Schaakclub Terneuzen vandaag vijftig jaar Agenda PREDIKBEURTEN rabtlëL se N.C.L.B.-AFDELING KAPELLE VIERDE 30-JARIG BESTAAN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 11 FEBRUARI 19G1 PltUVlNUlALÜ ZBUUW&tt UüJ 11 AN T HUIDIGE DEPRESSIE Zevenmaal kampioen van Zeeland De „Schaakclub Terneuzen" be staat vandaag precies vijftig jaar! Voor Terneuzen, waar culturele verenigingen over het algemeen geen lang leven beschoren is, een respectabele leeftijd! Geen wonder dat ook de schaakclub in haar 50-jarig bestaah enkele „ge vaarlijke" dieptepunten heeft gekend, maar gelukkig steeds heeft weten te over winnen. Eén van die scha duwzijden is ook de huidige depressie, die de vreugde om het gouden jubileum helaas enigszins doet temperen De oprichtingsvergadering- werd ge houden op 11 februari 1911 in ho tel „Centraal" op de Markt. Ini tiatiefnemer was de heer D. Tho- lens, die met enkele enthousiaste Terneuzense jongeren de schaak club oprichtte en die zelf tot aan zijn dood het voorzitterschap heeft bekleed. Bestuurslid werden de heren J. en J. J. Donze, tand arts L. P. van Dalen, sluismees- ter J. Hellinga en C. H. Broek kamp. De enige van de oprichters die thans no<» in leven is. de heer I. v. d. Sande, werd benoemd tot secretaris-penningmeester. Gedurende korte tijd kende de club ook een damesafdeling, maar daarvoor bleek later toch niet voldoende animo. De eerste we reldoorlog bracht al direct een inzinking. Het was echter de toen bekende schaakmeester, de heer H. Weenink, die in de club nieuw leven wist te brengen. Deze genie-officier, gedetacheerd te Terneuzen, maakte de belangstel ling opnieuw wakker door ver scheidene schaakseances. Ook in de twintiger jaren had de club met tegenspoed te kampen. Tal van ouderen trokken zich te rug maar de heren Tliolens en Verpoorte wisten door hun opti misme en grote activiteit, de de pressie de kop in te drukken. De ..Schaakclub Terneuzen" kende in die tijd verscheidene promi nenten, o.m. de heren J. Delvaux, mr. G. Tichelman en G. A. den Decker. Men speelde nog niet in competitieverband. Wel had men veel contact met de schakers uit het westen van Zeeuwsch-Vlaan- deren. Eerst na de tweede wereldoorlog trad de club naar builen via de schaakcompetities. Dit was wei de glorietijd van de nu jubilerende club. De resultaten waren voor treffelijk: zevenmaal kampioen van Zeeland en drie seizoenen meegespeeld in de zuidelijke com petitie van de K.N.S.B. Eén van de grootste troeven uit die jaren was de heer Quakkelaar, die ver scheidene malen heeft deelgeno men aan de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. In die tijd werden ook de banden ge smeed met de bekende schaak clubs uit Sint Niklaas en Gent. Ook het zgn. „Beneluxtoernooi" dateert uit die tijd. De laatste jaren heeft de schaak- j VANDAAG Middelburg City: Mein Kampt, op komst en ondergang van Hitier; 20 uur, 18 Jaar. Electro: Greep naar de macht; 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Schouwburg: Leids jeugdtoneel; 13.30 uur; Bogard- zaal: C.P.B. en C.J.T.B.; 14.30 uur; Wöhler: Contactavond Medioburgum, 20 uur en Walcherse Zweefvliegers, 20 uur: Schouwburg dansen: 20 uur. Gereformeerd .Teugdgebouw: Cabaret: „Ik wou, ik was", o.l.v. wika Jansen, 21.30 uur. Vlissingen Luxor: Jerry hou Je roer vast: 19 en 21 uur, a.l. Aihambra: Meln Kampf, opkomst en ondergang van Hitier: 19 en 21 uur, 13 jaar. Delta: Walcherse Jazz-Sociëty: 20 uur. Con certgebouw: Uitvoering „De Volks stem"; 20 uur. St. Paulusschool: Jubi leumavond V.K.J.B.; 20 uur. De Zwaan: uitvoering «Vlijt en Volharding": 19.30 uur. Goes Grand; „Meln Kampf". 18 J., 19.00 cn 21.00 uur. Korenbeurs: receptie t.g.v. opening consultatiebureau voor huwelijks- en geslachtsleven, 15.30 u. Zierikzec Concertzaal: Makkers staakt uw wild geraas; 20 uur, a.l. Haamstede Hotel Bom: Slcherhelts- dienst contra Canaris: 20 uur, 14 Jaar. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Het monster van Quatremas; 19.30 uur. Axel Het Centrum: De geisha boy: 18.30 en 21 uur, a.l. Terneuzen Luxor: In de schaduw der Nazi's: 20 uur, 14 jaar. Concertgebouw: De turie In rose tricot; 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De bruiden van Dracula: 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De ondergang van de Mary Deare; 20 uur. 14 jaar Sas van Gent Olympia: Zet 'm op Tom my: 20 uur, a.l. MORGEN Middelburg Electro: Greep naar de macht; 15.30, 19 en 21.15 uui, 14 jaar. City: Münchhausen In Afrika; 14.30 uur, a.l. Mein Kampf. opkomst en on dergang van Hit Ier; 20 uur, 18 Jaar. Vlissingen Luxor: Jérry hou Je roer rcclit; 15, 19 en 21 uur, a.l. Aihambra: Dc koe en de gevangene; 15 uur. a.l. Mein Kampf, opkomst en ondergang van Hitier; 19 en 21 uur, 18 Jaar. Con certgebouw: carnavalsbal; 20 uur. Goes Grand: „Mein Kampf". 18 J.. 19.00 en 21.00 uur. Grand: „De koe en de gevangene" (a.l.) 15.00 uur. Zierikzee Concertzaal: Makkers 6taakt uw wild geraas; 15 en 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: De geisha boy; 15.45 uur, a.l. Bajonetten tegen tanks; 20 uur, 18 Jaar. Terneuzen Luxor; De turie In rose tri cot: 14 uur. 14 Jaar. In de schaduw der Nazi's; 16.30 en 20 uur, 14 Jaar. Concert gebouw: De furie in rose tricot; 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Conny en Pe ter maken muziek: 14.30, 15.15 en 2( uur, a.l. Oost burg Ledeltheater: Het begon met een kus: 14 uur. 18 Jaar. De ondergang van de Mary Dpare; 16.30 en 20 uui Jaar. Sas van Gent Olyrapla: De teeuwendo- ders: 14.30 uur, Zet em op Tommy; 17 uur. alle leert. Koningin Zenobla, de ontembare: 20 uur, 14 Jaar. club nogal met wat moeilijkheden t te kampen gehad. Voornamelijk I ontbreekt het aan de nodige dooi- j stroming. De jeugd waarvan I de meeste verenigingen het toch moeten hebben schijnt in Ter neuzen weinig belangstelling te i kunnen opbrengen voor dit spel. Zo is althans de ervaring in Ter- i neuzen. De massakamp „ZeelandBelgië", die vandaag in het Terneuzense hotel „Des Pays Bas" plaatsvindt, i is niet alleen te beschouwen als j een wedstrijd ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum, maar meer J als een bevestiging van de oude banden tussen de Zeeuwse en Vlaamse schakers. De jubileum- viering is echter uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Aan de- ze massakamp wordt zowel door Zeeland als door België deelgeno men door niet minder dan 55 scha kers. De organisatie berust bij de Zeeuwse Schaakbond. Van Zeeuwse zijde wordt deelgenomen door spelers uit diverse plaatsen van Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen en uit Vlissingen, Middelburg en Goes. Uiteraard hopen de voorzitter dei- jubilerende club, de heer J. J. Kaan en diens medeleden, dat de massawedstrijd van vandaag, de inleiding mag betekenen van een hernieuwde opleving van het schaakspel in Terneuzen. ROWI-prefab-parket Geluiddempend Kraak- en spijkervrij Contactgeluid- isolerend Elastisch, buigzaam Eenvoudig opneembaar Zie onze etalage Dealer voor Zeeland IN VERENIGINGSGEBOUW „OBADJA" VLISSINGEN Katholieke vrouwen hielden geslaagde jaarvergadering Donderdagavond kwamen de katho lieke arbeidersvrouwen, afdeling Vlis singen, in jaarvergadering bijeen in het Ariënsgebouw. De voorzitster, me vrouw A. Kuyg-Joosten opende de ver gadering met gebed en heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. Gezamenlijk zong met het K.A.V.- lied. Mevrouw E. Hontele-Maes me moreerde in haar jaarverslag de vele gebeurtenissen in de vereniging. In het ledental kwamen enkele verande ringen, maar het aantal bedraagt thans ongeveer honderd. Mevrouw M. de Jonge-Jansen las het financiële verslag, dat sloot met een batig saldo. Beide functionarissen werd met een applaus dank gebracht. Vervolgens werd een propagandistisch woord voor het Welfare-werk van het Rode Kruis voorgelezen. Kapelaan Nistelrooy vroeg tijdens een toespraakje om assistentie voor de leiding in de vrouwelijke teenager- groep. Hij kan het werk alleen niet af. De hulp betrof vooral de geestelij ke en morele vorming. Uit zijn woor den bleek, dat ongeveer honderd teen agers reeds voor de vijfde maal de bijeenkomsten bezoeken. De bedoeling van de- kapelaan is om groepen te for meren, waar volwassen leiasters vor ming kunnen geven. Kapelaan Nistel rooy vroeg ook financiële steun, om dat de leden geen contributie betalen. Een door het bestuur voorgestelde collecte vond een spontaan onthaal. Na de pauze bracht de jeugdband „Ri- ni and nis Rocking Stars" met de zin- jende „Croonstars" wat leven in de brouwerij. Een hartelijk applaus was telkens de dank van de aanwezigen. Een toneelstukje „Hoog bezoek" voor het voetlicht gebracht door een vier tal dames, bracht de lachspieren in beweging. Vooral mevrouw Schee persDe Vries toonde hierin uitste kend spel. Na diverse attracties werd de humoristische modeshow „Oud en Nieuw" gepresenteerd. Mevrouw Heij- dens, die ae mannequins aankondiecie deed dit voortreffelijk. Na nog enkele andere verrassingen besloot de voor zitster deze geslaagde jaarvergade ring. Sloop 21 noodwoningen in Havendorp aanbesteed Dc directeur van Gemeentewerken te Vlissingen heeft vrijdagmorgen te Vlissingen aanbesteed, het slopen van 9 houten noodwoningen in het Havendorp te Vlissingen en het slo pen van. 12 stenen noodwoningen, eveneens in het Havendorp aldaar. De respectievelijke inschrijvingen hiervoor waren als volgt Gebr. De Witte, Westkapelle 3780 en 400: F. L. C. Hoornick, Middel burg 4518 en 500; sloperij firma Sturm en Dekker, Oostkapelle, 3150 en 510; A. Huibregtse. Westkapelle 3195 en 606; C. Westdorp, Goes 4100 en 425; Ch. C. F. Hoornick, Roosendaal, alleen sloop houten woningen 3645; Van Popering en Snoeij, Amsterdam, al leen sloop houten woningen 3600. De gunning is aangehouden. Gevonden voorwerpen Bij de waarnemend commissaris van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 1 tot en met 7 fe bruari gevonden, voorwerpen: enkele rijwielen en autosteps, diverse hand schoenen en wanten, portemonnee m. inhoud, ring met sleutels, kabelslot, ballpoint, broche, lederen aktentas en een haarspeld; twee schoolspaar- kaarten, jurk en rok, muntbiljet, drie sleutels in etui, kleine herdershond, damessjaal, armband, honderiem, wollen das, enige sleutels, vierkleu renpotlood. blikken doosje met geld en rolletje drop, Tirolermuts, broek riem, sïerduiven. knipmes, en enige wanten cn handschoenen. DOMBURG Vergadering schietvereniging De schietvereniging „Domburg" ver gaderde dezer dagen in „Tramzicht", waar bleek, dat net afgelopen jaar voor de vereniging gunstig mag wor den genoemd. Er werd met succes aan verscheidene wedstrijden deelgeno men. Het ledental bedraagt thans 2S. Besloten werd tijdens deze vergade ring om met 4 vijftallen deel te nemen aan de wedstrijd van de Zeeuwse Schietbond. De vereniging heeft een bedrag van 252.77 in kas. plus 285 aan schietschijven en patronen. Ook is de vereniging in het bezit van twee concoursbuksen. In het buksfonds is nog een bedrag van 145.90. De he ren li. Schoe en W, Erand werden als bestuurslid herkozen. Vereniging voor melkcontrole bijeen Onder leiding van voorzitter Jae. de Visser Lz. vergaderde woensdag de melkcontrolevereniging Domburg- Aagtckcrke in zaal „Rehoboth" te Domburg. Vijf nieuwe leden waren toegetreden, zodat het ledental thans 51 bedraagt met in totaal 351 te con troleren dieren. De penningmeester maakte in zijn verslag melding van een batig saldo van 477.63. De be stuursleden J. do Visser Lz. te Dom burg en L. de Visser Cz te Oostkapelle werden herkozen. Het verslag van de monsternemers bracht enkele interes sante cijfers naar voren over de op brengst van de verschillende rubrie ken melkvee en het grote verschil in opbrengst dat kan liggen tussen goede en slechte produktie. Na uitvoerige discussies werd besloten om het voor stel van de provinciale vereniging voor melkcontrole, om te komen tot oprichting van een organisatie voor aankoop en afzet van geregistreerd fokvee. voor kennisgeving te aanvaar den. O.- EN W.-SOUBURG P.v.d.A.-afdelirig herkoos aftredende bestuursleden De afd. Souburg van de PvdA kwam bijeen voor de jaarvergadering. Deze bijeenkomst in het Rode Kruisgcbouw werd goed bezocht door de leden. Het jaarverslag van de secretaris gaf een overzicht van de verschillende activi teiten door de afdeling in het afgelo pen jaar ontwikkeld. Het ledental bleek met twee te zijn teruggelopen. De voorzitter kon evenwel mededelen, dat het ledental nu weer stijgende is. middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland Vier jubilarissen kregen het gouden bondsinsigne Met een vrolijk en afwisselend feest programma heeft de afdeling Kapel- Ie van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond vrijdagavond in het verenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle haar 30-jarig bestaan ge vierd. Het hoogtepunt van deze avond vormde wel de uitreiking van vier gouden bondsinsignes aan de he ien B. de Koeyer, L. Flipse, P. van Dalen en St. Korstanje. die 25 jaar lid van de bond zijn. De hoofdbestuurder, de'heer P. Min- naard, lid en oud-voorzitter van de afdeling, reikte namens het hoofdbe stuur de onderscheidingen uit. In zijn toespraak drong de heer Min- naard er op aan ook in de volgende periode bij het beginsel te blijven en niet alleen bij de geest van de tijd. „Als afdeling zult gij ook niet moeten berusten bij deze feest avond, maar de talenten, door God U gegeven, moeten benutten, aldus de heer Minnaard. Na dat hij de oorkondes had uitge reikt èn de insignes had opge speld, sprak namens de gedeco reerden de heer St. Korstanje een dankwoord. Namens de afdeling bracht dc heer J. Kloosterman rijn gelukwensen over. Ter gelegenheid van het jubi leum van dc afdeling werden er feli citatietoespraken gehouden namens de zusterverenigingen Kloetinge. Katiendijke. Wemeldinge. Biczelinge en Scho're en namens de afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.B.B. Na de opening met gezang gebed en schriftlezing, sprak de voorzitter, de heer J. Kloosterman een welkomst woord. waarin hij zich in het bijzon der richtte tot de heide oud-voor zitters, de lieren J. Waverijn en J. Nijssen, hoofdbestuurder en afge vaardigden. Vervolgens gaf de heer P. de 'Koeyer een historisch over zicht onder de titel „De tijd staat niet stil". Hieruit bleek dat de afde ling thans vijftig leden telt, waarvan nog als oprichters actief lid zijn. de heien J. Nijssen en A. Meulpolder. Behalve een verloting, traktatie en het optreden van een eigen koortje werd de avond gevuld door de mu ziekgroep „Romantiek en Ritme" uit 's-GravenpoIder, onder leiding van de heer Iversen MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Dc commissaris van politie te Middelburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlich tingen zijn te verkrijgen omtrent onder staande voorwerpen die in het tijdvak van i tot cn met 8 lebruari 1961 als ge vonden zijn aangegeven: Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnee's m. en zonder inhoud, armbandhorloge, zwart kinderfietsje, zelfbinder van rijwiel, rui tenwisser van auto, grijze hoed. rode step. medaillon, houten lat, manchester broek, rood met blauwe das, herenrijwicl, tand wiel, veelkleurige hoofddoek, veelkleuri ge sjaal, schakelarmbandje, snoer zwarte kralen, plastic emmer, bankbiljet, zwar te vulpen, auto wasborstel, rijwieldynamo, groene wollen sjaal, paarse hoofddoek, linker pantoffel. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politic te Middelburg. WESTKAPELLE Hervormde vrouwen voorgelicht over „Hedenesse" De Hervormde Vrouwenvereniging te Westkapelle kwam dezer dagen onder voorzitterschap van mevrouw A. Oosthoek-Kruit bijeen, om een lezing aah te horen die werd verzorgd door mejuffrouw Lakó. van het vormings centrum „Hedenesse" te Cadzand. Me juffrouw Lakó wist de dames te boeien met haar inleiding over het vormingswerk op genoemd centrum, Het verslag van de penningmeester die zij met kleurendia's illustreerde bleek een batig saldo van 238 aan te geven. De secretaresse van de vrou wenbond bracht verslag uit van het werk van de vrouwengroep. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende bestuursleden, te we ten de voorzitter, de heer W. de Wolf en de penningmeester, de heer A. W. Bouff, met algemene stemmen herko zen. In de plaats van de heer J. de Grave, die tussentijds aftrad, werd gekozen de 2e secretaris, de heer J. J. Bomer. Als bestuurslid werden ver der gekozen de heren J. Kempe cn H. de Vos-Burchart. De voorzitter sprak daarna woorden van dank tot de afgetreden bestuurs leden, die niet meer in het bestuur te rugkeren. secretaris J. de Grave en mevrouw W. Postema-Woldhek. Na dat de secretaris van de raadsfractie nog een overzicht had gegeven van het raadswerk, werd de vergadering gesloten. Teenager-day in jeugdhoeve te 's-Heerenhoek In de jeugdhoeve te 's-Hecrenhoek is dezer dagen, onder leiding van kape laan Kroon uit Vlissingen voor de Walcherse en Zuidbevelandse jeugd van 14 tot 17 jaar. een zogenaamde teenager day gehouden. De opzet was voor deze leeftijdsgroep een aange name en tevens leerzame bijeen komst te organiseren. Na de heilige mis, 's morgens om tien uur, en het ontbijt onderhield de kapelaan de jongelui over het onderwerp: „Teen- ager, duif te leven". Na de middag maaltijd volgde een door de jongelui verzorgd cabaret waarna de teenager day om vijf uur in de parochiekerk werd gesloten. Men hoopt per seizoen nog enkele van deze dagen te kunnen organiseren. VROUWENPOLDER Vergadering N.C.V.B. i Onder voorzitterschap van mevr. A. C. v. d. WalWolf vergaderde I de afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. Tijdens de afhandeling van de huis houdelijke zaken werd mevr. A. Kod deLoüwerse herkozen. Nadat ds. Poelman uit Arnemuiden een lezing had gehouden over „Ge bedsgenezing" werd er gecollecteerd ten bate van het Magdalenafonds. In de volgende vergadering zal dok ter Schep uit Serooskerke spreken over „De ontwikkeling van het jonge kind." Officiële publikatie VLISSINGEN HINDERWET Verzoek om vtqumiini. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie. 2e afdeling, ter inza ge ligt een verzoek met bijlagen van de .heer J. Blaasse. te Vlissingen om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrich ting voor machinale houtbewerking, waarin 5 elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 15 p.k. gebezigd zullen worden io het perceel Nieuwstraat 23. Gedurende tien dagen, te rekenen van 10 februari 1961 af. bestaat voor een ieder tic gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te hren- gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag. 28 februari a.s.. des voormiddags 10.30 uur. ten gemeente- huize, een openbare zitting worden ge houden. waarin mondeling bezwaren le gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemach tigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen. Mede is tot beroep gerechtigd de gene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. indien hij niet woonachtig is in deze gemeente ol' in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. vlissingen Tijdelijke afsluiting van dc Parklaan B. en w. van Vlissingen: brengen ter openbare kennis: dat de Parklaan zal zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van voet gangers vanaf 13 februari 1961 tot en met 25 februari 1961 of zoveel langer als no dig of korter als mogelijk zal blijken. VEILING GOES 10 febr. Groenlên: Per kg: Spruiten All 91—49. BH 17—39. afw. 15—36 Witlof Al 84—89. All 79. BI 88. Bil 75. afw. 53 Groene sav. kool IJ 17—18. Rode kool l 7. Boerenkool 11—18. Uien 12—17. Peen 3.50 —5. Prei I 84. II 25—31. Veldsla 190—230. Andijvie 90—110. Aardappelen bonken 7. grote 2.50. Per stuk: Knolselderij III 12 VEILING MIDDELBURG 10 febr. Appelen; Golden Delicious 70-80 54, 65-70 46. Ill erof 30—91, Jonathan 75-8(1 29—32. 70-75 18—36. 65-70 19—33. 60-65 24. III grof 1824. Laxton Superb. 75-80 45, 70-79 37. Peren: St. Remy 75-85 12—33. 65-75 1214. Gieser Wildeman 60-70 45. ZATERDAG 11 FEBRUARI Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit. 10.15 Bijbelstudie: Middelburg 10 Bijbelstudie. 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. ZONDAG 12 FEBRUARI Ned. Herv. Kerk, Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Wapenaar. Ar nemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Biggekerke 9.30 ds. Kloosterman, 2 ds. Odé. Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet. Gapinge 10 ds. De Boer. Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Theunissen. Kleverskerke 10 ds. Wieringa. /Koudekerks 30 ds. Van Duyne, 2.30 ds. Van Herwaarden, 't Zandt 10.15 ds. Van Herwaarden. 10.15 jeugdkerk. 7 ds. Odé. Melis- kerke 2.30 ds. Nennie. Middelburg, Nieuwe Kerk, 9 ds. Enker, 10.30 ds. Nante, 7 ds. Aalders (O.D.) En gelse Kerk 10 de heer Hamelink Koorkerk 10 ds. Van Houte. Nieuw en Sint-Joosland 10 en 2.40 ds. Van Haarlem. Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema. 7 ds. Van Duyne, 9.30 jeugdkerk. Oostkapelle 30 en 2.30 ds. Richard. Ritthem 10 ds. Nennie. 2.30 ds. Kwast. Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. cl. Wind. Sint-Laurens 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Kok. Veere '2 ds. Wieringa. Vlissingen, St.-Ja- cobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kloosterman't Anker 9.30 jeugd kerk Johanneskerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. KloostermanHavendorp 30 ds. Odé. Vrouwenpolder 2 ds. De Boer. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. 7 cis. Kok (jeugddienst). Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Dulle- men. Gerei'. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Ytsma. Domburg 10 ds. v. cl. Bom, 2.30 ds. Poelman. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek. Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Hee- sen. Middelburg, Gasthuiskerk, 7.30 ris. Ytsma Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Couvée Noorderkerk 9.30 ds. Boon stra. 5 ds. Van Til 't Zand 8.45 ds. Couveé. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 30 en 2.30 kand. Kuiper. Seroosker ke 10 ds. Van Wouwc, 2.30 ds. Van Til. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal. Westkapelle 10 ds Poelman, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.30 ds. Douma. Middelburg 10 en 3 ds. Hendriks. Vlissingen 4.30 ds. Dou ma. Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesdienst. Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesdienst. Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Middelburg 9.30. 2 en 6..3Q leesdienst. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 de heer Kok. Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Zoute lande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 leesdienst, 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring Middelburg 10 ds. Van Hou te. Vlissingen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Lutli. Gemeente. Middelburg 9.30 ds. Grabandt. Vlissingen 11 ds. Grabandt. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen 10 ds. Gorter. Hersteld A post. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 hei- ligingssamenkomst, 7.30 verlossings samenkomst. Vlissingen 10 heili gingssamenkomst. Èvang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem III) 10 en 5 de heer Nijhof. Herv. Evang. Westkapelle 9.-15 en 2.45 de heer Faasse. Volle Evang. Geni. Middelburg 10 dienst. 50-60 32—89. Appelen: Goudrenet 75-SO 21 —28, 65-75 16—18. Lil grof 14—18. Groenten: Andijvie 78—1.22. Sav. ko»l 9— 24. Rode kool 7—9. Witlekool 67 Boe renkool 12-26. Prei 32—52. Glas veldsla 6."»—1.30. Uien schoon 1421. ongesch 24 —25. Witlof 6084. Breekpeen 24. Kro ten 4—11. Spruiten ongesch. 31—74, gesch. 72—1.11. VEILING KAPELLE 10 febr, Jonathan l 75-30 35, 70-75 42. II 75-80 34. 70-75 36. 65-70 32—35. 60-65 25, IID 10. Ill grol 14—17, lil lijn 5—11. Gol den Delicious I 80-85 63. 75-80 70. 70-75 62, 11 75-80 60, 70-75 59. 65-70 40—49. 60-65 33 —34, IID 14—17. Ill grof 31—47, 111 fijn 15—26. Goudrenet II 75-35 24—27. 65-75 17. IID 9—10. Ill tijn 59'^j. Winston I 75-85 39, 69-75 32—40. II 65-75 28. Laxton Su perbe I 75-80 52, 70-75 49. 65-70 36. Con ference III t'tjn 8!i11, St. Remy II 75-85 13. II 65-75 12. III grof 10. Ill fijn 8V3. Aardappelen II T'i—11. Groenten: Boe renkool 13. Rode kool 67. Knolselderij 11 VEILING BERGEN OP ZOOM 10 febr. VVïttekool ö'.2—6. Boerenkool 7— 22. Savooiekool 18—26. Rode kool 7—8 Spruiten 201.35. VVaspeen 7—26. Prei 15 —35. Kroten U. Witlof 27—77. Jonathan 832. Golden Delicious 1654. Goudrenet 845. Saint Remy 1722. COOP. EIERVEILIXG ROTTERDAM 9 lebruari. Aanvoer 81.000 stuks. 00 75/en op 19.60—20.20; 0 70/75 14.90—15,90: 1 65/70 13,50—13.90; 2 60/65 12,70—13,10; 3 65/liu 12.30—12.80: 4 50/55 12.10—12.40; 5 40/öU 11,00; 6 40/45 10.20. COOP. TUINBOUWVEILING R'DAM 9 lebruari; Aardappelen 9. Andqvie l,i>2- 1.20. Witlof IA 77-S4, HA 65-75. IB 70- 76; I1B 56SS; Spruiten geschoor. 90, IA 50—67. IB 65. ID 61—65. Veldsla 1.50—1,70. Rode kool 7—14. Gele kool 7—16, Groem kool 17—35. Boerenkool 35—43, Uien 7—19 Uien geschild 7—15, Knolselderij 823. per kg. Selderij 13—23 p. bos. Prei 25—38 Champignons 3,503.70, Cox's Orange Pip pin. klasse IA 87—94. IB 62. IC 34. IIA 81 IIC 49. Jonathan, klasse IA 45—49. IB 35- 42, IC 27—30, IIA 80—43. IIB 22—40. Gol den Delicous klasse IA 58—63. 1B 48—55. IC 43, IIA 4753. IIB 39—48 Goudrenet, klasse IA 31—37. UA 22—30, UB 20—21. US 12-jc20. Conference, klasse IA 4660 IB 40—54. IC 40—46. IIA 41-45. UB 38—40. [IC 27—30. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks Glassla C 11 16—13 Per kg Witlekool 5. Prei 16—33. Knolselderij 4—7 Spruiten gesch. 63—78. ongesch AU 30— 55. Uien 7, Witlof A li 74 —80. B 7y84 B U 78—79, afw 45—65 Schorseneren 3b Stiiofsla 41—60. Appelen: Jonathan 11 70 33 65 28. IID 8—10. Ill grof 17—18, III fijn li12. kroet 810. Goudrenet 111 grof li- V1SMI-JN BRES KENS 29 jan t.m 4 tebi f.33 kg hot. 45 kg 1 schar, 10.093 kg kaheljauw, 1589 kg. W(J ling. 57 kg lever. .19.201 kg sardijn, 89 kg 1 haring, 4996 kg sardjjnpuf. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op S-2: Albert V van Londen, Trio van Antwerpen, Armo- nia II van New Castle. Naerebout van zee. Thetis van Rotterdam. Sunset van Immingham. 9-2: Anije Oltmann van Antwerpen. Gemma van Antwerpen, Lily C. Michalos van zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 8-2: Mees Cremer van Shoreham-Gcnt. Fi- ducia van zee. Zuidpool van Lissabon, Langkoeas van Bremen. Castor van Pi raeus. Biak van Rotterdam. Spirit van zee-Gent. Lulterkerk van Bremen. Mei doorn van Vigo, Europa van Londen. 9-2; Algol van Dunkirk. Sandenburgh van Rotterdam, Asterope van Rotterdam-rede, Leuvehaven van Rotterdam. Ivoorkust v. Freetown. Gerson van zee-Hansweert. Gepasseerd van Antwerpen op 8-2: Wy- mers naar Nantes. Sagita naar zee. Vedet te naar Hull-Gent. Oranjefontein naar Amsterdam. Wulp naar Rotterdam. Ardïto naar Plymouth. 9-2: Alderd L naar Lo- rient. Victory naar Hull. Odile R naar Huil, Liberiakust naar Londen, Roepat naar Amsterdam. Oranje naar Fulham, Asterope naar zee-rede. Vlissingen aangekomen op 9-2 Kinn van Rostock. Concordia van Gdynia. Rask van Bremen, Ute Erica van Antwerpen. 10-2: Gersom van Hnnsweert. Vlissingen vertrokken op 9-2: Concordia naar Palermo^ Kinn naar Black Sea. Rask naar Sea, Gersom naar Stockholm. Gepasseerd naar Antwerpne op 9-2: Cu- yan jonden. Adm. Courbet van zee-Gent. Zanzibar van Londen. Hydra van Londen, Ador.is van Bremen. Caltex Gorinchem van Kopenhagen. Flores van West Hartle pool. Oosterburgh van Rotterdam. 10-2: Delft van Hamburg. Angolakust van Am sterdam. Garoct van Hamburg. Reliable van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 9-2: Castor naar Rotterdam, Da Costa naar Irvine, Hunze naar Newross-Gcni. Algol naar Rotterdam. Delta naar Cork. Fiducia naar Goole. Biak naar Garidon. 10-2: Zuidpool naar Londen. Mies van Dublin. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter mevrouw .1. Pel-Mel- link. Rouaanse Kaai li, tel. 2585: apotheek W. K. Hummelen. Markt 69. telefoon 2134. Vlissingen: dokter Sluijtcr. Julianalaan 9. tel. 2225: apotheek: J. M. H. van de San- de. tel. 2066, Badhuisstraat 22—24: Seroos kerke. Oostkapelle en Veere: dokter J. W. Oosterhofl. Markt A 155. Veere. tel. 0 1181- 271: Westkapelle. Zoutelande en Koude kerke: dokter H. Frima, Duinweg 59. Zou telande, tel. 0 1186—2S2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15