BARON BLUFF DE KERKEN Gebrek in Zeeland aan religieuzen maatschappij RUSSISCHE PARTIJORGAAN BEPLEIT ATHEÏSME WITTE KRUIS SPORT EN WEDSTRIJDEN S.S.V.V. I BEHAALDE SLECHTS 1 PUNT UIT 2 WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 en de HINDER VAN „DREMPELVREES" Opleiding buiten gewest grootste handicap Het vraagt weinig moeite om be grip to hebben voor de harde noodzaak van het terugtrekken van rooms-katholieké religieuzen en het opheffen van religieuze vestigingen. Immers bij herhaling wordt oris duidelijk gemaakt, dat het aantal' religieuzen veel te ge ring is in relatie tot de veelheid van taken (en de daarvoor beno digde kraehten). Om het zo maar eens to stellen: tegenover een toenemende vraag staat een af nemend aanbod. Desondanks lijkt het alleszins ge wenst om te wijzen op een voor Zeeland dreigend gevaar. Zal Zee land uiteindelijk niet de meest ge dupeerde worden, zal het tenslotte niet geheel tussen wal en schip terechtkomen? Zo vraagt W.D. in „Onderweg", weekblad" voor het bisdom Breda. Enerzijds leidt het verminderen van het aantal vestigingen ertoej dat do kleinere liet eerst in aan merking komen om te verdwijnen. In dit opzicht verkeert Zeeland al in een bijzonder ongunstige po. sitie. Andei-zijds lijkt het erop. dat Zeeland geen vestigingsgebied, is. De steden en het noordén schijnen daarvoor eerder in aanmerking te komen. Met betrekking tot dit laatste zou 'n Zeeuwse publikatie over de behoefte aan religieuzen voor allerlei activiteiten wellicht geen overdreven luxe zijn. Een gesprek hierover is al eni ge tijd gaande en de kans op uitwerking van deze gedachte is niet uitgesloten. Overigens zover is hèt nog hiét eh er moet momenteel volstaan worden met sterke ver- 'moedens. Terzake van de behoefte kan glo- baal Xvorden gewezen op krachten voor pensiontehuizen voor bejaar den^ voor verpleegtehuizen voor chronische zieken, voor de strand- zielzorg. Bovendien is o.m. het kruiswerk, het onderwijs, het maatschappelijk wérk in de Zeeuwse situatie schier onvoor stelbaar zonder religieuzen. Drempelvrees Een van de allerbelangrijkste re denen is wel, dat de opleiding voor deze beroepen veelal buiten Zee land is gevestigd. Dit drukt onge twijfeld de belangstelling ervoor. Een gedeelte van do Zeeuwen dat een derglijke opleiding wel volgt, keert niet in Zeeland terug. Dit gedeelte is belangrijk groter dan het aantal niét-Zeeuwen, dat in bedoelde beroepen in Zeeland werkzaam is. Het is trouwens een bekend feit, dat ten aanzien van vestiging in Zeeland „drempelvree-s" bestaat. Het in Zeeland gaan wonen bete kent kennelijk nog altijd zoiets als gaan emigreren. Eon denkbeeldig werkgebied als Zeeland en Hogerheide en de kans is groot, dat de betreffende kracht aan de verkeerde kant van Ril- land-Bath zal gaan wonen i.e. van uit Brabant zijn werk zal verrich. ten. Dit verleent toch wel een bijzon der aspect aan de pogingen om op bepaalde terreinen religieuzen te vervangen door leken. Aanleiding tot dit commentaar is9 het feit, dat onlangs in Maris Stel la te Aardenburg officieel afscheid werd genomen van de laatste Ca- techiste, die als maatschappelijk werkster in W. Zeeuwsch-vlaan- deren bijzondere waardering ge. noot. Namens het bestuur van de Pius X-stichting werd zeer na drukkelijk gésteld, dat het deze functie en dit gebied werkelijk niet langer meer kan aanhouden. Nog maals met alle begrip daarvoor betekende het toch een religieuze kracht mindér en het verdwijnen van een religieuze vestiging. Zeer waarschijnlijk zal dit een langdu rige vacature worden. De erva ring in Goes leert immers, dat het bijzonder moeilijk is om een le- ken-bèrocpskracht voor het uitvoe rend algemeen maatschappelijk werk aan te trekken. Papieren evangelisatie in België 75 jaar Op zaterdag 25 februari herdenkt het bestuur van het Silo-evangeli satiewerk in België tezamen met de directie van drukkerij De Jon ge, predikanten en voorgangers van het Silowerk het feit, dat op 19 februari 1886 ds. Nieolafls de Jonge in Brussel do eerste Belgi sche protestantse drukkerij op richtte, speciaal bedoeld voor het evangelisatiewerk. Op de persen van deze thans dus 75-jarige drukkerij wérden de evangeliën, vertaald in het Vlaams, de traktaten, de vlug schriften en de kerkelijke berich ten van het Silo-werk gedrukt. Ook-de Blijde Boodschap en de Stem van Vlaanderen, naast enke le andere kerkelijke bladen van België, werden en worden te Brussel gedrukt. Israël-studiedag voor godsdienstleraars Op De Horst te Driebergen zal op woensdag 5 april de studiedag ge houden worden voor alle docenten iti de godsdienstige vakken bij het V.H.M.O. en hét kwee-ksehool-on. derwijs,. Het thema van deze stu diedag is: „Het vraagstuk kerk en Israël". Naar aanleiding van het „op- dracht"_nummer van maart, waarin dit probleem van verschil lende zijden aan de orde wordt gesteld, zal mevr. dr. E.. Flesse- man-van Leer 'n korte samenvat tende Inleiding houden. Een forum, bestaande uit prof. dr. Th. C. Vriezen rabbijn J. Soeten- dorp, mevr. dr. E. Plesseman.van Leer en ds. Kroon zal de vragen van de discussiegroepen met elk aar en met de conferentiegangers bespreken. AANVAL OP PREDIKANTEN De leiders van verschillende ker kelijke groeperingen in Rusland zijn ervan beschuldigd dat zij met het voortzetten en uitbreiden van hun religieuze activiteiten inbreuk doen op de Russische wet. Dezê beschuldiging werd geuit In het centrale blad van de communisti sche partij „Kommunïst". Het lilad pleitte voor uitbreiding van de atheïstische propaganda door de staat en plaatselijke autoritei ten, om de toenemende invloed van liet christendom te beteuge len. Het artikel spoorde de communis tische jeugdorganisatie aan om de mentaliteit van sommige jonge ren, die geneigd zijn zich bij een kerkgenootschap aan te sluiten, tegèn te gaan. Terwijl het blad oen aanval deed op enkele predi kanten die hebben verklaard dat veel'jonge mensen tot een religi euze groep toetreden, merkte het op dat jeugd en pavtijórganisatie3 speciale aandacht moeten beste den aan het fëït dat er plaatsen zijn waar jongens en meisjes, sommigen zelfs met middelbare of technische schoolopleiding, tot een sekte toetreden. I)e toenemende invloed die predi kanten op bepaalde mensen heb ben, kan worden verklaard door een onvoldoende atheïstische en wetenschappelijke opvoeding, tot zover de „Kommunist". (Advertentie i DE -eCkt/i PIJNSTILLER Bij reumatiek, jicht of spierpijn brengt Witte Kruis snel verlichting. In te nemen naaf persoonlijke voorkeur: tabletten, poeders of cachets. Amateurvoetbal Een Zeeuwse derby is dit weekeinde te belven in Goes, waar Hulst op bezoek komt. In deze competitie spelen beide ploegen nogal wispel turig: zowel Goes als Hulst wisselt goede wedstrijden met slechte af. De uitslag is dan ook zeer moeilijk te voorspellen, al zijn we geneigd Goes, die het voordeel van eigen veld heeft, iets meer kans te geven. Ongetwijfeld krijgt Middelburg het in de uitwedstrijd tegen Steenbergen hard te verduren, maar juist in zul ke wedstrijden komen de Zeeuwse hoofdstedelingen tot hun boste pres- ZEEUWSE TAFELT ENNISCOMPET IT IE Will van Zoelen IV won met 6-4 van Big Smash 1 In de derde klas van de Zeeuwse ta- fcltenniscompetitie speelde S.S.V.V. I verleden week twee wedstrijden. Eerst kwam leider PZEM II op be zoek 'en dat betekende een 73 ne derlaag voor de Vlissingse spoor wegmensen. Hoovers en Van Om men wonnen voor S.S.V.V. van me juffrouw Slootmans terwijl Van Om men ook nog zegevierde over Ver meulen. De tweede wedstrijd van S.S.V.V. eindigde onbeslist. Tegenstander was Spirit III dat door dit gelijke spel nog net de onderste plaats wist te ontlopen. Slok van S.S.V.V. bleef tegen Spirit III ongeslagen, Dijkshoorn en Van Ommen wonnen beiden van Hos. Will van Zoelen IV kwam tegen Big Smash net met de hakken over de sloot. Invaller P. Boogaard won voor Will van Zoelen driemaal, mevrouw Engelse verloor van Stroo en Schrei- enberg, terwijl mejuffrouw Fransen alleen haar meerdere moest erken nen in Stroo. In de tweede klas zorgde Wil no HI voor een sensatie door Wilno II met 64 te verslaan. Bij stand 54 voor Wilno IH werd aan het dubbelspel begonnen, waarvan iedereen ver wachtte dat Wilno II dit zou win nen. aangezien dit team nog onge slagen was in het dubbelspel. Het liep echter heel anders uit en met 2111 in de tweede game had Wilno III de volle winst binnen. In de eer ste klas behaalde Sla Raak II te gen Sorry III een kostbare 64 overwinning, waardoor de Sla Raak- reserves een plaatsje klommen op de ranglijst. Hermanides en Labrujère wonnen ieder tweemaal, mevrouw Hermanides éénmaal en ook het dub bel ging naar de Middelburgers. De uitslagen zijn: Eerste klas: Sorry III— Sla Raak II 4—6. Tweede klas: Wilno III—Wil no II 6—4. Derde klas: S.S.V.V. I— PZEM II 3—7. Big Smash I—Will van Zoelen IV 4—6, Spirit Hl— S.S.V.V. I 5—5. De stand is: EERSTE KLAS W. van Zoelen I 10 10 0 0 20 94— 6 Sla Raak I 10 9 0 1 18 74—26 Wilno I 11 7 1 3 15 64—46 Sorry II 11 5 1 5 11 51—59 W. v. Zoelen H 10 4 2 4 10 39—61 Sla Raak H 11 2 1 S 5 40—70 PZEM I 11 1 2 8 4 26—84 Sorry III 10 0 1 8 1 24—66 St.-Aloyslus I Spirit I Wilno II V.S.V. W. v. Zoelen Hl Wilno IH Luctor PZEM II St.-Aloyslus Et W. v. Zoelen IV P.T.T. II Big Smash I Spirit II Spirit IH S.S.V.V. I TWEEDE 10 7 2 1 16 9 7 1 1 15 ,10 4 2 4 10 9 3 3 3 9 10 2 3 5 7 11 3 1 7 7 9 2 0 7 4 DERDE 9 7 1 1 15 10 6 1 3 13 10 6 1 3 13 8 4 2 2 10 10 4 0 6 8 11 3 2 6 S 12 2 3 7 7 9 2 2 5 6 KLAS 67—33 66—24: 54—46 44—46 44—56 47—63 17—73 KLAS 63—27 58—42 55—45 38—42 49—51 43—67 54—66 4347 HOOG EN LAAG WATER 26 februari uur meter uur meter uur meter uur meter -f. nap nap - nap nap Vlissingen 11.52 1.46 5.38 1.62 18,04 1.46 Terneuzen 12.17 1.63 6.02 1.78 18.29 1.62 Hansweert 0.09 1.67 12.40 1.81 6.28 1.92 19.00 1.76 Zierikzee 0.18 1.09 12.54 1.23 6.15 1.45 18.44 1.27 Wemeldinge 0.40 1.25 13.14 1.42 6.31 1.63 18.59 1.42 27 februari uur meter uur meter uur meter uur meter nap nap nap nap Vlissingen 0.18 1.51 12.46 1.67 6.38 1.80 18.59 1.60 Terneuzen 0.47 1.67 13.12 1.83 7.04 1.96 19.25 1.76 Hansweert 1.11 1.85 13.39 2.01 7.33 2.10 19.57 1.90 Zierikzee 1.24 1.19 13.58 1.36 7.13 1.57 19.40 1.33 Wemeldinge 1.48 1.38 14.17 1.57 7.34 1.77 19.57 1.52 9 De teraardebestelling te Lissabon van Joao Jos'e d'Nascimento Costa, in leven derde stuurman van het, passagiersschip Santa Maria, die door de rebellen onder kapitein Galvao bij de overmeestering van het schip om het leven werd gebracht, is door naar schatting tachtigduizend Por tugezen, onder wie verscheidene ministers, bijgewoond. - Op de kist was de keten gelegd van de Orde van de Toren en het Zwaard, de hoogste Portugese onderscheiding, die Cos ta na zijn' dood werd toegekend. (Advertentie) GESLAAGD dank zij RESA - HILVERSUM (Nederlands Talencentrum) Telefoon 45432. Vraag ons prospectus. Talen: Ned.. Frans, Duits, Engels L.O. en M.O.A., Onderwijzersakte, Wiskunde L.O. en M.O.A. Mulo A en B., H.B.S. en Gymn. Praktijkexa mens: Boekh., Ned., Frans, Duits. Engels en Hoofdcorrespondent. 122. Nadat de baron, dank zij en kele ingewikkelde handelinge'n, 't vliegtuigje weer in een normale stand had teruggebracht, pakte Johan enkele zakjes Bluff-drup. Voorzichtig maakte hij de verpak king open en strooide de inhoud leeg in de hen omringende wolk. En omdat het snoepgoed sterk vochtaantrekkend was, duurde het niet lang of er begonnen zich gro te druppels te vormen. „Ziezo", sprak Baron Bluff. „Laat ons thans landen om de dank van de bevolking voor dit malse buitje in ontvangst te nemen." Mevrouw Krelis, de echtgenote van een nijvere boer, was de eer ste van de bevolking, die kennis maakte met de opzienbarende proefneming van de baron. Zij had juist haar wïtter-dan-witte was goed te drogen gehangen, toen 'n eerste regendruppel een fraai drup-patroontje achterliet op een sloop. „Nu zullen we het hebben," mom pelde zij ontstemd. „Regen! En nu nog gekke dingetjes er in ook! Vast iets van die radio-bómmen! Wat ze tegenwoordig al niet ver zinnen! Maar met ons wordt geen rekening gehouden; niemand die eraan denkt hoe wij de was droog moeten krijgen! Bah! Als ik ooit eens een van die uitvinders, die mooie meneren, in mijn handen krijg..." tatie. Terneuzen krijgt het (tc?) moeilijk tegen Taxandria, terwijl Vlissingen favoriet is tegen Rood Wit W. TWEEDE KLAS B: TerneuzenTaxandria. DOSKO R.A.C., VlissingenRood Wit W., InternosRoosendaal, GoesHulst, SteenbergenMiddelburg. DERDE KLAS D: HontenisseOdio, ZeelandiaZie- rikzee, Corn BoysR.C.S., Kaaise BoysB.C.S., R.K.F.C.Zeeland Sport, MetoAxel. VIERDE KLAS G: VosmeerBurgh, NoordhoekOu- demolcn, Nieuw BorgvlietCluzona, RenesseN.S.V., Grenswachters De Schutters. VIERDE KLAS II KoewachtLuctor, BiervlietOost burg, Lewedorpso BoysBreskens, Ria W.Steen. RESERVE le KLAS: Willem II 3—B.V.V. 3. Middelburg 2—N.O.A.D. 3, Helmondia 3—T.S.C. 2, Taxandria 2Roosendaal 2, P.S.V. 3N.A.C. 3, Brabantia 2 Vlissingen 2. RESERVE 2e KLAS B: Hontenisse 2Hulst 2, Vlissingen 3Goes 2, Corn Boys 2—Internos 2, Alliance 2—Middelburg 3, DOSKO 2—Axel 2. RESERVE 3e KLAS C: N.A.C. 4Sarto 2, Baronie 3Lon- ga 3. Rood Wit 2Vlissingen 4, R.A.C. 2Hero 2, Goes 3Willem 11 4. Afdelingsvoetbal Het programma voor het Zeeuwse afdelingsvoetbal, dat weinig wedstrij den met schokkende uitslagen te bieden heeft, ziet er als volgt uit: IA: AardenburgRobur, Groede Hansw. Boys, VogelwaardeWalche ren, PatrijzenSchoondijke, Hoofd plaatArendskerke, SluiskilNoor mannen; IB: Zierlkzee IIBrou wershaven, Burgh II—Dreischor; res. 1: Biervliet HOostburg II, RCS UTerneuzen H, Zeelandia II Luctor H, Breskens IIHans- weertse Boys H; 2A: Domburg IJzendijke, Schoondijke IIAarden- burg II, Jong Ambon—Corn Boys ni, PhilippineRetranchement, Vlis singen VZuidzande; 2B: Kwaden- dammeTerneuzen in, Kruiningen Robur H, Zld. Sport IVCortgene, Steen IIPatrijzen II, Yerseke li- Volharding; 2C: Brouwershaven II SVOWK H; 3A: Domburg II—IJzen dijke II, Walcheren HNoorman nen n, Breskens HlRetranchement II. Jóng Ambon IIHoofdplaat II; 3B: 's Heer Arendskerke II—Goes IV, Kruiningen IIMiddelburgse Boys, Middelburg IV—Kwadeüdam- me II, Patrijzen IIILuctor III, Walcheren niZld. Sport V, Lewed. Boys II—Volharding II; 3C: Clinge IH—Hontenisse Hl. Hulst Hl—Vo gelwaarde H. Sluiskil HlPhilippine H, GraauwKoewacht II, Ria W H Sluiskil II. Advert ev tie) Audrey Hepburn vertelt Exclusief voor Libclle schreef de beroemde Engels-Neder landse filmster Audrey Hep burn haar levensverhaal. Een simpel en ontroerend verhaal, waarin we Audrey leren kennen zoals ze werkelijk is. Een vrouw, een moeder, een actrice, die wéét waarover ze praat wan neer ze zegt: „Een vrouw heeft altijd liefde nodig". Natuurlijk in Libellc, want... is nu eenmaal beiert **&e verdwenen d.\anu\n\en door REX CORBETT Het elektrische scheertoestel snorde al een poosje lustig, maar raakte nog stcods Payne's wangen niet aan. Per cy Payne hield het op enige afstand van zijn gezicht, steunde nu eens met zijn gehele lichaam op de rech ter., dan weer op de linkervoet en tuurde door de vitrage naar buiten. Och, daar was heus niets merkwaar digs, laat staan sensationeels, te zien. Payne keck in een sitlle najaars straat van een der Londense villa voorsteden, waar de herfst een vrij wat grotere rol speelde dan het door- de-weekse verkeer.. Ook de jongeda me bij het lage tuinmuurtje zou nau welijks zijn aandacht hebben getrok ken, als niet Hij werd wreed in zijn waarnemin gen gestoord, doordat het snoer van zijn scheerapparaat losraakte en de motor ophield met brommen. „Dat is waar ook", mompelde Payne bij zichzelf, terwijl hij de stekker weer in hét stopcontact drukte en zich verder schoor. Onwillekeurig echter dwaalde zijn blik opnieuw naar hèt venster, zodat het snoer an dermaal losgleed, ditmaal zonder dat hij erop lette. De jongedame gedroeg zich dan ook al bijzonder eigenaardig. Met een ak_ tentas dicht tegen haar lijf gedrukt, liep ze doelloos heen en weer, bleef toen plotseling staan en fronste het voorhoofd. Daarop maakte ze rechts omkeert. deed snel een stuk of tien passen, hield nogmaals stil en staai'- de naar haar voeten; inderdaad net te, sierlijke voetjes in dito schoen tjes met kokette hoge hakjes. Particulier-dectective Percy Payne, door vriend en vijand met afkorting van beroep en naam slechts PPP ge. noemd, was per slot van rekening niet maar zo de eerste de beste als 't op waarnemen aankwam. Hij be greep dat de jongedame in kwestie niet op iets concreets, Iets tastbaars, stond te wachten, bijvoorbeeld op een. vriend of op een bus nog af gezien van het feit, dat er hier geen halte was. 't Had er voel van, dat ze wachtte tot haar het een of ander in viel, zoals iemand die bij een strenge „prof" tentamen moet doen en voor af naarstig de nodige argumenten bijeenzoekt om zijn misschien op zichzelf wat duistere antwoorden na der te omschrijven en te vérhelderen. Percy Payne had er 'n voorgevoel van dat het meisje, ofschoon ze tot nu toe geen aanstalten had gemaakt he tvoortuintje té betreden, toch In de naaste toekomst zijn cliënte zou wor den. En Sherlock Holmes zou, dacht PPP, ongetwijfel in een geval als dit tot zijn boezemvriend hebbên gezegd: „Denk erom, Wateon, op die tas komt het aan. Kijk maar eens, hoe ze het ding vasthoudt! 't Lijkt wel. of er geheime documenten vnn het Foreign Office (Britse ministerie van Buitenlandse Zaken vert.) in zitten!" Payne schudde even zijn scheertoe stel, dat echter plotseling woigorde, al zat de stekker nog in het stopcon tact. Brommend légde hij hot appa raat weer neer, kroop in zijn bad en voltooide met behulp van zeep en „krabber" heel ouderwets de scneer- partij. Toen hij de laatste hand aan zijn das wilde leggen, gluurde hij nog eens dóór dé vitrage, maar de jongedame u-as verdwenen. Een steen viel hem van het hart. „Zc gunt ma zeker een paar dagen res pijt", mompelde hij opgelucht. Hij kon die paar dagen vakantie best gebruiken na het moeilijke karwei, dat hij eergisteravond tot een goed einde had gebracht de hardste noot, die hem sinds jaren te kraken was gegeven. Toch liet de jongedame zijn gedach ten niet los. „Eerst had ze een schaar' in de hand", zei hij zachtjes tegen zijn eigen spiegelbeeld, „toen een figuur tje, dat wel een klein Boeddha-beeld je leekcn wat ik Op het eerste gezicht voor een opgerolde paraplu aanzag, was per slót Van rekening het statief van een fototoestel PPP gaf zich niet de moeite er liet hoofd bij te schudden. Ervaring had hem wel geleerd, dat hij zich nooit moest verbazen, zelfs niet over de schijnbaar krankzinnigste dingen. Beneden klapte de voordeur en een paar minuten later werd er bij Pay. ne aangeklopt. „De thee, meneer Payne!" riep de hospita. „Komt U binnen", klonk het ant woord. Behoedzaam schoof mevrouw Ross een dienwagentje oftewel servcerboy in de kleine zitkamer. „Neemt U me niet kwalijk, dat ik een beetje laat ben", zei zé. maar op een wat verwijtende toon. In werke lijkheid bedoelde mevrouw Ross iets heel anders dan haar woorden uit drukten. Feitelijk had ze willen zeg gen: „U beweerde, dat U eens goed wilde uitslapen en nu is U tóch weer vroeger bij de hand". „Ja, ja", antwoordde Percy Payne. „U moet weten, dat ik een paar zon derlinge visioenen heb gehad. Die plagen me het meest in de tijd dat de bladeren vallen en dan steeds 's mor gens vroeg. Zodoende had ik geen rust meer. Is er al bezoek geweest?" „Als U niets gehoord hebt? Ik heb pas boodschappen, gedaan". „O, juist. Dank U wel". Mevrouw Ross verdween, maar Per cy had nog geen gelegenheid gehad zijn thee om te roeren toén er gebeld werd. Hij hoorde het gebruikelijke spel van vraag en antwoord, dat zich steeds ontspon, als iemand de boken- do detective wenste te spreken. Me vrouw Ross liet alleen mensen tot hem doordringen, die iets ernstigs op het hart hadden. Was ze eenmaal daarvan overtuigd, dan maakte ze geen verdere bezwaren. Zo ging het ook nu. „Bezoek!" riep de brave hóspita met nadruk, terwijl ze de salöndeur open. de en de gast naar binnen duwde. Toen sloot ze de deur weer en ver wijderde haar voetstappen zich naar de onderste regionen. „Aha!" zei Percy Payne, terwijl hij zijn kopje neerzette. „Kijk eens aan, kijk eens aan! Ik dacht al, dat U van besluit was veranderd!" Voor hem stond de johgedame, die hij kortgeleden zo oplettehd had ga degeslagen. Hij schatte haar op goed twintig. Ze had kastanjebruin, bijna zwart en zeer verzorgd baar, terwijl men 't gezicht lieftallig had kunnen noemen als niet de lichte, wakkere en onder- i zoekend rondziende ogen het een be heerste, bijna zakelijke uitdrukking hadden gegeven. Ze was gehuld in een zwarte, niet bepaald modieuze bontmantel en maakte een betrouw bare, gedegen indruk. Percy Payne was opgestaan, „Het is belangrijk", viel do jonge, dame met de deur in huis, „Het gaat om een bestaan, om het leven van twee mensen en de reputatie van een gehele familie. Enen Percy schoof een stoel, Biedermeier- stijl. voor haar aan. „Gaat U eerst oens rustig zitten", zei hij, naar de gaskachel lopend, om de vlam wat hoger op te draaien. Hij zag. dut zijn bezoekster hom met de ogen volgde. ,,'l Is een onheilspellend verhaal, meneer Payne", verzekerde ze. „Een sigaret soms?" „Dank U, ik heb er zelf", antwoord de ze, opende de ritssluiting en keek in haar tas, „Maar U zult wel van do zaak hebben gehoord cn er waar schijnlijk niets bijzonders uan heb ben gevonden". Meteen ging de ritssluiting met een ruk weer dicht. „Dus U rookt toch liever niet?" vroeg Payne. Nu glimlachte ze voor het eerst. „Jawel, maar ik heb mijn koker toch niet in de tas gestoken. Dat komt van de haast, ziet U Percy hield haar do doos met siga retten voor en gaf baar een vlamme tje, (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6