De dood op het verkiezingspad E. J. Sinke de Graag, DAMES, TYPISTE service, reparatie en demonstratie. aankomend bediende. VRIJDAG 20 JANUARI 1961 Pit OVISCIALB ZEEUWSE U O U It AST hi tafelkleden bieden wij l grote koopjes, speciaal in het betere genre. Tafelkleden, rond en langwerpig, zuiver wol, van ƒ41,80 nu ƒ29,-. Pluche tafelloper nu ƒ19.-. Enkele wandgobelins 2,98. Wollen kleedjes 90x90, van 11,50 nu 7.95. Ook fn clubs en stoelen vele aanbiedingen. Geel. enkel velours van 13,50 nu 7,50 per meter. Terra peau de pêche van 8,50 nu a 4.50 per meter. COMPLETE WONINGINRICHTING K lokstraat 7 telefoon 7103 Rotterdam - Middelburg. Klokstraat 21 GOES Lange Delft 8 MIDDELBURG L. Vorststraat 8 telefoon 6851 Goed nieuws voor de hardhorenden in Vlissingen. Op veler verzoek zal met Ingang van dinsdag 24 januari a s. dhr. J. C. KETELAARS JR. iedere dinsdagmiddag van 2-5 uur zitting hou den In café-rest. „Kievit", Badhuisstraat 8, in gang poort Glacisstraat, voor Gehoorapparaten Centrale SCHOONENBERG N.V., Den Haag - Utrecht - Goes - AMSTERDAMSCHE BANK N.V., kantoor Vlissingen, Sollicitaties worden gaarne schriftelijk ingewacht. hebt U een kleine maat? (38, 40 of 42) Dan hebben wij nog in onze OPRUIMING cliarmeuse., onderjurken met ronde hals f 1,98. Prachtige keperfla- nellen nachthemden, NU 4,98. Schattige dameapyja- rn&'n, uitzoeken 6,95. Voor de meisjes Snoezige pyjama's, div. bloemdesslns, en*., maat 2 tot 6 3,98, maat 8 tot 14 f 4,98.. ZIE ETALAGES VOL KOOPJES IN DE GEMEENTE VLISSINGEN Op de afdeling bevolking c.a. der gemeentesecretarie kan worden geplaatst een Vereist wordt liet diploma ulo en diploma typen. Salarisregeling: 18-jarige, leeftijd ƒ.1802,64 per jaar 19- 2053,80 20- 2304,96 21- minimum 2623,10 met 5 één jaarlijkse verhogingen tot maximum 3700,22 per jaar. Boven het salaris wordt een vakantietoelage genoten van 4%. Vakantieregeling 17 dienstdagen per jaar. De te benoemen typiste zal tevens worden belast met ponswerkzaambeden. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemees ter en wethouders, afdeling onderwijs en personeels zaken, Stadhuis, Houtkade 12. Edmund Crispin 24 Fen ging Myra opzoeken en zei te gen haar, dat hij die avond laat zou thuiskomen of misschien wel hele maal niet, omdat hij naar vrienden ging. „Ik zal U de sleutel gevenzei ze, „dan kunt U door de zijdeur binnen. Jackie en ik komen ook Iaat, we gaan dansen". „Veel plezier". „U ook", zei Myra. „Doe Tiaar de groeten van mij", voegde ze er vrien delijk aan toe. „Er is jammer genoeg geen ze", zei Fen. „De plicht, roept, niet de liefde. Hoe is het met Samuel?" „Hij is er vanavond weer geweest. Hij wilde me een paar eieren geven onder een bepaalde voorwaarde". Fen was diep geschokt:. „Twee eie ren? Dat is een schandaal. I-Ierodes bood Salome honderd witte pauwen aan. Twee eieren zou ik een beledi ging vinden". „Ja, eigenlijk hebt U gelijk". Klaar blijkelijk was dit aspect van de zaak tot dusver aan Myra's aandacht ont snapt. „En 't waren nog kleine eitjes ook. Eitjes van krielkippen leken het wel". „De volgende keer zou ik honderd witte pauwen vragen. Of diamanten en smaragden en saffieren en robij nen". „Of de maan op een schaaltje", zei Myra ad rem. „Maar ik vraag hem helemaal niksWeet U wat hij van zijn vrouw zegt? Ze is koud", zegt hij, „ze is zo koud als een dooie wezel". „Dio arme man". Fen schudde vol mededogen het hoofd. „Maar voor een paar eitjes van kriel kippen zal hij wel niet veel troost kunnen kopen". Hij ging met de sleu tel naar boven en knapte een uiltje tot half twaalf. Een kwartier later verliet hij. het hotel. De maan, die bijna vol was, bloeide tussen miljoenen sterren. Dé eeuwige stilten van die oneindige ruimten beangstigen mij, had Pas cal's agnosticus opgemerkt:. Wat waarschijnlijk betekende dat ze Pas cal zelf niet beangstigden. Wat de immense inter-stellaire ruimten be trof, zo peinsde Fen, hadden gelovige christenen het zeker beter dan ande ren. Wiskundigen mochten een vage berekening maken van hun biljoenen en miriaden, Libertijnen mochten huiveren bij het aanschouwen, de. ge lovige christen, veilig in het besef van een kosmologie die hen als onbe langrijk afdeed, kon van de oneindig vele, verre zonnen gerust denken dat ze alleen waren geschapen als troost voor zijn oog in donkere nachten, dat ze gaten waren in de vloer van de hemel, waardoor de engelen naar be- 1 neden keken. I „Als Danaë ligt de aard' onder de sterren", mompelde Fen en daarmee verliet hij de theopathie en betrad het terrein der poëzie. Mijmerend over Tennyson's regels liep hij voorzichtig door de moestuin cn c'le boomgaard en bereikte de heu vel achter het hotel. Het Ieelc wel alsof de drie berke boompjes met rijp waren bedekt en toen Fen de bossen in het oog kreeg zag hij, dat die ook in een meer van zilverwit licht lagen. Een witte uil vloog langs de maan met een veld muis in zijn bek, zijn silhouet stak messcherp af tegen het liclit: toen Fen een paar meter dichter bij" het bos was gekomen hoorde hij het dronken makende gezang der nach tegalen. Een woud vol nachtegalen het was niet onmogelijk dat een zoon van Circe, in de gedaante van de ontsnapte krankzinnige, tussen de bomen loerde, met bedoelingen die minder subtiel waren dan die van Comus, doch in wezen op hetzelfde neerkwamen. Bovendien ademde er gens onder deze maan de moorde naar van mevrouw Lambert, zodat Williams lieflijke, lucide visioen niet erg toepasselijk wasIn de hut op de golfbaan was Bussy, ongevoe lig voor nachtelijke magie, waar schijnlijk aan het denken over strychnine en toen dat bij Fen op kwam bleef hij even staan. Hij had een kattenatuur, liij hield van de donkere uren, zij dienden, volgens hem, gewijd te zijn aan de Muze en het avontuur. Nu stond hem inder daad een avontuur te wachten, maar hij was bang dat het vermoeiend en vervelend inplaats van romantisch en edel zou blijken te zijn. Met tegenzin ging hij het bos in. Moordenaar noch geestelijk gestoor- ;(f. Toen' hij aan de de kruisle zijn pad andere kant was gekomen klom hij over een hek en bevond zich op de golfbaan vlak naast een bremstruik met bloemen, die er bleelc en sinister uitzagen in het maanlicht. Hij liep het grasveld over. Hij herinnerde zich. dat hij een lcuïl met steile wanden begroeid met braam struiken door moest om bij zijn doel te komen. Dat deed hij en toen bad hij het gevoel, dat iemand zich snel en steels uit de hut verwijderde; maar hij kon zich ook vergissen, het licht was verraderlijkHij ver snelde zijn pas en stond al spoedig bij de ingang van de liut; daarbin nen zag hij een oranje gloed, die wel zichtbaar was. doch niet sterk ;enoeg om het pikkedonker te ver- „Bussy!" fluisterde Fen. En nu hoorde hij iemand bewegen bewegen en schor, liijgend ademen. Fen greep zijn zaklantaarn en knip te hem aan. Het licht viel op ver glaasde ogen, op het glinsterende heft van een mes, dat uit Bussy's verminkte keel stak. Zijn mond be woog, hij probeerde te spreken; toen kwam weer die schorre, hijgende ademhaling; een bloedgolf verstikte hem, hij sloeg zijn nagels wild in het hout. En toen-ltwam de stilte. HOOFDSTUK XI. De volgende middag om vijf uur het was op een dinsdag brachten hoofdinspecteur Wolfe van de politie in Sanford Morrel de detective-in- specteur Humbleby van New Scot- land Yard Fen een bezoek in hotel 21 januari ,.Dc Ms." Aan tie rand van het grootste gras- veld van het hotel stond een grote ijzeren grasroller, van het soort dat gebruikt wordt voor cricketvelden. Het handvat stond tegen de stam van j een beuk aan en Fon had ontdekt 1 W< dat er met behulp van een paar kus sens best een vrijgeriefelijke leun stoel van was te maken. Daar zat hij nu, majesteitelijk achterover geleund, doch. somber en geïrriteerd. De zon, die volgens de gebruikelijke techniek in 't westen daalde, had hem in de schaduw gelaten en hij keelt- er zo woedend naar alsof dit kosmische verschijnsel speciaal was uitgevon den om hem te treiteren. Het was toch logisch om te verwachten zo peinsde hij dat een verkiezings campagne al je energie zou opslor pen, dat ze je iets van de befaamde opwinding zou schenken die verwekt wordt door de botsing der ideologie- en. Deze hoop had hem er althans toe gebracht de politieke carrière te kie zen. Maar nu was die hoop vlug bezig te sterven, een slachtoffer van de harde feiten. Men kon zich moeilijk iets minder opwindends voorstellen dan de tussentijdse verkiezingen in Sanford en de schuld daarvan lag niet bij de kandidaten of bij de pro pagandisten maar bij de kiezers. Als je nen op Dolitiek terrein benaderde, was het, alsof je probeerde met een bezemsteel te discussiëren over de re lativiteitstheorie; zij waren eenvou dig niet ontvankelijk voor avances van dat soort. Zij verdwenen zodra je ze aanraakte, als heksengoud of als de duivelse hoeries die do kluize- i naars van Thebaid trachtten te ver leiden. Toen kapitein Watkyn zei dat „een groot deel" van hen in politiek opzicht ;apathisch was. had hij de si tuatie schromelijk onderschat - iels wat hij overigens intussen zelf ook al had ontdekt. Want hij had zijn col lega's van de Labour- en de Conser vatieve partij voorzichtig benaderd en van liengehoord, dat het hun kandidaten precies zo verging als Fen, dat hun vergaderingen evenmin wérden bezoöht en dat ze, gezien het feit dat vergaderingen en propagan- datochten geen enkel rendement af wierpen, van plan waren hun activi teiten op dat punt tot het minimum te beperkenPropaganda, dacht Fen met zwaar gefronst voorhoofd. Die morgen was hij propaganda gaan bedrijven in Peek en een grotere verspilling van energie was eenvou dig ondenkbaar. Weliswaar heerste in Peek niet, zoals in Sanford Mor- vel, een volledig geestelijk vacuüm, maar het was berucht als centrum van een bloeiende zwarte handel en het heimelijk verkwanselen van whis ky en illegaal geslachte varkens scheen geen plaats te laten voor enige andere interesse. Als Peek werd geconfronteerd met iemand die er niet op uit was iets zwart te ko pen of te verkopen was haar enige reactie een soort van pijnlijke ver bazing. (Wordt vervolgd) HOOG EN LAAG WATER uur meter uur meter nap -f- nap Vlissingen -1.57 2.21 17.31 2.20 Terneuzen 5.32 2.37 1S.01 2.37 Hansweert 6.08 2.44 18.43 2.46 Zierikzee 6.11 1.50 19.02 1.66 Wemeldïnge 6.45 1.79 19.23 1.97 uur meter 11.46 12.20 0.07 12.16 nap 23.49 1.88 2.24 1.89

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11