Oubaas J. Meyboom droeg Zeeuws „padvinderscommando" over SVD liet Terh. Boys struikelen (3-3) Agenda WALCHEREN Vlissingse bejaarden richtten ,huisvlijt-expositiein Waar zijn onze schepen? MAANDAG 20 FEBRUARI 1961 PROVINCIAL ±J Z E LUW 8 E C OU R A NT 1 VEEL WAARDERING VOOR LANGDURIGE LEIDING Hoofdcommissaris installeerde de nieuwe D.C., schipper E. Kuiper UIT ALLE DELEN van Zee land zijn zaterdag padvinders leiders- en leidsters, alsmede ve le oud-padvinders naar Middel burg gekomen om getuige te zijn van de „commando-over dracht" van de districtsleiding. Na een groot aantal jaren aan het hoofd van de Zeeuwse padvinderij te hebben gestaan droeg oubaas J. J. Meijboom uit Middelburg het districts commissariaat over aan de nieuwe D.C., schipper E. Kui per, eveneens uit Middelburg. De installatie van de nieuwe districts-commissaris geschied de door de hoofdcommissaris van de nationale N.P.V., ou- ,baas E. J. H. Volkmaars. Vele padvinders hebben oubaas Meij boom deze avond dank gebracht voor liet werk, dat hij in zijn lange pad vindersloopbaan voor het district Zeeland verricht heeft. De hoofdcommissaris wees er in zijn toespraak op, dat de verdiensten- van oubaas Meijboom reeds vorig jaar op uitzonderlijke wijze beloond zijn. toen hij onderscheiden werd met de Zilveren Vlaamse Gaai, één der hoogste padvindersonderscheidingen- ..U heeft Uw stempel gedrukt op de Zeeuwse padvinderij", betoogde ou baas Volkmaars, ,,en in deze provin cie zal men nog lang spreken over Uw DC-schap". „Wij moeten U reusachtig bedanken voor alles wat U gedaan heeft", besloot oubaas Volkmaars. s Installatie Daarna ging hij over tot installatie van de heer Kuiper. De taak van DC is één der moeilijk ste posten in de beweging, verklaar de de heer Volkmaars. „De training eist veel van onze jon ge mensen", verklaarde de hoofd commissaris tot schipper Kuiper. „Dit moet U in het district organi- Klipperschip „Maria" een nacht op Schelde zoek Zaterdagavond hebben twee sleepbo ten van de firma Muller uit Terneu zen tevergeefs gezocht naar het 160 ton metende klipperschip van schip per Verhoeven uit Puttershoek. Oyer het- lot van de „Maria" was enige ongerustheid ontstaan toen het schip op do donkere Westeivchelde uit het zicht verdween en men reeds vrees de voor overvaring op de drukke scheepvaartroute. Het vaartuig heeft echter nabij het Gat van Ossenisse de nacht tussen twee platen doorge bracht en is zondag op eigen kracht weer vlot gekomen. De „Maria" vertrok, geladen met schuimaarde, samen met de „Nellie" van schipper Ooms uit Oude Tongen van Terneuzen naar Hansweert. In het Gat van Ossenisse misten beide schepen een scheidingston en liepen aan de grond. De „Nellie" zag kans op eigen kracht weer vlot te komen. In Hansweert gearriveerd maakte schipper Ooms direct alarm en twee met radar uitgeruste sleepboten uit Terneuzen voeren uit voor assisten tie. Deze pogingen het schip op te sporen hadden geen resultaat. Zon dag trof men de „Maria" in het Gat van Ossenisse aan, doch de kapitein weigerde elke sleepboothulp Later lukte het hem zijn vaartuig tussen de platen te manoeuvreren en de reis voort te zetten. Deel Grevelingendam eind maart aanbesteed Dinsdag 28 maart zal te Den Haag het eerste gedeelte van de bouw van de Grevelingendam worden aanbe steed. Het betreft hier het maken van het op de Plaat van Oude Tonge en het in de ten zuiden daarvan lopende geul gelegen gedeelte van de dam in de Grevehngen tussen Duiveland en Overflakkee, met bijkomende werken onder de gemeente Bruinisse. VANDAAG Middelburg City: tJsparade, 20 uur. alle leeftijden. Electro: From here to eternity, 19.30 uur. 18 Jaar. Vlissingen Luxor: Het moeras der zon de. 20 uur, 18 Jaar. Alhambra: De on zichtbare spion slaat toe, 20 uur, 18 jaar. 't Anker: Feestelijke Jaarverg C.H.U,-vrouwengroep, 20 uur. Goes Grand „Ik heb gezondigd" (18 jaar). 20.00 uur Prins van Oranje bindingsavond V.P.R.O., 20.00 uur. Zicrikzce Concertzaal: Conny, een meisje van 16, 20 uur. a.l. Haamstede Hotel Bom: Come Prima, 20 uur, a.l. Terneuzen Luxor; Kontpgln Zenobla. de ontembare, 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Die Brtlcke, 20 uur, 18 jaar Onstlmrg Ledeltheater: In de schaduw der Nazi's. 20 uur, 14 Jaar. Axel - Het Centrum: Jaelii op fortuin. 20 uur, 18 jaar. Sns van Gent Olympia: La Paloma, 20 uuiv 1* jaar. seren en stimuleren. Ook moet U de goede verbindingen onderhouden met het N.P.V.-bestuur", aldus oubaas Volkmaars- Nadat de heer Kuiper de belofte had afgelegd, verklaarde oubaas Volkmaars hem geïnstalleerd als padvinder en DC. Een bijzonder gewaardeerde gast was deze avond nir. New ton, een Engelse assistent-dis trictscommissaris, met wie ou baas Meijboom reeds vele jaren contacten onderhoudt. Hij had de reis naar Middelburg ge maakt om I). C. Meijboom voor die vriendschap te bedanken en de Zeeuwse padvinders de groe ten van hun Engelse vrienden over te brengen. Vele sprekers Daartoe uitgenodigd door oubaas J. Suurmond, die de leiding van de ze bijeenkomst had. beltlom een groot aantal padvinders het podium om oubaas Meijboom vervolgens dank te brengen voor zijn werk. Namens de leden van het district sprak oubaas R. van Dijk uit Goes. „Wij zullen U niet vergeten en wij hopen, dat wij bij belangrijke ge- beurtei vindersleven op uw beurtenissen in het Zeeuwse pa belangstelling mogen rekenen", zei de woordvocr- I der van alle Zeeuwse padvinders. Voorts sprak oubaas Van Dijk een dankwoord tot mevrouw Meijboom. hetgeen hij onderstreepte 'met een I bloemenhulde. Waardering voor de prettige samen werking en voor hetgeen zij van oubaas Meijboom hebben geleerd werd vervolgens tot uiting gebracht door schipper C. S. Luitwieler uit Vlissingen, namens het Nederlands Padvinders Gilde in Zeeland door de DC, mej. A. Alewijnse, en door de gewestelijke commissaresse, me vrouw Franssen van de Putte, na mens de plaatselijke commissie te Middelburg door hopman J. Ver hiel, namens de oud-padvinders door de heren G. de Ru, P. Vreke, J. Boesman en H. van Nederveen, na mens groep. I in Middelburg door schipper Pierhagen en mevrouw Pierhagen, namens groep II door schipper H. Papegaaij, namens de Bevelandse padvinders door hopman J. Nijsse, namens de Zeeuws-Vfaam- se padvinders door ds. S. A. Vis en namens de ouders door de heer C. Hordijk. Voorts bracht de Middel burgse padvindersband een korte „levendige" hulde. In zijn dankwoord betoogde oubaas Meijboom, dat bet systeem van op voeding, zoals de N.P.V. dat na streeft, niet verandert. Ook thans heeft de jeugd in dit jachtige leven behoefte aan afwisseling en aan de verantwoorde romantiek van ons spel. aldus de oud-districts-commis- saris. Zaterdagmiddag heejt de Apeldoorn- se atleet Klaas de Ruiter opnieuw in een wedstrijd in Zeeland gewonnen i van de Zeeuwse craclc Hein Cujé. Dit gebeurde in Goes waar voor de eeri ste maal de Prinses Marijke Singel- loop werd gehoudenNadat Hein Cujé na de eerste ronde een kleine j voorsprong had, viel hij in de tweede ronde terug en na een nelc-aan-nek- race over 'de volgende vier ronden moest hij op de laatste meters in Klaas de Ruiter zijn meerdere erken nen. Op de foto zien we de senioren wahhien voor het startschot voor de 6' kilometer. Foto P.Z.C.) Feestavond van Zeeuwse ringrijders te Vlissingen Velo Walcherse ringrijders waren dezer dagen met bun vrouwen en verloofden naar het „Seheldekwar- tier" te Vlissingen gekomen om daar een feestavond bij te wonen, die was belegd ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de Zeeuwse.Ring rijders Vereniging. De voorzitter van de feestcommissie, de heer C. Koole uit Vlissingen zei in zijn openingswoord, dat het niet ge makkelijk was geweest een geschik te ruimte voor deze avond te vin den. Hij sprak dan ook de dank van de ringrijders uit aan de directie van de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde", dia het „Scheldekwartier" ter beschikking stolde. De heer Koo- Officiële publikatie MIDDELBURG Toepassing wegennet (St. Barbaragang). Burgemeester en wethouders van Middel burg brengen ter openbare kennis, dat het voornemen bestaat de Sint Barbaragang een ander beloop te geven, waardoor een deel van die gang zal dienen te worden onttrokken aan het openbaar verkeer. Vanaf de dagtekening van deze publikatie tot 14 dagen daarna bestaat ter gemeente secretarie (kamer 14) de gelegenheid in zage te nemen van dit plan. Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen gedurende gemelde termijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. VLISSINGEN Raadsvergadering De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op vrijdag 24 februari 1D61, des namiddags te 2.00 uur een openbare vergadering van de gemeen teraad zal worden gehouden ten gemeen tehuize. VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van gedeelten van de Zandweg en van de Burgemeester van Woeldcrenlaan. Burgemeester, en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Zandweg, gelegen tussen de zijweg bij de voormalige bad- koetsenloods en de Burgemeester van Woelderenlaan en het gedeelte van de Burgemeester van Woelderenlaan, gelegen tussen de Zandweg en de Vredehoflaan, zullen zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers en wielrijders vanaf 20 februari 1961 tot en met 28 februari 1961 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. lc zei voorts, dat deze avond was belegd omdat vele leden en dona teurs van de Z.R.V. veelal niet in de gelegenheid waren alle ringrijderijen bij tc wonen of daaraan deel te ne men. Na de heer Koole sprak nog de heer P. Brasser uit Klevers- kerke, voorzitter van de Z.R.V., die een kort overzicht gaf van de ge schiedenis van de vereniging. Ook gaf hij een opsomming van de diverse festijnen, waar de ringlij ders hun medewerking hebben ver leend. Na deze beide sprekers tra den Wim de Graaf en zijn medewer kers voor het voetlicht, die een vlót cabaretprogramma brachten van zang, muziek en sketches. Vooral de zangeres Anneke Ponse oogstte met' haar liedjes veel succes. De geslaag de feestavond werd besloten 'met 'ri gezellig samenzijn waarbij de mu ziek werd verzorgd door hot orkest Baby den Toonder. Wielrijder bij Middelburg door auto aangereden Twee Vlissingers hebben zaterdag middag omstreeks half drie een hachelijk avontuur beleefd bij bet begin van de Abeelseweg aan de zij de van de Koudekerkseweg te Mid delburg. In zijn personenauto wilde J. van A. vanaf de Koudekerkseweg de Abeel seweg inrijden. Volgens zijn verkla ring aan de politie nam hij de bocht te kort en kwam met het vechter voorwiel in de grasberm terecht. Hij gaf tegenstuur naar links, maar deed dit blijkbaar te heftig met het gevolg dat de auto via de rijweg en de gras berm aan de andere kant in een sloot terecht kwam. Op zijn weg naar de sloot kwam de auto daarbij in botsing met de wiel rijder A. J. v. d. H„ die juist pas seerde. De wielrijder werd geschept en kwam boven op de motorkap van de auto terecht, waarna hij mee de sloot induikelde. Met een linkerdij- beenbreuk moest hij naar het Gast huis overgebracht worden. De auto en de fiets werden flink beschadigd. Verkoop kinderzegels Aan het stalletje in de hal van het Middelburgse postkantoor is de af gelopen maanden voor 2745.70 aan kinderzegels cn kaarten verkocht. ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL In de le klas van liet Zeeuwse zaterdagvoelbal heeft SVD aan Spui een uitstekende dienst bewezen. De Driewegense ploeg ontnam Tern. Boys namelijk een punt (33) en daar de ploeg uit Spui met 30 de uitwed strijd tegen Veere wou, staan de leiders relatief voor. Bovendien moeten de mannen uit Terneuzen nog vier wedstrijden inhalen. Opmerkelijk was voorts de prestatie van hekkesluiter Col. Boys. Het bezoekende Mol-. ,phaartsdijk werd met 81 verslagen, betgeen tot gevolg had, dat de Noordbevelanders de laatste plaats aah Veere overdeden. Kapelle kon hét net niet bolwerken tegen Mevo (23) en Wemeldinge keerde terug op het goede pad, waarvan Hoek het slachtoffer werd (31). Spui Wemeldinge Tern. Boys Mevo Hoek SVD Wolph.'dijk Kapelle Col. Boys Veere 16 13 0 14 9 0 12 7 3 12 7 1 11 5 2 13 5 2 12 4 1 114 0 3 26 60—-23 5 18 43—38 2 17 51—23 4 15 40—42 4 12 32—28 6 12 30—40 7 9 39—53 7 S 30—37 10 5 25—42 2 0 10 4 18—41 In 2 A stelde Middelburg V zich zij het met een wedstrijd meer ge speeld op gelijke hoogte met Kats, nu mot 6—0 van RCS III gewonnen werd. Arnemuiden H versloeg Kloe- tinge met 42, VCK won van Beve landers met 50 en Meeuwen had de grootste moeite met Zeeland Sp. VI (21). Serooskerke en Nieuw- land deelden de buit (33h Kats Middelburg V VCK Meeuwen Arnemuiden II Serooskerke Nieuwland RCS III Kloetinge Zld. Sport VI Bevelanders xx) 9 8 0 1 16 45—17 10 8 0 2 16 48—21 10 7 1 2 15 43—17 10 7 0 3 14 34—25 9 6 1 2 13 46- 11 3 2 10 3 1 6 10 3 0 7 9 2 0 7 7 0 16 9 2 0 7 28—28 28—44 2049 4 15—39 1 9—22 0 25^-41 Jaarlijkse feestavond chr. kweekschool De Parijse Eifelto- ren staat, sinds don derdag, in het be jaardentehuis in Vlis singen. De dichter Jan Greshof is er - van boetseerklei ui teraard en in een hoek van de kerk- zaal van het tehuis staat een bungalow uit het Vebenabos. Het zijn enkele bij dragen aan de „huis- vlijtexpositie", die de bewoners van het te huis de afgelopen weken hebben ver vaardigd. Dat. ge beurde op initiatief van het bestuur, dat het idee van een „huisvlijt-tentoon- stelling" lanceerde om de handvaardig heid te activeren en een nieuwe mogelijk heid van ontspanning voor de bejaarden Le schépperi.; De .deelne mende dames zoch ten het vooral in ve lerlei en gevarieerde hand- en borduur werkjes. van eigen materiaal. De eerste prijs in deze afdeling was voor mevrouw C. Brusse-van der Bent. De bungalow, de uit hout gesneden ringen en de houten ketting en het „Bloe- menscneepje", dat de" heer J. Fibbe had in gezonden,' bleek het fraaiste werkstuk van deze groep deel- nemers te zijn. van de inzendingen bestond uit een in brailleschrift omge zet boek. Het bracht de heer A. Lagace de tweede prijs op. Donderdagavond was er inde „expositie zaal" een gezellige bijeenkomst van be jaarden, het -bestuur en regenten en re gentessen. De voor zitter van het be stuur, de lieer W. de Ridder, opende de tentoonstelling toen met een kort speech- je. Op deze bijeen komst was ook wet houder C. J. Gillissen Verschage aanwezig. Vrijdag heeft „Animo", de school- club van de Christelijke Kwcok- i school te Middelburg, in het „Schut- tershof" de jaarlijkse grote avond verzorgd. De wijze waarop „Animo" deze avond verzorgde, deed het meer zijn dan ccn gewone feestelij ke bijeenkomst. Dit kwam al direct tot uiting in een klein voorprogramma, dat een I waardige opening vond in het op- fcjCn treden van net grote koor onder lei- Weinig gevaar In de 2e klas B heeft Verscke III weinig gevaar meer le duchten. Alle concurrenten voor zover hiervan nog kan worden gesproken verlo ren punten. AZVV II één in liet duel tegen Kloetinge II (I1). Driewegen twee in de ontmoeting met Zaamslag (4—1) en Beren één tegen Tem. j Boys II (1—1). Terwijl Yerseke III. zelf met 41 van Uillandia won cn i nu de kop van AZVV II overnam. Niëuwdorp II j met 10. t Yerseke III AZVVH 1 Driewegen Beren Zaamslag Heinkenszand Niëuwdorp II Rillandia II Tern. Boys II Kloetinge II versloeg Heinkenszand 11 10 0 14 9 2 De heer ill. C. Jéllema heeft zater dagmiddag afscheid genomen als hoofd van de christelijke lagere school van Domburg. Het comité vart oud-leerlingen had daarom een recep tie georganiseerd in hotel „Juliana", waar talrijke sprekers hun -waarde ring. voor het scheidende schoolhoofd uitdrukten. De foto toont de heer en mevrouw Jéllematerwijl zij het receptieboek inkijken. Foto P.Z.C. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Uitvoering van de Klimop en De Jonge Knutselaars De meisjesvereniging „Klimop" en de jongensclub „De Jonge Knutselaars" gaven donderdagavond in zaal Pluij- mers te Nieuw- en St. Joosland een uitvoering. Na 'n openingsschetsje heette de heer Weevheim allen hartelijk welkom en deelde mee dat het voor de eerste maal was dat de jongens- en meis- iesclub een uitvoering gaven. In de pauze werden vele werkstukjes weggegeven, die dooi' de jongens van de jongensclub waren gemaakt op de bijeenkomsten, hetgeen ten zeerste op prijs werd gesteld. Een wedstrijd in hersengymnastiek tussen de meisjes- en jongensclub werd gewonnen door de jongensvere- nigihg „De Jonge Knutselaars". De avond werd beëindigd met het zin gen van gezang 149 vers 1 en avond gebed. ding van Jan Rijn, dat onder meer enkele Oudhollandse liederen bracht. Een klein koor. eveneens on der leiding van Jan Rijn, zong een Cantate Domino, waarna tot slot een balletoptreden door Tony van Wendel-de Joode volgde. Jammer, dat een bandje, dat hierna op het to neel vferscheen. enigszins in het pro gramma detoneerde, hoewel het op treden door een stampvolle zaal met een hartelijk applaus beloond werd. Niet minder enthousiast was het pu bliek over het jaarlijks weerkerende toneelstuk in het programma, waar voor men ditmael de keus had laten vallen op En toen kwam dok ter Frost", een blijspel in drie be drijven door Hans Weigel. in een vertaling van Eric van Ingen. Het was een spel met humoristische verwikkelingen, dat door de ama teurtonelisten uitstekend werd ver tolkt. Met name Jan Goedhart in een lang geen gemakkelijke hoofd rol. had in het welslagen een zeer belangrijk aandeel. Op overtuigen de wijze wist deze verzekerings agent zich voor de beroemde psychi ater dr. Frost uit te geven met een radheid van tong, die getuigde van een goede rolvastheid, wist deze pseudo-psychiater zich uit allerlei moeilijke "verwikkelingen te redden. Ook de andere spelers en speelsters verdienden waardering voor hun spel. Jan van Rooyen speelde een aannemelijk patiënt, terwijl Arie Quaak op' overtuigende wijze een zenuwachtige vader voor het voet licht bracht. Niet minder goed was Gré van der Molen als een beang stigde moeder, Martha Stol als een wantvouwende dochter, Maurits Schoenmaker in de rol van de wer kelijke dr. Frost en Inge Coumou als 'een dienstmeisje, „die haar angst met angst diende te overwinnen". De regie van het stuk berustte bij de heer P. A. Bouwense, terwijl Iz. Lorïër de grime verzorgde. 1 20 51—23 3 20 47—20 5 15 26—26 2 14 24—20 1 13 33—32 8 12 47—45 8 10 32—39 6 9 29—26 2 1 10 5 20—59 4 14—33 6 0 5 0 Bruse Boys bracht in 2 C de uitwed strijd tegen Mevo H tot een goed ein de (34), terwijl concurrent Burgh III met 6—2 van Duiveland verloor. Brouwershaven 1H won met 80 van Zeemeeuwen. 9 8 1 0 17 48—13 11 6 1 4 13 52—31 7 5 0 2 10 21—14 7 3 2 2 8»2413 9 3 1 5 7 27—34 7 1 2 4 4 19—31 10 0 1 9 1 13—68 akkrumdijk CAlTtX EINDHOVEN LEM&TERKERK Bruse Boys Duiveland Burgh 111 Brouwersh. Hl Mevo II WIK Zeemeeuwen In 3 A zette Zeeland Sport VU zijn zegereeks voort nu werd concurrent Meeuwen II het slacht offer 25. Middelburg VI kwam door de 71 overwinning op Se rooskerke II op de tweede plaat*. Nieuwland II won met 50 van Oostbapelle II en VCK III met 6 2 van Bevelanders II. Zld. Sport VII 10 9 0 1 18 75—12 Middelburg VI 7 6 0 Meeuwen II 9 6 0 VCK III 11 6 0 Serooskerke II 9 4 2 Nieuwland II 11 3 2 Beveland. IIx) 11 3 0 8 Oostkapelle U 10 0 0 10 1 12 40—10 3 12 38—23 5 12 4712 3 10 20—17 6 S 20—54 8 4 32—50 4—69 Geen fout Kampioen VCK II maakte in 3 B geen fout tegen Krabbendijke II (5 0). 's-Heer-Hendrikskinderen won met 72 van Oostkapelle, terwijl Wissekerke uit de slof schoot tegen Kapelle H (121) en opklom naar de vierde plaats. 13 11 22 0 24 64—23 1 3 15 43—27 2 5 10 31—37 9 3 0 6 4 4 1 5 2 4 2 8 41—37 8 34—36 7 20—29 6 la—38 4 16—35 ARPINGCDIJK J •TATENDAM I VCK II Hendriksk. Borssele Wissekerke Waardex Oostkapelle Kapelle H Krabbend. II In 3 C nam Waarde II met een 41 overwinning op SVD II de topplaats van het niet-spelende Wemeldinge IJ over. Ook Wolphaartsdijk II zette na een 22 gelijk spel tegen Killaiulia III de Weineldingse reserves voorlopig •wat achteruit. 10 6 3 1 15 28—12 |6 2 1 14 45—12 f6 1 O 13 53—11 12 5 1 6 11 42—42 10 4 1 5* 9 "29—34 7 3 0 4 6 19—39 11 3 0 S 6 24—57 10 1 9 2 26—63 In 3 D verloor leider Sinoto met 42 van Duiveland U, waardoor beide ploegen van plaats wisselden. Duiveland II 8 5 1 2 11 2819 Sinoto 10 5 1 4 11 40—28 Burgh IV 9 4 1 4 9 3027 Bruse Boys 11 9 2 3 4 7 23—34 In de 3e klas E tenslotte maakte lei der AZVV' III geen fout tegen Drie wegen II (03). Ook Hoek II bleef volgen, dank zij een nuttige 32 overwinning op Zaamslag II. AZVV III 10 7 1 2 15 37—19 Hoek II 9 G 0 3 12 33—34 Driewegen II 9 4 0 5 8 2427 Zaamslag II 10 3 0 7 6 2932 Spui Ilx) 10 3 1 6 5 25—36 x) 2 verliespunten in mindering. Waarde II Wolph'dijk II Wemeldinge II Kruiningen III Rillandia III Kloetinge III Beren II SVD II

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3