BLUFF Uitbreiding moet ten koste van agrariërs ACTIE ZAKGELD VOOR KONGO OFFICIEEL AFGESLOTEN VANDAAG DE BEVOLKING VAN KORTGENE VEROUDERT IN SNEL TEMPO P ROV 1 N O I ALE &VW8B COÜRANT DINSDAG 31 JANUARI 1961 BURGEMEESTER DE W1DT VAN MIDDELBURG: Pogingen om getroffenen aan nieuwe grond te helpen De Middelburgse gemeenteraad heeft maandagmiddag tijdens zijn vergadering onder voorzit terschap van burgemeester mr. Joh. de Widt uitvoerig aandacht besteed aan de voorstellen in zake de herziening van het uit breidingsplan en de daaraan verbonden ingekomen bezwaar schriften, en inzake de verstrek king van een renteloos voor schot aan de kerkvoogdij van de hervormde gemeente Koude- kerke-'t Zand voor de bouw van een nieuwe hervormde kerk in de Stromenwijk. Ten aanzien van de stadsuitbreiding ver klaarde de burgemeester, dat de gemeente in dit opzicht geen keus heeft. „De uitbreiding van de stad moet ten koste gaan van de agrarische sector", al dus de raadsvoorzitter, die hier aan toevoegde, dat b. en w. alles in het werk zullen stellen om de getroffen landbouwers en tuin ders zo mogelijk aan nieuwe grond te helpen. Deze verklaringen deed de burge meester naar aanleiding van een op merking van de heer M. Wattel (a.r.), dat een bijzonder grote oppervlakte agrarisch land aan de uitbreiding ten offer moet vallen. In dit verband stelde de heer Wattel enkele vragen. HU vroeg onder meer, waarom het college geen overleg heeft gepleegd met de georganiseerde landbouw. Burgemeester De Widt antwoordde hierop, dat by het voldoen aan een verzoek van de landbouw conse quenties worden geschapen met be trekking tot verzoeken van andere groeperingen, waardoor aan de wet telijk vastgestelde procedure een aan tal zaken wordt toegevoegd, dat het geheel zou vertroebelen. Het initia tief voor een dergelyk overleg moet volgens de raadsvoorzitter niet van de gemeente uitgaan. „Maar het landbouwschap mag gerust komen praten", voegde hij er aan toe. Geen andere keus Verder wees de heer Wattel er op, dat de groep agrariërs, die reeds zo veel tegenslagen moest incasseren, groot leed wordt aangedaan. Die moeilijkheden waren de burgemees ter ten volle bekend. „Maar wij heb ben geen andere keus". Voorts ver klaarde hij in antwoord op een vraag van het A.R.-raadslid, dat be wust gekozen is voor een „appendix" in het zogenaamde plan-Zuid. Thans het in deze „appendix" gelegen tuin- dersbedrijf er uit te laten, waarop de heer Wattel had aangedrongen, zou toch uitstel van executie zijn, betoog de mr. De Widt. Hij achtte het ver antwoord om dit plan-Zuid de in het uitbreidingsplan geprojecteerde grootte te geven. De begrenzing moet volgens de burgemeester zo geschie den, dat geen schadelijke doorsnijdin gen van de eigendommen nodig zijn. De heer De Widt was het met de heer Wattel eens, dat de gedu peerden nooit ten volle schadeloos gesteld kunnen worden met geld. Hjj vond de suggestie van de heer Wattel om in de buurt van Mid delburg grond te kopen, een goe de gedachte. Hij zegde toe, dat b. en w. gaarne willen helpen bevor deren om bijvoorbeeld gronden in het Drie-Eiiandenplan tot land bouwgrond te bestemmen. Voorschot Met name de heer J. S. Hoek (a.r.) toonde zich gekant tegen het verle nen van een renteloos voorschot voor de kerkbouw in de Stromenwijk. Hij verklaarde zich een principiële te genstander van overheidssteun aan levensbeschouwelijke genootschappen of instellingen, waaronder dus ook kerkbouw valt. Hij achtte dit, met het gevaar ook steun te moeten ver lenen aan verzoeken van stromin gen, die hij verwerpelijk achtte, om „tactische" redenen verwerpelijk. De heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) was het in zoverre met de heer Hoek eens, dat hij doorberekening van rente veel verstandiger vond. De he ren A. J. Schot (s.g.p.), jhr. mr. T. Nagekomen advertenties Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een geduldig, gedragen lijden, mijn lieve en zorgzame vrouw ANNA MARIA VER SLUMS TILROE, in dc ouderdom van -ruim 68 jaar. P. J. A. Versluijs. Middelburg, 30 januari 1961. Beenhouwerssingel 85. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 2 februari a.s., 12.30 uur, op de al gemene begraafplaats. A. J. W. Schorer( p.v.d.a.) en mr. P. van Empel (c.h.) distancieerden zich echter van deze meningen. Met deze voorfinanciering is de kerkvoog dij op royale manier geholpen, zo meenden zij, terwijl van de raad geen enkele principiële uitspraak wordt gevraagd. Hiermee was de heer C. A. Kammeraad (v.v.d.) het volledig eens. De heer Schot stelde nog voor om het voorschot eerst ter beschik king te stellen wanneer de eigen fi nanciën van de kerkvoogdij gebruikt zouden zijn. Amendement Wethouder J. W. Kögeler (a.r.) ver klaarde, dat momenteel een over- bruggingssteun in de vorm van een renteloze lening aan de orde werd gesteld. Hij bestreed de mening van de heer Hoek, dat het hier een „ver kapte subsidie" betrof. „Wij lopen niet vooruit op de uiteindelijke raads- beslissing", aldus de wethouder. Tenslotte werd een amendement van de heer Adriaansens, waarin deze voorstelde 3 rente te berekenen, in stemming gebracht. Met twaalf tegen vier stemmen werd dit ver worpen. Vóór het amendement stem den de heren Hoek, Adriaansens, M. Wattel en drs. M. de Bruijne (a.r.). Het voorstel van h. en w. werd daar op aangenomen met de stem van de heer Hoek tegen. De raad besloot voorts bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening aan te gaan van vijf ton voor de financiering van diverse objecten. Voor de verbreding van het rijwielpad aan de kanaalzijde van de Blauwedijk werd een bijdrage ver leend van 7500,De heer W. A. v. d. Linde werd tot onderwijzer be noemd aan school J. In antwoord op een vraag van mr. Van Empel deelde wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) nog mee, dat er nog geen bespreking is ge weest over de oevertoestand van net waterwingebied bij Oranjezon. (Advertentie) Bouw en restauratie van r.-k.-kerken in Zeeland Het bisdom Breda heeft dit jaar on geveer drie miljoen gulden nodig voor de bouw en restauratie van r.-k. kerken. Of alle plannen, die voor dit jaar op het programma staan, reali teit kunnèn worden, is niet helemaal zeker. Dat hangt af van de finan ciële positie. Voor Zeeland staat onder meer op het programma de vergroting van de r.-k. kerk in Sluiskil. In Terneu- zen moet dit jaar een bijkerk wor den gebouwd (Triniteitskerk). Of 't mogelijk is om strandvoorzieningen te treffen aan de West Zeeuws- Vlaamse kust is nog niet zeker. In verband met de tot standkoming van een vaste oeververbinding met Zuid- Beveland worden de voorzieningen op Noord-Beveland eveneens noodzake lijk, wat ook het geval is op Walche ren en Schouwen-Duiveland. Collecte Een collecte van kinderen van de openbare lagere school te Retrenche ment ten bate van „Kinderzorg" te Middelburg heeft een bedrag van 77,39 opgebracht. IN PROVINCIALE GRIFFIE Zeeuwse jeugd bracht ongeveer f 10.000 bijeen Tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de provinciale griffie in de abdij te Middelburg, is maandagmiddag de actie „Zak geld voor Kongo" van de Zeeuwse jeugd officieel afgesloten. Dit ge beurde symbolisch door aan de erevoorzitter van de afdeling Zee land van het Rode Kruis, jhr. mr. A. F. C. do Casembroot, en kele enveloppen met zakgeld, op één van de Zeeuwse scholen inge zameld, te overhandigen. Hoewel nog steeds niet kan worden ge zegd hoeveel de actie precies heeft opgebracht, kan worden aangenomen dat het eindbedrag rond de 10.000,zal liggen. De actie „Zakgeld voor Kon go". georganiseerd door een actie-comité van de twee Mid delburgse kweekscholen, start te zaterdag 21 januari met het rondzenden van circulaires en een aankondiging in de jeugd rubriek „Tussen 13 en 20". Al spoedig koppelde het actie-co mité er een (nog niet voltooi de) melkblikjesactie aan vast en zocht het contact met het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. Daarna kregen de ijve rige organisatoren het idee do actie via de Nederlandse kweekscholen meteen een lan delijk karakter te geven. Deze actie zou vanuit Middelburg worden geleid. Kringsecretarls van het Rode Kruis, afdeling Zeeland, de heer A. D. Constandse, wees er tijdens de bijeenkomst op dat een derge lijke actie de organisatoren een te zware last op de schouders zou zijn. Hij stak zijn bewondering voor de actieve jongelieden ove rigens niet onder stoelen of ban ken. Voorts zei hij dat woensdag met figuren uit de zuivelsector een conferentie zal worden gehouden, waarna het transport van de melkblikjes naar Kongo zal wor den bezien. Als eenmaal alle blik jes uit Zeeland van de verzamel plaatsen naar een centraal depot zijn overgebracht, zal het Rode Kruis voor verder transport zorg dragen. Bram van Overbeeke, sprekend namens het actie-comité van de kweekscholen, onder streepte dat de hele Zeeuwse jeugd aan de actie heeft deelgeno men, dat het een zaak van eigen initiatief was en juist daarom nu geslaagd mag worden genoemd. Wim Hack noemde enkele voor lopige resultaten en Kees Boen der formuleerde de belangrijkste drijfveer van dé ondernemende scholiren als volgt: Wij zijn be wogen door het lot van medemen sen, in een tijd waarin afstanden geen rol meer spelen. Comité-lid Bart van Maurik zen dank voor de van vele zijden on dervonden medewerking, zoals van ons blad in casu „Tussen 13 en 20". Van de aanwezige schooldirecteu ren constateerde de heer J. A. van Bennekom dat de jeugd nog niet zo slecht is en dat de organisato ren zich hiér bij een les in organi satie hebben kunnen geven. Jhr. De Casembroot zei tenslotte trots te zijn op de Zeeuwse jeugd, die in deze actie zo spontaan uit de hoek was gekomen. De melk blikjesactie zal deze week worden gevoerd en zaterdag worden afge sloten. Op 8 en 7 februari zal de melk worden afgevoerd. Examens Voor het kandidaatsexamen schei kundig-ingenieur slaagde aan de technische hogeschool tè Delft de heer M. I. van der Hooft, Vlissin- gen. Voor het ingenieursexamen schei kundig-ingenieur slaagden de heren A. A. de Keijzer, Oostkapelle en E. A. F. de Schrijver, Hontenisse. Voor het VAMOR-examen rij-instruc- teur slaagde te Bergen op Zoom, de heer D. de Jager te Axel. Burgemeester L. J. de Jonge Voor Sint-Philipsland was 1960 ongunstig jaar In zijn jaarrede, uitgesproken tij dens de maandagavond gehouden ge meenteraadsvergadering te St.-Phï- lipsland, heeft burgemeester L. J. de Jonge het jaar 1960 voor de agrari sche gemeente St.-Philipsland een ongunstig jaar genoemd, voorname lijk tengevolge van de overvloedige regenval. Hij wees er voorts op, dat in het af gelopen jaar ook wel een en ander wera verricht. Zo kon men met de bouw van het nieuwe gemeentehuis een aanvang maken, drie bejaarden woningen kwamen gereed en de zo genaamde Tramput werd gedempt. Het bouwvolume voor de gemeente noemde de burgemeester gering; hij hoopte echter op mogelijkheden in de vrije sector. Ook de beschikbare bouwgrond is gering. De voorzitter zei -dat pogingen zullen worden on dernomen om industrie aan te trek ken. De raad stelde het uitbreidings plan vast en ging akkoord met het voorstel van de Centrale Dienst, drie werklieden in gemeentedienst aan te stellen. De gemeenterekening 1959 werd voorlopig vastgesteld. De Hen- gelosestraat en de Deldensestraat zullen in het vervolg eenrichting- vérkeersstraten zijn. RADIOEN T.V.-RUBRIEK Radio De radio brengt ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix van 8 uur af een nationaal program ma. Om 20.05 opent de rector mag nificus vau de Leidse universiteit Srof. mr. J. V. Ripperda Wierdsma it programma met een toespraak van vijf minuten. Onder de titel „lo Vivat" brengen universiteiten uit verschillende landen in woord en mu ziek hulde aan ed jarige prinses. Om 8.55, onder de naam Floreat al ma mater, wordt een programma ge bracht van liederen en melodieën uit en over het studentenleven. Hieraan werken o.a. mee Maria Zamora, Seth Gaaikema, George Spijkstra, het Me- tropole Orkest. Pi Scheffer stelde het programma samen. Van half tien tot half elf kan geluisterd worden naar een klankbeeld over de Leidse uni- BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE oren, jien en.... sclvrijvcH versiteit, het „Praesidium Liberta- tls", bolwerk der vrijheid. Het omvat de geschiedenis van de stichting in 1575 tot heden en werd samengesteld door B. A. van Mourik en Joop Reinboud. Eerder op de dag hebben beide zenders hun eigen program ma's, o.a. bil de A.V.R.O. om 19.10 uur „Zwerftocht door operaland". Televisie De Nederlandse televisie laat aan de dinsdagavondfilm „De gevangene" met Alec Guinness een documentaire voorafgaan van Helene Dassonville „Le pilier de la solitude", die tot on derwerp heeft de eerste solo-beklim ming van de Drus, de westelijke top van de Mont-Blanc door de Italiaan se berggids Walter Bonatii. Deze be klimming van de 800 meter hoge loodrechte bergwand vergde zes da gen en zes nachten. De film werd op het festival voor berg- en exploratie films 1960 te Trento bekroond met de „gouden gentiaan". Bij de Belgen (Vlaams programma) is de hoofdschotel eveneens een film, namelijk „Florence Nightingale" met Anne Neagle en Michael Wil ding (20.30 uur). Jonge mensen trekken laatste jaren weg Burgemeester A. A. Schuit heeft maandagmiddag de aandacht van de raad van Kortgene gevestigd op het steeds afnemende inwonertal van de gemeente. Hij deed dat tij dens zijn nieuwjaarsrede. Vorig jaar vertrokken weer 73 personen. In de afgelopen vijf tot zes jaren waren dat er tussen de vijf- cn zeshonderd, zo bleek uit zijn woorden. „En om dat dit vooral jonge mensen betreft, veroudert de bevolking snel", zo zei de raadsvoorzitter. „Men zal zich moeten beraden op maatregelen om de leefbaarheid op het platteland te verhogen", aldus de heer Schuit. Hij betreurde het, dat de bijdragen- wet nog niet tot stand is gekomen. Zowel particulieren als voerheid we ten momenteel niet waar zij aan toe zijn. De toestand van de wegen noemde de heer Schuit verre van ideaal. Over de wijze waarop de gemeente' moet bijdragen, zal men zich nog ernstig moeten beraden. Hij releveerde, dat met de bouw van een pensiontehuis inmiddels is be gonnen. Voor 1961 staan voorts op net programma de reorganisatie van de brandweer en de verbetering van de openbare lagere school te Kats. B. en w. werden gemachtigd tot het doen van een uitgave van maximaal f 10.000 als eerste kosten voor de inrichting van de vismijn te Colijns- plaat. Van Veere zal materiaal wor den overgenomen tot een bedrag van f 3000, terwijl daarnaast meubilair voor kantoor en kantine moet wor den aangeschaft. Er werden veror deningen op de gemeentelijke vis mijn vastgesteld, op het beheer van het vismijnbedrijf en op het heffen van mijnrechten. Op vragen deelde de heer Schuit mede, dat de vissers- haven en de vismijn hun voltooiing naderen. Binnen zeer afzienbare tijd kunnen de vissers ligplaats in Co- lijnsplaat kiezen. De heer F. A. Klaasscn (c.h.) informeerde naar de geruchten, als zou de golfslag in de haven te groot zijn. De voorzitter deel de mee, dat dit de aandacht van de raad heeft. De heer Schuit at tendeerde verder op de berichten, dat de vissers nog meer klachten over de haven hebben. Ter zake deskundige autoriteiten hebben meegedeeld, dat de nieuwe vis sershaven gerekend mag worden tot de modernste van Nederland. Torenuurwerk De raad stelde een krediet van f 2750 beschikbaar, gesteld voor vervanging van het uur- en slag werk in de toren van de Ned. her vormde kerk te Kortgene. Er zal een modern, elektrisch torenuurwerk met volautomatische opwinding en een elektrisch luidapparaat worden aangebracht. In verband daarmee zal aan de klokkenist eervol ontslag worden verleend. De wijzerplaat van het torenuurwerk te Kats zal wor den verlicht. Dit vergt een bedrag van ongeveer f 9000. Ter secretarie zullen nieuwe schrijfmachines wor den aangeschaft, ter waarde van f 2600.—. Opheffen Algemeen betreurde de raad, dat men moest besluiten de openba- bare kleuterschool op te heffen. Het leerlingenaantal was zoda nig teruggelopen, dat het reeds onder het vastgestelde minimum aantal van 20 was gekomen. De voorzitter merkte op, dat mis schien getracht kon worden in particuliere richting iets te on dernemen, waardoor kleuteron derwijs toch mogelijk zou blijven. Mejuffrouw G. E. Fieman werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend als hoofd van deze kleuter school. De plaatselijke politieverordening werd gewijzigd in verband met de vuilnisophaal-reorganisatie. Ondanks het feit, dat verplichte deelname be staat, hebben 34 inwoners geweigerd een emmer in ontvangst te nemen. Voor het storten van het huisvuil zal tc Wissenkerké een stortplaats in orde worden gemaakt. De kosten voor de gemeente worden geraamd op f 660. Bij do rondvraag informeerde de heer A. Wellenian (p.v.d.a.) naar de mogelijkheid om op verschillende punten in de gemeente wachthuis jes voor buspassagiers te plaatsen. Meer raadsleden drongen hierop aan. De voorzitter zegde toe dit punt te bekijken. Walcherse scheidsrechters kozen nieuw bestuur In een druk bezochte vergadering van de scheidsrechtersvereniging „Walcheren" werd dezer dagen, na 7 maanden, het bestuur weer ge completeerd. In zijn openingswoord gaf voorzitter Den Boer een uitvoe rig overzicht van de gang van zaken in de vereniging en de werkzaamhe den van'het bestuur in de laatste maanden. Hieruit bleek, dat het le dental was vermeerderd en dat van de zijde van de leden een grote be langstelling bestond voor de spelre gelbespreking welke regelmatig op de bijeenkomsten wordt gehouden door de heer J. Verkerk. De agenda werd op vlotte wijze af gewerkt en de hoofdpunten waren de bestuursverkiezing en een regel- mentswijziging. Nadat tijdens de j'aarlijkse algemene vergadering in juni van het vorig jaar reeds was besloten tot een bestuursuitbreiding tot vijf personen, werd dit besluit eerst thans uitgevoerd. Do samen stelling is als volgt: voorzitter: 3. J. den Boer, vice-voorzitter: J. Ver kerk; le secretaris: A. le Due; 2e secretaris: F. v. d. Zee en penning meester: C. J. dc Groot. Als gevolg van do bestuursuitbrei ding was een reglementswijziging noodzakelijk, hetgeen geen moeilijk heden opleverde en nadat enkele personen gebruik hadden gemaakt van de rondvraag, kwam de heer Verkerk aan het woord voor de spel regelbespreking. Op zeer geanimeer de wijze, behandelde hij de taak van de scheidsrechter cn de grensrech ters, waarna een levendige discussie zich ontwikkelde. Met een verzoek tot de leden ook in de toekomst deze belangstelling voor de vereniging te blijven tonen, sloot de voorzitter de vergadering. 100. „Niet aankomen!" riep de di recteur verschrikt, toen hij Jo- han aan een wiel zag draaien. „Levensgevaarlijk!" „Niet zó overhaast!" sprak de baron kalmerend. „Bij de vervaar diging van driploze drups kijkt men niet op enig levensgevaar!" Op dat moment klonk een korte ontploffing en spatte de inhoud van de overspannen ketel over de heer Sabbelhap uit. „Blah!" sprak deze. „Klap-kla- pot!" „Inderdaad!" bevestigde baron Bluff, „Geen wonder! Hier wordt zonder anti-spat-emulgator ge werkt! Een achterlijke toestand, waar ik snel een eindo aan zal maken!" „M-maar we hebben helemaal geen emulgator nodig!" zei de di recteur wanhopig. „En..." „Waarom spat deze drup-ketel dan uit elkaar?" vroeg de baron scherp. „Nee, meneer, laat U mij nu maar m*n gang gaan U zult verbaasd staan over het resul taat!" Nu, daar twijfelde de heer Sab belhap niet meer aan... (Advertentie) DIT DE ETHER WOENSDAG 1 FEBRUARI HILVERSUM 1, 402 m., 740 kc/s. 7.00 VA RA. 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v- d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 R.V.U.: Dostojewskl, door dr. A. Saalborn. 11.30 Gevar. progr. (herh.). 12.30 Land- en tuinb- meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Oostenrijkse muz. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 15.10 V. d- Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.30 Hammondorgel en zang. 17.50 Regerings- uitz.: Jeugduitz. Volk op weg naar wel vaart, een luisterwedstr. over Nleuw-Gul- nea, onder leiding van Rcgina Zwart en W. A. L. van Doorenmalen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en VARA-varla. 18.30 R- V.U.: Toneel: de regie, door Richard Flink. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joodse liederen. VP RO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 2000 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Lichte muz. 20.50 Haar naam was Henrietta Szold, hoorsp. 21.42 Klein koor. 21.55 Viool en piano. 22.20 Zes tig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22-40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en ne velvlek, lezing. 23.19 Muzik. discussie, 23.55—24.00 NWs. HILVERSUM II, 298 m., 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV: NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram- 7.30 Een woord voor de dag. 7 40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V' d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 1015 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.05 Je moet hier niet zitten dromen, hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram- en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 15.10 Muzik. lezing. 15.40 Pianospel m. comm. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17-45 Gram. 18.00 Het muziekkorps ónder de loep, mu zik. gesprek. 18.20 Het Spectrum, lezingen. 18,35 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nwb. en weerbor. 19.10 Op de man af, praatje. 19.19 Lichte muz. 19-30 Radiokrant. 19.50 Dames-strijkovk. 20.i5 Concertgebouwork. en solist. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.59 Platennieuws. 23.55—24,00 Nws- TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 JeugdJourn. AVRO: 17.10—17.40 V. d. jeugd. NTS 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.20 Muzik. progr. 20.50 Filmrep. 21.20 Actuele filmkritiek- 21.40 Avondcollege Nederlands. 22.10 Epiloog. VLAAMS BELGISCHE T.V. PROGRAMMA'S 17.00—18.30 V. d. kind. 19.00 Nederlandse taalles. 19.r"> Feuill. 2000 Nws. 20-30 Feuill. 21.10 Filmmontage. 21.35 Proble men van nu. 22.05 Rebus. 22.35 Nws. FRANS BELGISCHE T.V. PROGRAMMA'S 17.00—18.00 V. d. Jeugd- 19.30 Waalse beel den. 20.00 Nws. 20,30 Film. 22.00 Lltt. pro gramma. 22.50 Nws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6