Westkapelle kent vrijwel geen financiële zorgen WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZILVEREN" LERARES AAN LYCEUM TE ZIERIKZEE Agenda OFFICIËLE PUBLIKATIES WOENSDAG 1 FEBRUARI 1961 PROVINCIALE! Z tl RU W 8 Bi COURANT T „KASPOS1TIE ZEER RUIM Noodwoningenprobleem vraagt om oplossing Een geluid, dat in weinig nieuwjaars- redevoeringen valt te beluisteren viel dinsdagavond in de gemeenteraad Aan Westkapelle te horen. Burge meester T. H. de Meester deelde na melijk in deze eerste vergadering van het jaar mee, dat de financiële positie van de gemeente geen bijzon-, dere zorgen baart al heeft het ver trek van de Ambonezen wegens de opheffing van het woonoord de uit kering uit het gemeentefonds ongun stig beïnvloed. „De kaspositie", aldus de burgemeester, „is nog steeds zeer ruim, zodat thans een overschot aan vaste financieringsmiddelen bestaat van circa 300.000. Deze gelden zijn bestemd voor het bouwrijpmakgn van het recreatieplan „Joosseweg". dat in het voorjaar aanbesteed zal worden. Verder zei de burgemees ter, dat het inwonertal mede door het vertrek van de 83 Ambonezen te rugliep tot 2375. „Als deze Ambone zen niet worden meegeteld kan men stellen, dat bet bevolkingsaantal niet is achteruitgegaan. Ook vroeg burgemeester De Mees ter aandacht voor de noodwoningen in de gemeente. Op 1 januari 1960 bedroeg het aantal bewoonde houten noodwoningen 29. Per 1 januari '61 zijn het er nog 10. die de gemeente voor problemen stelt, aldus viel uit de woorden van de burgemeester te beluisteren. Van deze tien noodwo ningen zullen er binnenkort nog drie ontruimd worden, maar de zeven resterende „krotten", zoals de bur gemeester ze noemde, zijn er zeer slecht aan toe. Ondanks de kleine toewijzing van woningen aan Zee land voor 1961 sprak de burgemees ter de hoop uit, dat Ged. Staten Westkapelle toch woningwetwonin gen zullen toewijzen voor de vervan ging van deze krotten „Temeer daar Westkapelle in 1960 niets heeft ge kregen", aldus de burgemeester. Deze sprak zijn vreugde uit over de grote toename van het aantal over nachtingen in 1960 (120.000), wat in vergelijking tot '59 een stijging van 30 procent betekent. Bungalows Over het recreatieplan „Joosseweg" dat voorziet in de bouw van 200 bun galows. deelde de burgemeester mee, dat het thans geheel gereed is voor uitvoering. Het ligt in de bedoeling. T dat over een maand begonnen wordt met de aanleg van riolering en dat I door de Heidemij een begin zal wor- en gemaakt met de beplanting. „In maart zullen zeer waarschijnlijk de eerste bungalows op deze gtond ver rijzen", aldus de' burgemeester. Eveneens verheugend noemde de ze. dat voor het voormalige Am- bonezenwoonoord een goede be stemming is gevonden door de vestiging van een pluimveebe- drijf. Eerst zou hier een uienop- slag-, droog- en sorteerbedrïjf Ito- men, maar door deze firma is thans grond gekocht om een der gelijk bedrijf te kunnen bouwen, zodat dit aantrekkelijke project toch doorgang kan vinden. Bij de afhandeling van de agenda be sloot de raad op voorstel van b. en w. het overschot aan vaste financie ringsmiddelen van 300.000, waar van de burgemeester in zijn nieuw jaarsrede melding maakte, tijdelijk te beleggen. Verder besloot de raad een subsidie van 25 toe te kennen aan de korfbalvereniging „Stormvo gels"; tot ruiling van een stukje grond met de Polder Walcheren aan de Zuidstraat; tot verkoop van vijf gemeentewoningen en tot beëindi ging van de pachtovereenkomst met de heer J. Huibregtse. De vergoeding stelde de raad op 185. Het betreft hier een stukje grond in het uitbrei dingsplan „Noord" dat bouwrijp ge maakt moet worden; MIDDELBURG ZUID-BEVELAND WOLPHAARTSDIJK d'Oprechte Amateur trad op voor gemeentepersoneel Maandagavond hebben rond 15 leden van de afdeling Zeeland van de stichting d'Oprechte Amateur de le den van de gemeentepersoneelsver eniging Middelburg een gezellige avond geboden. Onder leiding van de heer P. de Leeuw brachtten deze Zeeuwse amateurs een onderhoudend kleinkünstprogramma op de planken van het Gouden Poorte-toneel met onder meer sneltekenen, declamatie, zang, muziek en schetsjes, waaraan het publiek veel plezier beleefde. Aan het slot van de avond werden de amateurs namens de personeels vereniging dank gebracht door de voorzitter J. Geljon. Deze betoogde dat men het op prijs moet stellen, dat er nog bekwame amateurs zijn, die ondanks de concurrentie van de televisie ijverig doorgaan met goede avonden te verzorgen. VLISSINGEN Afscheid directeur Mets van handelsavondschool In de aula van de gemeentelijke technische school aan de Zaaihoek- seweg zal de heer A. Mets heden avond (woensdag) officieel afscheid nemen als directeur van de Vlissing- sc Handelsavondschool. De bijeen komst begint daar om. acht uur. Van half tien af bestaat er voor oud->leerlingen gelegenheid om de heer Mets de hand te drukken. Afscheid A. Slagboom ,.De Schelde" Cabaretavond „Advendo" De muziekverening A.D.V.E.N.D.O. te Wolf aartsdijk gaf zaterdagavond een cabaretavond in het Dorpshuis, waarvan de opbrengst bestemd was voor het uniformfonds. De avond werd geopend door de heer H. J. Everwijn. voorzitter van het uni formcomité. Voor de pauze trad het gezelschap „Romantiek en Rythme" uit 's-Gravenpolder op. Zij hield het publiek aangenaam bezig met voor dracht, zang en muziek. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. Een gezellig bal besloot deze ge slaagde avond. Propaganda-avond „Sonnenheerdt" Vrijdagavond werd in de gereformeer de kerk te Yerseke een propaganda- avond gehouden, die georganiseerd werd door het blindencentrum „Son nenheerdt". Na opening met zang en gebed door de plaatselijke predikant ds. J. E Booy, volgde een solozang door de blinde zanger, de heer G. Bras, begeleid door de blinde organist Joh. Hubrechtse. gevolgd door declamatie door de lieer G. Dalema, eveneens een blinde. Hierna, volgde een vertoning van kleurendia's over het leven en werken der blinden op „Sonnenheerdt". Verdere medewerking aan deze avond werd verleend door de gemengde zangvereniging „Excelsior" uit Yer- seke onder leiding van dirigent Jac. Tamminga. De avond werd met dank zegging gesloten door ds. Booy. De belangstellig voor deze avond was niet groot. BORSSELE Bedankt voor benoeming tot ouderling De heer C. H. Hage te Borsscle, die benoemd was tot ouderling van de gereformeerde gemeente aldaar, heeft voor deze functie bedankt. van Bij dc N.V. Koninklijke Maatschap- P'3 „Üe Schelde" te Vlissingen heeft de heer A. Slagboom, administratief beambte van do magazijndienst, dinsdagmorgen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd officieel afscheid genomen van be drijf en collega's. De heer Slagboom was gedurende 38 jaar werkzaam bij „De Schelde" en tijdens de geanimeerde receptie, die dinsdag in het bedrijf werd gehou den, bleek de waardering, die hij bij zijn collega's geniet. Algemeen-chef van de afdeling magazijn, de heer P. J. Gilissen, onderstreepte altijd pret tig met de heer Slagboom te hebben samengewerkt en prees de nauwge zetheid. waarmee de scheidende col lega zijn werk altijd heeft verricht. Namens directie, chef, collega's en vrienden werden geschenken aange boden'tijdens de receptie, die dóór velen werd gebruikt om oud-collega Slagboom de hand te schudden. SEROOSKERKE (W.) Raadsvergadering Het college van b. en w. van Se- rooskerkc (W.) heeft aan dè agen da voor de raadsvergadering van aanstaande vrijdag nog een punt Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 28 jan.; Plancius van Le Treport. Suorva van Gent. Wodan van Antwerpen. Axel van Antwerpen- Austerlitz van Antwerpen. Fen van Niel. 29 jan.: Hebe Nobel van Antwerpen. Al batros van Antwerpen. Biokovo van Gdynia. Saggat van Gent. 30 jan.: S.G. Embiricos van Le Havre. Vlissingen vertrokken 23 jan.: Arika naar Genua. Suorva naar Narvik. 29 jan.: Sag gat naar Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen 28 jan-: Spi rit van Boston naar Gent. Lien van Goole. Jupiter van Tynedock naar Gent. Hennie J van Rotterdam. Laarderkerk van Rot terdam. Schiedijk van Rotterdam. Arkel- dijk van Rotterdam. 29 jan.: Bierum van zee naar Terneuzen. Maria W van Nor wich. Coenraad K van Moll I Rana. Ve dette van Hull. Amsteldijk van Le Havre. 30 jan.: Lecndcrt Broere van Rotterdam. Socrates van Amsterdam. Pacific van Basse Indres. Maarsbergen van Glasgow- Eenhoorn van Breinen. Gepasseerd van Antwerpen 28 jan.: Kio naar Queensborough. Anna Elisabeth naar Dublin. 29 jan.: John V naar Londen. IJsel naar Le Havre. Caland naar Vlaar- dingen van Terneuzen. Corrie Broere n. Grangemouth. Adine naar Rotterdam. Ed- dystone naar Lorient. Gabonkust naar Bremen. Radja naar Rotterdam. Bevesier naar Amsterdam. Bierum naar zee van Terneuzen. Cornelis Broere naar Zweden- 'Hennie T naar Malmö van Haiisweert. Randfontein naar Amsterdam. Arendskerk naar Hamburg. Stanislas naar Harwich. Langkoeas naar Breinen. LAATSTE NIEUWS Santa Maria" Quadros heeft nog geen beslissing genomen De nieuwe Braziliaanse president Quadros heeft dinsdagavond ver klaard zijn standpunt over de kwes tie van de „Santa Maria" nog niet kenbaar te knnnen maken, omdat de drukte verbonden aan de overname van liet presidentschap hein heeft verhinderd deze aangelegenheid zorgvuldig te bestuderen. Hij heeft de zaak overgedragen aan de nieuwe minister van buitenlandse zaken, Arinos de Melo Franco, die op zijn beurt meedeelde dat nog geen beslissing is genomen. Schout bij nacht Smith heeft tegen over journalisten verklaard de pas sagiers van de „Santa Maria" te hebben gewaarschuwd, dat zij niet „te optimistisch" moeten zijn en dat het zeer goed mogelijk is. dat van de plannen van kapitein Galvao niets terecht zal komen. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaaal 3128 stuks. Wecktolool 4931 suiks. Vette koeien eri ossen 23U. Ce- bruiksvee 896. Vetic kalveren 406. Gras- kalveicn 170. Nuchtere kalveren 1022. Var kens 19. Lopers 60- Biggen 41. Paarden 72. Veulens 6. Schapen ot lammeren 165. Bok ken of geilen 21. Prijs In cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. 293—925 265—295 250— 2C5 295—310 270—295 240—270 Vette koeien Vette kalveror Slachlpaardcn 260 250 220 VEERE Varkensfonds Veere hield vergadering Het varkensfonds te Veere hield zijn jaarvergadering onder leiding van de heer D. Kasse Dz. Uit het jaar verslag bleek, dat 91 varkens in 1960 werden aangegeven. Vijf die ren moesten worden vergoed we. gens ziekte. De financiële positie van de vereniging is gunstig. Onder dezelfde voorwaarden als vorig jaar zullen eventuele ongelukken worden vergoed. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. P. Kasse- In de functie van bode werd herbenoemd de heer J. Gideonse. De heer J. Mesu kreeg, naast enke le hartelijke woorden van dank, ook een fruitmand aangeboden in verband met zijn 40-jarig penning meesterschap. GRIJPSKERKE Uitvoering L.J.G. en Z.P.M. Dezer dagen hebben de L.J.G- en Z P.M. fe Grijpskerke in het Dorps huis een geslaagde uitvoering gege ven. Op goede wijze werd daar het toneelstuk „De fatale datum" opge voerd. In de pauze werd een verlo ting gehouden om de kosten te dek ken. Wegens het slechte weer be stond er voor deze uitvoering maar geringe belangstelling. Graskalveren 450 330 250 Nuchtere kalveren 75 68 58 Export varkens 120 95 80 Biggen 70 60 50 Schapen 150 120 90 Lammeren 130 ÏOO 90 Kalfkoeien 1300 1150 050 Melkkoeien 1300 1150 95b Vare koeien 820 700 600 Vaarzen 920 720 620 Pinken 5G0 460 400 Vette koeien: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren: oer groter, handel stroef, prijzen wat VEILING SINT-ANNALANI) infddcl 21,82, overzee middel 22.52. e 21.82, drielingen 23,98, pickleri Aanvoer 52 ton. Middel 21. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 31 januari 1961. AppelenGolden Deli cious 75-80 49. Ill grof 2617. Jonathan 75-80 21—28. 70-75 23—31, 63-70 20—25. 60-65 18. Ill grof 10-23. Goudrenet 65-75 17—19. Ill grof 20—24. Peren: Saint Remy 83-95 14—15, 75-33 13—15, 65-75 12—14. Gicser Wildeman 60- 70 41. Appelen Winston 6,5-75 22—27, 55-65 12 16, III grof 11—24. Groenten: Rode kool 7-9. Savoolekool 7—20- Boerenkool 4—15. Witte kool 6—8. Andijvie (glas) 1.10-1.14. Prei 10-23. Uien 14—21. Witlor 73—1.09. Breekpeen 2—3. Kroten kg 4—11. Spruiten, ongesch. 2397. Spruiten, gosch. 58—1.03. Veldsla (glas) 61.50. VEILING V.V.Z.B. GOES lager. Graskalveren: aanvoer als vorige 31 januari. ExportveilingCox Orange Pippin KL. II 70-75 79—87. 63-70 74—73. 60-65 52—56. 55-60 31—38, II D 13-1.- Goudrenet KL. 1 85-95 29. 75-35 26—31, 65-75 16—20. II D 9. KL. II 85-95 26—30. 75-85 20—25, 65-75 13—17. Jonathan KL. 1 75-80 34. 70-73 38—39. 65-70 34 —35, 60-65 25—27, II D 5—11. KL. II 80-85 18, 75-80 25—30, 70-75 27—30. 65-70 17—29. 60-65 1619. Colden Delicious KL. I 80-85 58 61. 75-80 59. 70-75 55. II D 5—14. KL. II .35 4859, 75-80 43—53. 70-75 38—53. 65- .•eek. handel kalm. prijzen ongewijzigd. Nuchtere kalveren: aanvoér.slechter, han del stug, prijzen niet hoger. Exportvar kens en biggen: aanvoer gewoon, handel goed. prijzen iets hoger. Slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen wat stijver. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen wat stijver- Kalfkoeien en melkkoeien: aanvoer iets meer. handel stil, staande prijzen. Vare koeien: aanvoer gewoon handel lui. prijzen onveranderd. Vaarzen 1 70 31—48. 60-65 2232. Winston KL. I en pinken: aanvoer even ruimer, handel kalm. staande prijzen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Cursusbijeenkomst A.N.A.B. federatie Z.-Vlaanderen De Federatie Zeeuwsch-Vlaande.ren van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond (A.N.A.B.) hield zaterdagmiddag in hotel „Victory" een goed bezochte cursusbijeenkomst voor afdelingsbestuurders en belang stellende leden. Na een kort openingswoord van de j voorzitter, de heer L. J. de Clerck uit Aardenburg, hield de heer P. Schip- 1 per uit Utrecht, landelijk secretaris van de A.N.A.B., een inleiding over het onderwerp: „De vooruitzichten van de agrarische bedrijfstak binnen de EuroDese Economische Gemeen schap (E.E.G.)". Op overduidelijke wijze wist spreker deze materie van Europese samen werking zijn gehoor voor te leggen, daarbij gebruik makend van een se rie sprekende dia's en lichtbeelden. Na een algemeen overzicht van doel stelling en werking van deze Europe se gemeenschap, ging de heer Schip per dieper in op de gevolgen en toe komstmogelijkheden hierin voor de agrarische sector uit ons bedrijfsle- VANDAAG. Middelburg City: Faja Lobbi en Prijs de Zee. 20 uur. a I.; Electro: Striptease eri gangsters. 19.30 uur. 18 Jaar: Wöh- ler: d'Oprechte amateur, 20 uur: Vei ling Walcheren: Kon. Ned. Mij- voor Tuinbouw en Plantkunde. 20 uur: "t Trefpunt: filmmiddag kinderen 5—8 jaar. 14 uur. 9—12 Jaar. 16 uur. VUsingen Luxor: Wapens voor Mexico, 20 uur, 14 Jaar; Alhambra: Faja Lobbi en Prijs de Zee, 20 uur, a.l- Goes Grand: Faja Lobbi en Prijs de Zee. 20 uur. a.l. Grote Markt Centrale hengstenkeu- ring, 10.30 uur. Ternpuzoii Luxon Maitrcsse, 20 uur. Ooslburg - Ledeltheaier: Straf bataljon 999. 20 uur. 18 laai. Mej. Fermin kwart eeuw handelswetenschappen Vandaag, woensdag, viert mejuf frouw M. J. A. Fermin haar 25-jarig jubileum als lerares aan het Prof. Zeemanlyceum tc Zierikzee. Mejuf frouw Fermin, die handelsweten schappen en wiskunde doceert, moet vandaag twee maal een huldiging „ondergaan": 's middags om kwart over één is er in de school een hij- eenkomst met docenten en leerlin gen, die te lialf vijf, eveneens in het schoolgebouw, wordt gevolgd door een receptie. Het zal de jubilaresse niet aan belangstelling ontbreken: in de achterliggende kwart eeuw heelt mejuffrouw Fermin zich te Zie rikzee, doen kennen als een be kwaam docente, meer nog als een buitengewoon sympathiek en be hulpzaam mens. Dat blijkt ook uit de functies, die haar in het Ziciikzeese verenigings- cn organisatieleven weiden toever trouwd: secretaresse-penningmeeste- resse van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" en bestuurslid toegevoegd Het betreft Mer de be- j 'e va"nm,S I van èm»8WWV. W'd verneht. schoolverzuim. Férmin als lerares handelsweten schappen uiteraard in bekwame han den. Voordat zij op 1 februari 1936 naar Zierikzee kwam het Prof. Zeemanlyceum was toen nog r.h.b.s. was zij achtereenvolgens secreta resse van het Mijnwerkersfonds te Heerlen en secretaresse van. een han- delsonderneming te Maastricht, haar REJRANCHEMENT geboorteplaats. Aanvankelijk was mejuffrouw Fermin daar werkzaam bij het lager onderwijs. Tc Zierikzee heeft mej. Fermin BI EK VU ET Bevordering ter secretarie Met ingang van 1 januari is mej. R. Boerjan te Biervliet bevorderd van schrijver ter secretarie tot klerk ter secretarie te Waterlajidkerkje. Toneelstuk in studie De toneelvereniging „Ons Genoegen' te Retranchement heeft onder leiding /oorts mensen opgeleid voor het j van de heer J. Hakker het toneelstuk middenstandsdiploma en het diploma M.O boekhouden. Baas Bart" in studie genomen. Het zal begin maart worden opgevoerd. Deze functies zijn bij mejuffrouw Uitvoering E.M.M. Vrijdag en zaterdag' gaf de muziek vereniging „E.MM." te Serooskevke (W.) in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoeringen, waarvoor beide avonden de belangstelling re delijk was Na een openingswoord van de voorzitter, de heer F. de Steur, die o.a. mededeelde dat er weer een jeugdafdeling met blok fluiten zal beginnen, begon het mu zikale gedeelte onder dc bekwame leiding van dirigent A. Joosse met de mars „Le Tambour Maitre" waar aan ook de tamboerafdeling mede werkte. Hierna werden de „A. Youth Suite" van G. Boedijn, „Les Chenes Du Plateau" van Gadennc, „L'Ami. tê" en „La Belle Cantiniêre", beide van Filsfils op verdienstelijke wijze uitgevoerd, evenals een tweetal ko- raalbowerkingen van de dirigent en een drietal marsen. Na de pauze volgde onder regie van de heer L. Huibregtse de on- voering van het toneelstuk ..'t Sloofje". Dit stuk speelt zich af in de woning van molenaar Roeks. goed vertolkt door de heer Jac. v- d. Berg en diens vrouw Gepke, goed gespeeld door mej. R. Looise. De Amerikaanse sciieeosbouwer van Hollandse afkomst Jan Marn, op nrima wijze gespeeld door de heer L. Tissink, komt na vele jaren weer in zijn geboortedorp om te trachten de onschuld te bewijzen van zijn vroegere verloofde Maaike, zeer goed vertolkt door mej. N. Kestcloo, die wegens beschuldiging van moord op haar vader, de oude molenaar, ver oordeeld werd lot 12 jaar gevange nisstraf. In de bijrollen speelden mej. I. Roe link als tante Antjc. de heer H. Rid derbos als oom Hendrik en de heer J. Looise als de arts Willem Freda zeer verdienstelijk. Zaterdag 4 fe bruari wordt nog een uitvoering ge geven te St. Laurens. OOSTKAPELLE A.R.-kiesvereniging De A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Oostkapelle vergader de onder voorzitterschap van de heer J. Jobsc Mzn. Spreker was de heer B. Koole van Souburg over „Om de lockomst van ons volk", en wel in 't bijzonder de toekomst van Zee land. Spreker stelde nadrukkelijk vast. dat een scherpe en duidelijke instelling onmisbaar is, want het gaat nu en straks om grote dingen. Uitvoerig ging spreker in op indus trialisatie en recreatie. „Hoe staat de Zeeuw in het algemeen tegenover de ze nieuwe dingen?" Helaas bespeurt mén vaak een stellen van eigen of groepsbelang boven algemeen belang, aldus spr. Spreker riep allen op mede te wer ken aan de opbloei van ons gewest. De A.R.-partij zal alles moeten doen wat in haar vermogen ligt om, ge grond op Gods woord, christelijke politiek uit te dragen. Een streven naar meer eenheid onder de Zeeu wen is van het grootste belang. Een levendige discussie met name be treffende recreatie, zondagsrust, in tensivering land- en tuinbouw, volg de op deze interessante inleiding. SINT-LAURENS Causerie voor N.C.V.B. De afdeling Sint Laurens van dc Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mevrouw D. H. Baas-Kemp. Aan de hand van kleu rendia's sprak mej. Lako over het Vormingscentrum te Hedencsse. De eerstvolgende vergadering zal ge houden worden op 23 februari met als spreker de heer H. J. Schoen maker, over „Marokko". GEMEENTE MIDDELBURG. HERKEURING MATEN EN GEWICHTEN. B. en w. van Middelburg, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de her keuring der maten en gewichten zal plaatshebben voor die gemeente in het j voormalig ontvangerskantoor. Stadhuis- l straat 3, op: dinsdag 7 februari 1961 van 10.36—12 en 13—17 uur. woensdag 3 februari 1961 van 8.30—12 en 13—17 uur: donderdag 9 februari 1961 van 8.30—12 en 13—17 uur: vrijdag 10 februari 1961. van 8 30—12 en 13—16.30 uur: maandag 13 februari 1961 van 10—12 en 13—17 uur. dinsdag 14 februari 1961 van 8.30—12 en 13—17 uur. woensdag 15 februari 1961 van 8.30—12 en 13—15 uur. Voorts wordt medegedeeld: le. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen wor den uitgereikt, vermeldend^ het tijd stip. waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aan geboden kunnen worden. Men' houde zich. in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijl't beslaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen: 2e. dal de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te wor den. dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn. koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd: dat ijzeren ge wichten niet gepotlood mogen zijn. doch roestvrij moeten zijn gemaakt cn daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 30. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1962 gestempeld moeten zijn met de letter z en dat er, bij ver- zuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, nog gelegen heid bestaat maten en gewichten le laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Vest 261, elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 9—12 en 13.36—16.30 uur: 4e. dat de maten en gewichten, die ge stempeld zijn met het afkeurings- merk niet in winkels, enz. mo gen worden teruggebracht; 5e. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het onderzoek der maten en ge wichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet wor den betaald; fie. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting. doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde en veloppe. afgegeven bij de vorige veri ficatie. moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar tleze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening nr. 507534 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 40 cent worden gestort- Middelburg, 28 Januari 1961. MIDDELBURG. KERMIS 1961. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de kermis 1961 zal worden gehouden van 31 juli tot en met 9 augustus. Houders van kermikinrichlingen, die standplaats wensen in te nemen, moeten j voor 11 februari 1961 te 12.36 uur In- i schrijven. 25 tc der geboden pachtsom moet worden I overgemaakt, op gironummer 62648 ten I name van de gemeente Middelburg vóór 17 februari 1961 te 12.30 uur. De openbare verpachting vindt plaats op 17 februari 1961 te 14 uur in het Stadhuis. Inschrijfformulieren waarvan het ge bruik verplicht is en de voorwaarden, zijn gratis verkrijgbaar. Een gewijzigde lijst van toegestane inrichtingen cn een plattegrond zijn verkrijgbaar a f 1.50 (secretarie, kamer 14). Middelburg. 18 januari 1961- OOST- EN WEST-SOUBURG. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en wethouders van Oost en West-Souburg maken bekend, dat de herijk van maten cn gewichten in deze gemeente zal plaatshebben op donderdaj 16 februari 1961 alhier, van 9.30—12 en 1317 uur en op vrijdag 17 februari 1961 van 9—11 uur, voor alle herijkplichtigen. In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: le. aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het (jkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen gezonden worden, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aangebo den kunnen worden. Men houde zich. in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring 35 35—52, 65-75 31—43. 55-65 12—20. Lom- barts Calville KL. I 80-90 35—37, 70-80 46. 60-70 28. Op monster Conference KL. I 65-75 55, 55-65 4546. KL. II 65-75 47. 55-65 39. Br. Alex Lucas KL. I 75-85 6667. 65-75 56. Saint Remy KL. 1 65 mm en op 20. Com- tesse de Paris KL. I 65-75 33, 55-63 20, KL. II 65-75 30. 55-65 18. Gewone veiling Cox Orange Pippin gr. 35—46, fijn 10—20. Goudrenet grof 10—16. fijn 5—9. Jonathan grof 11—20. fijn 5—8. Golden Delicious grol .30—47. fijn 11—25. Lombarts Calville grof 20. fijn 8. Winston grof 9—12. fijn 5—10. Saint Remy KL. I 65-75 20, grof 15. fijn 10. Conference grof 25—31. fijn 12—17 Ingrid Marie KL. I 73-80 49, 70-75 51. 65-70 23, BEURSBERICHT MARKT GOES 31 JANUARI 1961. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 to vocht, boerenschoen af boer derij. per 100 kg f 20.00—32.00. Gerst, boerenschoon af boerderij, per 100 kg f 23.00—26,50. Haver, boerenschoon af boerderij, per 100 kg f 18,0022,00. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij, per 100 kg f 20,00—30,00. Schokkers, boe renschoon af boerderij, per 100 kg f 20,00 28,00. Blauwmaanzaad, boerenschoon af boerderij, per 100 kg f 70,0080.00. Capu- cijners, boerenschoon af boerderij, per 100 kg f 40.00—50.00. Bruine bonen, boe renschoon af boerderij, per 100 kg f 40.00 —67.50. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., bin nenlandse sortering 7,50—8,75. Bintje. 35 mm opw, exportsortering f 8.509,09. Alpha. 35 mm opw, f 6.507,00- Prijzen per 100 kg. geleverd aan de sorteerin-i richting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 2,002,75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg f 15,00 17.00 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. Voederbieten. Voederbieten noteerden f 15.00 per ton. afgehaald at bedrijf. Hooi. Lucernehooi f 115.00125.00 per ton. geperst af bedrijf. Weïdehooi f 115,00 —120.00 per ton. geperst af bedrijf. Grai- zaadhooiVeldbeemd f 60.00—65.00 per ton. geperst af bedrijf. Roodzwenk f 90,00 55.00 per ton, geperst af bedrijf. Stro. Gerstestro f 67,5072.50. Tarwestro (kleine balen) f 62.5067.50. Tarwestro (grote balen) f 67.50—72.50. Erwtenstro f 67,5070,00- Schokkerstro f 62.5065.00. Haverstro t 60,00. Deze prijzen gelden per ton. geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas, af boerderij 1520 cent per kg, afwijkende kwaliteit 30—15 cent per kg. Goede kwa liteit gerepeld vlas. af boerderij 2025 cent per kg. afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van f 2.W—f 2.03 per kg. BIERNOTERING GOES Bericht van handelarenkippeëieren 12 cent. kleine eieren 9 cent, cendeëieren 8 cent. blijft beslaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen; de maten, gewichten cn meetwerktui gen moeten schoon, droog cn roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; ijzeren maten die nen van binnen en van buiten geverfd te zijn. koperen gewichten afwassen en ook de gaten gereinigd: ijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn. doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven zijn met ge kookte lijnolie. de maten en gewichten moeten vóör 1 oktober 1962 gestempeld zijn met de letter z: bij verzuim of verhinde ring om van de zitting gebruik le maken bestaat nog gelegenheid ma ten en gewichten te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Dordrecht op elke woensdag, geen openbare feest dag zijnde, van 9—12 uur cn 13-30 —16.30 uur: de maten en gewichten, die gestem peld zijn met het ufkeuringsinerk mogen niet in winkels enz., worden terugebracht: ten bate van 's Rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten en ge wichten keurloon en voor hel juste- ren der gewichten justeerloon wor- gebouw „De Zwaan" j den betaald, en 13—17 uur en op 6e. de milligramgewichten kunnen niet op do herijkzitting doch uitsluitend aan hét ijkkantoor ter herkeuring worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht dient twee dagen vóór de verzending van de gewich ten een bedrag van 40 cent worden overgeschreven of gestort op postre kening nr. 507584 van het ijkkantoor Dordtbcht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 19