personenauto's caravans Olmenlaan-ulo Middelburg nam afscheid van drie leerkrachten naar de nieuwe Zeeuwse Almanak Chefarine.4 IS JULIANAZIEKENHUIS TE TERNEUZEN SLECHT GEBOUWD Betere bestrijding van pijnen en griep! NOORD-BEVELAND WIL MEER TOERISTENACCOMMODATIE er zijn geen betere 2 PROV IN C IA LE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 FEBRUARI J961 Advertentie 2 FEBRUARI' T/M 12 FEBRUARI f 10.00-17.00 u en 19.30-22.30 u en zondagen 10.00-18.00 u Toegang 11.2.50. wmummmmmBwuiBmÊm Tpmm DE HEREN SWANBORN, VAN MOOSEL EN KRANENDONK „Hun namen waren onafscheidelijk aan de school verbonden" In de aula van de uloschool aan de Olinenlaan heeft de vereniging „De Cbr. Burgerschool" te Middelburg maandagmiddag afscheid genomen van drie bijzondere leerkrachten. Niet alleen bijzonder door het feit dat zij, de heren R. A. Swanborn, J. G. ran Moosel en C. Kranendonk respectieve lijk ruim twintig, dertig en veertig jaar aan de verenigiug „De Chr. Burgerschool" verbonden zijn geweest, maar bovenal voor de wijze, waar op deze-leerkrachten zich van hun onderwijzende taak hebben gekweten. Hiervoor werd de drie aan pensioen toe zijnde onderwijsmensen dank en lof gebracht. Namens het schoolbestuur werd dit gedaan door de heer P. J. Vergouwe die in zijn toespraak het Franse spreekwoord: een afscheid is een weinig sterven, van toepassing vond, hoewel ditmaal het feestelijke karakter niet ontbrak. Want naast afscheid werd deze bij eenkomst tevens een huldiging van drie leerkrachten, die zich jaren lang voor het christelijk onderwijs hebben ingezet: de heren R. A. Swanborn en J. G. van Moosel, res pectievelijk als hoofd en onderwij zer aan de ulo en C. Kranendonk ais hoofd van de lagere school. En de wijze waarop zij zich van hun taak gekweten hebben maakte volgens de heer Vergouwe, dat hun namen on afscheidelijk aan de school verbon den zullen blijven. „Niet alleen in Middelburg maar zelfs op Walcheren zijn deze een begrip geworden", al dus de heer Vergouwe, die hen prees voor de liefde voor het onderwijsvak. Bij monde van de heer Vergouwe prees het schoolbestuur zich ook ge lukkig met deze onderwijsmensen zo'n lange tijd te hebben mogen sa menwerken. Als een symbolische waardering voor al hetgeen zij voor de school gedaan hebben, bood de heer Vergouwe hen namens het be stuur een cadeau onder couvert aan. Ook de echtgenoten van de schei dende leerkrachten werden in deze huldiging' betrokken door het aanbie den van een boeket bloemen. Prominenten Een bijzonder verlies noemde wet houder J. W. Kögeler, die namens het gemeentebestuur bet woord voerde, net vertrek van de drie leerkrach ten. De heer Kögeler bestempelde hen als prominenten. Verheugd was de Middelburgse wethouder van on derwijs, dat het afscheid zich in een geheel nieuwe school afspeelde. „Want ik had me beschaamd ge voeld als dit in de onde Singelstraat- school had moeten gebeuren", aldus de heer Kögeler. Deze wees er op, dat de chr. burgerschool een zeer goede naam "heeft, wat zijns inziens in de eerste plaats te danken is aan het onderwijzend personeel. Een afscheid in 't groot noemde de heer A. A. Leenhouts. de inspecteur van het lager onderwijs, deze bijeen komst, waarin hij de drie leerkrach- VAN iwen TOT Ziffle TRADITIE HERSTELD In Axel wordt binnenkort een oude traditie hersteld. Om precies to zijn: dat gebeurt dan op de tweede Pink sterdag. Dan zal namelijk weer een concours-hippique worden georgani seerd. Het initiatief hiertoe werd ge nomen door de landelijke rijverenïgin gen uit de buurt, in de hoop dat dt prachtige sport ook hier zal herleven Plaats van handeling wordt waar schijnlijk weer het terrein bij de jeugdherberg in plan Zuid en het ge meentebestuur stelt zich garant voor een eventueel tekort van 1500. Zij nog vermeld dat dit evenement in het verleden duizenden bezoekers naar het goede Axel trok. VIJF JAAR „SOOS" In het „Torenlokaal" (en dit weer in Axel) zai de plaatselijke bejaar densociëteit op 1 maart alweer aan het eerste lustrum toe zijn. Voor die gelegenheid verhuist men dan naar „Het Centrum" waar tijdens een feestelijke middagbijeenkomst de heer J. Oosterwelaer uit Am sterdam zal optreden en een kleu renfilm over Albert Schweizer zal worden vertoon^. Bij dit eerste lustrum zal menigeen wel even denken aan de actieve leider van de „Soos", vicaris S. den Blaauwen. VRIJE ZATERDAG Ook de zogenaamde „handarbeiders" die krachtens de G.S.W.-regeling bij OPPAS.... Dc jongedame had tot volle tevreden heid van mevrouw en meneer op de kinderen gepast en omdat het nogal laat was geworden, bood meneer aan om haar even per auto huis waarts te brengen. „Och nee, ik fiets wel even", antwoordde de babysit en opgewekt peddelde ze even later de late avond in. Die opgewektheid verdween evenwel spoedig, toen ze tot de ontdekking kwamdat er nóg iemand op het avondlijk pad was, die een nogal overdreven belangstelling voor haar koesterde. Een automobilist was het. die haar in een aan haar snelheid aangepast tempo langzaam, maar hardnekkig volgde. „Dat gaat mis", vreesde de jongedame, „dat gaat he lemaal mis". Ze bezon zich koorts achtig op ontsnappingsmogelijkhe den en tenslotte reed ze ten einde raad plotseling een zijstraat in. Ilct baatte niet. Haar achtervolger, klaarblijkelijk een bekivaam auto mobilist, draaide met groot gemak ook die zijstraat in eh toen begon het te spannen. De man werd be paald opdringerig. Hij kwam naast huur rijden en awong haar tot Stil stand tegen de stoeprand. Ze wilde het juist op een gillen zetten, toen de man het portierraampje open draaide en vriendelijk sprak: flier is uw schaar, juffrouw. Die had U vergeten". 't Was de meneer, op wiens kinderen xe zo braaf had gepast.... de gemeente Axel zijn tewerk gesteld, kunnen in net vervolg eenmaal per maand naar een vrije zaterdag uit zien. Om beurten zullen ze met behoud van loon van zo'n dagje kunnen genieten. „ERGENS" De heer M. v. d. Est. machinedrij ver op de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom zal op 8 febru ari „ergens in Nederland" zijn. Daaraan twijfelt misschien nie mand, maar het houdt wel in dat wie deze oud-Souburger die dag wil ontmoeten, beter maar geen moeite moet doen. De heer V. d. Est zal op genoemde datum name lijk- zijn 40-jarig dienstjubileum vieren. En dat doet hij in stilte. Verpleger J. v. d. Ham van dezelf de inrichting vierde dezer dagen zijn 25-jarig jubileum. Hij deed het in familiekring. KONGO In Arneniuiden kwamen in de afge lopen. dagen niet minder dan 1946 blikjes melk voor de dag toen het Jeugd Rode Kruis, in samenwerking met de plaatselijke hervormde en gereformeerde vrouwenverenigingen en meisjesclubs, er een aetie voerde. De leerlingen van de Protestants Christelijke School te Hoedekensker- ke brachten het tot 100 blikjes terwijl de leerlingen van de openbare lagere school er door werkjes te verrichten in korte tijd ƒ57,77 voor hongerend Kongo bijeenbrachten. TWEEMAAL GOLD PLUS 5 I Op 15 februari is het voor het echt paar Zuidweg te Yerseke alweer 55 jaar geleden dat het in het hu welijksbootje stapte. Reden om j te feesten dus. Het echtpaar Coens te Oostburg heeft dat om dezelfde redenen reeds gedaan. De vele belangstel lenden waaronder de nieuwe burgemeester J. L. van Leeuwen zorgden er wel voor dat de dag niet onopgemerkt voorbijging. Windstoot blies auto van Nieuwe Vlissingseweg H Tengevolge van een sterke j| windstoot is maandagochtend H op de Nieuwe Vlissingseweg on- der Middelburg een auto-onge- luk gebeurd. Door de kracht M m van de wind raakte de autobe- stuurder J. van W. uit Eind- hoven in de rechterberm, waar m hij tegen een paaltje botste. Vervolgens schoot de wagen op H twee wielen naar de linkerweg- n helft, waar een boompje het moest ontgelden. De auto sloeg f§ vervolgens over de kop in de berm voor hij tot stilstand 11 kwam. De heer Van W. liep hierbij een snijwond aan het H hoofd op en werd ter observatie f| in het Gasthuis opgenomen. De m iuto werd zwaar beschadigd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirtiii ten prees. De heer Kranendonk als de grote kindervriend, de heer Swan born als een sieraad van het ulo- onderwijs en de heer Van Moosel als een goede onderwijskracht in Frans, die de heer Leenhouts voor deze gelegenheid in zijn „vaktaal" toesprak. Ouders Namens het oudercomité bracht de heer H. J. Schoenmaker de dank van de vele honderden ouders over, die hij voor de he ren Swanborn en Van Moosel vergezeld deed gaan van een ca deau onder couvert (het onderwij zend personeel en de leerlingen van de lagere school hadden al eerder afscheid genomen van dc heer Kranendonk). Als vertegenwoordiger van het', per soneel sprak de heer A. B. Nieuwen- huijse, die de heren Swanborn enj Van Moosel eeri zakje met nieuwe i zilveren rijksdaalders overhandigde. Verder werd nog het woord gevoerd Tn ,ie gCmPenteraïul van Zaamslag Is door de heer N. Verboon namens de I maandagmiddag de vraag aan de orde chr. kweekschool en de heer J. Boen-1 gesteld of het Julianaziekenhuis te der namens de afdeling Zeeland van Terneuzen wel degelijk genoeg is de vereniging voor chr. mulo. gebouwd. Aanleiding tot deze vraag Voor 's avonds vermeldde het pro- j was het verzoek van de „Stichting gramma nog een receptie, waar de j protestantse Ziekenzorg in Zeeuwsch- Vlaanderen" om aan haar toebehorend Motorschip in moeilijke positie op Westerschelde Op de Westersclielde nabij Hoede- kenskerke geraakte maandagmiddag, tijdens enkele stormvlagen, het ruim 500 ton metende, geladen motorschip „Germaine" i/i moeilijkheden en ge raakte aan lager wal. Hierdoor werd de toestand van het vaartuig uiterst hachelijk. De kapitein van de sleepboot „Lina" welk schip bij zandzuigwerkzaam- lieden ter plaatse zandbakken sleep te, zag het gevaar waarin de „Ger maine" verkeerde. Hij voer onmid dellijk ter assistentie uit en wist een verbinding met het schip tot stand te brengen. Hij kon het vaartuig, dat veel overslaand water had binnen ge kregen, veilig in de haven van Ter- neuzen brengen. RAAD ZAAMSLAG VROEG ZICH AF Herstel scheurvorming in het infectiepaviljoen ouders afscheid konden nemen van j de drie leerkrachten. perceel, bewoond door de geneesheer- directeur van het ziekenhuis, te ver- Ravage bungalow Haamstede: werk van Bredase jongens Renesse vierde weer bet traditionele strafeest Maandag heeft Renesse weer opgc- De ravage .die verleden week donder- wekt het traditionele, folkloristische dagmorgen werd ontdekt m eenstrafeest gevierd. Even na negen eenzaam aan de Strandweg te Haam- Iuur vertrok een tiental ruiters stede staande bungalow blijkt door voor de gebruikelijke tocht over de j Schouwse dreven. Om half elf ging minderjarige jongens uit Breda zijn aangericht. De rijkspolitie te zijn aangericht. De rijkspolitie fanfarekorps „Luctor et Emcrgo" heeft (too ,.nalï bijzonder snel d h t vrolijke ,unr "«r nseret aanhouding van een zestienjarige ten Op_ de^ Hoge zoom, _ter een veertienjarige jongen. Behalve de T inbraken in' dc Haamsteedse bunga low, waarbij alleen een. verrekijker werd ontvreemd, hebben zij intussen bekend een reeks inbraken te hebben gepleegd. De vernielingen in de bungalow van de Rotterdamse familie hebben zij op zondag 29 januari aangericht. Zij waren toon op een bromfiets naar Seliouwen-Duïveland gereden. Zeventigjarige schipper te Bruinisse vermist Sinds maandagmorgen wordt.te Brui nisse vermist de 70-jarige schipper A. V. De heer V. heeft niet zijn schip. „Verwisseling" de zondag doorge bracht in de vluchthaven Zijpe, waar het schip nog lag op het ogenblik, dat zijn familie, bestaande uit vrouw en twee kinderen, de vermissing aangaf. De schipper, die om zes uur maandag ochtend opstond, is omstreeks half zeven nog gehoord. De rijkspolitie van de groep.Bruinisse heeft met behulp van de Demanning van de RP 18 de gehele dag in de vluchthaven gedregd', echter zonder resultaat. Bevordering De heer J. Zuidweg, schrijver ter in spectie van de belasting te Goes' wordt bij beschikking van de "staats secretaris van financiën per 1 maart 1961 bevorderd tot adjunt-commies- titulair aldaar. kopen. Met de opbrengst van deze verkoop wil de stichting het herstel van de scheur vorming en de verzak king van het infectiepaviljoen ter hand nemen. Het was de heer J. van Hoeve (e.h.) die naar aanleiding daarvan de vraag stelde of het gebouw dan zo slecht in elkaar zit, dat nu reeds reparatie werkzaamheden nodig zijn. Zijn frac tiegenoot, wethouder A, Koster; zette uiteen, dat de gronden waarop het ziekenhuis is gebouwd, destijds zijn onderzocht door Grondmechanica te Delft. De conclusie luidde: slechte grond. „Het toenmalig stichtingsbestuur heeft, om toch te kunnen bouwen, ont heffing gevraagd en gekregen", aldus de heer Koster, „omdat het bestuur van mening was, dat de lichte con structie op de fundering wel zou houden". Aflossing Verder ontspon zich een gedachten- wisseling over de vraag ox de stich ting de opbrengst van de te verkopen woning met moet aanwenden voor de aflossing van de nogal grote geld leningen. Maar volgens burgemeester H. D. Trinipe zal de stichting dan toch een beroep op de gemeente moeten doen, om de herstelwerkzaamheden te financieren. Besloten werd het verzoek van de stichting in te willigen onder voor waarde, dat het niet benodigde bedrag zal orden aangewend voor een extra Koppelaarsweg was de gebruikelijke begroeting, waarna het met liet fan farekorps voorop op de kom van Re nesse aanging. Aangemoedigd door de vrolijke tonen van de muziek, nam vooral de jeugd in groten getale aan de optocht deel, terwijl vele. ouderen de stoet langs de kant volg- aflossing van de geldleningen, den. Bij het voormalige gemeente- j huis nam burgemeester jhr. R. J. ~H. Q. Röell met zijn echtgenote een aubade in ontvangst. Namens de in woners van Renesse bood de voor- zitter van het fanfarekorps, de heer J, M. de Nooijer, de beste wensen aan voor 1961. Hij zei het zeer op prijs te stellen, dat de burgemeester van Westerschouwen met zijn echt genote van hun belangstelling op deze dag blijk gaven, waarmee de oude' traditie van de vroegere ge meente Renesse blijft bestaan. Bur gemeester Röell bracht hulde aan het fanfarekorps, onder leiding van de heer J. H. Blom. Hij hoopte, dat het fanfarekorps het steeds verder zai mogen brengen, gedachtig de naam „Luctor et Emergo". De burgemeester zegde zijn steun toe om dit folkloristisch feest in stand te houden. Na een mars volgde toch de gebruikelijke traktatie aan de muzikanten en de strarijders. Na dat een rondgang door de kom van de gemeente was gemaakt, werden de feestelijkheden in hotel „De Wae- reld" en „Het wapen van Zeeland" voortgezet. Buiten verwachting bracht het strafeest veel mensen op de been. (Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderent Op grond van belangrijke ontdekkingen was hel mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel ie versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. f m. »^2IZ2SZ32E2Ey Tegen pijnen «n griep. Geschikt war «s gevoeligste rr.aag, «ram dit wordt beschermd door hel bestanddeel Chetaro». iOtttl.0.8aVoordelige fHinrrerpakUng 100BM. 13.50 (Slot van pag. 1) ter ook hier voor hinderlijke stagna tie gezorgd, want de wegen op het terrein waren bijna onbegaanbaar, konden niet verder aangelegd wor den en verhinderden ook, dat de bouw van de zomerwoningen snel, verliep: „Maar als het weer goed' blijft, zullen die 90 woningen nog tijdens het aanstaande seizoen ge bruikt kunnen worden", zo vertelde men ons. Groter hotel Vrijwel zeker is ook al, dat het hotel „Kamperduin", dat in de zomer van 1960 gereed kwam, aanzienlijk zal worden uitgebreid. Dit hotel is na melijk zo gebouwd, dat het mogelijk is er nog een verdieping op té bou wen en het staat vrijwel vast, dat nog dit jaar de aanbesteding gehou den wordt voor deze „verdiepings- bouvv". Bovendien zal dit seizoen in het recreatieterrein „Dc Banjaard" ook een winkel gebouwd worden. Bij dit alles is er nog particulier initia tief: de heer J. Mol, die reeds een kampeerterrein exploiteert, wil in de Anna Friso-polder tegen de duinen een bungalowpark met 20 bungalows bouwen. Zijn aanvragen zijn thans bij gemeente en provincie in behan- delinc. Al niet al is duidelijk, dat in en kele jaren tljds veel is veranderd. In 1958 schreven we op deze plaats nog: „Het onbekende eiland Noord-Beveland! Want voor het altijd maar groei ende leger van toeristen is dit Zeeuwse eiland nog niet veel meer dan een witte vlek op de kaart, een onbekend gebied". Toen was het toerisme op Noord- Beveland nog slechts mondjesmaat te zien. Voor de vakantiegangers die naar rust en eenzaamheid speurden was Noord-Beveland toen nog een dorado. Die enkeling-van-toen zal het overigens niet plezierig vinden, dat steeds meer vakantiegangers Noord- Bevéland ontdekken. Oh zeker, de Noordbevelandse stranden zijn ruim genoeg, de duinen zijn lang, het pol derland wijd. Maar de immer groei ende toeristenstroom zal langzaam maar zeker dc door velen beminde eenzaamheid in het niets terugdrin gen... Niettemin: de realiteit is, dat ontel bare toeristen de weg naar Noord- Beveland znllen vinden. Deze zomer reeds! En het is lofwaardig van de gemeente Wissenkerhe om deze toe ristenstroom iu de juiste banen te leiden door het scheppen vau goede -tcommodatie. Schipper gekapseisde „Sara Magdalena" treft geen schuld De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, is van mening dat de scheepsramp op 13 juli van het vorig jaar in de Westerschelde voor Vlissingen, waarbij het Bres- kense vissersvaartuig „Sara Magda lena" (Br. 9), kapseisde en zonk, als een bedrijfsongeval moet worden ge zien, waarvoor de schipper van de „Sara Magdalena", de S8-jarige C. Kosten uit Breskens geen enkele schuld treft. Bij het ongeluk kwam één van de drie opvarenden, een ma troos, om het- leven. Het vissersvaartuig was gezonken nadat de beide netten waren vastge lopen. De „Sara Magdalena" kap seisde, mede omdat de achtermast te sterk bleek. De hoofdinspecteur vroeg zich af of dan niet in overwe ging genomen moest worden te ster ke masten te verbieden. In een rap port van de hoofdinspecteur der rijkswaterstaat sprak deze als zijn mening uit, dat het vissen op deze manier in do Westerschelde eigenlijk gevaarlijk cn onverantwoordelijk is, te meer omdat er zich op de bodem zeer vele wrakken bevinden. De schipper bevestigde dit laatste door te zeggen: „Wij verdienen ons brood tussen de wrakken van vliegtuigen, landingsvaartuigen en mijnen". De raad zal binnenkort schriftelijk uitspraak doen. Schip kreeg in Keeten bij Ouwerkerk machineschade Maandagmiddag kreeg het 570 ton nietende motorschip „Verwisseling" in het Keeten ter hoogte van Ouwer kerk machineschade. Door de harde wind kwam het vaartuig aan lager wal te zitten, waardoor de golven over het schip heensloegen. De „Verwisseling" verzocht om sleepboothulp en vanuit Wemeldinge vertrok de sleepboot „Adja". Deze kwam echter „te laat" aan, daar het vaartuig door de juist passerende sleepboot Betsy" uit Terneuzen uit zijn benarde positie was bevrijd. De „Verwisseling" werd naar de vlucht haven in Bruinisse gebracht, waar de schade zal worden hersteld. KUNST „Lady L" Middelburg, Schouwburg; Charlotte Kohier. MET HET VOORDRAGEN van de roman „Lady L" door Romain Gary heeft Charlotte Kohier zich bepaald geen geringe opgave gesteld. Daar heeft een talrijk publiek zich ook in de gisteravond in de Middelburgse Schouwburg onder auspiciën van de Z.V.U. gegeven voorstelling van kun nen overtuigen. Het verhaal van Gary (goed vertaald door Han Hoekstra) heeft onmisken baar verdiensten en zeker als „klei ne roman", zoals Hoekstra het zelf in een programma-voorwoord noemt. Het behelst de lotgevallen van een uit het volk voortgekomen Parlsienne die op een overigens nogal onwaar schijnlijke en bitter sterk geroman tiseerde manier in de Engelse socie- tykringen verzeild raakt en daar ten slotte de rol speelt van een vooraan staande, allerwegen gerespecteerde first lady. Als „kleine roman" onge twijfeld boeiend; als voordracht te zeer uitgesponnen om tot en met de Edgar Allan Poe-aehtige climax te kunnen boeien. Het is, naar wij ons menen te herin neren, in deze kolommen ten aanzien van Charlotte KÖhler's prestaties al eens eerder opgemerkt: gezien detebe- twisten kwaliteiten (als voordracht) van een verhaal, een prestatie te meer om een zo langzamerhand via velerlei media cultureel verwend pu bliek enkele uren lang te kunnen boeien. Dat getuigt van een artistie ke vakbekwaamheid, die niet hoog genoeg geschat kan worden, maar anderzijds rijst de vraag wat hier gewaardeerd wordt; die rijkelijk ten toongespreide artistieke bekwaam heid, óf de werkelijke waarde van het én aan tekst cn aan voordracht gebodene. Wij menen te mogen ver onderstellen, dat het eerste in het ge ding is en uiteraard niet ten onrech te. 'Blijft de vraag of een dergelijke prestatie ten volle bevredigt en dit laatste nu menen wij ontkennend te moeten beantwoorden. Gary's verhaal behelst zelfs voor een Charlotte Kohier een teveel aan versleten ro mantiek, is té onwaarachtig en te doorspekt met vals pathos om uren aaneen te blijven boeien en om te overtuigen. Zodat mén zich tevreden moet stel len en velen zullen dit ongetwij feld gaarne doen met de vertol- Icing door de voordrachtskunstenares vari dit enorme brok barokke tékst; met», dc vlot wisselende typeringen, die zij op een nog altijd zo onnavolg bare manier van de verschillende ka rakters weet te geven en met de we tenschap, dat men een begenadigd kunstenares aan het werk ziet. Daar om ook geeft men zich telkenmale weer gewonnen, wanneer Charlotte KÖhler zo ontwapenend charmant haar voordracht onderbreekt om dringend te verzoeken „te willen pro beren niet te hoesten" en om aan het slot van haar optreden nóg char manter haar verontschuldigingen voor die onderbreking te maken. Want gisteravond was het echt wel een kwestie van „uithoesten £n op nieuw beginnen" (om Wim Kan te variëren), maai" dat heeft men er dan toch gaarne voor over. Zoals het ovationele applaus, dat Charlotte Köhler ook nu weer ten deel viel, duidelijk bewees. v. B. MINDER ZACHT Opklaringen, afgewisseld door buien. Krachtige tot stormachtige wind aan de kust; tijdelijk storm tussen zuid west cn west. Minder zacht. ZON I 8 februari. Zon op 8.10 onder 17.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2