Angstige uren voor vier vissers PLATGLAS-AARDBEIENTEELT IN ZEELAND MOGELIJK MUW GRAANMAGAZIJN VOORBRESKENS N.C.B.-KRING OOSTBURG OVER ONTWIKKELING Z.-VLAANDEREN RAAD TERNEUZEN VERKOCHT GROND AAN DE PROVINCIE OPENBARE LES CHRISTELIJKE DETAILHANDELSVAKSCHOOL Geen beperkende maatregelen verbouw suikerbieten in 1961 INWENDIG" DRANKGEBRUIK VAN INVLOED OP BOTSING PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 „Arnemuiden II" strandde onder Katwijk De vier vissers op de 34 jaar oude en 17 ton jnetende Ar nemuiden II, de hengst „Vrouwe Leentje", hebben gisterochtend in alle vroegte enkele hachelijke uren voor het Katwijkse strand door gemaakt. Dicht onder de kust waren ze aan het garna len vissen, toen het net on klaar raakte en vol zand kwam te zitten. Bovendien bemerkte schipper-eigenaar P. Meulmeester tot zijn schrik, dat zich in de leiding van de koelwaterpomp ook zand bevond waardoor de motor warm dreigde te lo pen. Al dichter dreef de vis- versboot intussen naar het strand en kwam om vijf uur, op ongeveer 100 meter uit de kust, precies bij de monding van het uitwateringskanaal, vast te zitten. De golfslag- gooide het schip steeds weer tegen de zandbank aan, waardoor er een lek ontstond en het water het vooronder bin nenstroomde. De opvarenden, schipper P. Meulmeester (59 jaar) zijn beide zonen Jan en Piet (27 en 21 jaar) en neef Ma- rinus (23) konden niets uitrichten omdat de pompen ook al weiger den. Binnen het uur stond het vooronder onder water en sloegen de golven hoog over het schip. De toestand werd kritiek. Onophou delijk seinden de mannen naar de wal om hulp, maar pas om half acht ontdekte een voorbijkomen de schelpenvisser het in nood vei-- kerende schip. Hij waarschuwde onmiddellijk de kustwacht. Na korte tijd voer de pas een half jaar oude motorstrandredding- De „Arnemuiden 11" in hache lijke positie voor het Katwijk- se strand. Op de voorgrond de motorreddingboot „Barend van Sprekens". boot „Barend van Sprekens" uit. Om acht uur pikte de redding boot de vier opvarenden van de „Vrouwe Leentje" op. De vissers waren verheugd, dat de redidng- boot zo spoedig aanwezig was. Ze dachten namelijk, dat deze uit Sclieveningen of uit IJmuiden moest komen. Hoewel het schip verzekerd is, betekent deze stranding voor schipper Meulmeester een grote strop. Hoe groot de schade pre cies is valt nog niet te zeggen. Bij goed wéér zou gisteravonddoor een schip van de bergïngsmaat- schappij Weismuller en Co het schip worden leeggepompt en naar IJmuiden gesleept. Daar zou het provisorisch worden hersteld, waarna het eventueel binnendoor naar Arnemuiden zal worden ge bracht. ZESHONDERD BEZOEKERS KLEINFRUITTEELTDAG Ir. J. D. Gerritsen over perspectieven voor cultuur kruldbestrijding Inhoudt. De chemi sche bestrijding kan dan ook uit komst bieden. Hij adviseerde echter grondbewerking niet te verwaarlo zen. Tijdens de vrijdagmiddag door ruim zeshonderd personen bezochte klein- fruitteeltdag in de veilinggebouwen te Kapelle heeft ir. J. D. Gerritsen, rtjkstuinbouwconsulent te Geldermal- sen. een beschouwing gewijd aan de ontwikkeling van de glasaardbeïen- teelt in de Bommelerwaard en de mogelijke perspectieven voor deze teelt voor Zeeland. In zijn slotconcln- sie zei de heer Gerritsen, dat de plat- glascultuur in Zeeland uitstekend op zijn plaats zou zijn, doordat deze aan bjjna alle eisen voldoet. Klimatolo gisch heeft het gebied voordelen bo ven alle delen van ons land en zeker boven de Bommelerwaard, waar 56 procent van de totale Nederlandse glasaardbeien gekweekt worden. Ook ten opzichte van België, tot nog toe de voornaamste afnemer, ligt Zee land niet ongunstig. Ir. J. J. van Hennik, rijkstuinbouw- consulent voor Zeeland, maande in zijn nabeschouwing wel tot voorzich tigheid, omdat de omstandigheden er niet direct zijn om zo maar met deze teelt te beginnen. Voor de klei ne Zeeuwse bedrijven en de behoefte naar intensivering, zjjn zy tot uit bouw van de glascultuur het over wegen zeker waard. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer J. Burger Fzn. uit We- meldinge, op het nut van deze oht- wikkeiingsdag 's morgens was er gelegenheid tot bezichtiging van een tentoonstelling omdat de kwekers een idee krijgen, welke weg bewan deld moét worden bij de bedrijfsvoe ring. Sprekend over de ongunstige ontwikkeling in de prijzen voor aard beien en frambozen yan dé laatste jaren, zei hij, dat dit niet direct ligt aan een te grote produktie in ons land. maar ook te wijten is aan con currentie op de wereldmarktmet name uit de Oosteuropese landen. Bedroeg in 1958 de totale op brengst van kleinfruit op de Zuid- bevelandse veilingen 5 miljoen gulden, in 1959 was deze terugge lopen tot 4,6 miljoen en het af gelopen seizoen bedroeg zij zelfs .3,7 miljoen. Van de totale fruit- opbrengst op deze veilingen neemt hét kieinfruit 25 procent voor haar rekening. Voor de veiling Ka pelle beloopt dit percentage 33 procent. De heer L. Goedegebure, chef van de proeftuin voor kleinfruit te Ka pelle, sprak over de teelt aan draad. De heer P. Goddrie, die als deskun dige voor de onkruidbestryding van het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp epn lezing hield over de „onkruidbestryding in de klein- fruittcelt", wees er op. dat de oogst tijd veelal een verwaarlozing van on- Intensivering Ir. Gerritsen toonde aan de hand van grafische voorstellingen aan. dat Zaltbommel. en Roelofareiidsveén respectievelijk.met 56 en 37 procent de toon aangeven in de totale Neder landse glasaardbeiencultuur. De teelt ln Zaltbommel is gegroeid door het zoeken naar intensivering, 'mede als gevolg van splitsing der landbouwbe drijven. Bedrijven beneden 2 ha zijn in aantal zeer groot. Van de 8 mil joen omzet in Zaltbommel is er de laatste jaren gemiddeld 2 miljoen glasaardbeiengeld. Spreker schetste hierbij de geschiedenis van de teelt in dit gebied, waarbij hij vertelde, dat er momenteel naar schatting 250.000 ramen in dit teeltgebied zrjn. Het maximum per kweker bedraagt niet meer dan 1000. Ook in de slechte jarou is do glas aardbeiencultuur nog altyd lo nend geweest. Op de vraag of ook in Zeeland deze cultuur aange pakt kan worden, zei ir. Gerritsen net verantwoord te achten. Ten aanzien van andere teelten achtte liij platglas voor Zeeland beter dan staandglas, daar men anders dan ook de weg van groenteteler op gaat. Ook de uitbreiding elders In het land is niet grootin Roelofarendsveen loopt de teelt zelfs terug. De pluk, die in mei valt, past voor deze streek geheel in het bedrijfstype. Ir. Van Hennik pleitte in zijn nabeschouwing ook voor inperking van het aantal aardbeienrassen. De directeur van de Coöperatieve Handelsvereniging te Hulst, de heer E. van Kampen, heeft vrijdagmiddag tijdens de vergadering van de N.C.B.- krïng bekendgemaakt, dat nog dit jaar een nieuw graanmagazijn te Breskens in gebmik zal worden ge nomen. Het terrein aan de Oude Haven is reeds in eigendom ver kregen, zodat alleen nog moet wor den gewacht op de bouwvergunning. Het magazijn krijgt een lengte van zeventig en een breedte van tweeën twintig: nieter. Verder zal het graan- niagazijn te Sas van Gent worden uitgebreid tot e°n opslagcapaciteit van 5000 ton. „Er om lief graanpro- bleem voor de katholieke boeren helemaal op te lossen komt er in 3962 ook nog een graanmagazijn aan de Dintel in West Noord-Brabant", zo besloot de C.H.V.-directeur. Terneuzen heeft nu ruim 1800 jeugdnatuurwachters I)e burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, heeft vrijdag in het pa- tronaatsgebouw opnieuw 280 jeugd natuurwachters geïnstalleerd. Hier mede is het aantal jeugdnatuurwach- ters in Terneuzen gestegen tot ruim 1800, een aantal, "dat volgens mr. Rijpstra wel een felicitatie waard is. Verder wenste de burgemeester het bestuur van de afdeling geluk met het vijfjarig bestaan. Nadat Terneu- zens burgemeeester de nieuwe na tuurvrienden en -vriendinnen had toegesproken, speldde hij persoonlijk het insigne op bij twee leerlingen van elk der tien scholen. Ook de di recteur van de stichting „Jeugd en Natuur", de heer C. H. Voorhoeve, feliciteerde de Terneuzense afdeling met het vijfjarig bestaan en het enorm aantal leden. Hij deelde ver der mede. dat het in de bedoeling ligt om op de eerstvolgende landelijke jaarvergadering te Utrecht de zilve ren speld van verdienste uit te reiken aan drie Terneuzense bestuursleden. De heer P. Fijn van Draat, die we gens ziekte van de heer S. W. Henry, de bijeenkomst leidde, overhandigde aan een afgevaardigde van elk der scholen een nieuwe papiermand. Ver der deelde hij nog een aantal bijzon derheden mede over de tekenwed strijd, die in de maand maart ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan zal worden gehouden. Na de pauze - met traktatie werden twee films, betrekking hebbend op de na tuur vertoond. LEZING DRS. W. DUSARDUYN „Dat pessimisme moet eruit...." Drs. W. Dusarduj'n uit Breda heeft vrijdagmiddag voor de N-C.B.-leden van de kring Oostburg en hun dames een lezing gehouden over de ontwik keling van West Zeeuwsch-Vlaande- ren. Spreker begon zijn inleiding met het advies, de veelal levende Robin son Crusoë-ïdeeën nu maar eens over boord te zetten en zich niet te veel op een eiland te plaatsen. „Dat pessi misme moet eruit", aldus spreker. De bevolking moet meer rekening hou den met de toekomst, waarin zijns inziens genoeg perspectief zit. De heer Dusarduyn wees op de enor me veranderingen, die zich rond West Zeeuws eh-Vlaaiider en ontwik kelen en wel met name voor wat be treft het Sloeplan, de Kanaalzone en de industrialisatie in de Belgische Vlaanderens. „Hoe moet West Zeeuwsch-Vlaanderen daarop reage ren?" zo vroeg de inleider zich af. „Begin in elk geval met de leefbaar heid in de streek te verbeteren", zo gaf hij zelf het antwoord. „En in het bijzónder in de woonkernen". Als voorbeelden noemde hij goed uitge- VOOR WATERSTAATSKANTOOR Kritiek op katholieke openbare bibliotheek Voor de bouw van 'u kantoor van de provinciale waterstaat heeft de raad van Terneuzen donderdagavond een perceel grond van 1066 vierkante me ter aan de Leeuwenlaan voor de prijs van f 15 per vierkante meter verkocht aan de provincie Zeeland. Ook de bij drage van f6944 voor aansluiting van een aantal percelen on de "Vogel- schorspolder op het elektriciteitsnet van de PZEAI kreeg in deze vergade ring het fiat van de raad. Verder had de raad geen behoefte om van gedachten te wisselen over de voorgenomen onteigening van twee percelen, vallend in het uitbreidings plan „Industrieterrein oostelijke ka naaloever". Aan het verzoek van het stichtings bestuur „Protestantse ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen om het perceel Axelsestraat 19 te ver kopen en de opbrengst te bestemmen voor herstel van het infectiepaviljoen van het ziekenhuis werd voldaan.. Maar onder de voorwaarde, dat waar mogelijk de gelden verder zullen wor den gebruikt voor aflossing van de geldleningen. Besloten werd de bouw van de aula op de nieuwe begraaf plaats onderhands aan te besteden aan de heer P. Hamelink te Hoek voor een bedrag van f 53.000. Bij do rondvraag kwamen de acti viteiten van de katholieke openba re leesbibliotheek in de kanaalzo- VEEL BELANGSTELLING Dit jaar waarschijnlijk begin met nieuwbouw Vrijdagmiddag- en avond hebben vele ouders van leerlingen en be langstellenden de openbare les van de Christelijke Detailhandelsvak- school voor Zeeland te Middelburg bezocht, die de school voor de twee de maal sinds haar oprichting in 1959 hield. Werd de eerste openbare les gegeven, toen de Detailhandels vakschool enkele lokalen in gebruik had in school J, vrijdag kon direc teur I'. Geelhoed zijn gasten ver- ADVIES LANDBOUWSCHAP ZEELAND Onaanvaardbaar voor de Examens Voor het examen scheepswerktuig- kundige V.D., slaagde de heer G. J. van Neuren te Kapelle. Aan de technische hogeschool te Eindhoven slaagde in de afdeling elektrotechniek voor het kandidaats examen de heer J. A. de Keuninck te Cadzand. Te Breda slaagden voor het diploma coupeuze. de dames N. van Sighem te Westkaneile en J. Dekker te Me- liskerke. Voor het diploma costu- mlère slaagden de dames N. Maas en R. de Jong. beiden te Zoutelande en de dames S. Roelse, J. Peene en C, Janisse, allen uit We«tkapelle. teler geacht De bestuurscommissie van de gewes telijke raad voor Zeeland van liet Landbouwschap heeft in een dezer da gen gehouden vergadering een advies opgesteld voor de hoofdafdeling ak kerbouw inzake de verbouw van sui kerbieten in 1961 De bestuurscom missie is daarbij tot de conclusie ge komen. dat voor 1961 ten aanzien van de verbouw van suikerbieten aan de telers geen beperkende maatregelen dienen te worden opgelegd. Hiervoor worden de volgende rede nen aangevoerd: De bietenteler van I960 wist vooraf welke risico's aanwezig waren bij een hogere suikerproduktie dan 48U.000 ton. De goede opbrengst van 1960 moge in het aanwezige overschot een rol neb gen gespeeld, het feit lag er nu een maal dat de teler bekend was met de eventueel te nemen maatregelen. Dit in acht nemende zou beteke nen. dat bij een mogelijke beper king, de teler van 1961 de garantie zou worden onthouden, zulks ten gunste van de teler van 1960. ter wijl deze laatste volkomen op de hoogte was van de risico's welke er lagen, In dit stadium zou dit voor da te ler van 1961 een volledige verras sing betekenen, hetgeen onaan vaardbaar moet worden geacht. Voorts wordt erop gewezen dat de bietenteelt in 1960 in Tiet algemeen lo nend was, zij het dat de hogere uitloop is afgeroomd via de „magere" suiker. Bij een eventuele beperking van het areaal suikerbieten zouden de ?.g. vrije gewassen uitbreiding moeten ondergaan, waardoor een belangrijk overschot van deze produkten zou kunnen ontstaan. Gezien de bestaan de situatie ten aanzien van deze vrije produkten moet het funest worden ge acht het areaal daarvan nog verder uit te breiden. Het teeltplan voor 1961 is praktisch door alle boeren opgemaakt, zodat re kening is gehouden met de aankoop van bietenzaad en kunstmest, terwijl ook uit een oogpunt van arbeidsvoor ziening de nodige maatregelen zijn ge nomen. Onder deze omstandigheden is het derhalve thans veel te laat om een regeling tot beperking, welke dat dan ook moge zijn, door te voeren. Indien het noodzakelijk moet worden geacht voor '62 een beperking' van de teelt in te voeren, dient zulks zo spoe dig mogelijk bekend te worden ge maakt, opnat de teler niet voor ver rassingen komt te staan. De bestuurscommissie heelt zich reeds thans op het standpunt gesteld, dat de uitzaai van 1961 niet in aan merking mag worden genomen voor een mogelijke contigentering voor 1962. wolkomen in een eigen schoolge bouw: pand Dam 6, waarin vroeger de Provinciale Griffie was geves tigd. Hoewel deze huisvesting een grote verbetering betekent ten opzichte van voorgaande jaren, toen de De tailhandelsvakschool van de ene tij delijke huisvesting naar de andere moest verhuizen; thans kijken di recteur Geelhoed met zijn leer krachten en 118 leerlingen met ver langen uit naar verwezenlijking van de nieuwbouwplannen, die op stapel staan. Deze behelzen de bouw van een semi-permanente school in de Stromenwijk tussen de Rijn- en IJselstraat, die geheel gelijk wordt aan het gebouw van de Detailhan- dclsvakschool te Maastricht. Tien theorielokalen, een groot handenar- beidlokaal. acht binnen- en vier buitenetalages, een verkooplokaal en een tekenzaal. alsmede een aula zullen in het gebouw komen. Van hel: rijk heeft men reeds de principiële toestemming voor de bouw ontvangen en directeur Geel hoed hoopt dan ook. dat hiermee nog dit jaar begonnen kan worden. Begin volgend jaar zal de nieuwe school dan in gebruik kunnen wor den genomen. Geen luxe Dal; dit allesbehalve een luxe is bleek onder ineer vrijdag toen vele belangstellenden de openbare les bezochten. De leslokalen zijn onder gebracht in oude kamers, die ver bonden worden door lange smalle gangetjes met op- en afstapjes. I'and 6 is voor de Chr. Delailiian- delsvaksehool dan ook een noodop lossing, die directeur Geelhoed ove rigens mot beide handen heeft aan gegrepen, want de school groeide zo sterk, dat de lokalen in sehool J, die men vroeger had, veel te klein werden. 's Avonds wordên er nog avondcur sussen voor ruim honderd volwasse nen gegeven. En voor september verwacht de directeur weer een uit breiding van het leerlingen Lal. Tij dens- de openbare les icon men een goede indruk krijgen van de wijze, waarop aan de Chr. Detailhandels- vakschool les gegeven wordt. Zo waren er een aantal fraaie door leerlingen ingerichte etalages te be wonderen en kreeg men veel hand vaardigheidsartikelen te zien. Ook kon men verschillende lessen bijwo nen. ne opnieuw ter sprake. De heer P. Fijn van Draat (v.v.d..) vond 't wonderlijk, dat deze stichting via een pamflet speciaal de nadruk legde op het openbare karakter van deze bibliotheek. „Met opzet opgewekte concurrentie", zo voegde de heer P. J. Huijbrecht (p.v.d.a.) er aan toe. Deze gang van zaken bevredigde ook de heer W. J. Weterings (k.v.p.) niet. „Het is een katholieke stichting en als zodanig moeten zij deze ook aan het publiek brengen", zo stelde hij. De oplossing van het verlieersvraag- stuk op de Markt en omgeving wacht op een nadere beslissing van het Rijk, zo bleelc uit het antwoord op een vraag van de heer Huijbrecht. Nieuw onderzoek centrale dienst „Noord-Zeeland" Over liet al of niet voortbe staan van de Centrale Dienst voor Bouw-, Woning- en Wel standstoezicht in Noord-Zee land is de beslissing nog steeds niet gevallen. Gisteren, vrijdag, vergaderde het be stuur in het Zierikzeese gemeente huis. In deze bijeenkomst kreeg de commissie van toezicht van de dienst de opdracht te bezien of „Noord- Zeeland" moet worden opgeheven of dat de dienst moet blijven voortbe staan. De bevindingen zullen aan de algemene vergadering worden gerap porteerd. Nieuwe Lua-officieren te Ossendrecht beëdigd Voor het front van de troep werden vrijdagmiddag op de legerplaats Os sendrecht door luitenant-kolonel Th. Verhaar twintig nieuw-benoemde of ficieren van het depot Lua, beëdigd. Onder hen bevond zich luitenant L. J. Gilde uit St.-Laurens. Na de beëdi ging volgde een toespraak en defi leerden de troepen waaronder twee gemotoriseerde pelotons voor de nieuwe officieren. ruste gebouwen, beter maatschappe-i lijk werk en gezinszorg, goede ver houdingen en samenwerking tussen de verschillende standen en de gods dienstige groeperingen. „Er wordt steen en been geklaagd over bevolkingsteruggang uit de gemeenten", zo vervolgde spre ker, die overigens na onderzoek tot de conclusie was gekomen, dat dit weglopen in het bijzonder in de gehuchten en polders voor komt. Volgens hem hadden de woonkernen der gemeenten in de jaren 1947-1956 zelfs winst ge boekt. De nood- en krotwoningen zullen vol gens de inleider zo spoedig mogelijk moeten worden opgeruimd, onder wijsmogelijkheden verbeterd en men taliteit van de bevolking veranderd. Er heerst volgens dé heer Dusarduyn nog te veel onverschilligheid ten op zichte van nieuwe initiatieven en experimenten. Georganiseerd „De houding van „dat wordt toch niks" moet verdwijnen!" Verder pleitte drs. Dusarduyn voor georga niseerde pendel naar de kanaalzone, de ontwikkelingsmogelijkheden in de tuinbouw en het toerisme. Op een vraag over het aanwijzen van indus- striekernen zei de inleider, dat eigen lijk geheel Zeeuwsch-Vlaanderen als kern zou moeten worden aangewezen vooral gezien tegen de Belgische ach tergronden. Als voorbeeld noemde hij de aanleg van een groot tuinbouwge bied rond de kreek van Aardenburg. Dit zou volgens spreker een prachtig afzetgebied vinden in de streek van Brugge, waar de industrialisatie mo menteel sterk wordt aangemoedigd. Evenals hij dat de dag tevoren voor de Z.L.M.-kringleden deed, hield ir. L. Uildriks, hoofd van de technische dienst van het water schap „Het Vrije van Sluis", vrij dagmiddag ook voor deze katho lieke boeren een inleiding over de plannen, die het waterschap heeft voor de waterbeheersing in West Zeeuwsch-Vlaanderen. ^illliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiini Vlissingen schenkt 5 aandacht aan Europese j gedachte De Europese gedachte kwam ook aan de orde in de Vlissing- se raad. Van de zijde van de H Vereniging van Nederlandse H Gemeenten bereikte het Vlis- m singse gemeentebestuur name- n lijk het verzoek in het vervolg ieder jaar op of omstreeks de eerste woensdag van maart bij- zondere aandacht te wijden aan deze gedachte. „Burgemeester m en wethouders hebben ge- meend, zonder nog een beslis- sing te nemen voor volgende I| jaren, althans voor dit jaar m welwillend tegenover dit ver- zoek te moeten staan", ver- j§ s klaarde burgemeester mr. B. Kolff. Zo meende de heer Kolff, dat één van de mogelijkheden s aandacht wijden aan de Eu- §r ropese gedachte in een raads- vergadering zeker vervve- zenlijkt kan worden. Ook zal bevorderd worden, dat op de scholen aan de gedachte op m deze dag aandacht wordt ge- H schonken. Bovendien zal op die dag de Europa-vlag op het §i Vlissingse stadhuis en op de M Sint-.Taeohstoren wapperen. Burgemeester Kolff doceerde M M daarna geruime tijd over de eenheidsgedachte, die er van ver vóór Christus tot heden toe vaak is geweest in Europa, s lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KANTONRECHTER MIDDELBURG Verbalisant Wel in staat auto te besturen „Hij riekte naar liet „inwendig" ge bruik van sterke drank", stond in het proces-verbaal te lezen, dat een agent van de Vlissingse gemeente politie tegen de caféhouder K. uit de Scheldestad had opgemaakt, wegens het in gevaar brengen van de veilig heid op de weg. Ondanks dit „inwen dige" drankgebruik achtte de verba lisant de caféhouder wel in staat om zijn auto te besturen, De Vlissinger ontkende niet gedronken te hebben, maar wel betoogde hij vrijdagochtend tijdens een extra zitting van Middel burgs kantonrechter mr- J. Moolen- burgh niet klem, dat het slechts en kele biertjes betrof. De Vlissinger was ten laste gelegd, dat hij in de nacht van 4 oktober in zijn woonplaats met zijn auto tegen een lichtmast was gebotst. Hoewél hij die avond slechts enkele biertjes op had, konden de officier van justitie, mr. T. Lebret en de kan tonrechter zich niet aan de indruk onttrekken, dat het drankgebruik zij delings toch van invloed was geweest op K's wijze van rijden. De eis was f 50 die mr. Moolenburgh in zijn vonnis verlaagde tot een boete van f 35 subs. 6 dagen. Eveneens voor het in gevaar brengen van.de veiligheid op cle weg had de Westkapellenaar F. H. terecht moe ten staan. Als gemachtigde hacl deze echter mr. F. W. Adriaanse gestuurd. De Westkapellenaar was met zijn vrachtauto onder Aagtekei ke gaan slingeren, toen hij, zoals door mr. Adriaanse werd betoogd, door een te genligger in de berm werd gedron gen. Di vrachtauto was hierna de weg over geschoten en in de berm gekanteld. Ook in deze zaak kwam het gebruik van sterke drank om de hoek kijken. In het proces-verbaal stond hierover, dat H's adem behoor lijk naar alcohol riekte. Uit de stuk ken maakte de officier op, dat de drank geen grote rol had gespeeld, maar wel een ról! De eis was f 60 of 12 dagen, die mr. Moolenburgh in zijn vonnis ongewijzigd aanhield. Voorrang Voor het niet verlenen van voorrang op rijksweg 58 onder de gemeente Krabbendijke met als gevolg een flinke aanrijding werd C. S. uit Waarde conform de eis beboet met f 100. De Vlissingse kantoorbediende inej. P. D. S. had zonder rijbewijs en zonder in het bezit te zijn van een kentekenbewijs op een scooter gere den, waarvoor do boeten f 15 en f 3 waren. Omdat hij met zijn wagen tegen een gestopte auto was gebotst werd de Vlissinger I. V. conform de eis ver oordeeld tot f 20 of 4 dagen. Het niet voldoen van de luistervergun ning kwam de Vlissingse loswerk- man W. J. op een boete van f 10 te staan. Een zelfde boete kreeg mevr. M. S.-F. uit Vlissingen opgelegd, die nagelaten had een televisiekaart aan te vragen. Tot een boete van f 60 wercl de Goese chauffeur W. V. ver oordeeld, die hij het passeren op de rijksweg met een tegenligger in hot sing was gekomen. Het vonnis was conform de eis. De leraar B. D. de J. uit Oostkapelle had bij het wegrij den het achteropkomend verkeer ge hinderd, waarvoor de eis f 30 en de boete f 20 was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4