Getrouwd: A. van den Berge. 21 j. en C. W. Riemens. 18 j.: A. Malawauw. 25 j. en T. Janse, 18 j. Overleden: A. Boon®, 82 j.; A. Sonius, 41 j. GRIJPSKERKE Bevallen: A. van Dijk-Meijer, cl.; A. En- gelvaart-de Visser, d.; J. J. Boogaard-Fi- Uus. z.; E. Riemens-Wisse, L. Wape naar-Zuur, d. Jaarbijeenkomst „Trichogaster" Woensdagavond hield de Goese aqua riumvereniging „Trichogaster" haar traditionele jaarbijeenkomst in „Slot Ostende". De voorzitter, de heer van Driel kon een volle zaal het welkom toeroepen en hierna gaf hij, mede met het oog op de tijd, het woord aan de voor de ze avond uitgenodigde spreker, de bekende bioloog dr. J. M. Lodewijks uit Den Haag. „Wat zwemt er allemaal in de zee behalve badgasten", was zijn onder werp ,wat hij op een zeer duidelijke en leerzame wijze uiteenzette. Zijn lesing werd dan ook met de grootste aandacht gevolgd en kreeg daarvoor een welgemeend applaus In de pauze werd een verloting ge houden, die tot doel had de kas op beter peil te brengen. Hierna vertoonde dr. Lodewijks de door hemzelf opgenomen kleurenfilm „Zeedieren". Hij voerde de aanwezi gen langs verre kusten en liet de meest schitterende en kleurrijke die ren zien, die in de zee leven. Het was voor de talrijke aanwezi gen een zeer leerzame en voor „Tri- ehagaster" een zeer geslaagde avond. OVEZANDE Raad vergadert over wethouderssalarissen Aanstaande woensdagmiddag om twee uur komt de raad van Ovezande in vergadering bijeen. Op de agenda komt voor het schrijven van G.S. over de verhoging van de wethouderssala rissen. Voor Ovezande bedraagt het salaris van de wethouders 840 per jaar. Volgens de ontwerpherziening wordt dit per 1 januari op 1080 ge bracht. De raad zal hierover zijn oor deel moeten geven. Verder moeten de heren beslissen over een voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten en tot het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling inzake van de verdeling van de kosten voor de Zeeuwse Muziekschool. WISSENKERKE N.C.V.B. kwam bijeen Dinsdagavond hield de Ned. Christen Vrouwen Bond haar laarvergadering in het verenigingsgebouw te Wissen- kerke. De presidente, mevrouw M. Aantal baden Het aantal genomen baden in het badhuis aan de Bemhardstraat ie Yerseke bedroeg over de maand fe bruari 1019, waarvan 669 door vol wassenen en 350 door kinderen. WEMELDINGE Jaarfeest meisjesclub „Het mosterdzaadje" j Donderdagavond hield de christelijke meisjesclub „Het Mosterdzaadje" te Wemeldinge het jaarfeest met de i donateurs, in hel Ned. hervormd jeugdgebouw. De leidster, mevrouw A. Schouwenaar-Verhage opende I deze bijeenkomst cn riep allen een j welkom toe. Het programma voor de pauze bestond uit enkele sketches. I Het tweede deel bestond uit het to neelstuk „Loes weet er raad op". Me vrouw Schouwenaar-Verhage sloot deze bijeenkomst met een dank woord. Gevonden voorwerpen Op de gemeentesecretarie te Wemel dinge zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwer- §en: een reparatietasje, een rijks- aalder. een Marokkaans tasje en een dameshandschoen. ELLEWOUTSDIJK Raad vergadert Morgenavond (dinsdag) om half acht vergadert de raad van Ellewouts- dijk. In een vorige vergadering Werd in de raad de suggestie gedaan de lantaarns buitenaf de gehele nacht te laten branden. De kosten daarvan belopen f 355,80 per jaar in plaats van f 201,28. Gezien deze aanmer kelijke verhoging stellen b. en w. voor hlertoq niet over te gaan. Gezamenlijk met de gemeente Drie wegen willen b. en w. de burge meester een autovergoeding van f 600 toekennen. Groene Kruis vergaderde De afdeling Ellewoptsdijk van het Groene Kruis hield dezer dagen haar jaarvergadering in het v/ijkgebouw. In de vacature van de heer J. Roo- ze, die niet meer herkiesbaar was. werd gekozen de heer G. Schaalje. Collecte De collecte voor de vereniging „Het Hogeland" heeft te Ellewoutsdijk een bedrag van f 13.60 opgebracht. KORTGENE Plattelandsvrouwen kwamen bijeen Een dezer dagen hield de afdeling Noord-Beveland van de Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarverga dering in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene. De presidente, mevrouw Van Oeveren-de Rijke, heette alle aanwezigen welkom. Na het jaarver slag van de secretaresse volgde een bestuursverkiezing. Mevrouw van Langeraad-Klompe werd bij accla matie herkozen. In de vacature van mevrouw Swenne-Dodmond werd mevrouw van Öeveren-Hanse geko- Berg-Breure, opende deze bijzondere zen- Voor het vele werk dat mevrouw vergadering. Met aandacht luisterde Swenne verricht heeft, kreeg zij een men naar het geheel op rijm gezette i boekenbon aangeboden. jaarverslag van mevrouw L. Kramer- Verburg. Mevrouw Geertse gaf een financieel verslag, fn de plaats van het aftredende bestuurslia mevrouw W. den Boer-Heusenveldt werd geko zen mevrouw M. Meulenberg.Ver sluis. Als bijzondere gast voor deze avond was aanwezig mevrouw Wesseling uit Den Haag. die met declamatie haar gehoor aandachtig boeide. Een dameskoortje zong vervolgens enkele liederen. Een verloting werd gehou den tot versteviging van de kas. Vier nieuwe leden traden toe tot deze I bank te Hoedekenskerke" ingelegd bloeiende vereniging Van de afde- f 29S.527.70 on terugbetaald hng Geersduk en Kamperland was f 192.633.75. Het saldo bedroeg on een 5-tal afgevaardigden aanwezig. 1 maart f 4.557.440.73. in deze twee Mevrouw Geertse sloot met dankge- maanden werden 25 nieuwe snaar- 1 ders geboekt. p Na de pauze, waarin een film werd gedraaid, volgde het financieel ver slag door mevrouw de Looff-Hanson. Mevrouw Verburg bracht verslag uit van de provinciale voorjaarsvergade ring te Axel en mevrouw Prins-Jan- se gal' een verslag van de provincial'- najaarsvergadering te Goes. HOEDEKENSKERKE Boerenleenbank In de maanden januari en februari is bij de spaarbank van de bcerenleen- bed deze bijeenkomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3