personenauto's caravans De mens en machines De dood op het verkiezingspad 1 PILOOT STORM ontvoerd in de stratosieer naar de nieuwe FAMILIE DOORSNEE HANDELSCORRESPONDENTIE RESA-HILVERSUM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG FEBRUARI 1961 Advert Klitte i WMSMk. 2 FEBRUARI T/M 12 FEBRUARI 10.00-17.00 u en 19.30-22.30 u en zondagen 10.00-18.00 u Toegang fl. 2.50. s - -r-sfci: -w- LEZERS SCHRIJVEN Het lot van de landarbeider Een grote landbouwmaatschappij 'verraste ïn de laatste week van ja nuari enkele van zijn arbeiders met het volgende bericht: In aansluiting aan het onderhoud dal U heden met de directeur te onzen kantore hebt gehad, bevestigen wij U hiermede, dat de thans lopende collectieve arbeidsovereenkomst tus sen U en onze vennootschap, door ons niet zal worden verlengd en overeenkomstig art. 12 van deze C. A. O. dus eindigt op 1 mei 1961. Wij hopen dat U in losse dienst bij ons zult willen blijven werken". Hoogachtend, waarna ondertekening volgde. Dat deze gang van zaken de bedoel de arbeiders verraste zal een ieder, die de landbouwaangelegenheden volgt kunnen begrijpen. Want ieder (en men behoeft niet eens in de landbouw werkzaam te zijn) kon in de. afgelopen zomer slechts één kreet vernemen via pers en radio over ..moeilijkheden in de landbouw". Eén van de grootste moeilijkheden was wel een steeds nijpend tekort aan mankracht. Ieder weet dat het verloop in de landbouw groot is. En dat dat bij deze landbouwmaatschap pij niet zo zou zijn wil er bij mij niet in: momenteel ligt de gemiddel- 1 de leeftijd van de arbeiders op één van de boerderijen zo om en nabij de 50 jaar. Dat geeft te denken want' ieder bedrijf, dat met de toekomst rekening houdt zal een dergelijk cij fer met zorg vervullen, tenzij men andere problemen heeft en dat is waarschijnlijk het geval. De mens In diezelfde week n.l. zaterdag 28 januari 1961 verscheen in uw en mijn P.Z.C. een verslag van een voorlichtingsdag op landbouwgebied te Goes. Eén van de sprekers op die vergadering was de directeur van de bedoelde landbouwmaatschappij en deze directeur gaf daar een samen vatting van het gesprokene. Ik heb er geen behoefte aan daarop in te gaan men leze zelf pagina 2 van de P.Z.C. van 28 januari 1961. Ik ben beslist niet deskundig genoeg om al le facetten die daar besproken zijn op hun juiste waarde te beoordelen. Ik wil slechts centraal stellen wat ik juist daarin gemist heb. En dat is de mens met al de waarde die hij in een landbouwmaatschappij met zich meebrengt. De mens-arbeider, die mee heeft helpen bouwen aan de landbouw in veel gevallen een lange ieeks van jaren dikwijls, met zijn kracht, zijn ervaring, en doorzettingsvermogen. Deze mens. deze arbeider wordt op een leeftijd.dat hij het net niet meer hebben kan om aan de kant gezet te worden zogenaamd op losse schroeven gezet, dat is eigenlijk de betekenis van dat laatste regeltje in de in aanhef genoemde ontslag- aanzeggging. Dat laatste regeltje doet het hem nu juist. De machines Dat houdt zoveel in als. nou als het nu zo is dat we het met de machi nes niet goed aan kunnen dan zou het wel gemakkelijk zijn als we ook nog wat arbeiders achter de hand hadden. De losse schroeven worden dan even aangedraaid. En hier gaat men naar mijn mening toch het straatje van wat men sociale gerech tigheid noemt voorbij. Rationalisatie en een zo gunstig mogelijke organi satie van de produktie met het doel de prestatie te verhogen, en daardoor het produkt zo goedkoop mogelijk te maken, dat alles is een lofwaardig streven. Dat raakt het gehele eco nomische bestel van ons land en onze regering doet haar uiterste best zul len we nopen om door deze rationa- f lisatie en mechanisatie de integratie van onze landbouw in het Europa i van heden aan te passen. Sociale zekerheid I Bestaat er dan helemaal geen recht De vraag blijft echter, moet dat ten in ons vrije Nederland, vraagt onder- koste gaan van de sociale zeker- getekende zich af heid van de arbeiders die soms 35 Zoals we reeds uit vele kranten heb- jaar en meer hun energie gaven aan ben vernomen, zijn er al een twintig hun bedrijf want na zoveel jaren, tal procesverbalen opgemaakt tegen praat men ook van ons bedrijf al i de z.g. Goese zagerspitters, wegens hebben ze nog geen slootkant, die het zagers spitten zonder vergunning. ze de hunne kunnen noemen? Heeft men dan het formele recht om tot de arbeider die vraagt, waaraan hij dat te danken heeft te zeggen: „Ja kijk eens, je gezondheid is de laat ste tijd niet te best!" En tegen een andere arbeider die de gemeenschap bij het overlijden van één der hunnen dient als lijkdienaar te zeggen: „Man het is daarom dat ik je ontslag geef". Wil zo'n directeur, die naar ik mag aannemen toch wel over het nodige inzicht beschikt bedenken dat hij het beslist niet zonder men sen zal kunnen? Al zou hij alles machinaal kunnen doen, ploegen, eggen, zaaien, oogsten en ga maar door en deze machines radiografisch besturen, misschien komt het nog wel eens zover, dan nog zal hij men sen moeten hebben, die op de nodige knopjes willen drukken. En ook dan zal hij. wil hij een goed directeur zijn, het klimaat zo moeten maken dat het een leefbaar klimaat is, in elk geval anders dan het nu is. want thans leeft in de harten van de ar beiders de angst, zal ik misschien bij de volgende ronde aan de beurt zijn Vergeet daarom het belangrijkste niet: de mens. Een Rillander. De zagersspitters Advertentie/ over Radio Luxemburg 208 m. en 49,26 m. PROBEER VOORAL DE 49,26-GOLF! Ongeveer 10 jaar geleden begonnen zij met dit werk en kregen hiervoor vergunning van verschillende pach ters van de oester- en mosselpercelen, die voor hen waardeloos zijn. Toen zij het echter 3 jaar geleden zo bont maakten door te gaan spitten op de mosselverwaterplaatsen en hierdoor grote schade aanrichtten, werden alle vergunningen ingetrokken via het j Visserijbestuur, ook van de spitters die dit nooit gedaan hadden of zouden doen. Ook Nolet. echtgenoot van onderge tekende was hiervan het slachtoffer. Het zagers spitten ging echter dage lijks door en zodoende werd wel eens procesverbaal opgemaakt. Mijn man, die een viertal bekeuringen hiervoor achter de rug heeft, werd de laatste maal veroordeeld tot een geldboete van 750,- of 60 dagen onvoorwaar delijke gevangenisstraf en 3 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Zo'n geweld- dige straf voor het spitten van zagers op totaal waardeloze pachtgrond. De Goese zagerspitters, die bijna de hele Oosterschelae omgespit hebben, en uiteindelijk degenen zijn door wie destijds de schade werd aangebracht, spitten nog dagelijks omdat ze geen hogere boetes krijgen dan; 50 of 75 met een enkele uitzondering van 3 dagen gevangenisstraf met proef tijd van 2 jaar daargelaten. Kruiningen Mevr. Nolet KERKNIEUWS Oud-predikant van Zaamslag Ds. Zwier overleden Te Vianen is woensdag plotseling op 70-jarige leeftijd overleden ds. V. Zwier, predikant van de clir. geref. kerk aldaar. Ds. Zwier heeft, voordat hij in 1959 naar Vianen kwam, gestaan te Pa- pendrecht, Alphen aan den Rijn, Schiedam. Zwaagwesteinde, Elburg en Zaamslag- Ds- Zwier heeft de chr- geref. ker ken gediend in onderscheidene depu- taatschappen en in vele commissies. HERVORMDE KERK. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Hoogmade ds. J. H. de Vree, emeritus predikant te Oud-Bcijer- land. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Seheveningen (vac- G. O, Donner) A. C. Scherpe- nisse te Barendrecht. Examens: De classis 's-Gravenhage heeft praep. geëxamineerd en be- roepbaar verklaard de heer L. R. Krol. Zeekant 42 te Seheveningen, kand. aan de V.U. die terstond be roepbaar is: aan de V.U- is geslaagd voor het propaedeutisch examen the ologie de heer A. D. Berends te 's-Gravenhage- GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Benthuizen A. Vergunst te Rotterdam.C. en A- F. Honkoop te Goes. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Internationale waarden vast De laatste dag van deze beursweek gaf een vaste stemming te zien voor de inter nationale waarden. De omvang van de handel bleef binnen beperkte grenzen, mede in verband met het naderende weekeinde- In de AKU-hoek ging nog wel het een en ander om. De lokale spe culatie voert in deze hoek nog steeds de boventoon. Ook gisteren was West- Duïtsland met de rayonaandelen, zij het in geringe mate, aan de markt. Wallstreet begroette donderdag de economische boodschap van president Kennedy aan het congres met hogere koersen. In Am sterdam was men donderdag op een vas te tendentie op de New Yorkse beurs reeds vooruitgelopen. Dit in aanmerking nemende moet worden geconstateerd, dat het marktsentiment van vrijdag op het Damrak, gezien de hogere koersen, zeer goed was. Kon. Olie en Philips lagens in Wallstreet goed in de marlet. Dit was voor Amsterdam een goede stimulans. Vooral de Philipsaandelen profiteerden hiervan. De elektrowaarden noteerden op 1141 cir ca 9 punten boven het vorige slolniVeau. Van Amerikaanse zijde bestond wat be langstelling voor deze aandelen. Kon. Olies een halve gulden hoger op f 146,30. AKU's liepen op van 529 tot 532) 3. De rayonaandelen boekten op deze prijs een koerswinst van ruim 4 punten, vergele ken met de voorgaande slotkoers. Uni levers werden voor Westduitse rekening uit de markt genomen op aldaar circu lerende bonusgeruchten. De margarine- waarden noteerden op 834 circa T pun ten hoger- Hoogovens zette de vaste stem ming van donderdag verder voort met een koerswinst van circa 7 punten öp 893. Dit als nawerking op de gepubliceer de dividendverhoging van Dortmund Hör- der. De Westduitse beurzen waren door- elkaar S punten lbger. Vergeleken met de slotkoers van vorige week .vrijdag boekte AKU deze beursweek een koers winst van circa 25, Unilever 18 en Hoog ovens 35 punten. Philips aandelen daalden 2 punten. Kon. Olie tenslotte ruim 6 gul den hoger. De internationale waar den sloten op vrijwel het hoogste niveau van de dag. In de scheepvaarlhoek was het, evenals donderdag, rustig. De stemming was over vrijwel de gehele linie goed prijshoudend tot iets beter. In de cultuursector ge beurden geen dingen van enige betekenis. Ook dc staatsfondsenmarkt was kalm en prijshoudend zonder meer. Ook gisteren trok op de incourante afdeling claims Desseaux grote belang stelling. De prijs werd f 25 hoger op f 950 per claim geadviseerd. Claims Fok ker," die donderdag reeds aangeboden in de markt lagen, kregen con lagere ad viesprijs op f 1450 tot f 1500 (f 1500). Aandelen Foxhol werden iets hoger op 1195 geadviseerd. Het gepubliceerde jaar verslag van de Amsterdamsche Bank was niet van invloed op de koers van deze bankaandelen. De stukken werden iets hoger geadviseerd. Prolongatie 3% pet. A\NA\\\\\WVVAVVVWVW Advertentie DANK ZU R.E.S.A.... toch nog het PRAKTIJKDIPLOMA Examen juni of dec. 1961 Vraag p.o. ons prospectus. Het kan U een jaar studie schelen. En tijd is geld (Bekende Schriftelijke Cursus) Ook opleidingen voor M.B.A. en S.P.D. Handelscorresp. Frans, D. en Eng.. V.T.H.-dipl. Hoofdcorr. en Tolk-Vertaler F., D. en Eng. 1705. „Kijk. jongeman." vervolgde de man met de sigaar gevaarlijk-vriende lijk, „ik wil je wel vertel len wat er aan de hand is. Wij zouden hier een kist oppikken van een passerend schip, een vrachtboot terug uit Singapore. Een kost baar gevat, die kist, gevuld met nogal onwettige koop waar. De afspraak was. dat het ding op een bepaalde plaats en tijdstip overboord gezet- zou worden, maar de elementen hebben roet in *t eten gegooid. Het rendez vous moest midden in die gierende storm van vannacht plaatsvinden. Joliny was de enige van ons die 't aandurfde. Hij kreeg warempel de kist te pakken en wij stonden klaar om 'm aan de kust in ontvangst te nemen. Hij lag buitengaats op ons licht signaal te wachten, toen we opeens ontdok ten. dat de politie en 'n stel douarekerels dc lucht van het zaakje hadden gekregen. Zij hadden zowat de hele kust afgezet." De ver teller onderbrak even zijn relaas om zijn sigaar opnieuw aan te steken. „Dat was wat je noemt: pech! Maar wij reden onze auto helemaal hier op de landtong en gaven het afgesproken signaal met. de koplampen, 't Was een' risico met al die speurhonden in de buurt, maar ja we konden Johny moeilijk 111 de armen van een politieman laten lopen. Arme Johny. Tja, 't scheelde maar 'n haar of hij-was heelhuids de lagune binnengekomen!" Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam 3 februaria Londen 10.59%—10.59%: Montreal 3.81—3.31%; Brussel 7.57%—7.58%; Stockholm 73.16—73.21: Milaan 60.81%60.86%; Oslo 52.88—52,93: Lissabon 13.19%— 13.20%: New York 3.77%—3.78; Parijs 77.10—77.15: Frankfort 90.55—90.60; Zürich 87.65 —87.70; Kopenhagen 54.72%— 54.77%; Wenen 14.50%—14.513%7 VWWWV\WWW»AVv\*WV Nederland 1959 (4%) Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1955 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 febr. 3 febr. 101-,'j 101;, 97% 97'Ab Nederland 1962-64 3 99% 99% Ned- Indië 1937 3 99 6 Woningbouwlening 1957 109% 109% Nat. Handelsbank 239 Ned. Handelmij. 330 329% Alg. Kunstzijde Unie 28gb 532% Berglis' en Jurgens- 230 280 Calvé-Delft 863 861 Hoogovens n.r. 8S6gb 393 Ned. Kabelfabriek 690gb 692gb Philips 1131% 1140 Unilever 377 883% Wilton-Fejjenoord 263 265 Billiton -531b 533 Kon. Petroleum Mij. 146.10 147.10 Amsterdam Rubber 134gb 134 %gb Holland Amerika Lijn 15-6% 158% Kon. Faketvaart 156 159gb Rotterdamse Lloyd 171 173 Scheepvaart Unie 168 169% Stv. Mij. Nederland 186 190 K.N.S.M- 223% 225% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 1-10% 140% Deli Mij. 176.50 176 Bank voor Ned. Gem. 4: 99% Bank voor Ned. Gem. 5-1953 104% Van Berkels Patent 370gb 370) Albert Heijn 4301 435 Bronswerk 180% 133% Centrale Suiker 470 469 Kon. Mij- De Schelde N.B. 420 424 Intern. Nickel 62% 62% American Motors - ISA 18A Anaconda 50% 52% Baltimore en Ohio 39 38 Bethlehem Steel 46% 46 A General Motors 42% 43% Kennecott 83?,'t 84% New York Central 18% 19 Pennsylvania 12-% Republic Steel 60% 61 Shell Oi! Comp. 85% 85% Tide Water 23% 23% U.S. Steel 83% 85?i Nat. Can. Corp. 9% PREMIELENINGEN- Amsterdam 1951 85% Breda 1954 81 Den Haag 1952 I 92% 90 Den Haag 1952 11 94 Rotterdam 1952 I 89% 901 Rotterdam i952 II 92 Rotterdam 1957 100 100 Utrecht 1952 94 941 Amsterdam 1956 1 84% 85 Amsterdam 1956 II 93% 93 Amsterdam 1956 III 92% 92% Amsterdam '33 (C. en A 105-J.i Dordrecht 1956 83% Alkmaar 1956 851 84 Zuid-Holland 1957 97% 97% ANB-CBS BEURSIND1CES 1-2 2-2 3-2 Intern. Concerns 599.76 606.77 611.30 Industrie 363.95 362.90 364.54 Scheepvaart 194-55 192.59 194.77 Banken 234.13 234.13 234.18 Handel enz 161.15 161.76 361.76 Algemeen 424.48 427.4? 430.14 (Advertentie) Edmund Crispin 37 Hij sloeg het pad in en bleef staan bij het hek van de pastorie om een blik te werpen op liet huis van de herder een groot onopvallend grijs gebouw en op de herder zelf die, gekleed in een sjofel flanellen pak, gebogen stond over een miezerige stokroos in zijn voortuintje- Fens aandacht werd al gauw getrokken door een fel ge kleurd insekt dat aan een tak naast liet hek hing en hij gaf het een duwtje met zijn wijsvinger. Het beest stak hem onmiddellijk gemeen en vloog weg. Fen. die de stoïcijnse beginselen niet was toegedaan, slaak te een kreet van pijn en veront waardiging. De dominee kwam over eind en wierp een blik in zijn rich ting. En op hetzelfde ogenblik werd er uit een van de bovenramen van de pastorie een klein wit koffiekop je gegooid. Het miste de neus van dc dominee op een haar. Nu was het zo, dat Fen het zelfs bij het kleinste ongemak dat hem wedervoer vanzelfsprekend vond, dat zijn medebroeders hem ogenblik kelijk te hulp snelden en hem hun steun en sympathie bleven verlenen zolang zijn al of niet gerechtvaar digde klachten voortduurden. Daar om zou bij het onder normale om standigheden dan ook niet meer dan billijk hebben gevonden dat de domi nee, op zijn kreet, vol ontsteltenis en medelijden was komen aanren nen, want Fon was waar het de herderlijke plichten betrof een bij zonder veeleisend schaap. Maar on der de gegeven omstandigheden was hij toch enigszins verbaasd- Het was ongetwijfeld de plicht van de dominee om, nadat hij de eerste kof fiekopjes-schok had verwerkt, zijn eigen problemen te vergeten voor die van Fen, maar het was wel een beetje vreemd dat hij het koffie kopje zo volkomen negeerde, dat hij niet eens in de richting keek van waar het gekomen, was. Het lag nu. nog heel, op "n bloembed vlak naast hem, het was onmogelijk dat hij het niet had gezien, hij moest in elk ge val de luchtdruk hebben gevoeld, maar toch reageerde hij niet- Tegen de tijd dat hij bij het hek was aan. gekomen, was Fens hart van wan trouwen jegens hem vervuld. Boven dien bleek alras, dat dominee's on gerustheid niet zijn verwonding gold. „Wat hebt U gezien?" vroeg hij. „Wat zag U?" ..Zag?" zei Fen verwijtend. „Ik zag dat iemand U een koffiekop naar 't hoofd gooide, als U dat tenminste be doelt." „Maar als ik me niet vergis schreeuwde U al voor die kop werd gegooid. Zag U misschien degene die hem gooide?!' „Nee, die zag ik niet", zei Fen kortaf. „Ik slaakte een kreet om dat ik gestoken werd, zeer pijnlijk gestoken, mag ik er wel aan toevoe gen- Kijk maar." Hij hield de do minee zijn wijsvinger voor- „Gestoken. Aha". Zijn ongerustheid ebde weg, hij zette een grote hoornen bril op en bekeek het gekwetste lichaamsdeel. „Ja. ja, ik zie het. Door een bij. door een wesp?" „Door een gevaarlijk tropisch in sekt. denk ik „Azijn", zei de dominee. „Er moet azijn op." Hij zweeg en in zijn ogen verscheen een slimme fonkeling, die op de een of andere wijze uiterst misplaatst scheen. „Maar ik moet U nog één ding vragen, voor ik U kan uitnodigen binnen te komen. Hebt U iets te maken met het Genootschap voor Parapsychologisch Onderzoek „Het Genootschap voor Parapsy chologisch Onderzoek?" herhaalde Fen verbluft- „Nee, beslist niet". „En U gelooft zeker niet in ha- ha! bovennatuurlijke verschijn selen?" „Dat zou ik niet durven zeggen", zei Fen ongeduldig en zag meteen dat hij iets verkeerds had gezegd, want de uitdrukking op het gezicht van de dominee veranderde van slim heid in vrees. „Maar", voegde hij er snel aan toe. „als U dat wenst, ben ik bereid mijn geloof af tc zwe ren totdat ik met azijn ben behan deld." De dominee dacht daar diep over pa en scheen tot een besluit te komen: „Kom dan maar binnen", zei hij, ter wijl hij het hek ontsloot. „U denkt natuurlijk dat ik erg onbeleefd en grof ben, maar datgene wat er zo juist is gebeurd brengt mij in een moeilijk dilemma". Die steek?" vroeg Fen. die aan niets anders kon denken dan aan de pijn in zijn vinger. De dominee liep voor hem uit over het tuinpad. „Nee, nee", zei hij over zijn schouder, „het koffiekopje". Bij de tulpenboom bleef hij zo plotse ling staan, dat Fen bijna tegen hem opbotste. „Het is natuurlijk volko men overbodig om U te vragen of U nieuwsgierig bent". Fens gedachten waren bij de azijn en daarom zei hij nogal ongeduldig dat dat inderdaad een overbodige vraag zou zijn. „Juist. Daarom moet ik U in ver trouwen nemen.U bent natuur lijk proffesor Fen?" „Ja dat ben ik". „Mijn naam is Mills". De dominee dacht klaarblijkelijk dat deze mede deling Fens gedachten nog wel een poosje zou bezighouden. Hij liep ten minste zwijgend door en bleef bij de achterdeur staan. Fen volgde hem perplex. „Juffrouw Flitch", riep de dominee door de openstaande deur. „Juffrouw Flitch". Er verscheen een klein, slordig vrouwtje met een dweil in de hand. „Ja dominee", zei ze hijgend. „Ja dominee, ja dominee". „Azijn, juffrouw Flitch. Deze mijn heer'hier is gestoken". „Wel, wel", zei juffrouw Flitch. „Al- lemensen". Ze verdween al klagend naar de keuken en begon met potten en pannen, kannen en flessen te rom melen. Even later kwam ze terug met de azijn en Fen deed er wat van op de steek. Het hielp niet veel. Hij gaf de fles terug aan juffrouw Flitch en de dominee, wiens gedachten ge durende de procedure kennelijk el ders hadden vertoefd nam hem bij de arm en bracht hem naar een houten bank op het grasveld achter de pas torie. „Laten we ons gesprek nu voortzet ten op het punt waar we het hebben afgebroken", zei de dominee. „Eij het koffiekopje". Fen had het gevoel dat de pijn een klein beetje minder werd; waar schijnlijk had azijn tijd nodig 0111 zijn genezende werk te doen. Hij was nu ook beter in staat om zijn ge dachten te concentreren op het in cident met het koffiekopje, dat toch inderdaad wel erg vreemd was, dat realiseerde hij zich nu pas goed. „Ja?" zei hij bemoedigend. „Ik hoop dat U datgene, wat ik U nu ga vertellen als een diep geheim beschouwt", zei de dominee, Fen een onderzoekende blik toewerpend als of hij zijn talent voor zwijgen tax eerde. „U moet me dat beloven. Er is niets immoreels of eh mis dadigs aan, maar als bet uitlekt zal het me in grote moeilijkheden bren gen". „Aha", zei Fen, die er niets van be greep. „U kunt op mijn stilzwijgen rekenen. En U bent natuurlijk hele maal niet verplicht om mij iets te vertellen als U dat liever niet doet". „Maar ik denk dat het beter zal zijn als ik het wel doe. En het zou boven dien onsportief zijn zijn tegenover U als ik het niet deed". De dominee aarzelde even en haalde diep adem. „U hebt zeker wel eens gehoord", zo vervolgde hij, „van de pastorie van Borley". „Daar heeft praktisch iedereen wel eens iets over gehoord, denk ik. En volgens mij is er geen twijfel aan dat liet daar spookte". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6