Middelburgse middenstand denkt aan vrije maandag.. PARTIËLE HERZIENING VAN UITBREIDINGSPLAN KAPELLE Agenda WALCHEREN EERST EIND 1960 KWAM EEN KENTERING IN PRIJS VARKENS VRIJDAG 2? JANUARI lüül f li O V l N V I A L bi Z bi bi W S tp (J U U ti A N T IN PLAATS VAN ZATERDAG Bijval uit Vlissingen; maar tegenstand in Goes DE ALS EEN lawine naderbij rollende 45-urige werkweek volgens een uitspraak van staatssecretaris Roolvink heeft de Middelburgse midden standers aan het denken en donderdagavond tijdens een vergadering van de Middelburg se Middenstandscentrale aan het praten gezet. Het M.M.C.- bestuur had als spreker de heer W. H. Kruiderink, algemeen hoofdredacteur van de Gelder lander Vakpers, uitgenodigd, die de verzamelde middenstan ders midden in het probleem van de vijfdaagse werkweek en de vrije zaterdag zette. Een standpuntbepaling verwachtten tie M.M.C.-bestuurders nog niet van hun leden; wel zullen de verschillende middenstandsver- enigingen hiertoe moeten ko men en dan kan gezamenlijk de te volgen richting gekozen worden. Nog: geen standpunt dus, maar wel werden reeds duidelijk meningen kenbaar gemaakt. Daarbij* kruisten middenstandbestuurders uit Middel burg en Vlissingen de degens in een overigens vreedzaam gevecht met een Goese betsuurder. De voor zitter van de M.M.C.. de heer W.p.J. Baars, brak namelijk tijdens deze vergadering een lans voor een vrije maandag inplaats van een vrije za terdag, waarvoor hij in de huidige omstandigheden de tijd nog niet ge komen achtte. Wanneer in de drie grote Zeeuwse steden een op dit ogenblik houdbare oplossing gevon den kan worden in de vorm van een vrije maandag, dan zou de rest van het land volgens de heer Baars met grote interesse de ontwikkeling hier van gadeslaan. De heer Baars was van mening, dat een winkelsluiting op zaterdag discriminerend werkt ten opzichte van een groot deel van de consumenten, dat nog op dc zater dagmorgen) werkt. Bijval De heer Baars kreeg onder meer bij val van de Vlissingse middenstands bestuurder Ventevogel, die betoogde, dat een vrije zaterdag een koop avond op vrijdag inhoudt. Dan wilde hij toch veel liever op zaterdag wer ken. De Goese bestuurder dc heer Loeve was meer geporteerd voor de vrije zaterdag Hij was van mening dat de middenstandei's daarop recht hebben. Hoewel geen standpunt van de vergadering gevraagd werd gin gen er toch diverse stemmen op, die zich evenmin met de vrije zaterdag konden verenigen. De heer Kruiderink stelde in zijn in leiding, dat de gehele problematiek van de werktijdverkorting voor de detailhandel draait om het behoud van de gelijke kansen voor het grote (met veel personeel) bedrijf en het kleine bedrijf. Hij betoogde daarbij dat de detailhandel bij de 45-urige werkweek do huidige openingstijden niet kan handhaven. Een roulerings- systeem onder het personeel achtte de heer Kruiderink eciitcr moeilijk toe te passen; theoretisch kan het al leen in de zeer grote bedrijven hoewel zeer moeilijk maar in de kleine bedrijven onmogelijk. Dat brengt dus het gevaar met zich, dat er een ongelijkheid van kansen wordt geschapen, waaraan do ondernemer niets kan doen. Bij de bespreking van dc verschillen de facetten van de werktijdverkor ting nam de heer Kruiderink als uit gangspunt het standpunt van de 3 organisaties van het winkelperso neel. Deze organisaties willen een zo spoedig mogelijke invoering van de 45-urige werkweek en daarbij in ver band met het bijzondere karakter van het winkelbedrijf een halve vrije za terdag, hetgeen dus impliceert een vrije middag. In deze geest zal dus ook de winkelsluitingswet een wijzi ging moeten ondergaan. Kan daaraan voldaan worden zon der de belangen van de consument en de ondernemers te schaden? vroeg de heer Kruiderink. Duurzaam Bij het onderscheid in levensmiddelen in het algemeen en duurzame ver brui ksgoederen moet er, wanneer het standpunt van de personcelsorgani- j saties wordt aanvaard, compensatie i worden gegeven om de aankoop van I duurzame goederen mogelijk te ma ken, zeker zolang de scholen geen gehele vrije zaterdag hebben. De heer Kruiderink haalde hierbij het Duitse voorbeeld aan, waarin drie vrije zaterdagen worden afgewis seld door één „lange" koopzaterdag, waarop dus de winkels wel open zijn. Dhr Kruiderink concludeerde uit dit voorbeeld, dat de koopgewoon ten zich vrij snel aanpassen, als men maar compensatiemogelijkheden biedt. Wanneer met de invoering van de 45-urige werkweek de lonen in hel midden van de week uitbetaald wor- j den en er de compensatie voor duur-i zame goederen wordt verleend zag de heer Kruiderink de belangen van de consumenten weinig geschaadt. hebben per slot zelf om die vrjje dag gevraagd, betoogde h\j. Slechts 'i dagen (zaterdag er maandag) BIJZONDERE OVERHEMDEN VERKOOP Restanten topmerken VOOR DE HELFT van de originele prijs. Zie de speciale etalage. Heienmodehuis Winkelgalerij - Middelburg Telefoon 3073. RAAD BESLOOT Gun XJzelf toch vaker die frisse, aparte charme van een betere toiletzeep Ukuncd'OR-raec-Uw- V" eigen-parfum kïezea vit 4 verschillende fnnse creatie*. f Er is tevens Shampoo j d'Or in 4 parfums. y Vraag nu dus d'OR bij Uw winkelier: U komt er toch - hij heeft het. Werken aan waterkering van Tienhonderd en Zwarte aanbesteed Het bestuur van de waterkering van het calamiteuze waterschap Tienhon derd en Zwarte heeft donderdagmid dag in het hotel van de heer A. Jansens te Cadzand aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het on derhoud tot 31 decembér van de aar de-, kram-, rijs-, steen-, betonglooi- ing en paalwerken aan de waterke ring van dit waterschap. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. Aan- nemersbedr. voorheen Van Noordenne en Zn., Giessendam 55.000; N.V. E.L.K., Schoondijke-Geleen 56.400; fa. wed. P. Ft. Toussaint, Cadzand 56.920; P. Mollet, Hoofdplaat 57.000; J. la Gasse, Koudekerke 57.100; P. H. Cam bier, Breskens 57.200: J. Warren, Ossenisse 57.400; L. J. Dekker. Vlissingen 57.500: fa. Dc Ruvsscher, Bier vliet 58.250; L. van der Klippe, Vlissingen t 58.300; P. de Regt. Ter- neuzen 58.900: A. Sponselee. Kloos- terzande 59.500: J. en Kt. de Oude. Biervliet 5t,.970. P. J. van de San- de. Breskens 60.000. Meer grond voor industrieterrein Dc gemeenteraad te Kapellc heeft zich donderdagmiddag verdiept, in de partiële herziening van het uitbrei- j dingsplan. In grote lijnen is het plan 1 niet veel veranderd. Opgenomen is in onderdelen een gebied, dat in het j uitbreidingsplan in hoofdzaak reeds was gereserveerd voor uitbreiding in j verre toekomst. Dit omvat een ver- I bindingsweg van de Ooststraat uaar de Goesestraat met een hoog achter- j om de openbare lagere school. Dit plan werd door burgemeester H. I G. van Suylekom als „rondweg" aan geduid, doordat deze tevens aanslui- (Advertentie) WIEKJE gevitoniseerd een echt opkikkertjë i vraag uw slijter naar de VlekVriendenKring) VANDAAG Middelburg City: Faja LobDl; 20 uur. a I.; Electro: Kolonel Myfle contra Scot land Yard; 19,30 uur, 14 Jaar; Gouden Poorte: Vrouwenbond P.v.d.A.; 20 uur. Vlissingen AllianiUia: Fa,ia Lobbl; 20 uur, a.l.; Luxor; Tussen sex en misdaad; 20 uur, 18 Jaar; Britunnlu; I-Iet Vlis- singsch Schouwspel met ,,'n' Hete zo> meravond20 uur; Gebouw Belgisch loodswezenJeugdontspanntngsavond V C. Vlissingen; 19 uur Goes Grand: Faja Lobbl; 20 uur. a.l. „Prins van Oranje": Btudiedag „Oogst en Opslag", 9.30 tot 16,00 uur. „Prins van Oranje": uitvoering Gocbi- Opéretteverenlging „Duizend en Een Nacht van Joh. Streuss, 19.30 uur. Tcmeuzen Luxor: Jerry hou Je roer recht; 20 uur. a.l Oostburg Ledeltheatcr: Stafbataljon 099: 20 uur. VLISSINGEN Wethouder Van Popering nam afscheid van secretarie Het Vlissingse secretarie-personeel heeft donderdagmiddag tijdens ecu speciale bijeenkomst in het stadhuis afscheid genomen van "de heer M, A, van Popering, die zoals bekend, af treedt als wethouder. De scheidende wethouder werd toe gesproken door de gemeentesecreta ris, de heer J. W. Peters. „Dit is een afscheid, niet met ge mengde gevoelens, maar met wee moed", zo zei deze in zijn toespraak onder meer. Hij herinnerde aan de harmonische samenwerking, die er steeds was bij liet oplossen van de vele en vaak moeilijke problemen, waarmee zowel de wethouders als het personeel te maken hadden. De heer Peters toonde ook zijn waarde- voor het gevoel om humor, dat heer Van Popering steeds aan de dag legde. Tenslotte sprak hij zijn dank uit voor de wijze, waarop de scheidende wethouder steeds de be langen van de ambtenaren ook de materiële heeft behartigd. Namens deze personeelsgroep over handigde de gemeentesecretaris de heer Van Popering een atlas van Europese vogels. „Omdat U nooit onder stoelen of banken hebt gesto ken, dat uw echtgenote een grote steun is geweest bij uw werk, ont vangt zij op dit moment een bloem stuk", zo zei de heer Peters verder. De heer Van Popering sprak daarna een dankwoord, waarin hij op hu moristische wijze, de toespraak van de heer Peters beantwoordde. Hij be nadrukte de prettige sfeer cn samen werking. „Maar ik heb zoveel lief hebberijen, dat ik het in de toekomst zonder werk toch wel rooien zal" besloot hij. Tenslotte namen aanwezigen met een handdruk soonlijlt afscheid van de heer Popering. Brandweer rukte uit voor vlam in de pan De brandweer,van Vlissingen, is don derdagmiddag omstreeks kwart voor vier uitgerukt voor een brandje in de Zeilstraat in liet Havendorp. Toen de brandweer echter op het aange geven adres arriveerde, was men het vuur al meester. De brand, die nage noeg geen schade veroorzaakte, is vermoedelijk uitgebroken, toen een pan vet. die op tafel stond, vlam vatte. Ijsbaan waarschijnlijk zaterdagmorgen open Als de vorst doorzet zal de ijsbaan van de ijsclub „Vlissingen" zaterdag morgen worden geopend. Het be stuur heeft donderdagavond de dikte van de ijskorst opgemeten. Deze be droeg toen 4Va centimeter. Schaats liefhebbers moeten zaterdagmorgen de vlag van de club aan het pand van „V. D." in de gaten houden. Is deze gehesen, dan kunnen zij de ijzers uit het vet halen. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van, 18 tot 24 januari zijn de volgende gevonden voorwer pen aan het politiebureau te Vlissin gen gedeponeerd: diverse rijwielen en autopeds, diver se handschoenen en wanton, gele liondenhalsband, gladde ring, beige das met bruine rand, loper, ring met twee sleutels, zwarte sjaal, sleutel van rolschaatsen. Aan het bureau zijn inlichtingen te alle per- Van Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG Toepassing Drankwet. B. en w. van Middelburg, brengen ter openbare kennis, dat door de N.V. De Vi- trite Fabriek een verlof B is gevraagd voor de op haar terrein gelegen kantine ter op pervlakte van 183 m2. Binnen veertien dagen na heden kunnen tegen inwilliging van dit verzoek bij huti college schriftelijke bezwaren worden inge diend. Middelburg, 33 januari 1961. bekomen van de adressen waar dc cleiüYigr, rtie^ondev leiding stond v; volgende voorwerpen zijn te bevra- lle y,ei.r d. A. van Nieuwenhuijz. MIDDELBURG Gezondheidsdienst voor dieren bijeen Donderdagochtend heeft dr. K. G. Robijns in de sociëteit „De Verge noeging" te Middelburg de leden van de kring Walchei*en van de Stich ting' Gezondsheidsdienst voor dieren in Zeeland een "toelichting gegeven over het werk van de gezondheids dienst, waarvan dr. Robijns ver schillende aspecten belichtte. Als leidraad van zijn inleiding nam dr. Robijns het jaarverslag over het af gelopen jaar van de Gezondheids dienst, terwijl hij zijn betoog boven dien nog verduidelijkte met licht beelden. Eerder Op -de ochtend had de verga- - - -ranl wit tasje met inhoud, zeildoeken kin dertasje. bruine paraplu, groene das, rozenkrans, muntbiljet, nikkelen pas ser, handfietspomp, kinderbril licht montuur, colliertje, zwarte alpino muts, doublé schakelband: beige por temonnee met inhoud: een paar wit te kinderwantjes met blauwe rand. „Ons Lied" hield ledenvergadering De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Rittiiem hield dezei' dagen een ledenvergadering, welke werd pend door de voorzitter, de heer Deliebeke. Tot bestuurslid wer den herkozen, de heer A. Deliebeke en mejuffrouw P. Osté, Tot bestuurs lid van het jeugdkoor werden her kozen de heer M. de Visser en me vrouw T. IJzerman. Vervolgens wer den enkele reglementswijzigingen goedgekeürd. De jaarlijkse feest avond zal gehouden worden op 28 fe bruari. Ook zal getracht worden me dewerking te verlenen aan de kerk dienst van de Nederlands hervormde kerk te Ritthem op eerste paasdag (2 april). In verband met do finan ciële zorgen van cle vereniging kon de vergadering zich niet 'verenigen met de zienswijze van het gemeente bestuur, ten opzichte van een han gende financiële regeling met ge noemd bestuur. Nieüwerihuijzên uit Nieuw- cn Sint-Joosland, een aantal huishoudelijke zaken afge handeld. Deze bestonden onder meer uit de verkiezing van een nieuw hoofdbestuurslid wegens periodieke aftreding van de heer Van Nieuwen- huijzen, die zich niet herkiesbaar stelde. Enkele stemmingen waren I nodig voordat als opvolger van de I heer Van Nieuwenhuijzen de heer P. cle Jager uit Serooskerke uit de bus kwam. I Ter voorziening in een vacature in het kringbestuur. ontstaan door het j aftreden van de heer M. Kleinepier te-Middelburg, waren drie stemmin gen nodig, voordat op de heer de Visser te Aagtekerke voldoende stemmen waren uitgebracht. Het af tredende, maar herkiesbare lid A. Lorier te Souburg werd herbenoemd. Contactavond ulo De ulo te Middelburg hield een dezer dagen een contactavond in de „Gou den Poorte". De voorzitter, de heer Buys, verwelkomde de vele aanwezi gen en gaf vervolgens het woord aan het cabaretgezelschap „De Scherp schutters" onder leiding van de heer B. de Jonge. Deze jonge cabaret groep bracht in een vlot tempo een programma van zang, dans, schetsen en muziek voor het voetlicht, dat ge zien het gulle applaus zeer in de smaak viel. Het geheel was opge fleurd met fraaie decors en kos tuums. Na afloop bracht de voorzit ter het gezelschap dan ook dank voor het gebodene, welke dankwoor den onderstreept werden niet een ovationeel applaus. TOT AANKOOP BEER BESLOTEN Feestavond buurtvereniging Klein Vlaanderen Woensdagavond gaf de buurtvereni ging Klein Vlaanderen te Middelburg in een geheel bezette Gouden Poor te" een feestavond voor haar leden in verband met het 15-jarig bestaan. De voorzitter, cle heer J. Langedijk, sprak een welkomstwoord en gaf hierna een kort overzicht van het wel en wee der vereniging in de afgelo pen 15 jaar. Hieruit bleek wel, dat deze vereniging op verdienstelijke wijze de belangen van zijn buurtbe woners behartigd heeft en nog be hartigt. Nadat de heer Langedijk nog enkele medewerkers had bedankt voor het vele werk, dat zij voor de buurtver eniging hadden gedaan, werd de lei ding van het verdere programma overgedragen aan het cabaretgezel schap „De Scherpschutters". Deze groep bracht een programma van schetsen, zang. dans en muziek, dat de toets der kritiek zeker kon door staan. Conferencier B. de Jonge praatte op vlotte wijze de nummers „aan elkaar"; verdere hoogtepunten in het cabaret waren „Illusie" door Wil Kasander, „De zoen" door J. Nijssen en „Boer Krelis" door J. van Vlaanderen. Bovendien werd de stemming niet weinig verhoogd door het optreden van het accordeonduo en het pianospel van mevrouw P. Koster. Het geheel werd door aan kleding, kostuums en decors een bij zonder aantrekkelijk programma. Aan het eind van het optreden dankr te de voorzitter het 'gezelschap, waarbij de dames bloemen aangebo den werden. Rest nog te vermelden, dat in de pauze een verloting gehouden werd en dat do geslaagde avond besloten werd met een gezellig bal. H. J. Ikkink sprak voor vereniging slechthorenden Op een bijeenkomst van de afdeling Middelburg van de Vereniging voor Slechthorenden vertelde de neer H. J. Ikkink over een reis naar Grieken ting geeft op het reeds eerder ge projecteerde plan tot een verbin dingsweg van de Vroonlandsestraat naar de Ooststraat. Verder is enige uitbreiding gegeven aan de bestem ming van industrieterrein, namelijk een strook iangs de uitvalsweg, te Biezelinge aansluitend op het be staande industrieterrein. Tenslotte is gedacht aan vergroting van het Marktplein te Biezelinge door verho ging van de havenarm en de aanleg van een recreatie-strook op het be staande dijkje, dat dan zou moeten worden afgegraven met vergroting van de „Zwarte Weel", dienstig als ijsbaan. In de toelichting zei burgemeester Van Suylekom, dat er op de plannen negen bezwaarschriften zijn ontvan gen. Op de vraag van de heer J. M. Zuid weg (c.h.) of de verbindingsweg Ooststraat-Goesestraat straks het eerst op het plan van uitvoering staat, deelde de burgemeester mede. dat dit een punt is, waarover de raad moet beslissen als het zover is. De heer A. de Schipper (vr. lijst) had bezwaar tegen opname van het recreatieoord „De Zwarte Weel" en vroeg voorts niet teveel plantsoenen te projecteren. We mogen niet ver geten dat het dure grond is. Eenzelf de gedachte had ook raadslid J. Slab- bekoorn (s.g.p.). Dc voorzitter wees er echter op, dat perkjes op uitmon dingen van straten en dergelijke de strakke lijn doorbreekt en de ge meente een ander beeld geeft. Wat de afgraving van de zgn. slaperdijk met recreatieplan „De Zwarte Weel" betreft, hoopte hij nog deze zomer met een plan te komen. Raadslid J- de Jager (a.r.) vond dat de heer De Schipper alles te veel zag als kosten factor en te weinig nog als- ruimte scheppend object. De heer F. van Hoorn (v.v.d.) vroeg, wanneer de dijk afgegraven wordt, of het dan niet mogelijk is er bouwterrein van te maken.De heer L. de Koever (c.h.) juichte de aanleg van een ijs baan toe en opperde zelfs het idee er ook een voor het dorp Kapelle te maken. Hier sloot de heer C. Tram- per (p.v.d.a.) zich bij aan, door op te merken, dat er voor de kinderen toch al weinig speelruimte is. Uit de kleine discussie die hierna ontstond over het duperen van kleine zelfstan digen tegenover grotere eigenaren, wat in het verleden zou zijn gebeurd met de aanleg van het sportterrein, merkte raadslid J. de Jager (a.r.) op dat het inderdaad ingrijpend kan zijn, maar dat men het met al te dramatisch voor moet stellen. Er zijn gelukkig wetten, aldus spreker, die 'n redelijke schadevergoeding waar borgen. Tenslotte werd de partiële herziening vastgesteld met de aan tekening van de heer J. Slabbekoorn (s.g.p.) dat er teveel grond in is op genomen voor groenbeplanting. land. die hij verleden jaar had ge- naakt. Hij had vooral net zuidelijke gedeelte, de omgeving van Athene cn j :orinthe, en dc eilanden ten zuiden van het vasteland bezocht. Eerst vertelde hij het een cn ander over de geschiedenis van Griekenland. Vanaf enkele eeuwen vóór onze jaar telling tot enige jaren geleden is het land door oorlog geteisterd geweest. Vooral de bezetting door de Turken heeft lang geduurd. Daardoor is er van de oude, beroemde bouwwerken niet veel meer over. Dat bewezen ook de mooie kleurendia's, die de heer Ikkink gemaakt had„ Ook foto's van het landschap, het natuurschoon en de plantengroei waren niet vergeten, evenmin als van typische dorps tafereeltjes cn folkloristische gebeur tenissen. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen C. C. C. Mollet-de Dobbelaere z., M. J. P,'M. Sohler-van Hese d., P. Lop* pies-Back d.. J. W. Wever-Bouwman e., C, Dingemanse-Janse d., E. J. M. Lust-Hor- sten d„ P. Witte-Grootveld z., A. Lagace- van Schagen z., T. Goeseije-de Visser z., G. Grevink-Jansen z. Ondertrouwd: A. Klomp 21 j. en K. K Hofstede 20 j.L. J. Schmelzer 23 j. en L. H. Erkelens 22 j.; J. Wielart 23 j. en J. C. Schout 22 j.; E. A. Polvliet 20 j. en J. F. Wissekerke 18 j.; H. J. P. Oosterbaak 20 j. en S. van-der Meule 20 j.; L de Vries 26 J. en J. Overdulve 21 j.: J. A. J. Paauwe 22 j. en L. C. de Korte 21 j Getrouwd: I. M. van der Hooit 22 j. en P. A. de Wijze 18 J.J. H. M. Goris 24 j. en M. M. de Pagter 22 j. Overleden: J. Geleijn 64 J.; J. Butler 77 j. e.v. M. Stamperius; J. C. Hinders 73 j. e.v. M. SchlatterJ. de Wijze 71 j. e.v P. van Ha ver en; J. R. West ja 36 j. e.v. S. F. Huisman; A. Boer 85 j. wedn. v. A. G. van Wijk. Walcherse fokkers vergaderden Door de grote behoefte in het bui tenland aan varkensvlees kwam eind I960 een kentering ten goede in de prijs voor slaclitvarkeiis en biggen. Dit deelde de secretaris van de var- kensfokvereniging „Walcheren", de beer J. H. ter Keurs, in zijn jaarver slag mee tijdens de donderdag in Middelburg gehouden algemene jaar vergadering. Door een gunstige slachtvarkens- en biggenprijs gedurende 1959 heeft de Walcherse fokzeugenstapel zich flink uitgebreid. De verwachtingen over liet prijsverloop in I960 waren hier door minder aanlokkelijk. De afzet mogelijkheden zijn echter in het al gemeen nogal meegevallen, boewei de prijs gedurende het grootste deel van 1960 de berekende kostprijs van het L.E.I. niet haalde. Belangrijker dan het prijsverloop achtte de secretaris In dit verband het regelmatig volhouden van fokkerij en/of mesterij. Gelegen- heidsfokkers of -mesters verdie nen meestal niet In die mate als degeueu, die de varkenshouderij i op een constante en weloverwo- j gen wijze uitoefenen. Secretaris Ter Keurs had een toenemende belangstelling voor de ..werkelij ke fokkerij" waargenomen. Ver der deelde hij mee, dat het leden tal op het eind van het verslag jaar 137 bedroeg. Uit het financieel overzicht bleek, dat er een nadelig saldo aanwezig is. Dit wordt mede veroorzaakt door de aankoop van twee beren, alsmede een gedaalde dekking van zeugen. Voorts besloten de leden om een jonge beer aan te kopen. Daarmee gepaard gaat een kleine verhoging van het dekgeld, namelijk van twee gulden in het gehele rayon. Op 6 februari zullen cle leden een excursie naar Brabant maken, waar enkele fokbedrijven worden bezocht, alsmede de selectiewedstrijden in Boxtel, waarvoor een grote belang stelling bestaat. Na afloop van het huishoudelijk deel der vergadering hield de secretaris een lezing met lichtbeelden over „Varkensvoeding". Rest nog te vermelden, dat bij de bestuursverkiezing de voorzitter, de heer P. Dingemanse uit Zoutelande en de vice-voorzitter, de lieer Iz. de Buck uit Grijpskerkc, weiden herko zen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24 Jan.: Zee- tijger van Oostende. Progress van Am- werpen. 25 Jan.: Slesvig van Emöen. Vlissingen vertrokken op 24 Jan.: Zee- tijger naar Oostende. Diana V naar Den Bommel. Bellina naar Victoria. 25 Jan.: Progress naar Avonmouth Gepasseerd naar Antwerpen op 24 jan.: Cumulus van Londen. Lutterkerk van Le Havre. Kroonborg van Ceute. Globe van Londen. Stanislas van Coole. Jan Peter van zce-Terneuzen. 25 jan.: Roland van zee. Favoriet van Dover. Titan van Bre men. Hunter van Hull, Gepasseerd van Antwerpen op 24 jan.: Alblasserdijk naar Houtston. Thalassa n. Goole. Pygmalion naar Rotterdam. Robox na.ar Dunfalk. Sommelsdijk naar Rotter dam. Amerskerk naar Avonmoulh. Hoog kerk naar Rotterdam. Bonafide na3r Rot terdam. Cornelia BTI naar Calais. Frans W naar Rotterdam. Albert Willem naar Rotterdam 25 Jan.: Bonanza naar Ballina. Tuko naar Gdynia. Mitropa naar Man chester. Meidoorn naaf Lissabon. TJoba naar Bridgeport. 'Zuidpool naar zee. Haar lem naar Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 25-1-1961. Sleswig naar Norfolk, Arena naar Aalborg. Sonja- D naar Rotterdam. Eeip*troom naar Sho- rehatn. 26-1-1961; Aruba uaar Lorient. Marktberichten VEILING KltABBKNDI.IKE. 26 Januari. Golden Delicious l 80-85 58, 75- 80 56—61, 70-75 55—61, 65-70 42—47. 60- 65 32—37. II 80-85 48—53, 75-80 53—57, 70-75 41-57. 65-70 33—43, 60-63 25-9. 2 D 15—21. 3 gr. 24—32. 3 f. 9—20, Uroet 14— 19, stek 8—11. Jonathan I 80-85 21, 75-30 24. 70-75 29, II 75-80 22, 70-75 25—S9, 65-70 22—34, 60-65 16-17, 2D 5. 3 gr. 12—15. 3 f. 5. kroet 3. Goudrenet 3 gr. 19. 3 t. 11. Lacton Superbe I 80-85 41, 75-80 51, 70-75 52, 65-70 44, 60-65 24, 2 D 5. 3 gr. 24—2S, 3 t. 5. kroet 9. stek 3. Conference I 65-75 36—33, 55-65 25—20, 2 55-65. 2 D 11, 3 Ji. 11—18. 3 f. 6—13. Br. A, Lucas I S5-95 08, 75-83 61, 65-73 43. 3 gr. 8. Verpakt fruit: Winston l 75-80 54. 70-75 59. 65-70 53. 60-63 32. Goudrenet 1 90-95 35, 85-90 38, 80-85 38, 73-80 37, 70-75 27. 65-70 20. VEILING GOES. 26 januari. Exportveillng. Goudrenet I 85 -95 29, 75-85 32, 60-75 20. 2 D 9—10. II 85-95 27-28, 75-85 24—30, 65-75 17—19. Jonathan I 75-80 35, 70-75 38. 65-70 35, 60-65.24, n D 11. IX 75-80 23, 70-75 27. 65-70 24, 60-6» 14—15. Golden Delicious l 80-85 56. 75-80 61, 70-75 62, 65-70 50. 60-65 35, 2 D 11—14, tl 80-85 47—52, 75-80 49— 56, 70-75 49—53. 65-70 37—45. 60-6» 34. Winston I 75-85 38—46, 65-75 43—48, 55- 65 22, 2 D 5. II 75-85 27. 65-75 24. »5-65 17. Ellisons Orange II 75-85 34, 65-75 26. Con ference II 65-75 33—39, 55-65 32—36. 2 D 13—35. Op monster: Conference II 95-65 36. St.- Remy I 65 mm en op 20. Gewone veiling: Goudrenet grot 13—13. fijn 511. Jonathan grof 23. fijn 9. Gol den Delicious grof 2i>—38. fijn 8—17. Winston grof IS—21. fijn 5. Conference grof 21—24. fijn 10—14. VEILING ST. MAARTENSDIJK. Uien 40-55 25.40—25.45. 55-70 25.58—25.09, bonken 26.10. drielingen 27.12—26.27, plrk- lers 31.40. Aanvoer 120 ton. Tarwe 22—32. Gerst 26—26. Haver 22— 33 Kleine erwten 22—30. Schokkers 23— 30. Bruine bonen 4560. Maanzaad 75S2. VEILING ST.-ANNALAND. 26 januari. Uien, middelsoort, f 25.20 f 25.01, uien voor overzee f 27.17 f 26.59, drielingen t 27.12—f 26, picklers f 30.42. bonken f 25.59, stek f 3. Aanvoer 144 ton. BAUNEVELD - El EK VEI LING, Weekaanvoer ca 1 miljoen, waarvan er thans 233290 In veiling werden gebracht: handel matig. Prijzen per 100 stuks eieren van 47 tot 52 gram 11.50 tot 12.52; eieren van 52 tot 57 gram 12.Sl tot 13,05: eieren van 67 tot 62 gram 13.12 tot 14.12; eieren van 62 tot 67 gram 14.26 tot 14.93; eieren van 67 tot 71 gram 15.14 tot 15.51. HIERVBiLINü S.B.E. Aanvoer 231910; nandel matig. Prijzen per lüO'ïluks: eieren van 57 tot 62 gram 13.00 tot 14.21; eieren van 62 tot 65 gram 14.24 tot 14.63: eendeëeren 64 tot 70 gram 9.19 tot 10.25: eendoëieren 70 toi 76 gram 10.40 tot 11.11 Eiermarkt: t.750.000. handel flauw. Eieren van 54 tot 65 gram per 100 stuk» 12.75 tot 14.50. Kiloprijs 13.59; 2.26 basie 60 gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3