Vlissingse tennisclub D.O.S. laat zich nieuw „jasje" aanmeten... Zeeuwse micro-titel opnieuw voor Tjoba MICHELIN"X" band OPHEFFEN VISSERIJSCHOOL NOODTOESTAND VOOR ZEELAND Nederland onder zware druk Prinses Irene privé naar München deopeMtte MICHELIN P liOV IN C I ALE Z E EU W S E y O V 11 ANT ZATERDAG 11 FEBRUARI 1961 PRIJZENSWAARDIG INITIATIEF EN MOED Tennispark met vier banen in het Nollebos ALS ZOVELE sporten is het tennis in Vlissïngen de laat ste jaren wel zeer duidelijk „uit zijn jasje" gegroeid Het tennispark „De Nolle" aan de Van Woelderenlaau mag dan vijf banen tellen, toch moeten de honderden Vlissingse tennissers al jaren woekeren met tijd en ruimte. Met een prijzenswaardige moed heeft de tennisclub DOS echter al weer gerui me tijd geleden het initia tief genomen zich „een nieuw jasje" te laten aanmeten. Dat „jasje" komt zelfs reeds op 1 april a.s. gereed voor ge bruik: een tennispark met vier banen, een oefenkooï en een riant clubhuis! D.0.S.-bokser Cor de Nooijer districtskampioen weiter Tijdens vrijdagavond in. „Amicitla" te Den Haag gehouden bokswedstrij den Is de Vlissingse bokser Cor de Nooijer in de C-klas weltergewicht kampioen geworden van het district Zuid-HollandZeeland van de Neder landse Boksbond. De Vlissinger won zijn strijd tegen de Dordtenaar J. van der Weck op punten. Het werd een duidelijke over winning voor De Nooijer. De Goese- naar Cor de Marco, evenals De Nooijer lid van D.O.S., won na een harde strijd op punten van de Dord tenaar Karei Groeneberg. Deze par tij in het zwaarweltergewicht was overtuigend voor De Marco. De Goe se D.O.S.-bokser verloor met een miniem puntenverschil van Berken heup in de halfzwaargewichtklas. Ook Marinus Selen uit Vlissingen verloor op punten. Zijn tegenstander was de middengewicht Straatmans uit Dordrecht. Volleybal In verband met het carnaval Is het hele hoofd- en overgangsprogram ma van de Nederlandse Volleybal Bond district Zuid verschoven naar 18 februari. Te Vlissingen wordt weer een flink afdelingsprogramma afgewerkt. Er zijn de volgende 2e- klaswedstrijden M. de Ruyter III E.V.V.C. IV (3). Matador ÏI—M. de Ruyter II (i). Marathon II—M.V.C. II (1). M. de Ruyter IIM. de Ruv- ter IH (I). E.V.V.C. IV—M.V.C. II (2) en Marathon IIMatador II (3). De dames van Zuidwesters ne men het op tegen Marathon n (1), E.V.V.C. III krijgt Marathon I als tegenstander (2) en Marathon I speelt daarna tegen het 2e team van deze vereniging Tl). Te Goes worden voor de competitie afdeling Zuid- Bevelancl de volgende wedstrijden gespeeld dames D.V.V.Astra (2). dames: E.G.V.C.—D.V.V. (1), heren Astra IIIAstra I (2), K.V.C.—Astra II (1) en E.G.V.C.— Bazo (3). Petrosian Russisch schaakkampioen Petrosian is schaakkampioen van Rusland geworden. Achter hem ein digde op de tweede plaats in het eind klassement Korchnoi. Gelier werd derde. Aangezien nog niet alle par tijen beëindigd werden, staat het nog niet vast wie de vierde plaats zal be zetten. De eerste vier zullen uitko men in het interzone-tournooi, dat te gen het einde van dit jaar wordt ge houden. Voetbalprogramma voor zondag uitgebreid Aan het programma voor komende zondag van het Zeeuws-Brabantse K.N.V.B.-voetbal werden nog de vol gende wedstrijden toegevoegd: Vier de klas G: RenesseGrenswachters en in de vierde klas H: Steen-Clinge en BiervlietRia W. 0 De Zweedse luchtvaartmaatschappij Transair maakt plannen voor een wereld luchtreis tijdens welke voor de eerste maal ln de geschiedenis een passagiers vliegtuig in de buurt van de zuidpool zal landen, n.l. op het vliegveld McMurdo. dat anderhalf uur vliegen van de geogra fische zuidpool ligt. j Prijzenswaardig is dit particulier initiatief inderdaad, want op de banen van „De Nolle" verdringen de tennissers zich bij wijze van r spreken. Behalve de ruim 100 se niorleden en ongeveer 80 junioren van D.O.S., moeten ook de leden van de clubs „Dé Schelde" en „Racket" op deze banen terecht. Bovendien is er nog een club van de koninklijke marine, die gere geld gebruik maakt van deze Vlissingse banen. Inderdaad ook was voor dit initiatief moed nodig, want het nieuwe ten nispark moet uiteindelijk geheel met eigen middelen tot stand ko men. De benodigde gelden kwa men voornamelijk binnen dank zij leningen bij de leden van D.O.S. Overigens werden deze financiële beslommeringen ondergebracht in een stichting: de Stichting Ten nispark Vlissingen. Het financiële probleem is dus wel opgelost, maar toch blijft er nog een belangrijk probleem voor liet DOS-bestuur: het vinden van een geschikte naam... Wellicht was het geen probleem als er niet reeds een tennispark in Vlissingen was! Het nieuwe park komt na melijk aan de noordkant in het Nollebos te liggen. En liet nieuwe complex simpel Tennispark „Nol le n" noemen, lijkt te veel de weg van de minste weerstand- Overigens is het niet gemakkelijk geweest juist In hét Nollebos grond te pakken te krijgen voor de banen, maar na lang onder handelen stond de gemeente Vlis singen tenslotte toch welgételd 3024 vierkante meter in erfpacht aan D.O.S. af. En inmiddels heeft gemeentewerken van Vlissingen dit stuk grond aan de Zwanenburgseweg geëgali seerd, is de zandbedekking aange bracht en zijn de sintels op het zand „uitgestrooid". Natuurlijk: gemeentewerken heeft ook voor een goede drainering gezorgd. Nu i rest nog het aanbrengen van het bekende rode gravel, waarmee de banen gereed Korrten. Dit (speci alisten) werk is opgedragen aan de gebroeders Van Vliet uit Bus- sum. Een van deze gebroedérs is destijds nog tennistrainer in Zee land geweest. - Huzarenstukje Met enig officieel ceremonieel zal op zaterdag 1 april het nieuwe ten nispark geopend worden. Beklem mend voor het bestuur is echter nog de vraag of op die datum ook liet clubhuis al gereed is... Van dat clubhuis staat namelijk nog geen steen op de ander! Nietemin gelooft het bestuur, dat aannemer J. A. Letzer er in zal slagen dit huzarenstukje uit te halen. Een recreatieruimte van 14 bij 7 meter, twee kleedkamers, douche cellen en toiletten, alsmede een ..hartje" voor verfrissende dran ken komen in dit clubhuis. Bij-, gaande tekening laat zien. dat het inderdaad een aantrekkelijk ge bouwtje wordt. Tenslotte zal de vereniging nog een verplichting, die door de gemeen te werd gesteld bij het in erfpacht geven van de grond, moeten na komen: het plaatsen van een twee meter hoog hek van rietmatten rond heel het complex. Dit „af weermiddel" om bestraling door zand van de bomen en het struikgewas te voorkomen zal ook door aannemer Letzer opge trokken worden. Vrij kort na de opening In de paasvakantie voor scholen zal op deze banen een openingstoer- nooï voor de Zeeuwse jeugd wor den geiiouden. Ook zullen waar schijnlijk op deze banen ae Zeeuwse kampioenschappen voor. dit jaar verwerkt worden. In au gustus zul tenslotte het traditio nele toernooi van DOS gehouden worden. (Advertentie) ASTMA-LIJDERS Maak een einde aan uw martelingen. Elke astmalijder kent het verstik kende gevoel dat een astma-aanval kenmerkt en dat voor hem een ware marteling is. Adozo maakt hieraan een einde. De Adozo-tabletten bren gen binnen de 30 seconden ver lichting en bedwingen de felste aan val in 5-15 minuten. Om geheel ge rust te zijn, nemen vele lijders aan astma één Adozo-tablet bij het naar bed gaan en één bij het ontwaken. Neem ook eens proef Bij apothe kers en drogisten. JAARVERSLAG OVER 1960 Groter aanmelding voor nieuwe cursus verwacht Het kleine aantal leerlingen aan de Zeeuwse visserijschool te Vlissingen ook al wordt voor 1961 een gun stiger aanmelding verwacht im pliceert een ernstige waarschuwing. Tot deze conclusie komt liet bestuur van de Stichting Zeeuwse Visserij- school in het jaarverslag over 1960, dat dezer dagen verscheen. In geval de school wegens een te gering aan tal leerlingen zou moeten worden op geheven, dan betekent dat voor Zee land geen visserijschool meer voor aanstaande vissers en ook geen mo gelijkheid tot omscholing van reeds varende vissers. In dat geval ont staat een ramptoestand voor het Zeeuwse visserijbedrijf, zo wordt in het jaarverslag verder gezegd. Reeds gedurende het cursusjaar 1960-'61 was de aangifte van nieuwe leei-lingen dérmate gering, dat voor het beginnen van een nieuwe eerste klas en het. voortzetten van de tweede klas speciale toestemming moest worden gevraagd aan het mi nisterie van o., k. en w. Deze toe stemming werd verleend voor de tijd van een jaar. Zolang echter voor de kleinere vissersvaartuigen geën diploma wordt vereist en door de schippers zelf geen eis wordt gesteld, dat de jongens, die aan boord worden te werk gesteld, in het bezit moeten zijn van een schoolgetuigschrift, zal het aantal leerlingen voor deze school minimaal blijven, al dus het bestuur. Achttien leerlingen Het totaal aantal leerlingen, dat de cursus in september begon bedroeg 17, waarvan 9 leerlingen in de eerste en 8 in de tweede klas. Per 1 januari 1961 was dit aantal vermeerderd met 1. Begin januari van het vorig jaar bedroeg het aantal leerlingen 26. Van de 18 leerlingen, die thans de school bezoeken, komt het leeuwen aandeel, namelijk 11 uit Breskens. Twee leerlingen komen uit Vlissin gen en vijf leerlingen uit Arnemui- den. In de loop van het afgelopen jaar verminderde het aantal leerlingen voor de bijscholingscursus van 63 tot 25. Het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen gaf in 1960 opdracht de ingevoegde les sen voor radiotelefonie en moder ne navigatiemiddelen te staken. Ditzelfde was het geval met de lessen in het smeden. Beide lessen werden van het leerplan afge voerd. Met het oog op de steeds meer in gebruik komende radio- telefonietoestellen, decca-appara- ten en het echolood zal echter worden getracht van liet ministe rie toestemming te verkrijgen om de lessen in radiotelefonie en mo derne navigatiemiddelen te mogen hervatten. CONFERENTIE VAN DE ZES Nederland heeft vrijdag op de con ferentie van de zés landen van dc Europese gemeenschappen te Parijs onder zeer zware druk gestaan Aan de Duitse bondskanselier dr. Aden auer en de Franse president generaal De Gaulle. Aldus heeft minister Luns vrijdag avond laat meegedeeld. Nederland zag zich in zijn verzet tegen De Gaulles plannen voor een politieke samenwerking van de zes landen zon der integratie geplaatst tegenover de vijf andere landen, die alle De Gaulle steunden. Nederland heeft ingestemd met het doen onderzoeken van alle desbetref fende problemen. Daartoe wordt een studiegroep, een commissie ad hoe van ambtenaren van de ministeries van buitenlandse zaken, in het leven geroepen, die een rapport zal uitbren gen voor de volgende bijeenkomst van regeringsleiders die op 19 mei te Bonn wordt gehouden. Om deze conferentie voör Nederland aan vaardbaar te maken en aan te geven dat het hier niet om een periodiek overleg0 gaat, zoals De Gaulle en Adenauer dat op deze conferentie krachtig voorstonden, heeft de Ita liaanse premier, Fanfani, bewerk stelligd, dat deze conferentie wordt aangeduid als „tweede conferentie". Minister Luns zei, dat Nederland dus hoewel het een concessie heeft moe ten doen, erin is geslaagd een insti- tutionering bijvoorbeeld door in stelling van een politiek secretariaat te voorkomen. Met een lijntoestel van de K.L.M. is prinses Irene gistermiddag om twee uur naar Münehen vertrokken. Zij werd alleen vergezeld door een re chercheur van het koninklijk huis. De prinses, die een eenvoudige licht bruine suède mantel en 'n witte-bont- muts droeg, gaat in het buitenland een lang weekeinde doorbrengen en wordt maandagmiddag om 1 uur weer op Schiphol verwacht. Naar verluidt betreft het een privé-bezoek. Over deze reis zijn geen officiële me dedelingen gedaan en op verzoek van de prinses werden de persfotografen bij het vliegtuig geweerd. Zij maak ten echter op 60 meter afstand ge bruik van hun telelenzen. Navigatiefout van Rus oorzaak van schietpartij De Franse regering heeft gister avond in Parijs meegedeeld, dat zij bezig was aan het opstellen van een antwoord op de Rusische protestno ta in verband met het beschieten van Franse straaljagers van president Brezjnevs vliegtuig. Naar verwachting zal het antwoord ongeveer gelijk zijn aan wat de Franse gevolmachtigde in Algiers over het incident heeft gezegd, na melijk dat de Russische Iljoesjin-18 van zijn koers was afgeweken en in een gevaarzone was terechtgekomen. In bepaalde Franse kringen rede neerde men dat de Russen, zich er van bewust dat de piloot van de Iljoesjin een navigatiefout had ge maakt, het incident probeerden te verhullen in krasse taal langs de lijn van de gebruikelijke Russische poli tiek om het eerst met een beschuldi ging te komen. 0 In enkele Moskousc bioscopen wordt momenteel een documentaire film over liet leven van Loemoemba vertoond, ge titeld „Een ware zoon van Afrika". Ook de mishandelingen bij zijn arrestatie en overbrenging, gefilmd door Amerikaanse en Engelse cameramensen, verschijnen op het doek. TOGO VERLOOR MET 4—3 Subüem korfbalspel in Goese veilinghal De Zeeuwse microkorf balcom petitie lieeft gisteravond 111 de Goese veilinghal een schitte rend sluitstuk gekregen? de fi nalewedstrijd 0111 de Zeeuwse titel tussen Tjoba uit 's-Heer- Hendrikskinderen en Togo uit Goes. Na een et en sublieme a!s spannende strijd kwam het Zeeuwse kampioenschap terecht bij de ploeg, die er toch wel het Kennedy doet beroep op de Russen President Kennedy heeft er hij de Sowjet-Unie op aangedrongen in be langrijke internationale kwesties geen aanstootgevende maatregelen te ne men zolang de nieuwe Amerikaanse regering nog bezig is haar politiek te formuleren, zo wordt van welingelich te zijde vernomen. Kennedy heeft de ze wens langs diplomatieke weg ken baar gemaakt. Invitatie van Bonn voor Soekarno „weinig gelukkig" Volgens een bericht van bet Wcst- duitse persbureau D.P.A. zou de Ne derlandse ambassadeur, jhr. Van 'Vredenburch, er zijn bevreemding over hebben te kennen gegeven, dat Von Merkatz president Soekarno heeft uitgenodigd voor een bezoek aan Bonn. De Nederlandse regering zou de uit nodiging op dit ogenblik weinig ge lukkig achten wegens het geschil om Nieuw-Guinea. Zowel van Duitse als van Nederlandse zijde weigerde men, zich nader uit te laten over de Ne derlandse stap bij Duitsland. Advertentie geeft brandstofbesparing Wist U dit niet? zal het U bewijzen. (foto P.Z.C.) meeste recht op had: Tjoba. Dit team won met 13, cijfers, die de spanning a! enigszins il lustreren Ook vorig jaar was deze titel reeds voor Tjoba en bovendien was deze Bloeg enkele weken geleden in •trecht Nederlands kampioen van de zaterdagclubs geworden. Geen wonder dus, dat de spelers uit 's-Hcer-Hen- drikslcinderen als de favorieten van start gingen. Het moet echter gezegd Togo gaf uitstekend partij. Tjoba begon zeer vastberaden en doelpunten konden niet uitblijven. Van vlak onder de korf maakte Joke Tango er al spoedig 1-0 van en kort daarna werd het door een prachtig schot van Chris Tange opnieuw de ster van het veid zelfs 2-0. Na de vakwisseling zocht Togo suc ces met verre schoten en vond dit succes ook: David Lankester zag de bal uil zijn worp door de mand gaan. Adri Korstanje deed het aan de ande re kant precies hetzelfde: een verre worp en het was 3-1. Na d rust kwam Togo er beier in: het plaatsen werd beter, waardoor er meer snelheid in het spel kwam. Door Dick Pietersz werd het dan ook 3-2. Tjoba liet zich echter niet van de wijs brengen en met een flitsende doorloopba! hèt doelpunt van de avond stelde Lenie Smit de zege voor Tjoba welhaast veilig. Een geweldig offensief van Togo leverde nog wel een doelpunt op (4-3), maar verder kwamen de Goesenaren toch niet. Even voor het einde werd Korstanje geblesseerd, maar ook dat h'ad geen invloed meer op de uitslag. Rest nog te vermelden, dat deze avond ook Zeeelandia I, Vios II en de Tjoba-adspiranten in hun afdelingen het kampioenschap behaalden. De foto laat een aanval van Tjoba rieden ontsliep zacht en kalm, onze innig geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, dc heer WILLEM JOOSSE. ;ii de ouderdom van 60 jaar. H. JoosseSleutel. Rotterdam P. Joosse. P. JoosseSemler. Goes C. J. Joosse. N. Joosse v. d. Wecle. Goes T. S. H. Joosse. Maassluis G. W. Joosse. J. D. Joosse van Boven. En kleinkinderen. Goes. 10 februari 1961. Vogclzangsweg 68. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 13 februari a.s., op de algemene begraaf plaats le Goes. Vertrek Vogelzangs wég 68, te 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4