Oude school in Yerseke wordt verbouwd tot herv. jeugdgebouw BARON BLUFF Ik was me met vader's DU'Wiff Zeeploze toiletzeep-wast dubbel zo schoon 100 SPARZEGELS GRATIS Chocoladehagel :rll Luxe melange iSmul en Smak Wrijfwas doos 82 Zelfglanswas Dessertpudding Bouillonsoep DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sjonge, wat is papa modern! Zalig, die .zèèploze zeep" van hem. Echt iets voor 'n man om DU-NY te ontdekken! Het ziet eruit ais zeepmaar het wast zo wonderbaarlijk nieuw!.Het maakt je dubbel zo schoon en houdt je huid zo- fris, zo jong. Heerlijk; die DU-NY. Heerlijk om te hebben! Morgen koop ik fijn 'n eigen stuk! Om al dat heerlijk nieuwe ...daarom wast vader zich zo graag met DU-NY wast dubbel zo schoon! DU-NY haalt het vuil niet alleen van de huid, maar ook uit de huid. Diepte werking dus! Boorden en manchet ten langer schoon! DU-NY noudt de huid langer schoon... en over hemden en bloesjes dus óók. Vaders no-iron over hemden blijven nu 2 x zo lang schoon. Geen vuile rand In bad of wastafel! DU-NY vormt geen kalk- zeep bij het wassen. Dat vervelende schuren op die vette vuilrand is voort aan voorbij. Voeten voortaan reukloos droog! DU-NY bestrijdt transpi ratie bij de bron: de po riën van de huid. Dust vaarwel, narevoetenlucht- En voortaan frisse tanden bovendien! DU-NY ook heerlijk voor het haarl DU-NY is neufrao! en al- kalivrij. Dusook een heer lijk - en aoedkoop - haar wasmiddel,dat bovendien niet in de ogen bijt. Huid voortaan gezond en gaaf! Lichaamslucht, te vette of te droge huid, mee eters en puistjesDU-NY voorkomt ze in vele ge vallen. „Dat spaart héél wat op flesjes, potjes en tubetjes", zeggen vaders yrouw en grote dochters! geldig van 23 februari-2 maart NA NEGEN JAAR VAN PLANNEN MAKEN .Gebouw komt gereed voor het aanstaande winterseizoen Na ©en bijna tienjarige aanloopperiode, waarin plannen werden gemaakt en weer werden verworpen, krijgt Yerseke thans een Hervormd Jeugdgebouw. Daartoe wordt momenteel de oude hervormde school aan de Dreef grondig gerestaureerd. Een karwei, dat enkele tientallen hervormden zelf hebben aange pakt: in hun vrije uren zijn ze te linden in de oude school, die zo langzamerhand al de allure van een jeugdgebouw begint aan te nemen. Men verwacht, dat het gebouw in elk geval voor het komende winterseizoen gereed zal zijn. Het aan vergaderzalen bepaald niet rijke Yerseke, zal daarmee de beschikking krijgen over een goed geoutilleerd jeugdcentrum. „De plannen dateren al van februari 1952 vertelde ons de voorzitter van de bouwcommissie", de heer J. van Es- Oud-leden van de C.J.M.V. brach ten een beginkapitaaltje bijeen van f 500,dat in de loop van negen jaar door acties, bazaars en tal van andere attracties is gegroeid tot de niet onaanzienlijke som van f 15.000. Echter nog niet genoeg voor een jeugdgebouw. De kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente te Yerseke, die zeer welwillend stond te genover de plannen om te komen tot stichting van een jeugdgebouw, heeft vorig jaar de oude hervormde school aan de Dreef van de gemeente aan. fekocht voor een bedrag van bijna 40.000,Daarmee was men er echter nog niet, want alvorens de school geschikt is als jeugdgebouw valt er heel wat aan te karweien. Tot voor kort speelde het her. vormde jeugdwerk zich af in een houten noodgebouw. Geen wonder dus, dat de behoefte aan een per manent gebouw in het centrum van de gemeente zich deed gevoe len. Maar van de vele plannen, die In de loop der jaren zijn ge maakt, is weinig terecht gekomen. Soms zag het er naar uit, dat het zolang nagestreefde doel bereikt zou worden, maar telkens kwam er weer een kink in de kabel- Tot op het ogenblik, dat het hervormd onderwijs een nieuw gebouw kreeg. Vele debatten zijn toen in de gemeenteraad gevoerd of men de school aan Ta kerkvoogdij der hervormde gemeente moest verko pen, maar uiteindelijk heeft de raad deze beslissing toch geno men. Spontaan Onmiddellijk Is de bouwcommissie daarop aan het werk gegaan. Con tact werd opgenomen met de vijf her vormde aannemers en de drie her vormde schilders te Yerseke, die zich bereid verklaarden hun volle mede werking te geven. ..Dit betekende, dat zij liet gebouw zouden restaure ren, zonder dat dit hen winst zou op leveren", zei de heer Van Es. Vrijwilligers werden gevraagd om in de avonduren mee te helpen de vier- klassige school tot modern jeugdge bouw te verbouwen. Ook de vrijwil ligers kwamen er: zelfs enkele tien tallen, die men iedere avond in het gebouw kan aantreffen, waar zij-bei. tel, hamer en troffel ter hand nemen, alsof dat hun dagelijks werk is. Bij velen is dat natuurlijk ook zo. want zonder de mensen van het „vak" zou men niet veel kunnen bereiken. „Het loopt nu op rolletjees". verklaarde de heer Van Es, die er thans met zijn LEZERS SCHRIJVEN Branden en auto's Naar aanleiding van de brand te Nis- se. Zou het niet beter zijn dat ieder dorp zijn eigen spuit kreeg? Met één vrijwilligerskorps te beginnen met de'leeftijd van 18 jaar (even lachen) tot 100 jaar! Hetzij dat het uit da mes of mannen bestond Zelf al les onderhouden: een fijne vrijetijds besteding voor de jeugd, met góede leiders of leidsters. In de toekomst zal dat hard nodig zijn, zie maar naar brandende vliegtuigen, die op de huizen terechtkomen. Bij boedei;ijbrand moesten de boeren zelf eens iets uitvinden om de dieren zo vlug mogelijk los te kunnen ma ken als ze in de stallen staan. Dan nog iets over auto's! Zou het niet kunnen dat er, net als de richting aanwijzers die aangeven naar welke kant de auto gaat, een verlicht plaatje wordt ingevoerd met „lang zaam rijden" dan voorkwamen ze een kettingbotsing! Het zijn maar tips! C. W. Ossewaarde-Monté, Lewedorp. Nw. Kraaertsedijk S- medebestuursleden zorg voor heeft te dragen, dat nog een bedrag van f 30.000,i binnenkomt. Woensdag is gestart met een actie, die ten doel heeft het benodigde be drag van f 30.000,-— bijeen te bren gen. Voor do Yersekenaren ligt er een groot aantal renteloze aandelen klaar van f 10,Op deze wijze ver wacht men het bedrag bijeen te bren gen. In de vierlclassige school worden drie lokalen tot één grote zaal samenge voegd. Deze zaal is exclusief het to neel 16 meter lang en 7 meter breed met een toneel van ruim 5 meter. In de zaal kunnen circa 200 stoelen worden geplaatst. Het vierde lokaal. 7 bij 7 meter, wordt ingericht als vergaderlokaal, terwijl er nog een tweede vergaderruimte is geprojec teerd in de vroegere bestuurskamer, die daartoe wordt uitgebreid tot 5.30 bij 3-60 meter. Voorts is er ruimte voor een flinke keuken, garderobe en toiletten. „Het is niet alleen de be doeling. dat de hervormde bevolking- van Yerseke profijt zal trekken van deze nieuwe ontspaxmings- en verga derruimte", zei de heer Van Es. „Ook anderen kunnen in liet toekomstige jeugdhuis vergaderen". Over de nieubilering en inrichting be hoeven do initiatiefnemers zich geen zorgen te maken. Er is in Yerseke een verjaardagsfonds van de hervormde gemeente, waarin al een bedrag zit van rond f 7.000,Dit bedrag zal voor stoffering, meubilair en verdere inrichting worden aangewend. bij aankoop van 1 pok Sparkoffie roodmerk en 1 fles SpClrkoff!6fTIeSk 0.5 liter bij 1 pak rijst voor 56-10% 250 gram Tutti-frutti I voor 79-10%4 A melk, zakje 250 gr. O C ^4 zegels 17 ctin de zeg el pot puur, zakje 250 gr. 32 zegels lóctindezegelpot 200 gram 72 j 28 zegels 14 cl* in de zegelpot samen 45 18 zegels 9 et in de zegelpot 32 zegels 16 et in de zegelpot grote bus 260 104 zegels =52ït in de-zegelpot Schouderham uo gr.67.io»,; Andalino vruchtenwijn fles 150 60 zegels 30 ct in de zegelpot Kopen bij De Spar is sparen bij de koop WERKELIJK VOORDEEL - 10°/„ KORTING - IOO°/0 KWALITEIT pakje 32 12 zegels 6 ct in de zegelpot blik voor 4 borden jf «Jl 38 zegels 19 ct in de zegelpot Koekje met 10% j Jan Hagel 250grom 52 -10% 120. Op het allerlaatste moment maakte het vliegtuig zich los van de grond en scheerde over het hoofd van de ongelukkige eige naar heen het luchtruim in. ,.Op naar de wijde horizondten!" juichte baron Bluff. „Voel je je niet als een vogel, wiekend op zijn vleugelen, Johan?" „J-jazeker, baron!" zei de knecht enigszins aarzelend. „Zoals li zegt! Zullen wij thans weer lan den?" „Neen!" sprak de baron kort, het -toestelletje van een spiraal in een vrille sturend. „Hier zijn wij in ons element, Johan! We vliegen naar gindse wolk en zullen daar enkele zakje drip-drups laten val len! Volgens mijn berekeningen zal het daar dan gaan regenen!" Op dat moment beschreef de ba ron een gedurfde acht in dc lucht, die de aandacht van zijn knecht even van het onderwerp afleidde.:.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11