BARON BLUFF BESLISSINGSWEDSTRIJD NODIG TUSSEN HELLAS HEREN EN EMM Agenda WALCHEREN KRUININGEN HERSTELT DRIE GEBOUWEN IN GEMEENTE MARKTBERICHTEN Kan een band brandstofbesparing geven? volg ckapétatk MICHEL1N X WOENSDAG FEBRUARI 196) PKOVINCIALÜ Z El U W S iO U H A N T 6 ZAALHANDBAL IN ZEELAND Drie damesploegen staan op gelijke hoogte De zaalliandbalcompetitië in Zeeland zal nog een fiks staartje kunnen krijgen. Bij de heren zullen het Goe- se.Hellas en 't Middelburgse E.M.M. in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken die afgevaardigd wordt naar Breda om daar om het kampi oenschap van district Zuid B te spe len. Bij de dames kan het nog moeilijker worden. De dames van Hellas lieten zich zowel door Walcheren als door Marathon verrassen. Zij hebben nu alle drie evenveel verliespunten. Wal cheren en Marathon moeten elk nog tegen Zeeland Sport spelen, zodat het zeer waarschijnlijk zo zal worden, dgt deze drie teams gelijk boven aan komen te staan, zodat een halve com petitie nodig is om de kampioen te vinden. Met nog slechts enkele weken speeltijd zal het een puzzel worden oiii de competitie nog tijdig klaar te! krijgen. Yólharding-E.M.M. (heren) 9-10. Iri tegenstelling tot de uitslag doet vermoeden, zijn wij van mening dat E'.M.M. de overwinning volkomen vërdiende. Zaalhandbal-technisch was ElM.M. beslist de betere, maar ver dédigend zijn zij beslist minder dan aanvallend. Dit juist is de oorzaak, dat er veel tegen gescoord wordt bij E.M.M. Lo Polflict en Giel Gabriëlse gaven E.M.M.. een 0-2 voorsprong, maar Henk Mijnsbergen zorgde voor 1-2. Jaap de Looff zorgde voor 1-3 en Jan Eruggeman en Jaap Felius zorg den dat het bij het keren 33 was. Kees Sanderse gaf daarna E.M.M. weer de leiding, maar Chris Franke zorgde dat de schaal weer in het evenwicht kwam. Ad Wisse voor E.M.M. en Jan Eruggeman voor Vol harding zorgden voor 5-5 en Jaap de Looff én Henk Mijnsbergen voor 6-6. Door Jan Bruggeman werd het zelfs 7-6 voor Volharding. E.MM. scheen nu gevaar te ruiken want zij kwa men sterk opzetten. Eerst was het Henk Sijbel en vervolgens Kees San derse, Cor v. d. Berge en weer door Henk Sijbel kwam E.M.M. op 7-10. Govert en Jaap Felius scoorden elk nog eenmaal voor Volharding, zodat deze ontmoeting in een 9-10 overwin ning voor E.M.M. eindigde. Marathon-Hellas (heren) 2-10. Hoe moeilijk het schijnt strafworpen te nemen, bleek in deze wedstrijd. Niet minder dan vier strafworpen werden gemist, waarvan Marathon er drie nam. Dit bewijst ook wel dat het schieten bij Marathon een zor genkindje is. Het was ook een wed strijd, waarbij het zelden tot groots spel kwam. Marathon liet Hellas spe len en dit is bij een team als Hellas, dat juist verdedigend het sterkst speelt^ onjuist. Door Jaap v, Weele, Hans Jacobs en Kees Lansen kwam Hellas op 0-3 en door Leo Minder- houd weid het 1-3. Jaap van Weele en Hans Jacobs zorgden voor het ke ren nog voor 1-5. Daarna was het Jan de Kok die er 1-6 van maakte en door drie doelpunten van Jaap van Weele werd het 1-9. Nadat Ton- ny Kerkhoven er 2-9 van maakte was het Hans Jacobs die er tenslot te nog voor 2-10 zorgde. Dames Walchercn-Hellas (dames) 5-2. Een door aan Walcherse kant voortreffelijk gespeelde wedstrijd. Boeiend en aantrekkelijk spel, wedstrijden die wij helaas maar al te zelden in Zeeland zien. Bij Hellas boterde het niet. Rie Hei.j- ens kon zich alleen maar tot de verdediging beperken, omdat zij met een geblesseerde enkel zat en Nel Lockefair had een gekneus de hand, zodat zij ook niet op volle kracht kon spelen. Walche ren speeldo zowel verdedigend ols aanvallend beheerst en dit juist kon men niet zeggen van Hellas. Rie Rossier opende voor Hellas de score, maar Toos Bergs maakte ge lijk. Walcheren bleef het beste deel van het spel hebben. Op gelukkige wijze kwam Walcheren aan een voor sprong, toen uit een ongevaarlijk schot de bal dicht de doellijn naderde en óp vreemde wijze dc scheidsrech ter 'een doelpunt toekende. Met de stand 2-1 voor Walcheren werd ge keerd. Hellas ging daarna het spel ver plaatsen en in die periode bleek liet weer eens overduidelijk, welk een morele steun het is, wanneer een doelverdedigster in grote vorm is. Riek Pruissen van Walcheren stopte de bijna onmogelijkste ballen en hier door kwamen de andere speelsters ook tot ongekende hoogte. Zo no teerden wij twee fraaie doelpunten van Fien v. Pamelen en een goede door Steef Wans. Walcheren had zich hiermede een veilige voorsprong gegeven. In de .laatste fase van de strijd, kon Willy Taekema er nog 5-2 van maken en hiermee had Wal cheren, een zeer verdiende overwin ning behaald. VANDAAG Middelburg Electro: Wir Wundarkln- der, voor samenwerkende personeels- ver., 20 uur. City: Het complot der 400: 19.30 uur, 14 Jaar. Vlisslngen Luxor: Het legioen der ver raders: 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Vfln het terras af gezien; 20 uur, 18 Jaar. Britannia: Een tocht dour Noord en Oost-Kongo, lezing voor Z.V.U.: 20 uur Delta: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Walcheren, met lezing over „Groei en bloe in duin en tuin; 20 uur. Goes Grand: Warlock, waar iedere man wapens draagt" 20.00 uur, Land bouw ver. Mij. voor Tuinbouw er Plantkunde, 19.45 uur. Westerkerk: filmavond N.B.G., 20 00 uur. Sas van Gent Olympla: Gentleman Jim; 20 uur. a.l. Oostburg Ledeltheaten De wanhoop van Inspecteur Gideon; 20 uur, 14 jaar Terneuzen Luxor: Meisjes, misdadigers en jazz; 20 uur, 18 jaar. Inzinking Marathon-Hellas (dames) 6-1. De inzinking die Hellas had gekre gen, de avond er voor tegen Walche ren zette zich ook door tegen Mara thon. Marathon dat nog steeds de kans had ook gelijk te komen met Hellas, zette alles op alles en had ook niets te verspelen. Het speelde dan ook rustiger en beheerster, hetgeen niet gezegd kon worden van Hellas. De start van Hellas was goed. Willy Taekema. schoot hard in, maar de bal raakte tweemaal de paal, maar passeerde niet de lijn. Toch had de zelfde speelster even later-meer suc ces met een hard diagonaal schot. Er heerste toen grote vreugde in het Hellas-kamp, maar dit was maar van korte duur. Eerst door Janny Elven en daarna door Netty Ellich kwam de stand op 2-1 voor Marathon. Na het keren waren het dë gezusters Elven die de stand op 6-1 brachten. In deze periode had Marathon het beste deel van het spel. E.M.M.-Marathon (dames) 1-11. E.M.M. dat zeer dapper vocht, kon toch tegen de grotere techniek van Maratlion niet op en met de regel maat van de klok. voerde Marathon de score op tot 1-11. Hontenisse-Walclieren 1-11. Ook Walcheren had geen moeite met Hontenisse en ook zij wonnen met dezlefde cijfers als Marathon. Hon tenisse dat vier invallers had. kreeg dan ook weinig kans tegen Walche ren. dat zonder veel inspanning de score kon opvoeren. Zeeland Sport-Heilas (dames) 2-7. Het leek er bij het keren niet op dat Hellas nog met groot verschil won van Zeeland Sport. De stand was bij het keren 2-2 en Hellas was nog steeds een ploeg, die zocht naar haar oude vorm. Daarna echter zagen wij weer tal van goede aanvallen die in doelpunten werden omgezet. E.M.M.-Walcheren (heren) 11-7. En deze wedstrijd nam Walcheren een voorsprong van 0-2 maar E-M.M. draaide niet op volle toeren. Toch wist E.M.M. de stand bij het keien te brengen op 6-4 eri verdiende die voorsprong ook volkomen. Na het keren speelde E.M.M. veel rustiger en toonde zich het zaalhandbalspel beter te beheersen. Hoewel E.M.M. aanvallend weer zeer sterk speelde, veronachtzaamden zij toch te veel het verdedigen. Marathon-E.M.M. (heren) 6-13. Ook in deze wedstrijd was E.M.M. duidelijk de meerdere van Marathon en geen moment is de zege van E.M. M. m gevaar geweest. Met verfijnde aanvallen bestookten zij regelmatig het doel van Marathon en verdienden de overwinning dan ook volkomen. MIDDELBURG Avond C.J.V.-Jongensclubs en Jonge Kracht Zaterdagavond hebben de C.J.V.-Jon- gensclubs en Jonge Kracht in de Bo- gardzaal te Middelburg een goed ge slaagde feestavond gehouden. Voor afgaande aan het ontspanningsge deelte van deze avond gaf voorzit ter Th. Wijtman van de Jongensclubs in zijn openingswoord een overzicht van het werk van de C.J.V. Middel burg. Onder meer belichtte hij het kampwerk en de bibliotheek, waar van iedereen lezer kan worden. Daarna kwamen 't woord en de daad aan de jongensclub Argonauten, die een geslaagde opvoering gaf van „Bart als detective". Ook voor de andere clubs was een plaatsje in het programma ingeruimd. Veel succes oogstte de Vikingenband met zijn optreden, alsmede de opvoering van liet schetsje „Hoe ik in de Bogard- zaal kom", door Henk Theune en Wim Adriaansen. Na de pauze voerde de Vikingen een schimmenspel op, waarna de afde ling Jonge Kracht goed voor de dag kwam met het toneelstuk „Erfgena men examen". De feestavond werd besloten met het zingen van „De g door Uwe gunst ontvangen". Motorfietser verleende geen voorrang Doordat de motorfietsbestuurder H. C. uit Westkapelle dinsdagmiddag op de hoek MolenbergKromme weele te Middelburg geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door M. R. F. uit Amsterdam, ontstond er een botsing. De Westkapellenaar liep hierbij een bloeduitstorting aan zijn rechterknie op. Beide voertuigen werden beschadigd. VLISSINGEN J. de Bruijne te Vlissingen overleden In de nacht van maandag op dinsdag is te Vlissingen plotseling overleden de heer J. de Bruijne. De overledene, die de leeftijd van 73 jaar bereikte, heeft tal van functies op godsdien stig en maatschappelijk terrein be kleed. In de gereformeerde kerk be- 107. Er viel een diepe stilte in de fabriekshal, toen de aanwezigen de eerste driploze drups proefden. De directeur probeerde te kau wen, de baron probeerde te zuigen en Johan traciute te slikken, maar de Bluff-drups (zoals de ba- I kleedde de heer De Biuijne achter eenvolgens het ambt van diaken en ouderling. Voor de oorlog is de heer De Bruijne lange tijd voorzitter ge weest van Patrimonium en later had hij ook zitting in de zendings- commissie van de gereformeerde kerk- Voorts was hij bestuurslid van de vereniging voor bijzonder la ger onderwijs op gereformeerde grondslag. De begrafenis zal vrijdag middag om twee uur te Vlissingen plaatshebben. Zonnig Italië in winderig Vlissingen Het Nutsdepartement Vlissingen hield dinsdag in Britannia een avond, die werd verzorgd door de heer Roi- nier L. A. Muller uit Dcri Haag. De heer Muller beschreef, onder de titel „Van de hiel naar de laars", voor de pauze zijn reis per touringcar door Zuid-Italië. Hierbij stipte hij vele toeristische bijzonderheden aan. De kleurenfilms hierover, door de heer Muller opgenomen, gaven een beeld j van de schoonheid en aantrekkelijk- heid van het Zuiditaliaanse land. Na de pauze richtte de heer Muller zijn aandacht op Sicilië. Ook hierbij werd zijn boeiend betoog door kleu renfilms gëillustreerd. De heer Muller slaagde erin de leden van. het Nutsdepartement Vlissingen en hun genodigden op deze winderige februaii-avond mee te voeren naar zonniger streken. Eigen afdeling Walcheren N.C.R.(eis)V. voorgesteld Op de dinsdagavond in het Nrde lands Koffiehuis te Middelburg ge- houden jaarvergadering van de afde- j ling Zeeland van de Nederlandse Christelijke Keisvereniging is dit de i vergadering bezwaar gemaakt tegen de activiteiten van hel afgelopen jaar, omdat deze niet groot genoeg geacht werden. Dit resulteerde in een pleidooi voor het weer in het le ven roepen van een eigen afdeling Walcheren, waar een groot deel van de rond 760 leden die de afdeling Zeeland telt woonachtig is. Hierbij werd aangestipt, dat een eigen afdeling Walcheren de vereni gingsactiviteiten ten goede zal ko men. Het bestuur bij afwezig heid van voorzitter H. C. van Donk uit Goes werd de vergadering geleid door de heer J. P. Wattel uit Mid delburg besloot deze suggestie in overweging te nemen. Mochten zich hierbij onverhoopt problemen voor doen dan zal een nieuwe vergade ring worden uitgeschreven. Het jaarverslag van secretaris H. C. van Donk uit Goes werd goedge keurd. Hierin werd melding gemaakt van verschillende avonden, die de af deling Zeeland in het afgelopen jaar heeft belegd en welke over 'L algemeen, goed bezocht werden. Met de geprojecteerde excursies van de afdeling bleek het minder goed ge steld. De belangstelling hiervoor is niet bijzonder groot. Dit kwam ook aan de orde bij de behandeling van de voor dit voorjaar geplande reizen. De heer Wattel deelde mee, dat de ervaring van de laatste jaren heeft geleerd, dat de animo voor deze af delingstochtjes klein is, waardoor het merendeel van de geplande excur sies vervalt. Met dit probleem kampt men overigens ook bij andere afde lingen in het land zo bleek uit de woorden van de heer Wattel. Het financieel overzicht van do pen ningmeester J. Everse, die wegens zijn vertrek naar elders niet aanwe zig was. maakte melding van een ba tig saldo. In de plaats van de heer Everse werd de heer J. van der Vel de uit Middelburg benoemd. In de, vacature voor een bestuurslid uit Zeeuwsch-Vlaandeycn werd mej. Ver sluis uit Terneuzen gekozen. Tot slot van de vergadering vermeldde het programma nog een lezing met licht beelden door cle heer Van de Velde. RAAD TROK BEDRAGEN UIT Rioleringsplan in etappes voor Hansweert-West In zijn vergadering van dinsdagavond besloot de raad van Kruiningen be langrijke bedragen toe te staan voor liet herstel van een drietal gebouwen in de gemeente: voor de openbare lagere school te Hansweert T 27.000. voor het verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert 22.500 en voor de onderwijzers woning aan de Markt te Kruiningen ƒ8.433. De heer J. Hoogstrate (a.r.) veron derstelde, dat, nu zulk een aanzienlijk bedrag aan de school te Hansweert wordt besteed, de plannen voor een geheel nieuwe school wel voor onbe paalde tijd van de haan zijn. Burger eester A. Schipper, antwoord de hierop, dat de toestand van de school inderdaad nog beter is geble ken dan oorspronkelijk is aangeno men. Na de verbetering zal de school dan ook tenminste nog 10 jaar mee moeten gaan. In „Kaj Munk" zal tegelijk met ae uitbreiding gasverwarming worden aangebracht. Hiertoe zullen de kachels benut worden, die vrijkomen van de openbare lagere school te Kruiningen, waarin centrale verwar ming zal worden aangelegd. Na de herstellingen in de onderwij zerswoning op de Markt, zal de bur gemeester hier tijdelijk zijn intrek nemen, opdat de zoutschade aan zijn ambtswoning aan de Rijksweg in die tijd definitief hersteld kan worden. In Hansweert-West bestaat reeds lang behoefte aan een nieuwe riolering. Omdat uitvoering van het plan in zijn geheel financieel niet mogelijk is, stellen b. en w. voor het plan in ge deelten uit te voeren. Het eerste ge deelte zal omvatten een gemaal met persleiding en een aantal hoofdleidin gen in de Korte Geer, Oude Kerk straat, Oude Polderstraat, School straat, Nieuwe Kerkstraat. Dijkstraat en Weelstraat. De kosten van dit eerste gedeelte worden geraamd op ruim 250.000. Het resterende gedeelte, dat eveneens in etappes kan worden uitgevoerd, zal dan 'nog ruim 450.000 kosten. Hoewel de raad het liefst het riole- ringsplan in zijn geheel wilde doen uitvoeren, besloot men aan Gedepu teerde Staten de nodige medewerking te verzoeken voor een gedeeltelijke uitvoering van het plan, zoals die is ontworpen door het technisch advies bureau van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. In het uitbreidingsplan tc Krui ningen in het „Eindje de Rondte" hestond geen gelegenheid tot de bouw van bungalows. Omdat een verzoek voor de bouw van een zodanige woning was ingediend, stelden b. en W. voor een gedeelte van dit uitbreidingsplan daartoe te bestemmen, en wel het gedeel te dat gelegen is tussen de Henry Dunantstraat en de nieuw te bou wen uloschool. Aan mej. E. C. Rljkse te Goes werd de toezegging gedaan, dat zij be noemd zal worden tot onderwijzeres aan de o.l. school te Kruiningen, zo dra zij voor de onderwijzersakte ge slaagd is. Een verzoek van de gemeente Goes tot toetreding tot de Volkskrediet bank aldaar, werd voor kennisgeving aangenomen. Uloschool Nu eindelijk dan het plan voor de nieuw te bouwen uloschool door de bouwkundig hoofdinspecteur is goed gekeurd is het wachten op de rijks vergunning voor de bouw. Een aan nemer in de gemeente heeft echter reeds meegedeeld thans in de gele genheid te zijn de school te bouwen. De leden van de commissie van ad vies. ingevolge de vvoonruimtewet werden herbenoemd. In de vacature A. Weststrate werd benoemd de heer P. Bauer. In de commissies tot wering van schoolverzuim te Kruiningen en te Hansweert werden resp. benoemd de heren M. Pieterse, J. W. P. de Jon ge. A. J. Brugge, K. Ruissen en S. Roosendaal, allen te Kruiningen. en P. A. Westdijk, M. J. Ie Clcrcq, Joh. Griep. P. J. Verraes en J. Boon. allen te Hansweert. Examens Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaats examen rechten mej. C. D. van Dok- kum te Goes. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het kandidaatsexamen Nederlands recht de heer S, J. H. Gosses te Goes. Voor het examen huishoudkunde statistiek q te Leiden zijn geslaagd de heren J. W. M. Blom uit Goes en M. J. Karman uit Wissenkerke. VEILING GOES 7 febr. Exportveiling: Coxs Orange Pippin lel. I 75-SO 90. 70-75 97. 65-70 86—87. 00-65 63. Goudrenet kV T 85-95 34—36. 75-85 27— 32. 65-75 17—19,. IID 9—10. kl. II 85-95 32— 34, 75-85 26—29. 65-75 16—18. Jonathan kl. r'^7ir-30* 35-^45, - 70-75 44—49, 65-70 38—13. «0-65 25—26, IID 11—12. kl. II 73-80 29— 33. 70-75 3036. 65-70 27—38, 60-65 16—24. j Golden Delicious kl. t 80-35 53—64, 75-80 62—67. 70-75 66—67. 65-70 52. IID 13—15. i kl. II 80-85 53—53. 75-80 55—64 70-73 49— 66, 65-70 355X, 60-65 24—38. Winston kl. i 75-85 44—52. 65-75 40—50. 55-63 18—31. IID 9. kl. II 75-85 32. 65-75 27—30. Lom- barts Calville kl. I 80-90 36. 70-80 33. St. Remy kl. I 75-85 16. G5-75 15—17, 11D 11— 12. Doyenne du Cornice kl. I 65-70 101—104. Op monster: Conference kl. I 68-75 60. 55- 65 43—48. kl. 11 65-75 53. 55-65 44. Br. Alex Lucas kl. I 75-85 68. 65-75 60. Comtesse de Paris kl. I 65 mm en op 36. 55-65 23. St. Remy kl. I 65 mm en op 20. Gewone veiling: Coxs Orange Pippin grof 44. Goudrenet grof 1:5—19. fijn 9—12. Jo nathan grof 15—24. fijn 912. Golden De licious grof 24—27. fijn 16—25. Lombavts Calville grof 18. fijn 8. Winston grof 10— 25. fijn s—8. St. Remy grof 13—16. fijn 10—14. Conference IID 15—17. grof 27— 31, fijn 17—20. Comtesse de Paris grof 18. BEURSBERICHT MARKT GOES 7 febr. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 pet vocht, boerensehoor: af boerderij per 100 kg 20,00—82.25. Gerst, boerenschoen af boerderij per 100 kg 23,00 —26.50. Haver, boerenschoon af boerderij per 100 kg 18.00—22.00. Kleine groene erw ten. boerenschoon af boerderij per 100 kg 20,00—30.00. Blauwmaanzaad, boeren schoon af boerderij per 100 kg 70,0080.00. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij per 100 kg 40,00—67.50. Er bestond geer. belangstelling voor capucijneri. Aardappelen. Bintje. 35 mm. opw.. bin nenlandse sortering 7.008,00. Bintje. 36 mm. opw.. export sortering 8.008,25. Al pha, 35 mm opw., 6.30. Prijzen per 100 kg geleverd aan de sorteefinrichting, sor- teerkoslen voor rekening van koper. Voe- deranrdappelen noteerden 2.00—2,75 pei 100 kg. Uien. De rpijs van uien bedroeg 15.00— 17.00 per 100 kg. onafgesiaart en gele verd aan de sorieerinrichting. Hooi- Lucernehooi 115120 p»r ton, ge perst af bedrijf. Weidehool 115—120 per ton geperst af bedrijf, Graszaadhooi: Veldbeemd 60.no—65,00 per ton. geperst af bedrijf. Roodzwenk 50,0055,00 per ton, geperst af bedrijf. Stro: Gersïestro 67.50—72.50. Tarwestro «kleine balpni 62.50—67.50. Tarwestro (grote balenl 67.50—72.50 Erwtenstro 67.50 —70.00. Schokkerstro 62,50—65,00. Haver- stro 55,00. Deze prijzen gelden per ton. EIERNOTKRING GOES geperst ai' bedrijf en voor directe levering, ran handelaren: Uippeëiercn 11 blanke kwaliteit. Ine eiren 8 cent, eendeëlcren 8 j Vlas: Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af zeëicren 25 cent. j boerderij 15—20 cent per kg, afwijkende i kwaliteiten 10—15 cent per kg. Goede kwaliteit gerepeld vlas. af boerderij 20 25 cent per kg. afwijkende kwaliteit 15 20 cent per kg. VEILING MIDDELBURG 7 febra Appelen: Golden Delicious 70-80 44—56. 60-70 38. 65-70 44. Ill grof 38—42. Jonathan 75-80 24—41, 70-75 20—24. 60-G3 16—21. III grof 17. Cox Orange Pippin 60- 70 36. 55-60 13—24. Peren: Gieser Wilde man 50-60 37—40, III grof 38—39. St. Remy 70-80 12—13. III grof 8—12. Appelen: Win ston 65-75 41. Goudrenet 80-85 38, 75-80 20—26. 65-75 20—22. III grof 12—29. Groenten. Witlof 62—95, Sav. kool 7—24, Rode kool 7li. Boerenkool 4—33. Witte- kool 5 506. Uien ongesch. 14—21. Uien gesch. 27—31. Andijvie glas 7681. Prei 26«2. Breekpeen 2—6. Kroten kg 5—11, Spruiten ongesch. 4872. Spruiten gesch. 82—1,25. Veldsla glas 1.89—2.36. VEILING ST. ANNA LAND 7 febr.'•Uien bonken 19.01. middel 19,06. middel voor overzee 20,62. drielingen 19.39. pieklers 33.39. Aanvoer 20 ton. Aardappe len: Bintjes gew. 10.03—10.50. Aanvoer 14 ton. ton ze reeds had genoemd) ble ken hard te zijn. Ten einde raad greep de heer Sabbelhap een voorhamer en gaf daarmee een slag op het snoep goed. Het was oen hevige slag, met de kracht der wanhoop gege ven en er ontstond dan ook een flinke bluts in de hamer. Maar het snoepje vertoonde zelfs geen kras. „Wat is dit?2" riep de directeur verhit, zich meer en meer opwin dend, „noem je dat snoep?! Je hebt kiezenkrakende kiezel ge maakt meneer! Prutswerk. Dit is een eerlijke snoepgoedfabriek en geen steenbakkerij! O. wat moet ik straks de commissarissen zeg genen de aandeelhouders?! Had ik U hier maar nooit toege laten! Er uit, meneer! Maak, dat U wegkomt, of ik bega een onge- ROTTERDAM. VEEMARKT Aanvoer in totaal 3327. Weektotaal 5369. Vetie koeien en ossen 275, Gebruik6vee 818. Vette kalveren 440. Graskalveren 159. Nuchtere kalveren 1264. Varkens 8. Loper» 94 Biggen 40. Paarden 56. Veulens 7. Scha pen of lammeren 146. Bokken of geiten 20. Vette koeien le kw. 295—325. 2e kw. 265— 295, 3e kw. 250—265. Vette kalveren le kw. 295—305, 2e kw. 275—290. 3e kw. 240—270. Graskalveren le kw. 440. 2e kw. 330, 3e kw. 240. Nuchtere kalveren le kw. 75. 2e kw. 65. 3e kw. 55. Exportvarkens le kw. 120. 2e kw. 95. 3e kw. 80. Biggen le kw. 70. 2e kw. 60. 3e kw. 50. Slachtpaarden le kw. 260, 2e kw. 240. 3e kw. 220. Schaper: le kw. 150. 2e kw. 120, 3e kw. 90. Lamme ren le kw. 130, 2e kw. 100, 3e kw. 90. Kalf- koeien le kw. 1290, 2e kw. 1140, 3e kw. 950. Melkkoeien le kw. 1290, 2e kw. 1)40. 3e kw. 950. Vare koelen le kw. 820, 2e kw 700, 3e kw. 600. Vaarzen le kw. 920, 2e kw. 720, 3e kw. 620. Pinken le kw. 560, 2e kw. 460. 3e kw 400. Vette koeien als vorige week, handel lui. prijzen als gisteren. Vette kalveren, aan voer even meer. handel tamelijk, prijzen niet geheel prijshoudend. Graskaiveren aanvoer iets minder, nandel stug, prijzen iele gedrukt. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen le kw. Prijshoudend, verder wat lager. Exportvar kens en biggen aanvoer tets groter, han del tamelijk, prijzen onveranderd. Slacht paarden aanvoer korter, handel goed, I prijzen prijshoudehü. Schapen en lamme- rAn aanrnpr rrvfllitr hanHpl tfnprl nrii.pi. ren aanvoer maiig. handel goed, prijzen als vorige week. Kaltkoeien en melkkoei en aanvoer gewoon. handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend. Vare koelen aanvoer matig, handel slepend, prijzen on veranderd. Vaarzen en pinken aanvoer kon. handel kalm, prijzen als vorige week. Scheepvaartberichten I Vlissingen aangekomen op 6-2: Titan van IJmuiden, Friesland van IJmuiden, Wy- mers van Kings Lynn. Contina van Sea. Seahorse van Antwerpen. T-2: Hado va:: j Antwerpen. John V van Antwerpen, Maas kade van Antwerpen. Atair van Antwer pen. Lynnwear van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 6-2: Titan naar Brest, Wymers naar Antwerpen. 7-2: Phe- ax naar Norfolk, La Bahia naar New Foundland. Gepasseerd van Antwerpen op 6-2: Heemskerk naar Amsterdam, Steenbergen naar Nantes, Sommelsdijk naar New York. Liberty naar Felixtone, Frean naar Liver pool. 7-2: Huvbergen naar Amsterdam. Gelena naar Amsterdam, Parts naar Halm stad. Biseaya naar Rotterdam, Catherir.a nasr Weston Point. Dintelöijk naar Lon den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3