Verontrustende stijging aantal woningzoekenden in Middelburg Zeeuwse Almanak Oplossing kwesties haven Colijnsplaat BILT Instemming Middelburgse raad met verbouwplannen schouwburg VAN TOT olijfje RUIMERE HAVEN IN YERSEKE GERECHTVAARDIGD VERLANGEN BELG REED TE SNEL EN RAMDE DRIE TEGENLIGGERS VERWACHT... 2 PROVINCIALE! ZBEUWSEi 00 U R A N T DINSDAG 31 JANUARI 19G1 BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE: Ondanks gereedkomen van bijna tweehonderd nieuwe huizen BURGEMEESTER mr. Joh. de Widt van Middelburg heeft maandag middag in zijn nieuwjaarsrede gesproken van een verontrustende stijging van het aantal woningzoekenden. Want ondanks het gereedkomen van 193 nieuwe woningen in het afgelopen jaar, steeg het aantal woningzoe kenden in 1960 met 189 tot 874 in totaal. Een gunstig verschijnsel bij de toeneming van het inwonertal met 150 noemde nir. De Widt de stijging van het geboorteoverschot en de van het vertrek tot meer dan de helft, de bleft. Ten aanzien van de industriële ontwikkeling en de daarmee gepaard gaande dubbelstadsgedachte verklaarde de burgemeester, dat de raads leden waarschijnlijk voor een aantal beslissingen gesteld worden, waarbij durf en visie, en vertrouwen in de toekomst een grote rol zullen spelen, terwijl bovendien enkele risico's genomen moeten worden. De burgemees ter hoopte, dat deze periode in de stadshistorie later niet- als de tijd van gemiste kansen zal worden aaangeduïd. Mr. De Widt had zich een wijze zelf beperking opgelegd bij de beschou wing van de voor Middelburg be langrijke vraagstukken, temeer daar nog wordt geleden bij de behande- deling van de begroting voor 1961 het gehele terrein van de gemeente lijke werkzaamheid uitvoerig aan de orde is geweest. Over de woningnood kon de raadsvoorzitter echter nog wel het een en ander meedelen. Van het totaal aantal woningzoekenden (874) kwamen namelijk ruim zeshon derd aanvragen van binnen de ge meente en bijna tweehonderdvijftig van buiten Middelburg. Opmerkelijk hierbij is dat het aantal trouwkandi- daten In vergelijking met vorig jaar bijna verdubbelde tot 235, waarvan 160 binnen de stad. Het feit, dat er statistisch geen woningtekort is hoe merkwaar dig dit ook is gezien de cijfers bemvloedt de woningtoewijzing aan Zeeland en dus ook in Mid delburg in ongunstige zin, aldus betoogde de burgemeester. Hij verklaarde vervolgens, dat er van de bijna 200 gereed gekomen wo ningen in I960 in totaal 155 in de premiesector gebouwd zijn; ver der kwamen gereed 24 woning wetwoningen, 6 bijzondere gebou wen en 14 woningen in de vrije ■ector. In 1959 kwamen 174 wo ningen gereed. IN AANBOUW In aanbouw waren op 31 december 1960: 52 woningwetwoningen, 80 pre miewoningen en 12 woningen in de vrij® sector, 54 woningen voor Am bonezen, 20 bijzonder eenheden en 8 bijzondere gebouwen, in totaal 226 tegen 160 eind december 1959, Vervolgens wees mr. Da Widt er op, dat de in Middelburg gevestigde in dustrieën en grote bedrijven vrijwel alle een zeer gunstig jaar gehad heb ben. Uit sommige van deze bedrij ven ontvangen berichten blijkt ook, dat de geïsoleerde ligging van Mid delburg een handicap is voor een goede bedrijfsontwikkeling. Burgemeester De "Widt noemde het daarom verheugend, dat verschillen de werken in uitvoering zijn of bin nenkort zullen komen, die de verbin dingen van Zeeland met overig Ne derland aanzienlijk zullen verbete ren. Hij noemde hierbij de weg Roo- sendaal-Moerdijk, maar veel belang rijker achtte mr. De Widt de werken die in het kader van het Deltaplan worden uitgevoerd en die binnenkort afzienbare tijd Schouwen-Doiveland niet het centrum van Nederland zul len verbinden, alsmede in aanslui ting daarop de enkele weken ge leden gepubliceerde plannen voor de overbrugging van de Oostersehelde. Mr. De Widt bracht hierbij een woord van hulde en waardering voor het initiatief van het provinciaal be stuur. UNANIEM BEVORDEREN :De burgemeester noemde deze over brugging voor geheel Zeeland van uitzonderlijk belang, omdat zij een desintegratie van de provincie kan voorkomen. Maar zij is ook van be lang voor Middelburg, voor de dub belstad en voor de ontwikkeling van de Sloehaven. De heer De Widt meende, dat geheel Zeeland er goed aan zal doen dit prachtige project unaniem te helpen bevorderen, voor al ook omdat hier getoond wordt, wat uit eigen initiatief en zonder gelde lijke steun van het rijk kan worden fedaan ter aanvulling van al hetgeen e rijksoverheid in dit gewest ver richt. Verheugd toonde mr. De Widt zich ook over het feit, dat ten opzichte van het Sloehavenprojcct thans een einde is gekomen aan het al leen maar plannen maken. ,,Er gaat nu werkelijk iets gebeuren", aldus de burgemeester. Wil de gehele op zet slagen, zo vervolgde de raads voorzitter, en wil Zeeland inder daad de komende industriële ont- wikkeling op de juiste wijze be vorderen en opvangen en in harmo nie brengen met het agrarische be drijfsleven in het hijzonder, dan ligt er ook voor vele gemeentebe sturen een belangrijke taak. Voor Middelburg zag mr. De Widt de uitvoering van die taak gaarne in nauwe samenwerking met Vlissingen. Hij hoopte in dit verband, dat met name het provinciaal bestuur in deze dnbbelstadsgedachte een duidelijke uitspraak zal doen. Hier kan iedere weifeling, iedere neiging en gelegen heid tot versnippering fatale gevol gen hebben, aldus mr. De Widt. NOODZAKELIJK De burgemeester achtte een spoedige doorvoering van de wijziging der Walcherse gemeentegrenzen nu meer dan ooit noodzakelijk. Hoewel de da gelijkse besturen van Middelburg en Vlissingen in het afgelopen jaar pret tig hebben samengewerkt, kan dit werk volgens de burgemeester pas goed gebeuren, wanneer één en niet twee gemeentegrenzen de beide ste den scheiden. Mr. De Widt wees er voorts op, dat de dubbelstadsgedachte niet uitslui tend de lokale belangen van de be trokken gemeenten betreft. Het gaat hier naar de burgemeester verklaar de om de meest verantwoorde en enig mogelijke wijze waarop liet Sloe- liavenprojeet kan slagen. Dit is niet alleen een Zeeuws, maar nu ook een door de regering erkend nationaal be lang. Tot slot dankte burgemeester De Widt de raadsleden voor de prettige wijze, waarop zij in het afgelopen jaar liun medewerking verleenden. In deze dank betrok mr. De Widt te vens allen, die in dienst van de ge meente hun beste krachten gaven. Als oudste raadslid beantwoordde de heer J. S. Hoek (a.r.) de rede van de burgemeester. Daarbij verklaarde de heer Hoek, dat de raad het evenzeer betreurt, dat het provinciaal bestuur tot nu toe noch zijn goedkeuring noch zijn afkeuring heeft uitgespro ken over de dubbelstadsgedachte. (Slot van pag. 1) Hij wilde voorts weten of de ge meente de financiële gevolgen kan torsen en of er een. gerechtvaardigde hoop is, dat de provincie in dit pro ject zal bijdragen. Ander geluid Een ander geluid liet de heer Schot dus horen. Hij verzekerde met verba zing kennis genomen te hebben van dit voorstel. „Als het gaat over cul tuur", aldus de heer Schot, „zijn er i HERINNERINGEN De Leidse Zeeuwen hebben weer eens herinneringen aan hun geboorteland opgehaald. Zij doen dat van tijd tot tijd op een contactavod van de ver eniging „Luctor et Emergo", waar mee men de onderlinge band stevig wil houden. Vorige week waren zij In „Het Gulden Vlies" te Leiden hij een om er te kijken naar de dia's ever de Deltawerken, die de heer Th. J. de Looff daar vertoonde. Een van de bestuursleden, mevrouw E. v. d. Meijden-Leunis vergastte de vereniging voor haar vertrek naar elders op enkele geestige Zeeuwse schetsjes. De heer C. de Visser bleek een ingewijde in de moeilijkheden van een „boerinnne" als ze „gróte verslet®" moet houden. Kortom het werd een gezellig programma. Allen, OPA... Die day had de zesjarige Menno uit Oostburg op school de boodschap penbeurt" gehad, een privilegedat de juffrouw uit de eerste Iclas afwis selend aan haar pupillen toekende. Ook Menno was weer erg verguld, met het erebaantje en toen hij :.i avonds met. zijn mama nog even bij oma en opa op bezoelc ging, was hij gaarne bereid om opa. zijn bele venissen te vertellen. Eerst had hij bij de hoofdonderwijzer een 'inkt] les moeten halen en vervolgens in het vrije kwartier een fles yoghurt bij de melkboer. ,JDat eet de juffrouw altijd tussen de middag", lichte hij toe, waarna hij peinzend even bij de eetgewoonte van de juffrouw bleef stilstaan. Maar opa wilde weten wat zijn kleinzoon die dag in de bood schappendienst nog meer had gepres teerd en hij drong aan op het ver volg. ,Nou, daarna heb ik het bord schoongemaakt", vervolgde Menno „en toén..." Maar hier viel opa hem verontwaar digd in de rede. ,fiat ze die kinde ren yoghurt laat halen, is nog tot daaraan toe", mopperde hij „maar dat ze die halzen ook nog haar bord laat schoonmaken gaat te ver!" Opa zou gelijk hebben gehad, wan neer het niet om hel schoolbord was gegaan... die aan de avond meewerkten ont vingen in een gul applaus, gevolgd door een dankwoord van voorzitter W. A. Kosten, een welverdiende waardering. KONGO (I) Nog steeds krijgen we van alle kanten berichten binnen over ac ties voor hongerend Kongo. In Oostburg trok een jongetje van 10 jaar Benny Everse de stoute schoenen aan en vervoeg de zich op het gemeentehuis met het verzoek om een vergunning voor collecteren. Hij kreeg daar nul op 't rekst! Men gaf het jon getje te verstaan, dat ongeorga niseerd collecteren niet de juiste manier is. Of althans iets wat daarop neerkwam. De jeugdige Benny liet zich niet uit het veld slaan. Met zijn twee jaar jongere broertje Harry ging hij op pad: voorzien van een lijst, lolly's en chocolade. Deze laatste lekker nijen aangeschaft met een renteloos voorschot uit zijn eigen spaarpot. Waar hij aanbelde probeerde hij de ze lolly's en chocolade te verkopen tegen een intekenbedrag op de lijst voor Kongo. Na drie dagen handel werden vader en moeder te hulp ge roepen om het eindbedrag te bepa len: 84, KONGO (II) Een bedrag dat een gulden hoger lag is in Borssele bijeengebracht. De leerlingen van de openbare lagere school daar brachten 85,bij elkaar. In WestkapeUe hebben de kinderen van de kleuterschool fi guurtjes van papier, die zij zelf had den gefabriceerd, aan de mui ge bracht. Resultaat: 170,voor Kongo. De leerlingen van de openbare lagere school in 's-Gravenpolder zorgden voor een som van 35,50. In Kruiningen hebben de huishoud- schoolmeisjes samen met de ulo-leer lingen en de jongens en meisjes van de lagere scholen een blikjes-actie i op touw gezet. In totaal 438 blikjes melk: dat was het eindresultaat. GOUD -f VIJF Morgen (woensdag) herdenken de echtelieden M. van Kerkvoort-de Ridder te Hoek van den Dijk Zaam- slag) de dag waarop zij 55 jaar ge leden in het huwelijksbootje stapten. altijd bronnen aan te boren. Maar als het gaat over de noodzakelijke bouw van andere objecten komt er haast geen rijksgoedkeuring of an dere medewerking uit de. bus". Hij verklaarde geen medewerking aan dit project te kunnen geven om principiële redenen, op grond van de financiële consequenties „Is het verantwoord voor dit doel acht ton van gemeenschaps gelden te bestemmen?" en op grond van de omstandigheid, dat door deze verbouwing de plannen voor de bouw van scholen, wo ningen, politiekazerne en brand weergarage nog verder achterop zullen geraken. De heer C. A. Kammeraad (v.v.d.) uitte zijn waardering voor het initia tief van het collego. Hij wilde zich echter niet binden aan de in het plan voorgestelde wegenverandering. Wethouder dra. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) verklaarde mét het college verheugd te zijn over de instemming, die de voorstellen bij de raad gevon den hebben. „Willen wij een culturele functie blijven vervullen" zei hij, „dan moet er aandacht besteed wor den aan de schouwburg-accommoda tie". Ten aanzien van de structuur van bet bestuur verklaarde de wet houder de mening van de heer Scho- rer te kunnen delen; bij eventuele vacatures zal zoveel mogelijk reke ning gehouden v/orden met de le vensbeschouwelijke richting. Ook de kwestie met betrekking tot de be langhebbenden zal besproken wor den. zo verzekerde drs. Westerhout. Over het stratenbeloop merkte hij op. dat de verandering vóór de schouwburg wel bindend is, de an dere plannen niet. Voldaan Ten aanzien van de financiering wees de wethouder cr op, dat aan de voorwaarde van het rijk, dat uit par ticuliere bron 10 van de investe ringskosten zal worden bijeenge bracht, met de inbreng van de hui dige schouwburg is voldaan. „Maai er is veel meer nodig", liet hij er op volgen. Voor de verdere financiering zullen pogingen in het werk gesteld wor den om een provinciale bijdrage te verkrijgen de eerste Statengclui- den van vorige week over dit plan achtte de lieer Westerhoud posi tief van klank voorts om van bet ministerie van maatschappelijk werk een bijdrage te krijgen, terwijl liet bestuur van de schouwburg een actie op touw zal zetten om van par ticuliere zijde steun te verkrijgen. Hij hoopte, dat bij het particuliere bedrijfsleven belangstelling zal be staan voor dit project. Drs. Westerbout verklaarde verder, dat het tekort afhankelijk zal zijn van talloze factoren, o.a. van de de finitieve verboüwingskosten en van de aan te „boren" bronnen. Hij nieende, dat deze plannen ook in aanmerking zullen komen voor een bijdrage uit het bijzonder fonds van 7y> miljoen gulden groot, dat binnen het raam van het gemeentefonds voor dergelijke doeleinden is ge vormd. De wethouder verklaarde ook, dat de nieuwe schouwburg geen (Advertentie) Goedenacht Slaapt U slecht door reu matiek, spit, ischias, hóófd-; en ze nuwpijnen, neemt dan Togal. Ver drijf in al die gevallen snel en af doende die pijnen en slaap daardoor heerlijk. Togal baatZuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.9-5. 2.40, 8.88. De heer A. A. F. Lievegoed pauselijk onderscheiden Tijdens een korte plechtigheid heeft pastoor-deken A. A. F. Lievegoed uit Oostburg zondagmorgen aan de heer A. D. E. Lauret de versierselen, ver bonden aan de orde van Pro Eccle sia et Pontifice, uitgereikt. De pauselijke onderscheiding werd hem verleend voor zijn vele verdien sten op kerkelijk gebied. Hij was onder andere meer dan 40 jaar or ganist in de r.-lc. kerk te Oostburg en tot voor kort hoofd van de r.-k. bijzondere lagere school. De plech tigheid vond plaats in de woning van de heer Lauret, in aanwezigheid van het kerkbestuur, kapelaan Adriaan- sen, rector Verdurmen en de heer P. C. M. Roozen, het tegenwoordi ge hoofd van de bijzondere lagere school. Ontroerd dankte de heer Lauret voor de hem verleende onder scheiding. ONDERHOUD IN DEN HAAG Tussentijdse regeling voor Arnemuidse vissers? Zaterdag j.l. heeft een onlangs door het bestuur van „Zevibel" ingestelde commissie van acht onder leiding van de heer A. L. S. Lockefeer in Den Haag een onderhoud gehad met ir, A. G. Maris, voorzitter van de com missie ex. art. 8 van de Delta wet. In dit onderhoud, waarbij ook ingenieurs van de Delta dienst tegenwoordig waren, werd gesproken over het bou wen van een strekdam en het aanbrengen van meerdere meer palen in de nieuwe vissershaven van Colijnsplaat. Deze zaak, welke in studie is bij rijkswa- BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE Inwonertal liep met bijna veertig terug Burgemeester A. C. Willenisen van Yerseke heeft in zijn maandagavond gehouden nieuwjaarsrede tot de raadsleden verklaard, dat „het ge rechtvaardigd verlangen" van Yerse ke naar een nieuwe haven nog steeds niet is bevredigd. Na al de jaren, waarin we gestreefd hebben naar realisering van een nieuwe baven in de Burenpolder, is het wel erg ont moedigend om ten slotte tot de con clusie te komen, dat deze niet haal baar Is. Thans moeten we het oog gericht houden op uitbreiding van de bestaande haven, aldus de burge meester. De gemeente zal evenwel moeten doorgaan met haar pogingen, meen de de heer Willemscn. De burgemees ter deelde de raad mee, dat in een periode van vijf jaar niet minder dan 32 vissersschepen zijn gekocht of ver groot. De schepen hebben een lengte van gemiddeld circa 21 meter. De huidige haven kan de gehele vloot mede door de uitbreidingen geen ligplaats bieden. Schepen rond 100.000 stelten buiten de palen en lijden regelmatig schade door aanva ringen, aldus spreker. Ook de toe stand van de haven zelf kademu ren en glooiingen noemde de bur gemeester bepaald slecht. Is het teveel gevraagd wanneer Ik in 1961 van ae centrale overheid verlang, dat er nu eindelijk eens begrip wordt getoond voor de on houdbare toestand van de haven? merkte hij verder op. Met de oester- en mosselcultuur en de -handel is het dit seizoen lot nu toe weer naar wens gegaan, zei de heer Willenisen. De kans, dat dit jaar wordt beslist over het al of niet doorgaan van het proefbassin voor oesters en de verwatering voor mos selen in liet Veerse Gat is volgens spreker vrij groot. Er zijn tekenen, die er op wijzen dat het bassin er zal komen, hoewel we niet vooruit kun nen lopen op de beslissing van do minister, vervolgde hij. BEDRIJVIGHEID. Over de bedrijvigheid in de haven zei burgemeester Willemsen, dat er ruim 20 miljoen kg. aan goederen en produkten is gelost of geladen tegen ruim 21 miljoen in 1959. Het aantal binnenvaartschepen dat de haven in 1960 aandeed, bedroeg 43 met een totale tonnage van 7.557 ton. Het verzorgingspeil In de gemeente laat volgens de burgemeester te wensen over. Straten en riolen ver keren in een toestand, die dringend om verbetering vraagt, waarvoor echter de nodige middelen ontbre ken. In het begin van zijn rede had de burgemeester opgemerkt, dat het inwonertal van Yerseke van 5003 is gedaald tot 4963. Er is in 1960 een flinke bouwactiviteit geweest. In totaal waren in 1960: 63 wonin gen in aanbouw, zowel in de particu liere sector als woningwetwoningen, waarvan er 41 zijn voltooid. De to tale bouwsom van de nieuwbouw bedroeg circa 9 ton. Met de sanering van „Polen" Is vo rig jaar een aanvang gemaakt. Ver wacht wordt, dat de sanering in 4 jaar zijn beslag zal krijgen. Spoedeisende vergadering van Goese gemeenteraad De gemeenteraad van Goes Is tegen hedenavond dinsdag om acht uur in spoedeisende vergadering bij eengeroepen. Op de agenda staaf; slechts één voorstel, namelijk het voorstel tot het doen van betalingen ten laste van het dienstjaar 1961. In hun toelichting op dit agendapunt schrijven b. en w., dat de gemeente begroting voor het dienstjaar 1961 met de daarbij behorende bedrijfs- begrotingen pas over enkele weken aan de raad kan worden aangeboden ter vaststelling. Het gevolg hiervan Is, dat voor 1961 nog geen kredieten zijn toegestaan en geen betalingen kunnen worden verricht. Hierdoor ia het het gemeentebestuur onmogelijk zijn normale taak te verrichten, al dus het college. De moeilijkheden kunnen worden voorkomen, vervol gen b. en w., als voor dit jaar de helft van de kredieten beschikbaar v/orden gesteld, die op de begroting voor het dienstjaar 1960 zijn toegestaan. Een uitzondering wil het college maken voor de daarop voorkomende eenma lige uitgaven voor het jaar I960. terstaat, zal in overleg met Ze vibel tot een bevredigende op lossing worden gebracht. Over de vismijn te Colijnsplaat werd nog geen uitsluitsel verkregen, wat betreft de vrijstelling van mijnrech ten of van huurprijs in geval dat de mijn door de vissers zelf geëxploi teerd wordt. In het algemeen werd er van de zijde van Zevibel sterk de nadruk op ge legd, dat liet noodzakelijk is dat de commissie van acht veel meer bij het werk van de commissie ex. art. 8 van de Deltawet wordt ingeschakeld. Daarbij werd er op gewezen, dat er grote onrust heerste in verband met het uitblijven van de bepalingen over tegemoetkoming en schadeloosstel ling. Van waterstaatezijde werd meege deeld, dat voor de totstandkoming van het advies voor de regering, ten opzichte van Arnemuiden ge streefd zal worden naar een tus sentijdse regeling voor de vissers die door het sluiten van het Veerse Gat gedupeerd worden. De Zevibel-commissie van acht, die hoofdzakelijk belast zal worden met de problemen rond de uitvoering van het Deltaplan, bestaat uit vier burge meesters en vier bedrijfsleden. Het eerste werk van deze commissie zal zijn het doen opstellen van een sclia- derapport over de visserij vanuit Veere, in verband met de a.s. sluiting van het Veerse Gat. Op de laatst in 1960 gehouden be stuursvergadering van Zevibel werd in verband met de plannen voor een visserijcoöperatie ook een coöperatie commissie gevormd. Deze zal begin nen met inventarisatie van de reeds bestaande plaatselijke coöperaties enz. Voor het E.T.I. werd als lid aange wezen de heer A. Hack, de nieuwe burgemeester van Arnemuiden, die thans ook adviserend bestuurslid van Zevibel is. Voor de nieuwe zittingsperiode van het Visserijschap werden aangewe zen de heren A. L. S. Lockefeer (lid) en B. W. Schot (plv. lid), en voor het produktschap de heren J. H. Bal (lid) en C. Kosten (plv. lid). Reeds enige tijd is men bezig niet proeven met een nieuw 6oort mossel- kor. De plannen werden aan het pro- dnktiviteitscentruni in Den Haag doorgegeven. Een kleine commissie van deskundigen zal een en ander nader uitwerken. Windbuks ging af bij val: oog van jongen beschadigd De jeugdige S. v. d. B. te 's-Graven- Ïiolder maakte maandag- een onge- uHkige val van een stoel, terwijl hij een geladen windbuks In handen had. De buks ging af en de jongen werd in het gezicht getroffen, waar- bil zijn oog ernstig werd beschadigd. Hij moest zich onder doktersbehan deling laten stellen. Man door hartverlamming getroffen op zijn werk Tijdens zijn werk is de ongeveer 60- jarige timmerman B. v. d. H. uit Goes door een hartverlamming ge troffen. De man overleed ter plaat se. H. was werkzaam bij het in aan bouw zijnde openbaar lyceum aan de Van Dusseldorpstraat te Goes. AA^^^VVVVWWWWVVWVi Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 6, 7 en 8. OP RIJKSWEG BIJ RILLAND Zeven auto's beschadigd bij twee botsingen |tllllllillllllllllllinillllllllllllllllllllll!llll||||||||||||||||||||||||||||||||||H 1 D. Rijkse Middelburg 1 i 1)6 bocht in de rijksweg bij Rilland. a Batti ls gisteren het toneel ge- wcost van twee gecompliceerde botsingen, waarbij zes personen auto's en een bestelwagen ernstig werden beschadigd. Van de inzit tenden raakten cr drie licht ge- wond. Na doktersbehandeling leunden zij hun reis voortzetten. De grootste ravage werd veroorzaakt door de Belg J. G. B. uit Antwer pen, die omstreeks half vijf 's middags met te grote snelheid in de richting Goes door de bocht reed, de macht over het stuur ver loor en drie tegenliggers op de linkerweghelft de een na de ander ramde. De bestuurders van deze drie personenauto's probeerden nog In de berm een goed heenko men te zoeken, maar dit gelukte hen niet. Na de drié aanrijdingen maakte de Belg een kwartslag, waarna hij op de voor hem rech terhelft van de weg tot stilstand kwam. De Belgische auto werd totaal ver nield. De bestuurder raakte licht gewond. De drie tegenliggers alle zwaar of ernstig beschadigd werden bestuurd door J. A. C. uit Woensdrecht, A. H. B. uit Dor drecht en D. V. uit Weert, van wie de laatste twee lichte verwondin gen opliepen. stelt raadszetel beschikbaar H Tijdens de Middelburgse ge- H meenteraadsvergadering heeft s burgemeester De Widt meege- deeld, dat het P. v. d. A.-raads- H lid D. Rijkse jr. met ingang van l maart a.s. wegens ver- huizing zijn raadszetel ter be- M schikking stelt. Voor de bezet- H ting van deze plaats komt op de lijst van de Middelburgse P. v. d. A. mevrouw Van Loo— van Loo In aanmerking. Wan- H neer zij benoemd wordt, leggen de vrouwelijke afgevaardigden van de socialistische fractie overigens wei een voorkeur aan de dag voor „dubbele" na- 1 men. De enige vrouw, die thans deel uitmaakt van de Middel- burgse raad en eveneens zit- ting heeft voor de P. v. d. A., 1 is namelijk mevrouw A. J. P. C. de Vliegerde Vlieger liillllllllllllllllllllillllllllllllllllltllll concurrerend element zal hoeven ic vormen voor de andere zalen. De plannen zijn opgezet in het volle ver trouwen, dat door de groei van Mid delburg de behoefte aan zalen groter zal worden, zo zei drs. Westerhout. Tenslotte werden de voorstellen met de stem van de heer Schot tegen aanvaard. De heer Adriaansens werd daarbij aangewezen als vertegen woordiger van de raad in liet stich tingsbestuur. Minder omvangrijk waren de gevol gen van het ongeval dat zich om streeks acht uur in de morgen In dezelfde bocht voordeed, toen O. J. A. uit Sint-Jansteen, rijdende in de richting Bergen op Zoom, met zijn personenauto twee vrachtau to's wilde Inhalen. Hjj kwam tij dens do/.e manoeuvre in botsing niet een personenauto die uit de tegenovergestelde richting nader de, bestuurd door C. de K. uit Bergen op Zoom. Nadat de twee personenauto's elkaar met de linkervoorspatborden had den geraakt, zwaaide C. J. A. via de berm dc weg op om er in bot sing te komen niet een uit de te genovergestelde richting naderen de bestelauto, bestuurd door L. S. uit Bergen op Zoom. Tenslotte kwam hij tegen de" dijk langs de weg tot. stilstand. Zowel de perso nenauto's als de bestelauto liepen aanzienlijke schade op. De inzit tenden ondervonden geen nadelige gevolgen van de aanrijding. Vooral na het ongeluk dat in de mid dag plaatsvond, was de ravage op de rijksweg groot. Leden van het korps rijkspolitic waren echter snel genoeg ter plaatse om het verkeer weer vrije baan te geven. u ZWAAR BEWOLKT Overwegend zwaar bewolkt en tijde lijk regen, voornamelijk In liet mid den en zuiden van het land. Later enkele verspreid voorkomende opkla ringen. Matige tot vrij krachtige wind uit westelijke richtingen. In het algemeen iets lagere temperaturen. ZON 1 februari. Zon op 8.21 onder 17.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2