Gruwelen van jodenmoordenaar Eichmann schokken de wereld In Israël geen zweem van proces-hysterie DR. ARIEH LEON KUBOOY VERKLAART: OPNIEUW BIBBERZIEKTE IN SCHOOL TE VOORTHUIZEN MATERIAAL VOOR VERPLICHTE ONTSTORING KRIJGT RIJKSKEUR ANTILLIAANSE JEUGD LEERT ZELFS BATAVIEREN-TOCHT Groninger Studenten Toneel. Een automonteur 550ste STAATSLOTERIJ 2e DINSDAG 31 JANUARI 1001 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Door liet verzamelen van bewijsmateriaal tegen de voormalige S.S.- officier Adolf Eichmann zijn alle boeken, die over het nazi-tijdperk zijn geschreven, verouderd. Dit is de mening van dr. Arieh Leon Kubovy, de fiö-jarige, in Litauen geboren directeur van Yad Vasheni, Israels insti tuut voor oorlogsdocumentatie. Yad Vashem verzamelt alle mogelijke gegevens betrekking hebbende op het lijden en sterven van de Europese jodenbevolking in Hitiers dodenkampen. Dr. Ivubovy heeft zijn land ver tegenwoordigd als ambassadeur in Argentinië, Polen en Tjechoslowakije. Uit het laatste land moest hij in 1952 vertrekken, toen daar een periode van anti-semietisme intrad, die zich ook tegen de staat Israël richtte. Thans heeft hij het beheer over 25 miljoen documenten, die in het insti tuut zijn verzameld. Het gebouw van Yad Vashem staat op een heuvel, die uitzicht geeft over Jeruzalem. Vele buitenlanders, Duitse politici daar bij inbegrepen, hebben het instituut reeds bezocht. Volgens dr. Kubovy zullen er tijdens het proces Eichmann opzienbarende onthullingen worden gedaan. „Eich mann", zegt hij, heeft getoond, dat hij een wraakzuchtig en geestelijk beperkt man is. Er bestaan gege vens, waarmee kan worden bewezen, dat hij persoonlijk poden heeft ver volgd en dat hij heeft geweigerd joodse kinderen uit Roemenië naar Palestina te laten vertrekken, waar door hun loven had kunnen worden gered." Eichmanns verdediging be rust op twee gronden^aldus dr. Ku bovy. „In de eerste plaats, dat hij eenvoudig orders uitvoerde en ten tweede, dat hij zijn optreden tegen de joden beschouwde als optreden tegen een vijand van de staat." Dr. Kubovy verklaarde, dat Eich mann bereidwillig inlichtingen gaf aan hen. die hem aan het on dervragen zijn, hoewel men niet kon zeggen, dat de voormalige nazi „de waarheid en niets dan de Waarheid" sprak. „Eichmann vertelt alleen dat deel van de waarheid, waarbij hij voordeel heeft." Schokkend Wat betreft Eichmanns biografie in het Amerikaanse tijdschrift Life, zei dr. Kubovy: „Deze artikelen liggen geheel in de lijn van Sassens opvat tingen". Willem Sassen, de voorma lige „Nederlandse" laffe S.S.-misda- diger, die thans in Argentinië woont, schreef de artikelen over Eichmann, waarin hij deze sprekend invoert. „Sassens artikelen komen overeen met het boek, dat hij heeft geschre- E= Koninklijk bedankje §j De jongens en meisjes van de lagere 'school te Sailershausen, nabij Hassfurth in West- s Duitsland, zijn heel trots op een in het Frans gestelde H brief van koning Boudewijn en p koningin Fabiola. ff De kinderen hadden op 15 de- cember vorig jaar allemaal voor de televisie gezeten om het verslag van de huwelijks- s plechtigheden in Brussel te volgen' Ze vonden het allemaal erg mooi en stelden gezamen- lijk een gelukwens op, wélke zij naar liet paleis in Brussel =- verzonden. M §i Koning Boudewijn en koningin Fabiola hebben, ook i» een ge- zamenlijk briefje, de kinderen e| hartelijk Vedankt. llllllllllllllllllM De moord te Biak op buschauffeur De Nieuw Guinea Koerier meldt, dat zij naar aanleiding van de onlangs gepleegde moord te Biak op de Neder landse chauffeur van een vrachtauto van de Nederlandse marine, van bevoegde zijde vernam, dat het ge rechtelijke onderzoek in deze zaak zich ook zal uitstrekken tot het ge drag van de matrozen, die in de vrachtauto zaten. Begin januari werd, na het overrijden en dodelijk verongelukken van een vijfjarig Papoea-meisje, de burger chauffeur van de vrachtauto door Papoea's letterlijk afgeslacht. Over de houding van de inzittende marinemensen van de auto bestaan twee lezingen: volgens de ene wist een toevallig passerende Papoea agent in burger een aanvaller te ont wapenen, doch kon hij niet verhinde ren, dat de chauffeur door een andere Papoea op afschuwelijke wijze werd vermoord. De Inzittenden van de vrachtauto, tien militairen van de marine, bleven buiten het gevecht. - Volgens de andere lezing Konden de Inzittenden van de auto. die aandacht besteedden aan het aangereden kind, door dc snelheid waarmede een en ander zich afspeelde, niet meer tijdig ter plaatse zijn om de tweede aanval ler, die volkomen onverwachts naar voren kwam, tegen te houden. Stem van Amerika weer gestoord De Sowjetunic heeft maandag de storing van de Russische uitzendingen van de stem van Amerika hervat, aldus heeft de B.B.C. iu Londen mee gedeeld. volgens de B.B.C. was het zondag de eerste dag geweest dat de stoorzen ders hadden gezwegen sinds de mis lukte Parijse topconferentie van mei 1960. ven, voordat hij Eichmann ontmoet te. Sassen deed dienst bij de Waf- fen-S.S. (een soort nazi-vreemdelin genlegioen), waarvan de leden zich zelf idealisten noemden. Zij meenden, dat genocide (uitroeien van volken) zoals die door Eichmann in praktijk werd gebracht, een smet op hun korps wierp. En deze houding vindt men terug in Sassens biografie van Eichmann". Dr. Kubovy zei, dat zelfs Indien Eichmann een bekentenis zou afleg gen, het proces toch zo lang zou voortduren als nodig zou zijn om een vrij afgerond beeld te krijgen van de praktijken van het derde rijk. Het proces zal de wereld en speciaal Is raël schokken. „In Israël is de stemming over het proces verdeeld in twee tegenge stelde kampen. Aan de ene kant voelt men, dat het plicht is om wat in het verleden is gebeurd niet te vergeten. Doch anderzijds wil men de gruwelen van een thans voorbij tijd vak uit de gedachten bannen." Dr. Kubovy wees er bovendien op, hoe moeilijk het was om aan de tegen woordige jonge generatie in Israël uit te leggen, hoe het mogelijk is ge weest zes miljoen joden uit te roeien. De moderne generatie wordt name lijk opgevoed in het ideaal van per soonlijke fysieke moed. Moedige jeugd „Toch is hier in mijn instituut ma teriaal te over, waaruit vele staaltjes van persoonlijke moed blijken. De onbekende held van het Europa tij dens de tweede wereldoorlog was het joodse kind. Wij hebben hier gedich ten en tekeningen van joodse kin deren, gemaakt in het concentratie kamp van Theresienstadt. Die kinde ren zijn later allen in Auschwitz vergast." Dr. Kubovy hoopt, dat" er een ernsti ge waarschuwing aan het adres van de mensheid van liet proces-Eich- mann zal uitgaan. Daartoe citeerde hij de woorden van de Ghanese am bassadeur in Israël, die bij een be zoek aan het Instituut had gezegd: „Men kan hier de gevolgen zien van een overspannen nationalisme. Men ziet hier waartoe rassenwaan kan leiden en de volken van Afrika kun nen daaruit een belangrijke lering trekken." „Yad Vashem is nu bezig uit de kring der overlevenden persoonlijke getuigen tegen Eichmann te verza melen. Zij moeten verklaringen af leggen over dö functionering van de uitroeiingsmachine, die Hitier op-, bouwde. Bovendien heeft het insti tuut zijn 26.000 boekwerken ter be schikking gesteld van degenen, die zich met het vooronderzoek bezig houden. Ook helpen leden van de staf van Yad Vashem bij dat vooron derzoek. Dat zijn juristen, archiva rissen en sociologen, die het Hitier- regime van nabij hebben gekend, er hier in Israel geen zweem van Het merkwaardigste van alles is, dat hysterie is te bespeuren en dat Is raël het enige land is, waar geen boek over Eichmann is verschenen". Proces Eichmann is geen publieke voorstelling Het Israëlische kabinet heeft zondag besloten al het mogelijke in het werk te stellen om het proces tegen de S.S.-er Eichmann, dat is vastgesteld op 15 maart op tijd te laten begin nen. De minister van justitie. Pinhas Ro sen, verklaarde, dat het proces te gen de voormalige kolonel van de S.S. een historisch proces zou zijn en niet een publieke voorstelling. Ro sen deelde het kabinet mee, dat in de rechtszaal 750 zetels beschikbaar zouden zijn, die waren gereserveerd voor de pers, diplomaten en juridi sche waarnemers. De minister zei, dat met de verdedi ger van Eichmann, dr.. Robert Ser- vatius, alles was geregeld met be trekking tot het bezoeken van zijn cliënt en de betaling van zijn hono rarium van 20.000 dollar. Te Jerusalem is tevens bekend ge worden, dat in de kelder van het cul turele centrum waar het proces ge houden zal worden een cel wordt ge bouwd voor Eichmann, zodat hij tij dens het proces het gebouw niet zal behoeven te verlaten. 0- In Noord-Ierland is dicht bij de grens van de Ierse Republiek het met machi negeweerkogels doorzeefde lijk van een Noordierse politieagent gevonden. Het ge bied, waar deze moord heeft plaats gehad, is vele malen het toneel geweest van bot singen tussen de politie en Ierse extre misten, doch deze schietpartij was de eerste sinds vele maanden. NIEUW ONDERZOEK INGESTELD Moerasgassen onder gebouw de oorzaak (Van onze correspondent) Jnscktieide blijkt toch niet de enig mogelijke oorzaak te zijn van de bïb- berziekte bij een aantal leerlingen van de 3de klas van de Prinses Wil- helminaschool in Voorthuizen. Vorige week heeft zich namelijk een nieuw geval van deze vreemde ziekte voor gedaan bij een leerling uit de 6e klas in welke klas dit tot dusver niet was geconstateerd. De betrokken leerling vertoonde dezelfde symptomen als de besmette kinderen uit de 3e klas. Het handschrift werd door het bib beren van het kind onleesbaar terwijl de leerling ook last van slaap en dui zeligheid had. De verschijnselen heb ben 2 dagen geduurd. Thans is de toestand van de leerling weer nor maal. Men heeft hieruit de conclusie getrokken dat de fles met een insek- tendodeud middel die onder de kel dertrap van de school was aangetrof fen toch niet de enig mogelijke oor zaak was van de bibberziekte, want de fles is immers in november uit de school gebannen. De nasporingen van de hoofdin spectie zijn thans in een andere richting geleid. Men denkt nu aan de aanwezigheid van schadelijke gassen onder de school. Hier zou water staan waardoor moerasgas Woonwagen omgevallen en totaal uitgebrand Gisternacht omstreeks half twee is de woonwagen van de familie A. Finke, staande in het woonwagenkamp in Wierden, door de hevige storm omge waaid. De zich in de wagen bevinden de brandende kachel viel uiteraard ook om met het gevolg, dat de wagen binnen zeer korte tijd ln lichterlaaie stond. Het gezin Finke, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen in de leeftijd van anderhalf tot dertien jaar, kon zich ternauwernood redden. Wagen en inboedel, die niet waren verzekerd, gingen geheel verloren. 0 Engelsnd's eerste atoomonderzeeboot „Dreadnought" is In de marinebasts Ports mouth in dok gegaan voor het aanbren gen van de atoominstallatie. Verwacht wordt dat het schip begin volgend Jaar in dienst zal worden gesteld. Open spoorbomen in Maarssen Een groentehandelaar heeft de poli tie in Maarssen vrijdag verteld, dat de spoorbomen van de overweg in de lijn Utrecht-Amsterdam 's och tends open bleven, toen er eén snel trein passeerde. De Nederlandse Spoorwegen onderzoeken de zaak- De verantwoordelijke stationschef, die ontkent dat hij de bomen niet geslo ten heeft, is voorlopig geschörst uit dc veiligheidsdienst. De machinist van de trein die de overweg passeerde, heeft niet gezien of de bomen al dan niet waren ge sloten. De bewuste overweg in Maarssen heeft al tot heel wat moeilijkheden aanleiding gegeven. Al tweemaal eer der werden de bomen niet gesloten en konden automobilisten een botsing met een voorbijrazende trein ternau wernood vermijden. ZOEKEN NAAR MIDDENWEG Oude maatregelen zijn een mislukking (Van onze Haagacredactie) Naar wij vernemen, zou de minis ter van verkeer en waterstaat voornemens zijn, bij een vernieuw de regeling van de ontstoring van motorvoertuigen, liet ontstorings- materiaal van een rijlcskeur te voor zien. Terwijl iu de huidige regeling, waarvan de minister do mislukking heeft toegegeven, de ontstoring van het voertuig aan bepaalde minimum eisen moet voldoen en een controle alleen nergens wordt uitgevoerd op de storende straling. Wil men tlians normen aan het materiaal stellen, die vermoedelijk overeenkomstig de normen in de ons omringende lan den zullen zijn. Hierbij zou men dan ontstorings- materialen willen goedkeuren en van een keur voorzien. Dat betekent, dat de autmobilist en motorrijder niet meer ln het duister tasten bij de montage van het materiaal: heeft het een keurmerk, dan is het zon. der meer goed. Intussen zal op deze materie nog wel enige tijd gestudeerd .moeten worden- De wetgever zal een mid denweg moeten vinden tussen de belangen van de tv-kijker en van de automobilisten- De tv-kijker heeft het recht op een - zo onge stoord mogelijke ontvangst, maar men mag de automobilist niet ver plichten, ontstoringsmiddelen toe te passen, die het rendement van de wagen aanzienlijk verkleinen of zelf tot motorische storingen aan leiding geven. Bepaalde merken ontsteking zijn uiterst gevoelig vo.or ontstoringsmateriaal. Een andere moeilijkheid is, dat men hier heeft te maken met hoogfrequente storin gen, die zeer grillig zijn. Het kan voorkomen, dat men twee wagens met identieke ontsteking op precies dezelfde wijze onstoort en dat toch de ene wagen veel meer „straalt", dan de andere- Het is som3 een kwes tie van de lengte van een sierstrip, die nu toevallig als afgestemde an tenne voor een bepaalde, storende frequentie werkt. omhoog stijgt. Bovendien denkt men aan de mogelijkheid van een lek riool. Er zijn reeds lucht- en watermonsters genomen waarmee een nieuwe fase in het onderzoek is ingetreden. Het hoofd van de school en het onderwijzend perso neel hebben overigens steeds voor gehouden dat de fles met insekti- cide onmogelijk de oorzaak van de ziekte zou kunnen zijn. DEPARTEMENT STELT LACUNES VAST Ook onderwijzers kennen de liederen niet (Van onze Haagse redactie) Het onderwijs in de Antillen is veel te sterk op Nederlandse leest ge schoeid. Wat de kinderen van tie laagste klassen van do lagere school wordt; bijgebracht is vaak onbegrij. belijke stof, hoewel men onderwer pen behandelt die een kind in Ne derland direct zouden aanspreken. Zo begrijpt het Antilliaanse kind niets van de Batavieren die „hon derd jaar voor Chr. hier kwamen". De tulp en het viooltje uit tie pjant- kundeles kent liet niet en het liedje van de mosselman „doet" het ook beslist niet- Miljoen dollar voor ontwikkeling atoomschepen (Van onze Haagse redactie) De Europese Gemeenschap voor Atoomenergie te Brussel heeft een miljoen dollar ter beschikking ge steld voor de ontwikkeling van atoomschepen. Voor onderzoekingen op dit terrein heeft Euratom voorts enige vooraanstaande technici afge staan. De medewerking wordt voor de duur van twee jaar verleend aan de Gemeinschaft für Kernenergie Verwertung in Schiffbau und Schif- fahrt en Interatom. Het contract is vrijdag in Hamburg ondertekend. Met het Reactorcentrum Nederland zijn onderhandelingen geopend over de medewerking aan een studieplan in dezelfde richting. Het is niet on mogelijk dat Euratom in de nabije toekomst ook gaat deelnemen aan het speurwerk dat Frankrijk op dit terrein verricht. Een compleet Frans voorstel over de ontwikkeling van een scheepsreactor is in Brussel in middels in studie genomen. i Een en ander blijkt uit het jaarver- i slag van het Antilliaanse departe- j ment van onderwijs, dat dezer dagen is verschenen. Opgemerkt wordt dat de te sterke Nederlandse elementen vooral voorkonien in de vakken ge schiedenis en plant- en dierkunde. De kennis van de Nederlandse taal moet in verscheidene gevallen onvol doende worden geacht. Dit was op het departement gebleken uit rap porten van schoolinspecties. Het jaarverslag bevat een aantal sprekende voorbeelden van onbegrip onder de lagere-schoolleerlingen van puur-Nederlandse onderwerpen. Zo wordt nogal eens door de kinderen verondersteld dat de Batavieren-'een volk op een ander eiland vormen, In hot jaarverslag wordt opgemerkt, dat het beter zou zijn de kinderen iets te vertellen over de Antilliaanse geschiedenis of over het leven van de Indianen. Bij de dierkundeles zou het beter zijn als lokaal bekende dieren wer den behandeld. De Antilliaanse jeugd weet niet wat een mol, een spitsmuis of een egel is, maar wel kent zij de vleermuis. Het onderwijzend personeel blijkt de liedjes over de „Mosselman", „Hoedjes van papier" en „De zak van sinterklaas"" ook niet hele maal te vatten, woorden worden verhaspeld en „Blij van zin" wordt bijvoorbeeld rustig „Blij van sint"- Spoedige aanpak van deze vreemde toestanden zijn dringend nodig, al dus het onderwijs-jaarverslag uit de Antillen. Elf brandweerlieden in Chicago omgekomen Zeker elf brandweerlieden zijn zater dag omgekomen bij het bestrijden van een brand te Chicago waarbij een fabriek voor bakkersbenodigdheden en een glasfabriek werden verwoest. Een twintigtal brandweerlieden werd door een instortende muur bedolven. Acht van hen liepen verwondingen Heden nam de Heer tot Zich, onze lieve, zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader, de heer WILLEM JACOBUS BARENDSE, weduwnaar van Elisabeth Pieternella Douw, in de ouderdom van 85 jaar. Gezang 19S T. Middelburg: L. M. Barendse J. S. Barendse- de Wispelaere Sittard: P. D. Neijssen Breda: J. M. Goossen- Barendse W. Goossen Sluis: J. W. Du Fossé- Barendse J. C. Du Fossé Retranchemen t A. A. Barendse K. Barendse- Vercouteren Cadzand: W. de Bruijne- Barendse P. C. de Bruijne Breskens: W. Barendse J. M. Barendse- de Vlieger Ichtegem (België): E. P. Luteijn- Barendse J. Luteijn Cadzand: M. H. Cappon- Barendse J. Cappon Oostkapelle: N. F. van Strien- Barendse M. A. van Strien. Klein- en achter kleinkinderen. Retranchement, 28 jan. 1961. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op he den, dinsdag 31 janua ri, om 2.30 uur, op de algemene' begraaf plaats te Retranche ment.. üp 26 januari j.l. over leed onze innig gelief de moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder DINA CATHARINA HESSIG, weduwe van Jacobus Siegers, in de ouderdom van 90 jaar. (Joh. 5 vers 28-29) NW. Vlissingen D. C. Maas Siegers. F. F. C. Maas. J. v. d. Broek Maas. E. C. v. d. Broek. en kinderen. C. Maas. F. Maas. Vlissingen, januari 1961. Emmastraat 62. Op verzoek van de overledene heeft de be grafenis heden in alle stilte plaat" gehad. Gevraagd TYPISTE, gemeente-secretarie, Terneuzen. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen roepen sollicitanten op voor de be trekking van TYPISTE TER GEMEENTE SECRETARIE. Dipl. typen gevraagd, enige praktische ervaring ge wenst. Salaris 221.23 tot 298.95, excl. 4 vakantietoelage, evt. te verhogen met 2 huurcompensatie, maxi mum te bereiken na 7 jaar lijkse verhogingen. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties binnen 10 da gen te richten aan de bur gemeester. Nutsdepartement Wolphaarfsdijk Donderdag 2 februari 1901 in het Dorpshuis, opvoe ring van het toneelstuk „HET MEISJE VAN HET SCHILDERIJ" Aanvang 7.30 uur. Toegangsprijs 2.50 p.p. (kaarten aan de zaal). Plaatsbespr. vanaf heden bij A. Schuit, Papeweg 70, tel. 01198—310. BAL NA. DE P.Z.C. IS HET MEEST GELEZEN DAGBLAD IN ZEELAND. gevraagd. Mocht er een zijn die na verloop van tijd een bedrijf wil overnemen, is ook daar kans voor. Brieven letter S 42, bur. P. Z.C., Vlissingen. Wilt U iedere dag het laatste nieuws in de brievenbus Dan een abonnement op de PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HOGE PRIJZEN ƒ30000 2950 ƒ5000 10795 3000 11613 ƒ1509 1102 13319 ƒ1009 *1528 8578 1572t 14B1A 19966 <00 1568 1970 2506 2732 32S7 3309 4094 9710 10834 11757 23237 138M 15481 ïywm 21235 200 1451 2173 2429 2607 2939 3037 3^13312^30 36913725^^nïï?? 4690 4891 5114 5137 5145 5319 9498 5647 63966530 70S4 7^5 7914 8238 tl?? SST 8746 10126 10653 10714 107S1 10957 H060 11289 11.1M lL™ UW* 1279S 14228 14900 14979 15011 15145 15959 15965 IGVjq Jgf° ««O is*, 190S, ]90« ÏÏSS iSÜ S iüg igg JJJg SS PRIJZEN VAN 49,— 1013 016 036 053 056 088 137 205 253 424 429 431 436 438 469 481 496 497 553 565 573 582 583 625 812 821 S24 837 901 907 964 967 2003 006 064 072 073 135 144 255 164 226 274 296 33S 390 392 434 472 539 54S 592 610 622 672 691 720 725 749 757 776 807 854 857 S94 900 902 918 926 954 956 3015 021 044 048 074 109 214 139 141 142 151 175 248 282 290 293 299 339 384 386 411 429 433 434 435 446 476 496 515 520 530 536 550 6S5 711 726 750 765 776 794 795 S14 821 843 867 925 986 4099 111 116 325 172 1S5 218 255 258 267 298 307 338 347 3-19 357 391 392 398 427 445 446 455 478 461 539 600 620 627 643 677 708 72.1 738 761 762 783 7S7 792 SS7 870 907 937 96S 989 999 5001 110 155 204 215 238 296 314 326 339 389 428 443 444 448 466 467 484 488 514 526 530 584 601 609 634 640 648 660 673 683 699 723 727 739 758 770 805 875 878 901 902 936 948 966 977 6066 090 093 100 106 140 159 1S2 185 193 208 214- 226 228 241. 256 260 270 274 314 327 369 372 399 426 432 437 506 523 537 567 568 611 679 690 703 746 753 813 823 836 845 847 866 872 902 934 94S 959 964 990 7012 087 305 .122 161 165 176 .180 236 260. 272 298 304 326 328 362 499 606 740 786 801 812 823 830 831 866 8070 120 124 143 152 181 230 223 227 244 246 250 265 283 284 294 326 350 352 361 367 372 384 39S -161 485 494 509 521 52S 564 566 5S4 617 639 647 656 672 6S3 704 774 787 837 S43 891 903 932 960 964 989 8035 039 055 067 087 095 104 309 110 139 191 210 319 328 363 364 375 377 438 473 530 556 563 583 626 616 667 694 697 714 722 735 794 801 S48 854 S57 890 899 94S 9S3 996 10004 041 054 091 092 107 139 178 180 193 228 271 277 287 300 807 325 391 429 442 522 546 552 577 579 581 603 631 667 687 706 798 S02 821 834 S40 866 S71 923 11006 035 083 174 3S5 396 399 246 252 327 346 351 354 367 370 371 414 425 429 448 450 4S3 513 516 546 640 700 737 748 773 799 812 856 871 882 931 936 974 978 024 034 039 060 067 077 081 094 325 133 lo3 221 235 266 273 277 310 314 320 339 34S 404 449 468 517 528 557 569 62L 2™ IS9 211 684 696 729 731 743 "749 76® oei 974 930 937 1*030 133 137 150 190 210 231 269 321 3GO i?£ 4i7 513 516 517 546 561 564 612 634 «f IS tri ISi b83 684 755 762 767 813 14?-I 9lf £?8 W9 053 055 128 137 143 i-it ï-i 22° 326 347 395 494 442 «H? 525 52s 529 546 55S 567 61» |14 628 ferw (04 711 726 737 74S S27 S38 15992 027 056 103 106 111 158 169 1S3 194 271 292 '§Pg 323 353 360 361 412 414 429 442 434 4J3 492 511 512 522 530 577 994 62» 634 669 687 732 737 770 801 843 I60O7 037 057 069 080 095 111 114 141 ISO 190 194 228 238 263 319 322 336 351 373 6C1 CQO 4§9 530 579 591 630 646 Sol £22 l19 '25 733 741 747 749 759 770 7f8 82S 868 873 882 SSS 949 972 988 li0.10 034 043 044 0G8 111 131 166 215 2*i« 218 378 395 408 *1 435 Ü5 «fe oil 536 633 637 657 692 714 ififtrt* SSS 927 979 986 9S8 '8003 0.15 059 078 OSS 091 109 311 179 SM 247 344 305 411 425 435 440 482 493 535 330 oSO 584 608 635 661 689 702 71 i »9l 60S 657 660 684 721 740 760 T76 *7«ï 363 914 963 9S0 998 '6 7S1 22? 031 033 044 063 098 102 104 378 1S6 229 232 273 304 334 347 39K 422 1*3 lÜ 7">1 717 -22 PI TLo 202 612 629 657 M5 956 its re! II IJl 228 982 312É? 92° 064 0S3 304 146 352 191 *>24 222 54? H 3S 521305 306 Sè ïit gf 865 898 906 940 948 962 995

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9