Tom (Dorus) Manders op toemee met nieuwe show Brabants Orkest komt dinsdag met attractief programma BEVELANDSE ZAKEN NAMEN GEEN DEFINITIEF BESLUIT STEMMEN UIT DE KERKEN C.B.T.B.-LEERKRACHTENDAG IN 's-HEER-ARENDSKERKE ZATERDAG 21 JANUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 „IN WEERT IETS KR1MMENEELS MEEGEMAAKT De "kamermeisjes van hotel „De Korenbeurs" In Goes wa ren er rap bij om }fiorus" (overigens keurig „meneer Manders" genoemd) een hand tekening te ontfutselen. Zij werden overigens op hun wen ken bediend. (Foto P.Z.C.) Half oktober weer in „St. Germain" (Van een onzer redacteuren). Ha, zijn jullie er al Ja, ik was even bij de kap per". Een verontschuldigend handgebaar, een brede lach op een rond gezicht, dat be slist niet schuilgaat onder het kleine, kwieke gleufhoed- je en geen spoortje van een snor. Tom (Dorus) Manders in ci viel. Nauwelijks gezeten ach ter een kleintje koffie, steekt hij al van wal. Een vraag stellen is praktisch niet no dig. Deze man leeft voor zijn werk met hart en ziel, bor relt er van over. Vertelt met enthousiasme over zijn t.v.-werk en radio-optreden (105 radio-Dorussen) en zo tussen de bedrijven door ook over zijn nieuwe show, die in de provincie gestart is en eerst op 1 februari in het Amsterdamse Centraalthea- ter de landelijke première zal beleven. Na vijftien provinciale voorstel lingen in plaatsen als Weert, Oss, Breda, Goes, Middelburg, Vllssingen, Bergen op Zoom, Dor drecht. „In Weert hebben we toch iets krimmeneels meegemaakt" Zijn fezicht wordt één lach, al lach, de lauwe ogen fonkelen. „Moet je luisteren. Ik had een mooie finale, waarin ik een parodie op een jongleur gaf. Tenslotte word ik overspoeld door ringen, ballen, kortom, hele toestanden en nou hadden we ook voor tweehonderd vijftig gulden mooie, lichte plas tic ballen gekocht. Nou, die gin gen de zaal in. Dat publiek gooit terug. Dacht ik. Mis hoor, geen bél. Ze staken ze allemaal in hun zak. Waren we de winst van die voorstelling én een nummer kwijt, wat zo iets maak je niet meer..." Over zijn nieuwe medewerk(st)- ers: „Ja, Joop van de Marei zingt ook een eigen liedje en Tineke van Leer trouwens ook. Als solo spotje kleurde dat er lekker in. Veel vooi'bereiding, zo'n nieuwe show? Een half jaar. En hoe het lopen zal moet je altijd maar af wachten. Weet je, het contact met de zaal, dat is voor mij heel be langrijk. Daarom wend ik me ook bijna altijd even persoonlijk tot iemand. Dat schept sfeer, warm te." ...het mannetje Dorus... Commissaris der koningin bezocht tekenexpositie De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, heeft vrijdagmorgen in gezel schap van drs. Th. J. Westerhout, wethouder voor culturele zaken te Middelburg, een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van kindertekenin- fen in het Kunstmuseum te Middel- urg. Tijdens een bezoek van rond drie kwartier toonde de commissaris der koningin zich bijzonder opgeto gen over net geëxposeerde. De com missaris en de wethouder werden rondgeleid door de voorzitter en de secretaris van de afdeling Zeeland van de Nederlandse vereniging voor tekenonderwijs, respectievelijk de heren F. L. Maandag cn De Meij. Broekman's Gids BROEKMAN'S GIDS voor incouran te fondsen anno 1961 Is verschenen. Het nuttige boekje bevat belangwek kende gegevens over de handel in in courante effecten gedurende het jaar 1960. Voor ieder, die met belegging van gelden te maken heeft, is het een welhaast onmisbare leidraad. Gróót is het enthousiasme van Manders voor zijn werk. Het kan amper groter zijn dan zo'n dikke 22 jaar geleden, toen hij als zestien-zeventienjarige knaap in Vlissingen drie maanden mocht meelopen in een cabaret van broer Kees. „In een tentje dat geloof ik „Paviljoen Intiem" heette. En warm dat het was. Warm! Een hittegolf, 's Nachts sliepen we wel eens op de dijk, bij dat strandje. Wat? Ja, juist, Nollestrand. En we rolden er in onze slaap prompt af. Stonden er 's morgens vissers op het strand met gezichten van: „wat is er nou weer aangespoeld" Terug, langs omwegen, naar de Dorus-figuur, het mannetje dat in Manders' cabaret St.-Germain des Prés in Amsterdam ontstond. Er kwam in mei 1955 een t.v.-pro- grammaatje van, zoals Manders het zelf bescheiden uitdrukt. „Op mijn manier had ik een draaiboek gemaakt, maar regisseur Gijs Stappershoef snapte er niks van". Hij maakte er toen een echt draai boek van en daar snapte ik weer niks van". Maar het lukte prima, er kwam een serie van rond veertig pro gramma's „Da's niet zo weinig, hallo!", roept Manders jolig en het is bijna onnodig, dat hij nog zijn geestdrift voor de televisie belijdt. Van de televisie kwam de radio, een niet eerder vertoonde volgorde! "Op zaterdagavond met „meneer Cor Steyn" in het VARA-programma. „Ik zag er wel tegen op. Wat moet ik met m'n snor en m'n bolhoed voor die microfoon?, dacht ik". Maar het lukte. En hoe. Er kwamen gram mofoonplaten van, met Cor Steyn aan het hammondorgel. „Dat stemmetje kleurde zo lekker bij dat orgeltje. Dat zal het wel ge weest zijn", meent Manders. Want de oorzaak van zijn succes zoekt hij nooit bij zichzelf. Al vertellend betoogt hij steeds, dat het alle maal „toevallig zo uitkwam". En nu op tournee met de show. Wat er met St.-Germain gebeurt? „Oh, da's een gein geweest! Ik heb ér een tentoonstelling, anatomisch, wetenschappelijk, met 380 natuur- preparaten. Hele lyceumklassen komen er kijken en werkstuden ten zorgen voor de rondleiding." Half oktober zal Manders weer starten. Intussen heeft hij dan voor het eerst in vier jaar vakan tie achter de rug. Om fris te star ten. Ook met t.v. (drie jaar lang elke maand een uitzending van St.-Germain) en eenmaal in de veertien dagen ook weer voor de radio. Een energiek en hartelijk man, Tom Manders. Een hardwerkend artiest, die zijn succes verdient-. „VRIJE" ZATERDAG VOOR MIDDENSTAND Chr. middenstand sprak over de werktijdverkorting Tijdens de donderdagavond In de „Korenbeurs" te Goes gehouden ver gadering van de christelijke Midden standsvereniging van de afdeling Noord- en Zuid-Beveland en Goes be handelde mr. M. G. van de Kaa, di recteur-secretaris van de christelijke middenstandsbond het actuele vraag stuk „Werktijdverkorting met daar aan verbonden de zaterdagmiddag- sluiting". Spreker wees er op, dat de regering over dit punt advies heeft gevraagd aan de Sociaal Economische Raad, doch dat de detaillist zelf hierover in eerste instantie een woordje mee moet spreken. „De christelijke Middenstands bond heeft nog geen definitief standpunt aangaande deze belang rijke materie ingenomen. Wel is een plan ontworpen, dat landelijk zal worden besproken zodat eind februari met een weloverwogen beslissing naar voren kan worden gekomen." De heer Van de Kaa resumeerde in korte trekken de ontwikkeling van de winkelslui ting. De consument heeft zich hieraan aangepast en zal dit zeer zeker ook doen indien op zaterdagmiddag de winkels zullen zijn gesloten. Spreker wees op de tendens naar meer vrije tijd en was van mening, dat ook het winkelpersoneel hiervan dient te pro fiteren. Deze mensen moeten ook op zaterdagmiddag hun sport kunnen beoefenen. Evenzo dient terdege re kening te worden gehouden met de opvolgers van de bedrijven. Deze gaan met de tijd mee en zullen dus ook op zaterdagmiddag vrij willen zijn. „De detaillist mag geen slaaf worden van zijn bedrijf doch dient ook terdege te denken aan ontspan ning in vrije tijd ten behoeve van zichzelf en zijn gezin. Wel zal men uren moeten werken, dat de consu ment vrij is. Als wij iets willen gaan peuteren aan de winkelsluiting dan zal deze wijziging een ontwikkeling moeten zijn. die bepalend is voor de gehele middenstand. Wel moeien er mogelijkheden tot afwijking voor be paalde plaatsen en branches aanwezig zijn" zo besloot de heer Van de Kaa zijn betoog. De heer M. Loeve, die de leiding van de vergadering in handen had, sprak aan liet begin van de avond een kort openingswoord waarin hij o.m. wees op de dienstverlenende taak, die de middenstander heeft ten opzichte van de consument. Ook wees hij op het Opening „Amicitia" te Kloetinge Het gemeentelijk verenigingsgebouw „Amicitia" te Kloetinge zal aanstaan de woensdagavond om 19.30 uur officieel worden geopend. Deze plechtigheid zal worden verricht door mevrouw J. M. baronesse Schim- melpenninck van der Oye-Beelaarts van Blokland, grote belang van het te bespreken onderwerp en de moeilijkheden die aanwezig zijn om hierop een concreet antwoord te geven. Forum Na de pauze werd door een forum, bestaande uit de heer M. G. van de Kaa, voorzitter, mej. M. C. de Witte, presidente van de gereformeerde vrouwenbond en de heren A. Kor- stanje, middenstandsconsulent, G. Paauwe, bestuurslid van de Neder landse christelijke beambtenbond en J. A. Bruggeman, voorzitter van de federatie van personeelsverenigingen, een groot aantal vragen beantwoord. De algemene opinie van het overgrote deel van de aanwezigen was wel, dat sluiting op zaterdagmiddag niet ge wenst is. Veelal ging de wens uit naar een vrije maandag. De midden standers maken echter niet zelf de koopgewoonte uit doch dienen zich hiermee aan te passen. Tot conclusies kon men tijdens deze vergadering nog niet komen, gezien de vele haken en ogen, die aan dit onderwerp zijn verbonden. „Laten wij de zaak nog eens rustig overpeinzen en later met een gefundeerd oordeel voor de dag komen", aldus de voor zitter van het forum, de heer Van de Kaa. De heer Loeve besloot met een kort woord van dank aan de vragenstel lers en de leden van het forum deze geanimeerde vergadering. Gymnastiekvereniging Medioburgum 70 jaar Jubileumprogramma Voor de Middelburgse gymnastiek vereniging „Medioburgum" wordt 1961 een belangrijk jaar. Op 28 augus tus bestaat de gymnastiekvereniging namelijk 70 jaar, hetgeen op de don derdagavond in café-restaurant „Wöhler" gehouden jaarvergadering een belangrijk punt van bespreking vormde. Want dit jubileum willen de hoofdstedelijke gymnasten van Me dioburgum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op deze bijeenkomst werd reeds een voorlopig programma vastgesteld, dat onder meer een jubileum-puzzelwan deltocht op '6 mei a.s. vermeldt. In juni verzorgt Medioburgum de jaar lijkse avondvierdaagse, terwijl op het programma voor deze maand jeugd wedstrijden voorkomen. Aan deze wedstrijden zal meegewerkt worden door het heren keurkorps van de Zeeuws-Brabantse turnkring. Verder is men van plan half juli een openbare uitvoering te verzorgen op „Zonneveld", waarna in oktober een duél met de Rotterdamse turnbond in het voornemen ligt. Gezien de ge ringe belangstelling en het overladen programma zal de nachtwandeltocht over Walcheren dit jaar niet door gaan. In november wil het Mediobur- gum-bestuur nog een jubileumuitvoe ring geven, terwijl overwogen wordt in hoeverre het voorstel van oud voorzitter C. J. Mazure sr. om een expositie te houden kan worden ver wezenlijkt. Eerder op de avond waren enkele huishoudelijke zaken afgehandeld, Se cretaris W. van der Hoek maakte in zijn jaaroverzicht melding van grote activiteiten in het afgelopen jaar, maar ook van grote moeilijkheden om voldoende leidinggevend personeel aan te trekken. Verder sprak de heer Van der Hoek de hoop uit, dat de gemeente de folklorische dansgroep een subsidie zal verlenen. Deze dans groep treedt herhaaldelijk in binnen- en buitenland op, hetgeen een goede representatie voor Nederland en Zee land inhoudt. Maar tot nog toe moeten de leden de kosten geheel zelf betalen. De penningmeesteresse mej. W. Zijl stra maakte melding van een batig saldo. De aftredende bestuursleden, voorzitter W. P. Joziasse, secretaris W. van der Hoek, penningmeesteresse mej. W. Zijlstra en eerste commissa ris mej. Simonse werden bij de be stuursverkiezing voor een nieuwe periode benoemd. (Slot van pag. 3) de authentieke wijze van leven vol gens het Evangelie". Als het goed is moet het in de kerk mee gaan resoneren en daartoe ach ten de bisschoppen dat er nog wel enige voorbereiding nodig is. Het mandement is een stuk dat 30 bladzijden groot is. In de eerste helft vinden we een r.-k.-dogmatiek in het klein, welke begint met de Kerk, waarin „het komende Rijk van God ons dus steeds nabij is in zichtbare gestalte". Merkwaardig dat, evenais in de Hei- delbergse Catechismus en andere protestantse belijdenisgeschriften naar zovele bijbelteksten verwezen wordt. Wanneer we deze nalezen, be wijzen- ze lang niet altijd wat ze be wijzen moeten. Uit de geschriften van het Nieuwe Testament kunnen we de Kerk van Rome die van boven af geregeerd wordt, zo maar niet te rug vinden. Evenmin als wij er zo maar een calvinistische presbyteria- Ie Kerk uit kunnen aflezen. Eveneens opmerkenswaard is dat in dit mande ment bijzondere aandacht aan de „leek" wordt geschonken. Die eerste helft van het mandement is voor niet-rooms-katholieken niet interessant en we kunnen ons nau welijks voorstellen dat dit voor rooms- katholieken wel het geval zal zijn. Maar misschien wordt hun aandacht hier en daar toch wel geboeid door enkele zinnen. Breken Iets interessanter wordt het mande ment wanneer nader wordt ingegaan op het komende concilie. „Onvermij delijk zal het concilie dus aanslui ting zoeken bij het algemeen kerke lijk geloofsbewustzijn en bij de open bare mening die er onder de gelovi gen heerst ten aanzien van de nieuwe levensproblematiek." Hoewel de bis schoppen beslissingen nemen, wil men toch de „lekengemeenschap" tel kens weer veronderstellen. Het Con cilie „zal nagaan wat er in dit alles aan waarachtige geloofsverwerking aanwezig is". De bisschoppen willen blijkbaar enigszins breken met de gedachte dat hun Kerk van bovenaf geregeerd wordt. Dat zal hun, lijkt ons, niet gemakkelijk vallen. Wanneer dit mandement tegen het einde loopt, begint de belang stelling van de buitenstaander, die nochtans belangstelt in hetgeen er binnen de r.-k. kerk om gaat gro ter te worden, nl. dan wanneer het gaat over het concilie ten aan zien van de actuele problemen. Allereerst worden dan de binnen- kerkelijken aangestipt. „Gevraagd wordt naar een pastorale aanpas sing van het apostolaat van pries ters en leken aan de veranderde tijdsomstandigheden". Dit kan niet omgaan buiten „hetgeen door Christus zelf, ofschoon vatbaar voor groei en geleidelijke ontplooiing, voor altijd werd vastgelegd". Hier moet worden onderscheiden „van wat daaromheen historisch is gegroeid en wellicht terug gaat op gestalten van een, voorbije cultuur". Hier worden we nieuwsgierig, maar het mande ment bevredigt onze nieuwsgierig heid dan niet. Dat is ook zo het geval wanneer gesproken wordt over medi sche, psychologische, sociologische en diverse nieuwe gegevens die ook aan de r.-k. moraal allerlei problemen stellen „waarvan niet weinigen tot op heden op een veilige christelijke oplossing wachten". Pijnlijk Vervolgens wordt gesproken over „de confrontatie van de Katholieke Kerk met de niet-katholieke christelijke Kerken van hen, dieook de ere naam christen dragen". De verscheur de christenheid roept „pijnlijke pro blemen" op en geconstateerd wordt dat er onder alle christenen een ver langen leeft „naar de ook zichtbare geloofseenheid". „Ons, katholieken wordt dan ook de opdracht gegeven van onze Kerk een leefbare ruimte te maken, waarin onze gescheiden broeders de voltooiing kunnen vinden van datgene waarin zij als in een dierbaar christelijk erfgoed hun christelijke spiritualiteit putten. En deze spiritualiteit kon op haar beurt onze katholieke spiritualiteit stimu leren". Tenslotte wordt ook iets gezegd over „de confrontatie van de Kerk met de binnenwereldlijke levensorde". We moeten komen tot „een mondiale or dening". De kerk wordt „geconfron teerd met marxistische, humanisti sche en existensialistische levensop vattingen, die zich atheïstisch of ag- noticistisch noemen". De bisschoppen kunnen zich hiermee wel niet ver enigen, maar toch zien zij de Kerk staan voor „het probleem van het waarheidsgehalte dat ook in deze be wegingen wordt gevonden en waaruit zij wellicht hun sterkste dynamiek putten". Wanneer we dit mandement lezen, krijgen we de indruk, dat het komen de concilie een keerpunt zou kunnen zijn in de geschiedenis der concilies. We zullen nog enige jaren moeten afwachten. We maken ons excuus voor de vele gebruikte vreemde woorden. Dit ligt echter niet aan ons, maar aan liet mandement. H. Vlissingse vrouw viel uit raam van bejaardentehuis De 57-jarige mevrouw C. Smaardijk- Poerstamper te Vlissingen is don derdagmorgen van een hoogte van vier en een halve meter uit een raam van het bejaardentehuis aan de Kou- dekerkseweg gevallen. Dokter D. C. Bom, die juist in het bejaardentehuis enkele van zijn pa tiënten bezocht, kon snel eerste hulp bieden. Deze arts liet haar onmid dellijk overbrengen naar het zieken huis „Bethesda Het bleek, dat me vrouw Smaardijk een schouderfrac tuur, enkele gebroken of gekneusde ribben en een bezeerde hand had op gelopen. Het ongeluk gebeurde, toen mevrouw Smaardijk bezig was in één van de kamers op de eerste etage de ramen te zemen. Hoewel zij hiertoe geen opdracht had gekregen, stelde zij het op prijs een bevlekt raam ook aan de buitenzijde schoon te maken. Daartoe moest zij ten dele in de vensterbank gaan staan, die ten gevolge van de vorst op enkele plaatsen glad was. Vermoedelijk neeft mevrouw Smaardijk door deze gladheid haar evenwicht ver loren en is zij omlaag gestort. Niemand was van het ongeluk ge tuige. De bewoner van de kamer had zien juist omgedraaid. Toen hij weer naar het raam keek, was mevrouw Smaardijk verdwenen. Hij sloeg toen snel alarm. Onder geen beding zullen de werk sters in dit bejaardentehuis zich in de toekomst nog bezig mogen houden met het schoonmaken van de ramen aan de buitenzijde. Dit werk moet worden overgelaten aan de glazen wassers. FLINKE BELANGSTELLING Tweetal inleidingen gehouden de landbouwhuislioudschool te Heer-Arendskerke is vrijdag de jaarlijkse leerkrachtendag van de C.B.T.B. gehouden, waarvoor een goede belangstelling bestond. In de Concert te Middelburg Het Brabants Orkest zal voor de tweede maal in Zeeland op treden, namelijk dinsdag aan staande te Middelbnrg. Het geeft een concert, dat welis waar door de Z.V.U. wordt ge organiseerd, maar dat bedoeld is voor een bredere kring van bezoekers dan alleen de Z.V.U.- leden. Het programma vermeldt werken van Mozart, Mendels sohn, Debussy en De Falla, ter wijl als solist zal optreden Gy- örgy Pauk, viool. Aanvankelijk zou de concertmeester van liet Brabants Orkest, Pierre Jet- teur, het vioolconcert van Bruch vertolken, maar tenge volge van een blessure is het deze solist niet mogelijk op te treden. Zijn plaats wordt dus nu ingenomen door György Pauk, sinds ruim twee jaar tweede eerste concertmeester van het orkest. Pauk werd in 1936 in Boedapest ge boren en trad vele malen op in di verse landen als solist en voorts werden er verscheidene grammofoon platen van hem gemaakt. In 1959 behaalde hij de eerste prijs op het internationale concours Marguérite Long-Jacques Thibaud. In Middel burg zal hij het befaamde vioolcon cert van Mendelssohn spelen, een werk dat zo mogelijk nog grotere populariteit geniet dan het aanvan kelijk op het programma vermelde concert van Bruch. Het concert begint niet een Mo- zart-symfonie, namelijk in Bes, een driedelig werk, een bijzonder levendig stuk, geschreven toen de componist 23 jaar was. De diri gent van liet orkest, Hein Jor dan», noemt deze symfonie in de programma-toelichting „een openbaring, die bevestigt, dat een genie, ondanks eenvoudig thema tisch materiaal, ondanks sobere Instrumentale middelen en in een gebonden vorm het verrukkelijk ste zeggen kan". DEBUSSY Debussy's beroemde „Prélude l'après-nüdi d'un faune'' wordt dinsdag eveneens gespeeld. Het werk dateert uit 1894 en heeft een dubbel- poëtische aanleiding. De eerste deed zich in Londen voor', de Franse dich ter Stéfan Mallarmé werd door een schilderij van Boucher in de Londen- se National Gallery zo aangegrepen, dat hij een gedicht schreef onder de titel, die later/-Debussy zijn muziek zou geven. Het schilderij stelde voor een jonge faun, die weggedoken aan de oever van een beek, spelende nim fen gadeslaat. Het gedicht werd in 1876 geschreven en zestien jaar later de tweede aanleiding dus maakte Debussy zijn eerste schetsen om te proberen de sfeer van het ge dicht in muziek om te zetten. Ziehier dus de gang van zaken: schilderij werd gedicht, gedicht werd muziek. Aanvankelijk componeerde De bussy drie delen, maar hij voeg de ze later samen tot één geheel. Toen de dichter Mallarmé de mu ziek voor het eerst hoorde hij was aanvankelijk wantrouwend gestemd was hij zo enthousiast dat hij een vierregelig vers schreef als hulde aan de compo nist. De eerste uitvoering had zulk een groot succes, dat het stuk in zijn geheel moest worden herhaald. Dit concert, dat dus wel een uiterst attractief programma heeft, wordt besloten met twee suites uit de „Driekante steek" van de Falla. Grandioze muziek, bijzonder kleurig van instrumentatie. Een imponerend slot van een aantrekkelijk concert! morgenuren vertelde mej. H. L. Kor- vinus uit Oosterbeek over het doel e:n de werkwijze van de huishoude lijke voorlichting ten plattelande en 's middags bepaalde de heer D. v. d. Meulen uit Gorssel zijn gehoor bij het onderwerp: „Israël, gezien uit Arabisch land". De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de Zeeuwse C.B. T.B., burgemeester J. van den Bos uit St.- Annaland, die o.a. de beide nijverheidsinspectrices en de verte genwoordigers van het gemeentebe stuur van 's-Heer-Arendskerke wel kom kon heten. Hij wees erop, dat de belangstelling voor het huishoud- onderwijs toeneemt. Mej. Korvinus, die haar lezing toe lichtte met een serie flanelfiguren schetste het ontstaan van de huis houdelijke voorlichting ten platte lande. Ruim 25 jaar geleden is met dit werk begonnen, deelde zij mede. Het was toen in de crisisjaren en met name op het platteland, onder de kleine boeren en de landarbeiders, heerste grote armoede. Uit deze noodtoestand is de huishoudelijke voorlichting geboren. Aanvankelijk werd volstaan met slechts enkele cursussen, zoals naaien en koken. De gehele voorlichting is er op gericht, dat de huisvrouw zo weinig mogelijk geld uitgeeft. In de loop der jaren lieeft de taak van de huishoudelijke voorlichting zich uitgebreid. Spreekster gaf een indrukwekkende opsomming van de cursussen en lezingen, die thans gehouden worden. Er is voorlichting op voedinggebied, over kledingverzorging, op tuin bouwgebied en er zijn tentoon stellingen. Vroeger kwamen alleen de vrouwen uit de minder bedeel de groepen, maar de laatste jaren worden ook tal van cursussen be zocht door vrouwen uit de beter gesitueerde kringen, verklaarde mej. Korvinus. Na de gemeenschappelijke maaltijd volgde 's middags het referaat van de heer V. d. Meulen, die op boeien de wijze vertelde over de jonge staat Israël. Zijn visie op Israël was geba seerd op de visie van de Arabieren. Spreker lichtte zijn interessante le zing toe met lichtbeelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17