Middenstands rapport aan raad Vlissingen Enthousiasme over plan van Ged. Staten PIJN OF GRIEP! Ckefarine4 TOPJAAR VOOR VLISSINGSE NUTSSPAARBANK ZEEUWSE R.-K. FRUITTELERS IN TERNEUZEN BIJEEN OPDRACHT SCHETSPLAN BOUW RAADHUIS MIDDENSCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 JANUARI 1961 OVER SANERING OUDE STAD Bedenkingen, bezwaren en wensen tegen het plan Advertentie De Vlissingse Middenstandscen- trale, waarin de drie stedelijke middenstandsverenigingen sa menwerken, heelt de raad in een acht pagina's tellend rap port liaar visie op het sane ringsplan voor de oude binnen stad voorgelegd. De wensen, bezwaren en bedenkingen, die de handeldrijvende midden stand in dit stadsdeel heeft te gen de door de gemeente voor gestelde plannen, werden ruim een week geleden op een druk bezochte vergadering in het „Strandhotel" vervat in een motie, die het gehele plan slechts op een aantal voorwaar den voor hen aanvaardbaar maakte. Aan het eind van het rapport wordt deze motie nog; eens nadrukkelijk aan de orde gesteld, nadat de mid denstandscentrale daaraan vooraf gaande haar motieven nader- heeft uiteengezet. Als eerste bedenking tegen het plan voert men aan dat met de toekom stige ontwikkeling van Vlissingen tot een stad van 60.000 tot 80.000 inwo- woners „te hoog is gegrepen of te ver is vooruitgezien-'. Enkel vertrouwen op een gunstige ontwikkeling acht men niet een voldoende grondslag om een dergelijk ingrijpend plan aan vaardbaar te maken. Verder betwij felt de middenstandscentrale het of zij de noodzaak zou moeten erkennen vestigingsmogelijkheden voor onge veer 70 winkeleenheden in het plan ..Lange Zelke" te scheppen. Beden kingen heeft men ook tegen de vrij lange tijdsduur, die zijn weerslag zal vinden in een steeds verder gaan de verpaupering van het tegenwoor dige winkelcentrum. Verbindingen Ernstige bezwaren oppert het rap port tegen de geplande verbindingen met het centrum van de stad. De on dervinding lieeft namelijk hier be wezen, dat het voor vreemden uiterst moeilijk Is het winkelcentrum te vinden. Met klem dringt de midden standscentrale er daarom oj» aan, dat al het mogelijke wordt gedaan dat deze verbinding binnen een rede lijke termijn (vijf jaar hijvoorbeeld) tot stand komt. Als suggestie in deze richting noemt men de mogelijkheid het rijverkeer in de Walstraat te veranderen. In dien het niet mogelijk is de Wal straat op het kruispunt met de Nieu- Conferentie van L.C.C. te „Hedenesse" Van donderdag tot en met zaterdag is in het vormingscentrum „Hedenes se" te Cadzand een driedaagse con ferentie gehouden van het Landbouw Coöperatie Centrum, waar in totaal vijf inleidingen zijn gehouden. De bijeenkomst stond in het teken van „Wij en de toekomst van het zuidwesten". Drs. Dijkgraaf, de se cretaris van de L.C.C., hield de eerste inleiding, die tot titel liad „Wat hebben we". Hij gaf een korte in ventarisatie van hetgeen het L.C.C. biedt. „Wat staat er in het zuidwesten te gebeuren was het onderwerp van een lezing van drs. M. C. Verburg, die hierin wees op het Deltaplan en andere veranderingen voor de toe komst. Een antwoord' op deze inlei ding gaf de dijkgraaf van het wa terschap Schouwen-Duiveland. de heer A. M. Geluk, die sprak over het onderwerp „Wat staat ons te doen?" De heer G. H. Morselink, staflid van het Centraal Bureau te Rotterdam, sprak vervolgens over het onderwerp „Aankoop en afzet nader bekeken", waarna ir. R. H. van Krevelen, direc teur van de Eerste Nederlandse Coö peratieve Beetwortelsuikerfabriek, tenslotte sprak over „Verwerking na der bekeken". Verder werden vele gesprekken gevoerd en werd ook aan de ontspanning de nodige tijd be steed. Aan dit eerste contact tussen L.C.C. en „Hedenesse" namen onge veer 16 jonge boeren tussen de 20 en de 35 jaar deel. Ook de heer G. Koo- ie uit Souburg, bestuurslid van de L.C.C., woonde de conferentie bij. Voor een volgende conferentie, vol gend jaar, werd een nadere afspraak gemaakt. Van 9 lot en met 11 fe bruari zal in ..Hedenesse" eenzelfde bijeenkomst worden gehouden voor de Landbouw Jongeren Gemeen schap. Examens De heer P. C. van der Eijk te Vlis singen slaagde voor het te Rotter dam gehouden examen magazijn meester. afgenomen door het Neder lands Talen Instituut. De heer L. de Visser te Middelburg, leraar aan de chr. h.b.s„ slaagde op het laatst te Den Haajr gehouden examen voor wiskunde K5. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde voor het tweede fedeelte van het artsexamen de eer W. Griep, vroeger te Goes. Voor het hoofdactc-examen slaagde te Dordrecht de heer J. Bïjleveld, tijdelijk hoofd van de openbare la gere school te Serooskerke (S.) wendijk (het knelpunt!) te verbre den, geeft men in overweging een doorbraak te maken van het Betje Wolffplein naar de Oude Markt tus sen de bestaande bebouwing van Walstraat en Noordstraat. Als grootste probleem noemt men het ontbreken van „een hart", van waaruit het gehele winkel centrum kan worden bereikt. Zou tot uitvoering van het plan „Lan ge Zelke" worden overgegaan zonder het oude winkelcentrum een „nieuw hart" té geven, dan heeft de middenstandscentrale de absolute overtuiging, dat het ou de centrum ten dode is opgeschre ven. Remedie Remedie,daartegen ziet men zoals al eerder gemeld in het scheppen van parkeerruimte midden in het centrum. Omdat men zich bewust is van de grote financiële consequenties lijkt het de middenstanders verant woord na te gaan of een gedeelte van de kosten zou kunnen worden ge dekt door het heffen van een baat belasting van de eigenaren van pan den. die een aanmerkelijke waarde- verbetering zullen ondervinden. Aan deze visie op het saneringsplan knoopt de middenstandscentrale nog een aantal wensen vast. Zo komt het de vertegenwoordigers van de middenstand in het rapport gewenst voor op korte termijn een verordening in het leven te roepen, waardoor het mogelijk wordt finan ciële tegemoetkoming te verlenen aan huurders van bedrijfspanden, die tengevolge van onteigening hun be drijf moéten verplaatsen. Voorts wordt bepleit verbetering van de verlichting in het oude stadsge deelte en betegeling en beplanting van diverse braakliggende terreinen. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wondeten I 4 geneesmiddelen, «Ik afzonderlijk at wereldberoemd. Tezamen in één labiet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie (hefarine ,,4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen! Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligst! maag, want die word! beschermd door het bestanddeel Che'aroi. 20 tab). 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 labl. (3.50 Oud-burgemeester van Wolphaartsdijk 70 jaar De heer S. A. N. van Oeveren, oud burgemeester van Wolf aartsdijk, wordt vandaag dinsdag zeven tig jaar. De heer Van Oeveren is o.a. nog voorzitter van de Stichting Protest. Chr. Streekziekenhuis Goes en is verder actief als lid van de commissie-Van Nooten terzake van de onteigeningen van gronden werk zaam. Voorts heeft hij nog zitting in de Paehtkamer. Man te Goes op rijksweg door auto gegrepen Achteloos oversteken van de rijks weg ter hoogte van het benzinesta tion „De Baar" te Goes, is gister avond omstreeks kwart over acht de voetganger O. uit Kloetinge noodlot tig geworden. De man werd door een passerende auto, bestuurd door I.D.C. uit Vlissingen, gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Met een zware her senschudding en een gebroken been moest O. in bewusteloze toestand,, in het ziekenhuis Öostwal te Goes wor den opgenomen. JAARVERSLAG i960: Inleggerskapitaal nu meer dan 22 miljoen Voor de Vlissingse Nutsspaarbank is I960 een uitzonderlijk goed jaar ge weest- Het overschot van 1945 het jaar van de geldsanering werd vorig jaar met ruim een kwart miljoen overtroffen en bijna 3000 nieuwe rekeningen werden geopend. Dit aantal werd nooit tevoren in één jaar bereikt, aldus het zojuist ver schenen jaarverslag van deze spaar bank. Het jaarverslag zegt voorts, dat de sedert enkele jaren voorkomende concurrentie om spaargelden aan te trekken, in alle herigheid voort duurde. Deze rivaliteit kon echter niet verhinderen, dat in 1960 het grootste spaaroverschot in de ge schiedenis van de bank kon worden geboekt. Het inleggerskapitaal pas seerde het 20ste, 21ste en de 22ste miljoen- Als motief voor deze gang van zaken kan, aldus het verslag, worden aan gevoerd de stijgende welvaart, ge paard aan een stabiel prijsniveau en een volledige werkgelegenheid. Hierbij vermeldt het jaarverslag, dat de bank oneigenlijke spaargelden, voor zover deze te onderkennen zijn, weert en er niet toe is overgegaan de inleggers vaste diensten te verle nen. die naar de bank meent, op het terrein van de handelsbanken liggen. De inleg was 1-412-678,71 hoger dan het voorgaande jaar, het be drag van de terugbetaling over trof dat van 1959 met Dynamo-crossploeg liep in Belgisch Kortemark De Dynamo-crossploeg uit Middel burg iieeft- zondag weer deelgenomen aan een zware Belgische cross-coun try. Ditmaal hadden de atleten een invitatie ontvangen om hun krachten met hun Belgische vrienden te komen meten in het plaatsje Kortemark ten zuiden van Torhout. Voor de senioren bedroeg de afstand deze. keer bijna 10 km door drassige weilanden en modderige wegen. Er gingen liefst ruim 50 deelnemers van start en reeds na enige ronden bleek dat de ook in Zeeland welbekende at leet Temmerman Rieme) in 'n uitste kende vorm verkeerde. Atleten als de oud-kampioen Frans Herman en de Marathon-kampioen en -deelnemer aan de Olympische Spelen Aurele Vandendricsch bleken niet in staat hein te volgen. Clubgenoot Van Troost kwam toen eveneens naar vo ren. Ondertussen vochten op enige afstand van deze lopers het duo Bos telaar-Mulder om de eer wie als eer ste Nederlander zou gaan eindigen. Vorige week was Cas Mulder de snel ste, maar op dit zwaardere parkoers bleek Bostelaar beter uit de voeten te kunnen. De uitslag werd tenslotte: 1 Temmerman. 2 Van Troost. 3 Se- roels. 4 Herman. 5 Vandendriessche, 6 Verheuen, 7 Vanhoutte, 8 Farra- zijn. 9 Hans Bostelaar (le Nederlan der). 10 Verkinderen, 11 Cas Mulder. 22 Wim Kaljouw, 32 Ad Bouwens, 39 Han Mondeel. De clubrangschikking: 1 Rieme 48 punten. 2 Houtland 72 p, 3 DYNAMO 74 p. 4 Hermes 76 p, 5 Brugge 90 p. Bij de junioren boekte Carlo Allonsius wederom een over winning. De uitslag was hier: 1 Al lonsius. 2 Capelle, 3 Coudeville, 15 Wim Back (Dynamo). 1.116-269,38. Het inleggerskapi taal .nam toe met ƒ2.347.598.51 plus 596.252.60 bijgeschreven rente, vormende een toename van 15,410 De omzet steeg mot 2-528.948.09 en het aantal verwerkte posten met 14059. De inleggersrente bleef on gewijzigd op 3%, het rentegevend ■maximum van 20-000 werd per 1 september op 25.000 gebracht. Uit de rente van de beleggingen kon 142.171.64 aan de algemene reserve worden toegevoegd Het schoolsporen in Zeeland breidt zicli-voortdurend uit- De christelijke technische school te Axel en de christelijke u.I.o.-school te Vlissingen voerden'in 1960 het schoolsparen in- In verband met"-dit sparen werd voor 33-781,80 aan zegels verkocht. Middelburg I won voor Zeeuwse schaakcompetitie Maandagavond werd in Vlissingen de wedstrijd Vlissingen II-Middel- burg I gespeeld voor de eerste klas van de Zeeuwse schaakcompetitie. De eindstand van deze wedstrijd ls voorlopig 7-2 voor Middelburg. De partij C. J. Mommaas-Si Sanders werd afgebroken. De gedetailleerde uitslag luidt: J. van de Hage-A. M. Verspoor 0-1; J. Smits-W. van Wijnen 0-1; P. A. C. Bikker-J. Scheltens Vj-té; A. Wil- lemse-J. de Baare 0-1; C. J. Mom maas-S. Sanders afgebr.; P. Langen- dijk-J. C. Goedhart 0-1; M. Hasse- laar-L. J. Woudstra 1-0; F. M. J. van Eekhout-J. K. Bartel 0-1; W. van Dullemen-P. M. de Kleijn 0-1. De in Axel gespeelde wedstrijd tussen Landau I (Axel) en „Het Witte Paard I" (Sas van Gent) eindigde in een 7-3 overwinning voor de spelers uit Axel. De gedetailleerde uitslag van deze wedstrijd luidt: J. H. Peeters-R. Spiessens 0-1; M. Jansen-W. Garskamp 1-0; J. Ver- poorte-J. de Zeeuw Va-%D. Jansen- W. Avermaete 1-0; M. Mattelé-J. Steenbakker 1-0; J. Lensen-A. van Bambost 1-0: C. P. van Wijck-J. Wit hagen 0-1; N. Bolleman-A. de Pauw V2-V2. De Axelse spelers C. de Put ter en J. Verbrugge wonnen regle mentair door het niet opkomen van hun tegenstanders. TIJDENS JAARVERGADERING Voorzitter; „Toekomst met optimisme tegemoetzien" De rooms-katholieke tuinbouwers, aangesloten bij de Tuinbouwbond van de Zeeuw se N.C.B.-krlng,kwamen maandagmorgen in algemene jaar vergadering bijeen in het Terneuzen- se hotel „Des Pays Bas". De voorzit ter, de lieer VV. Vermue gaf in zijn openingswoord een algemeen over zicht van liet afgelopen jaar, dat ook de tuinbouw nogal wat schade heeft berokkend. Oök de fruitprijzen waren volgens spreker niet zo denderend, al moet daarbij beslist feen uitzondering wor den gemaakt voor de goede kwalitei ten. De heer Vermue adviseerde de ongeveer 40 aanwezige Zeeuwse le den om zich vooral niet eenzijdig te oriënteren over hetgeen er in hun ei gen streek gebeurt, maar ook met in teresse de ontwikkeling in de lande lijke fruitbouw ïn het algemeen te blijven volgen. Naar zijn mening zijn er-voldoende redenen om de toekomst. AAN KERKSTRAAT SCHARENDIJKE L. F. van \Yijck, secretaris; P. M. v. d. Berge, ontvanger Het nieuwe raadhuis van Midden- schouwen zal aan de Kerkstraat in het uitbreidingsplan van Scharen- dijke worden gebouwd, tegenover de hervormde kerk. De raad van Mïd- denschouwen, die het reeds eerder over de plaats van vestiging eens was, nam in zijn vergadering van maandagmiddag liet principebesluit tot de bouw over te gaan. De architect L. Bei je uit Veere krijgt opdracht het schetsplan te ma ken. In deze vergadering werd de heer L. F. van Wfjck met algemene stemmen tot gemeentesecretaris be noemd. De heer Van Wijck was voor de herindeling secretaris van de ge meente Eikerzee en Ellemeet. Hij werd reeds door Gedeputeerde Staten aangewezen als tijdelijk secretaris voor de nieuwe gemeente Midden- schouwen. Deze secretarisbenoeniing kon in de openbare vergadering worden afge handeld. Moeilijker lag de benoeming van de ontvanger, waarvoor twee kandidaten waren: de heer P. M. van den -Berge, tot 1 januari j.l. secreta ris van Duivendijke en ontvanger van Eikerzee en de heer D. A. Hun- telaar, die voor de herindeling ont vanger van Kerkwerve was. De stemming waaraan een beslo ten vergadering voorafging, viel in het voordeel van de heer Van den Berge uit: hij verwierf vijf van de zeven stemmen. Evenals de gekozen gemeentesecretaris, was de heer Van den Berge door Ged. Staten reeds als tijdelijk aange steld. Centrale Werkplaats I11 deze in de noodsecretarie van de voormalige gemeente Duivendijke het gebouwtje staat te Scharendijke gehouden raadsbijeenkomst bracht burgemeester S. Francke een schrij ven van de raad van Bruinisse ter sprake over de huisvesting van de Centrale Werkplaats voor Schouwen- Duiveland. Zoals bekend zag de raad van Bruinisse mogelijkheden in een verbouwing van het voormalige zie kenhuis van Noordgouwe. Burge meester Francke lichtte echter toe, dat het bestuur van de Centrale Werkplaats steekhoudende argumen ten kan aanvoeren tégen een vesti ging in Noordgouwe. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Een gunstiger onthaal vond een schrijven van een aantal inwoners van Scharendijke. dat klaagde over de straatverlichting. Alle lantaarns in het dorp gaan 's avonds om elf uur uit. B. en w. hebben nu aan' de P.Z.E.M. gevraagd, welke lan taarns als nachtbrander dienst kunnen doen. Binnenkort kan de. raad' hierover een voorstel ver wachten. In deze raadsvergadering werden dé gemeentelijke vertegenwoordigers 'in de besturen van de gemeenschappe lijke regelingen benoemd. De heer J. van Bijlevelt, thans verbonden aan de o.l. school te Serooskerke (S.), werd per 1 februari benoemd tot onderwij zer-waarnemend hoofd aan de open- bave lagere school te Kerkwerve. De sportvereniging W.I.K. te Kerkwerve krijgt een subsidie van 50 in de kosten van het plaatsen van drie lichtmasten op haar sportterrein. 'van de Zeeuwse fruitbouw met opti misme tegemoet" te zien. Uit het jaarverslag bleek, dat de bond 92 leden telt. Er is in het ver slagjaar medewerking verleend aan enkele studie-avonden en ook is een leerzame excursie ondernomen naar Zuid-Limburg. In Hulst en Oostburg werden studieclubs opgericht met respectievelijk 40 en 35 leden. Bij het fruitcorso te Goes behaalden de N.C.B.-tuinbouwers een derde prijs. Over deze laatste onderwerpen werd nog even van gedachten gewisseld. Een der bestuursleden was het na melijk opgevallen dat verscheidene leden van de studieclubs geen lid zijn van de standsorganisatie. „Dreigt zo niet het gevaar dat die studieclubs een zelfstandig karakter gaan aan nemers?". zo vroeg hij. Dit gevaar dreigt ook elders, aldus de algemeen secretaris van de tuinbouwbond, de heer A. van Opstal. Naar zijn mening hebben die studieclubs een beperkte taak. Zij moeten zich zeker niet gaan bewegen op het terrein van de standsorganisaties. Fruitcorso Uit de vergadering werd de vraag gesteld, of de deelname aan het Goese fruitcorso niet wat kost baar is en of het geen aanbeveling verdient om de propaganda voor het fruit meer landelijk te bezien. Volgens voorzitter Vermue zijn de uiteindelijke kosten voor deelna me van do Zeeuws-Vlaamse wa gen (waarvoor men 111 1960 ruim 800 heeft moeten bijleggen) in derdaad wel wat hoog geweest. Maar naar zijn mening zullen do jaarlijkse deelnemers allemaal wel eens voor een tegenvaller staan. Hij zou toch wel gaarne zien, dat de bond opnieuw deelneemt. Bij de bestuurs verkiezing werden de drie leden W. Vermue (Borssele), J. Raas (Hulst) en G. Poppe (Koewacht) met grote meerderheid herkozen. Het batig sal do van de bond bedroeg op het eind van 1960 ruim 624. Voorzitter Vermue deelde nog mee, dat begin februari de groentetelers en kleinfruitteeltvakschool te Koe wacht start. De animo tot deelname blijkt nu voldoende te zijn. Overigens is het niet zo, dat men na het volgen van deze cursus ook de benodigde erkenningen krijgt. De heer J. Mul ders algemeen voorzitter van de tuin bouwbond van de K.N.B.T.B. pleitte verder voor verbetering van de fruit- bouwtechniek. Volgens deze hoofdbe stuurder zijn binnenkort over dit onderwerp besprekingen te verwach ten met de drie standsorganisaties. In de middaguren gaf ir. J. J. van Henftik, rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en westelijk Noord-Brabant een interessante lezing over de in drukken, die hij tijdens een studie reis heeft opgedaan over de fruitteelt in Italië. (Slot van pag. 7) machtigen daarvoor ƒ125.000 te gebruiken. Wij vragen inderdaad iets te wagen. Maar dit object is het waard. Het móét gewaagd worden", zei de heer Van der Weel met overtuiging. Hij ging vervolgens in op een lichte twijfel, die hier en daar was opgedo ken: ls het wel verantwoord te be ginnen met een project van 60 mil joen, dat slechts achttien jaar zijn nut kan opbrengen. Immers in 1978 komt de Oostergchelde-dam er. „Achttien jaar is evenwel een niet onbelangrijke periode", zei de heer Van der Weel, „denk maar eens aan achttien jaar geleden. Wat is er sindsdien niet aan nieuwe mogelijk heden opgedoken? Nederland heeft zich sprongsgewijze ontwikkeld. En ik vraag U: is het nu bestuurlijk ver antwoord om nu maar af te wachten totdat er een dam is? Integendeel, we moeten alles op alles zetten om tot grotere bloei te geraken. Zee land zou bestuurlijk tekortschieten, als het deze zaak niet ter hand nant". De Gcdcputeeerdc, die er nog op wees, dat de verkeersprognoses voor de brug van lief E.T.Ï. aan de lage kant waren, deelde mede dat een extra Statenzittiiig zal worden ge houden zodra de toestemming van de minister binnen is. Dan zullen al le cijfers op tafel komen. Hij eindig de tenslotte zijn boeiende rede met de exclamatie: „Wij kunnen hier iets groots voor Zeeland verrichten. Als wij nu zouden zeggen ..nog maar. niet", dan betekent dat „niet méér". De voordelen, die wij niet deze brug /.tillen krijgen, zijn in guldens wel haast niet te tellen". Er waren korte replieken. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorcr sprak daarbij het waarschuwende woord, dat een brug" fias dan een rol gaat spelen als er- egelijkertijd een industriële aanzet is. Dat betekent derhalve, dat de brug een complement moet hebben in de vorm van een actieve wel- vaartspolitiek, want anders wordt dit project een „pendelbrug". Als droer vig voorbeeld daarvan noemde d.é heer Schorer de brug van Tholen. Het laatste woord van de heer Van l>. Kodde der Weel kwam neer op het leggen van een sterk accent op de verant woordelijkheid van élle Statenleden. „Het is niet onze zaak, de zaak van Gedeputeerde Staten, maar het is uw zaak", zei hij met nadruk. „Gij onderneemt op,ons voorstel dit waagstuk. Het is niet zo, dat gij ons kunt zeggen: IJ mag dat. bedrag wel hebben". Enigszins ironisch voegde het G.S.-lid eraan toe: „Natuurlijk zijn wij als kinderen zo blij met de 125.000". En om nog eens de ver antwoordelijkheid van de Statenleden duidelijk te stellen, gebruikte de beer Van der Weel een variant op de his torische woorden, waarvan men zegt dat Philips de Tweede, de „Coninck ;van Hispanjen" ze aan Willem van "Oranje toevoegde bij het scheepgaan op de rede van Rammekens: „Niet wij. maar de staten..." Op een vraag van mr. J. F. G. Schlingemann (v.v.d.) tenslotte ver klaarde de Gedeputeerde, dat bij meende te weten dat het rijkswater- staatrapport bijna gereed is. Hij had de overtuiging, dat het spoedig zou verschijnen. De behandeling werd hierna besloten met het formele be sluit om G.S. de gevraagde gelden 125.000) ter beschikking te stel len, waarna de commissaris der ko ningin een dankwoord sprak tot de Statenleden. „Moge deze voorlopige stap gevolgd worden door definitic- ve zo zei hij. Oud-raadslid opnieuw in raad van Nieuwland Sinds maandagavond wordt een van de zetels van de raad van Nieuw- en St.yJoosIand bezet door een nieuw raadslid: de heer C. van Nirnwegen. Hij werd benoemd In do plaats van de heer S. Janse Jzn., die in verband met langdurige werkzaamheden hui ten Zeeland genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. De heer Van Nirnwegen, die zitting heeft voor de Partij van de Arbeid, heeft reeds eerder in de gemeente lijke vertegenwoordiging zijn stem doen gelden. In 1951 bedankte hij evenwel wegens drukke werkzaam heden. Nadat burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck de heer Van Nirnwegen had welkom geheten, ging dé raad tot zaken over. Uit voerig werd van gedachten gewis seld over enkele stroken tuingrond aan de oude rijksweg. Daar er geen gegadigden waren om deze strookjes grond te huren, stelden b. en w. thans voor deze grond in eigen hand te hou den en van beplanting te voorzien. Het raadslid C. A. Polderdijk (g.b.) wilde liever de grond verkopen. Maar dan met uitzondering van de strook grond waar de riolering ligt. De heer C. van Nirnwegen (p.v.d.a.) kon zich in grote lijnen met het voorstel van het college verenigingen en dit kon ook de meerderheid yan de raad. Vier stemmen waren er voor het voorstel en twee tegen, hetgeen de burgemeester de spontane uitroep ontlokte: „Wat zal ik nu lekker sla pen vanavond". In december 125 faillissementen Volgens een door N.V. Van der Graat en Co. te Amsterdam uitgèbrachte faillissementenstatistiek zijn in Ne derland in de maand december van het afgelopen jaar totaal 125 faillis sementen uitgesproken tegen 132 in 1959. Hiervan werd in Zeeland 1 faillissement uitgesproken tegen 7 in het jaar daarvoor. Definitief werd landelijk 2 maal surcéahce van beta ling verleend, waarvan geen in Zee land. Voorlopig Verleende surséance van betaling kwam landelijk 7 maal voor, waarvan eveneens geen enkele keer in Zeeland. Eén verzoek om ver lenging van surséance van beatüng. word landelijk 1 maal ingediend, tér- wijl in twee gevallen verlenging werd toegekend. Verlengingen wer den in Zeeland in december niét aan gevraagd en niet toegekend. Johan Kaart en Johan Boskamp gaat uiteen (Van onze Haagse redactie) Eind februari zal het toneelge zelschap Johan Kaart ophouden te bestaan en daarmee zal dan ook definitief een einde komen aan bet optreden van liet duo Johan Kaart-Johan Boskamp. Nog slechts één keer zullen deze toneelspelers naast elkaar op de planken slaan en wel tijdens een nachtvoorstelling, die half februari in „De Kleine Come- die" in Amsterdam zal worden gegeven, ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van Jo han Boskamp. De heer Boskamp voert op het ogen blik besprekingen ter oprichting van een nieuw gezelschap, dat in de toe komst opvoeringen zal geven in het genre, waarmee Kaart en Boskamp vele jaren grote successen hebben be haalde. De heer Kaart, die sinds sep tember van het vorig jaar grote triomfen viert in „My Fair Lady" zal nog tenminste een laar met deze mu sical op tournee zijn, daarna zal hij óf een hoofdrol gaan vertolken in een nieuwe musical, waarover reeds on derhandelingen gaande zijn. óf gast rollen gaan vervullen bij enige grote gezelschappen, die hem daarvoor in middels hebben henaderd. Van de heer Kaart vernamen wij. dat zijn grote voorkeur uitgaat naar de mu sical. Nederlandse kustvaarder bij Jutland aan de grond Een vaartuig van de Deense ljsbre- kerdienst is. naar vermeld, ter as sistentie uitgevaren van het 354 ton metende Nederlandse motorschip Libelle uit Delfzijl, dat in het week einde in de Lim FJor in Noord-Jut land aan de grond is geraakt. Het Bchip was od weg naar Noerresund- by met een lading kupstmest. Het schip en de bemanning zouden niet in gevaar verkeren. Zuid-Afrika nodigt Hammarskjöld opnieuw uit De Zuidafrikaanse eerste minister, dr. Verwoerd, heeft in liet parlement bekendgemaakt, dat de regering besloten heeft secretaris-generaal Hammarskjöld van de Verenigde Naties te verzoeken, nogmaals een .bezoek te brengen aan Zuid-Afrika, gezien de grote waarde van het persoonlijke contact dut tijdens zijn onlangs gebrachte bezoek is ge maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8