Klein-landbouwers op Z.-Beveland moeten intensiveren' VERWARMINGSPROBLEEM IN DE TERNEUZENSE RAAD VRIJSPRAAK VOOR TWEETAL ZEEUWSE AUTOMOBILISTEN „Scaldis" gelicht VANDAAG PROF. K0RRINGA OVER DE KOMENDE 0ESTERPR0EF KLAM uit de ETHER Vraag 't aan hen die al 'n GRAETZ hebben... SYMBOOL VAN BETROUWBAARHEID VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DR. DE GALAN VOOR Z.L.M.-ERS IN NISSE bedrijven. Er is de laatste jaren al een tendens in deze richting te zien geweest. Van 1947 tot 1959 zijn op Zuid-Beveland 40 van de land bouwbedrijven kleiner dan 5 ha ver dwenen en 20 van de landbouwbe drijven van 5 tot 10 ha. „Het aantal kleine bedrijven neemt vrij sterk af, ook al omdat er geen opvolgers zijn", betoogde de inleider. De eerste 25 a 30 jaar is er slechts voor een kwart van de bedrijven van 1 tot 5 ha een opvolger. Voor de bedrijven van 5 tot 10 ha ligt de situatie gunstiger, namelijk op ongeveer driekwart. Op de rede van dr. De Galan volgde een interessante gedachtenwisseling, waarbij nog nader werd ingegaan op de diverse problemen en mogelijkhe den. Toekomst is niet rooskleurig en samenwerking is geboden „De toekomst voor het kleine landbouwbedrijf is niet erg rooskleurig. Toch zijn er mogelijkheden, onder meer door intensivering overschake ling van landbouw op fruitteelt en tuinbouw en door samenwerking." Dit verklaarde donderdagmiddag dr. G. de Galan van het E.T.I.-Zeeland te Middelburg tijdens een in het dorpshuis van Nisse gehouden vergade ring van de kring westelijk ZuidBeveland van de Z.L.M. Dr. De Galan die speciaal „de toekomst van het kleine landbouwbedrijf op Zuid-Beve land" belichtte, zag in de toekomst weinig mogelijkheden voor het voort bestaan van dit type landbouwbedrijf In zijn huidige vorm. „Overschake ling zal aanpassingsvermogen en ook samenwerking vragen van de boe ren en hun opvolgers", betoogde hij. In het begin van zijn rede schetste spreker de toestand in het kleinland- bouwbedrijf. Onder kleinlandbouw- bedrijven Verstond hij die bedrijven waar de minimale hoeveelheid arbeid niet rendabel gemaakt kan worden. „We kunnen ongeveer een grens aan nemen van tien ha", aldus spreker. Op Zuid-Beveland is 60 van de landbouwbedrijven minder dan 10 ha. Spreker weet het probleem van de kleinlandbouwbedrijven aan drie fac toren: namelijk een steeds beter ge bruik van de produktiemiddelen, waardoor één man ieder jaar weer meer hectaren grond kan bewerken dan voorheen. Als tweede factor noemde hij de toenemende produktie per ha, waartegenover een mindere stijging in sommige gevallen zelfs een daling van de afzet staat. Het gevolg hiervan is, dat de prijzen ge leidelijk dalen. Ten derde wees dr. De Galan op de welvaartsstijging. De landbouw blijft in dit opzicht relatief achter bij andere bedrijfstakken. „Welke richting moeten we in de toekomst uit? Ik zie drie oplossin gen: samenwerking, intensivering van de teelt en het laten verdwijnen van kleine landbouwbedrijven op vrijwillige basis." Over de samenwer king zei spreker, dat men de richting kan uitgaan van gezamenlijk machi nes beheren, gezamenlijk arbeids krachten aanstellen, gezamenlijk ge bruik van gebouwen, gezamenlijk op stellen van bouwplannen enz. Gezien echter de diep ingewortelde zelfstan digheid van de boer achtte hij dit evenwel moeilijk realiseerbaar. „Dit is dus niet dé oplossing", aldus dr. De Galan. „We zullen het moeten zoeken in de richting van intensivering", zei hij verder, „o.a. klein fruit en groenteteelt". Hierin zitten vol gens dr. De Galan zeer reële kan sen. De produktieomstandigheden zijn goed, de afzetvooruitzichten zijn gunstig, de ligging van het gebied kan haast niet beter en er bestaat hiervoor ook daadwerke lijke belangstelling bij de kleine landbouwers. „In dit opzicht is het jammer, dat de herverkave ling in de Zak van Zuid-Beveland niet die vruchten heeft afgewor pen, welke mogelijk waren", voegde hij eraan toe. In het over schakelen op varkens- en kippen fokkerij zag spreker geen oplos sing van het probleem. Een radicale oplossing noemde hij het opheffen van de kleine landbouw- „Matig tot slecht", had voorzitter F. de Groene in zijn openings woord het jaar 1960 genoemd voor de landbouw. De melkveebedrij ven zijn' echter beter uit de bus gekomen. Gezien het slechte aard appeljaar en de slechte prijzen in Zeeland is 1370 ha aardappelen in de grond blijven zitten is het niet ondenkbaar, dat een te ruggang in het aardappelareaal te zien zal zijn van 20 tot 30 Prijsverbetering moet mogelijk zijn door samenbundeling van krachten bij de verwerking van onze produk- ten, vervolgde de voorzitter. Spreker zag de mogelijkheden in het vormen van bedrijfschappen voor bepaalde Erodukten. Bij de aardappelen komt et voor, dat de boer nog niet de helft ontvangt van de consumenten prijs, aldus spreker. In de agrarische sector speelt de gestegen welvaart onvoldoende mee. De heer De Groene bracht voorts en kele specifieke streekproblemen ter sprake. Hij drong erop aan, dat een gedeelte van de droogvallende gron den in de Zandkreek gereserveerd zal worden voor sanering in de ruil verkaveling. Op de verdroging van landbouwgronden rond de straks af te sluiten Zandkreek was spreker be paald niet gerust. Hij deelde voorts mede, dat het waterschap overweegt in de naaste toekomst het polderwa ter niet meer op de Oosterschelde, maar op de Westerschelde te lozen. Uit het verslag van de secretaris penningmeester, ir. A. E. Bruijning bleek, dat er een flink batig saldo was over 1960. Het aftredende be stuurslid de heer J. M. Klompe werd herkozen. Als hoofdbestuurslid werd herkozen de heer W. Minnaard-de Graag. „VREEMDE PRIJZENINFORMATIE...." Duizend gulden subsidie voor nieuw schoolorkest De gemeenteraad van Terneuzen heeft donderdagavond geruime tijd van gedachten gewisseld over de voorgenomen onderhandse aanbeste ding voor het aanbrengen en monte ren van een centrale verwarmings installatie in het assemblagebedrijf ten behoeve van de „Meterfabriek" te Dordrecht. Zoals bekend zorgt de gemeente Terneuzen voor de bouw van het fabrieksgebouw aan de In dustrieweg om het daarna aan dit bedrijf te verhuren. Behalve voor het scliilderwerk en het plaatsen van een elektrische installatie was prijsopga ve verzocht voor de aanleg van een centrale verwarming. Een Terneuzense firma vroeg voor de aanleg een bedrag van 23.925, terwijl een bureau uit Breda de prijs bepaalde op 29.780. Dit laatste be trof een vloerverwarming en achter af gaf de Dordtse fabriek hieraan toch wel de voorkeur. De overigen hadden prijs opgegeven voor een an der systeem van verwarming. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Twee anderen kregen boeten van f 30, Voor het kantongerecht te op Zoom stond donderdag C. J. de K. uit Colijnsplaat, j Parallelweg Bergen terecht die op november op de Parallelweg te Terneuzen tegen een volkswagen- busje was gereden met zijn autobus. De K. werd er van beschuldigd het verkeer daar in gevaar te hebben gebracht. Toen de bestuurder van het volks wagenbusje, A. de V. uit Wol- phaartsdijk, desgevraagd toegaf, dat hij met zijn voertuig zeker 1V2 metervan de rechterkant van de weg was gestopt, werd De K. vrij gesproken. Vrijgesproken werd ook F. P. O, uit Schoondijke, die ten laste was gelegd, dat hij op dezelf de dag met zijn vrachtwagen met aanhang op de Antwerpsestraat te Bergen op Zoom niet genoeg had uitgeweken. Daardoor zou de brom fietser P. K. uit Bergen op Zoom van de weg zijn afgeduwd. Deze bromfietser zei ter zitting zich niets meer van het ongeluk te herinneren. Een getuige had K. van de weg zien duikelen, maar kon geen uit sluitsel geven over de oorzaak van deze duikeling. Omdat een wettig en overtuigend bewijs tegen hem niet kon worden geleverd, werd O., vrij gesproken. Öp sinterklaasdag was A. v. H. uit Sint-Annaland zonder aanwijsbare oorzaak tegen een voor hem rijden de autobus gereden. Deze bus was plotseling gestopt, waarop Van H. met zijn bus niet meer tijdig kon remmen. „Ik kon niet stoppen", zei ver dachte". want ik reed te hard". „Juist dat was het", zei de kan tonrechter, die hem vervolgens conform de eis tot een boete van f 30,subs. 6 dagen hechtenis veroordeelde. Een straf, die vol gens verdachte nogal meeviel. Dezelfde straf werd, eveneens con form uitgesproken tegen C. H. uit Oud-Vossemeer, die bovendien een civiele vordering toegewezen kreeg. Deze verdachte had namelijk met zijn bestelwagen op de Halsterse- weg bij Bergen op Zoom de motor rijder W. J. uit Sint-Annaland aangereden. Deze motorrijder dien de nog een schaderekening in van f 99,90. Het merendeel van de raadsleden kwam dit alles nogal vreemd voor en het had bij hen een gevoel van onbehagen gewekt. Vrijwel una niem was men van mening, dat de fabrieksdirectie voor het opvra gen van prijzen had moeten ken baar maken, dat haar voorkeur uitging naar een vloerverwar ming. Zodat ook de overigen vol gens dit systeem hadden kunnen inschrijven. Uit een toelichting van wethouder M. de Vos bleek, dat het onbevredi gende van deze zaak ook in het col lege van b. en w. werd gevoeld. „Maar men is min of meer gezwicht voor de logica, dat de „Meterfa briek" de verwarming moet gebrui ken en tenslotte ook moet betalen". Als wij ook de feitelijke opdrachtge ver waren geweest, dan zou dit ze ker niet zo gebeurd zijn", zo voegde burgemeester mr. H. Rijpstra er nog aan toe. Daarna werd het voorstel om het werk onderhands aan te be steden aan de Bredase firma zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Precedent Ook over het voorstel van b. en w. om tweeduizend gulden bij te dragen in de oprichting van een schoolor kest in het „Petrus Hondiuslyceum" wilde de raad nog wel het een en an der zeggen. Voor aanschaf van de nodige instrumenten is namelijk 5000 nodig, waarvan het ministe rie van o.k. en w. 2000 en particu lieren 1000 voor him rekening ne men. Verscheidene raadsleden vreesden het scheppen van een precedent. „Wat moeten wij doen als andere scholen ook met zo'n voorstel ko men", vroegen de heren J. de Feijter (c.h.) en M. van Langevelde (a.r.). Het s.g.p.-raadslid F. Dieleman zei bij voorbaat tegen te stemmen. De heer P. Fijn van Draat (v.v.d.) juichte het voorstel toe, teiwijl ook de heren J. Weterings (k.v.p.) en D. Waverijn (ch.) hun instemming be tuigden. „Nu deze school het initia tief heeft genomen, behoeven we toch niet te vrezen dat al die andere scholen met een soortgelijk verzoek zullen komen", veronderstelde het P.v.d.A.-raadslid P. J. Huijbrecht. Met aantekening, dat de heer Diele man geacht werd te hebben tegen gestemd werd het voorstel aanvaard. Benoeming Wegens het vertrek van de r.-k. maatschappelijk werkster, mej. E. Baars, moest een regeling worden getroffen, teneinde het werk van de gezinszorg in Aardenburg en Eede doorgang te laten vinden. Daarom werd tot leidster van de gezinszorg benoemd mej. G. Buijsse te Aarden burg. Noord-Beveland verwacht in 1961 meer toeristen Het vreemdellngenbezoek aan Noord- Beveland is het afgelopen jaar sterk toegenomen. Ook voor dit jaar ver wacht men dat deze stijgende lijn zich zal voortzetten. Dit was de me ning van de voorzitter van de Noord- bevelandse V.V.V., de heer G. P. Leendertse, tijdens de donderdag avond in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene gehouden ledenvergadering van deze vereniging. Het financieel verslag gaf een nade lig saldo te zien. Bij de bestuursver kiezing werd de heer A. Westerweele herkozen, terwijl de heer Jac. Mol tot nieuw bestuurslid werd gekozen. Vervolgens gaf de directeur van de provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer G. W. Oskamp, een overzicht van het vreemdelingenverkeer en sprak hier in in het bijzonder over dat van Noord-Beveland. De mogelijkheden voor dit voormalige eiland noemde hij talrijk. „Men moet niet streven naar een mondain badgastenleven met dancings en dergelijke, maar men moet de bezoekers rust aanbie den", aldus de heer Oskamp. Voorts memoreerde hij nog de mogelijkhe den voor het „Zeeuwse Meer" wa tersport, bosaanleg en jachthavens. Burgemeester J. van Halst van Wis- senkerke, vertelde dat het in üe be doeling ligt mettertijd op verschillen de plaatsen in de buurt van Kamper land terreinen te creëren voor bun galows, houten woningen, caravans en tenten. Het dagelijks bestuur werd tenslotte gemachtigd strandfeestjes en derge lijke te organiseren. De „Scaldis" is gelicht. De beman ningen van de sleepboten en de drij vende bokken „Arend" en „Condor" van Van der Taks bergingsbedrijf en van een aantal Belgische bergings vaartuigen van de Union de Remor- quage et de Sauvetage zagen hun po gingen woensdag tegen de avond met succes bekroond. De zoals bekend zondagavond bij Liefkenshoek gekapseisde en gezon ken „Scaldis" is daarna de haven van Antwerpen binnengesleept. Daar zal het schip wordeü hersteld. Deze werkzaamheden zullen vermoedelijk enkele maanden tijd in beslag nemen. De beide vermiste opvarenden van de „Scaldis" zijn nog niet gevonden. Landbouwer te Lewedorp gedood onder tractor De 72-jarige landbouwer M. Verniue te Lewedorp is donderdmorgen do delijk verongelukt, toen hij op het land van zijn zoon aan het eggen was. Het slachtoffer bereed een zware landbouwtractor, die op een drassig gedeelte van het perceel aan de Molenweg plotseling steiger de en achteroversloeg. De bejaarde landbouwer viel onder de trekker en moet op slag zijn gedood. Aan de trekker was geen z.g. steigerbe grenzing aangebracht. Het ongeval gebeurde 's morgens omstreeks kwart voor negen. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ore\v BH T elevisie In verband met het feit dat de we reldkampioenschappen kunstrijden in Praag zijn afgelast, is het AVRO- programma voor vanavond drastisch gewijzigd. Eerst belicht mr. G. B. J. Hiltermann van half negen tot kwart voor negen de toestand in de wereld. Daarna het actualiteitenprogramma „Flits" tot kwart over negen. De uitzending wordt besloten met een nieuwe Perry-Comoshow, die tot tien uur zal duren. Hieraan werken o.a. André Prevain, Joey Hejton en René Taylor mee. De Peter Gennaro Dancers zullen een „Charley Chaplin Dance" uitvoeren. De show zal tot omstreeks tien uur duren dus het wordt een vroegertje vanavond. De Nederlandse kijkers die op de Vlaamse t.v. kunnen ontvangen staat vanavond interessante gebeurtenis sen te wachten. Onze zuiderburen brengen namelijk een televisiebewer king van „Vaieer van Kerckhove" van het bekende stuk „U spreekt met uw moordenaar" op het scherm. Wal ter van der Kamp heeft dit stuk al eens voor de AVRO bewerkt en het een paar maanden geleden op het scherm gebracht met Guus Oster in de hoofdrol. Een mooie gelegenheid om de twee opvattingen met elkaar te vergelij ken. De uitzending begjnt om half negen. De reportage uit Praag om tien uur gaat wegens de luchtramp bij Brussel niet door. PROF. DR. KORRING A ...proef is geld waard... (Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) het met één exemplaar gaat, wil dit helemaal nog niet zeggen, dat het óók in het groot kan. Dat nioct technisch worden uitge kiend. Maar een tweede reden dat we liet op grote schaal moeten doen is, dat we de oesterkwekers zelf ervan moeten overtuigen, dat men met een nieuwe methode, een geheel andere methode dan zij gewend zijn, toch een goed resultaat bereiken kan. Slechts dan als we de oesterkwekers kun nen tonen dat het mogelijk is, zijn wij er van verzekerd, dat de oestercultuur als zodanig ook na afsluiting van de Oosterschelde, voortgang zal kunnen hebben. Herman FelderliofEn profes sor, is er nu ook sprake van een mosselproef Professor Korringa: Ja zeker, over mosselen is er in dit verband ook gesproken. Met mosselen is er een geheel andere problematiek. Mos selen worden nu reeds op zeer grote schaal op de Waddenzee gekweekt. Ongeveer 70 a 75% van de produktie aan consumptie mosselen we zijn de grootste producent ter wereld komt uit de Waddenzee. De mosselen die worden opgevist van een per ceel, zijn echter nog niet geschikt voor de handel. De korren die ze opvissen, wervelen grote stofwol ken op, en dit stof hoofdzake lijk zand en slib krijgen de mosselen onvermijdelijk naar bin nen. En de consument zal deze mosselen niet willen accepteren. Daarom worden nu alle mosselen, vóór ze worden verkocht, overge bracht naar een verwaterplaats. Een verwaterplaats, dat is een terrein op harde bodem, waar zuiver water van hoog zoutgehal te overheen spoelt, waar de mos selen kunnen worden uitgelegd gedurende een of twee dagen en waar de mosselen alle zand en slib dat ze binnengekregen heb ben, uitspuwen. Bovendien kan zo'n verwaterplaats worden ge bruikt als een tijdelijke opslag plaats. En pas mosselen die daar van af geoogst worden, zijn ge schikt voor de consument. Wat we nu dus moeten nagaan is, als de grote verwaterplaatsen onder Yerseke, door afsluiting van de Oosterschelde uitvallen of we elders mosselen kunnen verwateren. De hoge eisen die we moeten stellen aan verwaterplaat sen, maken het bij voorbaat reeds uitgesloten, dat we elders in Ne derland zo maar een verwater plaats zullen kunnen vinden. Maar het reinigen van mosselen moet op andere wijze mogelijk zijn. En wij zullen nagaan, in ons spe ciaal project dat ook in het Veer- se Gat zal worden gemaakt, of dit verwateren technisch uitvoer baar is. Ik ben ervan overtuigd dat het zo is, alleen we moeten elke factor apart aftasten. We moeten weten wat de invloed is van stroomsnelheid, van water hoogte, van droogvallen, van slib- gehalte enz. En uiteindelijk zullen we cijfers op tafel krijgen, die het mogelijk maken een opdracht te geven aan de ingenieurs om een kunstmatige venvateringsin stallatie te bouwen. Herman Felderhof: Het is na tuurlijk een investering van sctvrijveit Radio De proefomroepster van de VA- RA-televisie Jetta van Leeuwen is ook al voor de geluidsradio in geschakeld. Zij presenteert vrij dagmorgen om tien minuten over half elf het VARA-vrouwenpro- gramma „Op de koffie", 's Avonds om negen uur zegt Theo Eerd- mans „Je neemt er wat van mee" en om kwart voo: tien kan men naar een klankbeeld over de Am sterdamse diamantindustrie luis teren samengesteld door Eduard Messer en Gabri de Wagt. Vla Hilversum II (NCRV) worden om kwart over vier werken van Lui- gl Boccherini uitgevoerd door Jan de Vente, fluit en Jacob van der Woude en Eddy Elsas, viool, Jan Marinus, altviool en cello, 's Avonds om tien uur geeft Sjoerd Rodermond een reportage over „Kongo tussen hoop en vrees". ZATERDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00 VA RA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Hammond orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Sportnws. 13.45 Lichte muz. 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Gram. 15.50 Boekbespr. 16.10 Fanfaremuz. 16.30 Fries forum. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Bedreigde kunst, lezing. 18.39 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Leven en dood in de bijbel, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.05 Levend of dood? hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.10 Lichte muz. 23.55—24.00 vNws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gew. muz. 7.30 V. d. Jeugdt 7.40 Gram. 7.45 Morgengebéd en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagkloknoodklok. 12.04 Promenade ork. (Om 12.30—12.33 land- en tuinb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. jeugd. 14.00 Vrouwenkoor. 14.25 Lichte muz. 14.45 Jazzmuz. 15.10 Franse les. 15.30 Pianospel. 19.50 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gevarieerde muz. 16.50 Sportuitzending. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Brabants ork. en viool. 21.00 U bent toch ook van de Partij? lezing. 21.10 Gevar. programma. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zon dag in. 23.00 Meestemerken v. d. religieu ze muz. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. N.C.R.V.: 17.00—17.30 V. d. kind. N.T.S.: 20.00 Journ. en weeroverz. N.C.R.V.: 20.20 Memo. 20.35 Licht progr. 21.00 Film. 21.25 Gevar. progr. 22.10 Dagsluiting. VLAAMS BELG. TV.-PROGR. 15.0017.00 Wereldkampioensch. kunst schaatsen. 17.00—18.00 V. d. jeugd. 19.00 Kathol, uitz. 19,30 De week in beeld. 20.00 Nws. 20.30 Gevar. progr. 21.15 Wereldkam pioensch. kunstschaatsen. 22.00 Quizprogr. 22.30 TV-feuïll. 22.55 Nws. vele miljoenen. Is het dit waard, denkt U? Professor Korringa: De hele proef kost inderdaad veel geld. We zou den volkomen onze taak mis zien als we op té kleine schaal een proefneming gingen verrichten, want wat er uiteindelijk op het spel staat: de toekomst van onze oestercultuur en van onze mossel export, dat gaat om zeer grote bedragen. Dus of dit verantwoord is, ik meen van wel. Er is een ge rede kans, een goede kans. aat we erin slagen ook op enige schaal oesters te kweken. Mis schien niet zóveel als nu, maar dat er toch oesters gekweekt kun nen worden, mag ik haast wel aannemen. En dan als de mosse len die we nu kweken en in de toekomst zullen kweken in gro te hoeveelheden, niet op zeer goe de wijze worden verwaterd zodat ze niet kunnen worden vervoerd naar de consument, dan valt on ze gehele mosselcultuur uit, al hebben we ook in de Waddenzee een prachtige cultuurgelcgenheid. Deze gecombineerde proef voor oesters en mosselen zal naar mijn mening zeker zijn geld wel op- brengen. Advertentie Hun oordeal is voor U waardevol JOKER f 305.- Radio Televisie Stéreo-radiogramrriofooncombinaties Transistor portables Vraag uitvoerig prospectus bij GRAETZ (Nederland) N.V. Haarlem Wilsonsplein 15 Demonstratie en levering uitsluitend door de erkende radio-handelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13