IN MIDDELBURG KAN DE KOLENSCHOP AAN DE KANT EIS VAN ACHT MAANDEN TEGEN JONGE INBREKER HULST VERHEUGT ZICH NOG IN BEVOLKINGSGROEI THEATER DER JUGEND" IN TERNEUZEN EN IN GOES N.V. ZEEUWSCHE CONFECTIE HEEFT GOEDE ORDERPOSITIE HUISVESTING BELANGRIJK VERBETERD IN SEROOSKERKE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DANKZIJ NEDERLANDSE SPOORWEGEN Zelflossende kolenwagens vergemakkelijken transport Op het Middelburgse stationsempla- cenient verscheen vrijdag een pri meur van de Nederlandse Spoorwe gen: een zogenaamde zelflossende kolenwagen, die de man met de ko lenschop overbodig maakt. Moest het zwarte goud tot nu toe per schop uit de spoorwegwagon op do trans porteur worden gebracht voordat ze per rubberband in de gereedstaande vrachtauto werd overgeheveld, thans is de schop uit de mode. Want bij het nieuwe model spoorwagon ge schiedt het verladen zonder enige spierkracht. De open kolenwagons, waarvan er reeds verschillende in Nederland in gebruik zijn (de spoorwegen hebben er 250 in bestelling) hebben een gro te open bak, die naar onder uitloopt in twee trechters. Door nu de trans porteur onder een van de trechters te plaatsen en de afsluiting te ope nen zakken de kolen door hun eigen zwaartekracht uit de trechter op de transportband. Eén inan kan op de ze wijze zo'n 25 ton kolen in één uur tijd lossen, terwijl vroeger vier man met de schop hieraan een halve dag werk had! Hoe vlot liet nieuwe systeem werkt bleek vrijdagmiddag, toen de eerste nieuwe wagon gelost werd. In rond tien minuten werd door enkele kolenhandelaren een vrachtauto beladen, waarbij men tevens de kolen in zakken deed. Want de transporteur hevelde de kolen in een gestadige stroom in een grote trechter, waaronder de zakken in suel tempo .achter el kaar gevuld en op de vrachtauto geplaatst werden. Voordelen Achtentwintig ton kolen kan de nieu we spoorwagon in zijn twee kolen bunkers vervoeren. Niet alleen voor RECHTBANK MIDDELBURG Pleiter: „Geen weerstand tegen stemmingen Voor de rechtbank te Middel burg stond vrijdag terecht de jeugdige varensgezel W. O. uit Middelburg, die inbraak met diefstal ten laste gelegd was, tezamen met zijn vriend J. van G., eveneens uit Middelburg. Vlak ua de kermisweek, aldus verklaarde mr. P. van Empel, de president, hadden beide jon gemannen ter plaatse waar zij dikwijls om voorschot gingen wanneer zij werkloos naren, ...kolenschop werd overbodig. de ontvangers houdt dit nieuwe sy steem voordelen in minder ar beidskrachten bij het verladen maar waarschijnlijk ook voor de Ne derlandse Spoorwegen. Want door het sneller verladen kunnen de wa gons intensiever dan voorheen rou leren, hoewel de aanschaf hogere in vesteringskosten en aanvankelijk ook hogere exploitatiekosten met zich brengt. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Helaas remmende factoren voor snelle ontwikkeling In de eerste raadsvergadering van Hulst in 1961 hield burgemeester .V. L. S. Lockefeer zijn nieuwsjaarsrede, waarin bij uitvoerig uitweidde over wat in het afgelopen jaar was tot stand gekomen rn over de plannen voor de toekomst. Hij kon tot zijn vreugde meedelen, dat cr in'1960 weer verschillende zaken tot stand waren gekomen, zoals de realisatie van een kleuterschool in Nieuw- IIulst en een b.I.o.-scbool voor meis jes. Hij noemde het huidige b.l.o.- complex, dat door de samenwerken de gemeenten in Hulst is tot stand gekomen, een rijk bezit; vooral voor de kinderen, die er vorming en on derwijs mogen genieten. Burgemees ter Lockefoer releveerde eveneens de aanleg van het zwembad, dat in een grote behoefte voorziet. Ook noemde hij het streekziekenhuis, dat binnen de gemeentegrenzen van Hulst tot stand is gekomen. Ook op het ver keersgebied is men weer een heel eind gevorderd, zoals de voorzitter met enkele voorbeelden toelichtte. De burgemeester deelde vervol gens mede. dat vele aanvankelijk tegenstanders van het eenrich: tingverkeér thans tot warme voorstanders zijn gemaakt. De reeds ingezette verbeteringen van I de openbare verlichting zal verder worden voortgezet en voorts noemde burgemeester Lockefeer de stadsuitbreiding in noord en oost een „gelukkig effect". Op merkelijk, noemde de raadsvoor zitter de gestadige bevolkings groei van Hulst, zulks in tegen stelling tot de meeste gemeenten in Zeeland en Zeeuwsch-Vlaande- ren. Op 31 december 1960 bedroeg het inwonertal van Hulst 5227. Toch moest het de burgemeester van het hart, dat de groei groter had kunnen zijn. indien het ge meentebestuur niet zou afgeremd worden door bepaalde factoren, waarvan hij er een drietal als voornaamste wilde aanstippen, namelijk: a. financiële middelen, b. het nijpend tekort aan grond gebied en c. de woningnood. Op elk van deze factoren ging de heer Lockefeer nader in. Wat de gc- meentefinanciën betrof, zei de bur gemeester dat er wel een nieuwe wet op stapel staat voor de financiële verhouding van rijk-gemeente, maar hij verwacht niet dat deze de ge wenste armslag zou bieden. „De ta ken, waarvoor wij staan gaan ver uit boven een andere gemeente met ons inwonertal en eisen extra finan ciële middelen", stelde spreker. Men zal er op gericht moeten zijn op grond van bijzondere omstandighe den aan te dringen op rijksbijdragen. In dit verband sprak de burgemees ter als zijn mening uit, dat de uiter ste voorzichtigheid moest betracht worden met de subsidieverlening. Hij betoogde, dat het particulier initia tief ten volle ontplooid moet worden en dat daarna pas de overheid com plementair aan bod moet komen. Open deur Sprekende over het nijpende gebrek aan grond, zei spreker een open deur in te trappen. Hij hoopte alleen maar, dat het wetsvoorstel tot grens wijziging van Hulst en omstreken in de Tweede Kamer ook een open deur intrappen zal zijn. Ondanks enig verzet in de Kamer, was spreker er toch van overtuigd, dat binnen enige maanden de grenswijziging een feit zou zijn. Wat de wonlnnood aanging, deze noemde de burgemeester voor Hulst bijzonder groot. Sprekende over een st.reckcentrum betoogde hij, dat niet alleen de lig ging de enige factor is. Als voor beeld noemde hij Terneuzen, dat meent een streekcentrum te zijn we gens zijn centrale ligging, maar daarnaast kon spr. legio voorbeelden noemen van streekcentra, die niet centraal lagen. Er waren zijns in ziens meer factoren, die bepalend zijn. Twee opvoeringen van Minna von Barnhelm Op zijn onder auspiciën van WIKOK (in samenwerking met de Z.V.U.) staande jaarlijkse tournee door Ne derland, heeft dc Duitse toneelgroep „Theater der Jugend" dinsdag in Terneuzen voor leerlingen van dé middelbare, ulo- en nijverheidsscho len van Terneuzen, Hulst en Oost burg Lessings blijspel „Minna von Barnhelm" gespeeld. Dit is de vierde jaarlijkse tournee door Nederland van dit. gezelschap, waarbij vooral ook „de provincie" niet vergeten wordt. In dit tijdvak heeft men voor 56.000 Ne derlandse leerlingen enkele der be kendste Duitse klassieke toneelstuk ken vertolkt. Was vorig jaar de keuze op Goes ge vallen met Schiller's tragedie „Wal- lensteins Tod", thans kwam Z.- Vlaanderen aan de beurt, terwijl voor volgend jaar een voorstelling in Onst- burgs moderne Ledeltheater overwo gen wordt. Dit uit Remscheid afkomstige, onder Uitbreidingsplannen factie van Wilhelm Michael Munci De uitbreidingsplannen van de ge meente zijn gericht op een gemeente van meer dan 10.000 inwonei-s, ter wijl het aantal woningen werd ge pland op 1570. De burgemeester bestreed pertinent de mening, dat Zeeuwsch-Vlaanderen „achter" zou zijn, ook zelfs niet door zijn ligging. Integendeel: hij noemde deze zelfs uniek, namelijk in de na bijheid van grote Belgische steden. Sprekende over een vaste oeverver binding, zei de burgemeester dat et- naar zijn mening nog maar één kans restte namelijk eeu goede verkeers verbinding via Vlaanderen en een hopelijk snel te realiseren tunnel ten noorden van Antwerpen, waardoor het vaderland snel bereikt zou kun nen worden. Aantal Zeeuwse werklozen steeg met bijna 700 Hel totaal aantal geregistreerde werklozen in Zeeland bedroeg eind Ënuari 2758. tegen 2071 eind decem- r 1960. Een toename dus van 687 personen. De toename in deze maand in geheel Nederland bedroeg ruim 9000 mannelijke personen. Volgens een opgave van het ministe rie van sociale zaken en volksgezond heid was het aantal werklozen eind januari 58.299 tegen 49.042 einde de cember. Het aantal werkloze vrou wen steeg van 4362 tot 4475. staande- gezelschap,- zorgde ook voor op .hoog niveau staand toneel. Met zijn „Minna von Barnhelm" schiep Lessing één der beste Duitse blijspelen. Het stuk. dat zijn ontslaan te danken heeft aan de toestanden vlak na het einde van de zevenjarige oorlog, was ïn Lessings tijd door en door actueel en nog op 80-jarige leef tijd liet Goethe zich geestdriftig over de indruk uit, die het stuk op hem maakte, toen hij in Leipzig de eerste opvoering meemaakte als 17-jarig student op ongeveer dezelfde leef tijd dus, als de enkele duizenden Ne derlandse aanslaande studenten in 1961. Thans zullen na vele jaren en kele ontvankelijke toehoorders met enthousiasme over deze voorstelling spreken. Omdat en hieruit blijkt de grootheid van Lessing de pro blemen van zijn tijd ook nu nog ac tueel zijn. Over één der problemen, de mogelijkheid van het in eenzelfde verband kunnen samenleven van vroeger vijandelijke volken, zei Goethc „De lieftalligheid en bemin nelijkheid van de Saksische jonge vrouwen Minna en Franzisca over winnen het gevoel van eigenwaarde van de Pruisische majoor Von Tell- heim en zijn oppasser Just, zodat een gelukkige vereniging van bizarre en elkaar dwarszittende elementen op kunstzinnige wijze wordt uitgebeeld". Het tweede en voornaamste pro bleem, waar alles in het stuk om draait, is opgesloten in de vraag Mag één van de twee levenspart ners, indien deze totaal verarmd en eerloos geworden is of zich.al thans zo beschouwt, zijn lot ver- JAARSTUKKEN GOEDGEKEURD Fusie met branche genoten in studie Wat de orderpositie betreft ziet 1961 cr voor de N.V. Zecuwsche Confec tiefabrieken te Middelburg hoopvol uit. Anderzijds zullen de kosten ver der stijgen, o.a. door de definitieve invoering van de 45-urige werkweek op 1 mei a.s. Daar de mechanisatie nagenoeg haar grenzen heeft bereikt, rest de vraag in hoeverre deze kos tenstijgingen kunnen worden opge vangen. Aldus heeft 't bestuur, ge vraagd naar de verwachtingen voor 1961, in de vrijdag in Amsterdam gehouden jaarvergadering medege deeld. Van aandeelhouderszijde werden op merkingen gemaakt over het ge plaatste kapitaal van 500.000. Ge zien de omzetten en de waarde van het bedrijf, werd dit te laag geacht, een reden ook waarom het dividend- percentage hoog lijkt. Het bestuur was het met aandeelhouders eens, dat het geplaatste kapitaal niet hoog Is. Anderzijds heeft het bedrijf de laatste jaren minder gebrek aan liquide middelen gehad. Een kapi taaluitbreiding wordt dan alleen verantwoord geacht, aló deze ge paard zou gaan met een uitbreiding van de activiteiten. Voorts zit het bedrijf juist in een periode, waarin enige reacties op de verlangens om te komen tot bundeling van krach ten door fusie of anderszins met Ne- derlandsche branchegenoten, worden bestudeerd. Hierover kon het bestuur nog niets naders mededelen, doch het achtte dit een reden tc meer om met de huidige kapitaalsituatie voorzichtig te zijn. De suggestie om te zijner tijd het dividend gedeeltelijk in aandelen uit te keren zal nader bekeken wor den. De grondstoffenprijzen fiuctueren op het ogenblik weinig. Door de recente situatie in België heeft het bestuur zich even zorgen gemaakt over de toelevering van deze grondstoffen, doch achteraf is alles nogal meege vallen. Met algemene stemmen werden de jaarstukken goedgekeurd. Het divi dend werd bepaald op 171/2 pot., waarvan 2 Vz pet. uit de dfvidend- reserve. De 'leer W. C. A. M. van Spaendonck werd tot. commissaris herbenoemd. binden aan dat van de ander, die rijk en in aanzien staande is Lessings Tellheim meent van niet en rakelings langs een vaak mo gelijk lijkende tragische ontkno ping. weet Lessing de oplossing van dit pvobleem te bewerkstelli gen. Het stuk stond onder dc knappe regie van mevrouw Mund. Minna werd op juiste wjjze gespeeld door Elisabeth Trebittz en Hennych Esser was een schalkse Franzisca. Manfred Idem slaagde er in de edele,, te weekhar tige majoor Von Tellheim aanneme lijk te maken. De komische bijrollen werden allerminst gechargeerd en vervielen nergens tot grove boertig heid. Mocht in het drama, bij het be gin van het vierde bedrijf, een klein gedeelte iets te gerekt lijken, dan werd dit meesterlijk opgevangen dooi de zwierige vertolking van Riccaut de la Marlinière, de snoevende, het met de eerlijkheid niet al te nauw ne mende Franse avonturier, door Wil helm Michael Mund. Het langdurig, tot een ovatie aan groeiend applaus, was ten volle ver diend. Vrijdagmiddag was er een opvoering in „De Prins.van Oranje" te Goes. Kantonrechter Bergen op Zoom Thoolse vrachtrijder kreeg boete dankzij regen Tengevolge van de regen heeft de kantonrechter te Bergen op Zoon donderdag de Thoolse vrachtrijder H. D„ conform de eis tot een boete van f 5,of 1 dag veroordeeld. D. vervoerde een lading stenen over de rijksweg bij Wouw. Bij controle bleek hij echter meer te vervoeren dan zijn maximaal laadvermogen hem toestond. D. achtte zich in geen enkel opzicht schuldig, omdat het normale aantal stenen was opgela den. Hij keek dan ook wel zeer ver baasd toen bleek dat de stenen per stuk zwaarder waren gaan wegen. De oplossing van het mysterie bleek achteraf voor de hand tc liggen, het vele regenwater dat tijdens de reis in de stenen was gedrongen, had het materiaal vele kilogrammen zwaar der gemaakt. Voor de kantonrechter kon D. dan ook niets anders "doen dan zich ruiterlijk bij de onvermijde lijke beschuldiging neerleggen. Zeer onfortuinlijk was J. v. N. uit 's-Heer-Arënfl.skerke die eveneens voor de Bergen op Zoomse kanton rechter moest verschijnen. Op 12 no vember had hij op de rijksweg on der Woensdreclit een aanrijding ver oorzaakt. Een niet ernstige aanrij ding overigens, maar het was de eerste in 32 jaar. N. had via de oprit van een speeltuin de rijksweg willen oprijden, maar daarbij niet uitgekeken. Een botsing met een personenauto die met 70 km. per uur over de weg reed bleek onvermijdelijk. Conform de ei3 werd hij veroordeeld tot een boete van f 10,— 'of twee dagen. BURGEMEESTER A. DE KAM Maar nog altijd lijst met 24 woningzoekenden In de vrijdagmiddag gehouden verga dering van de raad van Serooskerhe heeft waarnemend burgemeester A. de Kam in zijn nieuwjaarsrede een opsomming gegeven van de belang rijkste gebeurtenissen uit het afgelo- S»n jaar op gemeentelijk gebied, iervan noemde de burgemeester onder meer de totstandkoming van de nieuwe kleuterschool en de bouw nijverheid in de particuliere sector. ,Niet minder dan 53 bouwvergunnin- ;en werden in I960 verstrekt, waar- loor de huisvesting belangrijk werd verbeterd", aldus ue burgemeester. Wat betreft dc in 1959 toegewezen woningwetwoningen deelde burge meester De Kam mee. dat deze wer den voltooid, terwijl het voor 1960 ontvangen bouwvolume binnen korte tijd zal zijn gerealiseerd Hoewel de ze aanvulling geen oplossing kan ge ven aan de woningnood (niet minder dan 24 personen staa-n op de lijst voor woningzoekenden) vond de bur gemeester dit toch bemoedigend om verder te gaan. Het bevolkingscijfer bedroeg per 1 januari 1961 1810. het geen zeven meer is dan het vorige jaar. De burgemeester noemde dit echter in feite een achteruitgang en er is maar één weg om hierin verbe tering te brengen en dat is toewij zing van meer bouwvol.ume „Wij hebben er bij Ged. Staten dan ook met de grootste nadruk op aange drongen om uit de schamele toewij zing aan onze provincie iets te mó gen krijgen", aldus burgemeester De Kam. Vervolgens wees deze op de noodzaak dat voor een verdere reali sering van het uitbreidingsplan en kele krotten worden opgeruimd, waarvoor onderhandelingen gaande zijn.. Een niet minder urgente zaak noemde de burgemeester de verdere uitbreiding van dc riolering, die in het afgelopen jaar grote moeilijkhe den heeft opgeleverd. Bouwkosten Bij de behandeling van dé agenda besloot de raad een aanvullend kre diet van 6.374,62 beschikbaar te stellen voor de meerdere bouwkosten van de kleuterschool. De totale bouw kosten zijn hiermee op 102.574,62 gekomen. Een voorstel om voor een nieuwe periode ontheffing te vragen bij de kroon van de verplichting tol liet hebben van een cpenbare school in do gemeente werd eveneens goed gekeurd. In een toelichting op dit voorstel hadden b. en w. gesteld, dat in de ge meente kennelijk geen behoefte be staat aan een openbare school. Nim mer was bij b. en w. een verzoek van ouder» van leerplichtigen gekomen om te komen tot de oprichting van een openbare school. Voorts besloot de raad met de stem van de heer J. de Visser (s.g.p.) tegen een sub sidie van 150 te verlenen aan de kortgeleden opgerichte V.V.V. en tot vaststelling van een kampcerveror- dening teneinde ongewenste toestan den op het gebied van het overnach ten in tenten en andere niet voor be woning bestemde voertuigen of kam- peerhuisjes te voorkomen. Examens Op het Je Bergen op Zoom gehou den examen slaagden voor het prak tijkdiploma machineschrijven: de da mes A. F. Bos, J. Hubrechtse. J. Fraanje, S. A. de Koeijer, H. A. Nijs- sen, H, W. de Rooy, C, M. Bom. T. D. van Es, A. Krijger. J. Minnaard en A. van den Berge en de heren C. de Blaey. A. Boone. M. L. Daane, J. Meijaard. A. Verschuure, W. J. Boeje G. van Hoepen. H. J. Hollemans. C. F. Kole. J. A. Kosten. P. A. Lamper. A. W. de Munck. C. Sinke, J. M. Ver schuure. H. J. van .Es en J. Bol, allen te Yerscke. Uit Kruinlngen waren het de dames P. Janse en A. G. Jille en de heer J. Koster. Uit Wemeldinge de dames T. N. Dominicus en P Paauwe. Voor het examen groothandelaar im porteur en exporteur in wild, gevo gelte en tamme konijnen, slaagde te Utrecht mevrouw Ang. Goossens- Claey's tc IJzendijke. Bij de in Den Haag afgenomen vak examens voor de Post-, Telegraaf- en Telefoondienst (eerste gedeelte 1 slaagden de heren P, A. dc Baare (met lof). C, Jansen en J- L. v. d. Lijke. De geslaagden zijn allen werkzaam op het postkantoor te Breskens. Voor het vakdiploma „manufactu ren. bedrijfs- en dameskleding" (Tex tielbrevet) slaagde dezer dagen te Amsterdam, de heer J. Dees te Zaamslag. Aan de r.-k- universiteit te Nijmegen slaagden voor het doctoraal examen tweede gedeelte geneeskunde mejuf frouw A. M. Th- Boerbooms te Oost burg en K. F. van Riet te Goes. Op het t<? Amsterdam gehouden exa men voor het textielbrovet slaagde voor het diploma manufacturen, be drijfskleding en damesstoffen, de heer J. Dees te Zaam6lag Voor het te Middelburg gehouden examen moderne bedrijfsadministra tie van de Nederlandse associatie voor praktijkexamen slaagde de heer L. A. Van Klinken te Oost-Souburg. zorgd... Achter de Engelse kerk waren ze op een schutting geklommen en ver volgens via een ingedrukt raam het kantoor van sociale zaken in het stadhuis binnengestapt. Daar hadden zij uit een bureaulade een bedrag van honderd gulden meegenomen. .Overigens geen bedrag, waar jullie wijzer van werden", merkte mr. Van Empel op. De president wees er verder op, dat O. reeds dikwijls omplezierig con tact met de politie gehad heeft. Mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, de officier van justitie, sprak in dit ver band van een eindeloze lijdensge schiedenis. De officier betoogde, dat het slechts aan de ongelooflijke vol harding van zijn voogd te danken is. dat deze jeugdige verdachte niet tot ernstiger daden gekomen is. Het vra gen van een nieuwe voorwaardelij ke straf leek de officier zinloos. Mr. Schenkenberg van Mierop eiste dan ook een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van acht maanden met af- schikkingstelling van de regering trek, een voorwaardelijke terbe- met een proeftijd van drie jaar. als mede teruggave van de overgebleven dertig gulden aan sociale zaken. Mr. H. Bruin, de raadsman van O., verklaarde, dat het bijzonder moei lijk Is om van de zijde van de ver dediging een suggestie te doen voor de strafmaat. O. is recidivist, betoog de mr. Bruin, die kon begrijpen dat de ofioier een strenge straf eiste. Toch geloofde de raadsman, dat het accent niet helemaal juist gelegd werd. Geen weerstand Verdachte is van minuut tot minuut onderhevig aan stemmingen, zo ver klaarde mr. Bruin, en hij kan daar geen voldoende weerstand voor vin den. Bovendien heeft O. de moed niet om zich tegen zijn vrienden te weer te stellen. Mr. Bruin vroeg de rechtbank om de onvoorwaardelijke gevangenisstraf gelijk te stellen met de tijd van voorarrest, die O. Sinds zes maanden ondergaat. Mr. Van Empel bepaalde de uitspraak óp 17 februari a.s. Het. vreemde gedrag van de Axel- se automobilist G. M had in de nacht van 17 op 18 juli van het vorige jaar de aandacht van twee wachtmeesters uit Sas van Gent getrokken. In zijn auto stopte M. kennelijk op weg naar België, al dus verklaarde gisteren één dei- getuigende wachtmeesters, bij de doorlaatpost aan de Westkade. Daar vroeg hij op lulde toon aan de douaniers: „Rij ik zo goed naar Axel"-.. De politiemannen wilden wel eens weien wat er aan de hand was en nadat zij M. ^ver zocht hadden uit de auto .te stap pen kwamen zij tot de conclusie, dat de man niet in staat moest wórden geacht zijn auto te bestu ren. Aan de wachtmeesters verklaarde verdachte, dat hij zes tot acht gla zen bier gedronken had. De officier achtte liet ten laste ge legde bewezen. Behalve een merk waardig gedrag had M. die nacht echte niets bijzonders gedaan. Daar om vorderde de officier een boet* van 200, twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden, alles met een proeftijd van twee jaar. Ook hier volgt de uitspraak op 17 februari a.s. De Zierikzeese filiaalhouder H. S. was in hoger beroep gegaan tegen een vonïns vnn de kantonrechter, die hem tot"./ 40 boete.veroordeeld had omdat hij ïn Renesse zijn auto bijna op het midden van een smalle weg had laten stilstaan. Hierbij was een botsing ontstaan: een motorrijder reed op de auto. S. meende onschuldig te zijn. Hij be toogde dat de motorrijder te hard gereden had. Ook de getuige-a- décharge A. v. d. W. uit Zierikzee was van oordeel, dat de motorrijder geen moeite had gedaan om uit te wijken. De officier betoogde, dat S. fout was toen hij zijn wagen midden op dc weg liet stilstaan om enkele mensen te laten instappen.. Het feit, dat dit op de weg de enige manier was om het instappen mogelijk te maken, deed volgens de officier niets ter zake. Hoewel het half twaalf s avonds was. had S. volgens mr. Schenkenberg van Mierop rekening moeten houden met ander vei keer. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, waarover de rechtbank op 17 februari een beslis sing zal uitspreken. Jaarvergadering van L.C.C. ditmaal in Roosendaal Het Landbouwcoöperatie Centrum voor Zuidwestelijk Nederland houdt maandagmiddag 20 februari te Roo- sondaal zijn algemene ledenvergade ring. Na afhandeling van de huishou delijke zaken zal prof, dr. L. J. M. Vouwen een inleiding bonden over „De coöperatie in hel wetsontwerp vennootschapsbelasting 1960". Er zullen tijdens deze veigadering zeven leden voor het algemeen be stuur worden gekozen. Aftredend zijn de heren ir. M. A. Geuze (coöp suilcerproduktie; niet herkiesbaar), P. J. J. Dekker (land- en tuinbouw veilingen). C. Minderhoud (coöp. landbouwkrediet) en J. W. van Nieu- wenhuyzen (coöp. vlasfahrieken). Door bet overlijden van de heer P. S. M. Vogelaar is er eer. vacature ont staan in de groep coöp. verenigingen tot exploitatie van landbouwwerktui gen. Door het overlijden van de heer J. F. Brooyrnans,. is er *n vacature in de groep coöp. groenvoederdrogertjen en door 't in werking treden van de nieuwe statuten dient een vertegen woordiger te worden gekozen voor de nieuwe groep coöp aardappelbe- waarplaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4