B. en W. Vlissingen: Doorbraak naar Oude Markt onaanvaardbaar Zeeuwse Almanak Uw WINTERSPORTREIS KOFFER VAN BIJOU ABDIJSIROOP i TWEEJARIGE CURSUS NODIG AAN LANDBOUWWINTERSCHOOL ZEELAND KRIJGT SLECHTS 150 WONINGEN TOEGEWEZEN Examens Veelzijdig gebouw in Sluiskil VERWACHT... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 JANUARI 1961 ANTWOORD OP MIDDENSTANDSSUGGESTIES I Advertentie) waar ook naar toe begint met een Lange Delft 44. - Middelburg. Collecte De oudejaavscollecte in do Ned. her vormde kerk van Oosterland heeft opgebracht de som van 282.16. De inhoud van de zendingsbussen over het vierde kwartaal 1960 bedroeg 122.74. De te Wesldorpe gehouden collekte voor de Medische Missie Actie (Memi- sa) bracht ongeveer 350,- op. Mogelijkheid parkeerplein ten zuiden Sint-Jacobskerk komt in studie OPNIEUW HEBBEN burgemeester en wethouders van Vlissin gen zich tot de raad gewend over liet saneringsplan voor de oude stad, dat zoals bekend morgen in de raadsvergade ring aan de orde komt. In dit „vervolg-preadvies" gaan b. en w. in op het rapport, waarin de Vlissingse middenstandscentrale zijn visie op het saneringsplan geeft. In hun antwoord geven b. en w. slechts weinig»meer dan enkele vage toezeggingen. De belangrijkste eis van de middenstand (een parkeerterrein ten zuiden van de Sint-Jacobskerk) zeggen b. en w. in studie te zul len nemen. De door de middenstand gewenste doorgang naar de Oude Markt noemen b. en w. onaanvaardbaar. Zoals bekend staat of valt het sa neringsplan voor de Vlissingse middenstand met het al dan niet vormen van een „nieuw hart" in de oude binnenstad: een plein (voornamelijk voor parkeerruim te) in het gebied omgeven dooi de Branderijstraat, Plein Vierwin- den, Groenewoud en Schuitvlot- «traat. Jn hun rapport schreven de midden standers daarover zelfs aan de raadsleden: „Wij moeten U daarom met grote nadruk verzoeken het sa neringsplan eerste fase niet goed te keuren, indien niet de absolute toe zegging van het college van b. en w. wordt verkregen, dat niet met de uitvoering van de eerste fase wordt l>egonnen. voordat dit plein tot stand is gekomen, respectievelijk tegelijk met het begin van de werken voor het tot stand komen van het plan „Lange Zelke" ook aan de werken voor het bedoelde plein wordt be- gfBnen." Over deze zaak kunnen b. en w. slechts zeggen: „dat wij gaarne be reid zijn deze aangelegenheid in over leg met de stedebouwkundige, op kor te termijn, te bestuderen. Een con crete toezegging hieromtrent is ech ter in dit stadium van voorbereiding van het plan 2e fase voor ons uiter aard niet mogelijk. Wij vertrouwen evenwel, dat men in onze bereidheid tot het opnieuw be studeren van deze zaak vertrouwen zal willen stellen. Bij de bestudering hiervan zal zeer zeker ook aan de verdere ontmanteling van de Sint- Jacobskerk door slopen van de pan den aan de Lepelstraat, zoals wordt voorgesteld, aandacht worden ge schonken." (Advertentie) Dc 23 genezende bestanddelen in dc vertrouwde fles Abdijsi roop (Akker-siroop) jagen die gevaarlijke griephoest weg uit uw gezin. Kortom: de door de middenstan ders gevraagde „absolute toezeg ging" kunnen b. en w. niet geven. En het is uiteraard te verwach ten, dat deze toezegging ook tij dens de raadsvergadering van vrijdag wanneer liet sanerings plan aan de orde komt niet ge daan zal worden. Geen doorbraak B. en w. spreken een duidelijk „on aanvaardbaar" uit over de midden- standssuggestie een doorbraak te maken naar de Oude Markt te be ginnen dicht bij 't Betje Wolffplein en vervolgens parallel met de Noord straat. „Uitvoering van dit plan zou de toch reeds moeilijke verkeerssituatie op het Betje Wolffplein nog ingewikkel der maken", zo menen b. en w. „Voorts zou de bedoelde toegang tot liet winkelcentrum een zeer onge wenste kruising van de, als toekom stige drukke winkelstraat gedachte Lange Zelke teweeg brengen. Ook in planologische opzet is dit voorstel ge heel in strijd met de opzet van het saneringsplan, zodat dit dan ook on aanvaardbaar is." Overigens heeft het college van b. en w. waardering van deze reacties „zij het dan wat laat" van de Vlis singse middenstand. „Tot ons genoe gen", zo schrijven b. en w., „kan uit het genoemde adres de gevolgtrek king worden gemaakt, dat het ont- werp-saneringsplan, zoals dit aan de raad is voorgelegd, in zijn algemeen heid wordt aanvaard, behoudens en kele in het adres als bedenkingen, bezwaren en wensen genoemde pun ten." Wat betreft de „bedenkingen", mer ken b. en w. allereerst op, dat de plannen niet gebaseerd zijn op een' stad van 60.000 100.000 zielen. Wel moet de stèdebo'uwkundige conceptie van de oude sta'd zodanig zijn. dat zij de mogelijkheden inhoudt tot het ont wikkelen van een geheel, dat ook in het Vlissingen van de toekomst de functie van „city" kan blijven ver vullen. Meer woonruimte Ten aanzien van de in het midden standsrapport gedane suggestie om direct na aanvaarding van het plan voor dé le fase te beginnen met de voorbereiding van het plan voor de 2e fase delen b. en vv. mee. „dat de voorbereidingen daartoe reeds in een |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll£| Spreekstoel in Britannia voor Vlissingse raad ff Niet in het gemeentehuis, maar ft H in de grote zaal van Britannia e| komt de raad van Vlissingen morgenochtend om tien uur, H zoals reeds gemeld, bijeen. M Burgemeester, wethouders en raadsleden zullen niet op het ff toneel plaatsnemen „we ma- ken er geen voorstelling van" ff maar in de zaal. Aan de toneelzijde zal een tafel opgesteld worden voor het col- ff lege van b. en w. Links van dit j H bestuurscollege zal de fractie §f van de p.v.d.a. plaatsnemen, ff rerwïjl rechts van het college de H confessionele partijen zitting ff t nemen. Recht tegenover b. en w. is een tafel geplaatst voor ff Je driemansfractie van de v.v.d. Aan de balkonzijde van de zaai H zal het publiek plaatsen vinden. i§ Ieder raadslid, dat iets te zeg- ff gen heelt in deze vergadering, zal zijn plaats overigens moe- ten verlaten, want links naast voorzitter burgemeester mr, B. Kolff wordt een spreekgestoel- §j te opgesteld voor de woord- ff voerders. ff H Het is te verwachten, dat rond f| kwart voor elf een aanvang zal H worden gemaakt met de benan- j§ deling van het saneringsplan. Eerst zal burgemeester Kolff ff namelijk zijn nieuwjaarsrede ff uitspreken en worden er enkele andere punten afgehandeld. Na H de schorsing rond half één wordt de vergadering dan om twee uur voortgezet. f iliiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vergevorderd stadium verkeren, aan- gezien een ontwerp voor een plan 2e fase inmiddels door ons college in studie is genomen." In deze studie zal mede betrokken worden het scheppen van meer woonruimte in de door de midden standscentrale aangegeven stra ten: Groenewoud en Nieuwstraat. De toegang tot de oude stad via de Spuiboezem en de Spuistraat kan ui teraard eerst gemaakt worden, zo VAN TOT <r3.ljfpe LECTUUR Lectuur over lectuur ditmaal, om te beginnen. Het lectuurhuisje van het Rode Kruis namelijk, dat naast de brandweerkazerne te Kruiningen staat is er in 3960 niet voor niets geweest: er kwamen 1811 kg tijd schriften binnen en 201 boeken. Na tuurlijk moet er een vergelijking worden gemaakt met 3959. Toen was de stand 31497 kg periodieken en 44 boeken. Over heel Nederland bezien heeft liet Rode Kruis 216.598 kg tijd schriften en 78.981 boeken naar zie ken verzonden. NOODKREET De noodkreet heeft niet geholpen! En de ledenwerfactie, die de ge mengde zangvereniging „Vooruit- DAMETJE Het bejaarde dametje zat een beetje verloren temidden van de vele kloe ke huisvrouwen, die naar die lezing over een huisvrouwelijk onderwerp ivaren gekomen. Ze luisterde heel ge boeid naar de spreekster, die voort varend haar onderwerp behandelde, maar de pauze vond ze klaarblijke lijk ook een heel mooie instelling. Ze begon tenminste onmiddellijk opge wekt een gesprek. „Kunt V het goed verstaant" vroeg ze vrïndelijk aan de vrouw, die naast haar zat. Deze bevestigde zulks. „Ik ook", sprak het dametje tevreden en daar ivas de conversatie eigenlijk ■mee afgelopen. Zwijgend zaten de dames een béetje voor zich uit te suffen, totdat de koffie werd geserveerd. Toen hoorde de buurvrouw van het dametje de laatste plotseling heel zachtjes, maar heel overtuigd giechelen. Verbaasd keek ze opzij, waarop het vrouwtje gniffelend verklaarde: „Die koffie 'in de pauze, dat vind ik nou altijd zo humoristisch, weet. U". En terwijl ze met kleine teugjes haar koffie genoot, bleef ze stilletjes voor zich uit zitten lachen. Maar wét nou precies het humoris tische van zo'n koffiepauze is, zal hutten dit vrouwtje wel nooit iemand tc weten komen.— gang zij ons Streven" uit Ooster land heeft gevoerd, is geen suc ces geworden. De actie is zonder één enkel positief resultaat ge bleven. Vorige week, tijdens een vergadering, viel het hesluit. Ja wel. „Vooruitgang zij ons Stre ven" wordt ópgéhevcii. De wekelijkse repetities zijn gestaakt in de ledenvergadering heeft voorzitter Van der Werf direc teur M. Dorst hartelijk dank ge zegd voor zijn vele werk voor de vereniging, die nu, aan het eind van dit jaar,-zal worden ont bonden. GOUD Héél andere geluiden komen uit 's-Gravenpolder en Scherpenisse. In het Bevelandse dorp vierde het echt paar W. Mol-Hoekman het vijftig jarig huwelijksfeest. Op Tholen her denken de heer J. N. Oudesluijs .en mevrouw H. Oudcsluijs-Bolier van daag dit feestelijke feit. OUDSTE Ook in de feestelijke sfeer ligt het bericht, dat ons uit Westkapelle be reikte. De oudste inwoner, de heer K. Huibregtse, herdacht er dezer da gen namelijk zijn 97e verjaardag. KONGO Acties voor een actie om te beslui ten, ditmaal. Het gaat natuurlijk om Kongo. In Xieuw-Xamen werd een groots opgezette fancy-fair gehou den. De opbrengst, maar liefst f 4000, werd afgedragen aan pater J. Burm, die op het ogenblik met verlof in Clinge verblijft, maar bin nenkort naar Oeganda terugkeert. De tweede melding komt vandaag uit Westkapelle. De leerlingen van de school met de bijbel verzamelden voor dit hongerend gebied een be drag van 372,25. Op initiatief van 1011a Detirloo (2A) en Magda van Dijk (3A), twee leerlingetjes van liet Chris telijk Lyecum voor Zeeland te Goés, hebben enkele tientallen leerlingen van deze school niet minder dan 2-509,55 ingezameld voor de vluchtelingen in Kongo. Aan zakgeld brachten de scholie ren zelf 400,bijeen, terwijl liet. resterende bedrag op intckeu- 11 Je ten werd verkregen. Middelburg en Souburg aan top met Rode-Kruislectuur Het Zeeuwse Rode Kruis heeft, bij de inzameling van lectuur in 1960 weer een uitstekende beurt gemaakt. De afdeling Middelburg kwam met de op brengst van de lectuurhuisjes op de tweede plaats, terwijl de afdeling Souburg, die het afgelopen jaar voor het eerst met een lectuirrkastje mee deed, zich onmiddelijk aan de top van de lijst plaatste. Het is dus wel begrijpelijk, dat liet hoofd van de afdeling lectuurdepot Rode Kruis de naar Middelburg en Souburg toegestuurde ranglijst be sloot met de aantekening: „Fantas tisch mooi resultaat. Onze hartelijke gelukwensen". Even begrijpelijk is liet, dat de afdelingsbesturen bijzon der veel waardering hebben voor de wijze, waarop Middelburgers en Sou- burgers hebben meegewerkt aan dit mooie resultaat. Aan tijdschriften werd in Middelburg 6716 kg opgebracht, waarbij nog eens 1177 boeken geteld konden worden. In 1959 waren de opbrengsten respec tievelijk 5888 kg en 636 exemplaren. (VVVVVVVVWAfVVV\\VVV\W S Voor Zeeuws nieuws zie ook y de pagina's 7 en 10 vwwwvvwwsmvwvwwv zeggen b. en w. nog weer eens, als de Spuiboezem zal zijn gedempt. „Dit laatste hangt weer ten nauwste samen met waterstaatkundige pro blemen, waarvan de beslissing niet in handen der gemeente ligt", aldus b. en w. Hoewel het probleem van het Wal- straat-verkeer reeds meermalen door b. en w. en de verkeerscommissie is bezien, zal deze zaak opnieuw in stu die worden genomen. Zoals bekend gaat het hier voornamelijk over de rijrichting in de Walstraat. die de middenstanders omgelegd willen zien, zodat de oude stad gemakkelijker voor het autoverkeer te vinden is. „Te dezen aanzien ontstaat een licht punt", zo schrijven b. en w„ „bij ï'ea- liserïng van het gedeelte Wagenaar- straat en omgeving van de le fase van het saneringsplan." (Slot van pag. 1) Enimeloord gesteld, dat het ook ge zien de internationale ontwikkeling op het gebied van de landbouw nodig is dat naast de huidige schoolvorm een volledige tweejarige cursus komt, met daarnaast misschien zelfs nog een driejarige school. Thans moet er te veel in een te korte perio de worden geleerd. Ook wordt vol gens ir. Van Keulen thans niet uit het leerkrachtenkorps in hoofd zaak academici gehaald wat er inzit. In Zeeland In Zeeland is de huidige situatie zó dat er vier middelbare landbouw scholen zijn. namelijk twee rijks scholen. in Goes en in Schoondijke. één r.-k. school in Hulst en één christelijke school in Middelburg. Goes is van deze vier de oudste en de grootste. De gemiddelde school- duur loopt van september-oktober tot april. Juist in de zomermaanden kan de toekomstige boer praktijk op-' doen op het landbouwbedrijf, omdat hij dan een langdurige vakantie heeft. „Door deze regeling, zijn de landbouwwinterscholen „groot" ge worden", vertelde ir. Versteeg. De vraag is, aldus ir. Versteeg, of de nieuwe schoolvorm de bedoe-: ling is te starten met één school pen provincie zal aanslaan bij de boe ren. Gedurende het winterseizoen kunnen de jongens gemakkelijk op het bedrijf worden gemist, maai' 's zomers liggen de zaken toch wel enigszins anders. Hoe moeten de landbouwers dan aan luin arbeidskrachten komen als zij hun zoons twee volle jaren moeten missen? Vragen en pro blemen, die niet gemakkelijk op gelost kunnen worden. Ideaal zou volgens ir. Versteeg zijn, dat de boeren zonder meer zouden in stemmen met een volledige twee jarige cursus. Overigens, zo verklaarde ons ir. Ver steeg, is cr de laatste jaren al héél wat veranderd bij het middelbaar landbouwonderwijs. De eisen voor toelating zijn zwaarder geworden en de leerstof omvat een respectabel aantal vakken. Beneden de zestien jaar wordt men niet toegelaten tot de school. Dit betekent, dat als er een volledige tweejarige cursus komt, de jonge boeren na hun eind examen vrijwel onmiddellijk in mili taire dienst moeten. Pas op hun een entwintigste of tweeëntwintigste jaar zulen ze dan in de praktijk kun nen. Geldlening aan „Bevelanden" voor ontwikkelen activiteiten Het „Initiatief Comité De Bevelan den" heeft zich met een schrijven ge richt tot het gemeentebestuur van Yereelte waarin wordt verzocht, ten einde nieuwe activiteiten te kunnen financieren, een bijdrage van vier cent per inwoner te verlenen. B. en W. stellen voor de gevraagde subsi- dia t» verlenen. Dit laatste is ecu van do bezwa ren van ir. M. A. Geuze uit Poort vliet, tegen een volledige tweeja rige cursus. Er moet iets gedaan worden, daarvan is deze voorman van de Zeeuwse landbouw over tuigd, maar hij betwijfelt het of men het in de richting van een volledige tweejarige cursus moet zoeken. „Liever zie ik een cursus duur van drie winterhalfjaren", aldus ir. Geuze, die eraan toe voegde, dat de jongens dan in elk geval de praktische periode van vijf A zes maanden in een jaar be houden. „Voor de landbouw is de praktïjkperiode toch wel héél erg belangrijk", merkte hij nog op. „In beginsel kan ik de gedachten- gang van ir. Van Keulen volgen, maar de uitvoering ervan brengt voor dc landbouwers bijzonder grote moeilijkheden met zich mede", besloot ir. Geuze. RESTEREND BOUWVOLUME VERDEELD Einde december 1960 heeft de minis ter van volkshuisvesting en bouw nijverheid, nir. J. van Aartsen, een gedeelte van het aantal in 1961 te subsidiëren woningen over de pro vincies verdeeld. Thans heeft de minister als aanvul ling daarop nog de volgende aantal len woningen toegewezen a. 5000 premiewoningeu, te bouwen door woningbouwverenigingen onder gemeentelijke garantie. Groningen 310, Friesland 260, Dren te 30, Overijsel 860, Gelderland 450, Utrecht 290, Noord-Holland 700, Zuid-Holland 1110, Zeeland .100, Noord-Brabant 730, Limburg 390, totaal 5000. Financieringsregeling voor vissers Arnemuiden Voorstel b. en w. B. en w. van Arnemuiden stellen de gemeenteraad voor om een finan- eicringsregeling Aast te stellen voor investeringen van de vissersvloot. Hiervoor hebben b. en w. contact op genomen met de Amsterdamse Bank, die bereid gevonden is gelden te ver strekken in de vorm van een lening met een looptijd van maximaal 15 jaar tegen een vaste rente van 4%. Het college acht dit aanbod van de bank voor de belanghebbenden zeker acceptabel. Het vraagt de raad dan ook te besluiten, dat de gemeente zich garant zal stellen voor rente en aflossing van door vissers op te ne men gelden. Aangezien hoe langer hoe meer hier van de noodzaak blijkt stellen b. en w. voor om een garage te bouwen bij de ambtswoning van de burgemees ter. Zij vragen hiervoor een krediet van 4500. Dit bedrag kan worden afgeschreven in dezelfde termijn als waarin de afschrijving van de ambts woning gebeurt. Bovendien kan, zo deelt het college mee, de huur van de garage van het Groene Kruis ten bedrage van 100 per jaar wor den opgezegd. Aangezien thans ge handeld kan worden binnen het raam van een sluitende begroting zal een dergelijk besluit volgens b. en w. ongetwijfeld de goedkeuring van G.S. verkrijgen. Voorts vraagt liet Arnemuldens col lege aan de raad om het krediet voor de aanschaffing van een trekker- in anschappenwagen voor de vrijwil lige brandweer te verhogen met ruim 1400. Deze verhoging vindt zijn oorzaak in enkele door de brand weerinspectie noodzakelijk geachte wijzigingen. Bovendien achtte deze inspectie het gewenst, dat twee rook- maskers worden aangeschaft. B. en w. vragen hiervoor een krediet van 1400. In hotel „Terminus" te Bergen op Zoom werden dinsdag door de V.A. M.O.R. en het C.B.R. examens afge nomen voor lij-instructeur. Daarbij slaagden onder meer uit Zeeuwsch- Vlaanderen de heren L. Michielsen en A. v. d. Schans uit Terneuzen, D. de Jager, Axel en J. Dielenian, IJzendijke. Sluiskil krijgt binnenkort de be schikking over een openbaar gebouw niet epn nogal veelzijdige bestem ming, namelijk: brandweerkazerne, badhuis, politiebureau, trouw- en vergaderzaal, onderdak voor de B.B. en een woning voor één der Slui.s- Itilse politieagenten. Stukadoors, tim merlui, schilders en andere vaklie den zijn kort geleden begonnen met de afwerking van het gemeentelijk gebouwencomplex, dat een plaats lieeft gekregen tussen de Spoorstraat en de Bosjesweg, juist tegenover de openbare school. Aanvankelijk werd verwacht dat het gebouw per 1 februari in gebruik zou kunnen worden genomen, maar door diverse factoren ontstond een aanzienlijke vertraging bij de bouw. In het linkergedeelte van liet gebou wencomplex aan de kant van de spoordijk zal de Sluiskilse brandweer worden ondergebracht. De brand weerlieden krijgen daar een ruim onderdak voor de wagens, een werk plaat», magazijn, 24 manschappen- kastjes en een kantoor voor de com mandant. Ook de B.B. kan in het ge bouw haar materialen opslaan, ver gaderen en theorie houden. Hebben brandweer of B.B. een vuil karweitje opgeknapt, dan behoeven zij maar een deur verder te gaan om zich te reinigen, want de beneden verdieping van het frontgebouw wordt bestemd tot badhuis met 12 douchecellen en 2 badkuipen. Het voltrekken van huwelijken in de openbare school gaat ook tot het ver leden behoren, want boven het. bad huis komt een echte trouwzaal, het geen het decor bij dergelijke gelegen heden niet weinig gaat verhogen. Ver der kan deze zaal gebruikt worden voor vergaderingen. Het rechtergedeelte van het gebouw is bestemd voor bureau van gemeen tepolitie met twee arrestantencellen en een ruime woning voor één der po litieagenten. Het gehele complex zal worden voorzien van één centrale ver warming. Men hoopt het gebouw nog dit voorjaar in gebruik te kunnen nemen. iFoto F.ACJ. Deze woningen kunnen ter beschik king komen van woningbouwvereni gingen werkzaam in gemeenten met een erkende behoefte aan woningen, waarin niet op andere wijze kan worden voorzien. Omtrent de voorwaarden waarop woningbouwverenigingen deze pre miewoningen kunnen laten bouwen, zal de minister de gemeenten nadere aanwijzingen geven. Voorts zijn toegewezen: b. 1250 premiewoningen plus 1250 woningwetwoningen, waarmede het aantal te subsidiëren woningen voor 1961 is verhoogd. Groningen 150, Friesland 150, Drente 150, Overijsel 150, Gelderland 200, Utrecht 150, Noord-Holland 300, Z.- Holland 500, Zeeland 50, Noord-Bra bant 450. Limburg 250. Totaal 2500. De minister heeft de provinciale be sturen verzocht deze woningen voor al te bezigen voor het benutten van ongebruikte bouwcapaciteit. In de provincies Friesland en Zeeland zou wellicht tegemoet gekomen kunnen worden aan eventuele bijzondere no den, die ontstaan bij dé vrijwillige liberalisatie van de woonruimtewet in een aantal gemeenten. .Touwtrekken' om veerdam en steiger Wolphaartsdijk H Toen tijdens de woensdagmid- dag gehouden vergadering van de raad van Wolphaartsdijk H het voorstel ter tafel kwam om de provinciale veerdam en steiger over te nemen, zei bur- se gemeester B. H. G. ter Haar H Romeny: „B. en w. stellen voor dit punt van de agenda af If te voeren". De reden? H Gedeputeerde Staten van Zee- H land hadden voorgesteld on- der voorbehoud van goedkeu- |f H ring door de Provinciale Sta- f| ten de veerdam en de stel- ger, die overbodig zijn gewor- H den door ingebruikneming van de Zandkreekdam, om niet aan de gemeente Wolphaartsdijk te schenken: De dijkgraaf van het waterschap „De brede wa- tering van Zuid-Bevéland" =e heeft echter uitstel gevraagd, f| omdatde veerdam en stci- ger eigendom zijn van het wa- terschap. Kadastraal staan de dam en de steiger op naam van het waterschap. 1-Iet wa- terschap betaalt in elk geval 22 cent grondbelasting en 5 cent straatbelasting lichtte het raadslid A. Koert (vrije lijst) 1 toe, die gezworene is 'van het ff waterschap. Er is echter ook nog een brief, daterende 2 juli 1952, waarin het rijk aan de H provincie vergunning verleen- ff de tot het doen optrekken van opstallen op dc veerdam. Nu wordt uitgezocht, wie eigenlijk §h de „baas" is. „Overigens", zo zei burgemeester Ter Haar 1 Romeny, „zullen we de veer- ff dam en de steiger ongetwijfeld wel krijgen". ff ilmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiinniiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiil Kleinfruitteeltdag te Kapelle Evenals voorgaande jaren zullen de afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse fruittelers organisatie, de vereniging van oud-leerlingen van tulnbouwwintercursussen en de vei lingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving" te Kapelle, een klein fruitteeltdag organiseren. Deze zul gehouden worden op 24 februari Sn de veilinggebouwen te Kapelle. Des morgens zal er een tentoonstelling van diverse tuinbouwbenodigdheden te bezichtigen zijn. 's Middags zullen verschillende lezingen worden gehou den. Als spreker zal optreden, de heer L. Goedegebure, chef van de proeftuin voor kleinfruitteelt tc Ka pelle met als onderwerp „F,en be schouwing over het kleinfruit-ras- sensortiment" en „snoeimethodiek van bessenteelt aan draad". Dc heer P. Goddrie zal als deskundige voor de onkruidbestrijding van het proef station voor de fruitteelt te Wilhei- minadorp spreken over „onkruidbe strijding in de kleinfruitteelt". De laatste inleider zal zijn de rijkstuin- bouwconsulent te Geldcrmalscn. ir. J. D. Gerritsen, met als onderwerp ..De ontwikkeling van de glasaard- beienteelt in de Bommelcrwaard en mogelijke peresoectieven voor Zee land". De rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West Noord-Bra bant. ir. J. J. van Hennik te Goes zal een naheschouwing op het ge sprokéne geven. VORST Droog en zonnig weer, maar in Znhl- Liniburg mogelijk nog wat bewol king en wat lichte sneeuw. Krachti ge tot matige wind tussen oost en noordoost. Matige tot lichte vorst. ZON EN MAAN 27 januari Zon oji 08.28 onder 17.18 Maan op. 13.59 onder 04.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2