PILOOT STORM ontvoerd in de stratosieer EINDSTANDEN VAN ZEEUWSE MICR0-K0RFBALC0MPETIT1E EINDRESULTATEN EN STANDEN IN ZEEUWSE DAMCOMPETITIE JOHN THOMAS OPNIEUW DOOR VALERIBRUMEL VERSLAGEN 2 e verdwenen DONDERDAG 2 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT liet aantal schapen van de kudde op de Ginkelse heide onder Ede, grote attractie voor steeds meer toeristen, is met drie vermenigvuldigd doordat alle 45 schapen een tweeling ter we reld hebben gebracht. De foto toont de zo sterk uitgebreide kudde door het uitgestrekte heidegebied op weg naar de kooi. De „jeugd" heeft nu sterk de overhand. In eerste klassen werden kampioenen weer kampioen Nu alle wedstrijden in het Zeeuws niicrotoernooi teneinde zijn, volgt hier een overzicht van de eindstan den. Zoals bekend eindigde de finale van de kampioenen der eerste klas in een 43 overwinning voor Tjo- ba I uit 's-Heer-Hendrikskinderen, dat zich daarmee opnieuw voor een jaar Zeeuws microkampioen kan noemen. EERSTE KLAS A Tjoba I 3 3 0 0 6 18— 7 Elto I 3 2 0 1 4 13—13 Zuidwesters 1 3 1 0 2 2 710 Vios 3 0 0 3 0 6—14 Zowel in I A als in I B werden de kampioenen van vorig jaar weder om ongeslagen kampioen. In 1 A maakte Elto I een goede beurt, doch viel VIOS I danig tegen. Hetzelfde geldt voor Animo I in klas I B, zo als uit de stand blijkt. EERSTE KLAS B Togo I 3 3 0 0 6 13— 4 Tjoba II 3 2 0 1 4 9—10 Animo I 31022 7—9 Olympia I 3 0 0 3 0 6—12 In 2 A behaalde Zeelandia I het kampioenschap door in de laat ste wedstrijd tegen TOP juist het nodige puntje te bemachtigen. TWEEDE KLAS A Zeelandia I 3 2 1 0 5 11— 4 Togo H 3 2-0 1 4 7—8 TOP 3 1113 44 Blauw Wit 1 3 0 0 3 0 4—10 In 2 B werd Ondo I met 3 overwin ningen kampioen, hetgeen een goede prestatie genoemd kan worden van het achttal uit St.-Laurens. TWEEDE KLAS B Ondo I 3 3 0 0 6 10— S Animo H 3 2 0 1 4 12— 7 De Poel 3 0 12 1 5—8 W.K.V. 3 0 12 1 2—11 In 2 C behaalde Luctor uit Ter- tieuzen de bovenste plaats, dank zij «en beter doelgemiddelde, daar Vi tesse evenveel punten vergaarde. TWEEDE KLAS C Luctor 3 2 0 1 4 104 Vitesse 3 2 0 1 4 85 Elto n 3 1 0 2 2 5—10 Volharding 3 1 0 2 2 37 In 3 A kwam Blauw Wit II in de eindstrijd juist iets te kort en kaap te Zuidwesters II het kampioen schap weg. DERDE KLAS A Zuidw. II 3 2 1 0 5 11— 6 Blauw Wit II 3 2 0 1 4 116 DOS '55 3 0 2 1 2 7—10 Olympia II 3 0 12 1 411 In 3 B was het Togo III, dat met de eer gingstrijken, daar het juist één punt meer wist te behalen dan Animo III Togo ni Animo III Vedo H Tjoba ni DERDE KLAS B 0 5 9— 3 2 0 1 4 3 10 2 2 - 8 0 12 1 4—7 C wist Vios n aan het veld- kampioenschap ook nog het micro- kampioenschap toe te voegen. DERDE KLAS C Vios H Tjoba IV Zeelandia n K.V.L. Vedo I 4 3 10 7 4 1 0 5 18— 7 11— 9 9—13 9—12 10—16 ADSP. A In de beslissende wedstrijd wisten de Tjoba-adspiranten Togo te ver slaan, waardoor ze verdiend met de erepalm naar huis gingen. Tjoba 3 2 1 0 5 12— 7 Togo A 3 2 0 1 4 10— 8 "1113 11—12 0 0 3 0 7—13 3 0 0 6 9—0 Animo A Swift A B: Vios Elto A BI. Wit A Zeelandia 2 0 1 4 6 5— 5 0—12 3 10 2 2 3 0 0 3 0 In B werd Vios overtuigend kam pioen, hetgeen in het doelgemid delde duidelijk tot uiting komt, doch in C behaalde Luctor dit alleen maar door betere doelcij- fers. C: Luctor 3 2 0 1 4 11— 3 De Poel 3 2 0 1 4 9—3 Zuidwesters 3 2 0 1 4 105 Elto C 3 0 0 3 0 1—20 In D en E waren het resp.: Elto B Volleybal In de hoofdklas zuid dames van de Nederlandse Volleybal Bond behaal den de dames van V.C. den Bosch een krappe 3-2 overwinning op Sar- to. Olympia verloor onverwacht met 32 van Tornado. De stand is: E.V.V.C. 9-14, Sarto 9-14, V.C. den Bosch 9-14, Tornado 8-8, Olympia 8-6, R.H.B.S. 7-4 en V.C. Tilburg 8- 0. In de hoofdklasse heren behaalde V. C. den Bosch een ruime 30 overwinning op Sarto, Tornado ver sloeg Bermi met 31 en Ever Rea dy won na langdurige strijd met 3 2 van V.C. Tilburg. De stand is: V. C. den Bosch 14-28, Odulphus 13-24, Tornado 14-22. E.V.V.C. 14-15. Ber mi 15-14, Ever Ready 14-12, Sarto 14-10, E.B.V.C. 13-6, Minenco 13-4 en V.C. Tilburg 14-4. In de overgangsklas dames A had M.O.C. uit Bergen op Zoom een goe de dag. In Vlissingen werd Zuidwes ters met 30 verslagen en tegen E. V.V.C. 2 werd een 22 gelijkspel bereikt. De stand is: E.V.V.C. 2 6-7, Marathon 3-5, M.O.C. 3-3, Wikkers 4-3 en Zuidwesters 3-1. In de over gangsklasse heren A kwam Mata dor in Hulst tot een overwinning te gen Ter Hole. De stand is: Matador 9-17, Rapid 8-12, Marathon 8-9, S.M. W. 10-8, A.M.V.J. 7-7, Ter Hole 7-3 en Moller V.C. 6-0. en Blauw Wit B, zich opeisten. D: Elto B 3 3 DOS '55 3 1 Animo B 3 1 Olympia 3 1 E: BI. Wit B 3 2 W.K.V. Volharding Togo B Tjoba A Togo B: Olympia Animo Tjoba B die de eer voor 12— 2 7— 9 7—11 4— 8 3 0 2 1 2 PUPILLEN A 0 0 4 1— 7 1— 0 0— 0 0— 1 Korfbal-propagandafilm ging zaterdag in première De Kon. Ned. Korfbalbond heeft een filmpje laten vervaardigen (De gebro ken ruit), dat gebruikt zal worden ter opluisteren van propaganda-avonden en contactbijeenkomsten voor jeugdi ge leden. De première werd zaterdag in Rotterdam gehouden. Pater Ray mond van Sasse van IJssel (regie) en Herman Kleibrink (camera) hebben van het 38 minuten durende filmpje een vlot, pretentieloos verhaal ge maakt. Over een jongen, die uit balda digheid een ruit ingooit, op zijn vlucht in aanraking komt met een groepje korfballers en uiteindelijk voor zijn nieuwe club het winnende doelpunt scoort in de bekerfinale tegen een team, waarvan zijn grote rivaal de aanvoerder is. Alle medewerkers zijn leden van Leidse en Haagse korfbal clubs en pater Van Sasse van LJsselt heeft onder hen enkele hoofdrolspelers ontdekt, die ook in een gewone speel film beslist een goede indruk zouden maken door hun fris en natuurlijk spel. Geld voor inlichtingen over voetbalknoeierijen De voetbalbond van Hong Kong heeft een bedrag van 5.000 Hong Kong dol lar uitgeloofd voor inlichtingen over beweerde knoeipraktijken ter gele genheid van een wedstrijd tussen de Young Boys uit Zwitserland en een ploeg uit Hong Kong. De wedstrijd werd gehouden op 19 februari. De Chinese combinatie die de tegenstanders der Zwitsers was en die als de sterkste ploeg van de kolonie werd beschouwd, verloor met 6-0. In de Chinese pers doken belich ten op volgens welke de wedstrijd was „verkocht". Bij twee vorige ge legenheden hadden de Zwitserse be zoekers zwaar verloren van Hong- kongse ploegen die als zwakker dan de Chinese combinatie werden be schouwd. De Zeeuwse damcompetitie is achter de rug. Deze week zijn de laatste wedstrijden gespeeld. In de hoofdklas sterk voor Kapelle. Het werd 128. was Aagtekerkc in eigen huis te In de eerste klas won het tweede team van Aagtekerke van Goes n. De uitslag was 155. Tenslotte toon de Souburg zich de meerdere van Kleverskerke, met 137. De gede tailleerde uitslagen zijn: HOOFDKLAS Gespeeld te Aagtekerke: Aagtekerke en Kapelle. J. BlaasA. v. d. Schraaf 02, A. WillemseIz. op 't Hof 2 0, F. BlaasJ. J. Ganseman 20, M. C. de SmitC. van Liere 11, P. de VisserChr. Korstanje 11, S. Blaas—H. v. d. Vrie 1—1, L. Triel- lerJ. de Neef 2—0, C. Jongepier— J. op 't Hof 1—1, D. Trielier—J. C. van Liere 20, S. de VisserC. Le- poeter 02. EERSTE KLAS Gespeeld te Aagtekerke: Aagtekerke n en Goes II: S. de Visser—L. Dek ker 02, A. LouwsH. van Benthem 02, A. MaljersH. C. Mulder 1 1, n.o.g.W. G. de Leeuw 02, A. EYankeA. van Belsen 02, Chr. LouwsPh. Haverhoek 02, J. Hou- mes—J. Loeve 11, L. de Visser J. Legemate 02, L. WattelL. Ca- pello 20, A. KoddeA. Jansen 11. Gespeeld te Souburg: Souburg II en Kleverskerke I. M. LouwsJ. Pou- wer 11, C. van Asmej. M. Kasse 1—1, P. de Wolff—J. Baaijens 0—2, A. de PagterP. Vader 20, K. KeymelP. Coppoolse 11, J. D'HondtI. J. de Bert 2—0, Chr. Kats—S. Onderdijk 0—2, J. van SluijsA. Janse 2—0, J. de Wolff— A. van Mourik 2—0, R. Brasser— Joh. Kasse 20. De eindstanden zijn: HOOFDKLAS DID Vlissingen 8 8 0 0 16 116— 41 MDC, M'burg 8 6 0 2 12 98— 62 85- 95 80-100 63-117 41-139 ongeslagen AMERIKAANSE INDOORKAMPIOENSCHAPPEN Ralp „rubberbal" Boston mentaal zeer sterk Ralp „Rubberbal" Boston is mentaal zeer sterk. Dat ondervond zaterdag avond in de Madison Square Garden te New York de Russische versprin ger Igor Ter Ovanesian, die met zijn landgenoot Valeri Brumel als gast deelnam aan de Amerikaanse indoor atletiek kampioenschappen. Na vijf van de zes sprongen had de Rus de leiding met 7.92 meter, voor de we reldrecordhouder met 7.90 meter. Het was doodstil in de zaal toen Boston aan zijn laatste en beslis sende poging begon. De spanning brak toen het resultaat werd be kendgemaakt: 8.08 meter, de bes te wereldprestatie ooit op indoor- wedstrijden geleverd. De 16.243 toeschouwers een record voor de kampioenschappen beloon den de prestatie van de Ameri kaan met een daverende ovatie. Toch kwam de eerste plaats van Bos ton nog even in gevaar. Ter Ovane sian, die tot dusver slechts twee geldige sprongen had gemaakt (7.92 meter en 7.81 meter), verwerkte zijn teleurstelling goed en legde al zijn kracht in zijn laatste poging. Hij kwam zelfs verder dan Boston kort tevoren, maar de juryleden hadden een fout geconstateerd en keurden de prestatie af. Desondanks was de Rus niet ontevreden. Zijn sprong van 7.92 meter betekende voor hem een nieuw persoonlijk record voor wedstrijden in de zaal. Irving Robertson, die in Rome de zilveren medaille won, was tegen het geweld van Boston en Ter Ovanesian niet. opgewassen. Hij werd derde met 7.72 meter. Het hoogspringen verliep voor de Amerikanen teleurstellend. Voor de tweede maal in successie bewees Va leri Brumel op duidelijke wijze zijn superioriteit over John Thomas. Thomas geloofde kennelijk niet in zijn eigen canaciteiten en kwam niet verder dan 2.13 meter. Brumel ging vervolgens alleen door, kwam bij zijn tweede poging feilloos over 2.18 me ter, maar faalde tot driemaal toe op 2.2i meter. Bob Gardner legde met 2.05 meter beslag op de derde plaats. 1727. Dat werd, een zonder ling geval! De boeven moes ten op deze landtong zitten en toch leverde een secure drijfjacht niets op! De poli tiemannen zochten zorgvul dig alle spleten en gaten tussen de rotsen na; zonder resultaat echter. Piloot Storm geleidde sergeant Fisher naar een plek van waar zij de kleine baai kon den overzien. Vanaf deze hoogte was ook vaag de vorm van de gezonken mo torboot in het blauwgroene water te onderscheiden. Voorzichtig kroop Arend naar de rand van de hoge klip en wenkte toen de sergeant bij hem te komen. Hij wees om laag, waar de stille gestalte van de gewonde „Boss" nog steeds op dezelfde plaats lag, waar hij hem had achtergelaten. „Dat is de leider van de smokkelbende. Hij zal 't niet best heb ben, want ik heb 'm geraakt met zo'n kleine onderwater-harpoen. Een pijnlijke geschiede nis!" meende Arend. „Hij zal wel buiten be wustzijn geraakt zijn". Sergeant Fisher kneep de ogen samen en gromde: „Ik kan d'r niet rouwig om zijn! Als je nagaat wat die kerels andere mensen aandoen, mag hij, wat mij be treft, best nog 'n tijdje pijn lijden!" DC 's-Gravenp. 8 6 0 2 12 9169 GDC, Goes 8 5 0 3 10 94— 66 ADC, Aagtek. 8 4 0 4 8 74— 86 DCY, Yerseke 8 2 2 4 6 72— 88 Aris d. H„ Soub. 8 1 1 6 3 59—101 DCK, B. Kapelle 8 1 1 6 3 58—102 DOS (Vr) B.o.z. 8 1 0 7 2 58—102 D.I.D. Vlissingen ongeslagen kam pioen. EERSTE KLAS DID n, VliSS. 9 9 0 0 18 119- 61 DC St. Laur. I 9 8 0 1 16 126- 54 MDC II, M'burg 9 6 0 3 12 102- 78 GDC n. Goes 9 6 0 3 12 99- 81 Aris d. H. H, Sb. 9 6 0 3 12 90- 90 Lammerenburg I, Koudekerke 9 3 1 5 7 95- 85 DOS n (Vrederust) B. o. Zoom 9 3 15 DCK L Kleversk. 0 2 0 7 ADC n. Aagtek. 9 10 8 Lammerenburg n, Koudekerke 9 0 0 9 DJ.D. H Vlissingen kampioen. Schaatsdemonstratie in memoriam Amerikaanse ploeg Sjoukje Dijkstra zal een der groten op de schaats zijn die zal deelnemen aan een grote internationale demon stratie kunstrijden ter herinnering aap de Amerikaanse schaatsploeg die begin deze maand bij de vliegramp te Brussel om het leven kwam. De Weense kunstrijdersclub deelde mede dat de demonstratie op 1 en 2 maart zal worden gehouden en dat de grootste kunstrijd(st)ers ervoor zijn uitgenodigd. Behalve de Neder landse houdster van de Europese titel, Sjoukje Dijkstra, komen het Canadese paar Otto en Maria Jellenek, de wereldkampioen Alain Giletti, Frankrijk, en het Duitse paar Marika Kilius en Juergen Baeumler, houders van de Europese titel. De Oostenrijkse officials hebben ge stemd tegen het afgelasten van de in Praag te houden wereldkampioen schappen. Er zal geen puntentelling zijn daar het slechts een demonstratie geldt, maar het publiek mag de prestaties van de drie beste paren beoordelen: Maria en Otto Jellinek, Marika Kilius en Juergen Baeumler en Margot Goebl en Franz Ninger. „Het zal een onofficiële wereldkam pioenschap zijn", aldus een functiona ris van de Weense kunstrijdersclub. De nagedachtenis van de Amerikaan se kunstrijders zal bij een kleine plechtigheid voor de aanvang van de demonstratie worden geëerd, aldus de woordvoerder. Belgische etappe in ronde van Nederland vervalt In de ronde van Nederland, die van 16 tot en met 25 mei wordt verreden, zal slechts één etappe door België gaan, namelijk op eerste pinksterdag (21 mei), nadat de karavaan geneu traliseerd van Helmond naar de grens is gereden. Vandaar wordt dan gekoerst naar Genk b" Hasselt, Maar de in het schema opgenomen tweede Belgische etappe op tweede pinksterdag van Genk naar Spa komt te vervallen. In plaats daarvan wor den de renners hetzij per autobus overgebracht of rijden geneutrali seerd naar Kerkrade, waar in de middaguren een criterium wordt ge reden, de enige activiteit in de ron de op deze zevende dag. De achtste etappe, op 23 mei. voert de deel nemers dan weer normaal van Kerk rade naar Zundert. Judo-examens Voor de verschillende graduaties van de N.J.J.B. zijn de volgende kandida ten geslaagd: Judo Blauwe slip: Jac. Flipse (Vlis singen); Oranje slip: Erna Schreuder (Goes), P. Kroonenberg (Goes), M. v. Amersfoort (Goes), P. Mast (Goes); Gele Band: Mejuffrouw A.- Smits (Vlissingen), Mejuffrouw J. Kuiper (Vlissingen), J. Kaas hoek (Vlissingen). Mej. N. Fliers (Vlissingen), J. Babijn (Vlissingen), J. v. Zweeden (Vlissingen), P. Rooose (Koudekerke). J. Pippercamp (Vlis singen), R. Remeeus Wissingen), R. Bouckaert (Vlissingen), P. v. d. Steenhoven (Vlissingen), R. Meyer (Vlissingen). F. Dronkers (Vliss.), Mej. A. Dronkers (Vlissingen), E. Co- lijn (Middelburg), T. Stemmens (Mid delburg), J. Simonse (Middelburg), J. Joosse (Souburg), T. Kruysse (Sou burg), D. v. d. Velde (Vlissingen), H. H. A. Wöhler (Middelburg), B. Schroevers (Arnemuiden), A. Pleyte (Middelburg), R. Wolf (Middelburg), K. Bergman (Middelburg) d\e\\MAn\en door REX CORBETT O z „Inderdaad, hoogst merkwaardig, maar toch gelukt het niel altijd met die wetenschappelijke middelen Weet je nog van dat speuren naar de zogenaamde „duivel van de on dergrondse?" Heel Londen was in rep en roer toen hier en daar op dc stations gevaarlijke pijlen door de lucht suisden pijlen, zoals wilde stammen ze met geweldige bogen kunnen afschieten. Jullie zochten koortsachtig naai- een krankzinnige, met een „waarschijnlijk als hengel gecamoufleerde boog", omdat nu eenmaal bij een pijl ook een boog moesi behóren. Uit de kracht van die pijlen concludeerden jullie hooggeleerde iuidjes dat de zoge naamde boogschuttei een man mei buitengewone spierkiacht moest zijn. Maar ik vond een grijs, zwak mannetje, dat wegens storingen in de bloedsomloop alleen maar zittend in de ondergrondse kon reizen. Van reusachtige, „waarschijnlijk als hen gel gecamoufleerde" bogen geen spoor- Het mannetje maakte de in druk van een braaf, wat vergeeste lijkte musicus en zijn moordinstru- ment was niets anders dan een ver nuftige constructie, ondergebracht in een viloloncelkast". „Wat heeft dat allemaal met de ge stolen diamanten te maken?" brom de Mattox, die zich nu op zijn bief stuk had geworpen. „Welish W W is afgedaan. Het rapport over die zaak beslaat honderdvijftig bladzij den". „Ik zou er nog-wel honderd bladzij den aan toe kunnen voegen", glim lachte Payne. „Heeft juffrouw welish je aan de telefoon ook iets over een geluidsband gezegd?" Mattox hiela op met kauwen en staarde Payne verbaasd aan. „Neen", antwoordde hij. „Wat is er met die geluidsband?" „Dat zullen we zien; in elk geval no dig ik Je beleefd uit, er met mij naar te luisteren". Meteen nam hij zijn aktentas en haalde de doos te voor schijn. „Je moet weten, dat juffrouw Welish prachtig piano speelt en nu de zaak toch binnenkort op de fles gaat, doet ze af en toe stappen om in de toekomst niet met lege handen te staan!" „Violoncel-concert van Haydn", las Mattox over zijn biefstuk heen. En met een vragende blik op Payne ging hij voort: „Wil je me muziek laten horen, ofschoon ik daar nog minder voor voel dan een paard?" „Misschien betreft net hier muziek, die juist voor uw oren uitermate ge schikt is", verzekerde Payne. Mattox kauwde verder en wel zo krachtig, dat de aderen in zijn slapen ervan zwollen. „Had toch maar vis besteld", wilde Payne juist opmer ken, toen een geluid op straat zijn aandacht trok. 't Was het karakteri stieke, onmiskenbare, af en toe luid opklinkende lawaai van een dure sportwagen, zoals enkele roekeloze individuen nog steeds voor hun ple zier aanhouden. Tenslotte hield het gedaver op. „Wat scheelt je toch?" vroeg Mattox, die nu beslist de biefstuk van zich af schoof. „Kelner, een afzakkertje? Jij ook een, Payne?" „Graag". Buiten naderde opnieuw een auto. „Alweer zo'n ding", sprak Payne, nu toch iets verbaasd. „Wat voor ding?" „Een Italiaanse wagen; Ruggiero- Sport". „Ja; hij houdt stil voor de deur. En wat zou dat?" „Maar wat hoor je nu?" vroeg Pay ne. „De motor is nog niet afgezet en daar komt alweer zo'n lawaaischop per aan". „Maar één?" „Twee", zei Mattox verbaasd. „Neen, drie of vier!" „Het lijkt wel of de hele straat uit Ruggiero-Sportauto's bestaat", mom pelde Payne. En inderdaad hoorden beiden hoe een lange reeks motoren nog eenmaal opdaverde voor ze wer den afgezettoen was alles stil. „En daar is nog een nakomertje!" riep Payne opeens, scherp toeluiste rend. Hij trachtte door het raam iets ervan te zien, maar een vooruitsprin. gend stuk muur belette dit aanvan kelijk. Toen echter schoot het „na komertje" voorbij het venster en kwam door plotseling remmen met een schok tot staan. „Dat waren er minstens tien", zei Payne. „Juffrouw Welish heeft maar van drie gesproken". „De koffie graag in de zogenaamde leren kamer", zei hij tot de juist pas serende kelner. „En zet alstublieft twee bandinstallaties klaar; we willen door niemand gestoord wor den". „Goed, meneer", antwoordde de man. die meteen zijns weegs ging. „Wil je de geluidsband hier op de club afdraaien?" informeerde Mattox „Als je er niets op tegen hebt". „Ik dacht erover naar de Yard te gaan; misschien hebben we een spe cialist nodig, die ons „Ik zou jullie specialisten er voorlo pig graag buiten laten; me dunkt dat het al mooi genoeg is, dat ik jou in vertrouwen neem". „Inderdaad", mompelde Mattox. „Maar wat betekenen al die auto's daar buiten toch?" „Dat heeft de tijd wel", zei Payne. „Als die dingen werkelijk iets te be tekenen hebben, komen we ze nog we! vaker tegen. Eerst de geluids band, vind ik". „Maar als het iets belangrijks mocht zijn, is zo'n club als hier toch geen bijzonder geschikte plaats", wierp Mattox tegen. „Het kan onder bepaalde omstandig heden de laatste kans zijn om de band te beluisteren en er 'n duplicaat van te maken". „Hoe bedoel je dat? De laatste ge legenheid „Omdat ik zo'n idee heb, dat ze me vandaag nog een slag op het hoofd zullen geven en me de doos afne men", antoordde Payne rustig. „Als dat gebeurt, weet ik tenminste wat de band vermeldde. En in dit geval is de inhoud goed bewaardtenzij ze me overhoop schieten". Mattox zweeg een ogenblik, maar zei toen stomverbaasd: ,Is in jouw ogen de diamantzaak zo gevaar lijk?" „De reeds bijna afgedane diamant zaak", spotte Payne. „Juist, meneer, er steken vastbera den sehurken achter, die voor geen moord terugschrikken; daarvan ben xk overtuigd. Kom, ga mee naar de achterkamer; de kelner wenkt ons al". De achterkamer bevatte, naast een reeks van omvangrijke leren zetels de trofeeën van de Hengelaarsclub. Boven de lambrizering hingen overal medailles, plaquettes, visgerei en groepsfoto's. Talrijk waren de por tretten van hengelaars met loodrecht omlaaghangende vissen, die hun tot de schouders reikten. „Vooruit ermee!" knorde Mattox, ter wijl hij zich in een stoel liet vallen en naar zijn sigarettenkoker greep. De kelner schoof het tafeltje met de twee kopjes voor de schoorsteen, wierp een paar beukeblokken op het vuur en bleef wachten, terwijl Payne de bandinstallatie onderzocht. „In orde", zei Payne tenslotte. „Breng ons nu de sleutel alstublieft van deze kamer. We willen onder geen enkele omstandigheid worden gestoord". „Ja", voegde Mattox eraan toe, „we behoren in zekere zin tot het gilde, begrijpt U. 't Gaat erom een grote vis te vangen". Toen de kamer was afgesloten, liet Payne de geluidsband in rustig tem po aflopen. Voorlopig hoorden ze al leen het gesuis van het toestel en het knetteren van de beukeblokken. Mattox zat er doodstil bij Plotseling klonk een schril gesnater als van een troep eenden uit de luidspre ker. Dadelijk zette Payne de band stop. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9