,Nijveraar' parkeerde op verboden plaats WALCHEREN „Zang Veredelt", Kortgene hield talentenjacht ZUID-BEVELAND VADER HIELD ZIJN ZOONTJE EEN MAAND VAN SCHOOL ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 "FEBRUARI "1961 KANT ONGERECHT TERNEUZEN Voertuig bovendien op acht meter van kruispunt Voor do kantonrechter mr. II. van de Belt te Terneuzen, stond dinsdag morgen terecht de nijveraar F. F. uit St.-Niklaas (België). Hij zou op 13 juni zijn auto geparkeerd hebben op een plaats, waar dit verboden was, terwijl liij bovendien slechts 8 meter van een kruispunt verwijderd stond. „Bij ons is dat toegestaan tot op 5 nieter", aldus verdachte, maar de officier bracht hem aan het verstand dat dit in België ook binnen de 8 meter verboden is. Do eis luidde f 5 subs. 1 dag voor Iedere overtreding. Uitspraak f 5 subs. 1 dag voor over treding van liet waehtverbod en f 1 subs. I dag voor liet te dicht bij het kruispunt parkeren. De landbouwer A. O. uit Sas van Gent had op 16 januari een stuk van de uitlaat van zijn auto verlo ven, zodat de gassen onderlangs de wagen ontsnapten. „Ik ben doorgereden omdat drie klanten op me stonden te wachten", .al dus verdachte, die voor de over treding een boete kreeg van f 15 subs. 3 dagen. Omdat de tandtechnikor J. P. uit Terneuzen op 29 december te Axel met een pakje onder de arm op een bromfiets reed, was hij niet in staat behoorlijk richting aan te geven. Dat kostte hem f 15. subs. 3 dagen. 'Conform de eis werd bij verstek veroordeeld tot f 30 subs. 6 dagen, de stratenmaker A, F. uit Groede, die op 12 januari met zijn bromfiets nabij Philippine een stilstaande auto had aangereden en beschadigd. De Terneuzense chauffeur A. van D. had op 15 november op de Grenulaan te Terneuzen het overige verkeer gehinderd bij liet keren van zijn auto. Eis en uitspraak f 30 subs. 6 dagen. De chauffeur J. de R. uit Hontenisse had op 3 november te Axel teveel mensen in zijn cabine vervoerd en bovendien tweemaal zijn werkboekje niet goed ingevuld. Dat kostte hem een boete van f 10 subs. 2 dagen en twëe boeten van elk f 3 subs, twee maal 1 dag. Kleispoor „Het was liet afgelopen najaar wel erg moeilijk om bieten te vervoeren zonder een spoor op de weg achter te laten", aldus de landbouwer A. de R. uit Kieldrecht (België). „Daar hebben wij dan ook veel begrip voor gehad", was het antivoord van de officier. „Maar U had het op 23 no vember te NIemv-Namen toch wel Iets te bont gemaakt. Daar lag' ge woon een dikke laag kiel op de weg, en die had U moeten opruimen". Eis f 25 subs. 5 dagen, uitspraak f '15,- subs. 3 dagen. De Axelse aannemer J. de P. bad op 9 november personen vervoerd met een autobusje zonder daarvoor vergunning te hebben, terwijl ook het keuringsbewijs ontbrak. Aange- Aanbesteding van werken in Bergen op Zoom In het kantoor van de directeur ge meentewerken te Bergen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed de vernieuwing van de bestrating van de Zuidsingel en het aanbrengen van betonklinkers in de Ouwe Wouwse baan. Voorts het aanleggen van en kele trottoirstroken. Er waren acht inschrijvingen binnengekomen. Laagste inschrijving was van de fa. gebr. Moerland en Zn. te St.Anna- land voor 26.900.—; hoogste fa. Kosters uit Eist voor 39.800,—. De raming bedroeg 30.460. Scheepvaartverkeer in Kanaal door Zuid-Beveland In de maand januari passeerden er door het Kanaal door Zuid-Beveland 6157 schepen welke een inhoud had den van 3.036.165 ton. Van deze sche pen waren 3947 geladen schepen van 2.017.841 ton en 2210 ledige van 1018.324 ton. Daarvan waren 3581 geladen motorschepen van 1.611.299 ton en 1382 ledige van 708.201 ton. 348 geladen sleepschepen van 399.519 Ion en 244 ledige van 291.322 ton. Verder passeerden er 564 sleepboten en 38 coasters van welke laatste er 18 geladen waren en 20 ledig. Tot de rijnvaart behoorden 573 ge- iaden motorschepen van 342.014 ton en 66 ledige van 51.204 ton. 137 ge laden sleepschepen van 187.551 ton en 3 ledige van 4.434 ton naar Bel- fië. 414 geladen motorschepen van 42.723 ton. 43 ledige van 22.020 ton en 44 geladen sleepschepen van 56.747 ton en geen ledige naar België. Er passeerden 2.322 geladen motor schepen van 1.076.520 ton. 278 ledige van 125.643 ton en 241 geladen sleep schepen van 294.813 ton en 44 ledige van 47.775 ton naar België en 1.259 geladen motorschepen van 534.779 ton, 1.106 ledige van 582.558 ton en 107 geladen sleepschepen van 104.706 ton en 200 ledige van 243.547 ton van België. Naar nationaliteit waren de schepen verdeeld in 3.609 Nederlandse. 1.950 Belgische. 163 Duitse. 255 Franse. 170 Zwitserse. 9 Luxemburgse en 1 Engelse. In januari passeerden er 41 schepen meer als in deoember. Faillissementen Op 1 febr. zijn de volgende faillisse menten uitgesproken; over J. Por- reij, vrachtrijder te IJzendijke, rcch- Ler-commissaris is mr. C. E. Coester, curator mr. H, A. R. de Mul te Oost burg; over D. Kroon, rijwielhandel te Noordwelle. gemeente Westerschou- wen, rechter-commlssaris mr. T. W. Attema, curator mr. K. A. Keuning l e Zterlkzee en over M. Bolle, markt koopman in manufacturen te Sirjans- land, rechter-commissaris mr. A. W. Thöne, curator mr. C. J. B. du Croo te Zierikzee. Wegens gebrek aan actief werd het faillissement tegen J. de Roos te Axel en .T. W. M. de Vos te Middelburg opgeheven. zien de nodige vergunningen nu wel zijn verleend, werd verdachte ver oordeeld tot twee waarschuwings- boeteri van elk f 7.50, subs, tweemaal 2 dagen; Vijf gulden subs. 1 dag. luidde dc uitspraak tegen mejuffrouw N. de F. uit Axel, die op de avond van 9 december als voetgangster aan de rechterkant van dc rijbaan had ge lopen, terwijl dit volgens de wet aan de linkerkant dient te geschieden. Do zaak tegen de Belgische beenhou wer R. V. uit Zelle, die op 11 novem ber te Hulst een geparkeerde auto had aangereden, werd voor nadere bestudering aangehouden. Volgens de raadsman van verdachte, mr. Van Noort. had de Belgische chauffeur moéten uitwijken voor een overste kende dame met haar kind. Konijn uit Hoofdplaat werd kampioen van Zeeland Tijdens de op 29 januari j.l. te Bre da gehouden kampioenstentoonstel ling voor Brabant en Zeeland, werd een Belgische haas van de heer C. J. Mollet uit Hoofdplaat uitgeroepen tot kampioen van Zeeland. De ei genaar ontving hiervoor een pla- 3uette. die beschikbaar was gesteld oor dc commissaris der koningin in Zeeland. De heer Mollet had al eerder inooie resultaten bereikt met zijn konijnen. Op de provinciale tentoonstelling te Terneuzen behaalden zijn dieren tweemaal het predikaat Z.Z.G., drie maal Z.G. cn tweemaal G.G., met twee ereprijzen voor de mooiste voedster en de mooiste Belgische haas. Op de bondstentoonstelling te 's-Hcrtogenbosch behaalden zij een maal Z.Z.G., driemaal Z.G. en vier ereprijzen. Faillissement geëindigd "Door homologatie van 't aangeboden akkoord is het faillissement van de vennoten van dc „Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie" te Vlissingcn, W. D. de Regt en M. C. Witlox te Vlissingen, alsmede H. M. C. Wentink te Tilburg, geëindigd. MIDDELBURG Damtoernooi te Middelburg Zaterdag is te Middelburg het jaar lijkse toernooi om een zilveren wis- sel.bèker begonnen. Dit toernooi, dat door een limonadefabriek financieel wordt mógelijk gemaakt, werd voor de 5e maal gehouden. Niet minder dan 24 deelnemers, waaronder enige Zeeuwse cracks kwamen, in de eer ste ronde uit. Het toenooi wordt gespeeld volgens een afvalsysteem. Deelnemers, die 4 verliespunten heb ben vallen nl. af. De uitslagen van de eerste ronde zijn: A. Walraven (M'burg)J. v. Houte Scherpenisse) 20; F. Blaas (Aag- tekerke)M. Marijs (Souburg) 2 0; R. Rijkse (Yerseke)—v. d. Reest (Scherpenisse) 2—0; A. L. G. v. Doorn (Scherpenisse)G. Blom ('s Gr. pold.) 0—2; C. v. d. Slikke (Scherpen.)G. v. d. Werf (Scher pen.) 20; J. Vroegop (Scherpen.) M. Bolier (Scherpen.) 20; J. Blom ('s Gr. pold.)J- Baayens (memuidenA) 20; A. v. d. Broeke (Veere)L. de Wilde (Scherpen.) 20; J. Louwerse (Yerseke)W. Heydra (Vlissingen) 11: J. N. de Vroom (Arnemuiden)C. Coppool- se "(Arnemuiden) 20- De partijen LereDe Jonge en De Leeuw—Sinke moeten nog worden gespeeld. WESTKAPELLE N.C.V.B. beluisterde lezing ever gebedsgenezing Dezer dagen vergaderde de N.C.V.B. afdeling Westkapelle onder leiding van de presidente mevrouw Van Roo- ijen-van Slghem. Spreker was ds. Poelman van Arnemuiden over het onderwerp; „Gebedsgenezing". De jaarvergadering wordt gehouden op 13 maart. KLOETINGE „Amicitia" geopend met filmavond De afdeling Kloetinge van de Partij van de Arbeid bood haar leden' ter gelegenheid van de opening van „Amicitia" een filmvoorstelling aan. In zijn begroetingswoord sprak de heer D. Schipper, voorzitter der afde ling. de hoop uit, dat de naam „Ami citia" niet alleen een symbool zou zijn. maar dat „vriendschap" de bin dende factor in de gemeente zou worden. Hierna volgde de vertoning van de film „Het licht dat ver dween". WEMELDINGE Hervormd kerkkoor vergaderde Het Nederlands hervormd kerkkoor te Wemeldlnge vergaderde dezer da gen onder leiding van de heer J. Veerhoek. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van mevrouw Noussen mevrouw Hamelink gekozen, terwijl de heer Plug de plaats in neemt van de heer W. Weaekind. De overige bestuursleden werden herko zen. Besloten werd met dankdag een uitvoering te geven in de Nederland se hervormde kerk. De dirigent de heer A. v. d. Cingel en de leidsters van het meisjes en het kinderkoor, respectievelijk de dames M. Veer hoek en A. Kosten, werden met al gemene stemmen herbenoemd. WAARDE Jaarvergadering Groene Kruis De vereniging het Groene Kruis te Waarde hield maandag in zaal Koe man haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer M. Wa terman Mz. Het jaarverslag van de secretarie getuigde van een gunstig vereni gingsjaar, terwijl de rekening een kiein batig saldo te zien gaf. De begroting van 1961 omvatte aan inkomsten, en uitgaven een bedrag van 3065.44. De contributie werd voor 1961 wederom vastgesteld op 7,— per jaar. Herkpzen werden de heer C. Mol als bestuurslid en de heer J. J. Pieper voor de wijkverpleging. WOLPHAARTSDIJK Kunst-filmavond van Blindenbond Maandag gaf de Nederlandse Blinden bond een kunstfilmavond in het dorpshuis te Wolfaartsdijk. Na de opening door dokter A. I. Vos liet de mondharmonica- en accordeonvereni ging „Harmonicana" enkele nummers horen. De propagandist van de Blin denbond de heer Joh. van den Berg droeg voor uit werk van Annie M. G. Schmidt en gaf een brailledemonstra- tle, waarna de film „De stoute schoe nen" werd vertoond. Burgemeester B. M. G. ter Haar Romeny sprak een Uotwoord. VLISSINGEN Eervol ontslag coliectrice Staatsloterij Op haar verzoek is eervol ontslag ver leend aan de coliectrice der Staatslo terij. mevrouw H. van der Hulst- Rijnaarts te Vlissingen. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen; J. Marijs—Teune, z,; E. H. M. Rijnliarb—Verdaas, d.; J. M. H. Clarisse Raats, d.: A. Dillen—Bekkema, d.; Y. Ak kerman—de Leeuw, z.; A. Lenos—van Winkelliof, d.; L. M. StavenuiterNiesen, d.; J. Kroon—Stroo, cL; A. J. Davïdse van der Hooft, z.; M. G. Peppllnkhuizen— Barten, z.; M. T. Poortvliet—van Korten- hof, z. Ondertrouwd: L. Schoppenhouer 25 j. en R. de Hollander 21 J.: VV. M. Christiaanse 25 j. en C. J. de Regt 25 j.; C. A. Baltus 24 j. en M. M. Th. de Vries. Getrouwd: A. Klomp 21 J. cn K. K. Hof stede 20 J.; P. C. Stroo 26 J. en M. N. Visser 23 j.: G. M. VV. Aeda 28 j. en E. Scheera 19 j.: J. Floresse 22 j. en A. C. de Boe 19 J.: E. A. Polvliet 20 j. en J. F. VVis- sekerke 18 J. Wielart 23 j. en J. C. Schout 22 Overleden: J. C. van Vlaanderen 82 j. wed. van C. Schout. VEERE Bevallen: M. L. MeiJersSturm, z.: J. A. van Belzende Groene, d. Ondertrouwd: P. E. Dingemanse 22 j. en E. J. Bliek 20 j. Getrouwd: T. P. van Laarschot 42 J. en jkvr. M. M. den Boer Poortugael 27 j.: VV. J. F. von Bernuth 70 j. en H. H. de Ma- rez-Oijens 52 j. In de „Korenbeurs" to Ivortgene heeft de zangvereniging „Zang Ver edelt" vrijdagavond een geslaagde avond gegeven, dio zich richtte op de jacht naur talenten. Van het gangbare programma, be staande uit zang en toneel was dit jaar afgeweken en vele, vooral jeug dige talenten, uit Noord- en Zuid-Be veland waren naar Kortgene getrok ken om zich op het podium met elk aar te meten. Resultaat van deze nieuwe programmakeuze was een stampvolle zaal, voor de helft gevuld met enthousiaste jeugdigen, die zich vooral lieten boeien door wat hun leeftijdgenoten in het rock 'n roll- genre ten tonele voerden. Groot was dan ook de bijval voor de zeer jeug dige Goesenaren Charles en Kees van Vrodegem en de plaatselijke favorite Ineke Korshui2e. Duidelijk was voor hen dan ook de teleurstelling toen bleek, dat de jury toch meer zag in wat musici in het klassieke of seri euzere genere naar voren brachten en zo ging de meeste waardering naar de heer J. Anthonisse uit Colijns- plaat, die met 'zijn zang; de eerste plaats in de ernstige afdeling ver overde. De tweede prijs was voor Ineke Leendertse (piano) uit Kort gene. In het lichtere genre legde Nel- leke Huiszoon (zang met gitaarbe geleiding) uit Colijnsplaat beslag op de eerste plaats en mejuffrouw Van Vredegem uit Goes kreeg met dezelfde attributen de tweede. De Mo- reco's uit Goes werden nummer één in de afdeling amusement en de reeds genoemde Ineke Korshuize mocht zich met de tweede plaats in deze afdeling tevreden stellen. De heer Berrevoets uit Goes was de enige, die in de afdeling voordracht een verdiende prijs ontving. Mede werking aan de avond werd verleend door de leden van „Zang Veredelt". Voorzitter J. de Looff opende en sloot de bijeenkomst. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: C. M. Gunst—Boogaard, d.; M. NoordhoekBleuzé, z.; C. E. Blaaukamer Harinck, z.: J. S. M. van Zweeden— Schipper, z.: K. Geelhoed—Danielse, d.; M. W- Kaashoek—Peters, d.: C. Menheere de Baar. d. Ondertrouwd: J. W. van de Guchte, 22 en P. J. Hillebrand, 21 J.; C. Stam, 27 j. en L. R. Dekker, 26 j. Getrouwd: A. L. Sehrier, 20 j. en K* Kar man. 18 j.; K. G. Enters, 29 j. en J. C. de Buck, 20 j. Overleden: Marlnus Steketee, 70 J„ e.v. N. C. v. d- Graaff; Cornells Lakké, 76 e.v. A. J. Nonnekes; Maria Johanna Cle ment, 71 j., e.v. J. A. J. Stumpel: Rosalia Th. Rijk, 76 wed. v- A. C. W. Heukes- hoven; Maatje Elizabeth Lamper, 76 J., e, v. J. van Oosten: Jan Gorsse. 73 J., e.v. C. P. Flipse; Adrlana K. Dubbeldam, 48 j.: Johanna Hoogstrate, 47 j„ e.v- K. Gors- HEINKENSZAND Solistenwedstrij d van „Euterpe" In het café van de weduwe Hoondert in Heinkenszand werd zaterdagavond een solistenwedstrijd gehouden, die was uitgeschreven door de muziek vereniging „Euterpe". Na het openingswoord, gesproken door de voorzitter van Euterpe, de heer H. Eversdijk, toonden de 27 deelnemers hun kunnen aan de jury, die gevormd werd door de heer J. J. Laroes uit Middelburg. De solisten werden begeleid door de pianist, de heer W. L. Harthoorn uit Goes. De eerste prijs en de wïsselbeker werd gewonnen door M. Mallekoote met 70 punten. De andere eerste prijswinnaars waren: J. Pundert (67 punten), M. de Reiger (66 punten). C. Rijk (65 punten), J. v. d. Gochte (65 punten), W. Constant (64 pun ten) en A. Matthijssen (64 punten). Eerste lessen van jeugdkorps „Euterpe" Woensdag zullen in het gebouw „Ma- ranatha" te Heinkenszand de eerste lessen worden gegeven aan de leden van het jeugdkorps van de fanfare vereniging „Euterpe", dat onlangs werd opgericht. Een veertigtal jon gens en meisjes vanaf negen jaar zal de lessen komen volgen. De heer P. de Wildt uit Steenbergen zal de les sen geven. De fanfareverntging hoopt op deze wijze binnen afzienbare tijd over een groter aantal werkende le den te kunnen beschikken. O.L.S.-revue In de gymnastiekzaal van de open bare lagere school te Heinkenszand hebben de leerlingen van deze school voor vele belangstellenden een gezel lige avond met een gevarieerd pro gramma verzorgd. Alle 80 leerlin gen van de school zijn tijdens het Ërogramma op de planken geweest, ie klassen 1 en 2 met „De Kippen- school" en „Het winkeltje", die van 3 en 4. met „De wijze rechter" en „De veldlopper en dè schoenwachter" waarna de leerlingen van de hoogate klassen een toneelstukje in drie be drijven ..Jongetje vermist" voor het voetlicht brachten. Deze programma punten werden afgewisseld door voordracht en optreden van het schoolorkest. Zonder één enkele stagnatie hebben de leerlingen het leuke programma afgewerkt. Padvinders vieren 15-jarig bestaan De „Schout bij nacht Doormangroep" van de Nederlandse Padvinders te Heinkenszand houdt zaterdagavond in gebouw „Maranatha" een feestelijke jubileumuitvoering ter gelegenheid van het 15-iarig bestaan. Het pro gramma zal onder meer bestaan uit een tweetal toneelstukjes, te weten „De zwarte schuur" en „Dokter alwe tend". Het eerste zal door de verken ners worden opgevoerd, het tweede door de welpen. Ook staan enkele zangnummertje» op het programma. COLIJNSPLAAT Contactavond sportverenigingen De gezamenlijke sportverenigingen hielden dinsdag in hotel „Zeelandia" te Colijnsplaat een contactavond. De voorzitter, de heer J. A. Pouwer, wees er in zijn openingswoord op dat het verenigingsleven een moeilijke tijd doormaakt, ten gevolge van de ontvolking van het platteland. Ook de sportverenigingen moeten hieraan hun tol betalen. Hierna verzorgden plaatselijke krachten en de Vlaamse accordeonist Prudent van Hyfte voor een uitermate geslaagd cabaretpro gramma. In zijn slotwoord dankte de heer Pouwer al degenen, die meege werkt hadden aan het slagen van deze avond, in het bijzonder Prudent van Hyfte, die belangeloos deze avond opluisterde met zijn virtuoze spel. Coöp. boerenleenbank Bij de coöperatieve boerenleenbank te Colijnsplaat werd in januari een bedrag van ƒ74.158,66 aan spaargel den ingelegd. In hetzelfde tijdvak werd ƒ85.782,12 opgenomen. Hot ne gatieve spaarsaldo over januari is ƒ11.623,46. In deze maand werden 16 nieuwe boekjes uitgereikt en één boekje, val lende onder de jeugdspaarwet. KAMPERLAND Jaarvergadering N.C.L.B. Woensdagavond hield de afdeling Kamperland van de N.C.L.B. een jaarvergadering in het gebouw „Re- nata". Na een openingswoord door de voorzitter, de heer C. Koole, bracht de secretaris, de heer J. M. Filius, het jaarverslag uit. In het bijzonder belichtte hij de tegenstel ling tussen het droge jaar 1959 en het afgelopen jaar, waarbij hij con cludeerde, dat het afgelopen jaar grote prestaties zijn geleverd door de landbouwarbeiders. Voorts bleek uit het verslag van de penningmees ter, dat de kas een batig saldo ver toonde en dat de afdeling 180 leden telt. De hoofdbestuurder M. D. Hol lander reikte aan een drietal leden wegens hun 25-jarige lidmaatschap het gouden C.N.V.-insigne met oor konde uit. Verder omvatte het pro gramma het opvoeren van een schets, sanïenzang en een drietal voordrachten. Ledenvergadering A.R.-kiesvereniging De afdeling Kamperland van de a.r.- kiesvereniging hield dezer dagen in het gebouw „Renata" haar ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer J. Tange. Tijdens deze ver gadering, waarbij ook de afgevaar digden voor het provinciaal comité te Goes werden aangewezen, werden de heren J. G. Marcusse, A. L. Leen dertse en C. Balkenende als be stuurslid herkozen. De heer C. Balkenende hield in deze vergadering een inleiding over het onderwerp: „De vijfdaagse werkweek", waarop een drukke discussie volgde. Een achttal dames gaf zich op al» lid. KANTONRECHTER TERNEUZEN Knaap had rust nodig door moeilijke schoolovergang Voor kantonrechter mr. H, van de Belt te Terneuzen stond dinsdag morgen terecht de Axelse verkoop leider F. V., die zijn zoontje ruim een maand van school had gehouden. De jongen had namelijk toelatings examen voor het lyceum gedaan en was daarvoor geslaagd, zodat ver dachte het niet nodig oordeelde dat de jongen de lagere school verder bleef bezoeken. Naar verdachte ter zitting mededeelde had de jongen ook rust nodig wegens een moeilijke schoolovergang van elders naar Axel. Zowel dc officier van justitie, mr. P. H. Schenkenbcrg van Mierop, als de kantonrechter waren van mening, dat verdachte weinig pogingen in het werk had gesteld om een doktersver klaring te verkrijgen. Verder was hen gebleken, dat betrokkene weinig medewerking had verleend aan de commissie tot wering van schoolver zuim, voor wat betreft de uitvoering van dé leerplichtwet. De eis van de officier luidde f 15 subs. 3 dagen. Sorry I-Milksteamers I 4-6 De thuiswedstrijd van Sorry I tegen Milksteamers I, laatstgenoemd team neemt de derde plaats op de rang lijst in, is geëindigd in een 46 ne derlaag voor de Vlissingers. P. Mar- tijn, had het grootste aandeel in deze kleine nederlaag, door twee van de drie te spelen partijen in winst om te zetten. P. de Waal zegevierde over J. Hermans, maar R. van Breen moest in al zijn tegenstanders zijn meerdere erkennen. Het dubbelspel leverde, na felle strijd, nog een ver diend punt op voor de Vlissingse dubbelcombinatie P. Martijn-P. de Waal. De gedetailleerde uitslag luidt: P. Martijn-J. Hermans 18-21, 21-15, 21-16; P. de Waal-B. van Ommering 21-12, 24-26, 15-21; R. van Breen-J. van Erlcel 17-21, 11-21; P. de Waal- J. Hermans 18-21, 21-8, 21-17; P. Martijn-J. van Erkel 21-19, 10-21, 21-17; R. van Breen-B. van Omme ring 14-21, 21-9, 11-21; P. de Waal- J. van Erkel 13-21, 9-21; R. van Breen-J. Hermans 20-22, 17-21; P. Martijn-B. van Ommering 13-21, 8- 21; P. Martijn, P. de Waal-J. Her mans, B. van Ommering 21-19, 18-21, 21-17. Uitvoering „Soli Deo Gloria1' Zaterdagavond gaf de christelijke zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Kamperland een uitvoering in de hervormde kerk. Onder leiding van de heer M. de Mol werden 11 zang nummers ten beste gegeven, waarna het Middelburgs Kamerkoor ondèr leiding van Bart Leijnse verschillen de nummers ten gehore bracht. De heer W. B. F. Bulthuis speelde ter afwisseling een aantal orgelsoli. De kerk was geheel gevuld, zodat „Soli Deo Gloria" op een geslaagde uitvoe ring kan terugzien. Noordbevelandse afdeling van C.B.T.B. vergaderde Onder leiding van de heer M. van der Maas vergaderde de gewestelijke af deling van de C.B.T.B. op Noord-Be veland. De heer P. Ton van Grijpsker- ke lid van de Grondkamer voor Zee land sprak over do vraag: „Moet de wet op de vervreemding van land bouwgronden, die in 1963 zijn geldig heid verliest, verlengd worden?" Spreker schetste als de belangrijkste oogmerken van deze wet, het in de hand houden der prijzen enerzijds, en het tegengaan van ongewenste ver snipperingen anderzijds. Vooral met het oog op het eerste zal de wet nog node kunnen worden gemist, daar de afvloeiing van boerenzoons naar an dere beroepen nog niet groot genoeg is om de schaarsto aan cultuurgrond op te heffen. Ook het voorkeursrecht van de pachter zou bij opheffing ze ker in net gedrang komen. Verder werden op deze vergadering enkele conclusies vastgestela naar aanleiding van gestelde vragen over het werken met oogstmachines op zondag. Hoewel er wel verschil van mening bestaat bij de leden over de opvatting van de zon dag als rustdag, bleken allen de hand having van de zondagsrust van zo groot belang te achten dat het werken met de oogstmachines op het land, eenparig werd afgewezen. Besloten werd dit standpunt, nader gemoti veerd, mede te aelen aan het hoofdbe stuur der Zeeuwse CJ3.T.B. en aan de burgemeesters op Noord-Beveland. 's-HEER-ARENDSKERKE Vrijwillige brandweer koos bestuursleden De vrijwillige brandweer in 's-Heer- Arendskerke hield haar jaarvergade ring in het gemeentehuis, onder voor zitterschap van de heer G. van Dam me. In het bestuur werd herbenoemd de secretaris de heer P. van Sabben en in de vacature G. I. Almekindevs werd gekozen B. van Doezelaar. Daarna werd besloten 'om dit jaar weer een reis te gaan maken en van wege dit voornemen af te zien van een gezellige avond. Twee brandweerlieden de heren J. W. Meulbroek en J. J. Carels mochten wegens 25-jarige trouwe dienst een oorkonde met medaille ontvangen uit handen van burgemeester D. M. Ver met. De burgemeester sprak aan bei der adres hartelijke woorden van waardering en dankbaarheid namens het gemeentebestuur. Tenslotte werd nog breedvoerig van gedachten gewisseld' over de meest geschikte wijze van alarmering van de brandweerlieden. Deze aangele genheid staat reeds geruime tijd in de belangstelling. Lerares benoemd Tot tijdelijk lerares aan de land- bouwhuishoudschool te 's-Heer- Arendskcrke, uitgaande van de C.B. T.B. is benoemd mevr. M. Sybrandy- Bouwer» te Kloetinge. Verdachte wilde uitdrukkelijk stellen, dat hij de commissie tot wering van schoolverzuim in Axel wel degelijk op de hoogte heeft gesteld van het feit, dat zijn zoontje om gezond heidsredenen niet naar school kon komen. Uitspraak f 15 subs. 1 dag. Rechtsgeldig? „Is dit proces-verbaal wel rechts geldig?" wilde de Zaamslagse groentehandelaar J. van F. we ten, die opnieuw terecht stond, omdat hij gereden zou hebben op een bakfiets zonder reflector en bel. Tijdens een vorige zitting had hij reeds verklaard nooit op dc bakfiets te rijden, maar die altijd voort te duwen. Volgens de nu getuigende wacht meester der rijkspolitie, A. B. uit Terneuzen, wordt onder rijden ook verstaan liet voortbewegen met de hand. Verder noemde deze getuige het wel erg brutaal van verdachte om zijn bakfiets met gebreken op demonstratieve wijze voor de auto van de verkeerspolitie te zetten. „Mijn relector is nu in orde", begon verdachte. „Maar de bel niet", inter rumpeerde de wachtmeester. Conform de eis werd verdachte ver oordeeld tot een boete van f 3 we gens de ontbrekende reflector en f 1 wegens het mankeren van een bel. Te grote snelheden Op verschillende plaatsen was weer met te hoge snelheiddoor de be bouwde kom gereden. De koopman A. V. K. uit IVIiddelharnis was met een gangetje van ruim 70 kilometer door de bebouwdé kom van Honte nisse gevlogen. „Ik heb een mijlen- teller en daar heb ik me in vergist", aldus verdachte. „Ik dacht dat een mijl maar 1400 meter was". Eis cn uitspraak f 15 subs. 3 dagen. Do beroepsmilitair J. T. uit St.-Ni- klaas (België) reed op 7 januari ruim 60 kilometer in de bebouwde kom van Clinge. Hij trachtte met een rekensommetje duidelijk te ma ken, dat hij nog geen 50 kilometer had gereden, maar de basis van zijn berekening klopte niet erg. Eis en uitspraak eveneens f 15 subs. 3 d. De metaalbewerker J. van L. en de automonteur J. S., belden uit Axel, hadden op de Axelsestraat to Ter neuzen met hun bromfiets een snel heid van meer dan 40 lei lometer per uur gereden. Bij hen luidde de eis f 20 subs. 4 dagen en de uitspraak f 15 subs. 3 dagen. Conform de eis werd de Axelse koopman A. S. veroordeeld tot een boete van f 12 subs. 3 dagen omdat hij gereden had met een niet bran dend achterlicht op zijn veewagen. Concept-programma voor postduivenhouders In het concept zomerprogramma van de afd. Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zuidnederlandse bond van postdui venhouders komen praktisch dezelf de vluchten voor als in de laatste jaren. De vitessevluchten, zoals Ar ras, Breteuil en Doui'dan geschieden weer met eigen konvooi via Gent. Dc grote fondsvluchten vinden weer plaats vanuit Angoulême, Orleans (4 juni), Sint-Vincent (16 juni), Cha- teauroux (24 juni), Barcelona (7 juli) Ruffec (8 julDax (21 juli), Orleans (20 augustus), Chateauroux (2 sep tember) en Parkestone (10 septem ber). De mooste van deze grote vluchten vinden plaats op zaterdag; enkele op een vrijdag, zodat leden van de bond van zaterdagvliegers hieraan kunnen deelnemen, naast hun eigen vitesseprogramma. ZAAMSLAG Televisie voor „Rustoord" De bewoners van het Ned. herv. rusthuis „Rustoord" te Zaamslag werden dezer dagen verblijd met een televisietoestel, dat hen werd aange boden door mevrouw C. Dekker Dees uit Breda. Mevrouw Dekker was vele jaren inwoonster van Axel. AXEL IJsclub bij K.N.S.B. De ijsclub ,,'t Sluisje" te Axel, die haar ijsbanen (bij gunstig weer) heeft op de z.g.n. „Bosse Kreek" na bij Axel, heeft zich aangesloten (als enige Oost Zceuws-Vlaamse club) bij de K.N.S.B. Acht personen werden aangewezen als „gedelegeerde" voor het afleggen van schaatsproeven. Deze „gedelegeerden" zijn mejuf frouw E. v. Fraeyenhove, de heren A. de Putter, C. Bareman, A. Bare- man, A. de Feyter, J. Scheelo, F. v. Arenthals en W. Verhelst (allen van ..'t Sluisje") en C. Verstraeten (ijs- club „Axel"). Clubkampioenschap biljarten Te Axel worden de wedstrijden om het plaatselijk clubkampioenschap biljarten voortgezet met de ontmoe ting A.B.C.Fortuna. De uitslagen waren als volgtR. DielemanC. Hoogstrate 10—6,641J. Rombout— I. Groothaert 1010 K. de Koeyer J. Dieleman 104,894 M. Verlin deJac. Dieleman 104.219: J. PlatjouwJ. de Visser 10—9,524 E. TielemanM. Hoogstraten 8,387 10 M. v. d. Have.1. Kotvis 10 4,630 F. DielemanC. van Taten- hovc 102,9000 A. van Mcurs—J. van Ecke 5,80610 P. LenosA. Rinn 9,500—10. A3.C. legde dus met een totaalscore van 93.693 tegen 72,808 beslag op de zege. In de titelstrijd staat A.B.C. thans ruimschoots aan do leiding met een veilige voorsprong van meer dan 38 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6