EVACUATIE VAN BELGEN EN FRANSEN UIT KIVOE NEGEN MANNEN ZONDER ETEN OP WAD BIJ FRIESE KUST SJOUKJE DIJKSTRA KAN TITEL NU GEMAKKELIJK PROLONGEREN STEMMEN UIT DE KERKEN Waar zijn onze schepen? 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 JANUARI 1961 PLANNEN LIGGEN GEREED Aan grenzen zou weer worden gevochten In Lcopoldstad ligt een plan klaar voor spoedige evacuatie van Franse burgers uit de hoofdstad van Oost- provincie Stanleystad, indien dit wenselyk zou zijn. Volgens welingelichte kringen zou het plan binnen enkele uren in de praktijk kunnen worden omgezet. De Franse regering heeft haar onderda nen in Oostprovincie en in de provin cie Kivoe aangeraden deze streken te verlaten. Naar schatting verblyven in Stanleystad honderden Fransen. Hun aantal in Kivoe Is niet bekend. Ook de Belgische regering heeft haar burgers in genoemde provincies ge adviseerd weg te trekken. Een woordvoerder van de V.N. verklaar de, dat de Volkerenorganisatie bereid was de evacuatie te bevorderen. De Amerikaanse en Britse diploma tieke vertegenwoordigingen in Leo- poldstad hebben de Amerikaanse en Britse burgers in Oostprovincie en Kivoe, de keus gelaten. De contingen ten van do strijdmacht van de V.N. in beide provincies hebben opdracht gekregen evacuerende blanken te be schermen. Gevechten Donderdag was nog steeds geen be vestiging ontvangen van berichten, dat gevechten waren uitgebroken in Boemba, aan de grens tussen de Evenaarsprovincie en Oostprovincie. De strijd zou gaan tussen Loemoem- blstische soldaten en aanhangers van Kongo's „sterke man", gencraal-ma- joor Moboetoe. Zowel het opperbevel van de Ver enigde Naties als de regering van Katanga heeft de troepenopstellingen gewijzigd naar aanleiding van onbe vestigde berichten, die vrijdagmorgen de Kongolese hoofdstad bereikten. Volgens deze mededelingen zouden ongeveer 300 gewapende aanhangers van Loemoemba zich aan de Katan- gesc grens bevinden. Twee woningen in Amsterdam uitgebrand Twee Amsterdamse gezinnen zijn gisterochtend dakloos ge worden doordat hun woningen aan het Beukenplein 4 volledig zijn uitgebrand. Persoonlijke ongelukken bij deze korte maar felle brand hebben zich niet voorgedaan. De brand is omstreeks kwart voor zeven ontstaan op de tweede verdie ping van deze etagewoning, bestaan de uit drie woonlagen en een winkel huis. De bewoners werden door een voorbijganger gewaarschuwd. Een bejaard echtpaar op de tweede ver dieping en de vier bewoners van de derde etage lagen nog op bed maar konden zich tijdig in veiligheid stel len. De brandweer, die het vuur met groot materieel bestreed, was de brand in ongeveer een half uur mees ter. De tweede en derde verdieping brandden geheel uit. Het beneden gedeelte liep waterschade op. De in boedel van de uitgebrande woningen ging geheel verloren. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Zomerposlzegels brachten in 1960 kwart miljoen op In 1960 heeft de zomerpostzegelac- tie rond f 260.000 netto opgebracht, dat is ruim veertigduizend gulden of twintig procent meer dan in 1959. Van deze opbrengst ging 75 procent naar landelijke instellingen op het gebied van de volksgezondheid, maatschappelijk werk en culturele zorg. Het resterende bedrag wordt verdeeld onder provinciale instellin gen met dezelfde strekking. Het gunstige resultaat in 1960, waardoor voor het eerst in het be staan van de zomerpostzegels het kwart miljoen werd overschreden, was mede te danken aan de bijzon der fraaie serie bloemenzegels, die door de Floriade extra in de belang stelling kwam te staan, alsmede door de grote activiteit van de plaatselijke zomerzegelcomlté's. Ook in 1961 zal door de stichting comité voor de zomerpostzegels tussen april en juni weer de tra- Heden overleed zacht en kalm, tot onze die pe droefheid, onver wacht onze zeer gelief de zuster, schoonzuster en tante mej. JACOMINA GEERTRUIDA MARIA DROOGENDIJK in de ouderdom van ruim 69 jaar. Stavenisse: J. C. Droogendijk C. M. Droogendijk- Verstraate J. K. Droogendijk Rotterdam: mevr. S. Droogendijk- Schmid Amsterdam: mevr. C. Droogendijk- Verheul Genua: mevr. V. Droogendijk Marlatti Oostkapelle: mevr. C. J. Droogendijk- van Dijk Neven en nichten. Stavenisse, 27 januari 1961, Buurtweg 5. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 31 januari om 1 uur. Nieuw-Guineacon f liet en de Russische wapens Zal het elf jaar oude geschil tussen Nederland en Indonesië over Neder lands Nieuw-Guinea de oorzaak zijn van een nieuw slagveld? Dit is de vraag die Westerse waar nemers te Djakarta bezighoudt sinds Indonesië grote wapeninkopen in de Sowiet-Unie deed, aldus seint U. P. I. Ult Djakarta. Het antwoord schijnt, ondanks de in het westen uitgespro ken vrees, „neen" te zijn. Een andere vraag, nauw verbonden aan de mogelijkheid van een oorlog over Nieuw-Guinea, is of Indonesië als neutraal en „onafhankelijk" land, te ver is gegaan door Russische wa- gens te kopen. et antwoord schijnt opnieuw „neen" te zijn. Hoewel Indonesië's strijdkrachten de Nederlandse troepen in Nieuw-Guinea numeriek verre overtreffen, voelden de militaire en politieke leiders in Indonesië, dat versterking en moder nisering van leger, luchtmacht en ma rine hard nodig waren. Generaal Nasoetion verklaarde dat Indonesië wel van Rusland wapens moest kopen, omdat het van de wes telijke landen niet de gewenste wa pens of de nodige kredieten kon krij gen. Hij zei dat door de aankopen, waarbij inbegrepen onderzeeërs, tor- pedobootjagers, bommenwerpers en jagers en andere wapens, de totale sterkte van de Indonesische strijd krachten was verdubbeld. Voorspellingen over een mogelijke uitbarsting van vijandelijkheden over de kwestie Nieuw-Guinea zijn onmo gelijk te maken. De ontmoeting tussen een Nederland se patrouille en een Indonesische pa trouille op een van de vele onbe woonde eilanden rondom Nieuw-Gui nea zou een gewapend conflict kun nen veroorzaken. Maar zelfs als een gevecht het gevolg zou zijn nu of later dan nog zijn de kansen ge ring dat Nederlands Nieuw-Guinea een slagveld zou worden zoals Laos of Korea. Verzoek om bijeenkomst van Veiligheidsraad De delegaties van Ceylon, Ghana, Mall, Maro! "tp, de V.A.R. en Zuid- Slavië hebben vrijdag om een bijeen komst van de veiligheidsraad ver zocht „ter bespreking van de alar merende ontwikkeling der gebeurte nissen in Kongo, die de pogingen on dermijnen ter handhaving van het recht en de orde in dat land en ook zijn territoriale onschendbaarheid, en die derhalve de vrede en de inter nationale veiligheid bedreigen". Voor dit weekeinde geen hockey en geen korfbal Alle voor dit weekeinde vastgestelde hockeywedstrijden, dus ook die tus sen twee westelijke herenploegen te Bilthoven, die zaterdag zouden zijn, zijn in verband met de toestand van de terreinen if gelast. De indoortrai- ning van de selectieploeg voor het Nederlands dameselftal, zaterdag in Den Haag, gaat. wel door. Ook alle voor dit weekeinde vastge stelde korfbalwedstrijden, zowel van de Koninklijke Nederlandse korfbal- bond, de regionale bonden als de Christelijke Korfbal Bond, zijn om dezelfde reden Euratom-steun voor Duits scheepsreactor-ontwerp De Europese Gemeenschap voor Atoomenergie, Euratom, heeft vrij dag in Hamburg een overeenkomst getekend niet twee Dnitse onderne mingen die samen een kernreactor voor scheepsaandrijving gaan ont werpen. De twee Duitse maatschappijen, de „Gesellschaft fiir Kernenergiever- wertung in Schiffbau und Schiffahrt Hamburg Mbh" en de „Interatom, Internationale Atomreaktorbau Gmbh. Bensberg/Köln", willen een reactor met een organische modera tor en koeling bouwen voor een tankschip van 22.000 ton. Euratom zal voor 40 procent in de kosten van het ontwerp deelnemen (d.w.z. circa vier-en-een-half miljoen mark). Als de plannen slagen za lEuratom wel licht ook deelnemen in de bouw van 't proefschip. Dit schip zal 'n 35 mil joen mark kosten. De bouwtijd van het schip wordt geschat op twee tot twee-en-een-half jaar, doch men zal niet voor begin volgend jaar een de finitief besluit over de bouw kunnen nemen. Euratom onderhandelt ook met Ne derland, Frankrijk en Italië over de bouw van kernreactoren voor sche pen. .Ambassadeur' Heilige Daad werd failliet verklaard De „ambassadeur" van de zoge naamde „Heilige Daad" J. J. te Bns- sum is vrijdagmiddag door de Am sterdamse rechtbank failliet ver klaard. Het verzoek daartoe dat een week geleden reeds werd behandeld, was ingediend door de curatoren in het faillissement van de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Socrates". De gedetineerde Socrates-directeur N. den B. zou de heer J. een bedrag van ongeveer 3% ton hebben geschonken ter financiering van de aanloopkos ten van deze bovennationale en bo- venkerkelijlce droomorganisatie. Naar aanleiding van deze transac tie werd laatstgenoemde in novem ber wegens oplichting gearresteerd Tot curator in het faillissement J. werd benoemd mr. J. C. F. Pons te Amsterdam tot rechter-commissarls werd benoemd mr. M. Knap. Grootkruis voor de prins De president van Nicaragua heeft aan prins Bernhard de onderschei ding van Grootkruis in de Orde van Ruben Darlo verleend. De versierse len dezer orde zijn op het paleis Huis ten Bosch door de ambassadeur van Nicaragua aan de prins overhandigd. SLEEPBOOT EN BAGGERMOLEN VAST Garnalenvisser maakte moeilijke tocht (Van onze correspondent) Schipper R. van Kammen van de H.A. 71 kwam donderdagavond te gen zeven uur de haven van Harlin- gen binnen na een kwade tocht, die woensdagmiddag al was begonnen naar een sleepboot en een baggermo len, die waren vastgeraakt op het wad onder de Friese kust nabij Zwar te Haan op de beruchte De Abt. De bemanning van de sleepboot Geer- truida onder kapitein J. Kruin uit Zoutkamp en van de baggermolen (met elkaar negen mannen) hadden gebrek aan voedsel, drinkwater en brandstof, zodat de opvarenden nogal last van de kou hadden. Hun positie is niet verontrustend zo lang het ijs op het wad niet gaat kruien. Schipper Van Kammen bracht ook nog enkele mensen aan boord van de sleepboot en baggermo len. Deze mannen hadden in hotel Braaksma te Harlingen op een ge legenheid gewacht om te kunnen worden vervoerd. Zij vonden de gar nalenvisser bereid de tocht te wagen. Een makkelijke reis is het niet ge weest, want er waren grote ijsvel den waar de H.A. 71 zich doorheen Russisch schip gezonken Volgens opgevangen radioberichten is ten noorden van het eiland Yell van de Shetland-eilanden, een schip gezonken. In de omgeving zijn reu- dingvlotten en een reddingboot waar genomen. Het zou het Russische schip Olenevod zijn. In de vroege ochtenduren van vrij dag heeft het Russische vissersvaar tuig Kazalinsk noodseinen uitgezon den en om hulp gevraagd. Hierop is de reddingboot van Lerwick, van het eiland Mainland, uitgevaren om hulp te bieden, doch later trok de Kaza linsk zijn S.O.S.-sein in, waarop de reddingboot werd teruggeroepen. In het betrokken gebied vissen vrij veel Russen. Vanaf de kust van Yell konden minstens zes Russische vis sersschepen worden waargenomen, doch geen ervan scheen ln moeilijk heden te verkeren. Er woei op dat ogenblik een storm ln dit gebied met windkracht negen. moest werken. De garnalenvisser kwam ook nog vast te zitten en had last van de bevriezing van het koel water. 's Middags vier uur kwam het schip los, waarna de reis naar de thuisha ven kon worden voortgezet. De wa terstand op het wad is de laatste tijd heel laag. Nu de wind schijnt te draaien, heeft men goede hoop, dat de vastzittende vaartuigen binnen kort vlot zullen komen, zodat dan de reis kan worden vervolgd. Kleuter gedood, man gewond bij brand op woonboot Bij een brand op een woonboot aan het Zeglis te Alkmaar is een kind van anderhalf jaar oni het leven ge komen. De vader van het kind, de heer Van Tol, is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. De brand brak vrijdagmiddag om half een uit. Omdat er benzine en olie op het vaartuig waren opgesla gen. laaiden de vlammen snel en he vig op. De brandweer kon niet ver hinderen, dat het schip gedeeltelijk uitbrandde. Korting overbeidspensioen tot 1,4 verlaagd De minister van binnenlandse zaken, mr. E- H. Toxopeus, heeft aan de Tweede Kamer een brief gezonden, waarin hij meedeelt het oude (uit 1959 daterende) wetsontwerp hou dende beperking van de aanspraak op een overheidspensioen bij gelijk tijdige aanspraak op een pensioen krachtens de algemene ouderdoms wet of op een pensioen of uitkering krachtens de algemene weduwen- en wezenwet (samenloopregeling over- heidspensioenen met bodempensioen) In te trekken. Zoals bekend, ls woensdag een nieuw ontwerp over deze materie ingediend. De nieuwe regeling houdt onder meer in, dat de korting op overheldspensi- oenen bij gelijktijdig genot van over heidspensioen en A.O/W. of A-W.W. wordt verminderd van 22 tot 1,4 pro cent. Donderdag is in het paleis Huis ten Bosch in Den Haag het tweede van twee door het Nederlands koninklijk paar aangeboden diplomatendiners gehouden. Het was bijtend koud, maar de am bassadeur van Chili, Z.E. Luis Re- nard, had zich voor de tocht naar het paleis hiertegen gewapend. Alle amateurvoetbal voor komend weekeinde afgelast Alle voor zaterdag en zondag (28 en 29 Januari) vastgestelde wedstrijden In het amateurvoetbal, zowel van de K.N.V.B. als van de afdelingen, zijn ln verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Willy ten Hoopen bezet laatste plaats De Nederlandse kunstrydster Sjoukje Dijkstra heeft na de eerste dag van de wedstrijden om het Europees kam pioenschap de titel voor het grijpen. Weliswaar zal zij zaterdag op haar 19e verjaardag in het Berlijnse Sportpalast nog moeten aantreden voor de zesde en laatste verplichte figuur tevens de meest ingewik kelde maar het was juist deze fi guur, die voor'Sjoukje vorig jaar in Garmisch-Partenkirchen de doorslag gaf en haar de Europese titel op leverde. Het Oostenrijkse meisje Re- gine Heitzer die thans de tweede plaats in het voorlopig klassement bezet, heeft het niet erg op deze laatste verplichte figuur. Zij herin nert zich nog, dat zij vorig jaar bij deze figuur niet minder dan 2,9 pun ten op onze landgenote verloor. Gezien het resultaat, dat Sjoukje vrijdag echter behaalde bij de verplichte figuren, waarbij zij de toeschouwers tot groot enthou siasme bracht door de elegante wijze, waarop z(j de figuren bracht, is de verwachting gewet tigd, dat zaterdag de grootste en mooiste voor haar zal worden van deze titelwedstijden. Voor de 19-jarlge Annie ten Hopen uit Den Haag, die eveneens aan deze titel wedstrijden deelneemt, ziet het er echter somber uit. Zij lag al vanaf het begin op de laatste plaats en het is niet waarschijnlijk, dat zij zich naar een betere plaats zal kunnen opwerken. De stand luidt nu als volgt: Dames! Vooral nü Hamea-Gelei voor Uw handen Slot van pag. 3) die jaren toen de kerkhervorming doorbrak, moet zijn omgegaan. Hij erkent dat hij de Bijbel niet gelezen had. Hij schrijft dat hij daarvoor maar bang was. Hij vreesde verleid te zullen worden en daardoor in moeilijkheden te komen. Hij wilde een gehoorzaam dienaar van zijn kerk blijven. Maar de gedachten, die toen zulke beroeringen verwekten, drongen toch wel door in zijn pasto rie en het gevolg was dat allerlei twijfel opkwam. Toen ging bij zich verdiepen in het Nieuwe Testament en het gevolg was dat hij in zijn om geving de naam kreeg een „evange lisch prediker" te zijn. In die tijd kwamen ook de wederdo pers naar Friesland en kregen daar een behoorlijke aanhang, ook in ei gen parochie van Menno en zelfs on der zijn naaste familieleden. Zijn ei gen broer is in 1535 als een van de slachtoffers gevallen, tezamen met enkele gemeenteleden. Kort daarop valt zijn besluit het rustige leven in de pastorie er aan te geven. Te voren had hij in zware conflicten geleefd. Hij beschuldigde zich zelf een on trouw herder voor de zijnen te zijn geweest. „Ick was een van die, die harer sommiger Papisti- sche grouwelen ten aeele mede ontdeckt hadde, bleef noch even wel bij mijn ruym leven en be kende grouwelen, alleen daarom dat lek dat gemak mijns vleeschs gebruyeken, ende buyten des Hee- ren Kruyce blijven mogte". Zo heeft hij dan op 30 januari 1536 zijn pastorie verlaten om zich „ln aller ellenden ende armoede onder dat druckende Kruyce mijnes Heeren Christi gewilliglijk" te be geven. Dit was zijn „uytgangh uyt Babel" en zo voegt hij zich bij de wederdopers. We moeten hiervoor des te meer respect heb ben, omdat hij het doet na de droevige afloop van het drama in Munster. Door het lezen van het Nieuwe Tes tament was Menno tot de ontdek king gekomen dat de kinderdoop daarin niet te vinden is. Die is er ook inderdaad niet te vinden, hoewel we er ook niet kunnen vinden een verwerping van de kinderdoop. In ie der geval werd Menno een fel tegen stander daarvan en dit heeft heel de verdere gang van zijn leven 'en den ken bepaald. Alleen de doop na de belijdenis gold voor hem. Hij wilde geen gemeente van gedoopten zon der meer, maar een gemeente van rechte belijders, een zuivere ge meente, een gemeente zonder vlek of rimpel, een gemeente van we- dergeboornen. Daar komt bij het gaat bijna altijd met deze gedachte gang te samen dat men in deze kringen de spoedige wederkomst van Christus verwachtte. Zijn gemeente moest gereed zijn om Hem te ont vangen. Daarom werd alle nadruk gelegd op de heiliging van het leven. Van de „wereld" moest men zich af scheiden. De bergrede krijgt sterke nadruk. De eed en de krijgsdienst werden als wereldse gruwelen be schouwd. Een overheidsambt werd niet begeerd. In de gemeente moest een strenge tucht worden gehand haafd. Innerlijke rust Nu heeft er bij do wederdopers ook een sterk sociaal element meege speeld. Zij zijn geweest de commu nisten van de 16e eeuw. Een gedeel te van hen was bereid met het zwaard zich een weg te banen naar de toekomst die zij verwachtte. Te- fen hen heeft Menno zich verzet, /ooral na 1540, toen bekende leiders wegvielen en er maar weinige oud sten overbleven, ls hij de onbetwiste leider geworden, die in een moeilijke tijd, toen er veel martelaren vielen, toch in de Innerlijke rust van het ge loof zijn eigen gang is gegaan en daardoor de broederschap van de doopsgezinden heeft gered. Hij heeft er voor gezorgd dat deze, geheel ei gen stroming van het protestantisme in de loop der tijden stand heeft kun nen houden. Wanneer hij zijn lioofd op 31 januari 1501 voor goed moet neerleg gen, zit hij midden in de strijd in ei gen kring. Een zuivere gemeente was er zo maar niet en wanneer men dit als ideaal stelt, komen er altijd weer anderen naar voren, die de ge meente nog zuiverder willen hebben. Allerlei splitsingen onder de zijnen, die daarvan het gevolg waren, heeft Menno in zijn laatste levensjaren nog moeten meemaken. Hij heeft 'n ballingschap geleefd; hij heeft terwille van zijn geloof van het ene land naar het andere moeten zwerven. Hij is in ballingschap ge storven in Oldesloc, een plaatsje tus sen Hamburg en Lilbeck. In deze da gen gedenken de doopsgezinden van heel de wereld hem. En liet zijn waarlijk niet alleen zij die met eer bied aan hem terug denken, die, ter- wille van zijn hangen nan het Woord van Christus het kruis de armoede en de vervolging op zich heeft geno men. H. 1. Sjoukje Dijkstra (Nod.) 727.8 pt. 2. Regine Heitzer (Oostenrijk) 690.2; 3. Karin Frohner (Oostenrijk) 664.1; 4. Dany Rigoulet (Frankrijk) 660.5; 5.: .Tana Mrazkona (Tsjech) 656.3; 6. Diana Clifton-Peach (G.B.) 656.0; 24e Willy ten Hoopen (Nederland) 489.0 pt. Ook in Toronto, in Canada, boekte een Nederlandse kunstrijdster een groot succes. De 14-jarige Petra Burke, die op school gaat in To ronto, heeft het Canadese kunst rijden bij de meisjes gewonnen. De 21'jarige Fransman Alain Giletti is er vrijdagavond in geslaagd voor de vijfde maal de titel te veroveren. Viertallen-competitie van Zeeuws-Vlaamse bridgers Voor de viertallen-competitie van de Zeeuws-Vlaamse bridgers werden maandagavond weer enkele wedstrij den gespeeld in het Tcrneuzense ho tel „Des Pays Bas". In de afwerking van het programma is enige vertra ging ontstaan wegens ziekte van een aer Hulsterse bridgers. In de hoofdklas werd gespeeld Luc- tor I—Sas I 65—28 (2—0)- De stand is hier: Luctor I 4 2 2 0 6 Luctor IR 3 2 10 5 Torneuzen I 3 10 2 2 Sas I 3 0 12 1 Hulst 10 0 10 In de eerste klas werden gespeeld: Luctor IVTerneuzen II 2531 (02), Terneuzen IIILuctor III 2836 (02) en Luctor VIILuc tor V 3048 (02). In deze klas is de stand: Terneuzen n 4 3 0 1 6 Luctor III 4 3 0 1 6 Terneuzen III 4 2 115 Luctor V 3 2 0 1 4 Sas II 3 1113 Luctor Vn 4 112 3 Luctor IV 3 0 12 1 Luctor VI 3 0 0 3 0 Zeeuwse schaakcompelitie Koudekerke wint met 6,5-3,5 van Goes I Voor do Zeeuwse sclmakcompetitio heeft Koudekerke voor een verras sing gezorgd, door het eerste team van Goes met 6%3% te verslaan. Door deze uitslag is de onderste plaats van de standenlijst weer be langrijk geworden, daar er nog ver schillende verenigingen met 4 pun ten zijn. Weliswaar heeft Koude kerke nog maar twee punten en Middelburg n nog geen enkel punt, zodat deze teams de grote kansheb bers zijn voor de onderste plaats, hoewel de verentgingen die 4 pun ten hebben, zich waarschijnlijk ook nog niet voor 100 procent veilig zul len voelen. Koudekerke moet nog één wedstrijd spelen, tegen Middelburg II laatst genoemde moet nog 4 wedstrijden spelen, n.l. tegen Vlisslngen n, Kou dekerke, Zierikzeo en Terneuzen. Veldhandbalwedstrijden voor zondag afgelast Het Nederlandsch Handbal Verbond heeft alle veldhandbalwedstrijden, die voor zondag 29 januari waren vastgesteld, in verband met de ge steldheid van de terreinen afgelast. Curapto n. Lm Pal- AMSTELLAAN 2 ALOHIOA 27 Ne» ALKMAAR 27 to Cl AMSTELDIJK 27 te ATTIS 27* te Anlworp CALTËX UTRECHT CERE* >6 V. Cur«( tobal. OHARIS 2» v.Pt. A I 27 V. OlIlM n. HESTIA 27 v. Antique n. Rla- •eaudomlnlon. HILVERSUM 2® te Antwerpen. HOUTMAN 87 te Sydney verw. IVOORKUST 28 v. Abidjan n. Freetown. LEKHAVEN 28 te Cetablanca. MCEROREQHT 86 y. Rlo de nelro n. New Portnewe. OLDEKERK 27 te Antw. verw. ORANJE NASSAU 27 te Laflual. OUWHRKERK St V. Aseb» H. PRINS WILLEM 26 V. Candle Paramaribo, 2* Beyrouth. y. Abidjan 28 183 n n. Negoya 26 p. Ueha te Norfolh ATTIS 27 te Antworpen ATVS 25 p. Corjlea n. CALT. DELFZIJL 26 v. Brunt- buttel n. Fredcrlca CALT. EINDHOVEN 28 200 m. a.w. Coooa Sit. n. Para. Ooit CALT. OORINCHEM" 27 y. Rldam n. Kopenhagen CALT. PIRNIS 2t 110 m. n. Comoro Kil. n. Pt. Elizabeth CALT. R'DAM 20 100 m. n.n.w. Alexandras n. Whiteo.no CITIES SERVICE VALLEY FOROE 28 p. Sabanv n. Iwnkunl DRENTE 26 p. Cldll n. Hemburo BSO NEDERLAND 28 p. Flnllterre n. Mono EtSO R'DAM 26 p. Pentollen* n. R'dam FRIESLAND (SSM> 27 te R'dam Kp. St. Vin S te Pen,mg STRAAT TORRES SUNETTA 27 te TCLLAMON Lagoa te Cumana Ra» Fartak n. VLIST 36 300 m n. Azlren n WATERLAND 28 v. Santo. n. AAOTEKERK 27 y. Aden n. ALQ0RA8 28 te LM Palmaa BILLITON 27 t.a. Kuwait CALTEX DELFT pat». 27 Mekki CRADLE OF LIBERTY pat». 27 RIJNDAM 2 e Baton Rouge v. Abidjan n. Freetown JAOERSFONTEIN 26 y. Pt. Ell. HEEMSKERK 28 I MARIEKERK 27 JOS FRERINO 27 te IJmuldi KAAP HOORN 267 p. Aden Triïlt 27 te Delren NAESS TIOER patt. 27 Sicilli NESTOR Ï7 v. Relroeth n. OBERON 27 v. La Union (el WATERLAND 26 y. Sent. Montevideo. WOENSDRECHT 26 te Phl erleo, KATELVSIA 25 to R'di KOSICIA 26 LAARDERKERK 29 te R'dem. LANQKOCAS 27 v. Rotterdam n. MELISKCRK K8 v. R'dam n. R romen. SCHIEOIJK 28 te Rotterdam. SOMMILSOIJK 27 v. Rotterdam n. Hamburg. TWEELINOIN 27 v. Rotterdam n. Klrkenaee. ALBLASSIROIJK 28 280 m uw. Flnllterre n. Houiton ALCHISA 27 te New Vork ALPHARO 2d o. Tekoredt n. LINOEKERK 26 190 m l.n.O. Aden n. Banroln LISSEKERK 23 v. Aden n. Port Said MAASDAM 26 p. Kp, Raoe n. New York MAAS LLOYD 29 240 m 1. Yap. El). n. Salboa MARISCAL LOPEZ 26 180 m. x.o. Salvador n. Ut Pnlmat MARKAS 28 p. Cherbourg n. Hamburg MISSISSIPPI LLOYD 88 p. de For n. MtIM Ulo of O.aln MIJDRECHT 28 ISO m nn.w. Penlm n. Uitfilter NOOROWIJK 26 270 m. w.z. 26 120 m. Saigon n. Hongkona OLDEKERK 27 te Anl« OSSENDRECHT 20 p. I OU WERKERK 26 v. A IRKHAVCN 27 v. T STAD DORDRECHT 27 Ooaquett STAD LEIDEN 26 to Popel STATUE OF LIBERTY pest. 21 STEVEN 27 te Sten STRAAT BANKA 27 y. Oovon- port n. Sydney TAMARA 27 v. SenlM n. Hamburg TOGOKUST 27 y. Port Hurcourt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 18