Zeeuwse middenstand gelooft nog niet genoeg in zichzelf Agenda WALCHEREN RIOLERINGSPLAN KAPELLE EIST HOGERE BELASTING VRIJDAG J MA AKI ïyöl PROVINCIALE ZE E U W SE COURANT 5 K.N.M.B.-VOORZITTER OP MIDDELBURGS MIDDENSTAND SAPPEL Gemengd sociaal-economisch beleid zal nodig zijn TIJDENS HET middenstands- appel, dat de Middelburgse Mid- denstanscentrale donderdag avond in de Vergenoeging be legde en waarop drie prominen te landelijke middenstandsbe- stuurders een inleiding van tien minuten hielden, heeft de voor- ritter van de Kon. Ned. Midden standsbond, de heer P. G. v. d. Weele, betoogd, dat de over heid geen juist beleid voert, wanneer zij niet regelmatig de middenstand daarbij betrekt. In dit verband was de K.N.M. B.-voorzitter van mening, dat er in Zeeland een te eenzijdig sociaal-economisch beleid wordt gevoerd, dat te veel is af^ stemd op landbouw en indus trie. Hij pleitte daarom voor een gemengd sociaal-econo misch beleid, waarin dus ook de stem van de middenstand ge hoord wordt. In zijn uiteenzetting' betoogde de heer Van der Weele verder, dat het geloof in zichzelf In de Zeeuw se middenstandskringen wel iets te wensen overlaat. Als dat ver trouwen in zichzelf er is, heeft de middenstand behoefte oin zich te beraden over de vraagstukken, die samengaan met de toekomsti ge structurele veranderingen in Zeeland. Volgens de heer Van der Weele moet dit overleg niet beperkt blij ven tot de eigen kring, maar ge beuren niet andere groeperingen zoals de zusterorganisaties, de werknemers, de industrie, de landbouw, alsmede met de over heden op diverse niveaus. Er moet gesproken worden, aldus de heer Van der Weele over de wijze, waarop de middenstand zijn buiten gewoon belangrijke functie kan ver vullen om Zeeland aantrekkelijker te maken. De voorzitter van de M.M.C., de heer W. P. J. Baars, vulde het be toog van de K.N.M.B.-voorzitter aan door te verklaren, dat in Zeeland de richting van het gemengd sociaal- economisch beleid reeds ingeslagen is. De secretaris van de Chr. Midden standsvereniging, mr. G. van Mui den, stippelde hierna de grote lijnen uit als antwoord op de vraag, waar om de middenstand zich in 1961 or ganiseert. Hij verklaarde onder meer, dat de middenstandsorganisa ties zich thans op een keerpunt be wegen: het protectionistische tijd perk wordt vervangen door een tijd, waarin het heel sterk aankomt op het economisch gedeelte van het middenstandsbcleid. Het komt spe ciaal aan op het bevorderen van een Examens Van de „De Ruyterschool" te Vlissln- fen slaagden in februari voor: .W.T.K. diploma A: H. C. A. Quin- tus, L. G. v. Donk. S.W.T.K. diploma B-I: W. H. Heinen. S.W.T.K. diploma B-II: G. Modder- kreeke, Th. E. Knijff, A. J. Flipse, J. v. d. Linden, W. v. d. Velde, A. v. d. Velde, J. M. J. Wortman, E. Roden boog, H. Schrijver, H. Hengeveld, J. Roselaar met lof, H. F. Kroon met lof. S.W.T.K. diploma C-I: W. Stuy van de Herik, J. Mos, J. C. Meulenberg met lof. S.W.T.K, diploma C-H: P. A. Saman met lof, Ch. v. Offenbeek met lof. 2e stuurman G.H.V.: H. A. v. Hoepen Th. ged., B. G. Coop3 Th. ged., J. Moens, J. v. d. Ree. 3e stuurman G.H.V.: J. Mastenbroek, E. E. Lubach. J. Dert, S. I. v. Eenen- naam, H. J. Agterberg, H. J. Minder hout, H. F. Stohr, G. Reijenga. J. A. Leunis. Radiotelegrafist 2e klasse: L. Spruyt, J. J. Rijnders. Radarcursus: F. Hogenbirk, J. H. M. Kipperman, A. Stormink. M. Wijk huis, E. N. Bakker. G. Enzerink. A. E. Dinger. J. C. A. Geluk. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaats examen in de Franse taal en letter kunde mej. M. Burger te Axel. VANDAAG Middelburg Electro: Al Cappne. dicta tor der onderwereld; 19.30 u., 13 Jaar City: uitvoering chr. gymnastiekvere niging „Veldo"; 20 uur. Gouden Poor- te: buurtvereniging Noordweg: 20 uur; Vergenoeging: Kon. Vereniging Oost en West; 20 uur. Vlissingen Luxor: Nacht der vergel ding; 20 uur. 14 Jaar. Alhambra: Ik heb gezondigd; 20 uur, 14 Jaar. Delta: Expositie „Vrouwen in foto's": 10-12 en 14-18 uur: Ver. gebouw Noordstraat: Bazaar hervormde kerk: 19.30 uur. Goes Grand: ..Pearl Harbour-Hiroshi ma" (14 Jr.) 20.00 uur. Sas van Gent Olympia: Als Je 16 bent; 20 uur. Gebouw Stijiselfabriek: Lezing Willem Enzinck voor Z.V.U., 20 uur. Terncuzcn Luxor: Jerry ale ruimte vaarder; 20 uur. a.l. Oostburc Ledeltheater: De kinderlok» ker: 20 uur. 13 Jaar. goed en doeltreffend ondernemer schap, aldus de heer Van Muiden, die er daarbij echter de nadruk op legde om de levensbeschouwelijke vi sie op de vraagstukken niet voorbij te gaan. Hij betoogde, dat bij het economisch aspect ruime aandacht besteed be hoort te worden aan onderwijs en voorlichting, terwijl daarnaast in de toekomst de financiering een belang rijk element zal uitmaken. De voorzitter van de Ned. Rooms- katholieke Middenstandsbond, de heer L. C. Kok, wees als laatste „tien-minutenspreker" op het grote belang van een nauwe samenwerking tussen de middenstandsorganisaties. Hij betoogde, dat in de toekomst de strijd vooral zal gaan tegen het steeds verder voortstuwende groot winkelbedrijf. Onder leiding van de M.M.C.-voor- zitter vormden de drie sprekers na de pauze een forum, dat een groot aantal vragen van de Middelburgse middenstanders te verwerken kreeg. Als verweer tegen de steeds groter wordende invloed van het postorder bedrijf adviseerde het forum een goed assortiment en een goede voor lichting aan de consumenten. De relatie met de klant zal zodanig aan gehaald moeten worden, dat er geen behoefte meer bestaat om zich door bet postorderbedrijf te laten bedie nen, werd opgemerkt. Ook het verweer tegen het groot winkelbedrijf kwam ter sprake. Het forum achtte samenwerking op ver schillende manieren de aangewezen weg om zich te handhaven: als vrij willig filiaalbedrijf, gezamenlijk in kopen of acties voeren, een waren huis opzetten of zich specialiseren. Inzake de middenstandsbelangen in nieuwe woonwijken werd opgemerkt, dat de plaatselijke middenstand de eerste keus moet krijgen om zich in de bedrijfspanden te installeren. Het forum zag als taak van de mid denstandsorganisaties om in overleg met het gemeentebestuur voorlich tingsavonden te houden waarop de woonwijk-opzet aan de orde gestéld wordt. Een voortdurend en vroegtij dig contact met het gemeentebestuur en voor de plaatselijke midden stand ook met de landelijke organi saties achtte het forum eveneens noodzakelijk ten aanzien van sane ringsplannen in het stadscentrum. Nu er in Middelburg een intensief contact is gegroeid tussen het ge meentebestuur en de M.M.C., waar op dergelijke en andere problemen aan de orde gesteld worden, bracht de heer Baars tijdens deze verga dering het gemeentebestuur van Mid delburg dank voor deze samenwer king. M.A.C. „De Zeeuwen" opent wedstrijdseizoen De motor- en autoclub „De Zeeu wen" te Middelburg zal zaterdag het wedstrijdseizoen openen met een zo genaamde oefenrit. Het parcours voor deze rit is uitgezet over Wal cheren. en zal uit vier afdelingen be staan. Elk traject heeft een eigen oriëntatievorm. Het eerste gedeelte zal een oriëntatierit zijn, het tweede gedeelte is een blinde kaartleesrit, het derde een stripleesrit en het laat ste gedeelte is een pijlenrit. Een en ander is bedoeld om de rijders vóór de kampioensritten ver trouwd te maken met deze wed- strijdvormen. De rit van zaterdag heeft een totale lengte van ongeveer 50 kilometer, voor bromfietsen on geveer 25 kilometer. De gemiddelde snelheid zal respectievelijk 36 en 20 kilometer per uur bedragen. De in schrijving zal openstaan zaterdag van zeven uur tot half acht en daarna wordt een uiteenzetting ge geven over de rit. De eerste deelne mer start om één minuut over acht en vervolgens iedere minuut weer een. De deelnemers leden zowel als niet-leden starten bij restau rant „De Eendracht" op de Markt te Middelburg. Gevonden voorwerpen Aan bet politiebureau te Middelburg zün inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende voorwerpen, die in het tijdvak van 23 februari tot en met 1 maart als gevon den zijn aangegeven. Verschillende wan ten en handschoenen, portemonnees met en zonder inhoud, huis- en andere sleu tels, gouden zegelring, schaar, paar voet balschoenen, bruine dameslaars, borstel, bruine boodschappentas, vulpen, opvouw baar tasje, kanarie, paar voetbalschoenen, paar blauw met witte kousen, bruine ak- tentas, wit rijwielpompje, grijze wollen das, dameshoed, deksel van Solex ge reedschapskist. rode ballpointpen, wit met blauwe ballpoint, geel etui met vul pen en ballpoint, speelgoedbeestje, grijze sjaal, duimstok, zwarte sjaal, rode muts. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald wordt men verzocht hier van kennis te geveri aan het politiebureau. C. F. A. te Middelburg bestaat 15 jaar De C.F.A. te Middelburg, die in 1946 is opgericht, geeft voor haar leden en begunstigers maandelijks een filmprogramma. Om gedurende 15 jaren iedere maand met een film te komen, waarvoor in doorsnee be langstelling bestaat bij een groot deel der leden, is een niet geringe prestatie. Het ledental gedurende de ze jaren bleef vrijwel constant, on danks de onvermijdelijke mutdties en handhaafde zich op circa 350. Dat het bestuur bij het einde van het derde lustrum hieraan enige aandacht wil schenken, ligt voor de hand. Dit zal geschieden bij de eerst volgende filmavond op donderdag 9 maart in het City-theater. In over eenstemming met de wensen die daaromtrent leven bij de meerderheid der leden is een gevarieerd gezellig filmprogramma samengesteld. Daar in domineert de film met Doris Day ..Het ontembare weeuwtje". De volhardende trouw bij de kern der leden is ook in de bestuurskring aanwezig. Vier bestuursleden funge ren reeds vanaf do aanvang, waar van de heren Chr. do Bruin en J. Huscr steeds in de functie van res pectievelijk voorzitter en secretaris. Zilveren jubilarissen bij P.Z.E.M. Middelburg Deze week vierden twee P.Z.E.M.- ambtenaren hun zilveren dienstjubi- leum namelijk de lieren C. K. Franse, hoofdklerk en J. Bellaart, boekhou der 2e klas. beiden te Middelburg en werkzaam op het hoofdkantoor der P.Z.E.M. aldaar. In verband met hui selijke omstandigheden werd het ju bileum van de heer Franse in huise lijke kring gevierd, waar de directeur dor P.Z.E.M., ir. T. Michielsen met enkele hartelijke woorden de gebrui kelijke gratificatie overhandigde. De chef van de metaradminiirtratie, de heer P. Maljers, bood namen» het personeel een blijvend aandenken aan, terwijl de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Hu scr, een boekebon overhandigde. De heer J. Bellaart werd in de kof fiekamer van het P.Z.E.M.-kantoor zulks bij ontstentenis van de di recteur in hartelijke bewoordingen toegesproken door de administrateur der P.Z.E.M., drs. M. de Bruijne, die do gratificatie overhandigde. De hoofdboekhouder de heer M. Brou wer, bood namens de afdeling boek houding een aandenken aan, terwijl de heer Huser ook deze jubilaris een boekebor. offreerde. J aarvergadering slechthorenden De deze weele gehouden jaarverga dering van de afdeling Middelburg van de Vereniging voor Slechthoren den was bijzonder goed bezocht. Uit het verslag van de secretaris, de heer L. van Wallenburg, bleek dat er een boeiend en opgewekt vereni gingsleven heerst. Ook de financiële basis is gezond, daarvan getuigde het jaaroverzicht van de penning- meesteresse, mevrouw M. de Kuy- per. De aftredende bestuursleden, me vrouw de Kuyper en mevrouw Outer- mans, werden hij acclamatie herko zen. In dc vacature wijlen de heer Hollebrandse werd met bijna alge mene stemmen de heer C. Meertse benoemd. Na de pauze vertelde mevrouw v. d. Boogert over haar reis per auto-met caravan door Denemarken. Niet al leen het vaste land, ook do eilanden Seeland en Fünen werden bezocht. Bij de mooie kleurendia's gaf ze op boeiende wijze een uitvoerige toe lichting over de geschiedenis van het land, de bouwkunst en de aard en gewoonten van het Deense volk. „Juliana" gaf geslaagde uitvoering in City Donderdagavond hebben de muzikan ten van het Middelburgse tamboers- en pijper korps in het City-theater hun feestavond gegeven. Voor dit jaarlijkse evenement hadden de Ju- lianaleden een afwisselend program ma samengesteld, waarvan de ver schillende nummers door een dank baar publiek de zaal was zo goed als gevuld met een hartelijk applaus beloond werd. De avond werd geopend door voorzitter-diri gent J. van den Brink, waarna het woord aan de Juliana-leden gege ven werd, die enkele muzikale num mers ter beste gaven. Muziek, maar dan van een moderner genre, brach ten „The green stars", die door de toneelmeester in een steeds van kleur wisselend „zonnetje" gezet werden, hetgeen een aardig effect sorteer de. Met veel succes trad de goochelaar Ali ben Lux op Mystic Marco die in het programma stond aange kondigd was wegens ziekte verhin derd die de spanning er bij zijn publiekin wist te houden met zijn soms angstaanjagende trucs. Ver der vermeldde het programma van deze avond nog het optreden van het Vlissings Accordeonorkest en van de Juliana band. ZOUTELANDE .Prinses Irene'-schoolkrant ook voor verenigingsleden Dinsdagavond hield het bestuur van de „Prinses Irene-school" te Zoute- lande haar 44ste jaarvergadering in de school onder leiding van voorzit ter ds. J. van Dullemcn. De school telt 125 leerlingen en het aantal le den bedraagt 136. In de commissie tot nazien van de rekening werden benoemd de heren C. van Sluys jr en J. Vos. In plaats van de aftredende be stuursleden, de heren S. van Sluys en A. Jobse, werden gekozen de he ren J. Dominicus en J. Geschiere. Uit de vergadering kwam de wens naar voren de schoolkrant niet slechts te verspreiden onder do ouders, maar ook onder de leden. Ckr. overkeidspersoneel kield jaarvergadering De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel hield woensdag avond in het hervormd verenigings gebouw haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. H. Ie Feber. Deze wees erop. dat in het afgelopen jaar door het bestuur en de verschillende vakgroepen veel werk is verzet. Uit het jaarverslag van secretaris A. P. Knüijt kwam vast te staan, clat vooral door de vakgroep lagere or ganen veel aandacht is besteed aan de werkclassificatie bij de gemeente Vlissingen, die met ingang van 1 januari in werking is getreden. Ook in Vlissingen is een vakgroep ge pensioneerden, opgericht waarvan de oud-secretaris, de heer J. Snoodijk, voorzitter is. Deze heeft ook zitting in de landelijke groepsraad voor ge pensioneerden. Het aantal leden van de afdeling be droeg op 31 december van het vorig jaar 382. Nadat de heer J. ten Heuvelhof voor zitter van de N.C.B.O. te Leidschen- dam een propagandistisch woord had gesproken over de beginselen van de christelijke vakbeweging, bracht het poppentheater „Zeeuwse Uylenspiegel" van de heer en me vrouw Popma „De grap van Peerke", een spel in vier bedrijven. Vlissingse Nutsspaarbank gedurende februari Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd in de maand februari tot een totaal van 1.202.314,68 ingelegd. Er werd 823.728,14 terugbetaald. Door dit verschil steeg het tegoed van de bank van 22.401.417,08 tot 22.780.003,62. Er werd een winst van 299 nieuwe rekeningen geboekt. Met het selioolsparen werd 3721,55 ingelegd. Uit 369 spaarbusjes kwam een bedrag van ƒ12.298,03. Hoofdkantoor (inclusief bijkantoor Bonedijkestraat) inleg ƒ798.370,74. terugbetaald ƒ516.984.77. tegoed 14.515.924,79: Souburg: inleg ƒ87.417,13, terugbetaald 68.592.53, tegoed 1.404.557,62; Goes: inleg 217.779.07. terugbetaald 146.216.56 tegoed 4.492.610.67; Wolphaarts- dijk: inleg 24.188,29, terugbetaald ƒ19.797.54, tegoed ƒ815.676.81; N.- Beveland: inleg ƒ7.323,86. terugbe taald 8.372,83, tegoed ƒ266.046,73; Kapclle: inleg 13.693,44, terugbe taald ƒ6.454,66. tegoed ƒ264.583.94; Terneuzeninleg 28.426,52, terug- bet. ƒ38.674.78, tegoed ƒ669.189,78; Zaamslag: inleg 9231,45, terugbe taald ƒ3038.93; Axel: inleg 4302.10, terugbetaald 8395,58, te goed ƒ140.821,23. N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen hield de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Vlissingen haar jaarvergadering on der leiding van de presidente, me vrouw Van Mourik-Van Rij. Na dc opening en het voorlezen van de jaar verslagen werden de secretaresse, mevrouw J. C. Buys-Wisse, en de penningmeesteresse. mevrouw M. de Leeuw, bij acclamatie herkozen. Ver volgens declameerde mevrouw Ver* kerke uit Dordrecht. Na de pauze zong een koor onder lei- •ding van mevrouw Noot-Meeldijlc lenteliederen, afgewisseld met een duet en solozang. Een aardig tafe reeltje vormde „De Arreslee". Voorts werd de avond gevuld met samen zang. Nadat was medegedeeld, dat 2f maart ds. A. Th. Rotnfush voor de afdeling zal spreken over het onder werp „Bedroefde bruiloftsgangers' besloot de geweestelijke presidente, mevrouw Homburg, deze geslaagde bijeenkomst. Gevonden voorwerpen Aan liet bureau van politie te Vlissingen zijn de volgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd; diverse rijwielen, enige autopeds, enige handschoenen en wanten, ballpoint, schoolschrift, zakmesje, kinder tasje. boodsehappennet, Lipssleutel. fiets band, 2 dozen verband en rijwieltas met inhoud. Aan het bureau zijn ook de adressen te verkrijgen, waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: diverse handschoenen en wanten, bruinharig hondje, kinderjas, portemonnee met inhoud, ballpoint, zenkrans. wollen sjaal, sleutel, kinder portemonnee. halsketting met hanger en schakelarmband. PLAN VAN 164.000 Per aansluiting van 18 op 25 gulden De gemeenteraad te Kapclle heeft donderdagmiddag zijn goedkeuring gehecht aan liet voorstel tot gedeelte lijke uitvoering van liet riolerings- pian. Dit plan, zal in vijf aparte ge deelten worden uitgevoerd. De kosten van liet deel, dat in uitvoering komt, zijn geraamd op 164.000. De ge meentebegroting biedt evenwel geen ruimte tot financiering van het pro ject, zodat uitvoering alleen kan plaatsvinden, door middel van aan vrage om subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds. De consequentie is, dat de rioolbelasting sedert kort tot 18 verhoogd gpbracht zal worden op 25 per aansluiting. Deze verhoging, die pas in 1962 van kracht zal worden, zal de ge meente een meeropbrengst geven van 6000. Daarboven zal nog on geveer f 7000 nodig zijn uit de verhoging uit de gemeentefonds, ZUID-BEVELAND GOES Plattelandsvrouwen vergaderden in Goes De afdeling Zuid-Beveland West van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hield woensdagmiddag een druk bezochte voorjaarsvergadering in „de Prins van Oranje" te Goes. Mevrouw M. S. Evers-Pauw, de presi dente van de afdeling, deed een aan tal mededelingen over het zomerpro- gramma. Er zullen o.m. excursies worden georganiseerd naar de Zeeuw- om de jaarlijkse lusten, oii an- nuïteitsbasis over een perioue van dertig jaar berekend, te kunnen dekken. De aanvrage om verhoog de uitkering zal echter pas moge lijk zijn indien de herziening van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten haar beslag zal hebben gekregen. Op het plan van uitvoering staan de gedeelten Dijkwelsestraat vanaf Vij verstraat tot aan Oude Bosstraat (ƒ14.500): Dijkwelsestraat vanaf Ou de Bosstraat en gedeelte Stations straat (ƒ48.000); net slaan van een buis onder de spoorlijn aan de Sta tionsstraat met bouw van overstort- put 17.500); Dijkwelsestraat, ge deeltelijk Dreef en Weststraat-Goes- sestraa't met overstortriool naar Wa tergang (ƒ45.000) alsmede gedeelte Nwe. Kerkstraat naar het riool in Noordstraat1 17.000). Voor het slaan van een buis onder door de spoorlijn is toestemming van de Nederlandse Spoorwegen verkre gen. Het voorbehoud om de sloot tot aan de overweg te Biezelinge te on derhouden, zijn voor b. en w, aan leiding tot nader overleg. Burgemeester Van Suylekom achtte het gewenst, dat uitvoering zo vlug mogelijk zal plaatsvinden in verband met het fruitseizoen. Vooral voor de Stationsstraat als aanvoersweg acht te hij dit belangrijk. Het gehele object zal zowel in percelen als in massa worden aanbesteed. Geringe kans Raadslid J. de Jager (a.r.) vroeg of indien de aanbesteding voordelig uit zou vallen, de mogelijkheid aanwezig is de rioolbelasting te verlagen. De voorzitter achtte de kans hiertoe ge ring. Raadslid J. Slabbekoorn (s.g.p.) vond het jammer, dat men niet eerst de riolering bad aangepakt voor de bouw en aanleg van het sportcomplex. Een verhoging van rioolbelasting had men dan mogelijk kunnen voorkomen. Met algemen stemmen besloot de raad tenslotte de begroting in die zin te wijzigen en tot aanvraag van gelden uit het gemeentefonds over te gaan. Officiële publikatie TEELT VAN* AARDAPPELEN*. De burgemeesters der gemeenten Middel burg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter in zage liggen de beschikking van de minis ter van landbouw, visserij en voedsel voorziening van 8 februari 1957, no. L/PA 3037 en de daarbij behorende op deze ge meente betrekking hebbende knart(en) en lijst, zoals deze op 1 december 1960 op nieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin gelegen binnen een op de kaarttenaangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaarl(en) aangeduid ge deelte van het gebied. Middelburg/Vlissingen, 28 febr. 1961. VLISSINGEN Medewerking ex artikel 72 L.O.-wct 1920. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente In zijn vergadering ran 24 februari 1961 werd besloten: a. aan het bestuur der Vereniging tot be vordering van christelijk onderwijs de gevraagde medewerking te weigeren voor: 1. de aanschaffing van een klein mo del schrijfmachine als leermiddel ten behoeve van de Oranjeschool voor gewoon lager onderwijs aan de Bloemenlaan: 2. het aanbrengen van luchtkokers ln de toiletten van de Oranjeschool voor gewoon lager onderwijs aan de Bloemenlaan; b. aan het bestuur der Vereniging tot be vordering van christelijk onderwijs de gevraagde medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een leermid- dclen-opbergkast ten behoeve van de Prins Wïllenischooi voor gewoon lager onderwijs aan de Grote Markt. Vlissingen, 27 februari J961. Kath. bejaardenhulp j De Katholieke Gezinszorg te Vlissin gen zal een nieuwe instelling oprich ten: „Katholieke Bejaardenhulp". De bejaarden zullen een halve dag per week kunnen worden geholpen door het verrichten van huishoudelijke werkzaamheden. VEERE Groene Kruis vergaderde De afdeling Veere-Gapinge van het Groene Kruis heeft, in aanwezigheid van burgemeester A. de Kam en echt genote in het verenigingsgebouw te Gapinge een ledenvergadering gehou den. In zijn openingswoord roemde de voorzitter, do heer Kodde uit Veere, de goede verstandhouding tussen dok ter Oosterhof en het Groene Kruis. Voorts bracht hij een woord van dank aan de wijkzustei's, mej. Maagden dans, die in 1960 niet minder dan 2700 bezoeken bracht. Het bestuur zal trachten de provinciale vergadering in Veere te doen plaatsvinden. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgehandeld, werden enkele films ver toond. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. bijeen De N.C.VJB., afd. Souburg, hield haar ledenvergadering onder leiding vaft mevrouw Polderman-Lijnse. Mejuffrouw Augustijn hield een le zing over „Individuele Zelfbescher ming". De volgende vergadering zal op 23 maart worden gehouden. RITTHEM Zangvereniging „Ons Lied" gaf geslaagde uitvoering De gemengde zangvereniging „Ons Liedte Ritthem hield dezer dagen in „Ons Dorpshuis" aldaar haar jaar lijkse feestavond. De voorzitter, de heer Adr. Dellebeke. wees er zijn openingswoord op. dat er nog steeds behoefte bestond aan een aantal mannelijke leden. Dit ondanks het feit, dat dit aantal reeds was uitge breid. Het koor verzorgde het eerste deel van het programma met het zingen van 15 liederen. Deze werden onder leiding van de heer Jac. Suurmond op uitstekende wijze ten gehore ge bracht. Ook het kindei'koor bracht enkele goed geslaagde nummers. Na de pauze voerde de toneelclub „C.N. V." uit Goes „Verbroken Banden" op. een toneelstuk in zes taferelen van Tom Dekker. Orkestvereniging „Apollo" te Kruiningen concerteerde I De orkestvereniging „Apollo" uit I Kruiningen heeft een periode van je- j degen studie achter de rug. Dat kwam donderdagavond naar voren j tijdens het jaarlijkse concert in „Het Dorpshuis". Het „populair-klassiek" programma namelijk bevatte onder meer Mozarts bekende ouverture Ti tus" en de no.'s 1 en 2 van Schu berts balletmuziek bij „Rosamunde". Geen eenvoudige opgaven, maar on der directie van de heer A. B. Hol ster kwamen beide composities bij de amateui musici zeer verdienstelijk uit de verf. Orkestrale hoogtepunten wa ren evenwel twee andere „oude be kenden" Meyerbeers Kronings mars uit „De Profeet" en, na de pau ze, de bijzonder gave vertolking van de ouverture „Leichte Cavallerie". Deze werken kregen een geestdrif tige vertolking. Veel applaus schonk het vrij talrijke publiek de solisten, mejuffrouw A. Wijnands. sopraan en de bariton P. Huysse. die voor een opgewekt in termezzo zorgden met enkele voor treffelijk gezongen melodieën uit „Der Vogelhandler" en een duet uit Oscar Strauss' „Ein Walzertraum". Een ander programmaonderdeel, dat de bezoekers bijzonder waardeerden was het Divertemento voor blaas- quintet van Jos. Haydn, welke com positie eveneens met veel élan werd vertolkt. Directeur Holster vertelde vóór de pauze enkele interessante bijzonderheden over de componisten en hun uit te voeren werken. Aan het begin van het concert had „Apol lo's" voorzitter F. van der Peyl een kort welkomstwoord tot de aanwe zigen gericht. Hij overhandigde de musici, die het orkest voor deze uit voering versterkten, na afloop een kleine attentie. VAN ONZE ADVERTEERDERS Grote K.L.M.-avond in Middelburg in een tijdsbestek van enkele uren hebben woensdagavond een groot aan tal belangstellenden in het Middel burgse City-theater een werelrreis ge maakt. Dit gebeurde op een K.L.M.- avond, die de Koninklijke Luchtvaart maatschappij had belegd. Het reizen bestond deze avond echter alleen uit kijken, want het bezoek aan de ver schillende continenten Afrika, Amerika, Canada en Australië werd gemaakt met de film „De we reld is kleiner dan U denkt". Dat de ze droomtochten geen bedrog behoe ven te zijn liet de KLM in een tweede filmpje zien over een Nederlands ouderpaar, dat op bezoek gaat in den vreemde. Hieraan voorafgaande had de heer W. L. de Haan het een en an der over de Nederlandse luchtvaart maatschappij verteld en zijn gasten van deze avond reeds enkele reistips aan de hand had gedaan. De avond werd verder opgeluisterd door Martin Bomers, zang, cn Ab Bronkhorst, gi taar. Het programma vermeldde voorts de vertoning van «en tweetal K.LM.-fümpjes en een prijsvraag. Marktberichten BIERVEILING BARNEVELD Weekaanvoer 950.000, waarvan er thans 350.752 tn veiling werden gebracht: han del kalm. Eieren van 47 tot 52 gram 9.22 tot 10.22; eieren van 52 tot 57 gram 10,53 tot 11,33; eieren van 57 tot 62 gram 11.46 tot 11.70; eieren van 62 tot 67 gram 11.SO tot 12.36. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 333.548. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 52 tot 57 gram 10.79 tot 11.49; eieren van 58 tot 62 gram 11.59 tot 11,85: eieren van 62 tot 66 gram 11,71 tot 12.42: eendeëieren 63 tot 70 gram 9.00 tot 9,50; eendeëieren 70 tot 81 gram 9.61 tot 10.36. EIERMARKT Aanvoer 1.750.000, handel redelijk Eeieren van 57 tot 65 gram 11.40 tot 12,40 per 100 stuks, kiloprijs 1,94. VEILING 5T. MAARTENSDIJK Uien 40-35 17,69—17.00. 35-70 17,24—17.21. bonken 18.40. drielingen 21.20. plektere 32.20. Aanvoer 40 ton. Bintjes 6,91—7.76. bonken 14.25. drielin gen 3.01. voer 2.60. Furore 6.26—6.02 drie lingen 3,10. Voer 2.60. Aanvoer 70 ton. Graanbeurs. Tarwe 2432. Gerst 23—36. Haver 23—24, Kleine erwten 25—30. Schokkers 2530. Bruine bonen 40—57. Maanzaad 7075. VEILING GOF.S 2 maart. Export- cn industrieveillng. Goudrenet kl. I 85-95 32—39, 75-85 33—39. 65-75 20—22, IID 1:1—14. kl. II 73-85 23. 65- 75 17—18. Jonathan kl. I 75-30 43. 70-75 49, 63-70 44. 60-63 34. IID 19—21. kl. II 80-85 36. 75-SO 29—39, 70-75 35—43. 65-70 29—37. 60-65 26. Golden Delicious kl. I 80-35 74 73. 75-30 78. 70-75 74—76. 65-70 54—63. 60-65 3433. Winston kl. I 73-85 4446, 65-75 37 —38. Zoele Ermgaard kl. I 65-75 63, 55-65 60—61. IID 37. Goudrenet kroet 3. Jona than kroet 3. Gewone veiling: Goudrenet grot 1319. fijn 9—13. Jonathan grof 23—35. fijn 12— 16. Golden Delicious grof 3757. fijn 16— 3J. kroet 20-55. stek 3—19, Zoele Erm gaard grof 49, lijn 37—39. St. Remy grof 13. Conference grof 43, ftjn 31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3