Café in Nisse door felle brand verwoest Zeeuwse Almanak BILT VEERHAVEN KATS EIND APRIL OF BEGIN MEI GEREED itvin OVERSTE N. J. DE KONING COMMANDANT COMMANDO'S ZEEUWEN IN SEPTEMBER OP REIS MET HENRI DUNANT NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL IN WISSENKERKE GEREED VERWACHT.... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 FEBRUARI 1961' GASFLES VATTE VLAM Schade loopt in de tienduizenden guldens Een felle uitslaande brand heeft maandagavond het café van de heer J. Jeronïmus aan liet Dorpsplein te Nisse volkomen verwoest. Het vuur, dat ont stond, doordat een gasfles vlam vatte, verwoestte het pand in korte tijd. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De café houder liep brandwonden op. De brand brak uit omstreeks half acht. De in de keuken opgestelde gasfles vatte vlam en vrijwel ogen blikkelijk spoot een stroom vuur het vertrek in. De heer Jeronimus had nog zoveel tegenwoordigheid van geest om de loeiende gasfles buiten de keuken op het erf te gooien, maar de keuken stond toen reeds gedeelte lijk in brand. In allerijl wist de be woner vervolgens zijn zieke vrouw het huis uit te dragen. De brandweer van Nisse. s'-Graven- polder en 's Heer Abtskerke ge vestigd in 's-Gravenpolder werd spoedig gewaarschuwd, maar daar het alarmeringssysteem in "s-Graven polder niet werkte, duurde het nog ruim een half uur alvorens de spuit gasten uit 's-Gravenpolder arriveer den. Inmiddels waren de vrijwillige brandweerlieden van Nisse, in af wachting van de motorspuit uit 's-Gravenpolder, reeds begonnen het vuur te bestrijden met een slang, aangesloten op de brand- kraan. Even na acht uur arri- veerde de brandweer uit 's-Gra- venpolder, evenals de brandweren uit Heinkenszand en 's Heer Arendskerke. Beide eerstgenoem de korpsen traden daadwerkelijk op, terwijl de brandweer van 's Heer Arendskerke in reserve bleef. Mét een zevental stralen, die water -kregen toegevoerd uit de vóór het café gelegen vaate, werd het vuur bestreden. Het café brandde toen als een fakkel. Tot ver in de omtrek was de gloed van het laaiende vuur waar te nemen. Vlammen en rook maakten de taak van de brandweer lieden er niet gemakkelijker op, maar omstreeks negen uur was het vuur vrijwel bedwongen. Het pand was Heiblok op het droge Een drijvende bok van De Wit's Ber gingsbedrijf uit Rotterdam heeft za terdagmorgen liet dieselheiblok, dat dinsdag door het omkantelen van een dragline in de werkhaven te Bruinisse terecht was gekomen, weer op het droge gebracht. Vrijdag was met eigen middelen door de firma Van Dijk (aannemer Deltawerken) de dragline weer rechtgezet. De directe schade ligt waarschijn lijk boven de 10.000. vrijwel geheel uitgebrand en een gedeelte van het dak was ingestort. De aan het café gebouwde woning van de familie A. Vette liep op de bovenverdieping waterschade op. Aanvankelijk leek het erop, dat het vuur naar deze woning zou over slaan, maar de brandweerlieden wis ten dit te verhinderen. De heer Jeronimus liep bij deze brand enkele brandwonden aan gezicht en armen op. Hij moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De achter het café gelegen schuur, waarin een groot aantal koeien was gestald, kon behouden blijven. Een groot aantal dorpelingen sloeg op veilige afstand de brand gade. Watersportvereniging in Wolphaartsdijk opgericht In Wolphaartsdijk is maandagavond een watersportvereniging opgericht. Dat gebeurde in het dorpshuis, waar een aantal belangstellenden bijeen kwam om de mogelijkheden daartoe onder ogen te zien, in verband met de komende recreatie op het Veerse Meer. De 21 aanwezigen gaven zich als lid op. Verder werd een werk comité gevormd, bestaande uit de heren G. de Jager, P. Kik en J. P. J. Ruisaard. Dit comité zal zo spoedig mogelijk met nadere voorstellen ko men. Hervormd jeugdgebouw te Y erseke De plannen voor het hervormd jeugd gebouw te Yerseke zijn thans zo ver gereed, dat met de nodige afbraak werkzaamheden aan het voormalig hervormd schoolgebouw is begonnen. Eind april of begin mei zullen de provinciale boten op de veerdienst Zierikzee-Katscveer in de nieuwe veerhaven even ten noorden van het Noordbevelandse dorpje Kats kunnen meren. Men verwacht, dat de haven dan geheel gereed zal zijn. Momenteel is men nog volop bezig met het afwerken van de haven. De aansluitende wegen van de rijksweg bij Goes naar de nieuwe haven'"zullen op dat tijdstip nog niet geheel gereed zijn gekomen. In uitvoering is op dit ogenblik het gedeelte van de weg op Noord- Beveland, waarmee enkele maanden geleden na een langdurige onteigeningskwestie kon worden begonnen. Dit gedeelte zal om streeks half maart voor het verkeer worden opengesteld. Dit kan voorlopig nog niet het geval zijn met het gedeelte van de aansluitende weg door de Goese polder. Tengevolge van liet bij zonder natte najaar is daar^nogal wat vertraging in de aanleg op getreden. Provinciale waterstaat verwacht niet. dat de weg inge- bruik zal kunnen worden genomen op het moment, dat de nieuwe veerhaven in Kats wordt geopend. Dit zal wel enkele weken later .worden. WAA,*V\VVWVVWVVVVVVVVVVWVWVVVVWVVVVVVVVVVW" t Advertentie) Aanbesteding commissaris woning uitgesteld De aanbesteding van de nieuwe com- missarïswonïng alsmede sectieka mers voor de staten in de Middel burgse Abdij is uitgesteld en zal ver moedelijk eerst in de zomer worden gehouden. De oorzaak van dit uitstel is gelegen in een aantal opmerkingen, die op de plannen ontvangen werden van de commissie Monumentenzorg. Deze opmerkingen worden thans verwerkt, waarna de bijgewerkte plannen op nieuw aan de commissie zullen wor den voorgelegd. Bouw van kleuterschool te Arnemuiden aanbesteed Architect .T, Jobse te Vlissingen heeft zaterdagmorgen namens de Stichting Chr. Kleuterschool te Ar nemuiden, in het gemeentehuis van Arnemuiden aanbesteed het bouwen van een kleuterschool met twee speel-werklokalen te Arnemuiden. Er werd als volgt ingeschreven:: fa. O. Sinke en zn., Wolphaartsdijk f 81.085: fa. Den Hamer. Arnemuiden f 83.456; J. K. Crucq, Arneniuiden f 84.300: A. Blankenburgh, Nieuwdorp, f 84.980; fa. C. Oreel. Arnemuiden f 86.983; D. van de Poel. Oudelande f 87.932; J. Goedemondt, Vlissingen f 90.440; J. F. Hopmans. Goes f 90.908; K. de Vries, Middelburg f 91.750: J. Bayens, Kapelle f 92.237; de gunning is aangehouden. Collecte De collecten In de Ned. hervorm de kerk te Oostburg hebben in jan. voor de diaconie 63.67 opgebracht, voor de kerkvoogdij 56,89 en voor de bijzondere collecten 25,42. VAN tot riffle KOUDE VOETEN. Ook deze winter kon in Oostburg weer worden geconstateerd, dat het kerkbezoek in de hervormde kerk sterk terugliep. Een diepgaand on derzoek naar dit verschijnsel hoeft niet te worden ingesteld; er is een duidelijk aanwijsbare reden. De kerkgangers krijgen er namelijk koude voeten. Vele trouwe kerkleden laten af en toe verstek gaan, want de capaciteit van de voetverwarmïng j is te gering. De kerkeraad heeft dan I ook besloten er Iets aan te doen. In middels werd een verwarmïngsfonds gevormd en op bepaalde zondagen zal ten bate van dit fonds worden gecollecteerd. De opbrengst is uiter aard voor een nieuwe installatie. BEJAARDENFEEST Toen de bejaarden van Brouwers haven vorige week bijeenkwamen is het een drukke vergadering geworden. Om te beginnen werd er afscheid genomen van mevr. Van- Leeuwen-de Nooijer, presi dente van het ontspanningscomité en bovendien arriveerde het echt- PANNETJES In een. tijd, uaarin de Russen scho ten op Venus lossen, kun je alles ver- wachten en daarom zijn wij best be reidom in dat avontuur van die man in Sas van Gent te geloven. Ook al begrijpen wij het niet. Die man dun had tot gewoonte om voor het naar bed gaan nog een bordje pap te nuttigen, welk degelijk voedsel zijn vrouw voor hem in een pannetje op de kachel placht warm te houden. Altijd wanneer hij laat van zijn werk thuis kwam, stond het pannetje pap gereed. Maar op een avond stonden er twéé pannetjes klaar. „Merkwaardig", dacht de .man, maar omdat hij toevallig flink trek had, maakte hij beide pannetjes leeg. Het smaakte hem goed. Hetgeen toch minstens merkwaardig genoemd mag worden wanneer men 'weet, dat het ene pannetje de nylon vitrages bevatte, die in een of ande re substantie te weken warén ge zet. En vermoedelijk opgelost.. Sindsdien krijgt de man nogal eens de uitnodiging om een gordijntje mee te komen eten.... paar Wisse, dat vorige week het 50-jarig huwelijksfeest vierde, om de hele soos te trakteren. De oud jes van Brouwershaven konden voorts dank zij een bandrecorder, horen hoe de installatie van hun vroegere burgemeester Jn Oost burg was verlopen en da leden van de Brouwershavense soos werden en bloc uitgenodigd voor een gezamenlijke middag met de bejaarden van Dreïschor. Het be stuurslid mejuffrouw S. Groot- jans, onderstreepte de vele activi teiten van de scheidende presi dente, onder meer met een mooie foto van de Brouwershavense Markt met Jacob Cats. GROTE KABELJAUW De beer Grootjans uit Brouwersha ven was dezer dagen Wel erg for tuinlijk, toen hij tijdens liet alikruik- rapen in de Schelphoek, bij laag wa ter, in een plas een verrassend grote kabeljauw ontwaardde. Het dier was bij afgaand water kennelijk in de pias achtergebleven. De licèr Groot jans bedacht zich geen moment en ving de vis. Al spoedig bleek dat het dier een gewicht van niet minder dan 14 pond had. EIGEN FILM Ook in Kamperland werd enige tijd geleden een film van het dorpsle ven gemaakt, waarnaar geruime tijd reikhalzend werd uitgezien. Vrijdag was het dan zo ver. In drie voorstel lingen hebben de inwoners van Kam perland, schoolkinderen en ouderen, de film gezien. Ze hebben genoten. Ze zagen zichzelf en hun kennissen weer terug in de natte zomer van het vorig jaar. Een en ander was weer reden genoeg voor enkele uur tjes van plezier. Dit was reeds de tweede film die van Kamperland werd gemaakt. Acht jaar geleden werd het dorpsleven van Kamperland reeds, op initiatief van de muziek vereniging „Ons Genoegen", op het celluloid vastgelegd. KONGO Nog enkele resultaten van de acties zakgeld en melk voor Kongo: de openbare lagere school van Brour wershaven bracht het tot ƒ28,55, de kleuterschool in dezelfde plaats zorg de voor een vijftigtal blikjes melk. Ook de Ritthemse schooljeugd heeft niet stilgezeten. Deze kleine groep bracht 98 blikjes bijeen. OVERDRACHT OP 24 FEBRUARI Opvolger van luitenant kolonel Ranft (Van onze Haagse redactie.) Tot commandant van het korps commandotroepen in Roosendaal) is benoemd luitenant-kolonel N» J. j de Koning, tlians stafofficier in J Den Haag. Overste De Koning volgt luitenant-kolonel J. H. Ranft j op, die zoals gemeld naar j Engels voorbeeld een „out of boundsschool" voor moeilijke jeugd op het kasteel Moermond bij Renesse zal leiden. De com mando-overdracht zal op 24 fe bruari ïn Roosendaal plaats heb ben. Luitenant-kolonel De Koning is in Krabbendijke geboren en heeft voor de tweede wereldoorlog en kele jaren ïn Argentinië gewerkt. Tijdens de oorlog kwam hij naar Engeland, waar hij zich bij de ge allieerde troepen liet inlijven. Tal van gevaarlijke opdrachten heeft hij gedurende de oorlog als onder officier uitgevoerd. Hij werd o.m. eenmaal in Friesland gedropt voor het uitvoeren van sabotagewerk, samen met de ondergrondse in Noord-Nederland. Met Engelse commando's was h(j geruime tijd ln Birma. Na de oorlog werd hij, ingedeeld bij de staf van Prins Bernhard in Apeldoorn, bevorderd tot tweede luitenant. Reorganisatie polders in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Het college van Ged. Staten van Zeeland zal vrijdag a.s. in de bio scoopzaal „Het Centrum" te Axel een bijeenkomst beleggen met de polder- en waterschapsbesturen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, waarop gesproken zal worden over de reor ganisatie van het polderwezen in dit gebied. De vergadering begint om half drie 's middags. In Indonesië kreeg hij tot taak een parachutistenkorps te vormen. Dit deed hij eerst op Hollandia in Nw.- Guinea en later op Java bij Tji- mahi. Na de soevereiniteitsoverdracht kwam de heer De Koning terug naar Nederland, waar hij zich bij het korps commandotroepen bezig hield met het opleiden van vrijwil ligers voor het Korea-detache- ment. Vervolgens kreeg hij een staffunctie bij de commandant landmacht op Nieuw-Guinea. Sinds 1955 vervul de overste De Koning tal van staffuncties in Den Haag, o.m. bij de Nederlands territoriaal bevel hebber. Voor zijn moed in Birma en in Fries land werd overste De Koning on derscheiden met respectiévelijk het bronzen kruis en de bronzen leeuw. VVVVVVWVVVvVVvVVvVVWVV Landbouwschap teleurgesteld over houding Middelburg De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft tijdens tie jongste vergadering zijn teleur stelling uitgesproken over de afwij zende houding van de gemeente Mid delburg met betrekking tot de door de landbouw ingediende bezwaren tegen liet uitbreidingsplan van Mid delburg. Besloten werd een bezwaar schrift te zenden aan Ged. Staten van Zeeland. In verband met het bestaande rou leersysteem trad de heer G. J. de Ja ger 'te Anna Jacobapolder af als voorzitter. Als zijn opvolger werd ter benoeming door het Landbouw schap voorgedragen, de heer J. P. van Duyse uit Nieuw-Namen. De heer J. L. Lukaart te Goes volgt de heer P. Vink te Kuitaart op als plaatsvervangend voorzitter. Het, mede op advies van de gewes telijke raad, dóór rijkswaterstaat opgestelde plan tot berging van de vrijkomende stortgrond verkreeg de volledige instemming van de geor- faniseerde landbouw. De medewer ing van de gemeente Axel, welke op dit terrein noodzakelijk is, dient hierbij afzonderlijk te worden ge noemd. Gezien de noodzaak van een zo goed mogelijke bestrijding van de verge- lingszi'ekte werd, in verband met het aanwezige besmettingsgevaar bij de teelt van stekbieten, besloten nadere voorstellen aan Gedeputeerde Staten te doen inzake het verlenen van ont heffing voor de verbouw van bieten zaad. Voor de kostprijsboekhouding van het Landbouw Economisch Instituut werden een aantal nieuwe bedrijven aangewezen, nadat hierover door de districtsraden advies was uitge bracht. Nutsspaarbank Middelburg: gespaard f263.290,26 Bij de Nutsspaarbank te Middelburg is in januari 263.290,26 gespaard. Ingelegd werd 1.137.253,22 en op genomen 873.962,96, waardoor het spaarderstegoed van f 17.118.994,14 steeg tot 17.382.284,40. Het aantal aangesloten spaarders vermeerderde van 14.925 tot 14.954. Aan het kantoor te Middelburg werd 974.983,03 ingelegd en 727.197,62 opgenomen: een vermeerdering van het spaarderstegoed van 247.785,41 tot 14.716.315,40. Eenendertig nieu we spaarders werden ingeschreven, zodat dit kantoor thans 12 921 reke ninghouders telt. Aan het bijkantoor te Oostburg steeg het tegoed met 15.590,55 door een inleg van 161.190,89 en een opname van 145.600,34 van 2.617.907,64 naar 2.633.498,19. Het aantal spaar ders liep met twee terug tot 1977. Op de zitdag te Oostkapelle werd in gelegd 17.780,13 en opgenomen 2.093,14. Door een inleg van 1.079,30 en een opname van 1.165 liep het spaar derstegoed bij het agentschap Krui- ningen met 85,70 terug naar 32.470,81. Het aantal spaarders bleef gehandhaafd op 56. Bij het schoolspareu werd ingelegd '2.208,87 en opgenomen 1.765,47, waardoor het totaaltegoed van 59.327,84 met 443,40 vermeerder de tot 59.771,24. Het adntal rekeninghouders liep van 1479 terug naar 1454. In Middelburg werden 18 en in Oost burg 4 baby-boekjes afgegeven met een eerste bijstorting van 220 in Middelburg en van 30 in Oostburg. Het aantal in omloop zijnde spaar- busjes steeg van 1557 naar 1571 en toonde bij 68 ledigingen een ge spaard bedrag van 1.684,93. RODE-KRUI SBOOTTOCHT 1961 Plaats voor honderd chronische patiënten In de week van 49 september 1961 zullen 65 Zeeuwse en 5 Belgische chronisch invalide, patiënten met inschepingen te Terneuzen (op 3 september) en Vlake een tocht ma ken naar Schoonhoven-Amsterdam- Aanstaande donderdagmiddag om j lenwijk" van Wissenkevke, achter twee uur zal in Wissenkerke-dorp het hervormde rusthuis „Vredestein". een nieuwe christelijke kleuterschool De huidige kleuterschool is enkele in gebruik worden genomen, die éénjaren geleden al afgekeurd. Op dc speel-werklokaal telt. Het gebouwtje I foto: het fraaie, nieuwe schooltje, is verrezen in de toekomstige „scho- 1 (Foto P.Z.C.) iJmuiden - Alkmaar-Vinanen-Rotter- dam haven-Hellevoetsluis (Delta werken) en terug naar Vlake, waar volledig ontscheept wordt. Deze patiënten zulen weer aan de hand van de te zijner tijd binnenge komen aanmeldingen van de betrok ken artsen afkomstig zijn uit de dis tricten Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren en Noord-Beveland. De vijf Belgische gasten gaan op verzoek van liet Belgische Rode Kruis mee teneinde nader met de outillage van het Rode-Kruissehïp „J. Henri Du- nant", alsmede de verpleging en ver zorging aan boord geconfronteerd te worden. Deze tocht, „de Zeeuwse" genaamd, staat onder leiding van de scheeps arts, dokter J, Stumphius te Vlissin gen. Direct in aansluiting op deze tocht avonduren te Vlake patiënten uit het district Zuid-Beveland aan boord gaan om vervolgens de andere mor gen te Zijpe patiënten uit Schouwen- Duiveland. Tholen en Sint-Philips- land in te schepen. Het totale aan tal patiënten omvat 35, terwijl de overige 35 patiënten afkomstig zijn uit de afdeling Rotterdam, die op 11 september des middags zich tussen 13.- en 14.30 uur te Numansdorp zullen laten inschepen. De route gaat dan als volgt: Gorinchem-Lobith Tolkamer -Vreeswijk- Gouda -Moer dijk en vervolgens op 16 september terug naar Zijpe en Numansdorp voor de totale.ontschepingen, Deze „gecombineerde" tocht staat onder leiding van scheepsarts dokter K. Boor te Axel. De bezetting van het medisch perso neel zal, behalve een klein gedeelte gedurende de tweede tocht, bestaan uit Zeeuwse verpleegsters en helpers en helpsters, gerecruteerd uit de di verse colonnes van het Rode Kruis Korps Zeeland. KUNST „Carlotta" Vlissingen, „Britannia"; „Het Rotterdams Toneel" DE SPAANSE HEER Miguel Mihu- ra heeft met „Carlotta" een thriller geschreven, waarin het bepaald ook nogal Spaans toegaat en waarin men de slachtoffers (al zijn het dan niet allemaal lijken) tenslotte moeilijk meer op de vingers van één hand kan tellen. Het merkwaardige van dit stuk is wel, dat het au fond door dik en dun toneel blijft; nergens een echte thriller is, ergens op een paro die op een thriller lijkt en veelal uit bot tot een vermakelijke klucht. Zo dat men toch voortdurend wel ge boeid, of op zijn minst geamuseerd blijft toezien. Mihura sleepte er in dit wilde ver haal dan ook van alles bij, variërend van een „Gaslighf'-sfeer die thril ler bij uitstek tot en met de boer tige leut van vul-maar-in welke klucht ook. Een wonderlijke cocktail van spanning, sfeer en nonsens, waarvan regisseur Steye van Bran denburg met name het nonsensicale accentueerde en wellicht niet ten on rechte. Ook in de qua decors en kos tuums tot in de puntjes verzorgde uitvoering, zoals die gisteravond door „Het Rotterdams Toneel" in „Britan nia" te Vlissingen werd gegeven on der auspiciën van de Arbeiderskunst kring. Ook qua spel tot in de puntjes ver zorgd, want met Lia Dorana en An dre van den Heuvel in de hoofdrollen kwam „Carlotta", ook mede dank zij de uitstekend gebrachte bijrollen, met virtuoze vakbekwaamheid over het voetlicht. Van die bijrollen dient zeker met name genoemd die van de huishoudster Velda Manning, zéér zorgvuldig en overtuigend getypeerd door Jetty van Dijk-Riecker, terwijl ook de overigen stuk voor stuk voor verantwoorde, vlotte vertolkingen zorg droegen. Een amusante voorstelling dus, die getuige het hartelijke applaus klaar blijkelijk best in de smaak viel, maar die „ergens" (om déze modeterm nog maar eens te gebruiken) toch een ietwat onbevredigende nasmaak naliet, omdat toch maar moeilijk aan de indruk te ontkomen viel. dat de auteur is blijven steken ln zijn thril ler-bedoelingen en dat zijn „Carlot ta" zijns ondanks is uitgelopen op een parodie-achtig geheel. Waarvan „Het Rotterdams Toneel" niettemin onderhoudend toneel wist te maken. v. B. Trio-concert in Middelburg Morgen (woensdag) treedt in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg een trio op, bestaande uit Danièle Dechenne, piano; Jean Decroos en Jo Juda, viool. Deze drie musici spe len werken van Beethoven, Ravel en Schubert. Jean Decroos en Daniélle Dechenne vormden een duo, toen zij elkaar tijdens hun studie aan het Parijse conservatorium leerden kennen. In 1959 behaalden zij te Genève de eers te prijs voor duo's tijdens het Inter nationaal Muziekconcours. Twee jaar geleden besloten zij met Jo Juda een trio te vormen, waarmee zij verschei dene radioconcerten hebben gegeven. In september a.s. zal men een bui tenlandse tournee maken. IJzendijke wachl nog op gemeentebegroting 1961 In de vrijdagavond gehouden raads vergadering te IJzendijke deelde burgemeester J. J. M. Ficq mede, dat de begroting 1961 door omstan digheden eerst over enkele weken kan worden aangeboden. Aan de Zeeuws-Vlaamse Waterlei ding Mij. te Terneuzen werd een bijdrage verleend in verband met een gedeelte van liet 100% plan voor aansluiting van de percelen aan de Zevenhofstedenstraat en de Oranjedijk. De gemeentelijke bijdra ge werd met deze percelen gebracht op 4650 per jaar. Besloten werd om de vloeren van de openbare la gere school te vernieuwen. Over het voorstel van b. en w. tot wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten ze! de heer J. Cornelis (k.v.p.), het niet in orde te vinden dat nu de nieuwe dienst nog niet in werking is, deze verho ging toch reeds op 1 januari 1961 ingaat. De voorzitter zegde toe, wan neer het zover is, nog overleg -met de raad te plegen. Aan mej. J. Bruynooge te IJzendijke werd op haar verzoek met ingang van 1 april eervol ontslag verleend als hand- werkonderwijzeres. Het verzoek van het bestuur van de r.-k. bijzondere lagere meisjesschool om medewer king te verlenen bij de aanschaf van verduisteringsgordijnen ten be hoeve van filmprojecties, werd inge willigd. Op voorstel van b. en w. werd .overgegaan tot grondruil met de heer J. Sturm. (Advertentie De zagende pijnen van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Togal kan baten waar andere middelen fa len. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apo theek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. AANHOUDEND ZACHT Op de meeste plaatsen droog- weer met plaatselijk veel bewolking, el ders echter ook opklaringen. Over wegend matige zuidwestelijke wind. Aanhoudend zacht. ZON 15 februari. Zon op. 7.56 onder 1T.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2