Rond 30 Z.R.V. ers demonstreren in Zeeuwse week te Antwerpen Zeeuwse Almanak JEUGD BEET SPITS AF OP EERSTE DAG VAN CONCOURS NOORD-BEVELAND WON L.J.G.-T ONEELCONCOURS HENGELEN OP HET DROGE IN WEI TE KL00STERZANDE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MAART 1961 RINGRIJDERS HIELDEN JAARVERGADERING In Arnemuiden en St.-Laurens kamp om le en 2e klas kampioenschap TIJDENS DE Zeeuwse week zal de Zeeuwse ringrijdersverenïging op zaterdag 3 juni a.s. een demonstratie geven met zestien rlngrijders le paard, zes versierde sjeezen en twee Walcherse huifwagens. Dit deelde ZRV-voorzitter P. Brasser mee tijdens de zaterdag in Middelburg ge houden jaarvergadering. De heer Brasser hoopte, dat ongeveer honderd ZRV'ers, waarvan een groep in klederdracht, de tocht naar Antwerpen op één der provinciale boten zullen meemaken. Deze folkloristische demonstratie zal gegeven worden op de Antwerpse markt. Het stadsbestuur van de sin jorenstad zal er voor zorgen dat het wedstrijdterrein van een flinke laag zand wordt voorzien. Aanvankelijk wilde men de Antwerpse kasseien uit de markt verwijderen, maar aan gezien de ringrijders met dergelijke terreinen minder gunstige ervarin gen hebben, besloten de Antwerpse vroede vaderen aan de voorwaarde van de Z.R.V.: een flinke zandlaag, te voldoen. De heer Brasser deelde mee, dat zo mogelijk van elke plaatselijke ringrijdersvereniging een verte genwoordiger in het demonstra tiekorps zal worden aangewezen. De sjeezenrijders, die jaarlijks meewerken aan de folkloristische dag- in Middelburg, zullen de eerste keus hebben voor deelne ming in Antwerpen. Wedstrijd en Tijdens deze vergadering werd ook de wedstrijdageuda voor het aan staande seizoen besproken. De le_ lilaswedstrijd wordt gehouden in Ar nemuiden op 17 juni a.s., de 2c-klas- wedstrijd wordt gehouden in Arne muiden op 17 juni a.s., de 2e klas wedstrijd op 15 juli in Sint-Laurens. Hoewel de data voor de folkloristi sche dagen in Middelburg nog niet definitief zijn vastgesteld, meende voorzitter Brasser, dat voor de sjee- zenrijderij waarschijnlijk 20 juli ge nomen zal worden en voor de ring- rijderij om de koninklijke beker de 24e augustus. Hierover zal echter nog in de folkloristische commissie overleg moeten worden gepleegd, evenals dat ten aanzien van de da tum van de vrije wedstrijd te Vlis singen waarvoor de ringrijders 29 juli gepland hebben met het gemeentebestuur gebeuren moet. a ringrijders werden deze middag voorts ingelicht over de doelstellin gen van de Nederlandse federatie van folkloristische groepen. De pen- ningmeester van deze federatie, de heer H. J. Odink uit Leidschendam was hiervoor naar Middelburg ge komen om onder meer te vertellen, dat de landelijke organisatie zoveel mogelijk verenigingen op federatie ve ba3is wil organiseren teneinde de folklore, die de laatste jaren dreigt te verdwijnen, in stand te hóuden. De heer Odink, gaf de verzekering, dat de federatie de Z.R.V. gaarne wil steunen, wellicht met gelden van de belangrijke subsidie, die de over heid aan de folkloristische groepen heft toegezegd. Tijdens de wedstrijden in het vorig seizoen hebben de ringrijders tradi tiegetrouw weer 5 cent voor elke aan de lans geregen ring voor het comité „Sport Steunt Zonneveld" af gestaan. In totaal maakte de pen ningmeester zeshonderd gulden over een resultaat dus van ongeveer twaalfduizend raak gestoken ringen. Comité-voorzitter C. L. Westerweel kwam de ringrijders deze middag hartelijk danken voor de medewer king aan dit goede doel. De lieer Westerweel bood als tegenprestatie een beker aan, die op de wedstrijden verreden zal worden. Hoogtepunten Het jaarverslag maakte vanzelf sprekend melding van de hoogtepun ten, die het jubileumjaar 1960 heeft meegebracht. In de eerste plaats was er de demonstratie op 17 mei bij de opening van het nieuwe pro vinciehuis, kort daarop de demon stratie in Veere voor een Surinaam se delegatie, dan de jubileumwed strijd met 177 deelnemers, de vrije wedstrijd ln Vlissingen en de sjee- zenrijderij in Middelburg. Tijdens de ze wedstrijden vierde de Westkap- pelse rijder Leen Minderhout wel bijzondere triomfen. Het financieel verslag maakte mel ding van rond f 6000 aan inkomsten (daarbij het voordelig slot van 1959 van rond f 1000) en rond f 5500 aan uitgaven. Met name door de uitge breide prijzenschat voor de jubileum wedstrijd moest het jaar worden af gesloten met nadelig saldo van f 500. Bij de rondvraag moest voorzitter Brasser nog een geschilpunt oplos sen, dat was ontstaan tussen de ju ry en het bestuur. Nadat de voor zitter had opgemerkt, dat reglemen tair in plaats van jury gesproken moet worden van wedstrijdcommis- sie, betoogde hij, dat in het ver volg deze commissieleden moeten uitvoeren wat hen door het bestuur wordt opgedragen. Cor Koole uit Vlissingen dankte het bestuur ten slotte voor de wijze, waarop het de belangen van de Z.R.V. behartigd heeft. Aan het begin van de vergadering memoreerde de heer Brasser het overlijden van twee leden: Cor Crucq uit Arnemuiden eu Willem Bosschaart uit Souburg, één van de oudste ringrijders, die als 70-jarige nog aan de jubileumwedstrijd deel nam. Na afloop vertoonde de heer P. C. J. Castenmiller een filmjournaal, dat hij in 1960 over de „belangrijke ge beurtenissen in de Zeeuwse hoofd stad heeft samengestèld. (Slot van pag. 1 door de heren W. L. Harthoorn en Ab Lichtendahl. De heer J. J. Laroes, de voorzitter van de organiserende vereniging „Excelsior" uit Middel burg, sprak aan het begin van het concours een lcort openingswoord en liet snel de daad aan de jonge muzi kantjes, die popelend van ongeduld op hun beurt zaten te wachten. Resultaten van Zeeuws solistenconcours De uitslagen van de eerste dag van het solistenconcour* te Middelburg z(jn: Derde afdeling solisten: le prijzen: Ger- rit Holtkamp. St. Caecilia Vlissingen, 66 punten. Els de Ia Houssaye, St. Caecilia: Jan de Toonder, Excelsior, Kloetinge; W, Constant, Euterpe. Heinkenszand: Johnny van Wannebarg, Vlijt en Volharding, Sou burg; J. Kooman, Crescendo, Oostkapelle, allen 65 J. J. Bliek, ONDA, Middel burg, W. de Reiger, Euterpe, Heinkens zand, M. Geus, Euterpe. P. J. Reijnlioudt, ONDA, Nieuwland, Addie Elshout, St. Caecilia, Vlissingen, H. den Hollander, Crescendo, Oostkapelle, Piet v. d. Hooft, Veere's Genoegen, G. Mannaert, St. Cae cilia, Vlissingen, allen 64 punten: 2e prij zen: J. Verschiere, Euterpe. Heinkens zand, 63 p.. B. Davidse, ONDA, Middel burg. Adrie Koppejan, Veere's Genoe gen, Gilles Poppe, id„ allen 62 p.; J. D. Lijnse, Vlijt en Volharding, Souburg, C. de Smidt, OKK, Borssele, Marijke Moel- ker. Ons Genoegen. Nisse, Marga van Wezel. Excelsior. Middelburg. Piet Poppe. Veere's Genoegen, allen 61 p.: Hans Schout, ONDA, Ritthem. Keeltje Passe- nier, OKK, Westkapelle, H. Schoe, Cres cendo, Oostkapelle. J. Kasse, Vlijt en Vol harding, Souburg, Theo Brul, id., H. Meul- blok, Euterpe, Heinkenszand. Wim Roose, Voorwaarts. Koudekerke, allen 60 p.; P. Goozen, Vlijt en Volharding, J. C. van Splunder jr., ld., C. v. d. Guchle, Euter pe. Heinkenszand, Wim Ge.vs. OKK, Bors sele, allen 59 p.; K. Begthel. Ons Genoe gen, Kamperland, M. M. Boone, Wilhel- mina, Colijnsplaat, beiden 53 p.: A. A. Meeuwse, Advendo, Wolphaartsdijk. L. Begthel, Ons Genoegen, Kamperland» bei den 57 p.: Kees Nouse, Excelsior, Kloe- tinge, C. Traas, Euterpe. Heinkenszand, beiden 56 p.: 3e prijzen: L. Vermue, Ons Genoegen, Nisse, Frida Verschuur, Excel sior, Middelburg, beiden 55 p.; W. C. A. Wagenaar, OKK, Borssele, 52 p.: Sjaalc de Blaauwe, Ons Genoegen, Nisse. 51 p.; Hans Eekhout, Ons Genoegen, Nisse, 50 p. Derde afdeling duetten: 2e prijzen: C. Rijn en A. A. Meeuwse, Advendo, Wol phaartsdijk 59 p.; C. Traas en M. Geus. Euterpe. Heinkenszand, 58 p.; A. Hanne- wijk en J. Verschiere, Euterpe. 56 p.: 3e prijs: C. A. W. Wagenaar en S. Wagenaar. OKK, Borssele, 53 p. Eerste afdeling duellen: le prijs: L. Roo se on C. Roose. Koudekerke en Vlïssinge» 66 punten. Op de eerste dag van het Zeeuwse solistenconcours was het voorname lijk de jeugd, die op de voorgrond trad. De Ui-jarige J. C. van Splunder jr., lid van Vlijt en Volharding uit Souburg, laat hier begeleid door pianist Ab Lichtendahl horen, waartoe hij zoal in staat is. Foto P.Z.C.) De L.J.G. Zeeland heeft zater- 1 s dagmiddag in „De Prins van Oivnje" te Goes het jaarlijks 1 toneelconcours gehouden, i M waaraan dit jaar slechts drie kringen deelnamen, namelijk II de kampioen van I960, Noord- L Beveland, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en West Zeeuwsch- Vlaanderen. Walcheren had zich op het laatste ogenblik teruggetrokken. Na een kort begroetingswoord n M van de vice-voorzitter van de L. J. G., de heer M. J. Klompe H uit Bruinisse, was het woord H en de daad aan de amateur to- nelisten. Noord-Beveland open- H de de rij met de schets „Een H koperen ketel", die op zeer ver- dïenstelijke wijze voor het voet- licht werd gebracht. „Souper M M zonder bestek" luidde de titel van het toneelstukje, dat de Oost Zeeuws-Vlamingen op de 'planken zetten. Hun spel haal- p de echter het niveau van de p Noordbevelandei's niet, het- ff geen ook tot uitdrukking kwam p in de uitslag. West Zeeuwsch- =s p Vlaanderen deed liet beter dan p het „oosten" in de schets Zj „Storm in een glas water", p maar ook deze ploeg kon de to- p neelclub van Noord-Beveland m niet bedreigen. De jury, be- p M staande uit mevrouw A. A. p Scneltens-Koops te Middelburg en de heer C. van Hoek te Mid- delburg, kende de eerste prijs p" en de beker toe aan Noord- Beveland. Tweede werd West II Zeeuwsch-Vlaanderen en derde p Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. p p Volgens het jurylid, de heer p Hoek, waren de prestaties in p vergelijking met vorig jaar on- M geveer op hetzelfde niveau ge- p p bleven. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Personenauto sloeg bij Kruiningen over de kop Drie gewonden in ziekenhuis opgenomen Zondagmorgen kwart over vijf Is ter hoogte van Kruiningen een per sonenauto met vier inzittenden uit Vlissingen over de kop geslagen. De bestuurder, de heer E. II. R. v. d. B. liep slechts lichte verwondingen op. De drje andere inzittenden moes ten allen naar het St. Joseph-zieken- huïs te Vlissingen worden overge bracht. De echtgenote van de be stuurder kreeg een shock en liep eveneens lichte verwondingen op. Van het andere echtpaar kreeg de heer M. een hersenschudding en een bovenarmfraetuur, terwijl zijn echt genote diverse snij- en schaafwon den opliep. De auto reed in de richting Vlissin gen. Bij Kruiningen raakte deze echter van de weg, ramde een verkeersbord, een lichtmast en sloeg over de kop. Dokter P. Alle- wijn uit Kruiningen verleende eerste hulp. De auto werd vrijwel geheel vernield. De oorzaak van het onge val is waarschijnlijk oververmoeid heid van de bestuurder geweest. f Advertentie) de uoordeligt beautvfjlacon Kloostcrzande heeft het afgelopen weekeinde In het teken van de werphengelsport ge staan. Overigens was dit droog hengelen, want er is geen drup pel water aan te pas gekomen. Wel is er met een tentoonstel ling, lezingen, films, demonstraties en wed strijden, getoond, wat. voor ongekende moge_ lijkheden de hengel sport in het algmeen en de werphengel in het bijzonder biedt. De organisatie van de ze evenementen be rustte bij de Klooster- zandse hengelvereni. ging „De vogel". Zij beoogde daarmede de werphengelsport in „Het land van Hulst" wat meer bekendheid te geven, mede met het oog op het internatio nale hengelconeours, dat deze vereniging op 30 april in de Wes- terschelde gaat orga niseren. Voor deze ge legenheid had „De vo gel" een beroep gedaan op Ronald Fenger, die behalve Nederlands kampioen ook wereld kampioen is op af stand- en preeisiewer- Ëen met. de hengel, •at hij expert is op dat gebied, bewees hij zaterdagmiddag met een afstandsworp. waarbij het lood 110 meter verder in de bo men terecht kwam. Bij een precisiedemonstra- tie wierp hij op 30 me ter afstand iemand een sigaret uit de mond. Nu is dat bij het hen gelen uiteraard niet noodzakelijk, maar wei bewijst dit. dat de heer Fenger van te voren akelig precies kan be palen, waar zijn sim metje komt te-liggen. De tentoonstellingen en de lezingen in hotel „De Linde" werden bij zonder druk bezocht, 's Zondagsmiddags heb ben tientallen uit Kloostcrzande en om geving op het gemeen telijk sportterrein al daar deelgenomen aan de precisiewerpwed- strijden op een afstand van 25 meter. yAN ÏWUt TOT SCHADE Het passeren van het Duitse motor schip „Gerd" is enkelie dagen geleden niet onopgemerkt aan Hansweert voorbijgegaan. Toen de kapitein het schip voor de sluis wilde afmeren kwam het op dusdanige manier met de steiger in botsing dat ernstige schade ontstond. Slachtoffer was de steiger voor de middensluis. Nadat een borgstelling werd gestort kon het 1379 ton nietende schip geladen met 1141 ton hoogovenslakken de reis naar Ncmvied vervolgen. ONBEKENDE BESTEMMING.... In een zaal van een Vlissings hotel was het bruilofsfeest in volle gang, toen het bruidspaar zich plotseling verontschuldigde en zich voor vertrek gereed maakte. De jonge echtelieden 'moesten nog een lange reis maken, zo verklaarden zij en bovendien waren ze uiterst vermoeid na die dag vol emoties. Men begreep het allemaal best. Va ders en moeders, broers en zusters tantes en ooms plus neven en nich ten deden het jonge paar even later dan ook hartelijk uitgeleide, toen het per auto vertrok „met onbekende be stemming". Het feest was weldra weer m volle gang. Vijf minuten naderhand was er tele foon voor de hotelhouder. Of hij nog 'een kamer vrij had. Dat had hij. En terwijl benedenin de feestzaal, de bruilofsgangers zich nog verdiepten in de vraag, wódr het paar nu wel naar toe zijn zijn, nam 't nieuwbak ken echtpaar rustig zijn intrek in een kamer boven de feestzaal SCHIPPERSKINDERENTOXEEL De schipperskinderen van het „Koningin Juliana Internaat" te Terneuzen zullen woensdagavond in het hervormd jeugdgebouw „De Schakel" de opvoerig van enkele toneelstukjes verzorgen. In de pauze wordt een verloting gehou den, waarna een geluidsfilm zal worden vertoond. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de aankoop van een filmprojectie apparaat. De vrijetijdsbesteding van deze kinderen -die soms maandenlang hun ouders niet zien is namelijk een voortdurende zorg van het internaatpersoneel. De projector zal een waardevolle aanwinst zijn. VAN HET TONEEL De schipperskinderen komen dus op het toneel, het slecpschip „Les Ar dennes" is echter van het Nauw van Bath-toneel verdwenen. Bijna de hele vorige week is het schip in de belang stelling geweest, nadat het dinsdag middag niet de Belgische hopperzui ger Emblève in aanvaring was geko men. Het schip werd lek gestoten en op de slikken bij Bath gezet. Bergers van de Union de Remorquage et de Sauvetage hebben enkele dagen werk gehad om het gat onder de waterlijn te dichten. Donderdag, terwijl reeds een deel van de lading bestaande uit 1750 ton kali was overgesla gen, lukte het de „Les Ardennes" naar dieper water te slepen. Zater dagmorgen, nadat alle kali was over genomen. sleepte men het schip naar Hansweert. vanwaar het naar een werf zal worden gebracht voor repa ratie. KONGO De acties voor Kongo gaan blijk baar nog steeds door. Ook op de Axelse scholen werden activiteiten ontwikkeld. Het resultaat van de christelijke ulo en de landbouw- huishoudschool was 136, Lijk matroos van oyervaren UK 33 gevonden Zaterdagmiddag is het stoffelijk overschot gevonden van de 25-jarige matroos Fokke Hoekstra uit Urk, die samen met zijn broer Willem op 9 december van liet vorig jaar is verdronken, nadat hun vissersvaar tuig, de U.K.-33 door de Zweedse ertstanker „Matarengi" op de Noordzee, 12 mijl buiten Westkapel le werd overvaren. Het lijk is ge borgen en zal naar Urk worden overgebracht. De bemanning van de op kruispost liggende Nederlandse loodsboot „Are turus" vond het lijk bij de Midden- steenbank, 12 mijl uit de Nederland se kust. De rijkspolitie te water post Wemeldïnge werd gewaarschuwd, waarna de bemanningsleden van de loodsboot het stoffelijk overschot op een reddingsvlot aan een boei verankerden. De R.P. 18 bracht het lijk enige tijd later te Veere aan wal, waar het voorlopig werd over gebracht naar de begraafplaats. Fa milieleden van do overledene hebben het stoffelijk overschot herkend aan de kleding. Vandaag (maandag) zal het naar Urk worden overge bracht. Extra subsidie van Goes voor E.T.I.-Zeeland B. en w. van de gemeente Goes stel len de raad dier gemeente voor een extra subsidie van f 2000, ten laste van het dienstjaar 1960, uit te trek ken voor het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zeeland te Mid delburg. B. en w. schryvcn de raad, dat hun aandacht er op is gevestigd, dat het E.T.I. meer tijd beschikbaar een jaarlijkse subsidie van 7 cent per inwoner krijgt, achten b. en w. net alleszins billijk een extra subsidie van f 2000 te geven. Auto reed te Goes tegen bromfiets Een personenauto, bestuurd door me juffrouw D. uit Driewegen, kwam zondagmiddag op de rijksweg te Goes in aanrijding met een bromfiets, be stuurd door de heer L. uit Dinteloord. De bromfiets werd gegrepen, waarbij L. en zijn echtgenote, die op dc duo zat, kwamen te vallen. De bromfiets werd beschadigd. De heer en mevrouw L. liepen lichte verwondingen op en moesten hun reis naar huis per taxi voortzetten. Het ongeval ontstond, doordat mejuffrouw D. bij de Kloe- tingse overweg geen voorrang ver leende. Arbeidstijdverkorting in loodgietersbedrijven Tijdeus een zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden vergadering van het gewest Zeeland van de bond van loodgieters- en fit- terspatroons in Nederland deelde het hoofdbestuurslid, de heer D. Brieer uit 's-Gravenhage mede, dat behou dens goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars per 1 april 1961 voor de gehele bedrijfstak om de veer tien dagen een vrije zaterdag zal in gaan. Spreker behandelde hierbij voorts de vele voor- en nadelen die aan de ar beidstijdverkorting zijn verbonden. Uitvoerig belichtte de inleider de kan sen, dat door invoering van de vrije zaterdag het verrichten van „zwarte arbeid" zou kunnen toenemen. Na de causerie was er een levendige ge- dachtenwisseling, waaruit wel bleek, dat dit actuele onderwerp ook onder de Zeeuwse patroons de gemoederen danig bezig houdt. Algemeen was men wel tevreden met doorvoering van de vrije zaterdag in hun bedrijven. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer J. de Groot uit Terneu zen, o.m. mede, dat aan de afdeling Thoien, die momenteel iets „sluime rend" is, de nodige aandacht zal wor den besteed, speciaal met betrekking tot de verhouding met het waterlei- dingbedrijf en de vakopleiding. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester waren optimistisch gestemd. De verhouding met de direc tie van gas- en waterleidingbedrijven was prima. De deelname voor de één malige cursus voor loodgieter en wa- terfitter, die in april a.s. te Zierikzee een aanvang zal nemen, Is reeds ten volle gegarandeerd zodat ook dit een succes belooft te worden. De penning meester kon ondanks de vele activi teiten in het afgelopen seizoen toch nog een niet ongunstig batig saldo overhouden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren J. Steutel uit Zierikzee, penningmees ter en L. Masclee uit Oostburg, bij acclamatie herkozen. De contributie voor het komende verenigingsjaar werd ongewijzigd vastgesteld. Scheepvaart in februari door kanaal Zuid-Beveland In de maand februarrl passeerden dooi- het Kanaal door Zuid-Eeveland 5812 schepen, die een inhoud hadden van 3.011.841 ton. Van deze schepen waren er 4020 geladen tot een to taal van 2.193.234 ton en 1792 le dige tot S18.607 ton. Daarvan waren 36rl geladen motorschepen tot 1.773.447 ton en 1123 ledige tot 591.245 ton en .334 geladen sleep schepen tot 412.558 ton en 185 le dige van 211.664 ton. Verder pas seerden er 463 sleepboten en 36 coasters van welke laatste er 15 ge laden en 21 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden 953 ge laden motorschepen van 480.293 ton en 57 ledige van 49.469 ton en 153 geladen sleepschepen van 206.562 ton en 9 ledige van 10.706 ton naar België. En 567 geladen motorsche pen van 371.493 ton en 50 ledige van 24.424 ton en 57 geladen sleep schepen van 74.414 ton en 1 ledige van 1800 ton van België. Er passeerden 2192 geladen motor schepen van 1.083.293 ton en 264 ledige van 116.129 ton en 211 gela den sleepschepen van 284.061 ton en 47 ledige van 34.812 ton naar Bel gië en 1479 geladen motorschepen van 690.154 ton en 859 ledige van 475.116 ton en 123 geladen sleep schepen van 128.497 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3379 Nederlandse. 1644 Belgische. 253 Duitse. 281 Franse. 240 Zwitserse. 5 Luxemburgse. 2 Engelse. 2 Oostenrijkse. 2 Spaanse, 1 Deense en 2 Noorse. Auto reed in watergang onder Middelburg De Middelburger K is zaterdagavond omstreeks 9 uur, op de weg van Mid delburg naar Vlissingen, by grote snelheid met zijn personenauto van de weg afgeraakt en na een salto in de watergang langs dc Nieuwe Vlissingseweg terechtgekomen. R. kon de auto. die op de wielen was terechtgekomen, heelhuids verlaten. Zijn passagiere moest evenwel met lichte verwondingen naar het gast huis to Middelburg worden overge bracht. Hoewel het ongeval voor de inzitten den goed afliep, werd de wagen zeer ernstig beschadigd. Het water in de watergang is ondiep. Het ongeval gebeurde ter hoogte van Abeele. Bouw zwembad in Terneuzen aanbesteed Vrijdag 3 maart is in Terneuzen on derhands aanbesteed het bouwkundig gedeelte van het zwembad aan de zgn. „Oesterputten". Tot deze wijze ,van aanbesteding werd besloten in overleg en met toestemming van de Rijksdienst voor de Aanvullende Wer ken. De vrees bestond namelijk dat een openbare aanbesteding door het grote aantal aannemers dat daaraan zou deelnemen, in hoge mate prijs verhogend zou kunnen werken. Een vijftal daartoe uitgenodigde aanne mers heeft op het project als volgt ingeschreven: N.V. Internationale Gewapendbeton Bouw te Breda 564.600.Korteweg's Bouw Mij. N.V. te Breda 558.200—, Fa. Gebr. W. en B. Cliristiaansen te Oostburg 545.000,N.V. Aannemersbedrijf v. d. Poel te Terneuzen 527.000. en Gebr. Krieckaert te Hengstdijk 516.000,—. Het college van b. en w. van Terneu zen stelt de raad dier gemeente nu voor het werk onderhands aan te be steden aan de laagste inschrijver wiens bedrag beneden de raming is ge bleven. Bovendien omdat het college gebleken is dat deze aannemer reeds ervaring heeft op het gebied van zvvembadbouw. De gemeenteraad van Terneuzen komt op vrijdag 10 maart aanstaande in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland waarin de mening van de raad wordt gevraagd inzake wijziging van de regeling der wet- houders jaarwedde. Tot slot wordt voorgesteld enkele percelen bouwgrond te verkopen voor nieuwbouw aan de heren G. H. Faas, Terneuzen en H. J. Houg, Zaamslag, terwijl het in de bedoeling ligt het pand Dijkstraat 5052 aan te kopen met het oog op de stadssanering. Vicaris Post nam afscheid Na gedurende een jaar en acht maanden werkzaam te zijn geweest als bijstand in het pastoraat, heeft vicaris G. P. Post zondag als zoda nig afscheid genomen van de her vormde gemeente te Terneuzen. Zoals reeds gemeld, zal hij zondag 12 maart a.s. als predikant van de hervormde gemeente te Hall worden bevestigd door zijn vader, ds. G. P. Post uit Eindhoven. De afscheidsprediking van vicaris Post handelde over de toekomst des Heren, naar aanleiding van Lucas 18, vers 8: „Doch, als de Zoon des Men sen komt, zal Hij dan het geloof vin den op aarde?" Na deze prediking werd de scheidende vicaris toege sproken door de voorzitter van de kerkeraad, ds. J. Scholten, die hem namens de hervormde gemeente har telijk dank bracht voor de goede en getrouwe arbeid in haar midden ver richt. De scheidende vicaris dankte de voorzitter van de kerkeraad en in hem de gemeente voor dc woorden van waardering en de goede wensen. Caesar" bij Bruinisse vast en weer vlot Het 800 ton metende motorschip „Caesar" met een lading erts op weg van België naar Duitsland, is zon dagmiddag bij Bruinisse in het vaar water Noorderslaak, aan de grond gelopen. Van Wemeldïnge voer de „Walrus" van Van der Talc's Ber gingsbedrijf ter assistentie uit. In de avonduren gelukte het de „Caesar" bij hoog water weer vlot te trekken. „Alma" enige tijd bij Walsoorden aan de grond Het 500 ton metende binnenvaart schip „Alma, met een lading kolen op weg van Antwerpen naar Zeebrug- ge, heeft zondag enige tijd, ter hoog te van Walsoorden, aan de grond gezeten. Zondagmiddag gelukte het de „Alma" vlot te krijgen en naar Terneuzen te slenen. RUSTIG WEER Droog, /.acht, en overwegend zonnig weer met zwakke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2