Dynamo Middelburg loste narigheden op.., Agenda SANTA MARIA' 38 maal gealarmeerd in OP WEG NAAR AFRIKA WALCHEREN RECREATIE WOLPHAARTSDIJK NEEMT VASTE VORM AAN MIDDELBURGSE SLAGER ZAG MEER BROOD IN DE BAKKERIJ DONDERDAG 26 JANUARI 1961 h It UVlNVlALti S5 hi hi U WAh (J V U U A N T spannende ogenblikken Maar vier leden stapten de vergadering uit LAATSTE NIEUWS i „Scheldebrandweer" werd burgemeester in nieuwjaarsrede De Middelburgse atletiekvrien- denkring Dynamo heeft nog geen maand geleden een jaar afgesloten, waarin de harmoni sche sfeer enigszins vertroebeld is geweest. Er waren interne moeilijkheden ontstaan, die gis teravond tijdens de jaarverga dering culmineerden in enkele „spannende" momenten en zelfs tot gevolg hadden, dat vier le den de vergadering verlieten. In het driejarig bestaan van de wellicht wel wat té enthou siaste vriendenkring een minder prettig ogenblik, on danks het feit, dat de Dynamo leden een oplossing vonden, die hopelijk hun atletiekhemel weer zal doen ophelderen. Voorzitter G. C. Rodts bracht in zijn openingswoord het moeilijke jaar 1960 ter sprake. Een van de rede nen van de narigheden was, dat midden in het seizoen de algemeen- en wedstrijdsecretaris. Ad Bouwens, bedankte. De reden was de voorzit ter niet bekend, zo verklaarde hij gisteravond. Er deden nadat het be stuur weer „gelijmd" was, zelfs ge ruchten de ronde, dat Dynamo opge heven zou worden. De voorzitter meende te hebben geconstateerd, dat hij er de oorzaak van was. dat Dy namo-leden afbrekende kritiek gin gen leveren. Toen de bestuursverkiezing aan de orde kwam, bleek duidelijk de controverse Rodts-Bouwens. Ad Bouwens was namelijk kan didaat gesteld voor de openge vallen plaats (mevrouw T. Ak kerman) van wedstrijdsecretaris. Waneer Bouwens gekozen zou worden, verzekerde voorzitter Rodts te zullen vertrekken als gevolg van minder prettige erva ringen met Bouwens. En als de periodiek aftredende voorzitter zou worden herkozen, ging Bou wens heen, zo verklaarde deze. BESLISSING. Verschillende leden probeerden de kwestie nog tot een voor beide par tijen aanvaardbare oplossing te brengen, maar de besluiten van beide heren bleven onherroepelijk. Na ruim een uur discussiëren werd ver volgens besloten te stemmen over de verkiezing van tie voorzitter. Van de 22 leden stemden er vijftien „ja" voor voorzitter Rodts, drie stemmen waren blanco, en vier leden stemden „neen". Na deze beslissing verliet Ad Kouwens met de drie andere „necn"-stemmers de vergadering. Niettemin is 1960 ondanks de pessi mistische geluiden een succesvol jaar geworden voor Dynamo. De voorzit ter herinnerde aan het steeple-kam- pioenschap van Nederland van Hein Cujé met Hans Bostelaar als tweede, en het fraaie Marathon-debuut van Wim Kaljouw. De wedstrijdsecreta ris voegde daaraan nog enige suc cessen toe: Dynamo beheerst thans Aanbesteding Het bestuur van de waterkering van het calamiteuze waterschap Walz- oorden heeft woensdag in hotel „De Linde" te Kloosterzande in het open baar aanbesteed het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 31 december 1961 van de aarde-, kram- i ij»- en glooiingswerken aan de wa terkering van genoemd calamiteus waterschap. Er werd als volgt inge schreven: firma G. A. Sponselce. Kloosterzande 32.200; gebr. Lucasse, Kloosterzan de 32.247; firma Warrens. Osse- nisse 33.200;De Bourgraaf, Williel- minadorp 33.300; L. J. Dekker, Vlissingen 34.100; L. van de Klip- pe. Vlissingen, 34.200; M. van de Velde, Bruinis~e ƒ34.542; P. de Regt, Terneuzen 34.900; firma Noorden- ne, Giessendam 36.000: C. D. de Ruijsschcr, Biervliet, 38.980; aan- nemersbedr. n.v. Elk, Schoondijke 39.800. VANDAAG Middelburg: Boris Mitrov. Russisch spion. 19 30 uur, 14 jaar. City: filmavond Ned. Chr. Ambtenarenbond, 20 uur: Sociëteit ..De Vergenoeging": bijeen komst gezondheidsdienst voor die ren. 10.30 uur; Middelburgse Midden standscentrale. 20 uur. Nederlands Koffiehuis: Varkensfokver „Walche ren". 14.30 uur: Gouden Poorte: ge west Walcheren van de P.v.d.A., 20 uur. Vlissingen: Luxor: Met de moed der wan hoop. 20 uur, 14 Jaar: Alhambra: De man met de wassen beelden, 20 uur. 18 Jaar. G< es: Grand: geen voorstelling. Prins vau Oranje: uitvoering federatie van per soneelsverenigingen, 20.00 uur. Kunslmaand de gehele lange en middenafstand in Zeeland. Bij het begin van het baanseizoen braken de 3000 meter lopers meteen records en de andere atleten bleven niet achter. Ook op cross-gebied was Dynamo' succes vol: vijf ploegen bereikten een eerste plaats. STEEPLE-BAK L'it het jaarverslag van secretaris K. Mondeel bleek, dat cr aan het eind van 1960 in totaal 68 leden en 33 donateurs waren. Het aantal da mesleden steeg langzaam tot achttien, het aantal junioren snel tot 33. Secretaris Mondeel vond het te leurstellend, dat een club met de eerste twee plaatsen op de lande lijke ranglijst, nog niet de beschik king heeft over een goede steeple- bak. Hij was van mening, dat de aanleg hiervan bij de sintelbaanin- richting had moeten geschieden. Tijdens deze vergadering werden aan Hejn Cujé en Hans Bostelaar de K. N.A.U.-prestatiespeld uitgereikt. De N.T.C. van de atletiekunie was tot deze onderscheiding overgegaan aan hen, die in 3960 op één der zes beste plaatsen van een ranglijst beslag hadden gelegd. Do bedrijfsbrandweer van «Ie Iv Schip door Amerikaans vliegtuig waargenomen De Amerikaanse marine heeft gisteravond bekendgemaakt, dat één van haar vliegtuigen de „Santa Maria" heeft gezien op 900 mijl ten oosten van Trini dad en 700 mijl ten noorden van Belem. Naar het schijnt is de „Santa Ma ria" thans buiten het bereik van de schepen die haar sinds twee dagen achtervolgen in de Caraibische Zee. Het schip zou op weg zijn naar Afri ka. De Amerikaanse marine zou al maatregelen genomen hebben om het in de buurt van de Afrikaanse kust te onderscheppen. Twee Ame rikaanse torpedoboot jagers, die in Abidjan liggen, zouden opdracht hebben gekregen langs de Afrikaan se kust te patrouilleren. In kringen te Sao Paulo, die gekant zijn tegen het bewind van Salazar, heeft men verklaard dat Galvao waarschijnlijk van plan is oni met de „Santa Maria" naar Conakry in Guinea te varen om daar de kern te vormen van een revolutionaire strijdmacht. MIDDELBURG Jeugdconcert door bariton Garfield Swift Voor rond elfhonderd scholieren van het middelbaar, ulo- en nijverheids onderwijs (de lagere klassen) te Middelburg heeft de Amerikaanse bariton Garfield Swift woensdag middag in de Concert- en Gehoor zaal een concert gegeven onder de titel „Van Purcell tot Porgy and Bess". Gedurende twee concerten, waarbij de scholieren zelfs van het podium bezit moesten nemen, heeft Swift zijn toehoorders een aantrek kelijk programma geboden van goed in het gehoor liggende liederen en negrospirituals. In dit laatste genre had Swift vooral succes met de ver tolking van „Josua fit the battle of Jericho", een bijzonder aanspreken de spiritual. Zijn begeleider, de pianist Johan Pa- tist, zorgde tussen de liederen door voor een duidelijke en veelal humo ristische toelichting. Het concert werd gegeven onder auspiciën van de Z.V.U. in samenwerking met het Schoolconcert. Jaarlijkse feestavond buurtvereniging 't Zand Met hun programma „Poppetje ge zien, kastje dicht" hebben de leden van de Zandkorrels woensdag in de grote zaal van het Schuttershof te Middelburg een flink aandeel gehad in het succes dat de buurtvereniging 't Zand met haar jaarlijkse feest avond bij de leden oogstte. De avond werd geopend door voor zitter E. J. Glcrum, die in zijn wel komstwoord de aandacht van de buurtbewoners op de vernielingen vestigde, die de „lieve" jeugd in de speeltuin van de vereniging aan richt. „Soms gaat het zelfs een beet je op vandalisme lijken", aldus de voorzitter, die op dit punt al eens eerder de medewerking van de leden heeft ingeroepen. Maar ondankt dit speeltuinprobleem had de heer Gle- rum deze avond toch reden tot tevre denheid. Want één van de dames had voor de Vereniging een nieuwe vlag vervaardigd.die de heer Glerum werd aangeboden. Na dit korte en onverwachte vlag- ceremonieel was het de beurt aan de Zandkorrels, die onder leiding van Dries van Baaren en André Caljouw een cabaretprogramma op de plan ken brachten, waarmee de amateur cabaretiers een stampvolle Schut tershofzaal tot het einde wisten te boeien. Verder vermeldde het pro gramma de traditionele verloting en tot slot van de avond dansen. VLISSINGEN Bestuur Rode Kruis Het bestuur van de afdeling Vlissin- ;en van het Nederlandsche Roode .Cruis is met ingang van 1 januari als volgt samengesteld: Ir. G. A. Kemper, voorzitter; Dr. J. Spuyman, vice-voorzitter; J. Reijnier- se. penningmeester; jr. W. Landheer, secretaris; mevrouw M. ter Poorten- Turner. H. Krediet. B. Stegink, H. P. Veening. Geslaagde bridgedrive van de Vlissingse Fles In het Strandholel te Vlissingen or ganiseerde dc Vlissingse Fles haar jaarlijkse bridgedrive, die zich in de belangstelling van prominente en minder toekende bridgers uit Zeeland mocht verheugen. De voorzitter van „De Fles", de heer W. Mijnheer, heette de deelnemers welkom en sprak er zijn spijt over uit dat door het samenvallen met een drive te Middelburg de bridgers uit deze stad verstek moesten laten gaan. De lei ding berustte wederom bij de heer A. van Iren. die met zijn staf voor treffelijk werk verrichtte en tien mi nuten ha beëindiging van de drive, de eindstand reeds bekend kon ma ken en tot de prijsuitreiking er waren fraaie prijzen te verdienen kon overgaan. De winnaars in de verschillende groepen waren: Groep AI: 1. heren Dek-Van'Goor (241); 2. heren Jan sen-Will emsen (228): 3. Minkiewicz- Trebels (225).. Groep All: 1. echt- paar'Bode (-209); 2. mëj. v. d. Meer- Nas (206); 3. mevr. Matzinger-Van Desteldonk (205). Groep BI: 1. heren Sondag-Kotoun (239): 2. heren No bels (222); 3. echtpaar Van Bers (215). Groep Bil: 1. heren v. d. Berg- Meeuse (229); 2. echtpaar Prang (220); 3. echtpaar Van Herwijnen (218). Groep Cl: 1. heren' Stok-De Jong (216); 2, dames Smitz-Van Ham (210); 3. dames Blankert-R.ut- gers (204). Groep CII: heren Pot- Morslieim (261): 2. echtpaar v. d. Wal (250); 3. dames Maas- v. d. Rhijt (218). be<lrijfsbran«hv«'cr van «Ie Ken. Mij. „De Schelde te Vlissingen is in 1960 achtendertig maal gealar meerd. zo blijkt uit het di'zer dagen verschenen jaarverslag van «leze brandweer. Dertien maal was «lat liet geval na werktijd. Bijzonder actief moest men optreden bij de vele branden en brandjes aan boord van de „Andes". Niet minder dan 25 van de in totaal 44 gecon- stateeide beginbiandjes constateer den de brandwachten op dit schip Bovendien blusten werklieden op terreinen of schepen nog een dertig tal beginbranden. Hoofdoorzaak van bijna alle brandjes waren de vonken van lassets en snijbranders, zo zegt het verslag- Het jaaroverzicht meldt, dat er op 1 januari 1961 24 man functioneerden bij de brandweer van „De Schelde". De duikers hielden de meeste oefeningen met perslucht apparaten onder water. Ook werd nog aangestipt het fraaie resultaat, dat men óp de kringbrand- weerwedstrijd te Souburg behaalde, waaraan drie ploegen deelnamen. Zij behaalden de eerste, dc derde en de vijfde plaats. Onderwijzer kreeg „parkeerbon" van f 7,50 Woensdagochtend heeft de Middel burgse kantonrechter rar. J. Moolen- burgh de onderwijzer J. M. R. uit *«- Hecr-Arendskerke veroordeeld een boete van f 7,50 subsidiair 2 da gen hechtenis. De onderwijzer stond terecht, omdat hij op 23 november van het afgelopen jaar op de Onrust- weg in de gemeente Kamperland zijn auto zo had gcparkee.rd, dat liet voor het overige verkeer 7.0 goed als onmogelijk was om te passeren. De officier van justitie, mr. T. Lebret, had een boete van f 15 geëist. Voor liet rijden met een onverlicht landbouwgespan werd G. J. uit Oost- kapelle veroordeeld tot twee boeten van ƒ17,50. Voor het rijden zonder zijlichten werd vrijspraak verleend. De handelsreiziger J. G. uit Tilburg was in Lcwedorp bij een kruising gaan inhalen en had een aanrijding veroorzaakt: eis 20: vonnis 12.50: de Middelhurgse winkelier J. P. had brokken gemaakt toen hij met zijn wagen wegreed, eis en vonnis ƒ25; de Middelburgse chauffeur A. V. had zich te verantwoorden, omdat hij bij het nemen van een bocht tegen een wielrïjdster was gebotst, waarvoor het vonnis ƒ10 plus toewijzing van een civiele vordering ad J 13.50 luidde. De Goese zenuwarts K. stond voor de groene tafel, omdat hij geen voorrang had verleend aan een mo torfiets." Besloten werd tot aanhou ding van de zaak om de situatie ter plaatse te kunnen opnemen. Omdat zijn dochter herhaalde malen zonder toestemming de school had verzuimd, werd L. van de K. uit Arnemuiden beboet niet ƒ8; de kruidenier P. J. van der W. uit Nisse had zonder toe stemming van b. en w. een schuur tje verbouwd, waarvoor hel vonnis 15 wasde Middelburgse autohan delaar A. H. moest oen boete van. 7,50 betalen, omdat het kenteken bewijs van een vrachtauto niet in orde was. Van de autosloper W. B. uit Hoedekenskerke was een auto op de openbare weg verschenen met een defect kopliclit: eis 10, vonnis ƒ6. Tot aanhouding werd besloten in de zaak tegen M, J. M. uit Middelburg, die op zijn bromfiets over een voet pad gereden zou hebben en in de zaak tegen, de timmerman A. C. H. uit Souburg, die terechtstond, omdat een arheidsregister op liet werk ont brak. Officiële publikatie VLSSINGEN n w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat na a Hoop van de op 27 januari a.s. om plm. 19.30. uur te li oud en openbare raadsvergadering gelegenheid ral afscheid te nemen van de heer M. A. Popering als wethouder dezer gemeen- Een en ander zal plaatsvinden in een der zalen van het hotelgedeelte van „Britan- (ingang Kenau Hasselaarstraat». Vlissingen, 20 januari 1961. VLISSINGEN Het spreekuur van de wethouder van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid op heden, donderdag 26 Januari, gaat niet door. MIDDELBURG Schuldvorderingen ten laste van dc gemeente. B. en w van Middelburg verzoeken hun, die over het kalenderjaar 1960 schuldvorde ringen ten laste van de gemeente bezitten, die vorderingen «daaronder begrepen die voor gemeentebedrijven en -diensten), met de nodige bewijsstukken vóór 10 februari 1961 in te zeilden. Middelburg, 18 januari 1961. zeeuwen als emigrant De heer H. Baarspul heeft nu een eigen bedrijf (Van onze correspondent.) De mogelijkheden voor «1e immi grant in liet nieuwe land zijn wel haast onbeperkt, indien hij vol doende aanpassingsvermogen bezit. Daarvan zijn vele voorbeelden te geven en daarover vertelde «le heer H. Baarspul, die geen brood in «le slagerij zag maar het lang niet kwaad deed in de bakkerij. De heer Baarspul woonde in Middel burg aan de Kanaalweg. Hij was slager van beroep maar zag zoals hij zegt geen kans om een eigen zaak te beginnen. En dat was toch eigenlijk zijn le vensdoelNiet alleen voor mij zelf. maar vooral ook voor mijn vier kinderen, voegt de heer Baarspul er aan toe. Over de tijd in het kamp in Austra lië doorgebracht is hij kort. ..Per slot van rekening zeggen de meeste immigranten dikke wooi-den, maar het komt cr op aan om stevig te doen", betoogt hij. Dat wil zeggen; de kamptijd viel niet mee, maar men kwam cr door en het echtpaar Baarspul piaal niet over die tijd. ..Uiteindelijk heeft dat niets met emigreren te maken", is zijn op vatting. Waarom de heer Baarspul van sla ger, bakker werd? Twee jaar had hij in een slagerij gestaan als knecht en geconstateerd «lat ook in Australië de concurrentie zich terdege Iaat gelden. „Niet dat ik daar bang voor was. maar je liebt hier tenminste de kans 0111 het beste uit te zoeken"., zo ver volgt de heer Baarspul. Hetgeen ook weer niet betekent, dat de bakkerij het beste bedrijf is in Australië, want ik heb ook wel bak kers gesproken, die slager werden. Het is maar hoe je het bekijkt. Maar toen de heer Baarspul uit de slagerij ging, werkte hij achtereen volgens in een cafetaria; op de tram; in een meubelfabriek; in een kruide nierszaak en werd tenslotte brood- bczorger. En zo kwam hij In het brood terecht. De kans De beer Baarspul kreeg zijn kans, toen zijn baas over „rustig aan doen" begon te praten. „Toen zag ik mijn kans", aldus de heer Baarspul. Hij huurde eerst «Ie bakkerij en kocht die later. In het plaatsje Kimdaberg, dat aan dc kust in het zonnige Queensland ligt, was het goed wo nen en ook mevrouw Baarspul voelde er zich thuis. O111 van de kinderen niet te spreken. Want met het strand zo dicht in-de buurt, konden zij zich in de vrije uren best amuseren. Wat de bakkerij in Australië be treft constateert de heer Baarspul. dat die hem minder verschrikking gaf dan in Nederland hem toescheen Daar .zijn eerstens de 5 werdagen per week. ,,Dc klanten zijn hier reuze gemak kelijk en het broodbezorgen is eigen lijk een genoegen", lacht hij. Het brood wordt meestal maar in een bak aan het hek van de woning ge legd en eenmaal in de week volgt de afrekening. Hel is een vlotte le vering. Toen dc heer Baarspul een maal thuis was in zijn nieuw beroep ontdekte hij, dat de zomermaandon voor de cakeverkoop niet zo gunstig was. Om dat gat te vullen, ging hij er toe over de zaak te verbouwen. Nu worden er in de zomer koude dran ken cn ijs verkocht. „Je kunt hier nog alle kanten uit", zegt de heer Baarspul dankbaar. „Er waren zedfs niet eens veel papieren bij le pas gekomen; iemand met ini tiatief wordt hier gewaardeerd". Het is eigenlijk overbodig de heer Baarspul de gebruikelijke vraag te stellen of hij de emigratie betreurt. Het zien van de bedrijvigheid in de zaak op deze zomerdag zou liet duidelijke antwoord hebben gegeven. Want behalve het echtpaar Baarspul helpen nu ook reeds twee kinderen in het bedrijf. ..Hun kostje is hier gekocht", zegt mevrouw Baarspul. En voor dat doel werd geëmigreerd. Onrendabele percelen worden geëlektrificeerd Dc recreatie in de gemeente. Wol- phaartsdijk gaat stec«ls vaster vor men aannemen. In het komende sei zoen zullen naast de mogelijkheid tot waterskiën boten worden ver huurd, waarmee men het dan ontsta ne Zeeuwse Meer zal 'kunnen beva ren. Voorts heeft «Ic Nederlandse Heide Maatschappij een groots re creatieplan opgesteld, dat beoogt van Wolphaartsdijk een aantrekkelijk toeristencentrum te maken. Deze mededelingen over de recreatie wer den gedaan «loor burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny in zijn woens dagmiddag tot de gemeenteraad ge houden nieuwjaarsrede, n het begin van zijn rede constateer de de raadsvoorzitter, dat het zielen tal van de gemeente weer sterk is teruggelopen, namelijk met 45 perso nen. De rioleringswerken in de ge meente voor enkele honderddui zenden guldens zijn thans, na veel moeite en stagnatie veroorzaakt door de hevige en langdurige regenval in het afgelopen jaar. vrijwel voltooid. Er rest nog de afwerking van de in aanbouw zijnde zuiveringsinstallatie en de wegen. In Wolphaartsdijk zijn op dit ogenblik circa twintig woning zoekenden. zo bleek verder uit de rede van de burgemeester. De bouw van het nieuwe bejaardencentrum, waarmee juni 1960 een begin werd gemaakt, zal omstreeks juni van dit jaar aflopen. De accommodatie van het centrum is van dien aard, dat er ook echtparen in gehuisvest kunnen worden. Dit kan tot gevolg hebben, dat woningen leeg komen en de wo ningnood enigszins gelenigd zal wor den, betoogde de lieer Ter Haar Ro meny. De opheffing van de veer dienst Wolphaartsdijk-Kortgene in verband met het gereedkomen van de Zandkreekdam tussen Noord- en Zuid-Bevcland heeft tot gevolg ge- B. en w. Middelburg: Bezwaarschriften tegen uitbreiding ongegrond I it de sector landbouw en veeteelt zijn verschillende bezwaarschriften, ingekomen tegen de vaststelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak' van de gemeente Middelburg. B. en w. van Middelburg delen de gemeen teraadsleden mee, «lat alle bezwaren gericht zijn tegen het verlies van be- drijfssgronden en «1e daaruit voort vloeiende bedreiging in het bystaaii. Volgens liet Middelburgs college zijn deze bezwaren ongegrond. Aantas ting van het agrarisch g',ebie<|. is .nu., eenmaal bij een 'zich uitbreidende" bebouwing onvermijdelijk, terwijl bij de verwerving van de gronden met. de reclamanten een régeling lean worden getroffen, waardoor zij vol- ledig schadeloos Worden gesteld.' Overigens biedt bij een eventuele onteigening de onteigeningswet ge lijke waarborgen, zo voegen b. én- w. er aan toe. Naar de mening van een aantal re clamanten is bovendien het voor toe komstige uitbreiding bestemde ge bied van Middelburg te groot van omvang. Ook betwijfelen zij of deze bestemming wel binnen de daarvoor gestelde termijnen van tien jaar zal zijn gerealiseerd, waardoor zij gedu rende een te lange tijd in bedrijfs- voering worden belemmerd. Ook dit bezwaar achten b. en w. on gegrond. „Wij zijn de overtuiging, toegedaan", aldus het college, „dat gelet op de ontwikkeling van het Zuid-Sioe, Middelburg een ontwikke ling tegemoet gaat, die zeker zal lei den tot bebouwing van de thans tot stadsuitbreiding bestemde gebieden binnen de eerstkomende tien jaar". B. en w. zijn tot slot van mening, dat alle bezwaren ongegrond ver klaard moeten worden. Aanbesteding woning Polder Walcheren Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheien te Middelburg heeft woensdag aanbesteed het bouwen" van een opzichterswoning met bij komende weiken bij het gemaal Bo- reel te Middelburg, omschreven in bestek nummer 189. Hiervoor werd door de volgende aan nemers ingeschreven; Hopmans, Goes 1 42.839; Van der Klippe, Vlis singen 43.000; Goedemond, Vlissin gen 43.435; La Gasse, Koudekerke 43.600; Poelman. Rittlieni 43.695; Walraven. Middelburg 43.800; Van der Poel. Oudelandè 43.990; De Jong, Vlissingen 45.257; De Buck. Middelburg 47.514; De Voogd en Van Rooijen. Westkapelle 48,500; Vreeke. Domburg 49.200; De Vries. Middelburg 49.435. had. dat het rustig in het dorp is geworden voor wat betreft het ver keer naar het veer, zei spreker ver- dér. De raadsvoorzitter deelde \oorts mede, dat in de nabije toekomst een muziektent 7.al verrijzen op bet Dorpsplein. Binnenkort is de aanbieding van het sociologisch rapport over Wolphaartsdijk to verwachten, over enkele maanden 7.a! worden begonnen met de aan leg van de nieuwe landboutvhaven oostelijk van de liestaande haven en op het ogenblik zijn er onder handelingen gaande met het wa terschap „De Brede Watering van Zuid-Bevcland" over de bestem ming en de ingebruikneming van de Inlaag en andere niet onbe langrijke eigendommen bij het Veer. zo besloot hij zijn rede. De heer A. Koert (vrije lijst) be antwoordde als oudste raadslid de rede van de burgemeester. Agendapunten In een vlot tempo werkte de raad de agenda af. Bij het punt mededelin gen verklaarde de voorzitter, dat het waterschap zeer welwillend staat tegenover de plannen van de ge meente om een recreatiecentrum te stichten. Ten aanzien van het zwem bad, dat onder de recreatieplannen valt, zei de burgemeester, dat hier over contact is opgenomen met de Vereniging voor Nederlandse Ge meenten. Op dit ogenblik wordt ge werkt aan een „programma van eisen." De raad voteerde een krediet van 567.43 voor de nieuwe wegwijze- ring (11 wegwijzers) in verband met de openstelling van de nieuwe pro vinciale weg naar de Zandkreekdam. Besloten werd tot instandhouding van de openbare lagere school in Oud-Sahbinge, waarvan het leerlin genaantal is gedaald tot vijfender tig. De school heeft thans twee onderwijzers. Wethouder J. Verhage (a.r.) merkte daarbij op, dat als er mutaties komen in de personeelsbe zetting het wellicht goed zal zijn te bezien of de school opgeheven dient te worden. De heren Koert en D. Vleugel jr, (c.h.) liéten een ander ge luid horen. Het schooltje dient zo lang mogelijk in stand te blijven, be toogden zij. Als lid. van de com missie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heren J. Gi- deonse, D. Riemens, C. Bosschaart en "J. Katsman Jaczn. Tot lid- van deze commissie werd benoemd-de heer J. G. Koolstra. Zonder veel op- of aan merkingen ging de raad akkoord met enkele wijzigingen in de gemeente begrotingen voor 1960 en 1961. Binnen efffiÉra•■■jaren zul geheel Wol phaartsdijk op het elektrisch net zijn aangesloten. Dc raad trok ecu jaar lijks, krediet van ƒ2.168,uit voor de periode van vijftien jaar teneinde de onrendabele percelen in de ge meente op het elektrisch net te laten aansluiten. Het betreft bier percelen in de Heerepoldcr, de gehele Niemv- Sabbingepolder, «Ie gehele Broeder en Zosterpohler en een klein gedeel te van de Zuïderlandpolder. Van onze adverteerders Filmavond Nationale Levensverzekeringsbank Dc Nationale Levensverzekerings bank te Rotterdam verzorgde woens dag in het City-theater te Middel burg een filmavond. Na een wel komstwoord van de heer D. Benner. inspecteur voor Walcheren, werd de bedrijfsfilm „Een" nationale traditie" gedraaid. Dit bleek een voortreffelijk filmpje tc zijn. met als hoogtepunt de overbrenging van een zieke zee man per helikopter vanaf volle zee naar een ziekenhuis. De hoofdinspec teur voor Zeeland, de heer F. van den Bout, gaf daarna een korte toelich ting over de overschakeling van de verzekering van „confectie" naar „maatwerk", waarbij de polis wordt afgestemd op de persoon. Na de pauze werd de avond besloten met de film „Herberg van het zesde geluk". Op 7 februari is er nogmaals een filmavond. Marktberichten COOP. TUINBOUWVEILING DER Z.IÏ. EILANDEN G.A., ROTTERDAM 24 januari 1961. Aardappelen gr. 7—9; wit lof IA 84—103, IIA 76-87. IB 86—36, IIB 68—78: spruiten LA 56—88 IA 60—71, B 95. ID 72—78; sla I 14—36.50, idem 64—66 p. kg; uien 8—23, uien geschild 16—22. kroten 6— 10; rode kool 8—12; gele kool 9—23; groene kool 27—32 boerenkool 2819: prei 1445, selderij 33 p. bos; knolselderij 10—28; wa.v peen IA 30—41, IIA 25—27; grote peen 8. Coxs Orange Pippin kl. IA 68—91; IB 48— 53, IC 28. IIA 30—68: Golden Delicious IA 55—?8. IB 50. IC 37—39, IIA 52—61, IIB 45 -48; Jonathan IA 39—48. IB 29—41, IC 21 -25. IIA 20—37. IIB 15-25 IIC 15: Goud renet IA 32—37. IB 25. C 19. IA 20—36, IIB 17—20, IIC 14 VEILING BERGEN OP ZOOM. 25 januari. Boerenkool 38—2?. Witte kool 67.50. Sav. kool 10—24. Rode kool 69. Witlof 42—93. Kroten 6—7 Spruiten 20— 101. VVaspeen 1130. Prei 21»—54. Sla glas 6—7. VEILING KAPELLE. 25 januari. Golden Delicious ex 80-35 64, ex 75-80 67. ex 70-75 66. I 80-85 59—61, 75-80 5764. 70-75 61—64. 65-70 47—43. 60-65 33. II SÖ-S5 45—53. 75-80 50—61. 70-75 45—CO. 6.7-70 89—47. 60-65 25—82,.II d 12— 18. 3 grof 25—37. 3 fijn 10—25. Jonathan I 80-S5 25—31. 75-30 23—7. 70-75 32—42. 65-70 32—35." 60-65 24. 11 80-85 21—24. 75-80 25—23. .70-75-2S—38. «5-70 22—27. 60-65 16 —18. Md 5—8.50. 8 grol lü—16. 3 fijn 0—10. Goudrenet I 85-95 29—32. 75-85 27—31. 65- 75 18—19. 85-95 26. II 75-85 24—29. 65-75 15—18. II d 8—11. 3 grot 13—19. 3 fgn 3—12. Winston 1 75-S5 47—51. 1 65-75 43— 52, I 55-65 14—36, II 75-85 41. 65-75 28—33, 55-65 3-M2. II d 5—8, 3 grof 10—IS. 3 tij'n 58. Lombard Calville l 80-90 37. I 70-80 39. 60-70 26. II 70-80 25, 60-70 16. 3 grof 15— IS. 3 fijn 12. Zoete Ermgaard 3 grof 34, 3 fijn 29. Br. Alex Lucas I 85-95 63, 75- 85 64. 65-75 52. II 75-85 46. 65-75 3C. lid 12. 3 grot 11. 3 fijn 8—9. St. Remy II 75- 35 11—18. 65-75 11—12, 11 d 10. 3 grof 11, 3 tijn 8—9.50. Conference 3 grof 1013. 3 fijn 12—15. Gieser Wildeman l 70 4145. 60 40. II 60 35. 50 27. 3 fijn 12—20. Aard appelen bonken 12. II 1011. Groenten: Spruitkool 19—72. Sav. kool 7 —18. Prei 30—33. Breekpeen 7.50—3. Boe renkool 13—16. Uien 17—19. Kroten 6.50 VEILING GOES. 25 januari. Spruiten A 11 52—61. B II 30— 38. afw. 26—31Witlof A II 72—91. B II 50—71. afw. 33. Groene sav. kool 1 2328. II 14. Rode kool II 6—9. Boerenkool II 14—21. Witte kool 1 6—S. II 5 50. Uien 59. Peer» 7. Prei I 4142. II 87—40. An dijvie I 85—91. Aardappelen, bonken, 7, grote 7. Knolselderij I 20—22, II 14—19. EIERNOTERINGEN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Berg«'n op Zoom Ingaande donderdag 26 januari 1961. Prijsklasse 0 19 ct., ld. I 18 ct'., ld. II 17 ct„ ld. III 16 cL, ld. IV 15 et., ld. V 14 ct.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15