Koudekerke had in Dishoek niet genoeg grond beschikbaar Vlissingen" beleeft interne crisis Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE} COURANT „EEN JAAR ACHTEROP GEKOMEN Bouw van meer woningen was mogelijk geweest In de maandagmiddag gehouden raadsvergadering heeft burgemeester •I. L. Dregmans van Koudekerke in zijn nieuwjaarsrede de verdere ontsluiting van liet uitbreidingsplan Dishoek" ter sprake gebracht. Hierover deelde de burgemeester mee, dat voor de aanstaande zomer de bouw van een zestal panden aange vangen en ten dele zelfs voltooid zal zjjn. „Dit aantal zou stellig groter zijn, wanneer de gemeente, do be schikking had over meerdere gron den", aldus burgemeester Dregmans. Hij deelde verder mee, dat de ge meente intussen wel eigenaresse is geworden van 7 ha 19 a en 35 ca van de in het plan vallende gronden, maar een groot gedeelte hiervan moet nog uit de pacht worden genomen. Met de hiervoor benodigde formaliteiten staat men op het punt om te begin nen. „Wel staat liet vast, dat een onteigeningsprocedure op gang ge bracht zal moeten worden om de gronden van enige weigeraars in ei gendom te krijgen", aldus de bur gemeester. Wat de boüw van premiewoningen in de gemeente betreft deelde de raadsvoorzitter mee, dat in 1960 voor 12 woningen premie aange vraagd is. Tot op heden is hiervan echter nog geen enkel geval be handeld. Burgemeester Dregmans was dan ook van mening, dat de gemeente Koudekerke niet bijzonder kan roemen over de gevoerde wo- ningbouwpolitiek van de regering. Wel schijnt het. dat beslissingen op enige van deze aanvragen binnen korte tijd tegemoet kunnen worden gezien". Maar wc zijn een jaar achterop gekomen", aldus de 'bur gemeester. Wat de activiteit in de bouwvakken betreft deelde burgemeester Dreg mans mee, dat in Koudekerke in 1960 85 bouwvergunningen zijn afgege ven, waarvan 7 voor nieuwbouw. In 22 gevallen werd premie toegekend voor woningverbetering. Ambonezen Gronden in het plan „West" werden verkocht aan het rijk voor de bouw van tien woningen voor Ambonezen. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling, dat alle Ambonezen elders on dergebracht zouden worden, maar het is b. en w. mogen gelukken ves tiging. te verkrijgen voor een tien tal gezinnen, waarover burgemees ter Dregmans zijn voldoening uit sprak. Verheugd was de burgemeester ook over de verhoging uit het gemeen tefonds, die Koucfckerke was toege kend. Een voorzichtig en zuiver fi nancieel beleid achtte de raadsvoor zitter echter toch geboden. In een terugblik over het afgelopen jaar vestigde de burgemeester ook dc aandacht op een grote meevaller voor de gemeenLe: een verhoogde Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11 febr,: Diana van Leith. Hermar van Antwerpen. 12 febr.: Puerto tie Bilbao van Hnnsweert. Graal-Muritz van Antwerpen. Myra van Antwerpen. North-Camberia van River- Tine. Vinga-V van Leixoes. 13 febr.: Gerard-Eelfring van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 11 febr.: Ba- vendrecht naar Mena ah Ahrnadi. Lady- Sophia naar Holding. Castel Felice naar Cuxhaven. Diana naar Boulogne. Citta di Palermo naar U.S.A. 12 febr.: Myra naar New-Ross. Graal Muritz naar Ros tock. Puerto de Bilbao naar Bilbao. North Camberia naar Keywest. Hermar naar Kopenhagen. Vinga V naar Lubeck. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 11 febr.: Kamperdijk van Rotterdam. Trigon van Londen. Fyo-S van Colches ter. Japara van Port Said. Stad Schiedam van Narvik-Gent. Ariiourispóïder van Lis sabon. Salvinnia van Londen. Heifln van Hamburg. Amedijk van Bremen. Thale- tas van Malaga. Schokland van Goole. Heemskerk van Grangemouth. Gaaster- dijk van Rotterdam. Celebes van Ham burg. Odile R van Misley. 13 febr.: Con- gokust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op li febr.: Caltex Gorinehem naar zee. Wilca naar Ipswich. Lekhaven naar Bre men. Cumulus naar Londen. Gerry S naar Dundalk. Zanzibar naar Londen. Gaas- tcrland van Rotterdam-Terneuzen. 12 febr.: Reliable naar Rotterdam, Themis naar Amsterdam. Pieter Winsemius naar W.-Indic. Oldekerk naur Rotterdam. An- golakust naar Rotterdam. Ouwerkerk n. Rotterdam. Koningin Juliana naar Stock holm. Stanislas naar zee. Aspera naar Londen. Garoet naar Amsterdam. Leen den Broere naar Hamburg. 13 febr.: Kattiperdijk naar Hamburg. Sloterdijk n. New York. Meliskerlc naar Rotterdam. Japara naar Rotterdam. uitkering uit het gemeentefonds voor de bouw van een zuiverings installatie. „Met de verwezenlijking hiervan worden goede vorderingen gemaakt en in de loop van dit jaar zal dc installatie ingebruik kunnen worden gesteld", aldus burgemeester Oregmans. Deze wees er op, dat thans met niet aflatende ijver ge streefd moet worden naar de vol tooiing van de riolering. School Verder sprak de burgemeester de hoop uit, dat nog dit jaar met de bouw van een nieuwe school voor bijzonder lager onderwys begonnen kan worden. De bouw van een wo ning met kantoor van de coöp. boe renleenbank Is reeds aangevangen, zodat dit jaar de voltooiing lean wor den tegemoet gezien. Ditzelfde kon de burgemeester meedelen over de houw van de twee woningwetwonin gen. Aan één van de woningen is een postkantoor gebouwd. VANDAAG Middelburg Jileclro; Vlammen over de Philippijnen; 19.30 uur, 14 jaar. City: Mein Kampf, opkomst en ondergang van Hitier: 20 uur, 18 jaar. Wöliler: Jaarvergadering Ver. v. be drijfsvoorlichting Walcheren, 13.45 u Vlissingen Luxor: Furie in rose tricot; 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Mein Kampt opkomst en .ondergang van Hitler; 20 uurj 18 jaar. Goes Grand: Mein Kampt, opkomst en ondergang van Hitler: 20 uur. 13 Jaar. Prins van Oranje: Verg. afd. N.- en Z.- Beveland van Ver. tot Bevordering van Bijenteelt: 14 uur. Zlcrikzec Concertzaal: Makkers staakt uw wild geraas; 20 uur, a.I. Terneuzon Luxor: Moord op 45 loeren; 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent, Olympia: De lecuwen- doders; 20 uur, a.I. Sprekende over de agrarische sec tor had burgemeester Dregmans de indruk gekregen, dat 1960 ondanks de vele regen over het algemeen een behoorlijk goed agrarisch jaar is ge worden. Zoals verwacht werd, is hot vreemdelingenbezoek aan de ge meente weer toegenomen. „In 1959 werden 126.203 overnachtingen ge noteerd, welk aantal in 1960 zeker hoger geweest is", aldus de burge meester. De juiste gegevens hierover zijn echter nog niet oekend. De wyze, waarop in de afgelopen zomer buiten het. daartoe ingerichte terrein werd gekampeerd, noemde de burgemeester onbevredigend, maai bij gebrek aan eer goed terrein viel dit moeilijk tegen te gaau. Hoewel de zaak nog niet helemaal rond is, verwachtte dc burgemeester toch, dat liet geprojecteerde kampeerter rein, voorzien van de nodige toilet ten en wasgelegenheden, aanstaande zomer als zodaning in gebruik kan worden genomen. Prof. Berkhof sprak over katholiciteit en oecumene Prof. dr, H. Berkhof, lid van het hoofdbestuur van de Wereldraad der Kerken sprak in het hervormde kerkcentrum te Middelburg in het kader van de lezingen-cyclus „Rome- Reformatie" over „De problemen rondom Katholiciteit en Oecumene". Prof. Berkhof, die bij de gehele ont wikkeling van de overgang van dr. H. van der Linde, die naar de R.-K. Kerk overging, betrokken is geweest, behandelde zijn thema tegen de achtergrond van de beschouwingen van de oud-Middelburgse predikant, dr. Van der Linde. Reeds in het proefschrift van dr. Van der Linde, zo stelde de Leidse hoogleraar, zijn diens latere katholi- serende opvattingen in de kiem aan wezig. Hij worstelde met de vragen over het ambt (de wijding), het Avondmaal (de offergedachte), enz. De irenische Franse theoloog Con- gar heeft grote invloed op zijn den ken gehad. Congar heeft grote waar dering voor de protestantse kerken, doch is niettemin van mening, dat de kerken der reformatie, slochts „deel- waarden" bezitten. Zij immers leven uit het grondbeginsel van de hervor ming. Al deze (deel-)waarden beho ren ook tot de schat der R.-KerlC doch zijn daar wat op de achter- j grond geraakt. Dc protestantse ker ken daarentegen leven uit deze een zijdigheden. In overeenstemming hiermede spreekt dr. Van der Linde over de protestantse kerken als deel kerken. Uitvoerig ging prof. Berkhof op het bijbelse begrip „volheid" in. „Vol heid", aldus prof. Berkhof, „betekent echter, dat Christus alleen heerst en alles aan Hem onderworpen is. Geen enkele kerk kan .zeggen: ik heb de volheid. Het is onjuist, dat de pro testantse kerken slechts „deelwaar- den" bezitten. Ds. Enkele dankte de spreker harte lijk voor zijn met bijzondere aandacht gevolgde rede. Tenslotte beantwoord de de Leidse hoogleraar uitvoerig verschillende gestelde vragen. Vernieuwing vloer padvindersgebouw B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 1350 be schikbaar te stellen voor vernieuwing van de vloer in het pand Zuidsingel 92. De Stichting Beraenis van Berte- komgroep Middelburg van de Neder landse Padvinders had hiertoe ver zocht, omdat men last ondervond van splinters en van stof, dat zich in de poriën en in de naden van de vloer van de tweede verdieping verzamelt. Om aan deze klachten tegemoet te ko men moet worden volstaan met het leggen van een dekvloer over de oude vloer en het verwijderen van het pla fond. waardoor het opeenhopen van stof tussen vloer en onderliggend pla fond wordt voorkomen, aldus b. en w. die de raad adviseren de benodigde 1350 hiervoor beschikbaar te stellen. In Breestreicif te lage spanning op elekfronet Naar aanleiding van enkele klach ten van bewoners uit de Breestraat over een te lage spanning, zijn door gemeentebedrijven metingen ver richt. Hierbij bleek, dat de spanning inderdaad aanmerkelijk beneden de te stellen eisen lag, aldus delen b. en vv. van Middelburg" de raad mee. Mede in het kader van de omschake ling van 127 op 220 volt is thans een verbetering op korte termijn moge lijk, waarvoor het echter noodzake lijk is een sectïekast in dc Neder- slraat te plaatsen en het kabelnet ter plaatse iets te wijzigen. De kos ten van deze voorzieningen worden geraamd op ƒ3400. Het college ad viseert de raad tot dit bedrag een krediet beschikbaar te stellen. Bouwrijp maken deel van Stromenwijk kost 74.000 Omstreeks half maart a.s. zullen in de Stromenwijk een aantal woningen worden opgeleverd, waardoor het noodzakelijk is de vóór die woningen geplande trottoirs aan te leggen, eni ge straten te herbestraten en voor zover mogelijk de bijbehorende plantsoenen aan te leggen, zo schrij ven b. en w. van Middelburg aan de raad. Het college adviseert hiervoor een krediet van 74.000 beschikbaar te stellen, welk bedrag is begrepen in de totale raming van kosten bouw- rijpmaken opgenomen in de exploita- Lieopzet van de Stromenwijk, Transformatorstation op Zusterplein: 25.000 Als gevolg van een stijging van het afgenomen elektrisch vermogen in enkele gedeelten van Middelburgs binnenstad, dreigen bepaalde kabels in de naaste toekomst overbelast te geraken. De metingen in het kabel net in december 1960 wezen uit, dat het noodzakelijk is voor de winter periode 1961-'62 enkele voorzienin gen op hoog- en laagspanningsge- bied te treffen, waarvoor b. en w. de raad verzoeken een krediet van 45.000 beschikbaar te stellen. Eén van de voorzieningen betreft de bouw van een nieuw transformator station in de omgeving van het Zus terplein, waarop het kabelnet op de Markt, de Lange Delft en de Zuster straat met omgeving kan worden aangesloten. De bouw van dit hoog spanningsstation kan worden ge combineerd met de voorgenomen uit breiding van de toiletruimte op het Zusterplein, zodat voor de plaats hiervan een alleszins gunstige oplos sing gevonden kan worden, aldus de len b. en w. mee. De bouw en inrichting van het trans formatorstation, dat uitgevoerd wordt met twee transformatorcellen, zal naar raming 25.000 kosten. Het bijkomende kabelwerk voor hoog- en laagspanning en de aan sluiting van het omliggende net op het nieuwe station wordt geraamd op 20.000. Verlenging benoeming hoofdleidsters B. en w. van Middelburg stellen de raad voor de benoeming van mej. G. Jagt tot hoofdleidster in tijdeïijke dienst agn de openbare kleuterschool in de Stromenwijk te verlengen tot 1 september 1961 en de benoeming van mej. W. J. Davidse, de waarnemend hoofdleidster aan de openbare kleuter school aan de Vlasmarkt, te verlen gen tot de datum waarop zij de 21-ja- vige leeftijd (28 september 1961) heeft bereikt. w LEKilE gevitoniseerd, een echt opkikkertjé i vraag uw slijter naar de VlekVnendenKririgj Lezing voor CPB en CJBTB over de gemeente Zaterdagmiddag heeft mr. L. A. van Splunder, gemeentesecretaris van Koudekerke, voor leden van de C.l\ 15. en de C.J.B.T.B. in de Bogard'/.aal te Middelburg gesproken over: „Iloe reilt en zeilt een gemeente?" Dit ge beurde op verzoek van het C.P.B.- en G.J.B.T.B.-bestuur, omdat, zoals voorzitter K. Dekker in zijn ope ningswoord zei: „wij van mening zijn, dat men hiervan over het alge meen niet goed op de hoogte is". Mocht dit bij sommige C.P.B.- en C. J.B.T.B.-leden het geval geweest zijn, dank zij de heer Van Splunder en 't bestuur, die deze zaak grondig aan pakten, is hierin waarschijnlijk veel verbetering gekomen. Want na een helder betoog, waarin de heer Van Splunder het werk van de gemeente uiteenzette, werd zijn inleiding in discussiegroepen behandeld. Voor stof om te discussiëren had de heer Van Splunder in ieder geval gezorgd. Uit voerig besprak hij de verhouding ge meente, provincie en overheid en de werkwijze van het gemeentebestuur met de raad als hoogste gezagsor gaan. Vervolgens ging dc heer Van Splunder nader op de bevoegdheden van de raad, het college van burge meester en wethouders en die van de burgemeester in. Een van de belang rijkste punten uit deze democratische bestuursvorm noemde de heer Van Splunder de belangstelling voor de publieke zaak. Nadat het onderwerp in discussie groepen behandeld was stond een gezamenlijke koffiemaaltijd op het programma met hierna declamatie wedstrijden en de film „Tranen over Johannesburg". Verkoop grond aan Nachtegaalstraat B. en w. van Middelburg stellen de raad voor aan de fa. A. J. Stoppels en Zn. te Middelburg een perceel bouw grond aan de Nachtegaalstraat te ver kopen voor de bqpw van drie wonin gen, hetgeen in overeenstemming is met het vigerend uitbreidingsplan, al dus het college. VLISSINGEN Schoorsteenbrandje bracht brandweer in actie Zaterdagmiddag rukte de Vlissingse brandweer uit voor een schoorsteen brand. Roetaanlading in de keuken schoorsteen van een panel aan de Cüjverstraat, bewoond door dc heer S., had vlam gevat. De schade bleef beperkt tot een geblakerde keuken muur. Brandweerlieden hebben de schoorsteen meteen schoongemaakt. Geen voorrang: aanrijding In de Walstraat. te Vlissingen ont stond zaterdagmiddag- een aanrij ding, toen de automobilist Van de L„ komende uit een van de zijstraten, geen voorrang verleende aan een bromfietser. De P. Ongelukken de den zich niet voor; de beide voertui gen liepen enige schade op. Tegen de automobilist werd proces-verbaal opgemaakt. AAKDAI'PKLUKURS ROTTERDAM Kleiaardappfclcn 35 mm opwaarts: Eigen heimers 12.5015.00: Bintje 8.009.00; Vocraardappelen i.00—3.OU. Prijzen berekend per 100 kg en op de hiindelsvoorwnarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING GOES. 13 februari. Spruiten A II 34—37. B II 28. Witlof A I 81—85. B I 73—75, aiw. 30—74. Groene sav. kool II 20—24. Rode kool 1 II 8. Boerenkool 13—20. Dien 37. Prei I 34—37.- II 28—33. Andijvie I 115— U7. Veldsla 220—240. Aardappelen, bon ken 0, grote 2, NA ONTSLAG VAN TRAINER Woensdag ledenvergade ring om uit impasse te geraken KORT VOOR de belangrijke uitwed strijd (zondag a.s. reeds) tegen lei der Roosendaal beleeft de voetbal club „Vlissingen" een interne crisis. Teneinde nog vóór .deze wedstrijd uit de impasse te geraken, heeft het bestuur voor woensdagavond (mor gen) een buitengewone algemene le denvergadering uitgeschreven. Tij dens deze vergadering zal de „kwes tie-trainer" aan de orde komen, als mede de verkiezing van de technische commissie. Bijna twee weken geledeD vroeg de heer A. J. de Smit zoals gemeld ontslag als trainer van deze tweede klasser. Daarmee kwam' een reeds lang sluimerende controverse tussen enerzijds het bestuur en anderzijds de trainer, enkele leden van de tech nische commissie en enkele jeugd trainers tot uitbarsting.. Dc heer De Smit heeft in een bespreking met spelers van deze vereniging zijn ont slag-aanvraag gemotiveerd door mee te delen, dat het bestuur op een ver keerde wijze tegenover de training stond, en over het algemeen vaak te weinig belangstelling aan de dag legt voor de training. Anderzijds stelt het bestuur, dat een trainer en een technische commissie tot op zekere hoogte zelfstandig moe ien kunnen werken, maar dat het evenzeer onomstotelijk is, dat het be stuur voor de gang van zaken ver antwoordelijk blijft. Daarom ook is het nodig, dat een bestuur bij be paalde gelegenheden zijn stem laai gelden bij trainer en technische com- finissie. Inmiddels heeft ook de heer J. Bos bedankt als lid van de tech nische commissie. In deze vier leden tellende commissie was reeds een vacature ontstaan door het overlijden van de heer A. Sfcroo. Bovendien had de lieer De Smit; zitting in deze commissie. Thans Is er slechts één lid van I de technische commissie aangeble ven: de heer -J. K. Burgerhof, die afgevaardigde is van het vereni gingsbestuur. Als gevolg van het ontslag van de heer De Smit hebben voorts enkele jeugdtrainers zich teruggetrokken, te weten de heren W.. Struiwigh, J. van Rafelaar, H. Marijs en J. Capelle. Zij zijn van mening", dat zij in verband met de eisen, die thans aan de jeugdtraining worden gesteld alleen kunnen werken onder leiding en verantwoordelijkheid van een ge diplomeerde oefenmeester. Tijdelijke oplossing Teneinde nu een tijdelijke oplossing voor de moeilijkheden te vinden had het bestuur de oud-eerste-elftalspe- lcr van Vlissingen, de heer P. Bar- ten, aangezocht om zich met de trai ning te belasten tot er definitieve oplossing is gevonden. In de verga dering van woensdagavond zal het bestuur c'.eze tijdelijke oplossing aan de goedkeuring' van de leden voorleg gen. Inmiddels is echter gebleken, (lat het merendeel van de spelers van het eerste, tweede, derde, vierde en vijf de elftal niet willen trainen onder leidjng van de heer Barten. Zij heb ben weliswaar grote waardering voor de persoon van do heer Barten, maar stellen, dat een tweede klasser slechts getraind kan worden door een gediplomeerd oefenmeester. Zaterdagmiddag j.l. had het bestuur van Vlissingen om vijf uur een ver gadering uitgeschreven voor het be stuur met de eerste-elftal-speiers. alsmede met de heer Barten. Een uur tevoren echter vergaderden deze spe lers met de heer De Smit, die in deze bijeenkomst onder meer meedeelde weer terug te willen komen als trai ner van Vlissingen mits de voorzit ter, de heer L. Jacobse, ontslag zou nemen. Deze laatste bijeenkomst duurde zo lang. dat van een vergade ring tussen bestuur, spelers en de heer Barten niets meer terechtkwam. Ten aanzien van een tijdelijke op lossing heeft het merendeel van de spelers zich uitgesproken voor een tijdelijke benoeming van de heer Struiwigh alg trainer. Vlissingse V.K.J.B. vierde het 15-jarig bestaan „Verkennersgrocp van de Katho lieke Jeugd Beweging", (V.K.J.B.) afdeling Vlissingen, bestond zater dag 15 jaar. Om aan dit heugelijk feit luister bij te zetten, gaf deze „Willibrordusgroep" 's avonds een jiibilcumuïtvoering in de St. Paulus- school te Vlissingen. Deze bijeenkomst waarvan liet programma geheel door eigen krach ten werd verzorgd is uitstekend geslaagd. Het talrijke publiek waaronder verscheidene genodigden uit Ereda kon genieten van enkele bijzonder aardige toneelstukjes. De ze werden door de voor het meren deel zeer jeugdige verkenners met een prettig aandoend enthousiasme op het toneel gebracht. De feestavond kreeg voor de ver kenners zelf een bijzonder tintje, toen aalmoezenier J. van Dongen 1 die deze bijeenkomst had geopend districtscommissaris H. Berghgracf verzocht, de nieuwe vlag te willen ontplooien. Hij deed dit onder ap plaus van het publiek. Deze vlag is gemaakt naar het onntwerp van hop man J H. Stouthart. Pastoor J. N. Kossen zegende de nieuwe aanwinst en merkte daarbij op. dat het wel. slagen van een organisatie als de verkennerij, niet afhankelijk is van het systeem, maar van de geest. Dat deze geest in de Wilibrordus.groep leeft, bewees deze avond. Onderlinge schaakcompetitie De Vlissingse schaakvereniging ver volgde hun onderlinge competitie met de volgende wedstrijden: A. Mabelis-M. Wise 10; J. den En- gelsman-T. M. de Looff 0-1; E. C. van Noppen-J. A. Zachariasse Vs-Vsi D. C. Bom-J. de Exter 0-1; A. Boer- D. Antheunisse Vz-V-i', J- Jansen-J. v. d. Hagen Vi-té; J- Hoogstrate-M. Hasselaar afgebr.; F. M. J. van Eek hout-F. H. J. Dieperink 0-1; J. M. van de Berg-J. Blom 1-0: P. A. C. Bikker-P. Vijn afgebr.; P. L. An- theunisse-J. Lagendijk 1-0: H. A. M. C. 'Smitroeters-P. Lemson 0-1; A. Steketee-A. de Ridder 1-0; G. M. Steinhauser-M. de Bruijnc 1-0; W. A. L. Pietersz-A. Mabelis 0-1; J. A. Smits-P. Eenski afgebr.; J. G. OlijVe- J. N. Marcusse 1-0; D. J. Blom-J. C. Koetscnruijter 1-0; H. Verdonk-C. Cappon 0-1: J. Izeboud-J. Cappón afgebr.; J. Wijnen-M. C. Braam 0-1. Bezoek aan jachthaven neemt nog toe Zaterdag hield de vereniging voor watertoerisme „Schelde" te Vlissin gen haar jaarlijkse algemene leden vergadering in het clubhuis aan de Prins Hendrikweg. Uit het haven verslag bleek, dat liet aantal be zoekende jachten jaarlijks toeneemt. Bezochten in 1959 totaal 332 jachten de jachthaven, clie jaar bedroeg dit aantal 357, te onderscheiden in 139 jachten van Nederlandse nationali teit, 103 Engelse, 94 Belgische, 9 Frarfse, 8 Duitse. 2 Amerikaanse. 1 Italiaans en 1 Zuidafrikaans jacht. Aan alle schepen kon een behoor lijke ligplaats worden aangeboden, hoewel het op hoogtijdagen soms wel eens een puzzel was om de laat komers van een plaats te voorzien. In augustus was bovendien de Ne derlandse olympische kanoploeg te gast, die hier een week oefende voor de komende wedstrijden in Rome. COOP. TL'IN BOG tv VEI LING ROTTERDAM 10 lebruarï: Aardappelen 7-10. Andijvie 1.12-1.22. Witlof IA 71-85. IIA 56-79. IB 72- 79, UB 58-71, Spruiten IA 49-69. IB 71. ID 42-00 per kg. Sla 1 18-28 per stuk. Sla 78 p. kg. Veldsla 1,30-1,90, Kroten 6-3. Rode kool 6-12, Gele kool 7-20, Groene kool 16- 31, Boerenkool 19-29, Uien 10-17. Uien ge schild 5-14 per kg. Peterselie 19-23. Selde rij 62-CC-. Was peen IA 31. IIA 12-29. Gro te Peen 3-7. Prol 22-41 per kg Cox's Or. Pippin, klasse IA 88-1.02. HA 63-72. UB 46. Jonathan, klasse IA 43-53. IB 33-41. IC 29- 31, IIA 31-32, I1B 22-27. I1C 16. Golden De licious. klasse IIA 45-61. UB 23-48. Lom- bart, Calville, klasse IA 40-46, IB 24-34, IC 20-25. IIA 26-34 per kg. MART BERICHT VLAS Rotterdam, 13 lebruari: Waterrootvlas: lage soorten van 1.40 tot 1.65. middensoor ten van X.70 tol 1.95, best vlas van 2,— tot 2.35. Dauwrootvlas: van 1.25 tot 1.85: Breekvlas: van 0.80 tot 1.40 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.50 tot 0.35. Het aanbod van waterrootvlas vermin dert aangezien de voorraden geroot stro- vlas beperkt zijn. De meeste aangeboden partijen waren van midden- en lagere kwaliteiten. Voor de lage soorten was voldoende vraag om vrijwel alle aange boden partijen op te nemen, middensoor ten liggen wat ongunstiger in de markt. Voor betere en beste vlassen is de be langstelling gering, slechts een gedeeke van het aanbod kon opgenomen worden. De prijzen bleven vrijwel onveranderd op liet peil van vorige week, middensoorten iels lager. De produktie van dauwrootvlas blijft nog klein, alle aangeboden partijen werden tegen onveranderde prijzen verkochi. Breekvlas blijft schaars, verwacht wordt dat met de voorjaarsroot het aanbod wat ruimer zal worden. Voor gc-zwingelde lok ken blijft de vraag ruim voldoende om de produktie wekelijks op te nemen, de prij zen blijven onveranderd. VEEMARKT ROTTERDAM 13 februari. Aanvoer in totaal 1802. Vette koeien en ossen 1091. Varkens 711. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 300—330. 2e kw. 270—300. 3e kW. 250—265: prijs in guldens per stuk: exportvarkens le kw. 200, 2e kw. 198, 3e kw. 195. Vette koeien aanvoer wat korter, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend. En kele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel goed, prij zen iets gedrukt. Prima vleesvarkens bo ven notering. Slaehtzeugen f3,70f 1.75 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Consumptie- tarwe, basis 17 pet vocht volgens monster, naar kwaliteit en schot- percentage tot 33.25 franco fabriek. Schot - tarwe, mits gedroogd 18.00—23.00. Voeder- granen. gedrukt: Maalgerst volgens mon ster 23.0025.50. Kippegerst, volgens mon ster 24.50-26.50. Haver, ongepunte, volgens monster 19.0022.00. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster 24.00—28.00. prima kwaliteiten tot 33,00. Schokkers op monster 24,0028.50, prima kwaliteiten tot 32.00, Bruine bonen, boe renschoen op monster: Blank en goed droog tot 60.00. VEILING TEKNEL'ZEN. 13 februari. Boerenkool l10. Witte kool 5.90. Rode kool 7—8. Sav. kool 731 Spruiten 20—80. Prei 10—22. Waspeen 7 —17. Goudreinelie 26—31. Jonathan 30. St. Remy 16—18. OOSTKAPELLE Raad vergadert Vanavond (dinsdag) vergadert de raad van Oostkapelle. Op de agenda staat onder meer de vaststelling van de begroting van de vleeskeurings dienst voor 1961, een voorstel tot vaststelling van een rioolbelasting en een voorstel om een verplichte sluitingsmjddag voor de winkels te bepalen. Verder is er een bespreking over het uitbreidingsplan Duinweg- Oost. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Oudeond o.I. school Nieuw- en Sint-Joosland Het personeel en de oudercommissie van de openb. lagere school te Nw„ en St. Joosland hield haar ouder avond in het schoolgebouw. De heer I. Meliefste heette alle aanwezigen welkom als voorzitter van de ouder commissie en dankte de ouders, die in zo grote getale waren opgeko men. Bij de aftredende bestuursleden werd de heer C. van Moolenbroek bij acclamatie herkozen. Dc heer I. Me liefste was niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd met algemene stemmen de heer A. van Dalen ge kozen. Hierna liet het hoofd der school dhr. Van Bruggen een nieuwe projector zien waarmee de les sen worden toegelicht. Het lesmate riaal is thans aan de laatste eisen aangepast en betekent een hele voor uitgang daav de leerboeken zeer ver ouderd waren. Het komt de kinderen zeer ten goede daar ze nu geheel aangepast zijn als ze overgaan naar andere scholen in Middelburg. De aanschaf van de nieuwe leermid delen werd mogelijk gemaakt door liet gemeentebestuur, die een belang rijk bedrag uitgetrokken heeft voor de openbare lagere school. Na de pauze kwamen dc kinderen uit de hoogste klassen voor het voet licht. Met zang en voordrachtjes hielden ze het publiek gezellig bezig. Later op de avond werd nog afscheid genomen van de heer I. Meliefste, die een cadeau kreeg aangeboden als dank voor het werk dat hij heeft ver richt. SEROOSKERKE (W.) 4 Demonsfratie-avond over huishoudelijke voorlichting Dezer dagen werd er in het vereni gingsgebouw te Serooskerke (W.) een demonstratie-avond gehouden, uitgaande van de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande. Het doel hiervan was te ko men tot de organisatie van een kook cursus. Na een uiteenzetting van mevrouw J. SpechtKeijzer en de vertoning van een filmpje, gaf zich een dertigtal dames op voor deze cursus, waardoor het mogelijk is deze ln twee groepen te houden. K.I. Vereniging Walcheren boekte goede resultaten In het jaarverslag 1959-'60 van de Vereniging voor k.i." naar produktie! vee op Walcheren" schrijft secreta ris J. H. ter Keurs, dat het geëindig de boekjaar gerangschikt kan wor- den onder de rustige jaren van ge- I stadige groei en zonder teleurstellin gen. Deze gestadige groei komt onder 1 meer tot uiting in het ledental, dat I niet zeventien steeg tot 526. I Mede door deze groei steeg het aan- tal geïnsëmineerde dieren met 177 I tot 3232. Hel aantal drachtig gewor- I den dieren bedroeg 2989, waarvan 2196 na eerste inseminatie Dit bete kent ten opzichte van 1959 een stij ging van 63.3 procent naar 67.9 pro cent. Hierbij wordt vermeldt, dat met deze percentages de inseminatoren van de Walcherse vereniging aan de top staan in Zeeland. Het Zeeuwse gemiddelde over I960 bedraagt na melijk 64,2 procent en het landelijke over 1959 60.6 procent. Van de slieren spannen de resultaten van dr. Lente's Verwachting de kroon. De stier Ornea Adolf laat eveneens goede resultaten zien, ter wijl Roorda Wietse, die in het vorige boekjaar dc laagste resultaten liad, in 1960 heeft getoond, dat het aan merkelijk beter kan, aldus het jaar verslag. De aldus geconstateerde vooruitgang ten opzichte van voorgaande jaren wordt verheugend en belangrijk ge noemd, omdat er een bepaalde groei in de vereniging zit, waardoor ook de financiële positie sterker wordt. Dit komt tot uiting in het financieel overzicht van dc vereniging, waarin melding gemaakt wordt van een voordelig saldo. Tn het praktijk verslag van de inse minatoren wordt opgemerkt, dat de kalver-registratie nog steeds niet geheel rond is, hoewel meer niel- stamboekleden inzien, dat het hun eigen belang is, later betrouwbare gegevens te hebben over de afstam ming van hun dieren, aldus het ver slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3