West 1.-Vlaamse Z.L.M.-ers kregen indruk van Waterschapsplannen HOPPERZUIGER VOOR THAILAND IN VLISSINGSE HAVEN BEZIG IN DE SCHILDERSWERELD IS NOG VEEL BEUNHAZERIJ AXELS PLEIDOOI VOOR EEN 'VASTE OEVERVERBINDING Zeeuwse Almanak TERNEVZENS RAADSLID WIL ABONNEMENTEN OP„STUKKEN" PROVINCIALE, ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 OP KRINGVERGADERING IN OOSTBURG Voorstellen van „Het Vrije van Sluis" met het oog op Delta-dijkverzwaringen Voor de West Zeeuws-Vlaamse ZX.M.-Ieden is donderdag middag het deksel opgelicht van de „doos van Pandora", waarin het waterschap „Het Vrije van Sluis" de plannen heeft liggen voor de waterbeheersing in zijn gebied. Het hoofd van de tech nische dienst, ir. L. Uildriks, bracht deze voorstellen voor het eerst in de openbaarheid in de kringvergadering in hotel „Du Commerce" te Oostburg en gaf de vele aanwezige landbouwers een globale indruk van wat de streek op waterhuishoudelijk gebied de komende tien jaren te wachten staat. Zoals bekend houden de nieuwe ideeën van „Het Vrije van Sluis" verband met de toekomstige Delta-dijkverzwaringen. Met deze vooruitzichten als leidraad is nu een plan ontwikkeld, dat er van uitgaat de huidige acht lezings- punten terug te brengen tot een aantal van vier. Eén van deze pun ten, de sluis bij Cadzand, voldoet aan de eisen en zal worden getrans formeerd in een gemaal met een ca paciteit van 2000 kubieke meter per minuut. De bestaande sluizen bij Schoondijke en Groede zullen wor den aangepast (Groede krijgt een gemaal) en bij Hoofdplaat moeten de drie oostelijke uitwaterïngspun- ten worden gebundeld tot één sluis. In grove trekken komen de voor stellen van het waterschap een werkgroep heeft er jarenlang aan gedokterd hierop neer. Basis Ir. Uildriks benaderde de gehele waterhuishoudingsproblematiek vanuit de gezichtshoek van het boerenbedrijf. Dat was ook de basis, waarop de plannen van „Het Vrije van Sluis" stoelden. Om tot een landbouwkundig en wa terstaatkundig aantrekkelijk geheel te komen had men vele problemen to overwinnen. Onder meer dat van de droogte-ge voelige gronden,. De inleider ging hier voor het landbouwend gehoor dieper op in en benadrukte, dat de In Lewedorp verdwenen 270 j I kuikens 1 waterschapsvoorstellen moeten wor den gezien als een waterconser- vingsplan. Aan de hand van kaarten over de vroegere, de huidige en de toe komstige situatie in de streekwater- huishoudïng gaf ir. Uildriks een overzicht van de hoogteverschillen, de bodemprofielen, de indeling in stroomgebieden en de polderpeilen. Deze landbouwkundige verkenning een van de uitgangspunten heeft ook geleid tot enige verschui ving in de stroomgebieden, waar over de spreker zijn gehoor in vo gelvlucht inlichtte. Kringvoorzïtter I. de Bruyne wilde de onthullingen van ir. Uil driks zien als wijzigingen van ingrijpende betekenis. Hij waag de zich in zijn openingswoord aan enkele voorspellingen, waar mee ook de landbouwers in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen degelijk rekening dienen te houden. „De landbouw ontbeert zekerheid", zo vatte hij zijn uitgebreide be schouwing samen. Spreker noemde meteen een série voorbeelden: toenemende garantie beperking, uitblijven van plannen voor de West Zeeuws-Vlaamse waterkering, onderwaardering van produkten en dreigende achteruit gang van garantieprijzen. Uit de kring van de West Zeeuws- Vlaamse Z.L.M.-leden hebben zich reeds zeventig gegadigden voor de oprichting van een coöperatieve groenvoederdrogerij aangemeld, zo kon de voorzitter nog meedelen. Volgende week zal hierover een voorbespreking worden gehouden. De rekening en verantwoording over 1960 van penningmeester I. de Hullu sprak van 690 leden. Aan ontvangsten werd een be drag van f 5005,13 en aan uitga ven een som van f 5583,20 ge boekt. Het batig sadol liep daar door terug tot f 5486,06. Naast de presentatie van Z.L.M.- afgevaardigden en landbouwkundi ge autoriteiten konden de kringle den deze middag ook kennismaken met de nieuwe burgemeester van Oostburg. de heer J. L. van Leeu wen. die hen zijn belangstelling en medewerking toezegde. y BUISMAN p 'n handje helpen voor kojjie op z'n best! Oostburgse raad vijf minuten in vergadering NOG GEEN vijf minuten heeft de raad van oóstburg donderdag avond „officieel" vergaderd. Een agenda van vijf punten werd er in een minimum van tijd doorgclia- merd; daarna trokken de heren zich terug voor een informele bespre king over het uitbreidingsplan. Zonder commentaar verklaarden de raadsleden zich akkoord met een voorstel onv burgemeester J. L. van Leeuwen te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. Hetzelfde was het geval met een voorstel om aan het r.-lc. kerk bestuur een voorschot op de ge meentelijke vergoeding voor 1961 te verlenen ten behoeve van haar la gere school. Het ging hier om een bedrag van f 9946.56, dat in een aantal termijnen zal worden uitbe taald. Ingetrokken werd een raads besluit van 9 december 1959 tot verkoop van een perceeltje grond aan de Rembrandtstraat aan de fir ma F. Strijdonk. Er werd nog een raadsbesluit ingetrokken. Bij het opmaken van de akte voor de rui ling van eigendommen in het Grote Gat met de stichting „Het Zeeuw- sche Landschap" had de notaris en kele onjuistheden in getallen ge vonden. Uiteraard was het nodig deze te wijzigen. Burgemeester Van Leeuwen kon bij het vaststellen van deze correctie nog meedelen, dat het gewijzigde voorstel een voordeel voor de gemeente Oostburg inhield. s In de haven van Vlissingen ver- scheen donderdag een merkwaar- dig vaartuig, om een handje te helpen bij het uitdiepen van de haven. Het was de „Sandon VI", H een reusachtige hopperzuiger, die voor rekening van de „Port. Au- s thority of Thailand" gebouwd werd bij de scheepswerf en ma- chinefabrïek „Holland" te Har- M dinxveld-Giessendam. Dit vaar- H tuig maakt een technische proef- s vaart. Om kleisoorten te vinden, j§ gelijkwaardig aan het taaie slib, dat in Thailand verwerkt moet worden, werd het proefzuigen ïn Vlissingen uitgevoerd. H De baggermaatschappij „Holland" uit Hardinxveld-Giessendam, is in Vlissingen met een baggermolen bezig de haven op diepte te bren- gen. De gratis assistentie van deze hypermoderne hopperzulger werd dan ook dankbaar aanvaard. Na veel manoeuvreren, kwam het ruim 88 meter lange vaartuig te bestemder plaatse, waar de zuïg- buizen aan stuur- en aan bak- ff boord werden neergelaten. Omdat in Thailand slechts weinig personeel beschikbaar is, dat met diesel-elektrische werktuigen kan omgaan, is stoomkracht als aan- j drijving gekozen. Onder het toeziend oog van twee i jeugdige technici van de Thai- j landse marine, begon de „Sandon VI" het machtige laadruim te vul- j len. Binnen een half uur was het j reservoir van 2000 kubieke meter i vol en kon het schip opstomen naar de rede van Vlissingen, om de vracht te lossen. Men krijgt bij deze hopperzuiger j de indruk met een tweeling-schip j te doen te hebben. Het heeft niet j alleen twee pompen en twee j schroeven, maar ook aan weers- i zijden een hypermoderne cabine: het zogenaamde bedieningshuis. De breedte van het schip is 15 l meter, de hoogte ruim 7 meter en het bereikt gemakkelijk een snel- heid van 15"knopen. Daar zal kapitein A. Hengeveld van kunnen profiteren, als hï.j het i vaartuig, bemand met 15 runners, binnenkort naar Bangkok brengt. Deze toeht zal ongeveer 6 weken duren. In Bangkok zal zuigerbaas W. Blokland uit Sliedrecht, de nieuwe bemanning vertrouwd ma ken met deze nieuwe aanwinst. Er is een accommodatie voor 7 offi cieren en 50 bemanningsleden. VERGADERING PATROONS IN GOES Vijfdaagse werkweek werpt problemen op Tijdens de donderdag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden ver gadering van de Provinciale Zeeuw se SchUderspatroonsvereniging, een afdeling van de Bond van Nederland se Schilderspatroons, is uitvoerig van gedachten gewisseld over de beuhazerij in het schildersvak. Zo veel mogelijk trachten de schilders hiertegen maatregelen te nemen, die echter niet altijd het gewenste effect sorteren. Zo is o.m. een brief uitgegaan van de afdeling naar de grossiers van verf in Zeeland. Bij hen wordt er op aan gedrongen niet meer te leveren aan particulieren en aan wat de schilders noemen „beunhazen. „Ook het direct leveren van glas door groothandela ren aan de bouwondernemers, vin den de schilders een verkeerde gang van zaken. De voorzitter, de heer C. M Op geheimzinnige wijze Lewedorp 270 drie zijn weken oude kuikens van de heer H. E. verdwenen. De eigenaar. die de kuikens gedurende het s weekend slechts eenmaal voe- dert, kwam maandagmorgen tot de ontdekking, dat het fH grootste deel van zijn 300 kuikens was verdwenen. De H kuikens waren ondergebracht =j H in een niet afgesloten schuur- tje. Hoe de kuikens Verdwe- nen zijn is nog een raadsel. m De politie staat voor de vraag of hier sprake is van diefstal, dan wel of de kuikens zijn op- gepeuzeld door ratten en an- der schadelijkongedierte. Als M de laatste veronderstelling H juist is, blijft het een raadsel, dat het zo'n groot aantal kui- H kens betreft. iliiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Verbeteren van Duinweg te Breskens aanbesteed De N.V- Grontmij te De Bilt heeft donderdagmorgen namens b. en w. van Breskens in het gemeentehuis van Breskens aanbesteed het verbe teren van de Duinweg met bijkomen de werken in de gemeente Breskens. Er werd als volgt ingeschreven: 1. Fa. J. en Kt. da Oude, Biervliet f 13.772; M. P. Mol, Hulst f 14-850: Fa E. L. K., Schoondijke f 15.000; J. P- v. d. Sande, Breskens f 15.200; Fa De Ruijsscher, Biervliet f 16.880; Fa Geldof, Serooskerke (W.) f 16.900. Dividend „Scheldebank" N.V. De algemene vergadering van aan deelhouders van de „Scheldebank" te Zierikzee, die binnenkort vergadert, zal worden voorgesteld over het boek jaar 1960, na ruime afschrijving en reservering onveranderd 9 divi dend uit te keren. VOORSTEL VOOR MOTIE VAN TOT SINT-NICOLAAS Hét was een beetje late wering, dat S nt-Ni colaasfe est van de meisjes club „Wees een Zegen" uit Bruinis- se. Maar dat had zijn redenen. Want door allerlei omstandigheden konden de Bruse meisjes de vijfde december er niet voor bestemmen. Daarom deden ze het deze week... Sint Nicol'aas en Piet kwamen er weliswaar niet aan te pas. maar ca deautjes waren er toch. Om die te distribueren was de hulp van een platenspeler ingeroepen, die plotse- UITSPRAKEN... ,JIet enige wat vrees kan overwin nen, is activiteit", lazen wij gisteren in onze zakagenda en hup, daar za ten we volkomen bevrijd van alle angst al achter de schrijfmachine. Nadat wij toegegeven enkele ogenblikken zeer passief hadden doorgebracht. Inderdaad ontstond toen uit die passiviteit de vrees, dat dit hoekje bij gebrek aan inspiratie blanco zon moeten blijven, maar ge lukkig was daar de wijze uitspraak van niemand minder dan dr. Norman Vincent Peale om ons uit de impas se te helpen en dat was van meneer Peale bepaald een hele prestatie. Want naast onze zakagenda lag het boekske ..Lof der Luiheiden reken maar. dat dit werkje inspirerend werkt op het niets doen. „Arbeid maakt het leven zoet. maar luiheid is het zout. des levens", leert dit boekje, waarin voorts uit de volks mond" werd opgetekend„Er is nog nooit iemand dan hard werken ge storven! Nee, maar je zul de eerste zijn."" En om haastig te besluiten, teneinde ie vermijden dat wij door moeheid overmand zouden worden, schrijven wij nog één uitspraak over: Wie overdag hard werkt, heeft kans dat hij er 's nachts van oomt..." ling stopte. Nadat alle geschenken 'n eigenaresse hadden gevonden, kwam er een culinair programmapunt aan de orde: een uitgebreid menu. Daar na waren er zang en declamatie. Tenslotte vermaakten de aanwezigen zich met diverse gezelschapsspelen. De stemming zat er best in, daar in Bruinisse. Ondanks het ontbreken van zwarte Piet... BOMEN De tweede bijdrage voor dit da gelijkse hoekje komt ditmaal ook uit Bruinisse. De leerlingen van de beide lagere scholen waren de zer dagen namelijk druk aan het bomen planten in de Oudestraat. Zij waren, onder leiding van de Heidemaatschappij, bezig om die straat wat de beplanting betreft te herscheppen in een toestand van enkele eeuwen terug in de tijd, dat de Oudestraat nog Houtstraat heette, vanwege het geboomte. De gemeente had voor het herstel daarvan een aantal linden ge kocht. Zakjes frites waren de be loning voor de ijverige scholie ren. i A river ton tie) om alleen maar even uw aan dacht te wagen voor Karei I's kloeke, nieuwe bolknak ELEGANT. Een sigaar om van te genieten; licht, geurig, lekker, 27 ct. Voor ontplooiing Zeeuwsch-Vlaanderen B. en w. van Axel hebben naar aan leiding van een in de op 31 januari j.l. gehouden raadsvergadering door tic lieer D. J. Oggel (G.P.V.) inge diende motie, thans een voorstel bij de raad ingediend om zich met een motie tot de regering en de Staten- Generaal te wenden, waarin dringend wordt verzocht om te bevorderen dat binnen afzienbare tijd een vaste oe ververbinding tot stand komt tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Ne derland. B. en w. stellen de raad ook voor adhesie te verzoeken aan de ra den van do andere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen en aan de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. In de motie wordt geconstateerd, dat Zeeuwsch-Vlaanderen geheel afge- Stierenstation Zeeland had goed jaar De coöperatieve vereniging „Cen traal Stierenstation Zeeland" G.A. is tevreden over de in 3960 bereikte resultaten. Aldus blijkt uit het pas verschenen jaarverslag over de pe riode 1 november 1959-1 november I960. Er zijn echter nog gebieden in Zeeland, waar de resultaten vooral na één inseminatie, nog hoger kun nen. De resultaten van het zgn. import sperma worden in het verslag be slist onvoldoende genoemd. Ook de resultaten met het diepvries-sperma zijn minder. Verder wordt, geconsta teerd, dat de vereniging is gegloeid. Het aantal geïnsemineerde dieren steeg van 11.865 tot 12.108. In het verslag wort vastgesteld, dat de werkelijke stierenkeuze steeds meer wordt toegepast, hetgeen valt op te merken uit het bezoek aan het Centraal Stierenstation en uit de aanvragen voor bepaalde stieren. Aan het stierenstation werden in de verslagperiode geen veranderingen aangebracht. Het weiland leverde weer een gedeelte van het benodigde hooi op. Er werd met meer dan tien stieren gewerkt. Ook werd nog sper ma betrokken van een 25-tal stieren van andere K.I.-stations. Het aantal geïnsemineerde dieren op Schou- wen-Duiveland steeg van 2.086 to': 2.114, Tholen en Sint Philipsland 1282 dieren (1146); Walcheren 3232 dieren (3055); de Bevelanden 2365 dieren (2355); Oost Zeeuwsch-Vlaan deren 1349 dieren (1257); West Zeeuwsch-Vlaanderen 1544 (1344). Het Centraal Stierenstation Zee land houdt vrijdag 24 februari a.s. zijn jaarvergadering in „Do Prins van Oranje" te Goes. Op de agenda staat naast de huis houdelijke punten een rede door ir. W. de Boer, hoofdinspecteur van het N.R.S, over de „Veehou derij", scheiden ligt van de Zeeuwse eilan den en van overig Nederland en dat de veren over de Westerschelde, zo als dit uiteraard met alle verbindin gen het geval is, een remmende wer king uitoefenen op de verkeersont- wikkeling en daardoor op de gehele ontplooiing van Zeeuwsch-Vlaande ren, welk gebied een grondoppervlak omvat van 80.108 hectaren met 92000 Inwoners, hetgeen resp. 47% en 32,5% uitmaakt van de gehele provincie. Daarbij wordt overwogen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen reeds thans en in de nabije toekomst in nog belang rijker mate unieke kansen biedt, met name voor voortgaande industrie vestiging. Voorts wordt er op gewe zen, dat de tot dankbaarheid stem mende, van rijkswege gedane, belang rijke investeringen in Zeeuwsch- Vlaanderen, met name in de zgn. „Kanaalzone", aanzienlijk meer pro fijt zullen afwerpen indien hieraan gepaard gaat een verbetering van de infrastructuur van het gebied, boven al met betrekking tot de verbinding over de Westerschelde. De enige af doende maatregel daarvoor is 'n vas te oeververbinding, waardoor tevens een goede algehele ontplooiing van Zeewsch-Vlaahderen wordt gewaar borgd en het internationale verkeer Wordt gediend. De Axelse gemeenteraad zal in zijn eerstvolgende vergadering op 28 fe bruari a.s- zich over deze motie uit spreken. Burgemeester 's-Heer- Arendskerke herbenoemd Bij koninklijk besluit van 10 februa ri is de heer D. M. Vermet herbe noemd als burgemeester van 's-Heer- Arendskerke. Scheidsrechterscursus begint op 2 maart Aangezien het aantal voetbalscheids rechters in Zeeland ondanks di verse pogingen om daarin verbete ring te brengen nog steeds onvol doende blijkt om bij alle wedstrijden een fluitist te kunnen aanwijzen, za! de K.N.V.B.-afdeling Zeeland op 2 maart in Vlissingen beginnen met een scheidsrechterscursus. Men hoopt hierdoor op korte termijn in het nij pende tekort te kunnen voorzien. Het is vooral voor de jeugdige voet ballertjes, die het nu vaak zonder een „echte" scheidsrechter moeten stellen, te hopen dat deze cursus suc ces mag opleveren. Vooral voor oud spelers, die om welke reden dan ook hun schoenen voorgoed in het vet hebben gezet, ligt hier een flink arbeidsterrein braak. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 15. WVWWWWWW«WWV Wisse uit Goes, zei dit over de beun hazerij: „Als we er niets aan doen, neemt het hand over hand toe. Hier wordt een stuk werk uit onze han den geslagen". Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. A. van Pagee bleek, dat 1960 een vrij goed jaar is geweest voor de schilderspatroons. Hij heeft bijna niemand aan werk ontbroken. In de winter kwam echter nogal wat „verborgen" werkloosheid voor, al dus spreker. Het ledental daalde van 166 tot 157, voor een groot deel het gevolg van beëindiging van bedrijf. Hoogtepunten waren in 1960 de vie ring van het 25-jarig bestaan van de afdeling Zuid- en Noovd-Beveland en van het 65-jarig bestaan van de afdeling Walcheren. Uit het finan cieel verslag bleek, dat dé uitgaven ruim 100 hoger waren dan de in komsten. In de middagvergadering gaf de bondssecretaris, de heer van Lin- schoten uit Botterdam, een toe lichting op liet bondswerk. Ter sprake kwamen o.m. de subsidie regeling voor werkloosheid in de winter en het pensioenfonds. Voorts werd nog van gedachten gewisseld over de vijfdaagse werk week, die voor de schilders vele moeilijkheden met zich mee zal brengen. Programma hengelsport- dagen in Kloosterzande Het programma voor de hengelsport- dagen die de hengelsportvereniging „De Vogel" te Kloosterzande, in sa menwerking met een Axelse firma organiseert op 4 en 5 maart a.s., is thans samengesteld, 's Zaterdags be gint om drie uur een werpdemonstra. tio op het Marijkeplein door enkele specialisten op dit gebied. Twee uur later wordt de tentoonstelling van hengelsportartikelen in hotel „De Linde officieel geopend. Dat gebeurt door de heer C. J. van Hootegem, burgemeester van Hontenisse. In de avonduren is er een film- en voor drachtsavond over de hengelsport in „De Linde". De heer R. Fenger, we reldkampioen werpen op diverse on derdelen, verzorgt hier een voor dracht. 's Zondagsmiddags zal de tentoon, stelling geopend zijn. Op het terrein van H. A. A. baron Collot d'Escury aan de Hulsterweg worden werpwed- strijden gehouden. Zeeuws Kamerorkest trad op in Goes De Stichting Zeeuws Kamerorkest heeft donderdagavond in „de Prins van Oranje" onder leiding van Fran cois Olivier voor de leden van de Ver eniging voor Algemene Wetenschap pelijke Belangen te Goes een goed ge slaagd concert gegeven. Voor de pau ze stonden drie nummers op het pro gramma de Sinfonia no. 1 in C dur van Antonio Vivaldi, concert voor piano en orkest in D kl. t. van Jo seph Haydn en Divertimento F gr. t. K.V. 138 van W. A. Mozart. Num mers, waarmee de muzikanten en de dirigent een voortreffelijke prestatie leverden. Met name dient genoemd te worden de pianiste Nancy Bricard, die in concert voor piano en orkest in D kl. t. haar aanleg bewees. Na de pauze werd uitgevoerd „La Ninfa il Pastore van Antonio Vival di, een stuk. dat in Nederland nog slechts door het Zeeuws Kamerorkest is uitgevoerd. In - verband met. het feit, dat de sopraan Ank Tammïnga- Buthfer de dag voor de uitvoering ziek was geworden, had men nog te elfder ure voor een plaatsvervangster moeten zorgen, namelijk mejuffrouw T. Lugt. Dat was vooral voor het pu bliek jammer, want nu werd het stuk niet uitgevoerd als een opera, maar in concertvorm. Overigens deed dit niets af aan de prestatie van het or kest en de solisten. Pkuline Pilaar (sopraan), mej. Lugt (sopraan) en Bert van 't Hoff (tenor) droegen er het hunne toe bij, dat het een ge slaagde uitvoering werd. Orkest en solisten mochten na afloop een ova tioneel applaus in ontvangst nemen. Examens Te Breda slaagden voor het examen costumière de dames N. Faasse en R. de Jong te Zoutelande. Voor de Federatie voor de Steno grafie „Groote" en Machineschrïj- ven slaagden te Rotterdam voor machineschrijven A.: Geesje den Duik met aant. „blind tienvingër- systeem"; de heer Fr. Geensen met aant. „tienvingersysteem"; mej. Ria Veygen (met lof). Voor machine- schrijven B.: Mej. Ria Veygen. Alle geslaagden wonen te Vlissingen. Aan de Eerste Nederlandse Mode vakschool Ver. „Ensald", zijn te Bre de geslaagd voor coupeuse, de dames A. v. Sparrentak, J. Tevel en L. Zwe- mer, allen te Koudekerke. Tengevolge van de zetfout werd in ons blad van donderdag vermeld, dat de heer P. C. Maljaars te Middelburg aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandi daatsexamen economie. Hier had moeten staan de heer P. C. Maljers te Middelburg. Het kortgeleden benoemde K.V.P.- raadslid van Terneuzen, de lieer ,7. W. Bleijenberg uit Sluiskil, heeft donderdag bij de rondvraag een aantal nogal opzienbarende wensen kenbaar gemaakt. In de eerste plaats pleitte hij voor het openstellen van de mogelijkheid om de ingezetenen van de gemeen te via een abonnement in liet be zit te stellen van de „stukken", die betrekkinr hebben op de open bare raadsvergaderingen. Verder om deze 'stukken zonder meer ter beschikking te stellen van de bezoekers op de publieke tribune. Voor de bevolking van Sluiskil gaf hij een speciale maatregel in. overwegingeens per jaar te' Sluiskil met degehele raad een informatieve vergadering te hou den, waarin het publiek de gele genheid krjjgt haar wensen en vi sies op bepaalde zaken kenbaar te maken. De heer Bleijenberg zag verder graag een zogenaamde „jcugdgemeente-, raad" geformeerd, pro rato de po litieke samenstelling van het hui dige college en op aanwijzing van de kandidaten van de vertegen woordigde politieke partijen. „Een aanbevelenswaardig instituut", al dus het nieuwe raadslid, „uit een oogpunt van meningsvorming, confrontatie met het raadswerk en onder meer de samenwerking met anders politiek gerichten.: Tot slot vroeg hij de raad in te lich ten over de resultaten van de „hearings", door rijkswaterstaat, gehouden met bewoners van een aantal in Sluiskil te onteige nen panden. „Over die hearings is nog niets te zeggen", zo antwoordde burge meester mr, H. Rijpstra, die ver der weinig voelde voor een infor matieve vergadering in Sluiskil. „Het college zou wel eens spijt kunnen krijgen als het daarmee begon". De heer M. van Langevelde (a.r.) was finaal tegen het houden van die informatieve vergaderingen. Vol gens hem gaat het niet op om in alle buurtschappen van Terneuzen te vergaderen. Ook de heer P. -J. Hujjbrecht zag er weinig heil in. „Sluiskil is geen deel buiten, mani eën deel van Terneuzen", zo zei hü. MEER BEWOLKING Zaclit weer met veranderlijke be wolking en plaatselijk enige regen. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. 25 februari. Zon op 7.36 onder 18.12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2