Ronde van Walcheren dit jaar op 1, 2 en 3 juni START OOK DIT JAAR WEER IN VLISSINGEN Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN A.R.-KIESVERENIGING TE GOES IN JAARVERGADERING BIJEEN DINSDAG 24 JANUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOOR JEUGD VAN 12 TOT. 16 JAAR I)E RONDE VAN WALCHEREN voor de school,jeud van 12 tot 16 jaar zal dit jaar worden gehouden op 1. 2 eu 3 juni. Dit werd maandag avond besloten tijdens een bijeen komst van organisatoren en jury van deze ronde. In tegenstelling tot de plannen, die vorig jaar tijdens de ronde werden gemaakt, zal ook dit jaar weer steeds te Missingen worden gestart. GRIJPSKERKE Gemeenteavond van hervormde gemeente De Hervormde Gemeente te Grijps- kerke hield dinsdag haar tweede ge meenteavond in dit seizoen. Na de opening hield ds. P. L. J. Wapenaar een inleiding over „Wat is een chris telijke gemeente?" Hij wees er daar bij op dat een christelijke gemeente bepaald wordt door de vormgeving van de begrippen mondigheid, ge meenschap cn dienstbereidheid. In het bijzonder weid nog gesproken over de plaats van de dienst dei- offerande, het gezamenlijk uitspre ken van geloofsbelijdenis en het ,,Onze Vader". Velen namen aan het gesprek deel. Na de pauze gaf diakc-n J. Louws een overzicht van de diaconale gel den. Hij kon een flink batig saldo noemen. De president-kerkvoogd J. C. Cevaal moest een ander geluid, laten horen. Hij maakte de zorgen van de kerk voogdij aan de gemeente bekend en wekte ieder op zoveel mogelijk mee te werken. Vele vragen, onder meer over de ver huur van zitplaatsen en restauratie van het orgel, werden gesteld. Na een dankwoord sloot ds. Wape naar deze avond. N.C.V.B. Grijpskerke „De moeilijkheden en mogelijkheden van en voor de hedendaagse zending*' luidde het onderwerp, waarover ds. P. van Til op de laatst gehouden verga dering van de afdeling Grijpskerke van de N.C.V.B. voor de dames heeft gesproken. Deze bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw Vlaardin- gerbroek. VEERE N.C.V.B. bijeen De afdeling Vecre van de N.C.V.B. hield haar eerste vergadering in het nieuwe jaar. Dr. P. C. Kraan uit Vlissingen sprak over het onderwerp: „De leugen in de geneeskunde". De volgende vergadering zal gehouden worden op maandag 13 februari. Autobotsing te Sluis Op de hoek van de Zuiddtjkstraat en de Ridderstraat te Sluis ontstond een aanrijding tussen een bestelauto en een Eelgischc personenauto. Voor al de Belgische wagen liep vrij ern stige schade op en moest later naar een garage worden gesleept. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. De rijkspolitie maakte proces-verbaal op van net gebeurde. Tankauto reed in sloot In de bocht van de Haaimeet te Schore is vrijdagmiddag omstreeks twaalf uur de heer L. P. M. uit Ber gen op Zoom met een tankauto uit Bergen op Zoom in de sloot vereren. De bestuurder kwam van de Kanaal- weg het dorp ingereden. Bij de Haai meet maakt de weg een scherpe bocht. Doordat de tank slechts half gevuld was. ontstonden met het ne men van de bocht de moeilijkheden. De bestuurder kwam met zijn voer tuig in de wegberm terecht en zak te vervolgens de sloot in. Een kraan wagen moest er aan te pas komen om het voertuig uit zijn benarde po sitie te halen. Jongen brak been Tijdens het spelen in de nabijheid van de school, kwam het zoontje van de heer W. L. te Scherpenisse zoda nig te vallen, dat het zijn been brak. De jongen werd op doktersadvies overgebracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. VANDAAG Middelburg City: Waarover trien niet spreekt; 20 uur. 18 jaar. Electro: Boris Mitrov. Russisch spion; 19,30 uur. 14 jaar. Concert- cn Gehoorzaal: Con cert Brabant» Orkest voor Z.V.U.; 20 uur. Jeugdcoticert 15.30 uur. Schouw burg: Vrouwenavond van Ncd. Ver voor Sexuelc herv.: 20 uur. Vlissingen Luxor: Met de moed der wanhoop; 20 uur. 14 jaar. Alhambra: Paradies der Matrosen: 20 uur, 14 J. Goes Grand: A bout de souffle: 20 uur 18 jaar. Prins van Oranje: Aatje Top voor Wetenschappelijke Belangen met „Bloemen voor mrs. Harris", 20.00 uur: Bijeenkomst, Plattelandsvr, Zuid- Beveland West. 14.00 uur. Hulst Bioscoopgebouw: De zaak M.P.: 20 uur. a.l. Terncuzcn Luxor: De zaak M.P.; 20 uur. a.l. 8as van Gent Olympia: De zaak M.P.: 20 uur. a.l. Axel Het Centrum; De zaak M.P.; 20 uur, a.l. Zterlkzee Concertzaal: En eeuwig zin gen dc bossen; 20 uur, 14 jnar. Middelburg zal echter ook in de „ron de koorts'* worden betrokken en wel op vrijdagavond. Dan namelijk zal de uitreiking van de dagprijzen daar op de Markt plaats vinden.'Als inleiding voor deze prijsuitreiking zal een kleine show worden gegeven. De beide eerste dagen zal de ronde starten om vijf uur 's middags; za terdag 3 juni start men om half twee. De aankomst zal dan ongeveer half acht zijn. waarna direct de prijs uitreiking volgt. De prijzen voor de ronde van 1961 zijn een fiets, een kampeeruitrusting en een draagbare radio. De vele an dere prijzen zijn nog niet bekend, maar iedere deelnemer zal een klei ne herinnering aan de ronde ontvan gen. Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer te starten met 30 ploegen van zes jongens, met twee reserveploe- gen. die ook nadat leden van deze ploegen in andere zijn ingevallen zullen meedingen naar de hoofdprij zen. Dit in tegenstelling tot vorig jaar. Het parcours zal niet uitgebreid wor den, maar men wil de technische vragen vervangen door zuiver ver- keers-technische vragen Dit omdat de jury van mening was. dat voor vele jongens het antwoord op de vragen een gok was, waardoor het toeval een te grote invloed zou heb ben op de einduitslag. Er komt dit jaar ook weer een Miss Ronde. 'De organisatoren de Verenigde Rijwielhandelaren van Walcheren waren van mening, dat men dit jaar geen rekening mag houden met dc deelnemers van vorig jaar, zodat inschrijving naar volgorde van aan melding zal plaatsvinden. Men ver wacht namelijk dat ook dit jaar het aantal inschrijvers de 180 (30 ploe gen) zal overschrijden. Zo bestaat dus de mogelijkheid, dat dit jaar een groter aantal deelnemers zal in schrijven van buiten Vlissingen en Souburg. De inschrijving zal opengesteld wor den van 10 tot en met 29 april bij de deelnemende rijwielhandelaren. Rijwielpad Blauwedijk wordt nu 2.40 m breed Provinciale waterstaat heeft een plan opgesteld tot verbreding van het rijwielpad aan de kanaalzijdc langs de Blauwedijk te Middelburg. De kos ten hiervan zijn geraamd op 82.000. B. en w. van Middelburg vragen dc raad een bijdrage van f 7500 in de kosten te verlenen, omdat: deze ver breding waarmee ook het gemeen telijk verkeersbelang wordt gediend de gemeente zal ontlasten van het beheer en onderhoud van het langs dit wegvak gelegen kanaaltalud. Het plan tot verbreding houdt in. dat de breedte van de berm tussen rijweg en rijwielpad van S6 centimeter wordt gebracht tot 1,10 meter. Het rijwielpad wordt van 1,50 meter ver breed tot 2,40 meter. Tussen het rij wielpad en het kanaal komt dan weer een berm van 90 centimeter. In de kanaaloever wordt een keer- wand geplaatst van zogenaamde per ronstukken. Ter beveiliging van het verkeer wordt op deze keevwand een leuning geplaatst van rond een meter hoog. Feestavond Swiftjeugd met vlot programma De jeugd van de korfbalvereniging Swift te Middelburg hieldin „De Gouden Poorte" een feestavond. De voorzitster van de adspirantencom- missie, mej. W. Montaan, opende de bijeenkomst en heette het bestuur en dè ouders van de adspiranten en pu pillen welkom. In haar openings woord zette mej. Montaan voorts het doen cn laten van de vereniging ten opzichte van de jeugd nader uiteen en vroeg met name de medewerking van de ouders. Kort daarop ging het doek op, zodat de jeugdige artiesten, die het pro gramma van deze avond verzorgden, zich konden presenteren. Pupil Paul De Jonge, die de verschillende onder delen „aan elkaar praatte", was zon der aan de anderen iets tekort te doen de ster van de avond, met name door de wijze waarop hij „Bul letje" gestalte gaf, daarbij aan de piano begeleid door mevrouw P. Koster. Het programma van schets jes, muziek en zang werd in een vlot tempo afgewerkt, waarbij met name Jan en Ans Peliet, Jaap Schoon, Paul Sanderse, Paul de Jonge, Jan Leuve- link, Albert Verhage en het gitaar kwartet „The Rocking Four" hun beste beentje voorzetten. Tijdens de pauze werd nog een verloting gehou den. De voorzitter van Swift, de heer L. de Vries, sloot de avond en dankte de adspirantencommissie en vooral de heren De Jonge en Vos voor het vele werk. dat zij verricht hadden. Hennie Verduin bood ben geschen ken aan. Rest nog te vermelden, dat de muzikale omlijsting op uitnemen de wijze werd verzorgd door me vrouw Koster. Lening van 5 ton voor financiering objecten B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om met de Bank voor Ne- derlandsehe Gemeenten te Den Haag. een vaste geldlening aan te gaan van 5 ton, op te nemen per 1 februari 1961, Met deze geldlening willen b. en w. de volgende objecten financieren: voor de gedeeltelijke financiering van de stichting van een werkplaats voor minder-validen 250.000; voor de financiering van de uitbreiding van de openbare ulo 92.900; voor de financiering van de uitbreiding van de regionale werkplaats voor vakopleiding 45.000 cn voor de fi nanciering van investeringen door het elektriciteitsbedrijf in verband met dc voortschrijdende bebouwing in dc stad 103.000. Begrotingswijziging 1961 voor enkele bedrijven B. en w. van Middelburg hebben de raad de derde wijziging voor de be groting van 1961 aangeboden, die betrekking heeft op de begrotingen voor het waterleidingbedrijf, bet elektriciteitsbedrijf en het gasbedrijf. Tijdens de vaststelling van de begro ting waren namelijk nog geen ramin gen opgenomen voor i i 1961 te ver wachten uitbreidingen, omdat toen nog geen voldoende gegevens be kend 'waren. Voor het gasbedrijf is thans 50.500 uitgetrokken voor gasmeters, huis aansluitingen, gereedschappen en het buizennet, voor het elektriciteitsbe drijf een post van 69.000 voor ge lijke doeleinden, cn voor het water leidingbedrijf een post van 40.500. Financiën „Wilhelmina" nog niet rooskleurig Dezer dagen hield de gymnastiek vereniging „Wilhelmina" te Middel burg haar jaarlijkse ledenvergade ring. Het afgelopen jaar was gunstig te noemen daar er verschillende goe de resultaten werden behaald. Het voornaamste punt van bespreking vormden de financiën die nog steeds niet rooskleurig zijn en daarom moest er worden overgegaan tot een kleine contributieverhoging. De aftredende bestuursleden mej. A- van Ouwerkerk en de heer R. v. Roo werden bij acclamatie herkozen. Op het werkprogramma voor 1961 staan weer diverse activiteiten o.a. het afleggen van vaardigheids- en jegropproeven, het deelnemen aan di verse wandeltochten, adspirantendag cn met pinksteren aan de kringwed strijden te Breda. Werd deze maand gestart met een afdeling kleuters van 4 en 5 jaar. zo zal op 3 februari a.s. ook gestart worden met een heren,-senioren- afdeling. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent onderstaande voorwerpen, die in het tijdvak van 12 tot en met 18 januari als gevonden zijn aangege ven: verschillende wanten en hand schoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder in houd. wijkboekje, bruin zeil, twee da- mesdirectoirs in papier, zakmes, dweil, twee muntbiljetten van 2.50. zaklantaarn, blauw petje, ijzeren tentharing, zilverbon van 2.50, ijze- rep krabber, gehaakt boodschappen- net, bril in etui, etui met foto's, grijs met blauwe das, groene vulpen, rose ceintuur, ijsbus, bankbiljet. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald wordt men verzocht hier van kennis tc geven aan het politie bureau. VLISSINGEN Onderwijzeres trouwt en vraagt ontslag In haar brief van 19 december heeft mejuffrouw A. Y. W. Bosdijk (thans mevrouw Van Boven-Bosdijk) ont slag verzocht als onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Bone- dijkeschool in Vlissingen. B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor dit ontslag te verlenen. Ongelukken met bromfietsen Op de hoek Paul KrugerstraatWest souburgse weg te Vlissingen, ont stond zaterdagavond een aanrijding tussen een bromfiets en een perso nenauto, bestuurd door de heer C. uit Middelburg. De bromfietser ver zuimde voorrang te verlenen: hij ver keerde onder invloed van sterke drank. Bromfiets en auto werden beschadigd. Er waren geen persoon lijke ongelukken. Op de Boulevard is zaterdagavond de bromfietser R. uit Vlissingen op onverklaarbare wijze ten val geko men. De bromfictsbcrijder liep een hoofdwond op en werd naar het zie kenhuis „Betnesda" overgebracht. Directeur B.V.A.B. sprak voor landarbeiders I In het vorige week gepubliceerde ver slag over de studiedag van de Katho lieke Landarbeidersbond in Terneu- i zen is de rede van de heer G. Roelfs, directeur van het gewestelijk kan toor Zeeland van de B.V.A.B. over de structuur van deze bedrijfsvereniging en over de uitvoering van de sociale wetten niet geheel tot zijn recht ge komen. Teneinde de verkeerde indruk weg te nemen, laten wij de essentiële ounten uit de rede van de heer Roelfs hieronder nog eens volgen. Spreker stond met name stil bij de uitkering aan de landarbeiders, welke uitke ring voorbeen bij ziekte en ongeval 96 van het tijdloon bedroeg. In gevolge de per 2 januari 1961 in wer king tredende nieuwe dagloonbeslui- ten zal bij de berekening van de uit kering bij ziekte en ongeval ook re kening worden gehouden met meer- verdiensten (bijv. -tarief en over werk). tot een maximum van 25 zodat de uitkering maximaal 96 van 125 c/0 is 120 c,'c van het tijdloon zal bedragen. Dit houdt in. dat iemand, die in de drie weken, voorafgaande aan zijn ongeschiktheid, gemiddeld per dag meer dan het tijdloon verdiende, ge durende de eerste zes weken van de ongeschiktheid boven de uitkering van 96 c,'o maximaal extra wordt uit gebreid tot 120 Na de zes weken wordt de uitkering tot het einde van het jaar, dat aanvangt met de eerste ongeschiktheidsdag, c.q. de dag van het ongeval, berekend naar de wer kelijke verdiensten over het jaar, voorafgaande de ongeschiktheid, resp. het ongeval, met een minimum van 96 e/c en een maximum van 320 ro van het tijdloon. Wij willen er hierbij nog op wijzen, dat de heer Roelfs niet op de diverse agrarische problemen is ingegaan, zoals in het bericht werd gesugge reerd. /Advertentie) KLAROP - klinkklare, tandschone drop Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge schaakcompetitie van de Vlissingse schaakvereniging werden de volgende partijen ge speeld: J. Capoon jr.-Blom jr.; 0-1; J. Hoog- strate-A. Mast 1-0: Izeboud-J. Lem- son 1-0; De Best-W. A. L. Pietersz 0-1: De Exter-J. Lagendijk 0-1; A. de Ridder-H. Verdonk 1-0; J. Jansen- Steketee 1-0; C. Braani-J. Blom sr. 1 i -'.-cDe Bruijne- P. L. Antheunisse 0-1: J. de Engelsman-A. Marcusse 1-0; F. H. J. Dieperink-B. Schreuder 1-0; H. Reijnhoudt-L. De Looff 1-0; J. M. v. d. Berg-G. Olijvc C. Zachariasse-P. Haccou Va - Smit- roeters-J. Wijnen afgebr.; .J. Hof man- C. Cannon sr. 0-1: H. Verdonk- De Best 1-0; J. G. Koetsenruijter-D. C. Bóm 1-0. ZOUTELANDE N.C.V.B. vergaderde De Nederlandse Christen Vrouwen bond, afdeling Zoutclande, ver gaderde onder leiding van dc presi dente mevrouw P- de Kok-Verhage. De heer R. Nonnekens uit Middel burg sprak over het buitengewoon lager onderwijs (b.l.o.). De jaarvergadering zal gehouden worden op 24 februari. OOSTKAPELLE Ontspanningsavond 2.P.M. en L.J.G.-afdeling Van de jaarlijkse ontspanningsavon den, georganiseerd door de Z.P.M. en L.J.G.-afdelingen Oostkapelle-Se- rooskerke en omstreken, werd de eer ste zaterdagavond in het verenigings gebouw gegeven. Hiervoor bestond goede belangstelling. De hoofdscho tel bestond uit de opvoering van het toneel „De fatale datum". Een achttal dames en heren slaagde er, onder regie van de heer E. Wedts de Swart, zeer goed in met deze thriller de aanwezigen met angstige spanning een paar uur in de ban te houden en de „droom" van Harold Parker op realistische wijze voor het voetlicht te brengen. Opvoeringen van dit ge slaagde stuk volgen te Grijpskerke en Serooskerke. Varkensfonds had een gunstig jaar Uit de, in de jaarvergadering van het varkensfonds „Helpt Elkander" uitgebrachte verslagen bleek, dat het afgelopen jaar gunstig is geweest. Gestorven dieren kwamen niet voor en «slechts 1 noodslachting vond plaats Als hulp bij het inenten zal weer fun geren de heer P. den Hollander. De aftredende bestuursleden, de he ren A. Bimmel (voorzitter), S. Roel- se en M. Boone werden herkozen. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heren J. Volmer en W. Louwerse. In het afgelopen jaar wer- den 11S varkens ingeschreven. échte klare drop is lekker en gezond! VEEMARKT ROTTERDAM 23 jan. Aanvoer in totaal 2058. Vette koeien en ossen 1143. Varkens 915. Prijs in cents per kg. ie kw 2e kw 3e kw Veile koeien 2y5-320 265-295 250-260 Varkens (lev. gew.) 200 193 193 Vette koeien aanvoer korter, handel wil liger. goed prijshoudend prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer groter, handel tamelijk, niet geheel Prijs houdend, aanvankelijk boven not., afloop minder. Slaehtzeugen 165—175 p kg. GItAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg." Con- sumptie-larwe, basis 17 pet vocht, vol gens monster naar kwaliteit en scholper centage tot 32.85 franco fabriek. Schot- tarwe, mits gedroogd 18.00—23.00. Voc- dergranen, kalm naviwelüks prijshoudend Maalgerst volgens monster 22,50—25.00. Kippcgerst-, volgens monster 24.00—25.75. Haver, ongepunte volgens monster 19.00 —21.75. Peulvruchten, lranco Rotterdam: Groene Erwten op monster 24 00—28.00. prima kwaliteilen tot 33.00. Schokkers op mon ster 24.00—27.50. prima kwaliteiten tot 31.00. Bruine bonen, boerenschoon op monster goed droog lot 62.00. VLASMARKT ROTTERDAM 23 jan. Waterroot vlas: lage soorten van 1.40 tot 1,65, middensoorten van 1.70 tot 1,95, best vlas van 2.00 tot 2,30. Dauw- root vlas van 1,25 tot 1,85. Breekvlas van 0,85 tot 1.40 naar gering van kwa liteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0,55 tot 0,85. In het aanbod van waterroot vlas kwam weinig verande ring. de meeste bedrijven zwingelen slechts wanneer het repelen tijdelijk on derbroken wordt. De meeste aangeboden partijen waren van middensoorten en la gere kwaliteiten. De vraag blijlt het aanbod goed volgen, de meeste partijen worden verkocht tegen onveranderde prij zen. Het aanbod van dauwrootvlas vermindert daar de hoeveelheden geroot strovlas vrij wel verwerkt zijn. De voorjaarsroot zal over enkele weken bginnen. Breekvlas blijft weinig geproducerd. enkele par tijen die aan de markt kwamen wer den vlot verkocht, de prijzen blijven vrij vast. Voor gezwingelde lokken Is de vraag ruim- voldoende om de produktie geheel op te tiemen, I VEILING GOES. 23 januari. Spruiten AH 41—46. Bil 30 1 35. Witlof Al 82—S9, AH 71-75, BI 82— I 83. Bil 56. afw. 56. Groene sav. kool I 20—21. Rode kool I 7—8. II 6. Boerenkool 16—22. Witte kool 5—6. Uien 511. Peen 5. Prei I 32—35. Andijvie I 77. Kroten 9— 10. Veldsla 180—200. Aardappelen, bonken. 7, grote 6- Knolselderij III 12. VISMIJN VEEKE. Exportgarnalcn, 111 kg, f 4.06. Schar 29 kg. Bot 36 kg, Wijting 88 kg, Sprot 32 kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers 12,5015.00. Bintje 8.00—9.75. Voeraard appelen 1.003.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. „VOOR GOES WAS 1960 BEWOGEN JAAR" Ds. E, Jansen sprak over „Christelijke pers" „Het jaar 19GO is een bewogen jaar geweest voor Goes. We hebben het rapport van de raadscommissie ad hoe gehad, de behandeling ervan en alles wat daaruit voortvloeide." Dit zei maandagavond de voorzitter vau de A.-R. kiesvereniging „Voor Neder land en Oranje" te Goes, de heer I*. de Kam, t\jdcns een in „De Prins van Oranje" gehouden jaarvergadering van dc kiesvereniging. Evenals in de eind november gehouden vergadering stelde de voorzitter vast, dat de ver antwoording voor de „verschrijvin gen" berust bij de toenmalige leden van liet, college van b. en w. H'u' zei opnieuw, dat de n.-r. streeft uaar een zo nauw mogelijke samenwerking met de raadsfracties, speciaal met de C.H.U. Uitvoerig ging de heer De Kam in zijn openingswoord in op de politieke situatie in Nederland, waarbij hij ver klaarde, dat het onder hut kabinet De Quay in ieder geval mogelijk Js een christclijk-sociaia politiek te vol gen. Overigens betreurde lüj het, dat het tot een kabinetscrisis was geko men. Tijdens deze druk bezochte jaarver gadering van de kiesvereniging, hield ds. E. Jansen, geref. predikant te Goes, een causerie over „De christe lijke pers". Tijdens deze vergadering werd af scheid genomen van de secretaris, de heer D. J. Rouw, die in verband met zijn benoeming tot scriba van de Geref. kerk. voor deze functie had bedankt. De voorzitter bracht hem dank voor het vele werk, dat hij in het belang van de kiesvereniging heeft verricht. Herkozen werden de bestuursleden P. de Kam, voorzitter en mr. J. G. v. d. Burgt. In de plaats van drs. B. Witteveen werd benoemd ir. W. de Beijl cn in de plaats van ir. van 't Leven, dc heer H. Griffioen. De heren D. J. Rouw, mr. G. A. Ren ting en J. A. Burger werden als lid van de Statenccntrale aangewezen. Afgevaardigd naar de vergaderingen van het provinciaal comité werden mevrouw R. MeindersmaGreving, cndq heren D. J. Rouw, P. B. E. Verslrenge en M. Loeva. O.- EN W.-SOUBURG „Vlijt en Volharding" gaf eerste uitvoering Onder leiding van dirigent A. L. van Wallenburg gaf de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg za terdagavond haar jaarlijkse uitvoe ring in „De Zwaan". Voor de pauze werd een negental met zorg geko zenmuzieknummers uitgevoerd. Zij werden voortreffelijk vertolkt. Het programma vermeldde onder meer de ouverture „Marinetta", waarmee het korps in 1954 tijdens een con cours cle Eerste prijs behaalde en „The harp of Wales", waarmee vorig jaar op het zaalconcours te Middel burg de wisselbeker werd veroverd. Van een heel ander genre was daar naast „Five minutes with Cole Por ter". Dirigent en muzikanten moch ten een hartelijk applaus in ont vangst nemen voor hun optreden. Bijzonder werd het ook gewaardeerd, dat de heer Van Wallenburg bij di verse nummers een korte toelichting gaf. De voorzitter, de heer A. de Pagter, herinnerde in zijn openingswoord aan het feit, dat „Vlijt en Volhar ding" dit jaar 40 jaar bestaat. Op welke wijze dat zal worden herdacht bleef nog in het ongewisse. De voor zitter rekende wel op de medewer king van de Souburgers. Na de pauze kwam de toneelvereni ging „Contact" voor het voetlicht. Men bracht de klucht in twee bedrij ven „Cel 13 is vrij", waarin het pu bliek bijzonder meeleefde. Tot slot was er een gezellig samenzijn. De volgende drie zaterdagen zal de uit voering worden herhaald. Hervormde gemeenteleden beluisterden causerie Dezer dagen belegde de Nederlandse hervormde gemeente van Souburg een gemeenteavond. Ds. H. A. van Herwaarden, Nederlands hervormd predikant op 't Zand vertelde iets over de „De jonge kerk op Nieuw Guinea". Spreker bracht de moeilijk heden cn ook de liefde en offers, die de Papoea's brengen voor de jonge kerk, ter sprake. Zijn causerie werd toegelicht met kleurendia's. Ds. Van Duijne, die de leiding had van de sa menkomst, sprak een slotwoord. Souburg krijgt afdeling Nat, Rheumafonds In Souburg zal een plaatselijke af deling van het Nationaal Reuma fonds worden opgericht. In het be stuur krijgen zitting de heer C. M. v, d. Werf, voorzitter-secretaris, dc heer L. de Bruyn. penningmeester, mevrouw Van Duyne-Heymans, me vrouw C. M. v. d. Putte-Polderman, mevrouw M. K. v. d. Broecke-Holl, mevrouw J. Polderman-Lijnse, me vrouw H. v. Dijk-Snijders, mevrouw Van Duyvenvoorde-Passenier en de heer J. van Hulst. Vrijdag a.s. zal dit bestuur worden geïnstalleerd in de zaal „Rehoboth". Scheepvaartberichten Vlissangcn aangekomen op 21 jan.: Herb van Londen. Capetan Manolis van Em- den. Titan van Den Helder. Elin Kuud- sen van Wilhelmshafen. Thetis van Gdy nia. Thetis van Bremen. Polyniki van Bremen. Tarsus van Bremen. 22 januari: Fidueia van Grayelines. Ursula Peters v. Duinkerken. Hontestroom van Amster dam. Esma B van Antwerpen. Carina van Malmö. El Satumo van Dordrecht. Rollon van Antwerpen. Ete Enka van Antwerpen. Tuko van Goole. Rugeley van Sea. 23 jan Belljna van Aalburg. Vlissingen vertrokken op 21 jan.: Titan slbt met sleep naar Den Helder. Willem Yn naar Moss. Bretagne naar Antwer pen. Capetan Manolis naar Rotterdam. 22 jan.: Ursula Peters naar Sluiskil. Elin Knudsen naar Gibraltar. Tarsus naar Formosa, Thetis naar Gulf of Mexico. Esma B naar zee. Herb naar Rotterdam. Hontestroom naar Sboreham. Rollon naar Rotterdam. Tuko naar Antwerpen. El Satumo naar Santander. Carina naar Golf van Mexico. 23 jan.: Ute Erika n. Bremen. Rugeley naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 21 jan.: Beninkust van Amsterdam. Jan Brons v. Amsterdam. Aaltje van Londen. Mit- ropa van Londen-Gent. Biak van Chat ham. Meerkerk van Bombay Zuidpool v. Oporto. Salvinia van Boston-Sas vau Gent. 22 jan.: Michel Swenden van Fo- wey Gent. Robox van Rotterdam. Ga- roet van Cadiz, Albert Willem van Goole Alblasserdijk van Rotterdam-rede. 23 jan.: Hoogkerk van Bremen. Bonanza van Esbjerg. Leuveliaven van Hogenaess. Nederland van zee-Gent. Sommelsdyk v. New York. Thalassa van Goteborg. Mu tatie van Swansea. Ursa Minor van Ply- mouth-Terneuzen. Gepasseerd van Antwerpen op 21 Jan.: Iberia naar Rotterdam-Gent. Pericles n. Hamburg. Flardinga naar Woolwick Sas van Gent. Maartje naar Londen-Hans- weert. Eems naar Barcelona. Vedette naar Hull. Celebes naar Rotterdam. Aardijk n. Amsterdam. Velox naar Boulogne. Con- cepcion naar Hamburg. Minerva H naar Liverpool. Delta naar Cork. Julia Mary naar Goole. Llen naar Goole. Prins Wil lem v. Oranje naar Rotterdam. 22 jan.: Zanzibar naar Londen. Da Capo naar Rotterdam. Beninkust naar Bordeaux. Inspecteur Mellema naar Londen. Hersilia naar Rotterdam. Jozef Swenden naar zee. Oosterburgh naar Rotterdam. Korendijk naar New York. Appingedijk naar Port Everglades z Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. Liplijn-Louwerse z. A. J. de Herder-Francke z., J. C. Mondeel- Boone z., G. J. Dobbelaar-de Voogd d N. F. Mondccl-Geelhoed z.. S. Dorresteyn- Pieper d.. M. F. Laansma-Steenhuisen d.. W. M. Malawauw-Saya z., E. Verton- Spruijt d.. M. Griep-Alma d.. W. E. F. Kasander-Polderman d., M. Groenewe- gen-v. d. Horst z. Ondertrouwd: C. Marinissen 24 Jaar en J. Hendrikse 29 jaar. Getrouwd: C. G. Boone 53 jaar en T. C. Leeuwaarden 37 Jaar. Overleden: C. Wielemaker 71 j. e.v. J. P. Dekker. L. den Engelsman 84 j. wedn. v. B. de Witte, M. H. Dekker 56 j. e.v. N. de Lange. M. Snnonse 80 j. e.v. L. van Eijzeren, P. R. Willemse 69 j. e.v. J. Kroon. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: H. M. van Elzelingen-Sehreurs z„ E. N. Bakker-Nijsen d., E. J. Wisse- Allaart d.. J. van Sluis-Vermeulen z. Ondertrouwd: A. van den Berge 21 jaar en C. W. Riemens 18 jaar. M. Lankers 34 jaar en M. G. Daalhuizen 25 jaar. Overleden: J. K. Pieterse 84 jaar. Paasveetentoonstelling te Oostburg op 15 maart De Commissie ter Bevordering van het Marktwezen te Oostburg heeft dezer dagen besloten de jaarlijkse paasveetentoonstelling in 1961 te hou den op woensdag 15 maart aanstaan de. Zoals gebruikelijk zal voor deze ten toonstelling aanvoer mogelijk zijn van vetvee, vette schapen en vette varkens, terwijl in de diverse rubrie ken naast ereprijzen, ook medailles en geldprijzen beschikbaar zullen worden gesteld. In verband met het feit dat het meermalen voorkomt, dat er op deze Oostburgse tentoonstelling bekroonde dieren worden ingezonden naar cle grote landelijke paasveetentoonstel ling te Rotterdam, heeft men ook nu weer een zeer deskundige jury uil genodigd om de inzendingen te be oordelen. De aangezochte juryleden zijn de heren J. Bultinck uit de Bel gische plaats Oostkamp bij Brugge. C. Poot uit Delft en M. Imanse uit Oo»t- en West-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3