Vlissingse aannemer overtrad arbeidswet Zeeuwse Almanak Vehkalk, VOOR GOESE AULA IS RUIM 30 MILLE „VERSCHREVEN". AFZET VAN ZEEUWS FRUIT HEEFT MOEIZAAM VERLOOP KOEK s PROVINCIALE ZEEUWSE V O U RA NT DONDERDAG -9 MBKUaw. J.aoi KANTONRECHTER MIDDELBURG „Gedurende vijf jaar nooit iets van gezegd" Het was een uitgebreide dag vaarding, die de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolen- burgh, woensdag moest voorle zen, toen de zaak tegen de Vlis singse aannemer W. C. aan de orde kwam. Drie feiten werden de aannemer ten lastg gelegd, die in het kort neerkwamen op het volgende: om er voor te zorgen, dat C.'s arbeiders op za terdagmorgen geen werk hoef den te verrichten, werd er gedu rende de vijf andere werkdagen te lang gewerkt, teneinde de 48 uur toch vol te maken. De over tredingen waren geconstateerd gedurende perioden in septem ber, oktober en november van het vorige jaar. De aannemer had herhaalde keren moeite gedaan, zo verklaarde hij tot de kantonrechter, om ontheffing te krijgen voor het werken op zaterdag morgen. Zijn arbeiders hadden zelf op die vrije zaterdagmorgen aange drongen, omdat zij dan de noodzake lijke tijd ter beschikking hadden om werkzaamheden op hun land er waren er velen bij van de Walcherse dorpen te verrichten. Tijdens de opening van de tehui zen „Der Boede" en Ter Poorie" door de minister van Sociale Za ken had de aannemer zijn pro bleem bij een gesprek aan de be windsman voorgelegd. Uit de woorden van de minister had C-. 1nen opgemaakt, dat deze spoedig zou berichten, hoe hij over deze kwestie dacht. Toch langer Toen' de bewindsman dan ook be richtte, dat van ontheffing geen sprake kon zijn, was de aannemer, onmiddellijk gestopt met het over treden' van de arbeidswet. „Maar in tussen liet U de arbeiders na de eerste bekeuring toch langer wer ken", merkte mr. Moolenburgh op, die het negeren van de waarschu wing veel erger vond dan het langer, werken zelf. „Het. gebeurt overal", verklaarde de aannemer. Deze bewering werd hei- streden door de controleur J. T. van de Arbeidsinspectie, die als getuige werd gehoord. „Driekwart van dè arbeiders, zo niet allen, werkt op zaterdag", betoogde hij. ikan een nare en langduri- fgc griephoest worden. De 23 genezende bestanddelen van 'Abdijsiroop (Akker-Siroop) bestrijden het kwaad snél. ABDIJSIROOP „Ik doe het al vijf jaar op dezelfde manier", wierp de aannemer hier weer tegenin. „En de voorganger van de heer T. heeft er nooit iets op aangemerkt. Dit is zo gegroeid en ik kan toch de economie van mijn bedrijf niet.omgooien voor ik'iets definitiefs'weet", vroeg hij zich af. Geen pressie De kantonrechter wees hem erop, dat liij niet liad mogen voortgaan na de eerste bekeuring, ook al liad de mi nister .dantóegezegd de zaak te zul len bestuderen. Waaraan de contro leur nog toèvpegde, dat de werkne mers geen pressie op de aannemers behóren uit te oefenen, maar de vak organisaties moeten inschakelen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, wees er in zijn requisitoir op, dat de Vlissingse aannemer er een prestige- zaak tussen zichzelf en de andere aannemers van gemaakt heeft. Dit had'op mr, Lebret een-bijzonder on aangename indruk gemaakt, zo ver klaarde hij. De officier eisté een totale boete van 196,waartoe de kantonrechter C. conform veroor deelde. Uit de dagvaardingen van de an dere zaken bleek, dat vele wegge bruikers menen liet. met de voor- rangsregeï (nog) niet zo erg nauw te:moeten nemen. Dé Haam- steedse chauffeur J, van W., de landarbeider J. de W. uit Hein- kenszand, J. van K. uit Kapelle en de Middelburger K. werden allen wegens overtreding van de voor- rangsregel veroordeeld tot een boete van twintig gulden. Advertentie De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! B. EN W. CONCLUDEERDEN 99 Aan raad aanvullend krediet gevraagd De aula op de algemene begraaf plaats te Goes, waarover in het jong ste verleden al zoveel te doen is ge weest, heeft 30.177,57 méér ge kost, dan op de post „kosten bouw aula" is geboekt. Dit blijkt uit een schrijven van b. en w. van Goes aan de raad. Het Goese college stelt de raad thans voor, het oorspronkelijk uitgetrokken krediet voor de bouw van de aula van 35.000,te ver hogen tot f 65.698,43. Enkele jaren geleden kwam in Goes de bouw van de aula aan de orde. Bij besluit van 2 september 1958 stond de raad een krediet toe van 25.000. In de raadsvergadering van 15 juli 1959 werd de raad medegedeeld, dat de kosten voor de bouw van de aula 10.000,meer zouden, bedragen. Hoewel schoorvoetend voteerde de raad toen een extra krediet van 10.000.—. Uit het op 27 augustus 1960 overge legde memorandum van Gedeputeer de Staten bleek echter, dat de kosten ten minste 58.000,hebben bédra gen. Uit het onderzoek, dat b. en w. hebben laten instellen naar de wer kelijke bouwkosten, is aan hét licht gekomen, dat de aula niet minder dan 65.698,43 hééft gekost, Op de post ^.kosten bouw aula" is een be drag van ƒ34.980,86 geboekt. Het resterende bedrag van 30.717,57 is VOORAL VAN APPELEN Afwachtende houding door slechte bewaarbaarheid De fruitafzet, met uame van appe len, in het Zeeuwse produktiegebied heeft in het nieuwe jaar tot nog toe een moeizaam verloop gehad. Na de redelijk vlotte afzet van het afgelo pen najaar, is er rond de jaarwisse ling eew vertraging in aanbod en af zet opgetreden. Van een herstel is nog weinig sprake. Weliswaar behoort West-Duitsland- nog tot de beste buitenlandse afne mers, maar de.verhoging van de mi nimumprijs van 18 tot 24 cent .en maandag aanstaande zelfs tot 28 cent per kg heeft op de afzet naar dat land een remmende invloed ge had. België is de laatste weken prak tisch geheel van het „toneel" ver dwenen. Voor het grootste deel hét gevolg van de hoge heffing, die vo rige week zelfs nog 16 cent per kg bedroeg'. Voor het grootste deel is de af zet dan ook gericht op het bin nenland, Voor de goéde kwalitei ten is er nog wel vraag en wor den er ook, wel redelijke'prijzen gemaakt, maar de slechte, be waarbaarheid waarmede men dit winterseizoen kampt, bréngt een groot percentage van het opge- VAN TOT KONGO De leerlingen van de openbare kleu terschool aan de Oranjestraat te Ter- neuzen hebben ook hun steentje bij gedragen in de hulpactie voor hon gerend Kongo. Een flink steentje is het geworden: 125 gulden. De uiterst kleine collectantjes wisten niét. pre cies uit, te leggen waar liet geld eigenlijk voor bestemd was, maar dc opschriften en dé tekeningetjes op hun collectebussen spraken dui delijke taal. LESSEN.- Ijzingwekkende gevallen bêhandel- de dèdokter - die middag- in- 'de- les eerste huig bij ongelukken'?\eii\ -de knapen'van dé onderwiftihr-iching .ergens m Zeeland" -,4tiaar-de8e:ciir-1 sus op Hei 'lesrooster prijkt, 'volgden de tJiêpHeêii dan oók meer/geschokt dan geboeid. Vakbékwé&m scliëtSte de arts bovendien énkele sprekende voorbeelden op 't schoolbord en nau- v:eUjk8 vms de klas bekomen van een slagaderlijke bloeding of iemand werd geacht zo onverstandig te zijn niet. zijn buik in een ijzeren pen ie vallen. Zo gaf de dokter opgewekt nog enkele prakiijkgevalletjes ten beste en telkenmale ook gaf hij van zelfsprekend uitvoerige aanwijzingen hoe de eerste hulp diende te geschie den. De klas luisterde geboeid en liet had cv alle schijn van, dat de lessen vrucht zouden dragen. Het wtls schijn. Dc volgende morgen stond er ten minste onder de op het schoolbord geschetste voorbeelden de volgende tekst: „In al deze gevallen zou ik direct pijnstillende poeders geven, een geestelijke vjaarschuwen en daarna een dokter, llc zou blijven wachten om te zien wat die deed. Dan wist ilc dat voor de volgende keer ook" Ook dé leerlingen van de openbare school A aan de Walstraat te Ter- neuzen hébben hun actie gevoerd. De collecte bracht 119,70 op. In Wolphaartsdijk hebben de scho lieren zich vérre van onbetuigd ge laten. Niét minder dan 730 blikjes melk Wérden bijeengebracht en de collecte had ais fraai resultaat een bedrag van 162,81. Van Wolphaartsdijk naar Brui- nisse. v/aar de actie al niet min der succesvol werd gevoerd. De huishoudschool bracht het tot 96 blikjes en een bedrag van 170 gul den, de christelijke school tot 20 bilkjes en 110 gulden, de open bare lagere school zorgde voor 155 grote blikjes en de kleuter school tenslotte, leverde na afloop 80 grote en 7 kleine blikjes in. Last,: but not least Zaamslag. Hier presteerde de jeugd het om in de ac tie „Melk voor Kongo" 339 blikjes in te zamelen. Daarnaast werden blikjes vlees, vis en dergelijke en een bedrag van 83,35 ingeleverd. Alles bij elkaar een resultaat, dat zoden aan de dijk zet. GERINGDE MEREL Op 15 december van het vorig jaar, ontving onze medewerker Barend Zwerfmans een ring, die scholieren op 't Zand te Middel burg aan de poot van een dóde merel hadden gevonden. De heer Zwerfmans kan nu meedelen, dat de VogeT op 19 mei 1958 te Ram- mekenshoek bij Ritthem werd ge ringd. Bijna dezelfde omgeving dus waar deze, kennelijke honk vaste merel, de dood hééft gevon den.. GOUD Het zal vandaag in liet „Vereni gingsgebouw" tè Driewegen een gezellige drukte worden. Oorzaak daarvan zijn de heer en mevrouw K. Hamelink-Hamelink uit. Ter- neuzen die vandaag preoics een halve eeuw lang in de echt ver- bondén zijn. slagen kwantum naar de mindere sorteringen. Deze sorteringen moeten het dan ook met prijzen doen die teleurstellen, waarbij het ondereind bijzonder laag van toon is. Gezien dan ook lil liét licht van dé najaarsafzet, kan het fruit niet die prijzen halen, mede met het oóg op dè bewaarkostcn cn dc daaraan gepaard gaande uitval, die men ér van zou moeten hebben, wil liet lo nend zijn. Over het algemeen nemen de kwekers voorzover de bewaar baarheid dat toelaat, een afwachten de houding aan. Peren beter Vooral de Jonathan laat zich deze winter slecht bewaren en algemeen mag verwacht worden, dat dit ras half maart ruim een maand vroe ger dan vorig jaar voor het groot ste deel van de markt zal zijn ver-; dwenen. In tegenstelling tot de appe len ontmoeten de .peren wat betere vraag, met uitzondering van het ras St.-Remy dat op prijzen van 9. tot 14 cent mager voor de dag komt. Van de Zeeuwse veilingen is het vooral Goes, dat nóg een ruim aanbod van neren heeft met Con ference en Br. Alex Lucas. De grove Conference was deze week gevraagd op een prijs van ruim 60 cent. Van de appelen doet de Golden Delicious het in de I sor tering van 65 mm en daarboven op 4o-65 cent en Jonathan van 35 lot 47. Do tweede kwaliteit ligt. voor Golden Delicious in de zelfde sortering tussen 35 en 62 en voor jonathan van 25 tot 40 cent. De lagere sorteringen van beide rassen liggen tussen de 5 en 35 cent. Tuinbouwvakonderwijzers hadden een goed jaar Lezing ir. J. J. van Hennik De Vereniging van Tuinbouwvak onderwijzers in Zeeland en West- Brabant hield woensdagmiddag een goed bezochte vergadering in ..Slot Ostende" te Goes onder voorzitter schap van de heer G. Toorenaar. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver eniging een goed jaar achter de rug lieeft. In 1960 werd o.a. het 25-jarig be staan van de vereniging gevierd. Ook financieel is de vereniging gezond. De aftredende bestuursleden G. Too renaar, voorzitter en J. A. v. d. Guchte, secretaris, werden herkozen. In de plaats van de heer' W. Min- naaid, die naar de NoordoostpOl- der is vertrokken, werd gekozen de heer C. Wisse uil. Anna-Jacobapol- der. Tijdens dezé vergadering hield de rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Friesland, ir. J. J. van Hen- nik een lezing, tocgêlicht met gra fieken, over liet onderwerp: „Veran dering in de teelt Van fruit, bezien aan dé hand van economische gege vens". Ir. Van Hennik gaf aan de hand van de grafieken een over zicht van het prijsverloop bij dé voornaamste appel- en perenrassen gedUreüdó de laatste '15 jaar. Goede rassen staan bovenaan In do beta ling, de minder goede rassen nemén een steeds slechtere plaats in, ver klaarde hij. In E.E.G.-verband zullen Nederland' en uiteraard ook Zeèiand de kansen dienên te benutten, op een wijze, zoals men dat tot nu toe heeft gedaan. Sprêker wees tenslotte op het belang van een goede rassenaan- plant en aandacht voor do arbeids kosten. Kinderen speelden met lucifers in schuur Dank zij snel ingrijpen brandweer weinig schade Doordat de i en 5 Jaar oude kinde reu van de ltleinlandbouwer F. Adri- aansen in de Schengepolder onder Lèwedorp met luehifers speelden, brak woensdagmorgen omstreeks kwart voor tien brand uit in de aan de woning gebouwde houten schuur. Onmiddellijk waarschuwde de bewo ner de brandweer van 's-Heèr-Arends- kerke. die bijzonder snel ter plaatse was. Dank zij het snelle optreden van de brandweerlieden kon het vuur worden geblust, voordat liet om ziéh heen had gegrepen. Wel ontstond 'brandschade aan een van de houten wanden en verbrandde een deel van het in de schuur opgetaste 'hooi, maar daar bleef het bij. Een drietal kalveren, dat in de schuur was ge stald, werd tijdig naar buiten ge voerd. De heer E. Kuiper D.C. Zeeuwse padvinders De heer E. Kuiper, directeur van de rijks h.b.s. te Middelburg, beeft zich bereid verklaard de heer J. J. Meij- boom op te volgen als districtscom missaris van het district Zeeland van de Nederlandse padvinders. Zaterdag 18 februari zal officieel afscheid wor den genomen van o.ud-commissaris OÜbaas Meijboom. yeduuUAvK' Krediet voor verbetering woonwagenkamp te Goes B. en w. van Goes Hebben de raad een overzicht doen toekomen van do verbeteringen, welke uitgevoerd die nen te worden in verband met de overplaatsing van het woonwagen kamp naar de Oude Zeedijk bij de Westhavcndijk. Deze overplaatsing, waarvoor de raad bijna een jaar ge leden een krediet van f 9000 toe stond, was hoofdzakelijk in verband met de aanleg van industrieterreinen aan de haven. B. én w. stellen cle raad thans vóór een krediet van f 8050 te verlenen, voor het aanbrengen van enkele noodzakelijke verbeteringen in het woonwagenkamp. Dé aan- enafvoer van water zal geregeld worden, er zullen twee nieuwe toiletten worden gemaakt, er komt een wasgelegen heid, het terrein zal worden voorzien van een afscheiding, een gedeelte van het térrein zal Worden verhard, er zal een tweetal lichtmasten worden geplaatst en aan de ingang van het woonwagenkamp zal éen be tonnen vuilnisbak worden neergezet. Veiling op vrijdag vervalt te Kapelle Tengevolge van het verder teruglopen van de aanvoeren zal op de veiling te Kapelle-Biezéiinge met ingang van volgende week de veiling van vrijdag komen to vervallen. Vanaf volgende week zal er op deze veiling dan nog alléén veiling gehoUdéii worden op woènsdagmiddag. KANTONRECHTER MIDDELBURG Rijwielhersteller reed op defecte bromfiets Woensdagochtend heeft de Middel burgse kantonrechter rar. J. Moolen burgh een zaak behandeld van een rijwielhersteller, die op een defecte bromfiets had gereden.... De verdach te, de Middelburger O. J. P., had verstek laten gaan, maar door de verbalisant werd een toelichting op het gebeurde gegeven. Deze verklaarde daarop opmerkzaam te zijn geworden, toen P. bij" het ne men van een bocht remde door met z'n voeten over de straat te schuiven. Even later had hij dè onfortuinlijke rijwielhersteller aangehouden, die verklaarde dat juist zijn remkabel was gebroken. Deze Verklaring werd echter door de verbalisant bestreden, omdat hij P. éven tevoren met zijn voeten had zien remmen. De officier Van justitie, mr. T. Lebret, vorderde een boete van 35,—, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Veertig gulden boete luidden els en vonnis tegen de jeugdige bètoiivlech- ter A. J. Z. uit Weméldinge, dié in' kennelijke staat op de Markt te Goes was aangehouden. Ernstig onderhiel den officier en kantonrechter de be- tonvlechter over deze misstap, dié overigens niet de éérste van Z. bleek te zijn. Voor het rijden zonder achterlichten werd de te'chnisch-ambtenaar J. P. uit Goes conform beboet met 15, Te hard rijden op zijn brommer kwam de Souburgse controleur H. D. op 12,50 tö staan, Het niet pre cies rechts houden kan grote gevol gen hebben. Dit ondervond de loon- dorsersknecht J. P. vaft der S. uit Wolfaartsdijk, die zich hieraan be zondigd had, hetgeen in een aanrij ding resulteerde. Conform cle eis werd hij beboet met35,—. Bij eén achtcrüitrijmahoeüvfe was de Westkapelse chauffeur J. W. te gen een personenauto gebotst, waar voor eis en vonnis 35,luidden. De timmerman M. S. uit Oostkapelle had óp zijn bromfiets op een „eigen weg" gereden, hétgeen hem 7,50 kostte. Besloten werd de zaak tegen dc VlisSinger J. M. D., die een par keerverbod zou hebben overtreden, aan te houden. Personenauto slipte bij Rilland in de sloot Woensdagmiddag gebeurde op dc rijksweg van Bergen op Zoóin naar Goes, ter hoogte van Rilland-Bath, bij wachtpost 20 van dé rijkswater staat, een verkeersongeluk, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Het ongeluk ontstond, doordat een personenauto, bestuurd door de heer P. L. uit Heelsum, komende uit cle richtihg Bergen óp Zoom, Op de hel ling ter plaatse, een voor hem rijden de vrachtauto wilde passeren. Op hetzelfde moment naderde een te- genligger, waarvoor de heer L. plot seling moest remmen. Hij wist hier door een botsing, te Vermijden, maar zijn auto slipte, schoot door cle vci- ligheidsafrastering heen en kwam in een diepe sloot terecht. Auto en af rastering werden hierbij licht be schadigd. De personenauto werd door een takelwagen uit de sloot getrok ken en weggesleept- Tankschip omhoog voor de haven van Bergen op Zoom Woensdagmiddag kwam een tank schip, dat de haven van 'Bergen op Zoom wilde binnenvaren, met dé voorsteven op de Molenplaat vast te zitten. Het schip bevond zich bij de witte ton, even buiten dè kop van 't Hoofd. De schipper van het vaar tuig was, toen hij met zijn schip voor de liaven aankwam, van mening dat er reeds genoeg water in de vaargeul was gestroomd om naar binnen te kunnen varen. Pas na meer dan een uur was het water voldoende gestegen, waardoor lïet tankschip dat inmiddels door de vloed was vlot: gekomen ongehinderd de haven kon binnengaan. Voor Zeeuws nieuws zié ook c de pagina's 5, 7 en. 10. l/AWMVWWVMiWVVWW „verschreven", dat wil zeggen onder andere posten geboekt. Ten laste van het dienstjaar 1958 is een be drag van 6238,16 geboekt onder de posten onderhoud pompen en rio len, kosten algemene begraafplaats en werken voor derden. Op deze laat ste post werd 4500 „verschreven". Ook ten laste van het dienstjaar 1959 is voor vele duizenden gul dens verschreven, namelijk in to taal voor circa 24.000,Ruim 7.000,werd geboekt onder hetgrondbedrijf van plan zuid oost en bijna 3400,onder het grondbedrijf plan Valekeslot. Voorts is op de post onderhoud straten bijna 3200,„verschre ven" en onder de post zuiverings installatie bijna 3000,In to taal is het teveel voor de bouw van dc aula uitgegeven bedrag van 30.000,„verschreven" op niet minder clan 20 posten, waar van drie ten laste van het dienst jaar 1959 en zeventien van het dienstjaar 1960. Goese commissie adviseert over opbouw sport Tijdens een woensdagavond in het stadhuis van Goes gehouden oriënte rende bespreking tussen b. en w. en een vijftigtal vertegenwoordigers van vrijwel alle Goese sportorganisaties over de eventuele stichting van een overkoepeld sportorgaan is een com missie ingesteld, die binnen een maand advies moet uitbrengen over de opbouw van de Goese sportgo- meenschap. Deze commissie houdt haar eerste vergadering op .14 febru ari aanstaande in het stadhuis. In deze commissie hebben zitting: Vel cisporten, de heren P. Janssens, L. Viergever jr. Gymnastiek en atle tiek: Van Heiningen en L. de Munclc. Watersport, bal- zeilsport: F. van Zee. Bedrijfsvoetbal: J. Koster. Jeugd en onderwijs: J. Goedee en de beide wethouders mevrouw C. A. Griep- Duinker (onderwijs) en J. S. Vis- scher (sociale zaken). Van gemeen tezijde zijn voorts aan cle commissie toegevoegd de heren D. A. Huysse, ambtenaar voor sportzaken.en H. C. van de Vreugde, afdeling onderwijs. Tijdens de vergadering brachten de vertegenwoordigers van de sportorga nisaties de wenselijkheid naar voren, dat een door de gemeente aan te stel len ambtenaar regelend zou dienen op te treden. Voorts werd gewezen op het belang van een overkoepeld orgaan. Er is in Goes nog altijd een stichting sportbelangen, maar deze stichting is sinds lange tijd niet meer actief. Gezien het grote aantal sport beoefenaars in de Ganzestad achten do bestuurders van de sportorganisa ties een overkoepeld orgaan onmis baar. Burgemeester dr, J. W. Noote- boom zette uiteen, dat de sport in. de eerste plaats een zaak is voor de verenigingen zelf. Waar.nodig.echter wil het gemeentebestuur de helpende hand bieden. Na enige bespreking werd besloten een commissie in te stellen, die voor de opbouw van de Goese sportgemeenschap een advies zal uitbrengen. Oud-leerlingen van R.L.M.S. Goes te Zierikzee bijeen Huldiging jubilerende secretaris C. O. J. Hendrikse De vereniging van oud-leerlingen der r.m.l.s. te Goes, die gewoonlijk haar reünies te Goes houdt, was woens dag te Zierikzee in algemene jaar vergadering bijeengekomen. Dit had zijn reden: het te Zierikzee woon achtige bestuurslid, de heer C. O. J. Hendrikse, was veertig jaar als se cretaris aan de vereniging verbon den. En wellicht was dit nog geen aan leiding geweest om naar Schouwen- Duiveland te komen, als de oud-land bouwschoolleerlingen in de heer Hen drikse niet zo'n eminent secretaris zouden hebben. Dat werd aan het be gin van een in liet „Huis van Nas sau" gehouden koffiemaaltijd nog eens onderstreept door de voorzitter, .de heer N. Filius uit Kortgene. Vijf ja.a.r geleden, bij zijn 35-jarig jubi leum werd de heer Hendrikse reeds uitvoerig gehuldigd, doch ook thans was ei- aanleiding deze bijzonder sympathieke secretaris te 'danken voor zijn vele verdiensten voor de vereniging. De beer Filius schetste de heer Hendrikse als een ambitieus en nauwgezet secretaris, die behalve voor de „grote" zaken van de vere niging ook een onnavolgbaar geheu gen heeft voor alle voo'r cle vereni ging belangrijke data. De heer Hen drikse werd dus bovenal om zijn stiptheid geprezen. Een eigenschap die hem ook in een groot aantal an dere bestuursfuncties tot een gezien man heeft gemaakt. De heer Filius bood de jubilerende secretaris een hoeken bon' aan. Vóór de koffiemaal tijd had men zich aan de huishoude lijke zaken gewijd; na afloop van de maaltijd volgde er een excursie naar dé gebouwen van de Coöperatieve Aankoop Vereniging „Schouwen-Dui- vela.nd" te Zierikzee en de aardappel- bewaarplaats van de Coöperatieve" Tclersvereniging op het industrieter rein. ZACHT WEER Zacht weer met veel bewolking eu plaatselijk wat regen of motregen. Matige tot krachtige, aan de kust af en toe harde, zuidwestelijke wind. ZON '10 februari. Zon op 8,06 onder 17,44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2