Stil Bemiddelingsbureau voor handel in fokvee PILOOT STORM ontvoerd in de stratosieer WALCHEREN er zijn geen betere WOENSDAG 1 MAART 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERGADERING MELKCONTROLE Alle leden niet even enthousiast In agrarische kringen in Zeeland be staan plannen om naast de Provin ciale vereniging voor melkcontrole en het Coöperatief centraal stieren- station te komen tot een verdere in tensivering van de samenwerking, waarbij men denkt aan een bemidde lingsbureau voor de aan- en verkoop van geregistreerd fokvee in Zeeland. Over deze plannen sprak maandag middag rijksveeteeltconsulent ir. XV. L. Harmsen op de algemene verga dering van de Provinciale vereniging voor melkcontrole in Zeeland in ho tel Centraal te Goes. Uitvoerig schetste ir. Harmsen de vele voordelen, die deze nieuwe vorm van samenwerking geeft. „Vooral wanneer het gaat om de aan- of verkoop van grote aantallen vee is zo'n bureau van belang, terwijl een goed gecoördineerde uitwisseling van fokvee alleen mogelijk is als wij de handen ineen slaan," aldus de rijks veeteeltconsulent. Van belang noemde deze het ook. dat de nieuwe vorm van samenwerking uitgebouwd wordt, vanuit de reeds bestaande organisaties, zoals het Coöp. Centraal Stierenstation en de Prov. ver. voor Melkcontrole (met rond 18 a 19 duizend geregistreerde koeien en vaarzen). Een voorzichtig begin achtte ir. Harmsen echter ge wenst, zodat men op het ogenblik denkt aan de mogelijkheid een func tionaris voor het nieuwe bureau aan te stellen, die reeds werkt aan de veeverbetering. In dit geval een functionaris van het Coöp. Centraal Stierenstation. Hoewel niet alle leden enthousiast waren over deze nieuwe vorm van samenwerking zal het bestuur van de melkcontrole de verschillende mo gelijkheden nader onderzoeken. Dit voorjaar aal over de plannen nog een contactbespreking met vertegenwoor digers van de K.I. en de melkcon trole worden gehouden. Uit het jaarverslag van secretaris C. den Engelsen van de melkcontro le bleek, dat de vereniging 1149 lé den telt met 6370 ingeschreven koei en. Met uitzondering van Schouwen- Duiveland en Zuid-Beveland nam het aantal gecontroleerde koeien toe. Het sterkst was deze toename op Tliolen, Walcheren en West Z. Vlaanderen. Wat het vetgehalte-onderzoek be treft kon secretaris Den Engel6en een toename van acht procent con stateren. Ook voor het eiwitgehalte- onderzoek bestond een grotere be langstelling. Aan het slot van zijn jaaroverzicht wees de secretaris met enkele cijfers nog eens extra op het belang van de melkcontrole. Jaarverslag N.C.B.B. afdeling Vlissingen De afdeling Vlissingen van de Neder landse Christelijke Beambten Bond boekte over 1960 een ledenwinst van acht. De afdeling telde op 31 decem ber 1960 65 leden. Zo Wijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag, waarin de gang van zaken onder de loep wordt genomen. Die ledenwinst was onder meer een gevolg van de ge slaagde propaganda-actie, zo schrijft het overzicht. Verder wordt aandacht geschonken aan de verschillende pro blemen, die in 1960 aan de orde kwa men, zoals loonkwesties en de hulp, die de afdeling verleende bij proble men van leden en dergelijke. Het fi nancieel overzicht toont een nadelig slot van f 24.55. Brandje in slagerij De Middelburgse brandweer moest maandagnamiddag omstreeks zes uur uitrukken omdat brand was ont staan in de rookkast van slagerij Te R. in de Lange Noordstraat. Het vuur kon snel worden geblust. De schade bleef beperkt tot een .hoeveel heid verbrand vlees. Collecte De collecte voor het fonds „Draagt elkanders lasten" heeft in Oudelanae een bedrag van f 73,76 opgebracht. (Advertentie) RDTERDDN PIUWHACEUFISCHE FABRIEK (IRQTER)J HILVERSUM MIDDELBURG De heer J. Luijendijk concierge „De Schakel" De heer J. Luijendijk te Middelburg is benoemd tot conciërge van het binnenkort te openen Vrijzinnig Her vormd Centrum „De Schakel". Ontslag onderwijzeres Mevrouw L. Paasse-Corné is door de gemeenteraad van Middelburg eervol ontslag verleend als onderwij zeres van school C. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 36 tot en met 22 februari 1961 zijn te Middelburg de navolgende voorwerpen aan het bu reau van politie als gevonden aange geven verschillend® handschoenen, petty- coat, vulpen, weekstaatboekje, lips- slèutêl, fietspompje, boek (vitrage patronen), muntbiljet, sjaal, school tas, bruine portemonnee met inhoud, pakje inh. enveloppen, kinderporte monnee, bromfletssleuteltje, bankbil jetten, huissleutel no. 7, beige porte feuille, dasspeld, gedeelte van motor uitlaat, blokfluit, ballpoint, groene das, kanarie, zeskleurenpotlood, brui ne jongenspet, blik soep, 2 muntbil jetten, verschillende kinderwantjes, lipssleutel no. 14, busje koffiemelk, drie ballpoints, zakmes, geruite weekeindtas. VLISSINGEN Onderlinge schaakcompetitie De onderlinge schaakcompetitie van de Vlissingse schaakvereniging werd maandagavond weer vervolgd met de volgende partijen: D. J. BlomA. Steketee 10; P. Benski-P. Lemson 1-0; T. M. de Looff-H. Kwant 0-1; J. C. Koetsenruijter- J. G. Olijve afgebr.; J. den Engelsman-H. A. M. C. Smit- roeters 1-0; A. de Ridder-Wise 1-0; J. de Exter-J. Blom 0-1; J. N. Mar- cusse-P. L. Antheunisse 1-0; J. A. Za- chariasse-A. Mast 1-0; M. de Bruijne- J. Izeboud 1-0; W. A. L. Pietersz-D. C. Bom 0-1; P. Haccou-J. van Dulle- men 1-0; A. Mabelis-A. de Ridder 1-0; J. Jansen-J. Hoogstrate 1-0. I „Jong Leven" bracht een kinderoperette Prinsessen, hovelingen, houthak kers, waarzegsters en elfjes „zweef den" zaterdagavond al zingend over het toneel van het Vlissingse Con certgebouw. Met elkaar bouwden zij daar de kinderoperette „Het geheim van de hofmaarschalk" op. Een zangspel in drie bedi-ijven van Van de Wal-van As. Een verhaal, dat een zaal vol mensen meenam naar het land van wonderputten, houthak kersdorpen, luxe paleizen en donke re wouden Wie zich de moeite nam al deze voor de kinderfantasie zo boeiende figuren, kwam met jongens en meis jes van het kinderkoor „Jong Le ven" in contact. Deze onderafdeling van de Gemeng de Arbeiders Zangvereniging „De Volksstem" trad, zoals te doen ge bruikelijk, naar buiten met een jaar lijkse uitvoering. En' daarvan was ongetwijfeld de opvoering van de kinderoperette het hoogtepunt. Alle kinderen uit twee klassen van het koor kregen daarin eën rol toebe deeld en zij hebben zich van deze opgave uitstekend gekweten. Al deed de tekst een beetje hoogdravend aan, het spel van de jongens en meis jes was luchtig genoeg om de uit voering ondanks de spanning in het verhaal, tot een vrolijk geheel te maken. Voor de pauze kregen de bezoekers onder wie uiteraard vele ouders van kinderen een ontmoeting met alle vier klassen van „Jong Leven" die beurtelings een serie liedjes brachten. In de pauze was er nog een verloting, waarvan vele mooie prijzen in de zaal „verdwenen". VEERE Ledenvergadering van Boerenleenbank Maandagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank Veere in hotel „De Campveerse Toren" haar algemene ledenvergadering. De vergadering ging akkoord met de rekening en ba- |j|lllllllllllllllllllllllllllllll[|ll!ll!lllll!l[||||lllllllll!lllllllllllllllllllllll|!ll]lll §j Met Ingang van 27 februari jjj s j.I. is aan onze bezorger, de heer D. EENKHOORN, s eervol ontslag verleend. In 1 Zijn plaats is aangesteld de g j§ heer i. FLINK. g Prov. Zeeuwse Courant, M Vlissingen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|l!!!!lllllllll!llllllllllll|||lll lans over het boekjaar i960. De winst, ten bedrae van f 4614,04 zal aan de reserves worden toegevoegd. De heer Joh. Baayens, periodiek als bestuurslid afgetreden, werd als zo danig herkozen. In de Raad van Toe zicht werd de heer H. J. Volkers, eveneens periodiek afgetreden, her kozen. De heer J, H. Vroon hield een causerie over landbouwkredieten, waarna r ontspanning de Ameri kaanse lachfilm „Kolonel Spitfire" werd vertoond. Ledenvergadering Chr. school Veere Afgelopen week belegde de vereni ging voor bijzonder lager onderwijs te Veere een ledenvergadering in een der lokalen van de chr. school, waar met algemene stemmen tot een statu tenwijziging werd besloten. In het jaarverslag van de secretaris werd melding gemaakt van.de tot standkoming van de -nieuwe school. Uit het jaaroverzicht van de penning meester bleek, dat de financiële si tuatie goed is. SINT-LAURENS Vergadering C.H.-kiesvereniging De Chr. Hist, kiesvereniging te Sint- Laurens vergaderde dezer dagen on der leiding van de voorzitter, de heer H. van Langevelde. Na de jaarver slagen van de secretaris, de heer W. Davidse en de penningmeester, de heer-C. van Slooten. die als bestuurs lid werd herkozen werden onder meer gemeentezaken besproken. Ned. Chr. Vrouwenbond Do afdeling Sint-Laurèns van de Ned. Christen Vrouwen Bond verga derde dezer dagen onder voorzitter schap van mevrouw D. H. Baas- Kemp. In deze bijeenkomst sprak de heer H. J. Schoenmaker te Zoutelan- de over „Mijn reis naar Marokko", toegelicht mèt kleurendia's. De jaar vergadering zal op 16 maart wórden gehouden. zenuwkaimerend. nief verdovend maar genezend! Hét plantaardig middel waaraan men niet verslaafd raakt. VINOBASIS N.V. AMSTERDAM NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Jaarvergadering N.C.L.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond te Nieuw en St.-Joosland hield dezer dagen haar jaarvergadering In het vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer L. Wijkhuis. De heer Maas van het C.N.V. te Middelburg sprak een propagandistisch woord. Verder werkte aan deze avond mede de afdeling „Werkende Jeugd" van Middelburg met declamatie, revue en cabaret, verder de accordeonisten de „Suko's" onder leiding van de heer J. Tissink. Het gebodene viel zeer in de smaak. De avond werd gesloten door de heer Maas. De belangstelling was goed- ZOUTELANDE Jaarvergadering „Onesimus" Vrijdagavond hield de studievereni ging „Onesimus" in combinatie met de vrouwenvereniging van de gerefor meerde gemeente te Zoutelande haar jaarvergadering onder leiding van de neer L. de Bree. De heer K. Huibregtse hield een inlei ding over „De schepping", terwijl de heer Nijsse een zendingsonderwerp behandelde met als titel „Op de uit gangen der wegen". Op de beide on derwerpen volgde bespreking, waarna afgevaardigden tot slot hun felicita ties overbrachten. N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Zoutelande van de N.C.V. B. hield dezer dagen haar tweede jaarvergadering in gebouw „Midden dorp", onder leiding van mevrouw P. de Kok-Verhage. De aanwezigen kon den genieten van het mooie declama- torium „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid". Verder was er zang, hersengymnas tiek en „Trek aan de bel". De collecte voor het Magdalenafonds bracht f 12.05 op. De afdeling telt thans 46 leden. Op 24 maart hoopt de heer Ver boon te spreken over „De kroon der schepping". Muziekuitvoering De muziekvereniging „Luctor et Emergo" te Zoutelande gaf zaterdag avond een goed geslaagde uitvoering in zaal Middendorp. Een tiental mu zieknummers werd onder de bekwame leiding van de directeur, de heer A. Joosse, uitgevoerd. De toneelvereniging uit Biggekerke verleende aan deze avond haar mede werking met de opvoering van een klucht: „Zijne Excellentie Hein" die met een welverdiend applaus werd be loond, De voorzitter, de heer P. Maas, sprak een openingswoord. SEROOSKERKE (W.) Hervormd kerkkoor Dezer dagen hield hot Nederlands her vormd kerkkoor ln de consistorie der kerk to Serooskerko (W.) zijn Jaar vergadering. Uit het verslag van de secretaris, de heer Jac. van de Berg, die deze avond ook de leiding had. bleek dat het koor verschillende ma len medewerking had verleend tijdens jeugddiensten en diensten op christe lijke feestdagen. Verder heeft het koor nog gezongen in het gerefor meerd rusthuis te Middelburg. Ook had men door financiële medewerking der leden een orgel kunnen aanschaf fen. Door periodiek aftreden en ande re omstandigheden moest men een ge heel nieuw bestuur kiezen, dat thans als volgt is samengesteld: voorzitter de heer Jac. van de Berg; secretaris de heer L. Minderhout en penning- meesteresse mevrouw C. van Doorn- Beghtel. Doordat ook dit jaar weer enkele nieuwe leden toetraden is het ledental thans 19. De repetities wor den gehouden op dinsdag o.l.v. de heer A. Joosse. Na de pauze bleven de leden nog enige tijd gezellig bijeen. j Vogelwaarde-Walcheren Op een zwaar, maar goed bespeelbaar terrein heeft Walcheren een moeiza me overwinning behaald op Vogel- j waarde. Hoewel deze laatste drle- i kwrat van de speeltijd in de aanval is geweest kon de voorhoede echter de vele kansen niet benutten. I Reeds na drie minuten nam de thuis club de leiding, toen Van de Veeken een vrije trap. even bulten het straf schopgebied, in een doelpunt omzette. I (1-0). Gesterkt door dit doelpunt, be- J hield Vogelwaarde het beste van het spel. Maar toen ieder verwachtte dat zij haar voorsprong zou vergroten, kwam het succes aan de andere kant. Uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval van Walcheren schoot Hoijer de gelijkmaker in de touwen. Dit werd tevens de ruststand. Na de rust bleef de strijd volkomen open, met Vogel waarde iets meer in de aanval. Na 25 minuten spelen ontving Leijendekker de bal ln een duidelijke buitenspel po sitie. Scheidsrechter Poelman liet doorspelen en dit betekende 1-2. In deze stand kwam verder geen veran dering meer. Na afloop protesteerde Vogelwaarde tegen dit door Walche ren gemaakte doelpunt. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen C. J. van Westen-Broersen z.\ N. Goedbloed-Janse z.t A. Rehatta-Sihasale d.; A. J. de Voftgd-Wisse z.; J, Gillissen- Polderman z.; C. A. H. Houtepèn-Blom- Jous z.: J. C. Anderiesse-Looige d.: A. M. Wagenaar-Passenior z.M. de Wolf-Wou- ters z. Ondertrouwd J. van Luijk 25 j. en H. N. Jansen van Galen 18 j.; J. Nijsse 22 en ■LiL.Murre 22 J.; F. Meihuizen 27 j. en E. Gerver 24 J.: A. de Blqek 23 j. en J. M. Foppen 21 j. Getrouwd P. M. Janse 22 j. en J. M. Ou- werkerk 19 C. J. Mijnsbergen 24 j, en M. J. Manni 17 J. Overleden W. Groenewegen 71 j. e.v. P. Zwartepoorte: A. C. Bosdijk 82 j. wedn. v. P. Luitwieler: M. A. de Lange 73 j. e.v. A. Wondergem: E. A. Switters 74 j.; S. V,'. Leydekkers 67 J. e.v. S. van de Veer: G. C. an Vlaanderen 77 j. e.v. C. Malipaard. Gemeente Nisse subsidieert elektrificatie woningen De raad van Nisse heeft in zijn maan dag gehouden vergadering besloten medewerking to verlenen bij de elek trificatie van enkele percelen aan do Brilletjesdijk en do Lage Weg. Het ging hier om een viertal woningen. Op voorstel van b. en w. ging de raad eveneens akkoord met een subsidie verhoging voor de muziekvereniging „Ons Genoegen". Deze werd van f250 op f400 per jaar gebracht. De weg door het ruilverkavelingsgebied zal „Dierikweg" worden genoemd. Het initiatiefcomité „De. Bevelanden" krijgt een subsidie van 4 cent per in woner. Op voorstel van de beer J. Brouwer besloot men de presentiegelden van de raadsleden van f 6 op f 10 per verga dering te brengen. Officiële publikatie VLISSINGEN. Wijziging middagslulting kappers. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de gemeentesecretarie (2e afde ling) voor een ieder gelurende drie maan den ter lezing is nedergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar Is gesteld een besluit van de raad dier ge meente van 24 februari 1961, nr. 48, tot wijziging van de „Verordening, regelende de halve-dagsluiting ln de gemeente Vlissingen" (opheffing middagslulting kapperszaken op de laatste maandag, voorafgaande aan de eerste paasdag, de eerste pinksterdag en de eerste kerstdag). Vlissingen, 1 maart 1961. VLI8SINGEN Tijdelijke afsluiting van een gedeelte van de Kenau Hasselaarstraat. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Knau Hasselaarstraat, ge legen tussen de Boulevard Evertsen en de afrit naar de Badhuisstraat, zal zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzon dering van voetgangers en wielrijders avnaf 1 maart 1961 tot en met 25 maart 1961 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. 1726. Zorgvuldig dekking zoekend achter struiken en rotsen trokken de politie mannen in een lange lijn over de landtong. De heren gangsters zouden bar glad moeten zijn, wilden zij on gezien door de mazen van dit vangnet heenglippen. Pi loot Storm, die voor alle zekerheid ook maar met een pistool was uitgerust, had ongemerkt cn onbewust de leiding van de mensenjacht overgenomen. Als een in diaan sloop hij door de struiken en over de rotsen. Op de top van de rots, waar hij de twee kerels had zien zitten uitblazen van hun gesjouw met die zware last, was niets te bekennen van de kostbare kist. Dave en Louey hadden ondanks liun haast toch blijk baar nog de moeite gedaan het ding te ver stoppen in de hoop dat de politie niets zou ont dekken. Maar het tweetal had in zijn ijver zulke onmiskenbare sporen achtergelaten, dat Arend de kist weldra van onder een struik te voorschijn kon slepen. Met hernieuwde ani mo werd de achtervolging voortgezet, doch toen men het eind van de landtong bereikte, waren de twee gangsters nog steeds niet ge snapt! )e verdwenen d\&vnanien door REX CORBETT O 2 Op zwart-en-wit te fluwelen kussens lagen enige sieraden, glanzend in het van boven erop stralende licht. In dit lelijke lage huis schitterde de nochtans eenvoudige winkel als een kostbare, maar op ouderwetse manier gezette diamant. Payne ging niet naar binnen. Hij was voorlopig tevreden met de kor te, maar veelomvattende blik, waarmee hij het interieur had op genomen. Daar stond dus meneer Welish, de van fraude verdachte ju welier die er in zijn onberispe lijk jacquet uitzag als de ongemak kelijke chef van het protocol bij de een of andere diplomatieke missie. Zijn witte, goed verzorgde haar was keurig gekamd. Ook zag Payne me vrouw Welish, een magere, donke re. in het zwart geklede figuur met een stil gezicht. Bij allebei scheen de decente, eenvoudige gedistin geerdheid, door hun beroep vereist, een soort levenskunst geworden. Percy Payne vervolgde zijn weg. Neen, deze twee zagen er niet uit als dieven. Er zijn nu eenmaal men sen, van wie men onmiddellijk meent te weten, dat ze onder geen enkele omstandigheid een misdrijf zullen begaan ln tegenstelling met de gebruikelijke zienswijze, dat niemand te vertrouwen is. Niette min, wie zou er zijn hand voor hen in 't vuur 6teken, alleen maar van wege hun eerlijk gezicht Bovendien moesten er voor Per cy Payne zich bereid verklaarde de zaak in handen te nemen nog enige vragen worden beantwoord. Vraag 1: Waarom had juffrouw Welish ln het voortuintje met een schaar, het statief van een fototoe stel en een Boedha-beeldje gejong leerd Vraag 2: Wat betekende de ge luidsbandopname Vraag 3: waarom kromp juffrouw Welish ineen toen ze de motor van die auto hoorde En waarom be- schreef ze de auto in kwestie eerst als rood, dan als blauw en eindelijk als groen, ofschoon ze hem toch precies scheen te kennen Vraag 4: Tenslotte, hoe zat het met die klopper Het was naar Pay ne's hospita had verzekerd een modern stuk keukengereedschap, waarmee men door eenvoudig roe ren 't verlangde resultaat kon be reiken, daar het uit schuin tegen elkaar geplaatste, slakvormig door- eengewonden metalen staafjes be stond. Goed. maar wat baatte deze inlichting, nu het ding blijkbaar al leen had moeten dienen om hem, Payne, te irriteren? Met andere woorden, zijn nieuwsgierigheid op te wekken. Payne had navraag gedaan in de zaak, die zijn hospita hem had ge noemd. En de verkoopstor had zich heel goed de jongedame in zwarte bontmantel herinnerd. „Ze heeft een keuze gedaan tussen een aardappelschaaf, een sneeuwbe- zem en een eierklopper!" Zodoende was die klopper ^lleen maar door een toevallige ingeving en niet door een weloverwogen be sluit op de proppen gekomen, 't Had evengoed een aardappelschaaf of een sneeuwbezem kunnen zijn. Toch leed het geen twijfel, of bij, Payne was met zekere bedoeling op een dwaalspoor geleid. Juffrouw Welish had ze heus wel alle hijf bij elkaar! Percy Pavne gine de Mengelaars- i club binnen en nam in de keurig be-1 timmerde hoek plaats onder een op gezette, met koeienogen rondsta rende vis, die langzaam aan een draad heen en weer zweefde. Terwijl hij zijn soep nuttigde, be nam plotseling een schaduw hem het licht, terwijl een mannenstem joviaal uitriep: „Goedenavond, Pay ne!" Het was hoofdinspecteur Mat- tox van Scotland Yard. „Zo. Zo", zei Percy, even het voor- hoofdfronsend, „ga zitten. Mattox, Zou er dan werkelijk iets als telepa thie bestaan?" „Dat had je nu niet moeten zeg gen", bromde Mattox, terwijl hij er zijn gemak van nam. „Want daar mee verraad je. dat je je toch met het geval zult bemoeien". „Met welk geval?" „Met de juwelendiefstal". verdui- delkte Mattox geduldig. „Je vraagt naar de bekende weg, Pay neO, ja, ik graag uiensoep en biefstuk: bloedrood", zei hij tot de inmiddels toegeschoten kelner. „Als je er niets op tegen hebt. zijn we hier in de Hengelaarsclub", her nam Payne, .,'t Verdient aanbeve ling dit bij je bestellingen in hét oog te houden". „Ik houd steeds en onder alle om standigheden mijn eigen wensen op culinair gebied in 't oog", verzeker de Mattox. „Tot in China toe. Dus een biefstuk, bloedrood, alsjeblieft". De kelner verwijderde zich. .Toen ik zoeven over telepathie prak. bedoelde ik alleen, dat ik je speurneus bewonderde" hervatte Payne het even afgebroken „Hoe vermoedde je in vredesnaam dat ik hier zou zijn? Je komt hier niet geregeld, anders zou je niet zo lichtzinnig zijn geweest biefstuk te bestellen. Let maar eens op, een ge stoofde laars is daarbij vergeleken nog de zachtste boter!" „O, ik heb een goed gebit", brom de Mattox. „Overigens heeft je hos pita me vertelt, dat je hier waart. Ik geniet namelijk het voorrecht een zeer uitzonderlijk voorrecht steeds te mogen weten waar je je ophoudt". „Soms", glimlachte Payne. „Kort cn goed. ik weet dat jij je met die juwelenhistorie wilt bemoei en. Daarom ben ik hier. En, mijn waarde Payne, ik zou ie graag een wenk geven...." „Wie heeft je over mij ingelicht?" „Juffrouw Welish!" zei Mattox tri omfantelijk. „Ze belde me op en verklaarde brutaalweg, dat de poli tie zich moest haasten met het vin den van nieuwe aanwijzingen Per cy Payne had de zaak op zich ge nomen en dat kon wel eens een hele ommekeer teweeg brengen. Een sensationele ommekeer zelfs"! .Waarom zei ze dat?" Nogal duidelijk", gromde Alattox. .,Ze wilde ons op stang jagen! Het publiek is namelijk langzamerhand gaan geloven, dat Percy Payne slechts dan een zaak op zich neemt als hij er doorslaand succes in ziet!" „Maar ik heb de zaak nog niet op me genomen", i Tussen twee lepels van zijn uien soep zei hoofdinspecteur Mattox: „Maar je staat toch wel op het punt dat te doen nietwaar?" „Ik weet het niet". „Laat ik je dan zeggen", hernam Mattox genoeglijk slurpend, „dat Scotland Yard juist van plan Is, de zaak als „rond" te beschouwen". „Met als resultaat, dat de juwelier zelf de schuldige zou zijn? Aha en nu zijn jullie bang je tc blameren wannéér ik het geval eens anders zou oplossen, is het niet?" „Het is geen prestigekwestie", zei Mattox knorrig, ,,'t gaat er enkel en alleen om of het voor jou wel de moeite loont nog eens die vervelen de historie op te rakelen. Man. het is immers zo klaar als een klontje! Overigens zijn juweliers, die zichzelf bestelen, heus geen zeldzaamheid. Herinner je maar de geschiedenis met de twee sloten! Een juwelier had zelf twee veiligheidssloten met een zaag bewerkt en toen door een ontplofbare stof in de lucht laten vliegen. Hij beweerde dat inbrekers dit hadden gedaan, maar een tech nisch onderzoek wees uit, dat de slo ten geopend en wel waren bescha digd en daarna vernield. De man had blijkbaar op die manier bedrog ge pleegd en zichzelf bestolen. We behoefden ons geen ogenblik in gis singen te verdiepen, steunden daar entegen uitsluitend op de gegevens en de middelen, die de wetenschap ons aan de hand deed". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11